Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42951) yanna válasza akos_ur (#42950) üzenetére


yanna
őstag

Köszönöm! :R Ki fogom próbálni tiltva a tűzfalat meg a kergetőt.
Most egyelőre megtelt a tök hócipőm.

[ Szerkesztve ]

(#42952) akos_ur válasza yanna (#42951) üzenetére


akos_ur
aktív tag

Kaspersky Internet Security van nálam, ez megfogta... biztos lehetne szórakozni a tűzfallal, hogy melyik port kell neki... :)

de igen, ezt csekkold :)

(#42953) pzstm válasza westlake (#42948) üzenetére


pzstm
titán

ma raktam fel in-place upgrade-el egy gépet, ISO-ból duplkattal, ott mintha lett volna downloading updates....első login után 1 percen belül megnéztem és 494em volt....

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#42954) yanna válasza akos_ur (#42952) üzenetére


yanna
őstag

Na csak nem bírtam ki, de semmi változás, ugyan az a helyzet mindent letiltva is. :(((
Talán majd a hamarosan itt lévő frissítéssel meggyógyul... :U

(#42955) westlake válasza pzstm (#42953) üzenetére


westlake
félisten

Az ISO-val való frissítés azért egy másik történet. Ott ugye egy használt Windows-t frissítesz, ami már tudja, hogy "mi a dolga". A friss telepítésnél nincs ilyen. Egyébként én sosem preferáltam a frissítést, mindig inkább megoldottam valahogy a friss telepítést. Persze ez nem azt jelenti, hogy a frissítés ne működne, csak nekem nem jön be.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#42956) akos_ur válasza yanna (#42954) üzenetére


akos_ur
aktív tag

ami még furcsa volt nálam, hogy van egy ilyen Intel Widi Compatibility Tool:

[link]

ezt lefuttattam, kiírta, hogy minden jó, menni fog a Widi, aztán letöltöttem ezt:

[link]

erre meg az elején kiírta, hogy nincs kompatibilis eszköz :D

de ugyanakkor a Win10 alatt meg natívan megy, mindenféle külön Intel cucc nélkül... (persze az alap Intel driver fent van, de ennyi)

[ Szerkesztve ]

(#42957) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Nagy nehezen sikerült drivert találnom a/egy dvr digitalizáló kártyához, de ezt a hibaüzit kapom: "a külső gyártótól származó inf fájl nem tartalmaz digitális aláírási információt"

Valami tipp?

(#42958) yanna válasza akos_ur (#42956) üzenetére


yanna
őstag

Az eszközeimmel semmi baj nem lehet, Windows 7-en tökéletesen működött.
Az Intel WiDi programmal is próbáltam, semmi különbség a 10-hez képest.
Már tényleg csak a nagy 10 frissítésben bízom.

(#42959) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Tegnap kipróbáltam a Win10-re frissítést a meglévő 8.1-ről (Lenovo T420, 8GB memória, Samsung 840 SSD) és valami mocsok lassú használhatatlan katyvasz lett az egész.
Se processzor nem volt terhelve, se a memória nem volt teljesen lefoglalva, és az SSD se tekert, de perceking tartott mire megnyílt az Outlook, elindult a firefox, stb.
Ha kikapcsoltam a beépített víruskeresőt, egy kicsit jobb lett, de még a közelébe se volt a 8.1-es sebességnek.
Ötletek? Vagy újrapróbáljam az Anniversary update-el?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42960) bobalazs válasza kraftxld (#42959) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

csinálj egy tiszta telepítést frissítés helyett.

(#42961) half333


half333
őstag

Üdv! Le szeretnék tölteni az áruházból egy xbox játékot,de nincs elég hely a C meghajtón. Lehetséges átirányítani h másik meghajtóra töltse le?

(#42962) kraftxld válasza bobalazs (#42960) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez az opció kizárva, annyi cucc van a gépen, hogy heteking tartana beállítani, újratelepíteni a programokat, átmigrálni a beállításokat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42963) istnag válasza bobalazs (#42935) üzenetére


istnag
addikt

Akkor vár rám egy újratelepítés :O Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#42964) t72killer válasza kraftxld (#42959) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

BIOS frissítés és tiszta telepítés, ahogy a kolléga írja:K

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42965) pzstm válasza kraftxld (#42962) üzenetére


pzstm
titán

valami cucc nálad nagyon bekavar....vajsimán kellene mennie....

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#42966) Pankiii


Pankiii
tag

Hali!
gépház--helyreállítás--alaphelyzetbe állítás lényegébe egy tiszta telepítést jelent?
Mert bekapcsolásnál a laptopom monitorja 4-5-öt villlog, valszeg félrement valami driver, meg amugyis elég lassu már, ráférne újracsapni. Így is jo ha csak alaphelyzetbe rakom?

