Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42251) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok.
Van egy régi msi hd2600xt vga-m + win10 /64bit. Sajnos 1-2 játéknak nem elegendő az a beállítás ami a win10-ben van.
A catalyst viszont már nem települ fel.
Tudtok valamit javasolni, hogy mit tegyek?
A másik topicban csak annyit írtak hogy neki sikerült, de hogy hogyan...???

(#42252) GZoli7 válasza Louro (#42246) üzenetére


GZoli7
senior tag

Én ezt egy live linuxról próbálnám ki, és nem kell telepíteni.

(#42253) Heisenberg69


Heisenberg69
senior tag

Üdv!

Valaki elmondaná, hogy az új Office hogyan működik? Havidíjas lett?
Létezik olyan verzió, hogy egyszer megveszem és perma használhatom, frissíthetem stb.?

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#42254) tatararpad válasza Heisenberg69 (#42253) üzenetére


tatararpad
őstag

(#42255) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

Sziasztok :)

Van valami megoldás az ellen, hogy a : Rendszer és tömörített memória ne pörgesse állandóan 100%-on a vinyómat? :( Rohadt idegesítő hogy a böngésző is kb 2-3 perc indul el, játékokról nem is beszélve..

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#42256) tatararpad válasza Pr3ciSioN (#42255) üzenetére


tatararpad
őstag

Biztos hogy a tömörített memória pörgeti? Nekem újfent a telemetria szokta, a tömörített memóriának tudtommal nem kellene zargatnia a merevlemezt, elvégre pont a lapozófájlt hivatott tehermentesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#42257) Heisenberg69 válasza tatararpad (#42254) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

Akkor vagy havidíjas vagy egyszer megveszem 45k-ért?
Jól értelmezem?

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#42258) birorichard válasza Pr3ciSioN (#42255) üzenetére


birorichard
őstag

Szia,
milyen lapod, illetve pontosabban ethernet vezérlőd van?
Nekem egy msi z97 gaming 3-mal csinálta ugyanezt a 1511 után, rengeteget szívtam vele, mire sikerült kideríteni, hogy a régi Killer Network driver brutál memory leak-et okoz, felraktam az újat, azóta minden flottul megy.

(#42259) Lenry válasza Pr3ciSioN (#42255) üzenetére


Lenry
félisten

próbáld meg, hogy ezt kikapcsolod

ne kérdezd, hogy ez mit csinál és mi köze a fenti problémához, de nekem (és sok más internetezőnek) megoldotta ezt a problémát

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42260) tatararpad válasza Heisenberg69 (#42257) üzenetére


tatararpad
őstag

A kettő között azért van még pár különbség, pl. abban hogy melyik szoftvereket tartalmazza, hány gépre telepíthető, plusz az előfizetéses megkapja majd a legújabb Officeokat, az egyszeri vételes nem.

(#42261) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Sziasztok!

Nincs windowsom, viszont egy új gépre kell holnap felraknom win 10-et. Microsoft oldaláról letöltöttem a nekem kellő iso-t. 30 napig használhatom ingyenesen, vagy már telepítéskor rendelkeznem kell érvényes licensszel?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#42262) Lenry válasza Apollyon (#42261) üzenetére


Lenry
félisten

használhatod egy darabig

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42263) bobalazs válasza dokee78 (#42244) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát szerintem simán megoldható feladatütemezéssel, nem nagy ördöngösség...
Bármilyen exe inditható bejelentkezéskor.

(#42264) Boha


Boha
aktív tag

Miért van az hogy felraktam a Media Feature Pack csomagot és még sincs media playerem ? Ha ismét rámegyek a telepítésre akkor azt írja hogy már fel van telepítve a szolgáltatás, viszont én sehol nem találom ezt.

OBORZIL

(#42265) vlevi válasza tatararpad (#42260) üzenetére


vlevi
nagyúr

"plusz az előfizetéses megkapja majd a legújabb Officeokat, az egyszeri vételes nem."
Wiszont az egyszeri vételes megvette az Office 2007 Home and Studentet, 3 gépre harmincvalahányezerért, és azóta egy fillért sem költött Officera.
A hozzákapcsolt szolgáltatásokra (Skype, Onedrive,...) nem tartok igényt, így azok nekem egy fillér pluszt sem jelentenek.

