Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42401) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Kibaszott Defendert nem lehet végleg leállítani? Rendes használat közben bekapcsol, pörgeti a ventilátort meg lefogja a rendszervinyót.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#42402) SP4C3 válasza Dilikutya (#42401) üzenetére


SP4C3
veterán

Winreducer, ntlite, Vlite..

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#42403) idegen lény válasza Dilikutya (#42401) üzenetére


idegen lény
őstag

Rakjál föl egy normális vírusirtót, például ezt: [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#42404) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok.
Van egy régi msi hd2600xt vga-m + win10 /64bit. Sajnos 1-2 játéknak nem elegendő az a beállítás ami a win10-ben van.
A catalyst viszont már nem települ fel.
Tudtok valamit javasolni, hogy mit tegyek?

(#42405) martinkeet


martinkeet
aktív tag

Sziasztok!
Edge-el kapcsolatban vettem észre azt ,hogy mind telefonon ,mind az asztali böngészőben ,egy lap megnyitásakor leugrik magától a lap aljára.
WP10 van mindkettő készüléken.
Véleményetek szerint ennek mi lehet az oka?

(#42406) bobalazs válasza Dilikutya (#42401) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

nodefender

(#42407) Tompie


Tompie
őstag

Azt vettem észre, hogy mióta áttértem GPT partícióra a Windows 10 bootolásakor már nincs windows logo hanem dell laptopomon DELL logo van és alatta pörög a "töltés jel". Ez normális? vagy vissza varázsolható vhogy a windows betöltő kép?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#42408) Máté94 válasza Tompie (#42407) üzenetére


Máté94
addikt

Nem, ez minden gyártónál ilyen, a saját logójuk jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#42409) Tompie válasza Máté94 (#42408) üzenetére


Tompie
őstag

Oké, köszönöm :)

(#42410) core i7 válasza SP4C3 (#42400) üzenetére


core i7
addikt

:D

(#42411) Apaxp


Apaxp
senior tag

Sziasztok!
Windows update problémára kérek segítséget. A legutóbbi összegző frissítés telepítése lefut, majd az újraindulás közben kiírja, hogy nem sikerült a telepítés és visszaáll a telepítés megkezdése előtti állapotra.
Ezután megint jelentkezik a frissítési központban a "kb 3172985" összegző frissítés.

kép

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#42412) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

Windows 10 Pro x64 tiszta telepítés után újrainduláskor fekete képernyő fogad, egérkurzorral. Netes infók alapján ezt még meg tudom kerülni (Ctrl gomb után vakon bepötyögni a megadott jelszavamat), utána úgy boot-ol be az asztalra, hogy ott csak a Start menü működik, de pl. egy app-ot (akár a Gépházat!) sem tudom megnyitni. Látszólag megnyílik, a tálcán meg is jelenik, csak épp a valóságban nem hajlandó egyik sem megnyílni. Valamint nincs a tálca jobb szélén semmilyen kijelzés, értesítési terület, dátum-idő stb...

A telepítő a Media Creation Tool-lal lehúzott legfrissebb elérhető ISO, ha minden igaz, 2016.04.29-én frissítették utoljára...

A konfig:
- alaplap: Asus M5A78L-M/USB3
- CPU: FX6100
- VGA: HD7750
- RAM: 8 GB (4 x 2 GB) Micron DDR3-1333 RAM
- Rendszervinyó: Intel X25-M G2 160 GB SSD
- egyéb: Gigabyte GC-WB300D (Atheros AR5B22) hálókártya, Asus Xonar DG hangkártya

Ha valaki rámutatna egy workaround-ra, azt megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42413) sajog159 válasza azka79 (#42346) üzenetére


sajog159
aktív tag

Kösz. Kipróbálom.

