Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) justaview válasza Warter (#7048) üzenetére


justaview
őstag

Majd letöltöd az ISO-t és csinálsz egy tiszta telepítést.

Ha tiszta telepítést csinálok, az (ahogy én tudom) leradíroz mindent. Így honnan tudja a telepítő, hogy nekem van-e valamilyen jogom, vagy sem?

A dilemmám abból fakad, hogy valószínűleg nem látom a folyamat minden részét. Esetleg az aktiválás már nem csak géphez, hanem bejelentkezett felhasználóhoz is kötött, és amint bejelentkezem az adott névvel install során, mindent tud rólam, a jogokat is beleírtve?

(#7052) vlevi válasza netpeti98 (#7038) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Szerk.: úgy látom vagyunk még egy páran akik szerették a 8.1 kezdőképernyőjét :)"
Már régen mondtam, hogy az lenne a legjobb, ha eltűnne a hagyományos desktop, az ikonjaival, meg mindennel, és a desktop helyén az új, Win8-as start képernő lenne csak. Ikonokkal, élő csempékkel, úgy, ahogy a win8.1-es startképernő elkészült.
Mert a win8-as start legnagyobb hibája (szerintem) az volt, hogy win7-ig nagyjából két helyen lehett egy ikon. a desktopon (ide értve a taskbarra kirakottakat is), vagy a startmenüben. win8ban viszotn a startképernőn nincs kint minden automatikusan, át kell menni az "all aps" felületre, és ott keresni. Név szerint, és nem programonként csoportosítva. Nekem az úgy egy katyvasz volt. Főleg, amikor pl. egy Visualstudio teleszemeteli 20-30 parancsikonnal.
És igazatok van, ez a csempés startmenü sem az igazi. Jó, rendben, bele lehet rakni csempéket, de pl. jelen állapotában azok a csempék csak nagy ikonok, mert nem akarnak élni. Meg amúgy is, hiába lennének élő csempék, amíg be nem megyek a startmenübe úgyse látom. Ezért lenne jó, ha ténylegesen átvenné a desktop helyét a startképernő. Igen, akkor olyan lenne, mint a windows phone

(#7053) Warter válasza justaview (#7051) üzenetére


Warter
őstag

Így van, a Microsoft Accounthoz lesz kötve a jogosultság.

(#7054) #16729600


#16729600
törölt tag

És azt jelen pillanatban honnan a rákból tudja/fogja tudni az MS, hogy én spec. legális 8.1 pro ról mentem a TP változatra,hogy kipróbáljam? :U Bohózat ez az egész a négyzeten.... :Y :)

[ Szerkesztve ]

(#7055) netpeti98 válasza vlevi (#7052) üzenetére


netpeti98
addikt

Egyet értek, szerintem is le kellett volna cserélni a desktopot. Interaktív csempékkel nagyon jó lett volna.

Megmondom őszintén az ablakban futást nem tartom rossznak az appok terén, de nem volt probléma mióta már van félbe osztott képernyő is (8.1). De ettől függetlenül a nagyobb felbontású kijelzők esetén jobb megoldás lehet az ablakozás még az egyszerűbb appok esetén is.

[ Szerkesztve ]

(#7056) Воланд válasza #16729600 (#7054) üzenetére


Воланд
titán

legalis az aktivaltat jelenti es ha frissitettel, akkor benne van a registryben.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7057) samgar


samgar
őstag

Segítsetek, itt mi a teendő, miután rámegyek, bejön a beállítások és ott mit kell tennem?

Oppo Find X5 PRO

(#7058) #58000384 válasza Воланд (#7056) üzenetére


#58000384
törölt tag

Hol?