Az is igaz, hogy az az Office2007 marhajóár volt, mert most az egygépes Office kerül 40-be (és 30 ezerbe az ötgépes 365), Vagyis, ha valakinek van 3-5 gépe van otthon, és 5-6 évnél tovább nem tervez, annak akár elfogadható ajánlat is lehet. Csaképpen évente ki kell perkálni a 30 ezret érte. Akinek viszont csak 1 gépe van, az a második, harmadik évben már jobban jár, ha nem 365-t vesz.

[link]

(#42266) tatararpad válasza vlevi (#42265) üzenetére


tatararpad
őstag

Így van, mindenki döntse el magának, neki milyen kell, a táblázatot is azért linkeltem mert elég nyilvánvalóan mutatja meg a különbségeket.

(#42267) core i7


core i7
addikt

Gyerekek érdemes Windows10-nél bekapcsolva hagyni az Updatet Mármint nem szoktak rossz/hibás frissítések jönni?

(#42268) core i7


core i7
addikt

Valamint eszembe jutott még egy dolog [link] ez tartalmazza az összes megjelent fissítést? Csak mert nincs kedvem egészen 1 évre visszamenő frissítést telepíteni...

(#42269) #27051264


#27051264
törölt tag

Sziasztok!
Hivatalos dobozos win 8.1 verzió van a gépemen. Ha most frissítek win 10-re és pl. évek múlva alaplapot cserélek buktam a win 10-et? Az összefoglalót elolvasva igen. Ha ez így van maradok a win 8.1-nél és az kerül majd fel a gépre ha fejlesztem a gépet.

(#42270) ljs


ljs
tag

Kellemes napot mindenkinek!

Egy másik fórumban kérdeztem, de a válaszra csak várok-várok-várok...

Helyzet:
A gépeket itthon én építem össze, telepítem, stb.
Most megvettem életem első saját SSD-jét. (Családtagoknak már az van az oprdsznek.)

Elhatározás:
Szeretnék
- az SSD-re win10-et telepíteni;
- tiszta telepítést
(ha már innen jön a cucc.);
- megtartani a HDD-n a Win8.1-et (néha játszani is szoktam);
- látni egy menüt az elején, amiben választható a két rendszer közül bármelyik.
(Ne BIOS-ból kelljen kiválasztani, hogy melyik meghajtó/oprdsz. töltődjön be.)
Ha nem választok, akkor x sec múlva töltsön be az, amit beállítok alapértelmezettként.

Cselekedet:
Eddig ez alapján telepítettem SSD-re. Ezt és ezt is elolvastam.
A dual boothoz találtam egy szimpatikus megoldást.
A cikk végén ezt írja:
"Sikerült megcáfolni azt az állítást, hogy minden más meghajtót le kell csatlakoztatni uefis telepítés előtt.
[...] Az igaz, hogy egy partíciót csinált (NTFS) és nem a szokványos 4 partíciót (helyreállítási, stb) hozta létre, de ez kevésbé fontos kérdés."
Ez viszont zavar.

Tehát útmutatást kérek:
Msi Z97-es alaplapom van (majdnem) minden földi jóval.
Hogyan csináljam a tiszta telepítést SSD-re, hogy utána a betöltő képernyőn választhassak az oprsz-ek közül?
És persze legyen UEFI, GPT, ABS, EKG, PPS, ...
DE ebben a fórumban csak az első kettő rövidítés kivitelezéséhez kérek segítséget. :-)

Segítségeteket köszönöm!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#42271) Heisenberg69 válasza tatararpad (#42260) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

Köszönöm!
Azért ez nem semmi. havidíjas az office... persze csak ha kell mindne frissítés. :F