(#42414) aginor válasza cattus (#42321) üzenetére


aginor
addikt

:R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#42415) Tim82 válasza Tim82 (#42412) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nagyjából kezdek rájönni, hogy a legfrissebb AMD Crimson driverpakk okozza a csodálatos jelenséget. Netről levágva, manuálisan telepítve a HD7750-hez való drivert is ugyanez a jelenség.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42416) SP4C3 válasza Tim82 (#42412) üzenetére


SP4C3
veterán

Régebbi VGA driver?

fekete képernyő fogad, egérkurzorral - CTRL+ALT+CIPŐTALP (ctrl+alt+del) nekem segített.

(akár a Gépházat!) - Használd a Controlt Panelt

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#42417) Tim82 válasza SP4C3 (#42416) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az a gond, hogy a Vezérlőpultot sem nyitja meg, kb. semmilyen alkalmazás vagy menüpont vagy bármi nem hajlandó ablakban megnyílni, csak megjelenik alul a tálcán, hogy meg van nyitva.

Amúgy igen, az lesz, köszi, leszedem az eggyel korábbi drivert és azt használva újratelepítem, mert kb. nincs más workaround. :R

A gépet nettől elvágva és manuálisan telepítve a legfrissebb AMD drivert is ugyanezt az eredményt kaptam, szóval az AMD ma kijött legfrissebb driverjének akaratlan bétatesztelőjeként csak annyit szeretnék mondani, hogy "szép volt, fiúk!" :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42418) Tim82 válasza Tim82 (#42417) üzenetére


Tim82
nagyúr

Beírtam az AMD-s hír topikjába is, hogy mást ne érje úgy, mint faltörő kost a fotocella...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42419) Heisenberg69 válasza idegen lény (#42403) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

Ez ingyenes?

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#42420) twine válasza Tim82 (#42417) üzenetére


twine
addikt

Olyan a hiba jelenséged, mintha több megjelenítő lenne akasztva a gépedre, és kiterjesztett módban futna a megjelenítés...
Ezen a vonalon próbáltál már elindulni? :B
Ha van ráakasztva valami, akkor bekapcsolni,, ha nincs, akkor kötni rá egy második kijelzőt,,stb...
Bocs, ha debil ötlet, de pont így néz ki egy kiterjesztett asztal, ha nem 100% működik...:U

(#42421) HF77


HF77
senior tag

üdv
az lenne a kérdésem, ha Win 7-ről frissítem a gépem Win 10-re, akkor ugyan úgy legyalul mindent, mintha újrahúznám az opendszert?

köszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#42422) netpeti98 válasza HF77 (#42421) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem, megpróbál mindent átvinni az új telepítésbe.

(#42423) HF77 válasza netpeti98 (#42422) üzenetére


HF77
senior tag

köszi :R
nem vagyok egy nagy pc guru...a frissítés az annyi...rányomok a frissítés gombra, aztán csinálja magától..vagy egyéb teendők is lesznek?

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#42424) netpeti98 válasza HF77 (#42423) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha rendben van a géped driveres támogatása akkor nincs gond.
A frissítés kb annyi ahogy leírtad.

(#42425) cattus válasza HF77 (#42423) üzenetére


cattus
őstag

A frissítést azt csinálja magától.

Do the thing!

(#42426) Mukucs


Mukucs
senior tag

...és hamár a 7 ről a 10 -re való frissítésről volt szó legutóbb, a régi OP-rendszert elég úgy törölni ,hogy a Windows old mappát letörlöm...? :)

(#42427) Tim82 válasza twine (#42420) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egy kijelző van rákötve.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42428) ot93


ot93
senior tag

Üdv,
Mitől lehet, hogy egy frissítés óta a win10-ben nem tudom állítani a monitor frekvenciáját 60-ról 75-re vezérlőpultban és játékban sem. és ha bekattintom, hogy a nemtámogatott üzemmódokat is mutassa, akkor is csak 60hz van.
szerintem win frissítéskor romlott el, mert emlékeim szerint a crimson előző verziója volt fenn a win frissítés előtt és után is tehát az nem változott, persze azóta a vga drivert is frissítettem.
HD7770, 16.6.2 crimson

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#42429) idegen lény válasza Heisenberg69 (#42419) üzenetére


idegen lény
őstag

Csak ingyenes van belőle. Erősen javallott bekapcsolni benne az Avira és a Bitdefender motorokat!

