Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) Воланд válasza sto1911 (#7148) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7152) sto1911 válasza Воланд (#7151) üzenetére


sto1911
veterán

Na remek :D

(#7153) DeathAdder válasza sto1911 (#7152) üzenetére


DeathAdder
veterán

Mi fog történni 29. után aki még insideren marad?

Nem nagyon lesz se kedvem, se időm akkor tájt mást telepítgetni, most is jól elvagyok ezen :U
Persze nem gondoltam ezen maradni véglegesen, de jó pár hóig azért még szeretnék, és már jól be is laktam a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#7154) #58000384 válasza DeathAdder (#7153) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ott a link, fölötte meg írtam is... Aki bent marad, az kapja tovább a tesztverziókat, az RTM nem marad sokáig fent. Ha kilépsz, akkor elveszik az Insideres licenc, lejár a rendszer, valószínűleg vízjeles lesz, korlátozva lesz a testreszabhatóság és üzeneteket is ír majd, amíg nem adsz neki egy olyan kulcsot, amit tud aktiválni (vagyis meg kell venned). Nem lehet tudni, hogy mikor jön a következő build, amit telepít majd.

(#7155) DaWe94 válasza #58000384 (#7154) üzenetére


DaWe94
senior tag

Sziasztok!
Én genuine 8.1-re raktam fel most a legutóbbi TP-t. Miután felkerül az RTM, és kilépek az insider programból, szerintetek vissza kell majd raknom előbb a 8.1-et ahhoz, hogy legyen aktív és végleges 10 licenszem a továbbiakban?

(#7156) #58000384 válasza DaWe94 (#7155) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ha nem akarod megvenni, és ki akarsz lépni, akkor vissza kell tenned a 8.1-et. Ha nem frissítesz buildet és a windows.old is megvan, akkor 15 perc alatt vissza tudod állítani.

(#7157) DaWe94 válasza #58000384 (#7156) üzenetére


DaWe94
senior tag

áh, remek :D még jó hogy nem töröltem le

[ Szerkesztve ]

(#7158) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Ha egy magyar nyelvű win 8.1 van a gépemen, akkor tudok frissíteni valahogy úgy 10-re, hogy az alkalmazásaim megmaradjanak /metrosok nem érdekelnek/ ? elindítottam a setup.exe-t, és valami nyelv bajról papolt nekem.

Sify : Engem nem zavar ha angol :) , csak hogy mintha azt írta volna, hogy azért mert magyar, nem tudom megtartani az alkalmazásaimat.

[ Szerkesztve ]

(#7159) Sify válasza hkari (#7158) üzenetére


Sify
senior tag

A 10 Preview csak angolul van. Bár lehet hogy lehet valahogy magyarositani.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#7160) hati válasza hkari (#7158) üzenetére


hati
addikt

Egyelőre nem, mert még nincs magyar telepítő. Ha lesz, akkor majd fogsz tudni.

(#7161) King Unique válasza hkari (#7158) üzenetére


King Unique
titán

Igen tudsz, jóformán megmarad minden, de mért nem várod meg a július 29-ét, amikor megjelenik a végleges Win10 RTM???
A mostani 10-es buildekben még ráadásul magyar nyelv sincsen és tele vannak buggal, egy stabil OS-t, mint a 8.1, hülyeség lenne lecserélni egy ilyenre, majd a véglegesre.
Ha fent van minden frissítés, akkor meg a tálcán és a WU-ban is megjeleníti a Windows 10 upgrade lehetőséget. Ezzel van tele hónapok óta a PH!, talán nem olvastad, akkor ideje lenne bepótolni?

Ha addig is tesztelni akarod a 10-est, rakd fel egy külön partícióra a 8.1 mellé, dual-boot megoldással, vagy, ha kellően erős hozzá a géped, akkor Virtualbox / Vmware Player.

[ Szerkesztve ]

(#7162) hkari válasza hati (#7160) üzenetére


hkari
őstag

És ha nyelvi csomaggal angolra állítom a 8.1-et?

Egyébként, ha jól látom, lehet majd róla frissíteni véglegesre, szóval lehet jobban járok, ha már élesbe teszem fel?

King Unique: Jól van, akkor lehet várok. Csak pár hónapja már volt fent a tabletemen, és teljesen korrekt volt, azért gondoltam, hogy talán mehet már élesbe.

