Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42301) core i7 válasza cattus (#42298) üzenetére


core i7
addikt

Thanks :R

(#42302) LyonnaisFan1 válasza cattus (#42296) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Ilyen billem van, és valóban nem magyar kiosztású: [link]

A rendszerbeállítások magyarok, minden létező karaktert elő lehet így is varázsolni, még a "í" betűt is az alt+j kombinációval.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#42303) kovsol


kovsol
titán

A OneDrive sikeresen feltöltötte a C meghajtómat úgy, hogy 0KB helyen maradt. Az applikációban beállítottam, hogy mentse a C helyett a D meghajtóra, el is kezdte szinkronizálni, de a C-n nem szabadított fel semmi helyet. :((( Viszont most nem is látom már a fájlokat a C meghajtón a C:\Users\<felhasználónév>\OneDrive mapp üresnek látszik. Hogy tudom kipucolni onnan a cuccot?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#42304) Lenry válasza LyonnaisFan1 (#42295) üzenetére


Lenry
félisten

talán így a legegyszerűbb elmagyarázni

4. pontnál azt bepipálod, mindent leokézol, kijelentkezés (vagy újraindítás) után lép életbe

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42305) Lenry válasza kovsol (#42303) üzenetére


Lenry
félisten

C:\ gyökérben nincs egy rejtett OneDriveTemp mappa? esetleg ott...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42306) kovsol válasza Lenry (#42305) üzenetére


kovsol
titán

Az 15MB adatot tartalmaz, miközben 9GB helyemet ette meg az SSD-ről.

mod: megtaláltam. C:\Users\<felhasználónév>\SkyDrive könyvtárra nevezte át OneDrive -ról, és ott pihentek az adatok.

(#42308) Lenry egyébként nincs ott nekem ikonja, de a másik meghajtón se ahol most aktív.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#42307) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

nem értem mivel függ össze hogy a dvd olvasó ha be van szerelve megnő a windows boot ideje 8-10 másodpercel. biosba kikapcsoltam megint, és 8 mp alatt betölt megint a rendszer

(#42308) Lenry válasza kovsol (#42306) üzenetére


Lenry
félisten

akkor nézd meg mit mond a Lemezkarbantartó.
C:\-re jobb klikk Tulajdonságok - a helykihasználtságot mutató kör mellett van a gombja

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42309) bobalazs válasza ljs (#42270) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Lapodat nem ismerem, enyémnél F12-vel lehet boot indítás eszközt választani.
Illetve biosban elsősorban. Biosban ha bekapcsolt uefi van megadva, a telepítő pendrive-ot uefiben inditod, hogy a rendszered is abban legyen telepitve. A gpt-t rendezheted konvertálással, vagy formattal

(#42310) LyonnaisFan1 válasza Lenry (#42304) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Köszi, erre magamtól soha nem jöttem volna rá. :R Mostmár magyarul írja ki a napnevet és nincs megcserélve a YZ kettős. Nehezebben állt volna át a kezem a másik gombra, hogy mindig beüssem a jelszót.

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#42311) tatararpad válasza bobalazs (#42307) üzenetére


tatararpad
őstag

Gondolom a hardver inicializálása, vagy ha booteszközként van beállítva, akkor várja, hogy van-e valami bootolható benne. Gyerekkori emlékeimben, mikor utoljára optikai meghajtót láttam gépben, ha lemez is van benne, akkor még fel is pörgette, és utána folytatta a betöltést.

(#42312) raidx válasza tatararpad (#42311) üzenetére


raidx
őstag

Nekem nincs ODD és a Win 10 mégis írogatja a hibalistát, hogy nem sikerült az inicializálás. :F

Egyébként még azt is csekkolja a rendszer, nem e van bootolható lemez a lemezmeghajtóba. Ez manapság felesleges mert nem jellemző manapság az ODD használata. Olyan alaplappal is találkoztam már, hogy hiába iktattuk ki a biosba a bootolhatók közül az ODD-ot. akkor is leellenőrizte csak épp nem bootolt róla. Igaz akkoriba még járatos volt a gépekbe.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#42313) Visormail válasza Taifa Díaz (#42286) üzenetére


Visormail
addikt

Esetleg lecserélni a hálókártya drivert?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#42314) hape60


hape60
aktív tag

Másnak is ilyen rondán jelenik meg egy .pdf-be beszkennelt dokumentum?
Mit lehet tenni?( Win10, frissített, legújabb verzió.)

