Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42051) dzoli87 válasza Lenry (#42050) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Igen ez megvolt, de nem feltétlen telepíteném újra, ezért kérdeztem ezeket a recovery pontokat.
Az egyik 450-est meghagynám, de nem tudom, hogy időben melyik volt hamarabb és később.

(#42052) Krogoth válasza dzoli87 (#42051) üzenetére


Krogoth
senior tag

Esetleg lemezkezelőben megnézni. Melóhelyen igaz 8.1 van, de itt nm látszik a 300-as rendszer által leválasztott rész. Ha neked van 2 450esed, akkor amit látsz, az törölhető?!
Vagy nem foglalkozol vele, mert manapság 450 mega... :U

[ Szerkesztve ]

(#42053) AlyrArkhon válasza z67 (#42029) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

amikor én belefutottam egy ilyesmibe, ideiglenesen feltettem egy jobbféle driver-csekkelőt. Engedtem neki, hogy a win szerint összes aktuális driverből lecserélje azt a 8-10 darabot, ami szerinte mégsem igazán volt aktuális, és a probléma elmúlt :)
hozzáteszem, ez a 7-ről update-elt tízessel volt, a frissnél nincs ilyen gondom. (viszont az is hajlamos 1-2 napot eltökölni, mire minden drivert behúzogat okésra... a frász jött rám az első alkalommal, amikor nem tudtam a videokártyát matatni, miközben valamilyen driver azért fent volt - majd bő fél óra múlva egyszercsak megjelentek a beállítási lehetőségek)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#42054) nagyfejü válasza Joccc07 (#42030) üzenetére


nagyfejü
őstag

Pedig pont ez volt a gond , a jelszókérés! Hiába kapcsoltam ki mégis kérte aa mediaplayer eszköz! Igaz ezrégebben volt azért kérdeztem hogy esetleg javitották e?

üdv

(#42055) Lenry válasza nagyfejü (#42054) üzenetére


Lenry
félisten

ott akkor valami más bug lehetett, mindenesetre most ha kikapcsolod, akkor nem kér jelszó a Win10

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42056) Lenry


Lenry
félisten

de hogy én is kérdezzek

Win7-es gépet Win10-re frissítenék, de a MCT miután letöltötte a telepítőket, végtelen ideig frissítéseket keresett, a Windows Update sose áll neki a telepítő letöltésének se, a GWX szintén.

mi a tökömmel lehetne ösztökélni ezt a szerencsétlent, hogy ugyan kezdjen már neki valamilyen módon még az évezred vége előtt?

bár tudom, én vagy a hülye, hogy péntek délutánra ilyet ütemeztem be

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42057) netpeti98 válasza Lenry (#42056) üzenetére


netpeti98
addikt

Szedj le egy megfelelő ISO-t (kiírni se kell elég ha mountolod, vagy kicsomagolod egy mappába a tartalmát), a gyökérben található setup.exe programmal indítsd a frissítést, és amikor rákérdez a frissítések keresésére akkor ne engedd neki.

(#42058) Lenry válasza netpeti98 (#42057) üzenetére


Lenry
félisten

csináltam már sokszor, az a baj, hogy nem kérdez rá. Win8-on megkérdi, Win7-en meg most már nem először járok hasonlóan

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42059) poweradi


poweradi
csendes tag

Ma vettem egy zsír új gépet LGA 1151 Asus H110M-A alaplap, i3 6100 proci stb, felteszem Win7-et, aktiválom ok, felrakom Media Creation Toolkitet frissítem win10-re erre a végén amikor telepítené kiírja, hogy "Ismeretlen parancssori kapcsolót (/DynamicUpdate) adott meg" és utána kilép a telepítőből!!! 2x próbálkoztam ugyan az! Mi a fene lehet??? Köszi előre is!

(#42060) core i7 válasza poweradi (#42059) üzenetére


core i7
addikt

Szerintem Pendrivról telepítsd a Win10-et és előtt törölj mindent a háttértárolórol

(#42061) Lenry válasza poweradi (#42059) üzenetére


Lenry
félisten

ha tök új gép, akkor miért raktál fel Win7-et?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42062) Mukucs


Mukucs
senior tag

Srácok, egy nagyon amatőr/gyors kérdés! Ha most feldobok egy Win10 et azt hogyan/mivel kell aktiválni?

Eddig csak úgy tettem fel, hogy Win7 -re ráfrissítettem, de most tiszta telepítésről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#42063) t72killer válasza Mukucs (#42062) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Simán ráengeded netre és aktiválja magát. Kulcsnak ha kér, a win7 kulcsot kell beadni neki, megeszi:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42064) poweradi válasza Lenry (#42061) üzenetére


poweradi
csendes tag

Azért mert egy (jó) leírás szerint -másik gépen sikerült- win7 aktiválás után egy win10 ráfrissítés kell és úgy a win7ről az aktivációt elfogadja és így lesz egy tiszta win10. ezt júl 29-ig lehet megcsinálni...