(#7059) #16729600 válasza Воланд (#7056) üzenetére


#16729600
törölt tag

Frissítettem??Átmentem legális 8.1 ről ( előtte regeltem a végleges változatra, jött róla visszaigazolás ) - TP-re,csatlakoztam az insider kisdobos őrsbe,majd letöltöttem ,telepítettem.Vagy ennek a folyamatnak már frissítés a kódneve? :)

(#7060) Воланд válasza #58000384 (#7058) üzenetére


Воланд
titán

HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Setup/OOBE/

es itt szerintem az install type lesz. windows 8 eseteben a MediabootInstall kulcs volt, ami jelolte a tiszta telepitest, vagy a frissitest. upgrade mediarol ha tiszta telepitest csinaltal, akkor csak ugy lehetett aktivalni, ha ennek a kulcsnak az erteket megvaltoztattad. windows 10 eseteben meg pont azert kell egyszer lezongorazni a frissitest, mert nem fog senki kulcsot kapni es utana csak a megfelelo msa hasznalataval tudod majd aktivalni tiszta telepites eseteben.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7061) Воланд válasza #16729600 (#7059) üzenetére


Воланд
titán

miert, mi lenne? :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7062) junior11 válasza #16729600 (#7059) üzenetére


junior11
veterán

Én is így csináltam, 8.1 volt a gépen, regeltem a w10-re, aztán tegnap csatlakoztam a W10 Insider programhoz.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7063) Aarpok válasza King Unique (#7049) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen gondoltam,hogy lehet de nem szeretem a külső megoldásokat illetve amennyit én mondjuk a Win7 startmenüjében jártam észre se vettem volna ha nincs meg. :D

Аарпок

(#7064) #16729600 válasza junior11 (#7062) üzenetére


#16729600
törölt tag

Jó csak furcsa,hogy a win.reg. gondolatolvasó és tudja,hogy én egy tök új ssd re tettem fel a letöltött ISO-t és egy másik ssd n volt már aktivált legális win 8.1 em,ez most valami vicc skacok,vagy ezt komolyan mondjátok ??. :D

(#7065) Воланд válasza #16729600 (#7064) üzenetére


Воланд
titán

vegulis tobbre mennenk, ha erthetoen leirnad a tenyeket, mert az elobb nagyon nem ezt irtad.... tenyleg alacsony lett a kerites az insider programot illetoen....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7066) #16729600 válasza Воланд (#7065) üzenetére


#16729600
törölt tag

Idéznél így az 'alacsony kerítés mögé nézve,hogy miből következtettél másra abból amit írtam? :U A silány nívóval amúgy egyetértek,de sajnos a megmondóemberek nyökögése/műértetlenkedése a leggyengébb láncszem itt.Meg kéne írni a valóságot: mégpedig azt hogy nektek sincs halvány lila segédfogalmatok sem a dolgok állásáról. :) :R Peace,ha kérdezek valamit ne alacsonyodj le hozzám legközelebb,előre is köszike. :Y :R

[ Szerkesztve ]

(#7067) FollowTheORI válasza #58000384 (#7050) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én értem, de nyilván ezért változtattak a szövegen is amire válaszomat írtam.

Ahelyett hogy tisztázták volna külön csak az insider programot, belekeverték a 7-8 ingyenes upgrade-t.

Most akkor mi van az insider programmal akkor? :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#7068) vlevi válasza netpeti98 (#7055) üzenetére


vlevi
nagyúr

Olyan csempe, ami ebben a videóban volt, olyan nincs is!
Gondolok itt a nagyonmagas levelező csempére. Pedig az kéne, de nagyon. Meg a naptár, satöbbi.

Tudom, ez csak egy kísérlet volt, és nem ezt valósították meg, de kár érte, hogy ilyen nincs. Sőt, a mostani állapotában semmilyen nincs. Nekem döglött az összes ikon. Vagyis inkább tetszhalott, mert nem mutat semmi "életjelet", de azért elindítja az adott programot. Talán a photos app cserélgeti a képeket néha, de arra semmi szükség. Bezzeg az időjárást, leveleket, naptárbejegyzéseket, árfolyamot azt b***k megmutatni.

