Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) szabonagyur válasza vlevi (#7799) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem nagyon, néha 1-2 játék nem szereti, nem ismeri.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#7802) _t0Mi_


_t0Mi_
aktív tag

Van valamilyen megoldás arra, hogy megkapjam az új 10162-es buildet? Jelenleg 10159-en vagyok, de hiába van Fast ring-re állítva, nem ajánlja fel az update.
Köszi!

---

(#7803) Milestone2 válasza _t0Mi_ (#7802) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hát ha más nem, letöltöd a hivatalos 10162 ISO-t és manuálisan upgradeled...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7804) vlevi válasza szabonagyur (#7801) üzenetére


vlevi
nagyúr

Arra gondoltam, hogy tegnap felment a 10162, ma meg jön a VGA frissítés. Tegnap még működtek a dolgok, vajon ettől a VGA frissítéstől vajon szét-e-borul-e majd a gép? Mindjárt nézek egy Project Cars-t, és kiderül.

(#7805) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Nos, mivel nem kapok én frissítési lehetőséget 29-én, így gondoltam hogy a notira felteszem a Win 10-et kipróbálásra, így az insider programnak köszönhetően beszereztem az ISO-t.

A kérdésem az (régen telepítettem már Win-t), hogy a meglévő Win7 mellé fel tudom úgy tenni a Win 10-et, hogy gép indulásakor kiválasztható legyen hogy melyik OS-t akarom indítani? Így megmaradna majd a win7 féle frissítési lehetőség is amikor aktuális lesz.

(#7806) Sdi

Király, köszi, lenyúlom addig gyorsan lakótárs pendrive-ját. :D

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#7806) Sdi válasza oriic (#7805) üzenetére


Sdi
addikt

Igen, én is úgy használom.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#7807) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Azt esetleg nem tudjátok a Samba szerver jelszavát hol lehet megadni ebben a csodában? Saját Linuxos gépemhez nem férek hozzá... Hogy miért? Mert nem kér autentikációt a Windows 10...

(#7808) Воланд válasza cattus (#7792) üzenetére


Воланд
titán

talan majd a kovetkezo foverziot jobban eltalalja az ms. a windows 8 osszesegeben jobb volt erintokijelzon, a windows 10 osszesegeben jobb hagyomanyos desktop pc-n. mert ez a tablet mod egy nevetseges, oszver megoldas.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7809) Воланд válasza Keeperv85 (#7807) üzenetére


Воланд
titán

ha kliensrol akarod elerni a servert, akkor az autentikaciot a servernek kell kernie, hiszen az adna meg a megfelelo hitelesito adatok fejeben a hozzaferest. szoval hibauzenet, esemenynaplo, stb.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7810) Warter válasza Keeperv85 (#7807) üzenetére


Warter
őstag

File explorer / jobb klikk / Map network drive

(#7811) hati


hati
addikt

A 162-es tud már magyarul? Vagy van már letölthető magyar nyelvi csomag?

(#7812) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Az eseménynaplóban nincsen semmi, Linux alá nem tudok bejutni, nyilván, mivel semmit sem kér autentikációra be. Maga a hálózat Linux felől eddig ment, mert használtam folyamatosan Windows 7 alól... Valami a Win10 alatt még nem kerek...

(#7813) tatararpad


tatararpad
őstag

Azért cirka 3 év után és így egy hónappal a megjelenés előtt megismerkedhetne a Mail app az egyesített mappák fogalmával.

(#7814) azopi74 válasza Воланд (#7808) üzenetére


azopi74
addikt

Következő főverzió? Az alatt mit értesz?

