Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39901) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Segítségeteket akarom kérni.
Nem tudom, hogy driver probléma-e vagy sem, a windows eseménynaplójából próbáltam tájékozódni.

Pár hete kezdődött, viszont nem állandó jelleggel jelentkezett az alábbi probléma.

Játék közben - más esetben, munka (programozás, konvertálás, photoshop..stb), netezés közben nem - egyszer csak vízszintesen kicsíkosodott a kép, úgymond szétesett, de a gép nem fagyott le, ment tovább, hangok is, de csak a resetre kaptam vissza képet.

Egy R9 280X OC-m van, eddig még soha nem volt gond vele, hűtése is jó, a háznak is, komoly terhelés esetén sem megy 70 fok fölé a GPU hőmérséklete, az egész nyák át van szellőztetve, szóval nem gondolom, hogy ilyen probléma állna fenn. Driver problémám sohasem volt. Lehet eddig csak.. :D

Gondoltam drivert cserélek, lefrissítettem a legújabbra.
Nem javult meg. Max jöttek olyan log bejegyzések az eseménynaplóba, amik eddig nem.

Először ezt a hibát fedeztem fel:
A(z) ReadyBoot munkamenet a következő hiba miatt leállt: 0xC0000188
Ennek megtaláltam a megoldását, megnöveltem a fájlméretet.

Aztán még vannak ilyen hiba logok:

A(z) alapértelmezés szerint a gépre vonatkozó engedélybeállítások nem biztosítanak a(z) Helyi számára Aktiválás engedélyt a COM-kiszolgálóalkalmazáshoz. CLSID:
{C2F03A33-21F5-47FA-B4BB-156362A2F239}
, APPID:
{316CDED5-E4AE-4B15-9113-7055D84DCC97}
, felhasználó: gépnév\fióknév, SID: S-1-5-21-2504622317-3897744995-2553962702-1001, cím: LocalHost (helyi állomás, LRPC használatával), futtatási alkalmazástároló: Microsoft.Windows.FeatureOnDemand.InsiderHub_10.0.10586.0_neutral_neutral_cw5n1h2txyewy, SID: S-1-15-2-4016783169-893401051-2237370320-274899566-412088533-2398988950-2155762795. Ez a biztonsági engedély a Komponensszolgáltatások felügyeleti eszközzel módosítható.

Aztán ilyen:
{784E29F4-5EBE-4279-9948-1E8FE941646D} kiszolgáló nem regisztrálta magát a DCOM-ban a megadott határidő lejárta előtt.

ATI EEU Service event error

Valamint ilyen figyelmeztetések:
A(z) amdkmdap képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt.

Van bármilyen ötletetek? :)

Gyaluljam le az egész AMD driver-t, nullára, könyvtárat is pucoljam ki és rakjam fel a legújabbat esetleg?
Vagy van más ötlet?

Segítségeteket előre is köszönöm!

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#39902) Döglött Róka válasza Tanisz (#39901) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ha csikozodik a kep akkor egyertelmuen vga driver, rosszabb esteben maga a kartya. Jartam mar en is igy atival.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#39903) _seth_ válasza PuMbA (#39893) üzenetére


_seth_
veterán

Így sikerült, köszi!

Apucy01: jó kérdés, öcsém állította be :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#39904) yanna válasza weiss (#39899) üzenetére


yanna
őstag

Vótmá', de megoldás nem igazán.

(#39905) zoli62


zoli62
addikt

A legutóbbi frissítés óta kinek mi a tapasztalata a stabilitás szempontjából? Miben tud többet az Edge?

[ Szerkesztve ]

(#39906) Apucy01 válasza _seth_ (#39903) üzenetére


Apucy01
őstag

Léci ifőzd már le tőlle ha nem nagy kérés és ird meg pm ben . köszönöm :R

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#39907) krealon válasza Döglött Róka (#39798) üzenetére


krealon
veterán

"Csak ez okozhat NtFS corruptiont?"

Nem csak ez.
Viszont NTFS fajlrendszer eseten a Windowsok Write-back tipusu caching mehanizmust hasznalnak.
A Fast-Start (Gyorsinditas) az gyakorlatilag hibernalast jelent.
A hibernalas a teljes memoriakep lemezreirasat vegzi el, beleertve a disk-cache-t is.
Mivel a hibernalas tulajdonkeppen csak egy felfuggesztett allapot mukodes kozben, igy feltetelezi, hogy a hibernalas utan a gep ugyanbban az allapotban van (a lemezeken nem tortenik valtozas).