Mukucs
Minek? "FIGYELEM! A Windows.old mappa törlésével nem lesz lehetőségünk arra, hogy visszaálljunk egy korábbi verzióra. (30 nap elteltével a mappa automatikusan törlődik)"

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#42430) C. s. válasza C. s. (#42379) üzenetére


C. s.
addikt

Sziasztok!

Némi szenvedés után végre mostanra sikerült átállnom a Tizeskére. Igen, sejtem, hogy ez errefelé nem nagy hír. :D Azért írom le a tapasztalataimat, hogy másnak egyszerűbb legyen, ha még belevág hónap végéig. Ezt speciel szívesen láttam volna az első hozzászólásban. (Nem piszkálódásnak, hanem építő kritikának szántam.)

Végül késő este (negyed 11-kor) rájött a Windows, hogy miért akadt el. Annak ellenére, hogy az elején azt írta, megejti a rendes rendszerfrissítést a W10 letöltése előtt, ezt mégsem tette meg, és ez okozott egy 1 napos galibát. Mire újra gépközelbe jutottam, ez az ablak fogadott:

Tehát mindazoknak, akik még csak tervezik az átállást, azt javaslom, előtte ellenőrizzék a frissítéseket, töltsék le és telepítsék is úgy, ahogy illik. Ha ez kész, akkor, és csakis akkor fogjanak hozzá a W10 letöltéséhez. Miután ezt csináltam, mindenféle segédeszköz nélkül, teljesen zökkenőmentesen sikerült letöltenem és telepítenem. A c:\$WINDOWS.~BT\ mappába rakta, amit letöltött. Kezdetkor azt írta, hogy ennek a mérete több, mint 3 gigabájt lesz. Végsősoron igaz, mert a 7768 mega valóban több egy "picikével" :D.
Újraindítás után kb. 1 órahosszáig telepítgetett, majd betöltött szépen. Ezután a fönt említett mappa mérete 4602 megabájtra zsugorodott.

Kérdés:

A $WINDOWS.~BT törölhető vagy szükség van (lehet) rá?
Próbáltam rákeresni, de a Riost meghülyítette. :D Nem bírja a trükkös karaktereket? Így legalább láttam egy szép szivárványt az éjszaka közepén! :DDD

(#42431) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Ma vettem észre feladatkezelő Indítás fülön egy ilyen automatikusan induló folyamatot:

ACServer

Ez mi?

(#42432) Heisenberg69 válasza idegen lény (#42429) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

És ha ezt telepitem ki kell kapcsolni a win defendert? Ha igen, hogy kell?

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#42433) sajog159 válasza vlevi (#42318) üzenetére


sajog159
aktív tag

Mi az a renszerprtició?

(#42434) Lenry válasza C. s. (#42430) üzenetére


Lenry
félisten

Lemezkarbantartóval töröltesd ki, úgy tiszta a dolog

C:\-re jobb klikk - Tulajdonságok - Lemezkarbantartó

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42435) vlevi válasza sajog159 (#42433) üzenetére


vlevi
nagyúr

C meghajtó, és ami előtte van. Recovery, ésatöbbi.
De a legtutibb, ha a rendszer egy ssd-n van, és az adatok, nagy programok, játékok egy nagyobb hdd-n

(#42436) Tim82 válasza Tim82 (#42427) üzenetére


Tim82
nagyúr

Régebbi driver + arról frissítés megoldotta. Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42437) Apaxp


Apaxp
senior tag

Sziasztok!
Erre ötlete van valakinek?

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#42438) Shurycen


Shurycen
tag

Sziasztok!

