Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39851) Máté94 válasza bajzal (#39849) üzenetére


Máté94
addikt

(#39852) bajzal válasza vlevi (#39850) üzenetére


bajzal
őstag

157gb a szabad, 400gb-os a partíció, igen kell, mert az a D-m a másik pedig a C és nincs külső hdd-m

(#39853) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt csak insidereknek kell feltenni?

"Cumulative Update for Windows 10 Version 1511 Release Preview KB3163014"

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39854) King Unique válasza bajzal (#39847) üzenetére


King Unique
titán

Milyen 2 boot lehetőség, mivel lett kiírva az ISO?? Windows alatt alapból a Rufus javasolt és a boot módnak megfelelő beállítása is értelemszerű. Esetleg, ha nem lenne az, akkor szájbarágósabban:
Legacy boot —► legelső opció: MBR-BIOS
UEFI boot —► harmadik opció: GPT-UEFI
...

[ Szerkesztve ]

(#39855) kezo0 válasza kezo0 (#39818) üzenetére


kezo0
addikt

Esetleg valaki tud erre valami okosat? Pár hsz-t kell ugrálgatni visszafelé, hogy összeálljon a kép, nem írnám le újra, de két napja használhatatlan a rendszerem egyetlen driver hibája miatt. Azt kéne valahogy javítani, csak lehetőleg nem az egész rendszer újratelepítésével...
Köszi.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#39856) bajzal válasza King Unique (#39854) üzenetére


bajzal
őstag

Hát ez így nem jó, már mindhárom lehetőséggel megcsináltam a pendriveot és legacy módban egyikket se akarja felismerni a gép, úgyhogy akkor lemezről telepítem.

(#39857) King Unique válasza bajzal (#39856) üzenetére


King Unique
titán

Ha UEFI módban be lehet bootolni a pendrive-ot, akkor átállítva Legacy-ra és aszerint kiírva is kéne működnie. Boot sorrend ok, netán F12-vel választasz? De persze én nem tudhatom kinek a gépén, mi / hogyan van elállítva (...), így ha csak DVD-ről megy, akkor csináld arról.

[ Szerkesztve ]

(#39858) #41133696


#41133696
törölt tag

Windows 10 frissítés van, Flash-hez is, meg összegző is, pedig az első keddje van a hónapnak :)

(#39859) bajzal válasza King Unique (#39857) üzenetére


bajzal
őstag

Hát pendriveról nekem akart sikerülni, lemezről jó legacy-ban, fel is települt :D

(#39860) Воланд válasza t72killer (#39853) üzenetére


Воланд
titán

"To install this update, you have to have be part of the Windows Insider Program with Windows 10 Version 1511 Release Preview (Build 10586.338) installed."

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39861) Bogyó bá' válasza #41133696 (#39858) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Érdekes, nekem csak egy Office 2007 meg egy Defender vírusdefiníció jött.... :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#39862) yanna válasza Bogyó bá' (#39861) üzenetére


yanna
őstag

Nálam semmi. Vagy félreértettem valamit?

(#39863) t72killer válasza Воланд (#39860) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R . Olyat nem rakunk fel...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39864) total90


total90
veterán

Egy ideje már nem Windowsozok és a 10-es ki is maradt teljesen az életemből. A sors most úgy hozta, hogy elém kerül eme (szerintem) remekül átalakult rendszert.
Az átalakulással viszont néhol kicsit ketté törte a Windows ismeretem.

Szóval, amire szükségem lenne:

Adott egy gép és az admin profil mellett lenne egy vendég profil. Ezen wendég profilom csak a böngészőnek szabadna menni és minden más jogosultság tiltva.
A vendég profilt létre is hoztam, de nem jutok el oda, hogy a jogosultságokat belőjem.
Egy olyan megoldás kellene (annó XP-n csináltam), hogy csak a tálca van és a Windows jelre kattintva csak a leállítási lehetőségek jönnek elő. Fontos lenne, hogy semmilyen rendszerbeállítás ne lehessen állítható a vendégnek.
Próbáltam a tablet módot, ami jó is lenne, de ott is előjön az app lista és a rendszerbeállítások...