[ Szerkesztve ]

(#7163) JamesHun


JamesHun
addikt

most komolyan fel kéne tennem az otthoni gépre egy friss windows 10 buildet, hogy a win8-at legálisan frissíthessem win10-re?
Cégeknél ezt komolyan gondolják?
Ki az a informatikus aki hagyná, hogy egyből frissítsék a gépeket és nem fél évig nyúzzák, hogy minden jó-e és megy-e rendesen?
ha régi build votl fent 0074 talán az elég neki (külön partícióra volt feltéve)

SeriesX: JamesSHun

(#7164) Воланд válasza JamesHun (#7163) üzenetére


Воланд
titán

"most komolyan fel kéne tennem az otthoni gépre egy friss windows 10 buildet, hogy a win8-at legálisan frissíthessem win10-re?"

nem.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7165) #58000384 válasza hkari (#7162) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nem lesz jó neki, ha átállítod a nyelvet. Ha úgy frissíted le, ahogy engedi, akkor minden telepített programot újra fel kell raknod (nem veszik el semmi, csak nem lesznek telepítve).

Egyébként ha nem akarsz továbbra is tesztelni, akkor ne így frissíts, hanem várd meg, amíg a jelenlegi 8.1 frissül magától.

JamesHun: Miért kéne feltenned?

[ Szerkesztve ]

(#7166) azopi74 válasza DeathAdder (#7153) üzenetére


azopi74
addikt

"Mi fog történni 29. után aki még insideren marad?"

"Nem nagyon lesz se kedvem, se időm akkor tájt mást telepítgetni, most is jól elvagyok ezen :U"

Neked nem tart az neked semmibe, észre sem fogod venni, csak észre veszed néha, hogy ugrott a build szám :) Most se nagyon időt rabló a telepítés, főleg, ha éjszakára üzemezed. Meg hát szó volt a rolling release model bevezetéséről is, aminek egyelőre se híve se hamva, de titkon abban bízok, hogy az első GA után az insider buildek is így fognak megjelenni, esetleg valahogy úgy, hogy először gyorsan rollback-el az utolsó GA buildre, aztán felteszi az update-et .

Mert hát minden preview buildről minden preview buildre azért eléggé időigényes és felesleges lenne lefejleszteni az update path-et, de gondolom csak a sorban előző GA-ról lehet majd úgyis update-elni a következőre, hiszen Home licensz mellé csak CB service branch jár, csak a Pro licenszesek választhatják a CBB-t, de ott is max fél évig halaszthatják az update-et, és ha esetleg így kihagynak egy update-et, akkor is gondolom csak úgy rolling update-elhetnek, ha a kihagyott "lépést" pótolják (vagy clean install) Az LTSB-s Enterprise esetén meg ez az egész nem téma úgy sem... a nagyvállalatok szerintem továbbra is maximum 3 évente fognak update-elgetni, olyan tempóban, ahogy akarnak (új feature-ök, budget, és egyéb tényezők függvényében :), az meg úgy is clean install.

BTW, ha már vállalati piac: (bár kicsit offtopic) Cortana-t vajon megtanítják majd a vállalati hálón a vállalati dokumentumokban keresgélni is ? :)

Egyébként insider témára nyitottam külön topicot, lehet, szerintem a Windows 10 topicról le kéne már szakadni ezzel a témával, mert ahogy közelkedik az első GA build, egyre távolodik egymástól a két téma ;)

http://itcafe.hu/tema/windows_insider_program/hsz_1-50.html

(#7167) DaWe94


DaWe94
senior tag

ha vissza akarok allni 8.1-re a TProl akkor eleg csak a windows.old mappa ugye? mas nem kell? es amiket kipakoltam a regi program files-bol azokat visszarakjam?

(#7168) premete válasza DaWe94 (#7167) üzenetére


premete
veterán

Elméletileg elég, gyakorlatilag lehet elszáll mindkettő az összes adattal.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7169) azopi74 válasza #58000384 (#7165) üzenetére


azopi74
addikt

"Miért kéne feltenned?"

Szerintem valahogy úgy értette, hogy az 1 év ingyenes update lehetőség után szeretne csak frissíteni, merthogy addig még biztos bugos a rendszer, ezért a háborgás, csak fogalmazásgátlót szedett, ezért kicsit nehéz kinyerni belőle az esszenciát .... :)

(#7170) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

Futtattam egy slmgr -dlv-t a win 10-en és azt írja, hogy retail channelen vagyok. Jól értem akkor, hogy használhatom majd 29. után az rtm-et úgy, hogy később esetleg újratelepítem egy másik alaplappal?
Az eddigiekből nekem ez jött le remélem jól értem.