Amikor masik operacios rendszert inditunk el ugyanazon a konfiguracion, akkor tulajdonkeppen 2 rendszer "fut" egyszerre, de nem tudnak egymasrol (igy kommunikalni sem tudjak az altaluk elvegzett modositasokat), vagyis egy cache inkonzisztencia jellegu allapot lep fel.

Ezert nem csoda, hogy lemezhibara panaszkodnak a fast-start hasznalalta mellett az operacios rendszerek.

Erre pedig az egyetlen megoldas a fast-start kikapcsolasa, igy leallaskor konzisztens lesz a fajlrendszer.

(#39908) rioter


rioter
csendes tag

Helló!

Jól tudom, hogy ha múlt hónapban upgrade-eltem win8.1-ről 10-re, rendesen leaktiválta, de most mégis visszatértem a 8.1-re, (egy nagyon csúnya hibába futottam bele, amit alaposan nem teszteltem ki, de nagyon valószínű, hogy a win10-usb 3.0 driver együttállása okoz), akkor már ezután (az ingyenes 1 év lejárta után is) bármikor tiszta telepítéssel feltehetem majd a 10-et erre a gépre?

[ Szerkesztve ]

(#39909) Popes válasza rioter (#39908) üzenetére


Popes
őstag

Igen.

Deus ex machina

(#39910) Döglött Róka válasza krealon (#39907) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hat erre a marhasagra kar volt ennyi karaktert aldozni...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#39911) krealon válasza Döglött Róka (#39910) üzenetére


krealon
veterán

"Hat erre a marhasagra kar volt ennyi karaktert aldozni..."

Elnezest, a referencia info lemaradt:
The Pros and Cons of Windows 10’s “Fast Startup” Mode
"if you boot into another OS and then access or change anything on the hard disk (or partition) that the hibernating Windows installation uses, it can cause corruption. If you’re dual booting, it’s best not to use Fast Startup or Hibernation at all."

Dual boot with Windows
"Fast Start-Up
Fast Start-Up is a feature in Windows 8 and above that hibernates the computer rather than actually shutting it down to speed up boot times. Your system can lose data if Windows hibernates and you dual boot into another OS and make changes to files.
"

A felvetes szempontjabol lenyegtelen, hogy a masodik rendszer Linux vagy Windows.
Egy hibernalt allapotu rendszerbe belepiszkalva, jo dolog nem sulhet ki.

(#39912) Döglött Róka válasza krealon (#39911) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hibernalt kernel, nem technetrol szarmazo leirasra meg hivatalbol nem adok.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#39913) weiss válasza yanna (#39904) üzenetére


weiss
addikt

Oh, kösz, eszembe sem jutott rákereseni erre a kifejezésre :)

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#39914) worxland válasza Döglött Róka (#39912) üzenetére


worxland
addikt

Jobban tetted volna, ha csendben maradtál volna. Fast startup igenis betesz a dual-bootnak. Tapasztalat. :D

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#39915) andrasferenc válasza Wucky (#39743) üzenetére


andrasferenc
tag

Nálam is hasonló probléma jelentkezett, vagyis a képernyő illesztő nem válaszolt, majd helyre állt felirat jelent meg alkalmanként.
Nekem más videomeghajtóm van. A Dell Support oldalán frissítettem mindkét videomeghajtó illesztőprogramját. Frissítés után nem jelentkezett ez a probléma.

(#39916) King Unique válasza Döglött Róka (#39910) üzenetére


King Unique
titán

A lényege attól még nem változik... Akármilyen dual-boot, a fast startup kikapcsolása erősen ajánlott. Máskülönben több Windows esetén BSOD, Windows + Linux kombónál pedig utóbbi nem tudja felcsatolni az (közös) NTFS partíciókat.

[ Szerkesztve ]

(#39917) tatararpad válasza King Unique (#39916) üzenetére


tatararpad
őstag

Valamelyik Ubuntunál volt nekem régebben hogy bekapcsolt gyors indítás mellett el sem volt hajlandó indulni. Asszem az elsők között szoktam én is kikapcsolni, mert tipikus többet árt mint használ Windows feature.