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#42272) Taifa Díaz


Taifa Díaz
őstag

Hali! 8.1-ről frissült Windows 10 Pro rendszer alatt full órajeleken teker a cpu és a vga zéró terhelés mellett. Cseréltem vga drivert, semmi. Energiatakarékosra állítottam a sémát kiegyensúlyozottról, semmi. Csak hallgatom, hogy jó magas fordulatszámon tekernek a ventik a gépházban. Processzek között a feladatkezelőben semmi nem használja annyira a vasat, hogy ez indokolt legyen.
Ez nekem nagyon nem jön be így. Ha azt mondjátok, hogy márpedig ez így normális ennél a rendszernél, akkor elmehet Redmond a bús p...ba, megy vissza a 8.1 azonnali hatállyal. Szerencsére nem csináltam még vasárnap este óta lemezkarbantartást, simán vissza tudok állni a régebbi rendszerre.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#42273) vlevi válasza core i7 (#42267) üzenetére


vlevi
nagyúr

"bekapcsolva hagyni az Updatet"
Ha valahogy ki tudod kapcsolni, akkor szólj, mert hidd el, sokakat érdekelne.
Egyébként 10 alatt már sokkal jobban működik az update, mint 7,8 alatt. Kb havonta van 1db nagyobb, összegző frissítése, a többi csak kritikus biztonsági javítás. De az az összegző frissítés sem százvlahaány aprót jelent, hanem egyetlen darabban tölti le, és telepíti, nagyságrenddel gyorsabban, mint a hetes.

(#42274) Edorn válasza #27051264 (#42269) üzenetére


Edorn
aktív tag

De azt is csinálhatod, hogy most frissítesz, majd évek múlva, ha alaplapot cserélsz, akkor visszatérsz a win8.1-re, hisz az nem vész el. Az ingyen win10-et gyakorlatilag az előző win7/8 oprendszer mellé kapod bónuszba, nem pedig helyette.

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#42275) pendre54 válasza Taifa Díaz (#42272) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Ez egyáltalán nem tekinthető normálisnak Win 10 alatt. Én lassan egy éve frissítettem Win 7-ről, és még mindig ez a rendszer van fent, nem csináltam tiszta telepítést, mert nem voltak gondok, ilyen meg főleg nem.
Az, hogy nálad mi a gond azt nem tudom, de javaslom, hogy ettől a hozzászólástól olvassál vissza néhányat, hátha nálad is segít. Itt egy Bitcoin bányászat volt a háttérben.[link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#42276) tatararpad válasza Heisenberg69 (#42271) üzenetére


tatararpad
őstag

Ha megveszed dobozosan az Office 2016-t akkor az Office 2016-hoz kiadott biztonsági és egyéb frissítéseket természetesen megkapod, csak az új Office 2019-t nem.

(#42277) Taifa Díaz válasza pendre54 (#42275) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nincs bitcoin bányászat. Most végzett a Malwarebytes progi, takarította, amit kellett - meg lehet, hogy azt is, amit nem -, és most csönd van (lekopogom), egyelőre.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#42278) Out válasza vlevi (#42273) üzenetére


Out
addikt

msconfig --> Szolgáltatások --> Windows Update elől a pipa kivesz, Alkalmaz. Nem tud frissíteni a rendszer. (Win 10 Home)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#42279) Taifa Díaz válasza Taifa Díaz (#42277) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Vége is a bódottának. Megint pörget mindent a rencer maximumra :((

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#42280) Bogyó bá' válasza Taifa Díaz (#42279) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Pár napja szenvedtem hasonlóval, a megoldás sajnos a teljes (nulláról) újra telepítés lett.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#42281) D@niel


D@niel
addikt

sziasztok,
alvó módból, és hibrid bootból is mindig kéri a jelszót (ami nekem nincs, tehát csak egy enter és bent vagyok), ettől függetlenül jó lenne kihagyni autómatikusan ezt a lépést.

a netplwiz alatt egyébként a “A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni.” elől ki van véve a pipa.

megoldást tud valaki?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#42282) Heisenberg69 válasza tatararpad (#42276) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

Köszönöm!! :R

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#42283) Mukucs


Mukucs
senior tag

Valaki találkozott már ezzel az exe fájlal?