(#7171) JamesHun válasza Воланд (#7164) üzenetére


JamesHun
addikt

csak mert valahol ilyen baromságokkal jöttek, hogy csak insiderek kapják meg és ha kilépnek az insiderből oda a windows legalitása
vagy ez csak az XP re vonatkozik?

SeriesX: JamesSHun

(#7172) Воланд válasza JamesHun (#7171) üzenetére


Воланд
titán

eredeti windows 7-rol es windows 8-rol lehet ingyen frissiteni eredeti windows 10-re, mas os-rol nem. az insiderek csak tesztrendszert kapnak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7173) vlevi válasza Воланд (#7151) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igazából ez volt a várható. Én sem feltételeztem, hogy az insiderek jópofizásból kapnak egy OS-t ingyen. Nekem is az volt a feltételezésem, hogy az insiderként telepített windows akkor használható jogtisztán, ha insiderként tesztrendszerként használják tovább.

[ Szerkesztve ]

(#7174) #58000384 válasza DaWe94 (#7167) üzenetére


#58000384
törölt tag

Azt állítja vissza, amit magától bepakolt a windows.old-ba (akár dokumentumokat is). Amit utána telepítettél, az el fog veszni, az egyéb dolgaidat pedig tedd biztos helyre.

azopi74: Hát ezt nem látom bele, de ha te mondod :) Igen, 1 éven belül kellene rászánni összesen 45 percet az upgrade-re, majd egy gyors downgrade-re, ha kéne még a 8.1.

kaszaf: Persze. Az új lapnál felteszed a 8.1-et, majd frissíted 10-re. Az is lehet, hogy egyből rakhatod fel a 10-et, majd kiderül, hogy hol lesz az aktivációhoz szükséges adat.

JamesHun: Na, hát még tudod is róla, hogy baromság.

[ Szerkesztve ]

(#7175) SityiSXT válasza DaWe94 (#7157) üzenetére


SityiSXT
őstag

Fals infót kaptál. Ha már aktivált, eredeti Win8.1-re telepítetted a Win10TP-t frissítéssel (nem tiszta telepítéssel, hanem úgy, hogy minden cuccod megmaradt), akkor július 29-én átválthatsz RTM-re és kiszállhatsz az Insider ágból - a Windowsodra ugyanaz fog vonatkozni, mind akik csak akkor frissítenek.

(#7176) #58000384 válasza SityiSXT (#7175) üzenetére


#58000384
törölt tag

Igen, RTM lesz, aminek az alapja például a 10130-as build. Nem marad aktivált, ha kilép. Az ingyenes frissítéshez mindenképpen 7-ről vagy 8.1-ről kell indítani a dolgot.

(#7177) Воланд válasza #58000384 (#7176) üzenetére


Воланд
titán

I want to opt out of the Windows Insider Program on 7/29.”
If you decide to opt-out of the program and upgrade to the 7/29 build you will be subject to exactly the same terms and conditions that govern the offer* that was extended to all Genuine Windows 7 and 8.1 customers. This is not a path to attain a license for Windows XP or Windows Vista systems. If your system upgraded from a Genuine Windows 7 or Windows 8.1 license it will remain activated, but if not, you will be required to roll back to your previous OS version or acquire a new Windows 10 license. If you do not roll back or acquire a new license the build will eventually expire."
[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7178) JamesHun válasza #58000384 (#7174) üzenetére


JamesHun
addikt

elég érdekes lett volna az a verzió

akkor nyugodtan várjam a július végét aztán majd egyszer csak feltehető lesz a win 10 a mostani 8-as mellé / helyére és ennyi
jó esetben clean install is lesz mint a win 8 megjelenésekor

SeriesX: JamesSHun

(#7179) sto1911


sto1911
veterán

Ha legalis Win 7/8-rol valtok egy even belul, majd az egy ev utan nullarol ujratelepitenem a 10-et, akkor honnan fogja tudni, hogy legalis volt? Kapok kulcsot az MS-tol? (Lehet buta kerdes ez, de csak megkerdem :) )