(#39918) kory24 válasza krealon (#39907) üzenetére


kory24
őstag

Ha csak egy oprendszer van a gépen akkor van hátránya a fast boot-nak? (előnye? :) )

(#39919) raidx válasza worxland (#39914) üzenetére


raidx
őstag

Azt hiszem ez gépfüggő is lehet. Nekem a QC5000 alatt a Fast Boot be van kapcsolva és van Dual boot is. Viszont probléma nincs!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#39920) Döglött Róka válasza worxland (#39914) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Utananeztem en is, elismerem a tevedest. :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#39921) worxland válasza raidx (#39919) üzenetére


worxland
addikt

Inkább tevékenységtől függ. Nekem akkor okozott fájlrendszer-hibákat, amikor a duál bootnál egymás partícióira irkált a két oprendszer. Állandóan kaptam indításnál a chkdsk-et. A fast boot kikapcsolása után ez megszűnt és nem volt többet gond.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#39922) _seth_ válasza Apucy01 (#39906) üzenetére


_seth_
veterán

Annyit tudtam meg, hogy a registryben kell valamit buherálni, talán ez alapján rá tudsz keresni :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#39923) rgeorge válasza raidx (#39919) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez inkább attól függ, a dual bootot hogyan működtetjük. A probléma akkor jelentkezik, ha a bootválasztás BIOS-ból, a bootmeghajtó módosításával történik, és a gyors rendszerleállásra állított rendszer leállítása utáni indításkor nem a leállított rendszert indítjuk. Szabályos boot menüvel, ha windows 7 után telepítettük a Windows 8/8.1/10-et, nem lesz gond, mert az új rendszer bootválasztója, amennyiben a másik rendszert választjuk szépen rendbe teszi a fájlrendszert (betölti a kernelt és szabályosan leáll), mielőtt egy új boot-tal indítaná a másik rendszert.
Akkor sincs gond, ha újraindítás után váltunk rendszert, mert akkor nincs kernel-hibernálás.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#39924) Döglött Róka válasza worxland (#39921) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Az mondjuk kerdeseket vet fel hogy miert is van bekotve egymasnak a ket rendszerlemez. Nomeg maga a dual boot is kerdeseket vet fel:)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#39925) King Unique válasza tatararpad (#39917) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenbe még nem futottam bele, de el bírom képzelni, hogy ilyen hibát is okoz a kamuboot. Nincs mese, ha dual-boot, akkor mindenképpen ki kell kapcsolni!

(#39918) kory24: ha csak a Win8.1/10 van egymagában a gépen, akkor nyugodtan maradhat. Előnye, hogy valamivel gyorsabban indul a rendszer. Bár, ha SSD van alatt, akkor már az is eleve sokat jelent.

(#39923) rgeorge: hááát...én anno Win7 után telepítettem a Win8-at, majd utóbbit leállítottam és következő alkalommal is azt indítottam. Állandóan BSOD, chkdsk...amióta kikapcsoltam, azóta megszűnt mindkettő.

(#39926) Archttila


Archttila
veterán

Sziasztok! (elore is sorry mobilrol vagyok)
Windows 10 alatt be lehet ugy allitani az energiagazdalkodast, hogy a ket HDD-bol az egyiket sleep-be kuldje 10 perc utan?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#39927) Bogyó bá' válasza Archttila (#39926) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ugyanezt kérdezem én is, kissé másképp: a 2 db SSD-m soha ne menjen aludni, a 2 db HDD viszont igen (10 perc az korrekt).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#39928) Zeze94


Zeze94
tag

Sziasztok!

adott egy olyan probléma, hogy nekem a Win7 Pro N-hez van egy MSDNes kulcsom. én most ezt frissítettem w10re, de a drága valahogy összeakadt a nV-s driverrel, és nem ad képet, amint belogoltam a winbe... nos gondoltam arra, hogy újratelepíteném a win10et USBről, és az lenne a kérdésem, hogy ezesetben működik-e a win7es kulcsom hozzá, amiről lett frissítve a 10esre?
ha nem muszáj, akkor nem tenném újra a 7est, és frissítenék megint arról 10esre, mert rettentő sokáig tart... legalábbis a legutóbb nagyon nem bírta megtalálni az updateokat hozzá, csak 2 nap múlva.. nameg, ha az ingyenes frissíthetőség után is történik valami ilyen, ami miatt újra kell telepítenem az egész rendszert, akkor az így, hogy csak w7re van kulcsom, nehéz lesz...