"legális 8.1 pro ról mentem a TP változatra,hogy kipróbáljam?"
A Technical Previewnek nem kell frissítési alap. Kipróbáláshoz elég felrakni, és nézegetni. Ha július végén megtetszik, majd akkor gondolkodhatsz róla, hogy hogyan tovább.
De biztos, hogy a végleges változatból is lesz majd próbaváltozat, mint ahogy a 8, 8.1-ből is van 90 napos Enterprise Evaluation .

[ Szerkesztve ]

(#7069) Воланд válasza #16729600 (#7066) üzenetére


Воланд
titán

"És azt jelen pillanatban honnan a rákból tudja/fogja tudni az MS, hogy én spec. legális 8.1 pro ról mentem a TP változatra,hogy kipróbáljam?"

ahhoz, hogy a szakmai hozzaertesem megkerdojelezd egy kicsit korabban kellene felkelned.

amugy a te esetedben nyilvan sehonnan nem fogja tudni a rendszer, hogy van legalis frissitesi alapod, mivel tiszta telepitest csinaltal. de az atmentem szavak helyett jo lenne az ide illo szakmai kifejezest hasznalni, mert nem vagyunk gondolatolvasok. ;)

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7070) King Unique válasza vlevi (#7052) üzenetére


King Unique
titán

"ha eltűnne a hagyományos desktop"
Azért egy ilyet az MS se mer meglépni, mert az nagy felháborodáshoz vezetne és nem biztos, hogy annyira jó lenne desktop nélkül.
Azért az all apps esetében is van 4 féle csoportosítási mód és kategóriánként szépen látható minden program, azok al összetevői is, valamint beállítható, hogy kezdőképernyő helyett az alkalmazásnézet jelenjen meg.
Valamint programok telepítésénél ugyanúgy van lehetőség az asztalra parancsikont kitenni.

(#7063) Aarpok: sokan a hagyományos Start menüt is csak gép kikapcsolására használják, vagy max a gyorslistából indítanak ezt-azt. De pl. annak testreszabása, kereső használata már nem feltétlen olyan intenzív. Szóval csak a puszta megszokásról, ragaszkodásról van szó.

(#7071) Воланд válasza FollowTheORI (#7067) üzenetére


Воланд
titán

semmi. az insiderek eseteben is akkor lesz eredeti a rendszer, ha frissitessel tettek fel win7-rol, vagy win8-rol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7072) FollowTheORI válasza Воланд (#7071) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Itt most a "genuine" aktivált állapot a kérdés, nem az hogy papíron mi van. :)

Elöször leírták hogy aktivált marad a végleges RTM változat is... utána kivették (észbe kaptak hogy az mindenkinek ingyen windows lenne) az egészet és odarakták hogy 7-8-ról genuine a free upgrade.

Vagyis akkor most aki nem arról frissített/ csak úgy felrakta próbaképp, annak az aktivációjával mi lesz? :D

Cseberből vederbe.

Sejtem hogy mi lesz, de azért ne nekem kelljen már találgatni egyenes beszéd/tájékoztatás helyett. :P

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#7073) Воланд válasza FollowTheORI (#7072) üzenetére


Воланд
titán

az evaluation end date bejegyzes megmarad (a jelenlegi az oktober masodika), szoval kap majd egy datumot, amikor lejar az aktivacio. ezt ugy lehet "kikerulni", ha benne marad a user az insider programban, akkor ugyis kapja majd az uj buildeket.

tehat tiszta telepitessel felraktad a preview-et, rtm telepitese utan kilepsz az insider programbol es a rendszer x nap elteltevel szolni fog, hogy lejart az aktivaciod.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7074) vlevi válasza King Unique (#7070) üzenetére


vlevi
nagyúr

Egyébként azt vettem észre, tablet módba kapcsolva most sincs desktop!
Nyomkodom a Win+D gombot, de semmi.
Csak a teljes képernős start menü van.
Kár, hogy ezt nem lehet megcsinálni, csak tablet módban. Mert van ugyan teljes képernyős startmenü, de az nem ugyanaz, mint a desktop.