Egy részletes leírásnak örülnék :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#39865) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok
A gépelés közbeni touchpadra és trackpiontra vonatkozó "blokkolást" hogyan lehet kikapcsolni? Gépeléskor nagyon hasznos ez mechanizmus de a játékot lehetetlenné teszi, ha megnyomok pár gombot akkor használhatatlanná válik az egér.

(#39866) ZCoyote válasza total90 (#39864) üzenetére


ZCoyote
őstag

Esetleg ez? Nem próbáltam.

Romani ite domum.

(#39867) bajzal


bajzal
őstag

Telepítésnél véletlen elírtam a felhasználónevet. Aztán vissza is állítottam, tök jó, de a C:/felhasználók mappában még a régi van, miért?

(#39868) netpeti98 válasza bajzal (#39867) üzenetére


netpeti98
addikt

A mappa nevét csak új felhasználó létrehozásával tudnád módosítani. Bezavarna a 3rd programok működésesbe a megváltozott elérési út.

(#39869) westlake válasza t72killer (#39853) üzenetére


westlake
félisten

Igazából fel lehet tenni. Valószínűleg ez lesz publikálva (WU, .msu) jövő hét kedden.

Play nice!

(#39870) t72killer válasza westlake (#39869) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Addig ráér. Új gépre tenném fel, telepítőbe integrálva,de még össze se raktam a vasat. M$-éknek szokásuk amúgy is az utsó pillanatban még egy kicsit reszelni a dolgokon, gondolom ebből is kivesznek két bitet és beletesznek hármat a jövő7ig.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39871) AeSDé Team válasza AeSDé Team (#39865) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Közben meglett, máshová dugták mint gondoltam :D

(#39872) westlake válasza t72killer (#39870) üzenetére


westlake
félisten

Nekem a cab-bal meggyűlt a bajom. Hiába volt integrálva, mégis leszedte a WU az előző major frissítést (700MB). :U
Én mindig inkább megvárom az msu-t.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#39873) kezo0 válasza kezo0 (#39855) üzenetére


kezo0
addikt

Mindegy, már megoldottam. Ha valakit érdekel, hogyan, majd megírom.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#39874) t72killer válasza westlake (#39872) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hmm, köszi, hasznos infó:R. Eddig msu-kkal operáltam, ezekszt maradok is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39875) total90 válasza ZCoyote (#39866) üzenetére


total90
veterán

Nem, mert ezzel a rendszerbeallitasok ugyanugy ott maradnak. Egy szejjel csonkitott vendeg felhasznalot akarok, ami csak netezni tud, semmi mast.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#39876) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Laptopom W10-el lett véve. Aktiválva van, de a hdd-t szeretném kicserélni ssd-re.
Tiszta telepítéskor a bios szerint azonosítsa a gépet aktiváláshoz, vagy egyszerűbb ha a hdd tartalmát átklónozom az ssd-re és berakom a gépbe?
Mit javasoltok?
Alignálás rendben lesz utóbbi esetben ha van recovery partíció?

(#39877) norti válasza szacsee (#39876) üzenetére


norti
addikt

Az aktiválás alaplaphoz kötött, szóval bármi mást cserélhetsz (bár nem tudom, milyen laptopt, de az is lehet, hogy bele van égetve a W10 kulcs tényleg, szóval nem lehet probléma). Egy backupot azért mindenképpen csinálj vagy legalább az aktivációs fájlt mentsd le ez alapján.

Ha nem akarod újratelepíteni, akkor egy klónozó programmal rakd át SSD-re (pl. Macrium Reflect) és rendben lesz, az alignt is elvégzi.

Egyszerűbb a klónozás, de ha tiszta rendszert szeretnél, akkor telepítsd nyugodtan újra, nem kell megadnod sorozatszámot, amint fellép a netre, aktiválni fogja magát.

(#39878) szacsee válasza norti (#39877) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi!