Köszi,
Zeze.

(#39929) krealon válasza kory24 (#39918) üzenetére


krealon
veterán

"Ha csak egy oprendszer van a gépen akkor van hátránya a fast boot-nak? (előnye? :) )"

Hatranya:
- HDD eseten jelentos ido lehet a memoria kiirasa es belvasasa a lemezre / -rol, ami akar osszemerheto a sima bootolasi folyamattal (regebbi gepeknel).
- SSD eseten "koptatja" a tarolot az alkalmankenti 2-4-8 (stb) GB adat kiirasa (a mai SSD-knel mar nem igazi problema).
- Ha valamilyen hardver (pl USB-s kulso eszkoz meghajtoprogramja) nem tamogatja megfeleloen ezt az uzemmodot, akkor az akar meg is akadalyozhatja a hibernaciot.
- Folyamatos mukodesunek szamit a gep, de a multbol tudni lehet, hogy a Windows-ok igenylik az idonkenti ujrainditast (pedig ennak a kikuszobolesere is hivatott lenne a Side-By-Side (winsxs)).
- Tapasztalaltlan felhasznalok azt hihetik, hogy a kikapcsolas - bekapcsolas egyenerteku az ujrainditassal, de a gyorsinditas miatt, sajnos ez nem igaz.

Elonye
- SSD eseten elvileg csokken az indulasi es a leallasi ido
- megsporolhato a standby fogyasztas (ez hordozhato (akkumlatoros uzemu) gepeknel fontos)

Hirtelen nem jut tobb dolog eszembe...

(#39930) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Lenne egy olyan problémám, hogy adott egy laptop, van egy win7kulcsom, eredeti, felraktam a laptopra, viszont a laptopra nincs csak 8-8.1-10 driver, ezért gondoltam hogy akkor win7 ről frisíteném fel, csináltam rá netet, elkezdtem ezt a frissítést, de a telepítésnél mindig leáll 99% nál és nem megy tovább, erre van ötletetek?

Xbox One: bandymnc

(#39931) netpeti98 válasza bandi0000 (#39930) üzenetére


netpeti98
addikt

Szvsz jobban jársz, ha csinálsz egy tiszta Windows 10 telepítést és aktiválod a Windows 7 kulcsával.

(#39932) #58000384 válasza krealon (#39929) üzenetére


#58000384
törölt tag

Kérlek olvass utána a fast startupnak, mert már harmadszor kevered össze a hibernálással.
Kikapcsoláskor bezáródik minden futó folyamat, kijelentkezik, és a kernelt hibernálja, nem a munkamenetet. Ettől sokkal gyorsabban indul a rendszer, mert nem kell minden drivert és szolgáltatást újra betöltenie, és nem csak SSD-n, hanem pont a lassabb HDD-n van igazán értelme.
A fentiek miatt nincs ez a "Windows-ok igenylik az idonkenti ujrainditast".
Az SSD "kopását" már elég sok helyen megcáfolták, előbb fog tönkremenni a vezérlő miatt, mint a túl sok írás miatt.

(#39933) bandi0000 válasza netpeti98 (#39931) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Ja hogy ilyet is lehet? Akkor köszi az lesz

Xbox One: bandymnc

(#39934) netpeti98 válasza bandi0000 (#39933) üzenetére


netpeti98
addikt

Arra kell figyelni, hogy a legfrissebb telepítőt használd (1511, build 10586).

(#39935) lac14548


lac14548
aktív tag

Segítséget, tanácsot kérek...

Van egy laptopom amin windows 8.1 van(volt) serial numberrel.
A windows nem a laptohoz kötött, hanem külön lett vásárolva.
Ezt frissítettem windows 10-re.

Most újra kellene telepíteni (ssd -re).
Letöltöttem a microsofttól a 10-est, kiirtam pendrive-ra és onnan próbáltam telepíteni.
A gép el is indult, majd a szükséges file-ok másolása után elindult maga a telepítés.