(#7075) King Unique válasza Воланд (#7073) üzenetére


King Unique
titán

És ezért cserébe az összes adatával, szokásával fog fizetni + kapja az új bugokat. :D
De persze, ezt már mérlegelje maga, magéri-e (elsődleges rendszerként), vagy sem.

(#7074) vlevi: és szerinted, ha ez lenne a default, az a Win7, v régebbi rendszerhez szokott usereknél osztatlan sikert aratna? Mert szerintem nem...de még 8.1 userek esetében sem, mert sokan pont a kettősséget szerették meg a rendszerben. És ezt az MS se hagyhatja figyelmen kívül. Talán majd lassan beadagolva, a jövőben eljön ez a felállás is.

[ Szerkesztve ]

(#7076) FollowTheORI válasza Воланд (#7073) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Na hát ezaz... hogy mi találgathatunk meg sejthetjük, de nem lenne egyszerűbb kiállni és közölni/leírni pontosan mi lesz? :)

Mellesleg ha az RTM buildet kapja meg azon miért lenne exipration date?
(Értem én hogy lehet, mert csak apró update/progi kérdése ami zaklat vagy valamit csinál. De akkoris.)
Ha megkapom az RTM buildet (hogy ne kelljen újratelepítenem csak ezért - kényelem), akkor azt aktiválnom kell (pl a régi 7-8 kulcsommal) vagy hogy lesz?

Akik így mellébeszélnek azok mindig titkolnak valamit általában (cégek).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#7077) #16729600 válasza Воланд (#7069) üzenetére


#16729600
törölt tag

Lehet ,hogy neked nem érhető,de azt írtam "telepítettem és nem azt hogy "frissítettem :) De hagyjuk, ha az MS TP vezetője se tudja az erre alkalmazható érvényes jogi metodikákat, Te ugyan honnan tudnád ?( itt hibáztam,hogy többet feltételeztem a kelleténél ) :) :B

(#7078) Воланд válasza FollowTheORI (#7076) üzenetére


Воланд
titán

"Mellesleg ha az RTM buildet kapja meg azon miért lenne exipration date?"

mert az is csak egy ujabb build, amire ramondjak, hogy az az rtm. de te azt meg mindig az insider program kereteben kapod meg.

"De akkoris, ha megkapom az RTM buildet akkor azt aktiválnom kell (pl a régi 7-8 kulcsommal) vagy hogy lesz?"

mas os-hez tartozo kulccsal nem fogod tudni aktivalni.

"Akik így mellébeszélnek azok mindig titkolnak valamit általában (cégek)."

az ms kommunikacioja mindig is ilyen elcseszett volt. en azon lepodtem volna meg, hogy ha egy ilyen program eseteben mindent lekommunikaltak volna normalisan.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7079) Воланд válasza #16729600 (#7077) üzenetére


Воланд
titán

tiszta telepites eseteben a legegyszerubb a helyzet: nem tudod aktivalni sehogy. max ha veszel retail windows 10-et es megadod annak a kulcsat.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7080) FollowTheORI válasza Воланд (#7078) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Pedig valahogy csak kell, vagy akkor meg miért nem álltak ki hogy kedves preview használók, nektek is meg kell csinálni majd a hivatalos upgrade folyamatot a végén - vagy így vagy úgy tudjátok majd aktiválni. :)