(#39879) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Régebben írtam, hogy W10/Office 2016 alól hibás a nyomtatás. Na, ezzel kapcsolatban vannak fölöttébb meglepő fejlemények -- ha valakinek van sejtése a megoldásról, ne tartsa magában!

A probléma eredetileg ott jelentkezett, hogy az A4-esnél kisebb űrlapjaimat Word 2016 alól félrenyomtatta a nyomtató, azaz nem középre rendezte, ahogy a lapadagoló, hanem a szélre, így a tartalom bőven lecsúszott az iratról. Erre töménytelen mennyiségű panaszt találtam a neten, a MS szakértői meg egyfajta süketek párbeszédeként mantrázták a teljesen haszontalan beállítási tanácsaikat (éppen csak nem onnan kezdték, hogy jól van-e bedugva a nyomtató).
A dolog ott lett érdekesebb, hogy nem csak a MS Office, hanem a SoftMaker és a Libre is félrenyomtatott.
Kézenfekvőnek tűnt, hogy akkor a printer driverrel lesz gond (szó szerint az összes nyomtatónál, aminek a lapadagolója középre húzza össze a lapot: Canon, HP, Oki, Xerox, amit próbáltam), úgyhogy kitisztítottam a drivereket és újratelepítettem azokat, a Windows beleszólási lehetőségét kizárva. (Korábbi Windowsok alatt nincs probléma...) Nem vált be, a borítékokat és kisebb lapokat továbbra is a lap fölé akarta nyomtatni.
Ekkor jött a felismerés: az űrlapokat viszont így már jól nyomtatta! Én az űrlapokat (pl. postai tértivevény) úgy oldottam meg, hogy készítettem egy táblázatot, aminek a megfelelő cellái fedésben vannak az űrlap rovataival, és amit beléjük írok, az az űrlapon is a kalitkába esik. Jött az ötlet: mindenben legyen táblázat, még ha akár csak egy cellás is -- mert így már a helyére került a szöveg. Tehát: ha a szövegszerkesztőben sima szöveget írok, azt elcsúszva nyomtatja ki, de amint táblázat kerül oda, már pozícióhelyes a nyomtatás!

Mindez kizárólag Windows 10 alatt, a nyomtatók gyári drivereivel, tetszőleges szövegszerkesztőből, A4-esnél minden kisebb lapméretnél...

Na,ennek mi lehet az oka?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39880) _seth_


_seth_
veterán

Windows 10-on belül ki lehet valahogy kapcsolni a frissítést?

Jelenleg ez a két frissítés kerülne telepítésre de már hetek óta csak óránként feldobja, hogy újraindítás szükséges, újraindítom és kezdi előlről.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#39881) Clemi


Clemi
veterán

Továbbra is olyan alkalmazást keresek, ami méri a bekapcsolás óta eltelt időt. Sajna a feladatkezelő nem jött be. Nulláról indítottam a gépet és 19 óra 47 percről indított valamiféle számlálást. Nem tudom miért és honnan vette, de ez így nem kóser az tuti.

(#39882) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

Sziasztok! :)

Olyan gondom lenne, hogy 32 Bitesről hogyan tudok 64 Bitesre frissíteni?

Újra akartam rakni a gépet de amikor pendrive-ról akarom telepíteni hibát írt ki.
Véletlen 32 Bitest szedtem le, azt feltelepítette kb huszadik alkalommal de csak akkor vettem ezt észre amikor már feltelepítettem.

Most bármivel próbálkozom ( Rufus, Windows Media Creation Tool ) mindig hibát dob. Vagy kapásból azt írja, hogy : Disk Read Error press Ctrl+Alt+Del vagy elkezd betölteni de ntoskrnl.exe hibát dob vagy semmit csak fekete kép.

Most van egy Windows 10 32 bites rendszer a gépen.

2 pendrive-val próbálkozom.