(#7815) oriic válasza Sdi (#7806) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na most vagyok erdekes resznel. Itt vagyok telepitonel, ket lehetoseget akar felajanlani. Upgrade vagy Custom. Elobbinel gondolom a jelenlegi win upgrade lehetosege, utobbi meg friss rendszer, de annal azt irja, hogy jelenlegi Win nem lesz hasznalhato. Melyik kell nekem akkor vegul is? (bocs ekezetekert Xboxrol irok)

Sdi:

De pont ez az, hogy nem tudok letrehozni uj particiot. Listaban ott a fo particio 83 giga szabad hellyel,de nem enged ujat letrehozni.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#7816) Sdi válasza oriic (#7815) üzenetére


Sdi
addikt

Egyértelmű, hogy custom :) , saját partíciót neki, aztán mehet.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#7817) tatararpad válasza oriic (#7815) üzenetére


tatararpad
őstag

Partíciót csak nem allokált szabad területre tudsz létrehozni. Az hogy az egyik partíción szabad hely van annyit jelent hogy akkor előtte le kell csípni onnan amennyit akarsz és arra létrehozni egy partíciót. Ehhez nem kell a telepítő, Windows lemezkezelőben is meg tudod csinálni.

Vagy ha csak tesztelni kell felrakod VHD-ba és akkor nem kell particionálni, de VHD-n nem tudsz egyik buildról a másikra upgradelni.

[ Szerkesztve ]

(#7818) bzoley


bzoley
veterán

Saját gépen még nem volt alkalmam frissíteni, de gondoltam, feldobom az aktuális buildet egy régebbi laptopra is(Core duo, Ati, 1GiB). Hát valami botrányos lett. Tetű lassú, sok dolog nem működik, vagy rosszul, szinte teljesen használhatatlan. ezek alapján bele sem merek gondolni, hányan fognak pofára esni egy Win7-ről frissítéssel, mert "ugyanazon elmegy, amin a Win7". Az egész úgy viselkedik, mint egy pre-pre-pre-alpha.

(#7819) tatararpad válasza bzoley (#7818) üzenetére


tatararpad
őstag

DX12-n kívül desktop PC-n amúgy sem sok értelme van az egész Windows 10-nek, amivel többet tud, vagyis a WinRT, az meg jelenleg sz*rt sem ér, mert bohóckodós appok vannak rá. Tableten már lehet több értelme lesz frissíteni.

Géphez annyit hogy háttértár sokat számít, egy ennél is gyengébb rendszeren (Pentium D, Ati 4650, 1GB DDR2 RAM) merevlemezzel szenvedett, SSD-vel viszont egész jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#7820) mttssz válasza bzoley (#7818) üzenetére


mttssz
senior tag

Hát ezen a konfigon a 7 is max döcög, nem kell csodálkozni hogy a 10 lassú. :U

(#7821) ferensz válasza ghost364 (#7798) üzenetére


ferensz
senior tag

En is tableten hasznalom, proci ugyanaz, 2 GB Ram, 32 GB eMMC es nagyon faszan mukodik, sokkal elvezetesebb, mint a Win 8.1. Nalam az akksi ido is jobb, mint korabban. Nem maradt ki valami energiagazdalkodassal kapcsolatos driver?

Keeperv85: en is megszenvedtem linuxos sambaval, nekem a share-ek sem akartak megjelenni meg elerni sem tudtam oket, aztan valtottam windows srv-re, azota minden rendben.

[ Szerkesztve ]

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#7822) oriic válasza tatararpad (#7817) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kozben eszembe jutott koszi,most telepul.

Live-Die-Respawn

(#7823) oriic válasza oriic (#7822) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kész is. :) Ez gyors volt. Köszi mindenkinek a segítséget.

Live-Die-Respawn

(#7824) bzoley válasza mttssz (#7820) üzenetére


bzoley
veterán

Nem látszik lassúnak, egész elfogadható volt idáig, de nem is ezen volt a hangsúly, hanem azon, hogy szinte semmi nem működik rendesen.