De még csak nem is erre módosították a szöveget... :D

Nekem mindegy mert én addig nem valószínű frissítek amíg nem kell majd az első adott játékhoz valamiért amivel játszani akarok. Jó ez a 8.1.
De akkoris jó nagy szívatás az egész macera.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#7081) vlevi válasza King Unique (#7075) üzenetére


vlevi
nagyúr

" osztatlan sikert aratna?"
Persze, hogy nem :D
De ezt már tudjuk, amikor a nyócas megjelent, akkor is az egész internet arról szólt, hogy szarawin8, mert nincs benne startmenü :D
Megjegyzem, az a megoldás nekem sem tetszett. Az, ahogy korábban írtam, régebben 2 helyen voltak ikonok, a 8-as óta három helyen, ráadásul a 8-asban semmilyen normális rendszerezési lehetőség nem volt.
A mostani start menüvel meg az a baj, hogy az élő csempéket igencsak zárójelbe teszi. Mert nincs egy olyan felület, ahol valóban működhetne az élő csempe.

(#7082) #58000384 válasza Воланд (#7060) üzenetére


#58000384
törölt tag

Szóval egy egyszerű kulcs jelzi majd, hogy upgrade történt-e, de azt nem, hogy miről és milyen kódról. Szóval az MS nem fogja tudni megkülönböztetni a 10074-ről és a 8.1-ről frissített 10130-at, tehát mindenképpen majd kell egy rendes frissítés 8.1-ről. Gabe tegnap még ennek ellenkezőjét mondta Twitteren, ma meg hallgat.

(#7076) NetTom: Ha kapna egy számlálót, akkor az nem lenne végleges rendszer, mert a tesztverziókat nem lehet aktiválni sehogy. Ugye a blogban ilyenről nem volt szó, szóval szerintem ilyen nem lesz, legfeljebb vízjelezés meg idegesítő feliratok lesznek, ha valamiért nem tudja magát aktiválni majd az IP-ről RTM-re frissített rendszer. De remélem összeült a kerekasztal és javában írják az új blogposztot.

(#7083) justaview válasza Warter (#7053) üzenetére


justaview
őstag

Ha így van, akkor az MS akár engedhetné is a 32 bitről 64 bitre (és vissza) váltást egy adott gépen, hiszen nem veszít vele semmit -- a gép is és a felhasználó (a jogosultságaival) is ugyanaz marad.

(#7084) Warter válasza #58000384 (#7082) üzenetére


Warter
őstag

Nincs is tegnapi twittje Gabenek. :U

(#7085) Воланд válasza FollowTheORI (#7080) üzenetére


Воланд
titán

pedig benne van a blogpostban, hogy csak azoknak jar az ingyenes frissites, akiknek eredeti windows 7 vagy windows 8 van a gepen. innen mar nem nehez kitalalni, hogy frissites kell az aktivalt win10-hez, nem pedig tiszta telepites.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7086) King Unique válasza vlevi (#7081) üzenetére


King Unique
titán

Akkor világos, hogy mért nem így csinálják meg. Ha azt akarják, hogy mki váltson, akkor a régi berögződéseikhez kell alkalmazkodniuk. Pl. azért lesz jobb a Win10, mint a Win8.x, mert van benne Start menü. De még milyen. :DD
Attól, hogy 3 helyen voltak, ugyanúgy elég volt csak 1-2 helyen nézegetni és fentebb magyaráztam, hogy talán a rendszerezés is megüti a szintet. Na persze tömegeknek ezt hiába magyarázta anno és magyarázza most is bárki, felesleges.
Kíváncsi leszek majd, hogy sok, többnyire dicsőítő eddig cikk után, amikor ténylegesen használatba veszik majd az emberek tömegével, akkor majd milyen mondvacsinált problémákat fognak ráhúzni, avagy sem? :)
Pl. Nem olyan a Start menü, mint a Win7-ben, néhol mások a tálca elemei... :O

(#7087) #58000384 válasza Warter (#7084) üzenetére


#58000384
törölt tag

A válaszait nézd.

(#7088) netpeti98 válasza vlevi (#7068) üzenetére


netpeti98
addikt

Igen, azok a nagy interaktív csempék nagyon jól néznének ki! :K

Nálad valami probléma lehet, mert a Start Menüben is mennie kellene a csempéknek, nem csak statikusnak lenni.