(#42967) Воланд válasza t72killer (#42964) üzenetére


Воланд
titán

Ehhez mi köze van a BIOS-nak? :U Simán csak nem birkózott meg a migrálással a frissítés, előfordul az ilyen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42968) Воланд válasza kraftxld (#42959) üzenetére


Воланд
titán

Backup - a frissítés alatt készültet leszámítva - van a gépről? Mert én csinálnék egy visszaállítást, aztán megvárnám az évfordulós frissítést, hátha annak jobban sikerül áthoznia minden programot, beállítást. A windows-os visszaállítástól én sok jót nem várnék ebben a helyzetben.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42969) Cifu válasza kraftxld (#42959) üzenetére


Cifu
nagyúr

1.: Próbáld meg, hogy felmész a Lenovo support oldalára, és letöltöd onnan a legfrissebb Win10 drivereket.

2.: Én a Dx12-őn kívül nem láttam még értelmét annak, hogy Win10-re lépjen az ember. Igazán komoly előnyt semmiből sem láttam (ha valaki a azzal jön, hogy gyorsabban áll fel, akkor telibeszájjal kinevetem...). Miután a Thinkpad nem egy kifejezetten játékos darab, és emlékeim szerint Dx12-őt támogató kártyával nem készült, felteszem nem emiatt akarsz átállni. De akkor meg mi a fenéért? A Win8.1 támogatása 2018-ig megvan, az extend 2023-ig. De a mai napig látok Win7 gépeket is tökéletesen működni, pedig hát már több, mint egy éve nincs mainstream támogatás hozzá... Szóval én a helyedben simán visszamennék 8.1-re...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42970) #20221952 válasza kraftxld (#42959) üzenetére


#20221952
törölt tag

"percekig tartott mire megnyílt az Outlook, elindult a firefox,"

Ez nálam is volt, és aztán kiderült, hogy más beállítás kell az SSD miatt (előtte sima HDD volt és ott minden gyorsan működött). Nálam a megoldás a hibernálás kikapcsolása lett.

(#42971) GEPESZ66 válasza #20221952 (#42970) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A hibernálást az energiagazdálkodási sémán belül kell kikapcsolni?
A kiegyensúlyozottnál alapból nincs kikapcsolva?

(#42972) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Ugyanazon gépen vaj lehet egy licencel 7 és 10 egyszerre?

(#42973) #20221952 válasza GEPESZ66 (#42971) üzenetére


#20221952
törölt tag

Nem tudom, én erre két reg fájlt használok.

Enable Hibernate

Disable_Hibernate.reg

Amíg be volt kapcsolva, olyan lassú volt az ssd, mint a korábbi merevlemezem, amióta ki van kapcsolva, azóta ilyen gondom nincs.

(#42974) cattus válasza (Bundás) (#42972) üzenetére


cattus
őstag

Nem. Külön gépeken sem.

Do the thing!

(#42975) GEPESZ66 válasza #20221952 (#42973) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ezzel mit kell csinálni?

(#42976) #14595328 válasza GEPESZ66 (#42975) üzenetére


#14595328
törölt tag

Letöltöd és futtatod. Egyik bekapcsolja, a másik kikapcsolja a hibernálást.
Nekem minden ilyen tweak nélkül rendesen megnyílik minden és a sebességre sincs panasz.

[ Szerkesztve ]

(#42977) GEPESZ66 válasza #14595328 (#42976) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én ezt találtam korábban, amire emlékeztem:
http://pcworld.hu/tippek/igy-tiltsd-le-a-hibernalast-egy-ssd-n.html

(#42978) t72killer válasza Воланд (#42967) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hogy konrétan milyen akadás lehet a BIOS-sal nem tudom, de anno vista és win7 első szűz telepítésekkel is jártam úgy, hogy elsőre belőve a rendszer durván laggolt, sima BIOS reflash megoldotta (még csak nem is volt újabb verzió). Miért? x...:F Asszem vmelyik alaplapos fórumban magyarázta egy kolléga, hogy mitől lehetett, de már nem találom.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42979) #14595328 válasza GEPESZ66 (#42977) üzenetére


#14595328
törölt tag

Szerintem ez kb. ugyanazt csinálja, mint a linkelt reg fájlok. Soha nem kapcsoltam ki, én gyilkolom az SSD-t rendesen, azért van ;] Ez persze nem azt jelenti, hogy nem hasznos kikapcsolni SSD alatt!

[ Szerkesztve ]

(#42980) #20221952 válasza #14595328 (#42979) üzenetére


#20221952
törölt tag

Ha nincs gond, akkor nem kell kikapcsolni, de ha problémák vannak - mint nálam is - akkor érdemes megpróbálni, mert lehet, hogy csak ez a gond.
De lehet más is, ezt megmondani távolról lehetetlen...