(#7825) alfa20


alfa20
senior tag

Azt tudja valaki, hol lehet kikapcsolni a Bluetooth-ot?
nem találom sehol, persze le is tilthatnám az eszközt de csak van valami nem gányolós megoldás.

persze a HD audiót megint újra kellett tennem build frissítés után, viszont ami jó hír a HD3000 driver már nem omlik össze.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#7826) ferensz válasza alfa20 (#7825) üzenetére


ferensz
senior tag

Nalam action centerben van kapcsolo a kikapcsolasara.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#7827) thxer válasza bzoley (#7824) üzenetére


thxer
aktív tag

Melyik buildet telepítetted?

(#7828) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na most történt egy olyan, hogy feltelepült a rendszer, minden okés volt. Volt valami update, utána restartoltam, de kékhalálozott. Újraindítottam, minden okés, de most csak wifi-ről van net...Ez mitől lehet?

Live-Die-Respawn

(#7829) alfa20 válasza ferensz (#7826) üzenetére


alfa20
senior tag

nekem ott csak a beállítások jelennek meg, de ott rögtön elkezd keresni, de sehol egy kapcsoló.

build: 10162

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#7830) oriic válasza oriic (#7828) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ki volt kapcsolva az adapter.Érdekes, visszakapcsoltam és okés lett. :)

Live-Die-Respawn

(#7831) mttssz


mttssz
senior tag

Esetleg nem tudni hogy van-e már rendes synaptics Windows 10-hez?

(#7832) Nordekk


Nordekk
tag

Telepítés közben ki lehet húzni a netet?
Telepítésnél ha kiválasztom ,hogy ne tegyen fel semmi drivert magától, akkor is elkezd felpakolni windows updaten keresztül ilyen ősrégi drivereket telepítés után rögtön.
10162 build telepítésénél is csinál ilyet? Mert nekem egy jó pár hónapja leszedett iso felrakásánál nem akart szót fogadni:)

(#7833) Xelo5


Xelo5
csendes tag

Megnéztem havernál ezt a windows 10 ez egy káosz nem rosszabb nem találtam semmit a szokott helyén a startmenü használhatatlan én nem tudom mért nem tudok belehúzni programokat, a cmd-s alkalmazásaim meg akadnak bejön és vége se tovább.
Mindíg mindent megkérdez de a legrosszabb mikor jelszót akartam módosítan a régit 7x kérte el egymás után és persze windows 10ből ezt nem lehet modosítani menjel el a hotmailba, erre azért vólt szükség mert nem tartom valószínünek hogy ezt bárki megjegyezné : q5m6u0y4d5t6l02 ugye? beirni se egyszerü.
Startup mappa amibe bele pakolhatom az autómatikus indítást de már a regisriben se találom de nem adom föl meg kell lennilye.
Multimédiás billentyűzetem van valaki árúlja el nekem mert már a falra mászom hogy tudom modosítani a média lejátszó gombot úgy hogy azt a progit hozza be amit én szeretnék mert ez a windosos borzadály baromira nem tudom kezelni és már kitéptem a hajam windows server 2003-at használok és ha tényleg ez a jővő akkor én elmegyek a hegyekbe és barlang lakó leszek remeteként fogom leélni az életem. :(((

[ Szerkesztve ]

Én még mindig a frissítés DX12-re várom W7-re ha kell fizetek is érte az MS-nek egy win10-árát! ☺

(#7834) KIRA\/NOVA


KIRA\/NOVA
aktív tag

Na felraktam a Win10do-t Win7-hez képestnem érzem azt az iszonytatos gyorsulást telepítésnél is csak 3x indult újra Win7nél ez 2.
Minden integrált benne WindowsApps mappa tartalmát én egy az egyben kukáznám. egy pozitívum van benne ez pedig a nincs játék DX12-höz. Mert amire használnám az ennyi és itt kimerült a szolgáltatásaiban. ;] Van ez a MS féle lejátszó nem a WMP a másik zune vagy mi RAM 110MB CPU 1-3% / MPX_MMC Ram 12MB CPU 1% Magyar program.