(#42065) Lenry válasza poweradi (#42064) üzenetére


Lenry
félisten

ez ezer éves infó, a novemberi frissítés óta a Win10-nek közvetlenül be lehet adni a Win7/8/8.1 kulcsot és azzal is tudod aktiválni, nem kell először frissíteni.

azt hiszem, hogy néhány napon belül ezt harmadszorra írom már le ebben a topikban

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42071) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Van egy mappám, amelyben 10-15 betűtípus található pár almappában. Telepítettem valamennyit, de a mappa és tartalma nem törölhető, mert valami használja. Csökkentett módban és a FilExile, Ghostscript segítségével is próbálkoztam, hiába. Valami javaslat?
Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#42072) Mart10000


Mart10000
aktív tag

Sziasztok! Ki mit tud az éves frissítőcsomagról, ami érkezni fog? :)

(#42073) Lenry válasza TigerCat (#42071) üzenetére


Lenry
félisten

első körben nézd meg a Handle-t
odamásolod a mappa mellé, nyitsz egy parancssort (Shift-Jobbklikk - Parancsablak nyitása itt) és beírod, hogy
handle.exe Betukeszletek
ha valamilyen program zárolta, akkor azt ki fogja írni a Handle

de sajnos ha csökkentett módban is azt mondja a Windows, hogy zárolt a mappa, akkor valószínűbb, hogy valójában már nem létezik a mappa, csak valamiért nem sikerült normálisan törölni. érdemes egy Lemezellenőrzést lefuttatni, attól eltűnhet.

vagy valamilyen live Linux-szal letörlöd

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42075) JamesHun


JamesHun
addikt

sziasztok

Valami partició buherátor progit tudnátok ajánlni
van 2 HDD-m
mindkettőn 2-2 partíció van
Ezekből 1-et 1-et törölnék és szeretném a meglévőkhöz hozzáadni, hogy mindkét HDD-n csak 1 partíció legyen teljes méretben
amit nem törölnék partíció azon kényes adatok vannak
A windowsal teszt jelleggel megcsináltam az egyik HDD-n, de attól még 2 partíció van, csak 1 nek kezeli a windows
ebbe annyira nem bízok, így jó lenne egy korrekt progival rendesen megkreáltatni és átmozgatni amiket át kell, hogy tökéletes legyen és ne ilyen fél megoldás

SeriesX: JamesSHun

(#42076) Lenry válasza JamesHun (#42075) üzenetére


Lenry
félisten

az Easeus Partition Mastert ajánlom, otthoni használatra ingyenes és tudja, amit szeretnél, én egy jó ideje ezzel szabok partíciókat, eddig még nem volt vele bajom

mondjuk ilyet, amit a Windows már összevont, olyat még pont nem bántottam vele

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42077) TigerCat válasza Lenry (#42073) üzenetére


TigerCat
nagyúr

No matching handles found.
Ezek szerint marad a Live CD...
Köszi szépen!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#42078) t72killer válasza JamesHun (#42075) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én ubuntu liveCD/gparted-del szoktam ilyesmit csinálni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42079) gigabytman


gigabytman
tag

Sziasztok! (előzmény:41986 hsz.)

Feltelepítettem a Win-10-et az új SSD-re, a telepítés idejére lehúztam a régi SSD-t (amin Win-7 van) és az adattároló HDD-t is. Teljesen rendben feltelepült, tökéletesen müxik.
A gép tehát így néz ki:

1. régi SSD Win-7 Home 32bit (MBR-telepítés)

2. régi HDD csak adatok

3. új SSD Win-10 Pro 64 bit (MBR-telepítés)

A gép bekapcsolásakor alapértelmezésben a Win-10 indul, minden rendben látja a régi SSD-t és a HDD-t is.

F12-vel belépek a biosom boot menűjébe, kiválasztom hogy a Win-7-es SSD induljon és ekkor a következő történik:

- filerendszer vizsgálatot futtat, konzisztenciát ellenőriz CHKDSK
- sérült attributum rekordokat töröl
- index bejegyzéseket szúr be percekig mojolgat ezekkel az ellenőrzésekkel

majd elindúl a Win-7 és kb. 5 sec. múlva kék halál és újra indul a PC.
A Win-7-et egyszerűen nem lehet elindítani ha csatlakoztatva van a Win-10-es SSD is.

Mit szúrtam el?

