Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42101) z67 válasza AlyrArkhon (#42053) üzenetére


z67
őstag

Köszönöm szépen a segítséged! Megpróbálom. :R

(#42102) cyberkind


cyberkind
félisten

Sziasztok!

Van egy Win 10 Pro-m, ami egy 128-as SSD-re van telepítve, és már csak 57GB szabad helyem van a C-n, holott minimum 70-nek de inkább 80-nak kéne lennie, miért fogy el, vagy mi zabálja el, vagy mi ez a jelenség?
Esetleg valamilyen mappát törölnöm kéne mert magától nem ürül ki?
Az tuti, hogy valami a Windows mappában van, mert az iszonyat nagy.
(konfigom adatlapon)

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#42103) nagyfejü válasza Lenry (#42055) üzenetére


nagyfejü
őstag

Mindenesetre a kikapcsolás még mindig nem müködik!!!!
Hiába kapcsolom ki a player jelszót kér!!!!!!
Érdekes modon a win 7 nél müködik a dolog , 8.0 - 10 nél nem!!!!

(#42104) Krogoth válasza cyberkind (#42102) üzenetére


Krogoth
senior tag

Első körben egy lemezkarbantartó is "sok" helyet fel tud szabadítani.

(#42105) cyberkind válasza Krogoth (#42104) üzenetére


cyberkind
félisten

Mármint töredezettségmentesítésre gondolsz,
Mert az nem szokás SSD-n csinálni.

Egyébként szerintem a Gta 5 szemetelte tele, régen tudtam is, hogy hol van az a mappa, de már elfelejtettem sajnos. :W

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#42106) Krogoth válasza cyberkind (#42105) üzenetére


Krogoth
senior tag

Nem, c meghajtóra (vagy amelyiken futtatni akarod) jobb klikk>tulajdonságok>lemezkarbantartó

(#42107) cyberkind válasza Krogoth (#42106) üzenetére


cyberkind
félisten

Azóta rájöttem, hogy ez más és megcsináltam, 58GB lett, ez még édeskevés. :/

Paranormal Cocktivity

(#42108) JamesHun válasza King Unique (#42095) üzenetére


JamesHun
addikt

az aomei partition manager megoldotta
visszahozta a partíciót :)

SeriesX: JamesSHun

(#42109) rgeorge válasza viharhozo (#42084) üzenetére


rgeorge
addikt

Vista alatt nincs TRIM se.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#42110) fukyu


fukyu
tag

Sziasztok!

Hol éri meg most Win10-et venni leginkább? (Jöhet Apró, bármi, ami megbízható).

Köszi. :R

(#42111) pendre54 válasza cyberkind (#42107) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Szedd le ezt a kis progit, ezzel részletesen végig tudod bogarászni, hogy mi, hol mennyi.[link]

Nálam is volt olyan, hogy rejtélyes módon pár nap alatt több gigányi szabad hely tűnt el úgy, hogy semmit nem telepítettem, nem volt frissítés, stb. Átbogarásztam ezzel a progival, és meg is találtam a "bűnöst", konkrétan a Spotify egyik mappája hízik ekkorára, ha időnként nem törli az ember.
Azután a Win 10 sajátossága pl. az is, hogy hiába állítom be a rendszervisszaállításnál, hogy pl. max. 4 GB-nyi helyet használjon ilyen célra, vígan tojik rá, és akár a dupláját is elfoglalhatja, mert nem törli automatikusan a legrégebbieket, ezt nekem kell manuálisan megcsinálni mindig a CCleanerrel.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#42112) viharhozo válasza netpeti98 (#42086) üzenetére


viharhozo
addikt

Most konkretan csak a teljesitmeny erdekelne, emiatt erdemes-e valtani, es ha igen, akkor W7 vagy W10?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#42113) #78032384 válasza Jumapili (#42098) üzenetére


#78032384
törölt tag

Parancssorba powercfg /lastwake kiírja mi ébresztette fel a gépet utoljára. powercfg /waketimers kiírja micsoda keltheti fel a gépet. Eszközkezelőben egér, hálókártya stb. jobb klikk és érdemes kivenni a pipát hogy adott eszköz ébreszthet, nálam csak bill engedélyezett. Meg az energiagazdálkodás amit már írtak a többiek. Windows frissítés és automatikus karbantartás beállítást is érdemes megnézni, alapból azt hiszem éjjel 3-kor akar magától. 1-2 alkalommal én is ráfáztam már éjjeli ébresztővel, akkor kigyomláltam mindent, egyszer még utána is szívatott gondolom egy frissítés visszatett valamit alapra, azóta nyugalom van már nem kell teljes shut down éjjelre se.

