Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) savior


savior
őstag

Cfos speed működik valakinek? Nekem fagyott tőle egy csomó program, amikor a neten akartak csinálni valamit.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#7702) _t0Mi_ válasza Воланд (#7693) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Ha jól értelmezem, ez azt jelenti, hogy júli 29-én csak az insiderek kapják meg a Win 10-et. Ha már az első napon szeretném megkapni a végleges változatot, kell valamit tennem hozzá, vagy csak elég, ha valamelyik insider buildet feltelepítem?
Gondolok itt olyanra, hogy az insider program letöltése, vagy valahova regisztrálás az insider programon kívül.

Köszi! :)

---

(#7703) premete válasza _t0Mi_ (#7702) üzenetére


premete
veterán

Inkább tedd be a google fordítóba :)
"Windows 10 Pro will be available on July 29, along with Windows 10 Home. Volume licensing customers will be able to download Windows 10 Enterprise and Windows 10 Education on Volume Licensing Service Center (VLSC) starting on August 1."

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7704) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Srácok, adott egy laptop két külön partíción fent a 8.1 és az insider 10, UEFI dual boot.
Miként tudom legegyszerűbben kiírtani a 10-et, hogy majd végül a belakott 8.1-et frissítsem fel hamarosan?

Illetve ha most átrakom egy másik itthoni PC-re a 10-et, akkor arra fog megmaradni, vagy akkor már eleve oda kellett volna feltennem, és így már másik gépen bukta, hogy véglegest kapjak? Plusz ugyan az a felhasználói fiók nem fog szintén bezavarni? Vagy kérdezzek jobbat? :DDD

Everybody lies.

(#7705) _t0Mi_ válasza premete (#7703) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

És akkor mik ezek a hullámok, amiről a cikk ír?

Amit te másoltál be, azt én nem találtam a cikkben.

---

(#7706) premete válasza _t0Mi_ (#7705) üzenetére


premete
veterán

Az, hogy az insiderek sem egyszerre kapják meg, 29.-én, vagy utána valamikor, ahogy a szerverek bírják a terhelést.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7707) Aarpok válasza Barthezz2 (#7704) üzenetére


Aarpok
őstag

Az msconfigban alapértelmezetté tettem a boot-részen a 8.1 - et majd töröltem a 10 bejegyzését.Újraindítás után a 8.1 alól formáztam a 10 particiót.

Аарпок

(#7708) t72killer válasza premete (#7706) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ráállhatnának a torrent alapú terjesztésre, és akkor mindenkinek meglenne az első órában:))

P.S.: Nyilván lesz torrenten eredeti RTM iso is:))

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7709) envagyok


envagyok
veterán

Lenne egy érdekes kérdésem.
Van egy laptopom, amin slic bios van, azaz nem kell aktiválni, pontosabban aktivátort használtam, de nem töréssel, hanem a slic biosban elmentett gépadatokkal aktiváltam..
Német win7 volt rajta, feltettem a magyart.
Jelenleg ajánlja már a frissítést majd a windows 10-re, de mivel eredeti német win volt rajta, most magyar, ebből lehet galiba?
Feltehetem majd szerintetek, és legális lesz?
Illetve tiszta telepítésnél hogyan tudom megoldani a key beírást, mert az a biosban van.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#7711) msgt.fubar válasza temagad.aho (#7710) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Nem szaroznak, na.

gottagofast

(#7712) szabonagyur válasza envagyok (#7709) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

A kulcs nyelv és bit független.

Win7 telepítés során ki kellene olvasnia automatán a BIOS-ból.

Ha esetleg mégsem akkor ezen leírás segít működő Windows alól kinyerni: [link] Itt az RWeverything kell neked, a többi akkor jó ha azt a kulcsot akarod megtudni amivel a mostani rendszer van telepítve.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#7713) t72killer válasza temagad.aho (#7710) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van már esetleg 5let, hogy hányas lesz az RTM?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7714) CharlieDrop válasza temagad.aho (#7710) üzenetére


CharlieDrop
veterán

a 159 se ment még fel :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7715) azopi74 válasza msgt.fubar (#7711) üzenetére


azopi74
addikt

Na mit mondtam még kedden, hogy ma fog jönni a 10162. Gabe meg még tegnap is azt tweetelte, hogy nem lesz több insider build a héten, nem értem, mit vitatkozik? :)

(#7716) azopi74 válasza t72killer (#7713) üzenetére


azopi74
addikt

Én 175-re tippelek.