[ Szerkesztve ]

(#7089) Воланд válasza #58000384 (#7082) üzenetére


Воланд
titán

"Szóval az MS nem fogja tudni megkülönböztetni a 10074-ről és a 8.1-ről frissített 10130-at, tehát mindenképpen majd kell egy rendes frissítés 8.1-ről."

mondjuk ezt konnyen ki lehet deriteni, csak meg kell nezni egy oem win7-rol vagy win8-rol valo frissites utan, hogy mit ir az slmgr -dlv parancs, retailt, vagy oem-et. ha elobbi, akkor lehet visszarakni az elozo rendszert, ha utobbi, akkor nem kell.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7090) #58000384 válasza Воланд (#7089) üzenetére


#58000384
törölt tag

De ha minden OEM, akkor sem fogja tudni, hogy a 8.1 (ha egyáltalán aktiválva volt) milyen licenccel rendelkezett, mert ezt sehol sem tárolja a rendszer. És mi a helyzet akkor, ha egy retail 8.1-re frissítem az IP-t? Hogyan lesz aktivált az az RTM, ami automatikusan jön az IP-re?

(#7091) Aarpok válasza King Unique (#7070) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen a "megszokás" nagyúr tud lenni. ;)

Аарпок

(#7092) tatararpad válasza FollowTheORI (#7076) üzenetére


tatararpad
őstag

Ezzel csak az a baj ami a warez vs original vitában annyiszor felmerül, hogy gyakran egyszerűbb a warez mint a normális út. Esetünkben pl. a fél topic ilyen olyan upgradek amolyan aktiváltságának találgatásáról szól, míg a warezos meg kattint kettőt az eszközkészletében és nem is érdekli hátralévő életében hogy milyen licencet miről tud hova átvenni, meg a Microsoftot sem érdekli majd. És ez szerintem súlyosabb probléma, nem csak az egyértelmű kommunikáció hiánya.

[ Szerkesztve ]

(#7093) cattus válasza tatararpad (#7092) üzenetére


cattus
őstag

Erre szokták azt mondani, hogy van a könnyű út és a helyes út. ;]

Do the thing!

(#7094) Воланд válasza #58000384 (#7090) üzenetére


Воланд
titán

pont ezt irom, hogy ha oem-et frissitett valaki es tovabbra is oem-et ir, akkor a rendszer mar az elso build-tol kezdodoen letarolta a frissitett rendszer licencet. onnan mar technikailag nem nagy kaland megoldani, hogy az rtm-re valo frissites eseten ez alapjan aktivalva legyen a rendszer. viszont ha nincs letarolva, tehat oem verzio frissitese eseteben retailt ir, akkor buko van, mert mar az elejen elcseszte az ms azzal, hogy nem vette figyelembe az os a frissitett rendszer licencet.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7095) #58000384 válasza tatararpad (#7092) üzenetére


#58000384
törölt tag

A kommunikáció hiánya a súlyosabb probléma, mert akkor nem kéne találgatnunk. A warezolóknak kell aktivátor, közben figyelni kell arra, nehogy az is buherált legyen, aztán fusson le X naponta, mert tudtommal csak KMS van 8.1 alatt, stb.
Én meg a telepítésnél megadom a kódot, aztán bejelentkezés után már véglegesen aktivált a rendszer. Ez nem bonyolultabb.
Az összes kérdésre válaszolniuk kéne, ami az aktiválással és a frissítéssel kapcsolatos, mert azokat olvasni mindenhol (elég lenne csak Twitterről válaszolni, ott is ugyanazokat a kérdéseket teszik fel)

woland_y2k: Ja, értem.