Valakinek esetleg tipp? :F :R

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#39883) Clemi válasza Pr3ciSioN (#39882) üzenetére


Clemi
veterán

Erősen két lehetőséget gyanítok. Vagy mindkét pendrive hibás, vagy az USB portnál van hiba, ami lehet egy egyszerű kontakt hiba, de akár alaplapi hardveres is. Ami tény, sérülnek az adatok miközben a pendrivera íródnak. Próbálj másik USB portot vagy egy harmadik pendrive-ot, és a Media Creation Tool programmal töltsd le a szükséges Win10 verziót úgy, hogy a program írja meg az adathordozót.

(#39884) saelin válasza Pr3ciSioN (#39882) üzenetére


saelin
veterán

Ezt az üzenetet nem akkor szokta dobni a gép, ha nem olvasható a HDD? :F Mikor én utoljára ilyen hibakódot kaptam, akkor vennem kellett egy új vinyót, de akár a kábel is lehet ludas.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#39885) #58000384 válasza Clemi (#39881) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ha be van kapcsolva a gyors rendszerindítás, akkor a kernelt hibernálja, ezért nem nullázódik az óra a feladatkezelőben (és amúgy máshol sem). Bárhol néznéd, mindenhol azt írná. Ehhez olyan program kell, ami a bejelentkezést követően indul el, és fut megszakítás nélkül. A lehetőségeid:
- Írsz egy egyszerű számlálót parancsfájlba, ami a rendszerrel együtt indul és a háttérben számolja az időt.
- Leállítás helyett az újraindításra nyomsz, majd postolás alatt kapcsolod ki a gépet.
- Kikapcsolod a fast bootot, ezzel mindig teljesen leáll a gép, de lassabban is fog indulni. Az újraindításos módszerrel ugyanitt vagy.

(#39886) noxon


noxon
őstag

Sziasztok, érthetetlen a problémám. Win10-en eddig jól szólt az 5.1.
Szét lett szedve költözés miatt, össze dugtam ahogy volt, de most nem szólnak rendesen, az alaplapi 6 kimenet közül csak egy szólaltat meg hangfalakat.

Azt nem értem, hogy az Edge music fm-es online adása szól 5.1ben, a windows hang résznél a beállításoknál a tesztnél pityeg mindegyik hangfal, de film nézéskor már csak egy kimenet szólaltatja a hangot. Nem értem ezt. Semmi nem lett elállítva.

We live in a simulated world...

(#39887) Clemi válasza #58000384 (#39885) üzenetére


Clemi
veterán

Ezzel az egyszerű számláló parancsfájl megírással adtál egy ötletet, de mivel nem ismerem ilyen szinten a windows szöveges parancsait, ilyet nem is tudok írni :)

Most annyit tudtam tenni, hogy felírtam a számláló állását és megnézem mennyi a vége, mikor sikítozni kezd a laptop, hogy tegyem töltőre.

(#39888) Döglött Róka válasza Clemi (#39887) üzenetére


Döglött Róka
veterán

powershell: get-date

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#39889) Clemi válasza Döglött Róka (#39888) üzenetére


Clemi
veterán

nos ezt beírva egy "valami.bat" parancsorba, semmi nem történik (csak hibaüzenet, még parancs sorból indítva is) a Windows PowerShell ablakban pedig megkapom a rendszer dátumot.

(#39890) Matthewus


Matthewus
őstag

Üdv! Az, hogy a System process mennyit ír a lemezre mitől függ? Csak a böngésző és a Spotify használata mellett a Process Hacker 30-40 GB értékeket ír ki 10-12 óra használat alatt, de ma pl. már 5 óra alatt 46-nál tart, amit túlzásnak tartok.