(#7717) vlevi válasza temagad.aho (#7710) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mi van ezekkel, azt tesztelik, hogy a compilerük gyorsabb-e, mint a letöltés??? :D

(#7718) Clemi válasza temagad.aho (#7710) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem még a 10130-as van és nem talál frissítést :O

(#7719) CharlieDrop válasza vlevi (#7717) üzenetére


CharlieDrop
veterán

:C :C :DD :DD :DDD

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7721) szabonagyur válasza #45553408 (#7720) üzenetére


szabonagyur
félisten

TOuchpad driver kellene, majd ha lesz Win10-re akkor felrakod.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#7722) Tournament


Tournament
aktív tag

Fel is ment a 10162 IE close restart bug maradt

[ Szerkesztve ]

(#7723) premete válasza t72killer (#7708) üzenetére


premete
veterán

Inkább pár nappal korábban. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7724) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Tolják mint a lopott biciklit. :)

[ Szerkesztve ]

(#7725) Boonen007


Boonen007
őstag

Mindjárt telepítem is a most már mondhatni napi buildet. Már 75% a preparing install rész. :)

(#7726) azopi74 válasza Boonen007 (#7725) üzenetére


azopi74
addikt

Canary ringben a szegényeknek az elejétől ilyen tempóban kellett tolni az update-eket :) Csak jóval kevesebb ment át a validációjukon, és még annak is kis töredéke az OSG validációján. Remélem GA build után lassítanak kicsit, mert így kicseszés lesz az insider programban maradni :)

(#7727) premete válasza azopi74 (#7726) üzenetére


premete
veterán

Szerintem sincs sok értelme insiderként a sok bugot kerülgetni; egyet kijavítanak, lesz helyette 3 másik.
Egyébként se jön be a kinézete, a 8.1 jobban bejön.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7728) pzstm


pzstm
titán

Erősen RTM-Escrow szaga van ennek a buildnek egy pár órás nyomkodást követően :B :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#7729) vlevi válasza premete (#7727) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Egyébként se jön be a kinézete, a 8.1 jobban bejön."
Egyébként se jön be a kinézete, néhány apróságtól eltekintve bőven jó nekem a hetes is :D

Amúgy mennyire kell aktívnak lenni ahhoz, hogy megmaradjak insidernek? Mert tényleg, van 4-5 dolog, amitől rosszul vagyok, és ha ezek nem lennének, akkor már rég váltottam volna. A nagy baj inkább az, hogy ez a pár dolog a nyócas óta megvan, és semmi szándékot nem látok rá, hogy változtassanak :O

És egy kicsit más.
Szeritentek, ha megnyomom a gombot, mennyi marad?
27Giga foglalt most a C:\, ebből fel lehet szabadítani 18-t, akkor 9-t foglalna a win10? Kétlem. Szerintem valamit félreszámol.

[ Szerkesztve ]

(#7730) Tournament válasza vlevi (#7729) üzenetére


Tournament
aktív tag

Nem számolt el semmit az REAL . W10 Compression kissebb hellyel is beéri

[ Szerkesztve ]

(#7731) King Unique válasza premete (#7727) üzenetére


King Unique
titán

Nekem se, a kisebb Start gomb se az igazi... :N

(#7732) premete válasza King Unique (#7731) üzenetére


premete
veterán

Plusz a 159-essel 2 nap alatt ezek jöttek elő:
- jobban melegszik a cucc, 0 cpu használatnál is pörgeti a ventillátort
- lassabban áll fel/kapcsol ki, pedig fele program sem futott, mint w8.1 alatt
- frissítéseket, drivereket nem tölti le, nyelveket és hasonlókat igen
- random elállítja a betűméretet
- mobilnetet nem engedi megosztani (8.1 igen)
- külső, usb3 msata ssd-t random ismeri fel
- ha w8.1-ről bootolok, utána a w10 hibát keres és "javít" a backup partición
- macrium rescue iso nem tudja a w8.1-et visszaállítani
Úgyhogy levasaltam az összes rendszer particiót, feltettem a w8.1-et, majd utána vissza tudtam tenni a macrium mentést a w8.1-ről; ha ilyen lesz az "rtm" is, akkor azt hiszem, a w8 bukása ehhez képest botlás volt csak. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7733) El Gringo


El Gringo
senior tag

én úgy szeretem, hogy egyik napról a másikra eltűnik 10giga a c-ről :D

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#7734) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Nekem most lett kész a 10162. Lássuk...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7735) King Unique válasza premete (#7732) üzenetére


King Unique
titán

Mintha azt írtad volna, hogy 158 után a 159-cel már megoldódott a melegedés, akksiidő probléma, de akkor ezek szerint nem...
"ha w8.1-ről bootolok, utána a w10 hibát keres és "javít" a backup partición" - Fast startup nincs bekapcsolva rajta, akkor (is) szokott ilyet csinálni? Ha nincs, akkor gáz...