(#42981) kraftxld válasza Воланд (#42968) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Simán ment a rollback vissza 8.1-re gond nélkül.
Köszi a többi ötletet is, majd csinálok egy olyat, hogy leszedem a drivereket 8.1 alatt és úgy próbálom újra. Majd Win10 alatt a megfelelő drivereket vissza.
Hibernálás meg 8.1 alatt ki volt lőve, majd megnézem megint ha lesz egy kis időm :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42982) Lenry


Lenry
félisten

ma frissítettem ezt a gépet egy tegnap letöltött MCT-vel. hogy!? hogy a rákban került rá 10240-es build?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42983) SP4C3 válasza Lenry (#42982) üzenetére


SP4C3
veterán

Az a legjobb build. ;]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#42984) Lenry válasza Lenry (#42982) üzenetére


Lenry
félisten

van egy erős tippem, de lövésem nincs, hogy hogyan javítsam meg (már ha egyáltalán megjavítom, és nem hagyom a **csába az egészet)

előrebocsátom, ez egy területi képviselőnk gépe, a kolléganőt se látom sokszor, a gépét is csak azért tudom hogy néz ki, mert ugyanolyan, mint a többi t.k-é

Win7-tel szállították ezeket a gépeket, azt akartam frissíteni Win10-re.
- GWX: letöltötte a telepítőt, telepítés előtt frissítések keresése - ezt végtelen ideig tudta csinálni
- MCT: letöltötte a telepítőt, telepítés előtt frissítések keresése - ezt végtelen ideig tudta csinálni
- Windows Update: frissítések keresése - ezt végtelen ideig tudta csinálni

jó, akkor lehet, hogy a frissítővel van valami gebasz
- WSUS Offline, hogy legalább a Win7 legyen friss, hátha ez helyrerakja az Updatert: letöltötte a frissítéseket, az első frissítés telepítése végtelen időre megállt.
végigjátszottam a Microsoft fórumain leírt sablonmegoldásokat, de a fenti eredmények maradtak. közben a Feladatkezelő helyett előhúztam jóbarátomat a ProcessExplorert, hogy lássam, egyáltalán csinálnak-e valamit ezek a csodás szoftverek. nyilván nem.
velük ellentétben viszont folyamatosan rá volt telepedve az egyik processzormagra az svchost egy példánya. agyonlőttem, csúnyán elkezdett flikkelni a Windows, de az épp aktuális telepítési folyamat váratlanul megindult
AHHA!
újraindítottam a Windowst, hogy magához térjen, és kicsit szofisztikáltabban lőttem agyon a processzt, ami ekkora már igen gyanússá vált: net stop wuauserv
elindítottam az MCT-t, szépen mentek is az előkészületek, általában addig a pontig, amíg a Windowsnak újra eszébe nem jutott izzítani a Windows Update-t vagy az MCT nem kezdett frissítések után nézni (számomra ismeretlen okokból), amikor is megakadt a keresés és végtelen ideig várt. ismét net stop wuauserv és ment tovább a dolog, ha jól emlékszem három vagy négy alkalommal kellett kiadnom ezt a parancsot, míg végre el nem indult a tényleges frissítési folyamat, melynek a végeredményeképp most ott virít a Win10 tavalyi változata a gépben...

nem értem, hogy mi történt, de gondolom a fentieknek van hozzá köze...

azóta a Win10-en is futtatom a WU-t, talált frissítéseket, bár a 1511-es nincs köztük, a telepítés elkészítése pedig egyelőre a végtelenbe nyúlik.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42985) kisapa válasza (Bundás) (#42937) üzenetére


kisapa
senior tag

Szerintem kár ilyen pc kártyákkal vesződni. Sokkal jobb egy önálló DVR az mindent tud és interneten is könnyedén elérhető. Ráadásul sokkal kevesebbet is fogyaszt.

(#42986) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sziasztok...
Az ilyen és hasonló üzeneteket hogy lehet kikapcsolni,hogy ne jelenjen meg többet:

Köszi szépen!
:R

(#42987) #20221952 válasza Lenry (#42984) üzenetére


#20221952
törölt tag

Én csak azt nem értem, hogy minek kell a Windows 10 telepítése előtt frissíteni a Windows 7-et?

Én amikor frissítettem a Windows 10-re, akkor előtte egy szűz Windows 7 volt, még eszközmeghajtók sem voltak telepítve és sikerrel települt rá a Windows 10 úgy, hogy az sem szedett le a telepítés során semmit sem.

Tényleg nem értem, hogy minek kell frissíteni?