(#39891) AlyrArkhon válasza Clemi (#39887) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Powershellben ez megmutatja, mikor indultál utoljára:
Get-CimInstance -ClassName win32_operatingsystem | select lastbootuptime

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#39892) Apucy01 válasza _seth_ (#39880) üzenetére


Apucy01
őstag

Ne haragudj hogy megkérdezem de hol találtad ezt a jó sötét témát ?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#39893) PuMbA válasza _seth_ (#39880) üzenetére


PuMbA
titán

Itt a Download now-ra kattinva és utána a programban az Upgrade this PC-re sem megy a frissítés? :)

(#39894) AlyrArkhon válasza Clemi (#39889) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

na megvan a fullos is, kicsit hosszu, de beirom stepbystep :)

1) rendszergazdai powershellben:

New-Item –Path $profile –Type file -Force
Set-ExecutionPolicy –ExecutionPolicy RemoteSigned
notepad $profile

2) a megnyíló file-ba:

function Get-UpTime
{
[CmdletBinding()]
param (
[Parameter(Position = 0, Mandatory = $false, ValueFromPipeline = $true)]
[Alias(“CN”)]
[String]$ComputerName = $Env:ComputerName,

[Parameter(Position = 1, Mandatory = $false)]
[Alias(“RunAs”)]
[System.Management.Automation.Credential()]$Credential = [System.Management.Automation.PSCredential]::Empty
)
process
{
“{0} Uptime: {1:%d} Days {1:%h} Hours {1:%m} Minutes {1:%s} Seconds” -f $ComputerName,
(New-TimeSpan -Seconds (Get-WmiObject Win32_PerfFormattedData_PerfOS_System -ComputerName $ComputerName -Credential $Credential).SystemUpTime)
}
}

notepad bezár mentéssel.

a rendszergazdai powershell ablakban file-megnyitással megnyitod (szép hosszu neve lesz ilyen MicrosoftPowershellSE_$profile1.ps stílusban)
F5-tel vagy file-run futtatod.
innentől a powershell ablakban müködni fog a Get-UpTime :

PS C:\> Get-UpTime
Uptime: 0 days, 2 hours, 24 minutes

innen szedtem össze, nem magamtól :) a Serge Nikalaichyk-féle első verzió van bemásolva.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#39895) Воланд válasza AlyrArkhon (#39894) üzenetére


Воланд
titán

New-Item –Path $profile –Type file -Force
Set-ExecutionPolicy –ExecutionPolicy RemoteSigned
notepad $profile

function Get-UpTime
{
[CmdletBinding()]
param (
[Parameter(Position = 0, Mandatory = $false, ValueFromPipeline = $true)]
[Alias(“CN”)]
[String]$ComputerName = $Env:ComputerName,

[Parameter(Position = 1, Mandatory = $false)]
[Alias(“RunAs”)]
[System.Management.Automation.Credential()]$Credential = [System.Management.Automation.PSCredential]::Empty
)
process
{
“{0} Uptime: {1:%d} Days {1:%h} Hours {1:%m} Minutes {1:%s} Seconds” -f $ComputerName,
(New-TimeSpan -Seconds (Get-WmiObject Win32_PerfFormattedData_PerfOS_System -ComputerName $ComputerName -Credential $Credential).SystemUpTime)
}
}

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39896) Clemi válasza AlyrArkhon (#39894) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, mentettem!

Woland_y2k neked is köszi!

:R

(#39897) #58000384 válasza AlyrArkhon (#39894) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ez pont ugyanazt írja eredményül, mint mondjuk a net stats srv vagy a feladatkezelő :)

(#39898) AlyrArkhon válasza #58000384 (#39897) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

szerk1) bocs, elnéztem az előzményt...
szerk2) vagy mégse.
akkor újra: kipróbáltad? összehasonlítottad? nincs több kérdésem :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#39899) weiss


weiss
addikt

Ezt behajtani tilos táblát hogyan tudom eltüntetni az értesítési ikonról? Az működik, hogy ki/bekapcsolom a Ne zavarjanak! funkciót, de jó volna valami tartós megoldás is.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#39900) #58000384 válasza AlyrArkhon (#39898) üzenetére


#58000384
törölt tag

Persze, különben nem mondanám. Az előbb nem úgy értettem, hogy ugyanazt írja, hanem hogy ugyanazt az időpontot veszi alapul, vagyis fast boot mellett a legutóbbi újraindítás óta eltelt időt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.