(#42114) Jumapili válasza viharhozo (#42112) üzenetére


Jumapili
tag

A teljesítményt a géped hardvere határozza meg. Egy újabb (széleskörűbb szolgáltatást nyújtó) operációs rendszer legjobb esetben is csak a régi megszokott teljesítményt eredményez. Lényeges változást nem tapasztaltam. Ezért inkább azt kellene átgondolnod, hogy a kapott új érték mint jelent számodra. Néhány napig még ingyenesen válthatsz, egy letisztult formavilágú, sokáig frissíthető, új hardver elemeket eleve felismerő vagy kezelő operációs rendszerre. Ha mégsem tetszik, vagy a géped valamelyik eleme miatt nem működik megfelelően, egyszerűen visszatérhetsz a régire.

(#42115) Jumapili válasza #78032384 (#42113) üzenetére


Jumapili
tag

Mindenféle a Windows által fontosnak tartott folyamat ébreszt. Mint pl. a Média Player adatbázis frissítése, Update, letöltött frissítés telepítése, és sok egyéb. Ezek egy részét át lehet ütemezni, hogy legalább napközben történjen, de letiltani nem engedi. Régebbi operációs rendszereken is megvan a jelenség. Ha jól értettem, az egyik fontos frissítés után jött elő.

Az egyik gépem két éve nem volt kikapcsolva, az előtt rendszeresen használtam az alvó állapotot és egyszer sem ébredt fel az akaratom ellenére.

A hibernálást az SSD miatt kerültem.

[ Szerkesztve ]

(#42116) netpeti98 válasza viharhozo (#42112) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha rendben vannak a driverek akkor érdemes lehet megpróbálni. Nem kell tőle csodát várni, de a Vista óta változott pozitív irányba pár dolog pl. a Windows 8-ban és az utána következő Windowsokban a memóriakezelés.

(#42117) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Hello!
Vettem egy Gigabyte n97m-d3h lapot, h tudjak használni raidet. Mert van 2 WD blue-m 1TB-s újak és mondom bekötöm őket raidba arra jóklesznek a progik. Szépen belementem a bios-ba majd átállittotam az ACHI-t RAID-ra. Reboot majd a raid-et beállitottam melyik 2 HDD-t, létre is hozta. Majd mikor reboot a windows 10 loadingkor kiirta, h nem megfelelő inditás és, h restartoljam a gépet. Majd kiirta, h ""INACCESSIBLE BOOT DEVICE". Ha visszaállitom ACHi-ra a vezérlőt BIOS-ban akkor szintén szépen elindul a windows semmi gond nincs vele. De ha visszarakom akkor megint ugyan ezt csinálja. Mi lehet a gond? Újra kell telepiteni a windows ilyen esetben ha RAID-et szeretnék v valami?! Köszönöm!

(#42118) sajog159 válasza fukyu (#42110) üzenetére


sajog159
aktív tag

Ahogy látom nem nagyon kaptad választ a kérdésedre. Az egyik ok lehet, hogy nem eléggé egyértelmű a kérdésed.

Milyen verzió: Home, Pro, 32/64, stb.?
Mit jelent Neked az „érdemes” és a „megbízható”? Ez nagyon szubjektív dolog.
Ha bizonytalan, az Win10 téma összefoglalóját is átnézheted, találhatsz benne hasznos dolgokat.

Az Apró-n különben van Win 10 hírdetés. Pl. itt egy OEM verzió, ehhez a vásárlok megjegyzései is vannak, akiktől akár privát üzenetben is megkérdezheted a konkrétumokat/tapasztalatait.

(#42119) #22237440


#22237440
törölt tag

Sziasztok. Szerintetek minden rendben? Frissítést kért az NVIDIA, de röviddel utána az ábrán látható üzenet jelent meg. Gondoltam újraindítom a gépet és megpróbálom még egyszer. Mielőtt leállítottam volna a gépet a menüben rendszer frissítés állt rendelkezésre. Tettem a dolgom, újraindult a gép és nem látom az NVIDIA ikonját a tálca rejtett oldalán sem. Akkor most mi van?