Kb. az egyharmadáig jutott (nem lestem közben a gépet), majd egy hibaüzenet fogadott a pontos szövegre nem emlékszem):
A telepítés megszakadt majd egy kód, amit sajnos nem írtam fel... :(

Mindettől függetlenül, elképzelhető az, hogy csak úgy tudom feltelepíteni, hogy előtte felrakom a 8.1-et és azt frissítem, vagy mennie kell(ene) egyből a 10-nek?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#39936) vlevi válasza #58000384 (#39932) üzenetére


vlevi
nagyúr

"nem kell minden drivert és szolgáltatást újra betöltenie, és nem csak SSD-n, hanem pont a lassabb HDD-n van igazán értelme."
Igen, de azzal, hogy leálláskor írnia kell, azzal pont annyival (vagy még többel) lassul a leállás folyamata, mint amennyivel állítólag talán gyorsulna a boot.
És ez a lassú HHD-re méginkább érvényes.

(#39937) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok! Windows 10-re szeretném frissíteni windows 8-as rendszeremet. (Nem 8.1) A kérdésem az lenne, hogy egy lépésben fel lehet-e frissíteni 10-re a rendszert. Kell-e esetleg először a meglévő rendszerre frissíteni?

Ha nem lenne muszáj inkább tiszta telepítéssel tenném fel a 10-et. Kérlek segítsetek.

(#39938) pjen válasza Mexildos (#39937) üzenetére


pjen
félisten

Leszeded a megfelelő 10 est és felrakod a 8 kódjával.

(#39939) Mexildos válasza pjen (#39938) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Akkor is menni fog ha a win 8 kódja még nem volt felfrissítve win10-re?

(#39940) vlevi válasza Mexildos (#39939) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen. Ha már lettvolna frissitve, akkor a kodot sem kellene beirni, mert megtalálná a korábbi frissítésre utaló adatokat.

(#39941) krealon válasza #58000384 (#39932) üzenetére


krealon
veterán

"Kérlek olvass utána a fast startupnak, mert már harmadszor kevered össze a hibernálással."

Koszonom a linket, eddig hiaba kersgeltem, ezt a cikket nem tallatam.

"Kikapcsoláskor bezáródik minden futó folyamat, kijelentkezik, és a kernelt hibernálja, nem a munkamenetet"

Pontosan

"To prepare for a fast startup, Windows performs a hybrid shutdown sequence that combines elements of a full shutdown sequence and a prepare-for-hibernation sequence. First, as in a full shutdown, Windows closes all applications and logs off all user sessions. At this stage, the system state is similar to that of a computer that has just started up—no applications are running, but the Windows kernel is loaded and the system session is running. Next, the power manager sends system power IRPs to device drivers to tell them to prepare their devices to enter hibernation. Finally, Windows saves the kernel memory image (including the loaded kernel-mode drivers) in Hiberfil.sys and shuts down the computer."

Delivering fast boot times in Windows 8
Before I go into exactly how it works though, a little background is probably helpful on how shutdown and boot works today in Windows 7.

Shutdown entails:

- The user initiates a shutdown by selecting “shut down” from the Start menu, or by pressing the power button; or an application initiates shutdown by calling an API such as ExitWindowsEx() or InitiateShutdown().
- Windows broadcasts messages to running applications, giving them a chance to save data and settings. Applications can also request a little extra time to finish what they’re doing.
- Windows closes the user sessions for each logged on user.
- Windows sends messages to services notifying them that a shutdown has begun, and subsequently shuts them down. It shuts down ordered services that have a dependency serially, and the rest in parallel. If a service doesn’t respond, it is shut down forcefully.
- Windows broadcasts messages to devices, signaling them to shut down.
- Windows closes the system session (also known as “session 0”).
- Windows flushes any pending data to the system drive to ensure it is saved completely.
- Windows sends a signal via the ACPI interface to the system to power down the PC.

[...]

Now here’s the key difference for Windows 8: as in Windows 7, we close the user sessions, but instead of closing the kernel session, we hibernate it. Compared to a full hibernate, which includes a lot of memory pages in use by apps, session 0 hibernation data is much smaller, which takes substantially less time to write to disk. If you’re not familiar with hibernation, we’re effectively saving the system state and memory contents to a file on disk (hiberfil.sys) and then reading that back in on resume and restoring contents back to memory. Using this technique with boot gives us a significant advantage for boot times, since reading the hiberfile in and reinitializing drivers is much faster on most systems (30-70% faster on most systems we’ve tested).