Van ugye, hogy mivel július 29-ig lehet "ingyen" win10-re upgradelni. Nekem most egy win10 x64 Home-om van, de lecserélem a jövőhéten a gépem és mivel ugye hardware-hez aktiválódik a win így ez elvész, amivel nincs is bajom mert szereztem egy win7x64 pro kulcsot, vagyis win10 x64 pro-ra megyek.
A kérdésem tehát az, hogy fel kell e telepítsek egy msdn-es win7 pro-t majd aktiválni a kulcsot utána upgradelni win10-re majd pucér win10 telepítés? vagy most már úgy is működik a dolog, hogy egyből win10-et telepítek és az elfogadja a win7 pro kulcsot és aktiválódik is kvázi 1 lépésből?

Előre is köszönöm!

(#42439) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

MediaCreationTool-lal készített telepítővel felrakott win 10 attól függően lesz Home vagy Pro, hogy milyen kulcsot írok be neki? azaz csak egy telepítő van és a kulccsal határozom meg, h melyik verzió legyen?

(#42440) netpeti98 válasza Sanyi.mTs (#42439) üzenetére


netpeti98
addikt

Igen. Vagy kulcs alapján vagy, ha nem adsz neki kulcsot akkor rákérdez.

[ Szerkesztve ]

(#42441) WeghA


WeghA
tag

Mikor elindul a windows azt vettem észre, hogy a dvd író olvasni akar folyamatosan egy lemezt pedig nincs is benne semmi.
Ez mitől van, hogy lehetne megszüntetni?

(#42442) idegen lény válasza Heisenberg69 (#42432) üzenetére


idegen lény
őstag

Nem kell, az magától kikapcsolódik. Ez így lesz még az augusztus másodikai frissítés után is, csak akkor, aki akarja, az már újra bekapcsolhatja, mert akkor már egy másik vírusirtóval egy időben a Defender is képes lesz majd működni. Több szem meg többet lát.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#42443) #13110016


#13110016
törölt tag

Üdv!

Párom laptopján nem eredeti win 7 home van, 32 bites. Szerintetek frissíthetem win 10-re? vagy inkább ne rontsam el a gépet?

(#42444) Lenry válasza #13110016 (#42443) üzenetére


Lenry
félisten

frissítheted nyugodtan, de eredetibb nem lesz ettől

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42445) keszo válasza #13110016 (#42443) üzenetére


keszo
őstag

ha az óra mellett megjelent a kis ikon és írja hogy elérhető rá a win10, akkor frissítsd nyugodtan
a win10 azt fogja mutatni hogy aktivált, de lehet hogy csak 180 napig

Attila

(#42446) raidx válasza keszo (#42445) üzenetére


raidx
őstag

Ha a gép egyébként alkalmas a Win 10 futtatására minden további nélkül. Tavaly a szomszédnak frissítettem a tört 7-et és még mindig OK.

Bajt nem csinálsz a frissítéssel mert ha valami nem tetszik a 10-nek mindent visszaállít ahogy volt.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#42447) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok.

Képtelen vagyok rátenni a magyar nyelvű pasziánszt és fekete özvegyet a 10-esre.
Próbáltam pár letöltést az origoról,de inkompatibilitás miatt nem mentek fel vagy nem indultak el.

Van valakinek bevált telepítője ehhez?

Köszönöm!

(#42448) sz.j válasza djyuri (#42447) üzenetére


sz.j
nagyúr

Itt megtalálod a win7-ben lévő és win 10-re telepíthető játékokat

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#42449) Lenry


Lenry
félisten

amikor ez a szerencsétlen Windows így áll és várja az égi jelet vagy a csillagok megfelelő együttállását, akkor van valami trükk, amivel rá lehetne venni, hogy "töltsed már azt a sz*rt meg telepítsed mert nem érek rá egész nap!"?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42450) Beretvás válasza Lenry (#42449) üzenetére


Beretvás
addikt

elmondasz egy imát max. :K

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.