(#42120) sajog159 válasza #78032384 (#42113) üzenetére


sajog159
aktív tag

Sokan válaszoltak segítő szándékkal, mindenkinek nagy köszönet.

Több változtatást csináltam, ahogy jöttek a tanácsok, de végül is a „powercfg /waketimers” parancs segített.
Két alkalmazás ébresztett:
1. Timer set by [SERVICE] \Device\HarddiskVolume2\Windows\System32\svchost.exe (SystemEventsBroker) expires at 14:15:46 on 2016.07.16. Reason: A Windows végrehajtja a(z) 'NT TASK\Microsoft\Windows\Media Center\mcupdate_scheduled' ütemezett feladatot, amely a számítógép felébresztését kérte. => Ez mi, tulajdonképen?
2. TorrentTime…

A TorrentTime-ot leszedtem a gépről (nem is tudom mikor raktam fel, soha nem is használtam) és azóta nem ébred fel „magától”. Remélem így is marad.

Még egyszer kösz mindenkinek :R :R :R

(#42121) toBIN


toBIN
tag

Erdekes problemaval allok szemben. Eltunt a D meghajtom (kulon HDD). 2 oraja meg tokeletesen mukodott, ujrainditas utan eltunt. BIOS latja, particionalo nem. Megoldas?

(#42122) sajog159 válasza toBIN (#42121) üzenetére


sajog159
aktív tag

van valami ameghatón vagy üres?

Nekem volt talán hasonló problémám, amikor letöröltem mindent egy HDD-ről… azért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#42123) toBIN válasza sajog159 (#42122) üzenetére


toBIN
tag

Van. Es igazabol a ket ujrainditas kozt nem is volt hasznalva.

(#42124) sajog159 válasza toBIN (#42123) üzenetére


sajog159
aktív tag

A HDD probléma (nem adatmentés) témában tettem fel a kérdést és lett is megoldás.
Valahol a (#44820) környéken keress.

Milyen particiónálot használod?

[ Szerkesztve ]

(#42125) toBIN válasza sajog159 (#42124) üzenetére


toBIN
tag

Mar nem aktualis, megjavult, azert koszi :)

(#42126) sajog159 válasza toBIN (#42125) üzenetére


sajog159
aktív tag

Azt kívánom, hogy minden problémád ilyen gyorsan oldódjon meg! ;)

(#42127) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Úgy gondoltam, hogy ideje az egyik gépemen lévő win7-et win10-re frissíteni, de valamiért nem sikerül. és ennek a megoldásához kérném a segítségeteket.

A tálcán lévő Win 10 beszerzése ikonra kattintva indítottam el a frissítést, a megnyíló ablakban a "Frissítés most"-ra kattintottam, ennek hatására megjelent a "Letöltés indítása" ablak, majd rövid időn belül átváltott a Windows Update ablakra ahol az az üzenet fogadott, hogy a Windows naprakész". És nem frissített win 10-re ....

Ilyenkor mi van, miért nem tudom a rendszert Windows 10-re frissíteni?

Megjegyzés:
2015-ben egyszer már ugyanezzel a módszerrel frissítettem win10-re, de mivel az egyik frissítést követően nem működött rendesen a win10 ezért visszaálltam Windows7-re (arra gondolva, hogy ha stabilabb/kiforrottabb lesz a 10, akkor újra megcsinálom a win10-re történő frissítést).

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#42128) viharhozo válasza Jumapili (#42114) üzenetére


viharhozo
addikt

Drajvereket vadaszni kell, de elvileg vannak, bar ez mellekszal.

Viszont az ingyenes valtast nem ertem, mindehol azt olvasom, h csak 7/8-rol van ilyen, Vistarol nincs.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#42129) snooze válasza sz.j (#42127) üzenetére


snooze
veterán

Ha már frissitettél egyszer win10-re,akkor már nem kell újból,sima telepítést is csinálhatsz,és a Windows is aktiválódik magától..

GO Gunners!!!