Most találtam:

Twitter, Gabe, kérdés: "OK seriously. Do insiders who installed Win10 preview clean (nuking 7/8.1 install) remain activated on RTM or not? "
Gabe válasza: "Yes, as long as running a prerelease build connected with registered MSA"

Prerelease build? Ammelyik? Kód helyett MSA lesz? Komolyan...

(#7096) vlevi válasza netpeti98 (#7088) üzenetére


vlevi
nagyúr

Megint elfogyott a levelező lendülete :(
webes freemail felületről küldtem magamnak 1-2 levelet, hogy lássam, működik-e az értesítés, és a csempe, akkor is, ha nincs betöltve a levelezőprogram. Működött. Kaptam csipogást is, és felbukkanó értesítést is. Ennek örültem. De azóta semmi :(
A startban azóta is itt virít a "próba" üzenet a féligmeddig élő csempében, miközben már jött-ment vagy 10 levél.
Csakazért sem fogom elindítani a levelezőt, hogy lássam, mikor tér majd észhez. (Most 1-2 órára altatva volt a gép, most ébresztettem fel). A levelelőben pedig az van beállítva, hogy azonnal adja-vegye a leveleket, és ne csak néhány óránként.

Megjegyzem a naptáram is változott az elmút 1-2 órában, töröltem belőle pont azt az egy bejegyzést, amit a naptár féligmeddig élő csempéje mutat :(

gmailt és google naptárat használok, és nem az outlook.com-os címet. Biztos, hogy itt van a probléma, hogy nem azonnali az üzenetközvetítés a két szolgáltató között, de ez így akkor sem teljesen kerek.

(#7097) Воланд válasza #58000384 (#7095) üzenetére


Воланд
titán

a blogpostban nincs ilyen. :DDD na mindegy, en reszemrol lezarom a temat. mindig is utaltam az ms licenceleset, legyen szo serverrol, vagy kliensrol, ez most sem fog valtozni.

szerk.: ket dolog a biztos: legyen eredeti windows 7 vagy windows 8 a gepen, majd frissitse azt a user julius 29-en, vagy vegye meg, ha nincs eredeti vagy semmilyen windows-a. ennyi.

"Now you may be wondering why Microsoft went ahead and confused the situation by changing the way the announcement was worded in the first place. Well, in short, they did it to cover their backside. Soon after the original announcement, a number of media outlets began posting stories such as "How to get Windows 10 for free". This is not what Microsoft wants, and continues to advertise Windows 10 as being free for Windows 7 and Windows 8.1 users only.

It does appear that upgrading from the preview builds to RTM doesn't get you a valid license however. You will remain activated (and can clean install if you wish once upgrading), but you will not have a valid license. This isn't something normal users need to worry about though." [link]

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7098) #58000384 válasza Воланд (#7097) üzenetére


#58000384
törölt tag

Csak hogy összegezzük:
Az MS jófej akar lenni azokkal, akik tesztelnek, de nincs eredeti rendszerük, így aktivált marad az RTM-jük. Viszont ezt nem mondhatják hivatalosan (ezért írták át a blogposztot), mert a rendszer nem "ingyenes", mármint ami nem upgrade 7-ről vagy 8-ról. Ráadásul az a licenc, ami az IP-ről frissített RTM, az nem ugyanaz, mint ami a 7-ről vagy 8.1-ről frissített licenc, mert arra továbbra is az IP feltételei vonatkoznak majd, pl. az adatgyűjtéssel kapcsolatban, ettől marad prerelease.

Szóval - ahogy mondod - legyen 7 vagy 8.1, aztán frissítés, vagy meg kell venni. Ami ezen túl megy, az találgatás, zöldség, Insideres vagy egyenértékű a mókolással.

(#7099) justaview válasza Воланд (#7097) üzenetére


justaview
őstag

frissitse azt a user julius 29-en

Július 29-étől 1 évig bármikor, nem?

(#7100) Воланд válasza justaview (#7099) üzenetére


Воланд
titán

igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.