[ Szerkesztve ]

(#42315) Bogyó bá' válasza hape60 (#42314) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én az olcsó HP Laserjet multifunkciós nyomtatóm saját progiját használom Win10 alatt pdf-be szkenneléshez, az nagyon szépen dolgozik, és a fájlméret is kicsi lesz.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#42316) hape60 válasza Bogyó bá' (#42315) üzenetére


hape60
aktív tag

A nyomtatott dokumentum már jó, csak a win10 előképe ilyen ronda.

(#42317) sajog159


sajog159
aktív tag

Üdv!
(Nem tudom, hogy az alábbi ide tartozik é vagy off...)

A desktopomon egy OEM Windows 10 Pro fut, amit anno Win7-ről upgradeltem. Akkor történt, hogy többszöri WIN10-Win7 váltás közepette egyszer csak leállt a gépem és csak úgy sikerült életre kelteni, hogy az eladó volt olyan kedves és az óda elcipelt gépre újra ráinstallálta a Win7-tet, ami most már Win 10, stb. Annak ellenére, hogy közel happy end lett a vége, azért elveszett nekem pár, ha nem is életbevágóan fontos dolog.
Most úgy gondoltam talán nem lenne hülyeség felkészülni ilyen kellemetlen eseményekre és valami féle önálló rendszer indítási lehetőséget megteremteni magamnak. Csupán az a helyzet, hogy meglehetősen járatlan vagyok ebben és kissé zavarba jöttem, amikor a neten erre óriási számú lehetőséget látom.
Mi kell ehhez a hardveren kívül?
Kell Termék azonosító?
Kell termékkulcs?

Szóval őrülnék pár tanácsnak. :K

(#42318) vlevi válasza sajog159 (#42317) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kell hozzá egy USB-s külső HDD, egy pendrive (1-2 gigás), és egy Macrium Reflect Free. Ez utóbbi ingyenes progi.
Elsőként a Macrium a Pendrivera felrak egy helyreállító rendszert, egy minimál Windows, amiben csak a helyreállításhoz, mentéshez legszükségesebb dolgok vannak.
Időnként lemented a rendszerparticiót külső HDD-re, és ha gebasz van, akkor előveszed a pendriveot, és örülsz.

És persze millió másik, ugyanilyen szolgáltatásokat nyújtó program létezik, én a Macriumot ismerem.

(#42319) Lenry válasza sajog159 (#42317) üzenetére


Lenry
félisten

vávávárj

hogy többszöri WIN10-Win7 váltás közepette egyszer csak leállt a gépem

hogyan váltottál a Windowsok közt? mi az, hogy leállt? pontosan mi történt vagy mi nem történt?

valami féle önálló rendszer indítási lehetőséget megteremteni magamnak.

mit? mit szeretnél, mi történjen? mit csinálna ez az "indítási lehetőség"?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42320) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!

A legális win7-ről váltanék 10-re, de nem frissíteni szeretném, hanem tisztán telepíteni, az megoldható valahogy? :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#42321) cattus válasza aginor (#42320) üzenetére


cattus
őstag

Igen, a 10 telepítésekor megadod a 7 kulcsát.

Do the thing!

(#42322) azka79


azka79
aktív tag

Sziasztok,

Azt vettem észre, hogy a feladatkezelőben az indítás óta eltelt idő nem jó

pld

Használom 10 percig, leállítom a gépet. Kikapcsol minden. Vissza kapcsolom és újra 10 percet mutat. De ha újraindítom akkor reseteli az órát. Ez valami új Feature???

(#42323) sajog159 válasza Lenry (#42319) üzenetére


sajog159
aktív tag

Megpróbálom „értelmesebben” leírni.