Vagyis, amiatt, hogy a felhasznaloi adatok es session nelkul tortenik a hibernalas, a dual boot szempontjabol lenyeges lepes "Windows flushes any pending data to the system drive to ensure it is saved completely." kimarad, tehat nem tortenik meg a fajlrendszerek "unmount"-olasa, vagyis ha valtozik a fizikai tarolon az adat (mert a masodik operacios rendszer is "mount"-olja a kotetet, ezaltal ir pl az $MFT-be), ezt az eredeti rendszer nem veszi eszre a memoriaban gyorsitotarazott informaciok miatt.

Ha tudnal linkelni leirast arrol, hogy kernel hibernalasa elott, a windows a fajlrendszereket tiszta allapotba hozza, akkor termeszetesen visszavonom a korabbi allitasaimat. (A gyakorlat nem ezt mutatja.) :R

(#39942) netpeti98 válasza Mexildos (#39939) üzenetére


netpeti98
addikt

Igen. Viszont ha mindenképp ragaszkodsz a frissítéshez, akkor a Media Creation Tool segítségével tudsz 8.0-ról is frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#39943) pjen válasza Mexildos (#39939) üzenetére


pjen
félisten

Igen.Beírod a 8 kódját,amint internetre megy aktiválódik.

(#39944) #58000384 válasza vlevi (#39936) üzenetére


#58000384
törölt tag

Pont ezért nem fast shutdown, hanem fast startup a neve :K. Ha szükség van valamire, akkor az a fontosabb, hogy hamarabb kezdhesd a munkát, nem pedig az, hogy hamarabb kikapcsoljon a gép a munka után. Ha nem értesz egyet valamiért, akkor kikapcsolod. Ettől a rendszerindítás még mindig gyorsabb lesz a korábban írtak miatt, és igen, a lassabb HDD-n szembetűnőbb a különbség.

(#39941) krealon: Na várjunk, kory24 azt kérdezte, hogy egy darab rendszer esetén mi a pro és kontra. Szó sem volt dual bootról. Az idézett folyamat amúgy nem marad ki, mivel a memória kiürül, adatvesztés nem történik. Azt nem tudom, hogy pontosan mit csinál a vinyón, nyilván okkal indul újra a gép a korábbi rendszer kiválasztásánál (az eredeti elgondolás szerint az újabb rendszerből lehet indítani a régebbit). De mivel egy rendszert használok, így ehhez nem fűzök véleményt :)

[ Szerkesztve ]

(#39945) gippazoid válasza #58000384 (#39658) üzenetére


gippazoid
senior tag

cattus, Dilikutya, karak_22

Köszönöm!
Meg fogja próbálni.

Gippazoid Novelties Inc.

(#39946) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Üdv!

Win7-et frissítettem 10-re. Kb. azóta használom, mióta lehet ilyet. Eljött az újratelepítés ideje. Mi a teendőm? Mert ugye gyári 7-em van, lemezen, 7-es kulccsal. A telepítőt felnyomom USB-ről, de a kulcs az ilyenkor hogy működik?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#39947) #14595328 válasza TazLeacher (#39946) üzenetére


#14595328
törölt tag

Kihagyod a kulcsot a telepítéskor, menni fog nélküle. Amint netre lép, ellenőrzi az aktiválást.
(Ha jól emlékszem, Nincs termékkulcsom a gomb szövege)

[ Szerkesztve ]

(#39948) Popes válasza TazLeacher (#39946) üzenetére


Popes
őstag

Felrakod a 10-et és kész, nem kell már kulcsot sem megadnod.

Deus ex machina

(#39949) lac14548 válasza lac14548 (#39935) üzenetére


lac14548
aktív tag

A hibakódom: 0x8007025D

Van erre valami tuti megoldás?
Amiket a neten találtam azt már majdnem mindet próbáltam...

- Memória csere
- Újraformázás
- Újra letöltés, új dvd/pendrive írás
- windows 8 felrakás, majd arra a 10

Más ötlet van még?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#39950) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!
Van egy új acer V5 laptopom, win 10 van rajta gyárilag. Minden frankó, csak néha, mondjuk úgy 3-4 óránként előfordul, hogy megakad 1 mp-re a képernyő (többnyire ffoxban görgetés közben), és kiirja jobb alul, hogy a HD Intel graphics nem válaszolt, és helyreállt.
Ezzel lehet valamit kezdeni?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.