(#42080) Lenry válasza gigabytman (#42079) üzenetére


Lenry
félisten

bár az utolsó mondatod implikálja, de azért megkérdem: ha lehúzod a Win10-es SSD-t, akkor elindul a Win7?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42081) vond válasza Lenry (#42067) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Pedig van, hogy nem megy így. :N

Én ma két gépet csináltam meg bent a cégben, és egyik sem fogadta el a Win10 telepítés alatt a Win7 serial-t. Kétszer is meg lehet/kell adni ugye, nekem mindkétszer azt írta, hogy nem jó a kód. Megpróbáltam a telepítés után, a gépházban is, de ott sem engedte.

Aztán mindkét gépre felnyestem a szűz Win7-et, ott érdekes módon egyből elfogadta ugyanazokat a kódokat. Aktiváltam, aztán egyből fel is frissítettem Win10-re, ami úgyanúgy aktivált lett. Ezek után csináltam egy-egy teljesen tiszta Win10 telepítést (serial megadása nélkül), és így már aktivált lett a Win10 is mindkét gépen.

Kicsit tovább fog így tartani, de legalább működik. Nem tudom, hogy miért nem megy nálam egyik gépen sem az, ami itt többeknek igen. A kódok rendben, minden jogtiszta, MCT-lal mindig a legfrissebb és megfelelő Win10-et szedtem le, és mégsem jó.

Érdekes a történet, annyi bizonyos. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#42082) Jumapili válasza gigabytman (#42079) üzenetére


Jumapili
tag

Ez ennél valamivel bonyolultabb, ha egy időben kell mindkettő a gépen:

[link]

Így nem is használom, de csak időnként van szükségem a Windows 7-re, és csak az egyik gépen. Ezért a teljes rendszert (7-est és 10-est is) lementem az Acronis Boot CD segítségével, és amikor szükségem van a Windows 7-re, akkor visszatöltöm. Egy átlagos gépen a mentés 5-7 perc a visszatöltés 2-3 perc. Ez a módszer a kísérletező kedvűeknek is jó, mert súlyosabb probléma esetén nem kell megoldást keresni, elég visszatölteni a korábban még jól működőt.

(#42083) pzstm válasza Mart10000 (#42072) üzenetére


pzstm
titán

Akik a híreket követik, vagy csak elolvassák a hivatalos insider buildek bejelentéseit, meg techblogokat, azok mindent. Illetve Ms konferenciát is visszanéznek :)

Mire vagy kíváncsi konkrétan? (rengeteg minden érkezik...)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#42084) viharhozo


viharhozo
addikt

Nem tudom, melyik temaba passzol leginkabb, elsore itt probalkozom.

Van egy regi, de felujitott laptop. A jelenlegi hardvere T9300, 4G ram, SSD. Eredetileg Vista jart hozza. Gyakorlatilag egy netezos, videonezos gep, jatek nincs rajta. Erdemes lecserelni a Vistat 7-re vagy 10-re, vagy nincs erdemi kulonbseg a teljesitmenyben?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#42085) gigabytman válasza Lenry (#42080) üzenetére


gigabytman
tag

Igen ha lehúzom a Win-10-es SSD-t el tud indulni a Win-7.

Azért telepítettem 2 külön SSD-re, mert azt hittem, hogy így biztosan működni fog.

De ezek után nincs ötletem, hogy mi a hiba oka.

(#42086) netpeti98 válasza viharhozo (#42084) üzenetére


netpeti98
addikt

Jövőre lejár a Vista támogatása, szóval igen.

(#42087) JamesHun válasza Lenry (#42076) üzenetére


JamesHun
addikt

ne is tedd
törölte mindkettőt :D
épp most próbálom valamivel visszaszerezni a törölt partíciót, mert sok fontos adat van / volt rajta :D

SeriesX: JamesSHun

(#42088) sajog159


sajog159
aktív tag

Üdv!

Nem is tudom ebbe a topikba való e a problémám…

Pár napja a desktopom, ha Alvó állapotba kacsolom át kb. 1 perc múlva magától feléred. Szándékosan nem változtattam semilyen beállítást. Mondjuk, felraktam a Malwarebytes Anti-Malware progit.
Hol keressem a megoldást?

Kösz előre is!

[ Szerkesztve ]

(#42089) Jumapili válasza sajog159 (#42088) üzenetére


Jumapili
tag

Egy ideig küzdöttem vele. Bár nekem csak éjszaka ébredt fel az asztali gépem, másoknak a laptoptáskában. Mindenféle automatikus ébresztések állítódnak be. Néhányat kigyomláltam, de így is előjön még. Talán az augusztusban kijövő új verziónál beállítható lesz, hogy az alvó gép ne ébredjen fel csak akkor, ha a használója akarja.

Az eseménynaplóban általában látszik, hogy mitől ébredt fel.