(#7180) DaWe94 válasza SityiSXT (#7175) üzenetére


DaWe94
senior tag

ebben bízok én is és nem kell szórakoznom majd... hát meglátjuk, én már nem veszek biztosra semmit :D igen amúgy aktivált 8.1re tettem fel és minden cuccom megmaradt

(#7181) #58000384 válasza Воланд (#7177) üzenetére


#58000384
törölt tag

De még mindig nem mondták meg, hogyan tudják eldönteni, hogy nekem eredeti 8.1 volt-e a gépen, meg hogy a 10. build után miről frissítettem az elején? Végignéztem minden helyen a 10130-at, és a 8.1-nek semmi nyomát nem láttam, ráadásul a következő upgrade a windows.old-ot is felülírja. Van egy Installtype, aminek 7 az értéke, amit én is odaírhattam volna, és amiről nem tudom, hogy mit jelöl. Ezen kívül semmi.

JamesHun: Megvárhatod, de az upgrade arról szól, hogy a jelenlegi rendszert cseréled le az újra. A kettő együtt nem fog menni. Az upgrade után lehet majd tisztán telepíteni.

(#7182) Воланд válasza #58000384 (#7181) üzenetére


Воланд
titán

gondolom valahol csak tarolva van a regi aktivacio es nem veletlenul mondjak, hogy igy is ki lehet lepni az insider programbol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7183) Воланд válasza sto1911 (#7179) üzenetére


Воланд
titán

nem tudni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7184) #58000384 válasza Воланд (#7182) üzenetére


#58000384
törölt tag

Valahogy kétlem, főleg, mert eddig azt hangoztatták, hogy az ingyenes frissítés kizárólag 7-ről vagy 8.1-ről való upgrade esetén érvényes. Aztán jött az Insideres kavarás. Az MSA-ból ki tudják olvasni, hogy benne vagyok-e a programban, ezért kell az újabb upgrade-hez online fiók. Majd kiderül, de inkább annak vagyok híve, hogy a biztos a 7-ről és 8.1-ről történő upgrade.

(#7185) JamesHun válasza #58000384 (#7181) üzenetére


JamesHun
addikt

Windows 8 nál is kaptál egy ISO-t és a kapott új windows 8 kóddal feltehetted
de ha van egy format c: opció

karak_22: bekérhetik a régi windows serialodat és máris tudni fogja legális a windowsod nem?

SeriesX: JamesSHun

(#7186) premete válasza #58000384 (#7184) üzenetére


premete
veterán

Itt főleg azoknak kérdéses, akiknek nincs legális windows 7, vagy windows 8: nekik marad a kísérleti nyúl szerep, vagy megvárják, amíg erre is lesz törés, mint a windows 7-re és 8-ra. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7187) #58000384 válasza JamesHun (#7185) üzenetére


#58000384
törölt tag

A 8-nál megvetted a rendszert, az így kapott kóddal tudtad aktiválni. Ha upgrade licencet vettél (ez volt akciós), akkor a tiszta telepítéssel nem lehetett aktiválni (persze de, csak hivatalosan nem). Jelenleg úgy néz ki, hogy az első telepítésnek muszáj upgrade-nek lennie, és csak utána lehet iso-ból tisztán telepíteni. Hogy ott megint hogy lesz az aktiválás, nem tudom. Talán az online fiókban lesz tárolva valami.
Bekérhetik a kódot, én meg megadom a szomszédét. Ettől nem lesznek előrébb.

premete: Igen, erre amúgy kíváncsi leszek, meg arra is, hogy Insideres rendszeren a tűzfallal megakadályozott frissítés meddig működhet.

(#7188) Nordekk


Nordekk
tag

Sziasztok.
Ha Insider van most fent, de van egy eredeti win 7 licensz kulcsom akkor azzal a kulcsal tudok frissíteni vagy iso-t letölteni 29.-én?