Win7-Win10 váltás. Eredetileg az aprón vettem OEM Win7 Pro desktopot és bejelentkeztem Win10 frissítésre. Installáltam is sikeresen. Első ismerkedés után valahogy nem tűnt barátságosnak (ne kérj értelmes magyarázatot, mert az nincs) és visszamentem Win7-re. Egy idő után mégis újra próbálkoztam Win10-el. Most már nem emlékszem hányszor volt óda-vissza váltás, de egyszer csak nem indult az OP. RENDSZER. Csak csökkentett módban ment valamicskét. Az telefonon elérhető baráti segítség sajnos nem volt eredményes, így csak az maradt – igén, nem csináltam rendszerlemezt – hogy megkerestem az eladót és megkértem, ha egy mód van rá, telepítse nekem újra a Win 7 Pro OEM verziót (és Office 2013). Hal’ Istennek, volt olyan kedves és megtette. Ez valamikor 2015 októberben volt. Azóta frissítettem Win 10 Pro-ra és azóta is teljes megelégedésemmel használom.
Nem biztos, hogy minden kérdésedre korrekt választ tudok adni. Sőt…

Biztonsági mentéseket kívül más óvintézkedéseket nem csináltam/csinálom, és gondoltam ideje lenne kicsit felkészülni rosszabb napokra is.

Hogy mit szeretnék? Attól tartok, nincs konzisztens elképzelésem, mit is kéne csinálnom.

(#42324) cattus válasza azka79 (#42322) üzenetére


cattus
őstag

Be van kapcsolva a gyorsindítás. Ilyenkor a kernelt nem dobja ki a memóriából csak úgy, hanem elmenti az állapotát a következő indításig, ezért nem resetelődnek bizonyos dolgok.

Do the thing!

(#42325) azka79 válasza cattus (#42324) üzenetére


azka79
aktív tag

Thx, akkor ha jól értem ez jó nekem.

(#42326) Taifa Díaz válasza Visormail (#42313) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Lecseréltem. Nem jött be. Jelenleg az a helyzet, hogy amíg nem terhelem 3D-s alkalmazással a rendszert, addig működik az energiatakarékosság. A terhelés megszűntével azonban már nem állnak vissza az órajelek, szóval olyan, mintha nem venné tudomásul a Windows, hogy megszűnt a terhelés. Mindjárt lecserélem a vga drivert egy tavaly év végi Catalystra, a Crimson eleinte a 8.1-es rendszeremmel is művelt valami hasonlót.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#42327) genndy válasza cattus (#42324) üzenetére


genndy
addikt

Vagy a gépházi gombot nyomja meg amikor le akarja állítani, de arra nem a 'Leállítás', hanem a 'Hibernáció' funkció van állítva.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#42328) baboss


baboss
őstag

Ebben tud valaki segíteni ?
Egy Asus alaplapom van [link] amibe van Bluetooth egység.
Van egy Bluetooth fejbeszélőm. [link] Idáig rendesen működött, illetve tegnap elkezdett akadozni a hang, majd ma bekapcsolás után nincs semmi hang a fülesen.
Csatlakozni csatlakozik a géphez.

Vezérlőpult - hang - lejátszás/felvétel nem látható az ikonja.
Q2103 tulajdonságok - szolgáltatásoknál nem jelenik meg semmi, amikor működött akkor 4 szolgáltatás jelent meg.

A füles biztosan jó, mert telefonra tudom csatlakoztatni és van hang.
Telefonról, vagy más eszközről nem tudok semmit küldeni a gépre, (sikertelen küldés) pedig az eszközöket kijelzi, hogz csatlakoztatva vannak.
Ezeket próbáltam idáig, de nem lett jó: rendszer visszaállítás - újra raktam a drivereket.
Lehet, hogy az alaplapi Bluetooth Adapterrel van valami baj, vagy csak beállítási gondok vannak vele.
Ezért megpróbáltam egy külső USB -s adaptert csatlakoztatni.
[link] Hátha azon keresztül tudok hangot rakni a fülesre, de ezt a hibát írja ki.