[ Szerkesztve ]

(#42090) JamesHun válasza sajog159 (#42088) üzenetére


JamesHun
addikt

első körben amit feltettél progi töröld le

SeriesX: JamesSHun

(#42091) King Unique válasza t72killer (#42078) üzenetére


King Unique
titán

Azért a GParted sem mindenható, a Windowsra való külső partícionáló programok (lazán) überelik tudás terén. ;) Meg én Windowsos partícióknak inkább utóbbiakkal esnék neki, vagy azok live változataival.

(#42087) JamesHun: így jár, aki a beépített lemezkezelőt használja komolyabb műveletekhez... nem is értem, mért szenved vele mindenki, mikor van egy rakás külső program, amik messze jobbak nála, még az ingyenes verzióik is?

[ Szerkesztve ]

(#42092) krealon válasza Jumapili (#42089) üzenetére


krealon
veterán

"Talán az augusztusban kijövő új verziónál beállítható lesz, hogy az alvó gép ne ébredjen fel csak akkor, ha a használója akarja."

Ha ki van az energiagazdalkodasban az ebresztes, akkor nem szabadna fel ebrednie alvo allapotbol.
(Allow wake timers: Disable)

(#42093) JamesHun válasza King Unique (#42091) üzenetére


JamesHun
addikt

az jobban zavar, hogy nincs undo, vagy apply a beépítettben
most az easeus partition recovery vel próbálom a 450gb os partíciómat visszahozni

SeriesX: JamesSHun

(#42094) Jumapili válasza krealon (#42092) üzenetére


Jumapili
tag

windows 10 wake up from sleep:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#42095) King Unique válasza JamesHun (#42093) üzenetére


King Unique
titán

A külső programok ezért is jobbak, mert azokban ugye van. :) Az első lépésben mutatják a partíción a változásokat és fölül lévő pipára kattintva lehet elindítani a tényleges műveletet. Így, ha valamit elcseszünk, akkor még mindig van lehetőség visszavonni.
Adatmentésre azért vannak arra specializálódott programok is, mint pl. a GDB | EaseUS stb. Igaz, ezek általában fizetősek. Illetve törölt partíciók helyreállításához még a TestDisk is használható.

[ Szerkesztve ]

(#42096) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! WiFi a kérdésem. Hogyan tudnék elfelejtetni egy SSID-t a win10-el, vagy rangsorolni a csatlakozást, hogy először ssid1-re csatlakozzon, ha nem megy neki, akkor ssid2-re? Win7-nél olyan egyszerű volt, itt meg nem jövök rá. (Itthon 2,4 és 5Ghz van 2 wifi név/jelszóval. Azt akarom hogy a PC 2,4-en wifizzen, de ő indulásnál 5Ghz-en kezd, hiába csatlakoztatom kézzel a 2,4-re, újraindítás után megint 5Gz-en csatlakozik)

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#42097) krealon válasza Jumapili (#42094) üzenetére


krealon
veterán

:R Jogos. A lenyeg, hogy ez a "problema" mar korabbi Windows verziokban is jelen volt.

(#42098) Jumapili válasza krealon (#42097) üzenetére


Jumapili
tag

Meglepetésként ért a dolog, mert eddig non-stop ment az adott gép, de pár hete már éjjel nincs rá szükségem. Kényelmes dolog minden apróságot beállítva alvó állapotba tenni, hogy másnap ugyanott folytassam, ahol abbahagytam, de egy idő után bekapcsol. Például Média Player adatbázist akar frissíteni, de ezt kikapcsolva talál magának mást, ami miatt szerinte fel kell ébreszteni az alvó gépet. Ha nem akarom, hogy reggelig feleslegesen menjen, rendesen le kell kapcsolnom. A hibernálást nem használom, de talán meg kellene fontolnom.

[ Szerkesztve ]

(#42099) gg72 válasza Lenry (#42065) üzenetére


gg72
veterán

Nekem pl. MAK kulcsom van és azt sajnos nem fogadta el a Win10 telepítő, így nekem is először a Win7-et kellett feltennem, azt frissítenem, majd mehetett a tiszta Win10 telepítés. Kicsit macerás, de így minden OK.

(#42100) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok
Lehetséges úgy beállítani A Win10-et hogy Microsoft fiókkal és pin kód védelemmel úgy induljon a rendszer, hogy minden program betölt rendesen mintha helyi fiókkal indítanám a gépet azzal a különbséggel hogy csak a pin kód megadása után férek hozzá a géphez.
(Csak egy fiók van a gépen és csak én használom)

Az a baj hogy ha Microsoft fiókkal bejelentkezek és elindítom a gépet elfelejtek belépni a fiókba és mikor már használnám a gépet meg kell várnom hogy betöltsön rendesen mindent. Van valakinek valami mentő ötlete, vagy marad a helyi fiók használata???

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.