(#42988) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Hello!
Felkerült a gépemre a Win10 frissítés. Samsung Series 9 NP900-3c, gyári 8.1 PRO volt rajta arról frissítettem a hajrában.
Most azt írja a vezérlőpult, hogy aktiválva és rendben van. Ha szeretnék tiszta telepítést mi a teendőm?

Most visszatenném a 8.1-et egy mai lemezképről, és ha kell a 10 azt tisztán tenném fel mert most tele van nem idevaló cuccossal, NOD32 antivirus 8, driverek, meg francsetudja, nem szeretem a gányolást.

Szóval most már megnyugodhatok és biztos enyém az ingyen 10? Ha meg akarok clean installt akkor leszedek netről egy 10 Home ISO-t, és honnan szerzek kulcsot hozzá? Benne van az UEFI-ben?

(#42989) Máté94 válasza quailstorm (#42988) üzenetére


Máté94
addikt

(#42990) GEPESZ66 válasza quailstorm (#42988) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Igen ISO-ból tudod majd felrakni, nem kell kód majd hozzá.

(#42991) kraftxld válasza Lenry (#42984) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Töltsd le a 1511-es vagy az anniversary edition (nem tudom ebből van-e már magyar) ISO-t és azzal frissíts. Fölösleges volt küzdeni a tool-al :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42992) quailstorm válasza Máté94 (#42989) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Okés, köszönöm. Akkor most vissza a 8.1 aztán majd tisztán a 10 ha kell is. 10-en már nem megy az a Mirillis Action se ami gagyigépet nem fogja annyira.

Gyönyörű szépen össze is omlik minden játék közben, ahogy elnézem a szaros Centrino WiFi adapter és az egyedi drivere miatt :(((

[ Szerkesztve ]

(#42993) GEPESZ66 válasza kraftxld (#42991) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A anniversary-t gondolom, hogy csak jövő héten lehet letölteni?

(#42994) Máté94 válasza quailstorm (#42992) üzenetére


Máté94
addikt

Samsung-os SWUpdate programmal cseréld le a drivereket 10-esre.

(#42995) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Üdv!

Adott a "Superfetch" - "Rendszer és tömörített memória" szolgáltatás a gépen. Hiába kapcsoltam ki és tiltottam le az automatikus indulását a services.msc-ben, ugyanúgy elindul restart után és fogja a gépet.

Hasonlóan vagyok a Windows Defenderrel. Kikapcsolom, aztán restart után ugyanúgy bekapcsolja magát, services alatt meg ki sem kapcsolható. Gyenge i3 U-s laptopon próbálok játszadozni, de ez a két szolgáltatás abszolút megfogják a processzort és a merevlemezt, a játékok meg akadoznak.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#42996) quailstorm válasza Máté94 (#42994) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Megtörtént már addigra. De a Centrino az extra szopás. N6235, keress rá, igazi szemét. Csak az Intel PRO akármi WiFi utilityvel megy, ami W7x64-es az Intel oldaláról, és csak ha nem a Windows kezeli a wifit hanem az a fos.

Különben 8.1-en is ez volt, omlott az A8. Bár ott a korlátozott hálózat miatt el se indult gyakorlatilag. Itt meg elindul a multimeccs, aztán eltűnnek az ellenfelek majd összeomlik.

Most nem érek rá szopódni, imagelek. Aztán meg majd clean install.

Samsungos Centrino driver meg Microsoftos se volt jó eddig...

(#42995) Gertrius : Ezt nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#42997) westlake válasza Lenry (#42982) üzenetére


westlake
félisten

Csak azt tudom elképzelni, hogy a 10240-es MCT-t töltötted le. MCT-ből is több verzió van, nem egy, ami mindig a "legfrissebb" ISO-kat tölti le.
Innen lehet letölteni a 101585.164-es MCT-t.

#42993: Le lehet most is tölteni (például angolt), viszont egyelőre magyar telepítők nem elérhetőek. Majd jövő hét kedden.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#42998) nonsen5e válasza quailstorm (#42996) üzenetére


nonsen5e
addikt

Megcsináltam mindkét javasolt opciót, restart, majd bekapcsolta magát. Hadd döntsem már el én, hogy kérek-e a sz*r védelmükből...

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#42999) sevcsenko77


sevcsenko77
újonc

Sziasztok,

A régi gépemhez amit 6 évvel ezelőtt vettem (Dell studio XPS 1640) járt jogtiszta WIN7 ami miatt/alapján most megkaptam a WIN10-et is de nem tudom fel tudom-e másik gépre is telepíteni a teleptőről vagy sem új laptop vásárlása esetén?

Előre is köszi!
:R
Sev77

(#43000) Воланд válasza sevcsenko77 (#42999) üzenetére


Воланд
titán

Nem tudod.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.