Bukás az úgyse ettől fog függni, hanem főként a híresztelésektől, amik szerint eddig milyen hiper-szuper ez a rendszer. Már az is elég, hogy van benne Start menü, bezzeg a csúnya 8.1-ben nincs, azért bukott meg. :D
Pedig abból azért a tesztverziók is mintha stabilabbak lettek volna (igaz nem volt ez a sűrű build áradat) és a végleges OS-el se voltak különösebb gondok rendszerszinten. 10-nél meg mintha épp fordítva lenne, hogy felület terén úgy-ahogy jobban ki van szolgálva a népakarat, de a motorház alatt még kicsit furán zakatol....kíváncsi leszek mi fog kisülni belőle? :D

(#7736) premete válasza King Unique (#7735) üzenetére


premete
veterán

Úgy tűnt, megoldodott, de valami "javítás" elqrta ismét. Mi köze van a fast startupnak pendrive-ról bootolás utáni hibához? Más a winpe a w10-ben, az a gond vele, és az új macrum reflectben már nincs linux rescue opció sajnos (az működne). :)
Ezért (is) jobb az ATI; azért nem kis gáz, hogy windowsok közötti váltáshoz linux alapú live cucc kell

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7737) Bélaaaa válasza El Gringo (#7733) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Épp ezen mérgelődöm én is.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#7738) King Unique válasza premete (#7736) üzenetére


King Unique
titán

Azt nem írtad, vagy csak én nem olvastam, hogy pendrive-ról tolod. De nálam multi-boot megoldásnál, ha be van kapcsolva HDD-n, akkor mindig konzisztencia ellenőrzést dob, így telepítés, vagy build frissítés után mindig kikapcsolom és akkor nincs probléma.

(#7739) szabonagyur válasza vlevi (#7729) üzenetére


szabonagyur
félisten

Build 162 telepítés tiszta telepítéssel 11 GB, ebben van lapozófájl, stb... szóval reális a 9GB.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#7740) ghost364


ghost364
senior tag

Windows Defendert ki lehet valahogy kapcsolni rendesen? Idegesítő, hogy 30%-on pörgeti a procit. :((( Főleg tableten, nem tesz jót az üzemidőnek...

(#7741) azopi74 válasza ghost364 (#7740) üzenetére


azopi74
addikt

Settings, Update & Security, Windows Defender, Real-time protection Off

(#7742) premete


premete
veterán

Nagyon el akarja adni a Microsoft a windows 10-et, az ára is közelít a reálishoz (tőlem 800 forintot kért, de ugye Magyarország jobban teljesít). :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7743) ghost364 válasza azopi74 (#7741) üzenetére


ghost364
senior tag

Már megtaláltam egy ideje, de mindig visszakapcsol.

(#7744) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Tagnap elkezdte a gép letölteni a 162-es frissítést, de letöltés közbe kikapcsoltam. Ma reggel bekapcsoltam és 74%-on áll a letöltés és meg sem mozdul már vagy 1 órája. Ilyenkor mi a teendő?

(#7745) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Lassan aktuális lenne a win-em újratelepítése, így éppen kapóra jön a win10 megjelenése. Kérdésem az lenne, hogy rendelkezem egy jogtiszta win 7 sp1 telepítővel, ezt meddig tehetem fel, hogy aztán megjöjjön rá a win10-es frissítés? Július 29-ig, vagy utána is fel tudom még tenni? Ha igen, meddig, vannak erre valamilyen határidők?

(#7746) nobiand válasza premete (#7742) üzenetére


nobiand
aktív tag

Hogy sikerült ezt ennyiért? :)

(#7747) premete válasza nobiand (#7746) üzenetére


premete
veterán

Nem adtam meg kulcsot telepítéskor, és ezt az ablakot adta fel:

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7748) bzoley válasza ghost364 (#7743) üzenetére


bzoley
veterán

gpedit.msc

(#7749) Воланд válasza gg72 (#7745) üzenetére


Воланд
titán

2016 julius 29-ig.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7750) csizi90


csizi90
aktív tag

Win 8.1-ről, ha WU-n keresztül teszem fel a W10-et, az csak Slow ring build-et tesz fel?
Illetve a Fast/Slow ring kapcsoló gondolom eszközönként van, nem pedig globálisan, ugye?

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.