(#42329) baboss válasza baboss (#42328) üzenetére


baboss
őstag

[ Szerkesztve ]

(#42330) MM


MM
őstag

ERRE valaki esetleg? :U

(#42331) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék a gépemre Windows 10-et telepíteni. Eddig SSD-n votl a Win 7 és most a 10-et is arra szeretném rakni. Még mindig él az, hogy minden más HDD-t le kell húzni a telepítés előtt, azért kérdem, mert az SSD-n kívül van még 3 HDD a gépemben és ahhoz hogy hozzáférjek mindent szét kell húzkodnom. Vagy milyen hátránya lenne ha nem húznám le a többi HDD-t, mert azon amúgyis rajta hagyom a korábbi mentett adataimat, csak az ssd-t formáznám.

(#42332) cattus válasza MM (#42330) üzenetére


cattus
őstag

Telepítsd egyből a 10-et, a 7 kulcsával fel tudod rakni.

(#42331) SPeti1984: Azért szokták ezt ajánlani, mert megvan rá az esély, hogy bizonyos boot-hoz szükséges fájlokat HDD-re rak. Nem tudom, mikor szokott ilyet csinálni, a legbiztosabb mód ennek az elkerülésére, ha telepítés közben csak az SSD van rákötve az alaplapra.

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#42333) CptAdamica válasza genndy (#42241) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszönöm, mindenképpen megpróbálom, ha nem megy, akkor veszek egy win10-et. :)

Megyen!

(#42334) Lenry válasza sajog159 (#42323) üzenetére


Lenry
félisten

tehát ha jól értem, akkor azt szeretnéd, hogy ha megint tönkremegy valami, akkor legyen egy biztonsági mentés a rendszerről, amivel könnyen helyre tudod azt állítani?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42335) sajog159 válasza Lenry (#42334) üzenetére


sajog159
aktív tag

Igén, és ha kicsit szétnéztem volna, meg is találhattam volna, hogy Vezérlőpult/Biztonsági mentés/Rendszer-helyreállító lemez létrehozása helyen ez meg is valósítható. Jól gondolom?
Az én esetemben a biztonsági másolat mérete 215 GB lenne. Ezek szerint ehhez olyan külső eszköz kell, ami min ekkora? Mondjuk egy DVD? De akár 2.-ik winchester is lehet, nem?

És mire való a Vezérlőpultban említett lemezkép?

(#42336) Lenry válasza sajog159 (#42335) üzenetére


Lenry
félisten

jól gondolod, bár a Windows a teljes mindenséget mentené, erre általában nincs szükség (meg értelme sincs), ha csak a rendszer helyreállításáról van szó

egy DVD-n 4,3GB adat fér el, az pont ötvenedannyi, mint a te 215GB-od. ekkora adatmennyiséghez mindenképp merevlemez kell (otthoni felhasználást figyelembe véve)

épp ezért nem javaslom a Windows megoldását, de tekintve, hogy nem sokat foglalkoztam ezzel a területtel, így nem tudok neked alternatívát írni. nézd meg, amit a kolléga írt

az a probléma, hogy az igényed teljesen jogos, csak sajnos a megvalósítása nem kifejezetten egyszerű, épp ezért nem kezdőknek való feladat...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42337) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Tálca kérdés: Az megoldható, ha valamit teljes képernyős módra teszek, a tálcát akkor is lehessen látni?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#42338) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
SOS segítségre lenne szükségem!
Fiam gépén összegyűlt hirtelen egy csomó szemét, és valamelyik úgy kikapcsolta a Defendert, hogy nem lehet visszakapcsolni, és anélkül a rendszer visszaállítás sem működik.
Mit tudok tenni a leghatékonyabban és leggyorsabban? Az avast-ot letöltöttük, de nem talál vírust a gépen.