(#42130) sajog159 válasza sz.j (#42127) üzenetére


sajog159
aktív tag

Tehát, ezen a gépeden már volt Win 10, csak visszamentél Win7-re?

(Nem szeretnék az ördögöt a falra festeni, de anno, amikor WIn10-Win7 között többször váltogattam, elszállt teljesen a gépem, csak Win7 újbóli telepítés és újbóli Win10-re való váltás segített, de bizony eltűnt a doksik, programok egy része közben. Van másolatod a fontosabb dolgokról?)

[ Szerkesztve ]

(#42131) sajog159 válasza snooze (#42129) üzenetére


sajog159
aktív tag

Igén, de akkor a Win 10 beszerzési ikonnak nem lenne szabad lent lenni (nekem el is tünt).

(#42132) morfondőr


morfondőr
őstag

megoldódott

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#42133) sz.j válasza sajog159 (#42130) üzenetére


sz.j
nagyúr

Igen, úgy van ahogy írtad, win7-ről frissítve lett a rendszer win10-re, de mivel egy idő után (frissítési pack után) hibásan működött, ekkor mentésből visszaállítottam a win7-et.
Természetesen van mentésem (Macrium Reflect-el) a win7-ről.

@ snooze
Tisztában vagyok azzal, hogy un. "tiszta telepítést" is csinálhatok, de mivel a jelenlegi rendszerem (win7) és a felrakott programok számomra nagyon jól "be vannak lőve" ezt szeretném átvinni win10-re, azaz nem szeretnék win10-nél újra kínlódni a progik újbóli felrakásával/belövésével.
Arról nem is szólva, hogy elég sok mindent el is vesztenék ....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#42134) vlevi válasza sz.j (#42127) üzenetére


vlevi
nagyúr

Media creation tollat letöltöd, és azzal kiírod pendrivera az ISO-t.
Vagy, ha rögtön frissíteni akarod a gépet, akkor kérheted a gép frissítését is, rögtön a Media Creation tollal.
De azért mentésed legyen.

Végülpedig én már várnék a helyedben aug. 2-ig, mert akkor jelenik meg a Windows10 Redstone frissítése. Az pedig tuti, hogy újratelepítős frissítés lesz, nem csak gépújraindítós...

(#42135) sz.j válasza vlevi (#42134) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Vagy, ha rögtön frissíteni akarod a gépet, akkor kérheted a gép frissítését is, rögtön a Media Creation tollal."

Jól értem, Media Creation-al frissítve win7-ről win10-re minden eddigi progim, beállításom, stb megmarad?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#42136) azka79 válasza vlevi (#42134) üzenetére


azka79
aktív tag

Miért kellene egy update miatt újratelepíteni a w10-et?

(#42137) cattus válasza sz.j (#42135) üzenetére


cattus
őstag

Igen, választhatod azt az opciót is.

Do the thing!

(#42138) raidx válasza sz.j (#42135) üzenetére


raidx
őstag

Még a hiba is amibe beleestél. Próbáld meg netkapcsolat nélkül, ha csak a gépen is nem eltárolt valamit, addig míg nethez nem jut nem tudja a multat.. Ha frissítés akkor lehet választani, hogy megmaradjanak a régi cuccok vagy nem. Nem az MTC-től függ.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#42139) sz.j válasza raidx (#42138) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Még a hiba is amibe beleestél......"

Bocsi, de ezt nem értem.

Ui.
Kipróbáltam net nélkül is, ugyanaz van mint nettel csak szinte azonnal átvált Windows Update-re.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#42140) raidx válasza sz.j (#42139) üzenetére


raidx
őstag

A hiba, hogy frissítést akarsz frissíteni. Ezek szerint valahol megjegyezte a gépeden is, hogy már frissített. Jól jönne egy mentés az akkori 10-ről. Én is tapasztaltam olyat, hogy törölt partició esetén is emlékszik bizonyos korábbi beállításokra. Pedig netet nem kap csak a végén. A lemeznek is vannak olyan területei amit mi nem látunk ő mrg használja. A lemz például minden formázáskor kap egy volume id-t. Ezt is figyelheti esetleg. Vannak programok amik ezt használják másolásvédelemnek, ami könnyen kijátszható.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#42141) Döglött Róka válasza vlevi (#42134) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"Az pedig tuti, hogy újratelepítős frissítés lesz, nem csak gépújraindítós..."