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#7835) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Nem akarok senkit rémisztgetni, mert nem hiszek az összeesküvésekben, meg amúgy sem lenne lekövethető, de hogy tegnap monitor halál, utána dvd író, most reggel meg HDD, az azért kicsit gyanús... :W

(#7836) #73029888


#73029888
törölt tag

Hiába várom az új Buildeket,nem javítanak semmit sem.

Tálcám ugyanúgy meghülyül,a VGA driver nem a legjobb.

A Modern appok minek asztali gépre???
Egy pozitívuma van,hogy gyors. Még mindig félkésznek érzem a rendszert,és valszeg az RTM is az lesz. Majd az Őszi nagy frissités talán végleges formába hozza majd.

(#7837) Milestone2 válasza mttssz (#7831) üzenetére


Milestone2
nagyúr

10162-ben mǔködik a synaptics pad, de az update nem tudja frissíteni a vezérlõket, hibával leáll. (Legalább is az én laptopomon HP630)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7838) Warter válasza mttssz (#7831) üzenetére


Warter
őstag

Nálam tökéletesen működik a Win7-es amit a notebookhoz van eredetileg.

(#7839) pzstm válasza #73029888 (#7836) üzenetére


pzstm
titán

totál nem vágom, hogy mit értesz meghülyül a tálcád alatt, de sem a hat éves masinánál, sem pedig SP3-on nem találkoztam ilyennel, de persze hiszek Neked. Driver problémát meg reméljük OEM-ek mihamarabb orvosolják, mert Surface esetén a 10162 már gyakorlatilag RTM :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#7840) Warter válasza pzstm (#7839) üzenetére


Warter
őstag

(#7841) front3r válasza Keeperv85 (#7835) üzenetére


front3r
őstag

Ha egy beta program alatt jelentkezik a hardverhiba, akkor az ember hajlamos ráfogni arra, holott semmi összefüggés nincs a kettő között.
Egyszerűen most haltak meg az eszközeid. Komolytalanok meg ne legyünk, hogy ráfogjuk egy szoftveróriásra, hogy ők tették, persze.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#7842) #33253120 válasza front3r (#7841) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1
Lehet most döglik meg a tápja, és nem akar egyedül a pokolra jutni. Még félhalottan végez előbb mindenkivel... :)

(#7843) Keeperv85 válasza #33253120 (#7842) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Na az, ami biztosan túléli még a következő gépet is, mert jó minőségű FSP :D Ez nem táp hiba, de nem is a rendszeré nyilván, hacsak annyiban nem köthető a rendszerhez, hogy jobban kihasználta a gépet és kvázi gyorsabban bekövetkezett a nyilvánvaló vége ezeknek az eszközöknek. A dvd író csak Win 10 alatt nem ír, biztos még nem jó valami a driver körül, szóval az nem eszközhiba. A monitorom megcsináltam, szerencsére nem lett nagy baja... A HDD meg eddig is már kezdett gyanús lenni, mert feltűnően sokat járatta fejet egy-egy kisebb műveletre is.

Azért a régi gépekkel óvatosan! ;)

(#7844) Воланд válasza azopi74 (#7814) üzenetére


Воланд
titán

a kovetkezo foverzio alatt azt ertem, hogy hiaba jonnek majd rendszeresen az ujdonsagok a nagyobb hordereju valtoztatasok (ilyen lenne az, hogy a kinezetet megcsinaljak normalisra es nem ez az ios, android copy lesz majd az elcseszett megoldasokkal) akkor is evente fognak jonni. szvsz a menetrend az lesz majd, hogy amit most kihagytak ido hianyaban azt berakjak osszel, meg jovo tavasszal, aztan build, bejelentenek egy csomo mindent, ami majd jon a back to school idoszak elejen az uj kutyukkel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7845) Clemi


Clemi
veterán

Részemről még csak a 10162 belakása folyik, de valóban vannak furcsaságok.
- Az Edge konkrétan önállóan gondolkodik és irányíthatatlan. :( Tegnap megnyitottam vele egy html oldalt (offline a gépemen) és hiába zárom be, a következő indulásnál megnyitja ismét. (Tudom, az előzmények törlése kiszedi, de ha bezártam miért is szedi elő?) Mondjuk ez még semmi ahhoz képest, amit a Spartan csinált, mert az meg egy inpirvate szekcióban megnyitott oldalt tolt elém mikor ismét megnyitottam normál módban.