(#42339) Lenry válasza Voice24 (#42338) üzenetére


Lenry
félisten

futtasd le az AdwCleanert és a Malwarebyte Anti-Malwaret is

plusz azt is vedd figyelembe, hogy a Defender automatikusan kikapcsol, ha vírusirtót telepítesz a gépre, tehát addig nem lesz aktív, amíg az avast fönn van

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42340) Voice24 válasza Lenry (#42339) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi, próbáljuk. Amúgy az avast már olyan minden mindegy alapon jött, mert már előtte kikapcsolta a valami a defendert.

(#42341) spanyoll


spanyoll
addikt

A laptopomon a system and compressed memory felzabálja a HDD-t. Volt ahol azt írták, hogy a Onedrive miatt (nálam nem), volt ahol valami automatikus már nem emlékszem milyen lapozófájl automatikussága volt a probléma, azt is kipipálgattam, de az a szutyok még mindig zabálja a vinyót. A windefender live virusscant is írták valahol, szintén kikapcsolva, szintén semmire nem mentem vele.
Mit csináljak, hogy erről a baromságról leszokjon az én hőn szeretett rendszerem?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#42342) Voice24 válasza Lenry (#42339) üzenetére


Voice24
őstag

Na, a mailware kereső futtatva, talált egy csomó fenyegetést, karanténba is tette őket, de ennek ellenére a gépen megvan minden nem odavaló akármi. Az adwcleaner megkeresi a rossz dolgokat, de a "tisztítás" gombra vége, lefagy.
Érik az újratelepítés...

(#42343) idegen lény válasza Voice24 (#42342) üzenetére


idegen lény
őstag

Legközelebb ajánlom letölteni ezt: [link] Ez nem csak egy valós idejű vírusirtó (Erősen javaslott bekapcsolni benne az Avira és a Bitdefender motorokat!), de a "Cleanup" használatával időnként szépen ki lehet takarítani a rendszert. A Windows 10 augusztus 2-ai frissítése után pedig remélhetőleg már be lehet mellette kapcsolni a Defendert is.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#42344) Heisenberg69


Heisenberg69
senior tag

Üdv! Win10-nél a Chromeban hogy kell beállítani hogy minden oldal amit a mobil könyvjelzőkbol nyitok meg az teljes, full verzióban jelenjen meg?

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#42345) Tim82 válasza spanyoll (#42341) üzenetére


Tim82
nagyúr

A lapozófájl kikapcsolása után újra is indítottad a rendszert?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42346) azka79 válasza sajog159 (#42335) üzenetére


azka79
aktív tag

Backupra ajánlom az ingyenes Veeam endpoint backup megoldását. :)

(#42347) laszlohu


laszlohu
addikt

Üdv

Windows 10 - es a legutóbbi windows update rendszerfrissítés óta váratlan időpontokban újraindul,
hivatalosan megvásárolt verzió,

megoldás?

Köszönet

(#42348) Weareus


Weareus
addikt

Üdv.
Win7-ről frissítettek a rendszergazdák távolról a munkahelyen. Azóta nem tudunk nyomtatni, mert nem ismeri fel a HP laser jet 1505 típusú usb-s nyomtatónkat. Próbáltuk a HP hivatalos oldalát, nem volt találat. Alapból a W10 nem ismeri fel. Létezik bárminemű megoldás, hogy életre keltsük a perifériát?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#42349) vlevi válasza Weareus (#42348) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kérdezd a rencergarázdákat, hogy megnézték-e, hogy a használt hardverek win10 kompatibilisek-e?

De egyébként melyik HP oldalt néztétek?

[link]

Itt van 2015 decemberi Win10 driver.
u.i.: Azt nem tudom kipróbálni, hogy valóban működik-e a driver, de remélem igen.

[ Szerkesztve ]

(#42350) ljs


ljs
tag

bobalazs: Köszönöm válaszod! Így már az UEFI és GPT OK.

Van még kérdés az eredeti hozzászólásomban,
( pl. "Hogyan csináljam a tiszta telepítést SSD-re, hogy utána a betöltő képernyőn választhassak az oprsz-ek közül?"),
amiben segítséget kérnék! Valaki???

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.