Nem;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#42142) sz.j válasza vlevi (#42134) üzenetére


sz.j
nagyúr

A javasolt Media Creation Tool-al sikerült win10-re frissítenem, mindezt úgy, hogy a progik és a beállítások is megmaradtak (csak azt sajnálom, hogy a win7-ben lévő sakk nincs a játékok között és ahogy látom nem is lehet sehonnan sem letölteni ...)
Remélem most már hibátlanul fog működni a gépemen a win10.

Köszönöm a segítségedet :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#42143) Dumi86 válasza sz.j (#42142) üzenetére


Dumi86
senior tag

Szia. Hogy sikerült letöltened a Media Creation Tool-t ? Jelenleg az oldal se jön be ahonnan le lehet szedni :(

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#42144) vlevi válasza Döglött Róka (#42141) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerinted csak egy összegző frissítés lesz, mint a 10586.111-ről 10586.240-re? (bocs, fejből nem nyomom a verzió közti számáokat).
Mert a 10240-ről 10586-ra frissítés az új telepítéssel ment fel a gépre. Ezért tippelem, hogy a 10586-ről való feljebb ugrás is telepítéssel fog majd felmenni. Most valahol 14390 verziónál jár az Insider.
Másik, ami miatt a telepítésre tippelek, az az, hogy az Insider programba beleléptem a 10586 verzióval, és az insider preview is teleptíéssel ment fel, legalábbis úgy emléxem.

De ha van valami pontos infód erről, ne tartsd magadban :)

"Hogy sikerült letöltened a Media Creation Tool-t"
Azthittem, okosabb leszek nálad, de bakker, a Microsoft honlapján kóválygok összevissza, de nem találom a letöltőoldalt.

[ Szerkesztve ]

(#42145) akos_ur


akos_ur
aktív tag

Sziasztok,

Tegnap óta így néha egyes alkalmazásokban egyszer csak nem működik a billentyűzet :)

Használom a gépet, minden teljesen jó, aztán azt veszem észre, hogy nem tudok a Total Commanderben Entert nyomni :) ..meg úgy semmilyen betűt sem :)

Teljesen random, és nem mindenhol jön elő... pl. Total Commanderben nem jó, de a Skype-ban már nem jött elő, ott tudok írni... meg a Windows ablakokban is jó... de Winampban pl. megint nem, se a Jegyzettömb-ben :)

újraindítás megoldja, de hát na... :)

Valakinek esetleg hasonló probléma? :)

(#42146) King Unique válasza vlevi (#42144) üzenetére


King Unique
titán

Vsz build upgrade lesz, ami letölti fullosan az új telepítőt és frissíti a rendszert, hogy megmarad minden beállítás és fájl. Pontosan úgy, mint amikor az Insider verzióknál upgrade történik az újabb verziókra, illetve ugyanez volt a 10240 —► 10586 váltásnál is. Vagy netán most nem így lesz, mert kétlem, hogy csak egy szimpla havi frissítéshez hasonló módon lesz lezavarva? :D

Más:
Ha pl. frissítek egy 8.1-et, de valami ok miatt netán 31 napom belül visszaállok / vissza kell állnom rá, akkor majd a későbbiekben is lehet frissíteni (tisztán újratelepíteni), mert már beregisztrálta a hardvert??

[ Szerkesztve ]

(#42147) sz.j válasza Dumi86 (#42143) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szia!

Nem most lett letöltve, de már nem tudom a pontos elérhetőségét ...

Ui.
Valószínűleg az összefoglalóban lévő linkről.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#42148) HZoli87 válasza sz.j (#42142) üzenetére


HZoli87
veterán

(#42149) Döglött Róka válasza vlevi (#42144) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Csak hogy tisztaba tegyem a dolgokat:

Feature update: Koznyelven build 10240->10586,. A feature update nem ujratelepitos frissites ilyen konyhanyelvi kifejezeseket ha lehet mellozzuk, valoban kapsz kek karikat megint mint anno 10586nal de ez nem egy ujratelepites:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#42150) sz.j válasza HZoli87 (#42148) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ez a link (a Chess Titans miatt) egy nagyon kellemes meglepetés volt számomra.

Köszönöm, hogy belinkelted. :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.