- A kedvenceket importáltam a chrome-ból, de nem lehet a sorrenden változtatni. Látszólag át tudom rendezni, de ismét megnyitom a sorrend megint ugyanaz. De ugyanez igaz a kedvencek sávra is, ahol elméletileg jelen van egy külön gyüjtemény mappa, de az egyszer megjelenik, egyszer meg, nem de a kedvencek sávon lévő linkek sorrendjén se lehet változtatni.

- Feltettem a Thunderbird-et mert a beépített levelező szintén ő maga dönti el, hogy melyik letöltött email tartalmát jelenítse meg, és melyikét nem de ezt sehol nem lehet kontrollálni, állítani, beállítani. A Thunderbird tegnap még jól működött, de ma csak teker teker teker teker és képtelen továbblépni, ha egy IMAP fiók olvasatlan leveleit akarom megnézetni vele.

- A chrome-al se stimmel valami, mert megnyitás után bepörgeti magát, és elkezdi a procit 25-30%-on pörgetni holott mindösze 2 fül van megnyitva. Egy FB és egy másik nem mondjuk ki a nevét oldal.

Nos, vannak még bajok nem kicsit kell még javítgatni rajta. Csak kérdés ezeket a hibákat ki jelzi a MS felé.

(#7846) #33253120


#33253120
törölt tag

Mondtam már? Tegnap frissítettem 162-re.
Nem hagyja magát aktiválni neten keresztül.
Már azt is próbáltam, hogy lecseréltem a product key-t a letöltő oldalon találhatóra.
De semmi.

Ötleteket szivesen fogadok...

(#7847) Petyyyyy válasza Clemi (#7845) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Edgenek mondd meg, hogy ne a legutóbbi munkamenetet folytassa induláskor. Egyébként még sok feature hiányzok az alkalmazásból.

Chrome-ot régóta nem használunk, erőforrásvámpír. Ott a FF vagy az Opera, bár nekem az Edge is tetszik.

A nem mondjuk ki a nevét 18+ oldalak pedig már csak ilyen többlet processzorterheléssel járnak. :P

Be kell regelni Insidernek - ha eddig nem tetted volna - és neked kell jelezned a problémáidat.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#7848) Keeperv85 válasza Clemi (#7845) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mondhatjuk a Chrome is spártai körülmények közé került. :DD Nagyon érdekes dolgot művel: megtalálta azokat a könyvjelzőim, amiket 2012 körül "vesztettem el" Linuxon. Pontosabban akkor töröltem a Chromiumot-ot és jutott eszembe utólag, hogy kellene onnan minden... Oda hiába tettem vissza akkor, nem szedte elő a felhőből, pedig beállítottam. Sőt, azóta elvileg tök újak kéne ott legyenek...

(#7849) Clemi válasza Petyyyyy (#7847) üzenetére


Clemi
veterán

A nem mondjuk ki a nevét oldal nem 18+-os :) inkább n-el kezdődik és ore-val végződik a neve :)
Amúgy a 8.1-en nem pörgeti a procit a chrome, ennél sokkal több megnyitott füllel.

(#7850) DarkGubi válasza Clemi (#7849) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

A Chrome proci pörgetést én is észrevettem. Egész pontosan az egyik fül néha 60% környékén tekeri a CPU-t. Legutóbb ez a forum fül volt. Bug.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.