(#7189) tatararpad válasza premete (#7186) üzenetére


tatararpad
őstag

Azért annyira nem durva a helyzet, az adatgyűjtés javarészt kikapcsolható, a mostani 10130-as build meg kb. októberig működik. Ha ezt vesszük figyelembe kb. 4 havonta kell upgradelnie az ingyenélőknek, ami azért egész vállalható dolog. Ami nem hogy az Insider Preview buildek magyarul sztem RTM után sem fognak jönni, de ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

(#7190) premete válasza tatararpad (#7189) üzenetére


premete
veterán

Nem az adatgyűjtésre gondoltam, hanem mondjuk letolnak egy frissítést, ami után valamelyik fontos funkció nem működik.
Engem egyik sem érint, van 15 retail és 5 mennyiségi kulcsom az msdn accountomból, magyar nyelven nem használok semmilyen Microsoft terméket, windows 10-et sem szándékozom az idén feltenni, megvárom, amíg működik rendesen. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7191) Воланд válasza #58000384 (#7184) üzenetére


Воланд
titán

ertem en, hogy ketled, de ettol meg a blogposztban ott van feketen feheren, hogy ha insider vagy es eredeti win7-rol, vagy win8-rol frissitettel, akkor rtm utan kilephetsz a programbol es aktivalva marad a rendszer.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7192) Воланд válasza Nordekk (#7188) üzenetére


Воланд
titán

felteszed a win7-et majd azt frissited a vegleges win10-re amikor megjelenik.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7193) King Unique válasza tatararpad (#7189) üzenetére


King Unique
titán

"nem durva a helyzet, az adatgyűjtés javarészt kikapcsolható"
Hol, a Preview buildokban? Nem hiszem.

(#7194) #58000384 válasza Воланд (#7191) üzenetére


#58000384
törölt tag

Értem én, hogy oda van írva, de attól még kétlem :) Majd kiderül (ha nem írják át megint).

King Unique: Ki lehet kapcsolni. Parancssor:

sc delete dmwappushsvc
sc delete "Diagnostics Tracking Service"
cd C:\ProgramData\Microsoft\Diagnosis\ETLLogs\AutoLogger
echo "" > AutoLogger-Diagtrack-Listener.etl
cacls AutoLogger-Diagtrack-Listener.etl /d SYSTEM

És biztos ami biztos, a feladatütemezőben is ki lehet törölni a feladatokat a Customer Experience Improvement alatt. Utána ha megnyitod, már az lesz kijelölve, hogy nem akarsz részt venni (továbbra is szürkén).

Persze a háttérben még futhat valami, amiről nem tudok.

(#7195) Nordekk válasza Воланд (#7192) üzenetére


Nordekk
tag

Rendben köszi. Ettől féltem, mert nem valami gyors a netem de majd akkor 1-2 nappal előtte felrakom és ápdételgetem :D

Egyébként msot felmerült egy probléma a Win 10-el kapcsoltban. Amikor felraktam ki offoltam hogy magától felrakja a drivereket, de mégis felrakta a videokártya és a realtek drivert.
Hát közel sem a legfrissebbet, eddig ezzel nem is lenne gond, de leszedtem az Nvidia odlaláról ami kell, felraktam tiszta telepítéssel, de azóta bugol. Nvidia Control Panelbe nem tudok semmit állítani, teljesen üres és azt írja hogy még mindig a régi verzió van fent, de programok telepítése és törlésébe meg az új verziószámot tünteti fel.
Ha meg teljesen letörlöm a drivert akkor utána rögtön elkezdni a win 10 magától felrakni (továbbra is régebbit).

(#7196) tatararpad válasza King Unique (#7193) üzenetére


tatararpad
őstag

Nem is hinni kell. Kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#7197) King Unique válasza #58000384 (#7194) üzenetére


King Unique
titán

Kösz a leírást, de ezért ez elég tákolásos megoldás, jobb lenne GUI-n vmi hivatalos kapcsoló rá...csak így kukázva, ki tudja okoz-e instabilitási problémákat, vagy egyéb hibákat a későbbiekben.

Illetve azt nézem, ezek Win8.1 alatt is megvannak, ez az AutoLogger is....A felhasználói élmény fokozása ki van kapcsolva, de akkor most az NSA módban fut? :DDD

(#7198) half333


half333
őstag

magyar nyelv van a windows 10-ben jelenleg?
King Unique - kösz. amúgy muszáj letölteni az ISO-t,és kiírni lemezre h telepíteni tudjam?

[ Szerkesztve ]

(#7199) King Unique válasza half333 (#7198) üzenetére


King Unique
titán

:N

(#7200) DoxaM


DoxaM
aktív tag

sziasztok,

láma kérdés : ha feltelepítem w10-et w7-re, akkor az ok, hogy az aplikációk megmaradnak, de azon belüli beállítások is maradnak?driverekkel nem lehet gubanc?
tehát, minden marad a régiben, csak változik a felület? (mármint, ami látható változás lenne nyilván)
:D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.