Tiworker.exe mi ez, és miért használja el a fele memóriámat+cpu-mat?

Most raktam fel a Win10 et, ha ez számít.

(#42284) lenox


lenox
veterán

Sziasztok!

Lehet, hogy volt mar, de nem talaltam. Azt hogy lehetne megoldani, hogy amikor copy-zok a file browserben, akkor a copy window-t legfelulre rakja, ne hatulra? Most akkor is a hatterben van, ha kerdezi, hogy felulirja-e a fileokat, ami nyilvan rossz, mert eszre se veszem. Elozo windowsokban mindig legelore rakta a copy ablakot.

Koszi...

(#42285) jsk válasza Mukucs (#42283) üzenetére


jsk
senior tag

(#42286) Taifa Díaz válasza Bogyó bá' (#42280) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nálam más gond van. Ha letiltom az internetkapcsolatot, bekapcsolnak az energiatakarékos funciók. Amint újra engedélyezem a hálózatra lépést, szinte rögtön maximális órajelre kapcsol előbb a VGA, majd rögtön utána a CPU is. Frissítésre nem tudom fogni, az miért tekerné a VGA-t is? Malwarebytes nem talált coin minert.
:F Ilyenkor mi a vihar van?

P. S. utorrent sem fut most a háttérben.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#42287) VoidXs válasza lenox (#42284) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Itt is előre rakja, nem nyomsz meg még valamit utána?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#42288) lenox válasza VoidXs (#42287) üzenetére


lenox
veterán

Neha elore rakja, ha keves ablakom van, de ha sok van, es gyorsan csinalom, akkor nem. Nem tudom, mitol fugg, ugyanezt csinaltam win7-en is, ott mindig lattam, ha be kellett bokjem, hogy irja felul a fileokat, hozza letre a directorykat.

(#42289) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

Srácok, most kaptam lapost, meg kell adni valami PIN kódot. Ez mire való, illetve adott a dolog, vagy nekem kell kitalálni valamit? :DDD

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#42290) Lenry válasza LendvaiFeri1 (#42289) üzenetére


Lenry
félisten

mi írja? hol?

ennél kicsit több infóra van szükségünk

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42291) Tim82 válasza LendvaiFeri1 (#42289) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kényelmi beállítás, ha nem akarsz jelszót megadni, nem kötelező használnod.

Lenry: szerintem erre gondol, emlékeim szerint W10 Home-nál tableten nekem is magától rákérdezett a Windows.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42292) LendvaiFeri1 válasza Tim82 (#42291) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Már megvan, köszi srácok.

Még annyi lenne, hogy nyelvet hol kell állítani?

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#42293) Dhampir válasza Taifa Díaz (#42286) üzenetére


Dhampir
félisten

uTorrent nem javallott, nálam is tekert rendesen, érdemes helyette például qBittorentet használni.

(#42294) Tim82 válasza LendvaiFeri1 (#42292) üzenetére


Tim82
nagyúr

Gépház -> Idő és nyelv -> Régió és nyelv magyarul, nem tudom, most milyen nyelven használod.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42295) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Sziasztok!

Azt hogyan tudnám beállítani, hogy a bejelentkezési képernyőm magyar nyelvű legyen? így a "Y" és az "Z" betű fel van cserélve, ami nekem nagyon zavaró.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#42296) cattus válasza LyonnaisFan1 (#42295) üzenetére


cattus
őstag

Jobb alsó sarokban átállítod a billentyűzet nyelvét.

LendvaiFeri1: Az Y és Z felcserélődéséből én arra következtettem, hogy a billenytűzete az, ami nem magyar nyelvű.

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#42297) core i7 válasza vlevi (#42273) üzenetére


core i7
addikt

Köszi :DDD esetleg valaki erre valamit? [link]

(#42298) cattus válasza core i7 (#42297) üzenetére


cattus
őstag

Tartalmazza, max pár kisebb, nemrég kijött frissítés nincs benne.

Do the thing!

(#42299) LendvaiFeri1 válasza cattus (#42296) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Az csak a bilentyűzetre vonatkozik, nem?

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.