Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) lugosi válasza netpeti98 (#39200) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Cserébe lassabb a leállítása? Zseniális 🙄

(#39202) AlyrArkhon válasza Hunmugli (#39198) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

a keresett funkciót Bitlockernek hívják.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#39203) netpeti98 válasza lugosi (#39201) üzenetére


netpeti98
addikt

Itt lehet olvasni róla:[link]

Nekem jelentősen növeli az indítás sebességét, a leállási idő meg kit izgat. :)
Ha nagyon zavar akkor ki lehet kapcsolni az energiagazdálkodásnál.

(#39204) cigam válasza Hunmugli (#39198) üzenetére


cigam
félisten

Jobklikk a meghajtón/mappán, tulajdonságok, biztonság fül. Hozzáadod "Péter" user-t, és minden tiltást bepipálsz neki. Ha nem rendszergazda jogú felhasználó, akkor nem fog hozzáférni adott meghajtóhoz/mappához.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39205) lugosi válasza netpeti98 (#39203) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Pl én laptopot használok. Mikor megyek haza az irodából, akkor szeretnék kb minél gyorsabban indulni. Ilyenkor kifejezetten jópofa, ha kicsit pluszban még szüttyög a kikapcsolással.

(#39206) Elar válasza netpeti98 (#39200) üzenetére


Elar
senior tag

Köszi!

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#39207) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

Sajnos rendszergazda jogú a felhasználó, de a Bitlockert kipróbálom. Illetve előbb-utóbb olyan környezetben is leszek, ahol ez az engedélyes módszer is működik. Köszönöm a válaszokat :R

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#39208) netpeti98 válasza lugosi (#39205) üzenetére


netpeti98
addikt

(#39209) #81562624 válasza #81562624 (#39170) üzenetére


#81562624
törölt tag

Erről senkinek nincs véleménye? :(

(#39210) andrasferenc


andrasferenc
tag

Windows 10 operációs rendszer van a notebookon.
A Skype video esetén az alábbi hibaüzenet jelenik meg:

A minden alkalmazásoknál megtalálható:

Hogy lehetne életre kelteni?

[ Szerkesztve ]

(#39211) norba69 válasza Hunmugli (#39207) üzenetére


norba69
senior tag

Ha csak pár mappát, és a tartalmukat szeretnéd titkosítani, akkor ez is megoldás lehet:
[link]
A saját felhasználódnak transzparens.

[ Szerkesztve ]

(#39212) wjbhbdux válasza andrasferenc (#39210) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Jelenleg skype.com-ról kell letölteni a PC verziót, a telefonos app csak a nyári nagy Win10 frissítés után fog megújulni és újra működni.

[ Szerkesztve ]

/s

(#39213) andrasferenc válasza wjbhbdux (#39212) üzenetére


andrasferenc
tag

Az asztali verzió működik. A Skype videó nem nem elérhető.

(#39214) wjbhbdux válasza andrasferenc (#39213) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Annak megszűnt a támogatása, nyugodtan le lehet törölni. Az asztaliban minden funkciója elérhető. Nyáron meg majd kiadják ezt.

[ Szerkesztve ]

/s

(#39215) andrasferenc válasza wjbhbdux (#39214) üzenetére


andrasferenc
tag

Azt hittem, hogy rosszul telepítettem a gépet és azért nem lehet a Skype videóba belépni.

(#39216) Hunmugli válasza norba69 (#39211) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

Ezt is meg fogom nézni. Nyilván ez egy lassabb megoldás lesz, mert a titkosítás nem a világon a leggyorsabb, de valamit valamiért.

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#39217) lugosi válasza netpeti98 (#39208) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi!

(#39218) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Erre valaki ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#39219) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok!

Egy laptopon gyárilag volt rajta egy angol win10 amihez volt gyárilag egy magyar nyelvi kiegészítő. Át is tudtam állítani magyarra amit a következő bejelentkezéskor meg is csinált.
A probléma hogy miután másik felhasználónévvel jelentkeztem be akkor ott is angol volt a nyelv és ott is át kell állítani. Hogy lehet azt beállítani hogy minden felhasználónak alapértelmezetten magyar legyen a nyelv(ne csak akinek beállítottam már)?

Köszi Ityam

[ Szerkesztve ]

(#39220) cigam válasza viperabácsi (#39218) üzenetére


cigam
félisten

Gyártónál megnézted? Újabb kiadás, vagy leírás W10-hez? Végső esetben egy virtális gépben futtatod a működő verziót, vagy downgrade-elsz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39221) saelin válasza andrasferenc (#39215) üzenetére


saelin
veterán

Nem hiszem hogy lehet rosszul telepíteni a windows-t. Max. a partíciókkal lehet megkeveredni, de az is inkább kényelmi, mint stabilitási probléma.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#39222) twine


twine
addikt

Sziasztok!

"Ajánlott" Win10 64bit kompatibilis PCMCIA USB3 adaptert tudtok nekem ajánlani?
HP 6460b notebookba gondoltam betolni
Köszönettel :R

[ Szerkesztve ]

(#39223) edeleny


edeleny
őstag

Sziasztok!

Amióta az uj verzió feltelepült a 10-es ből, a jelszó beírása után legalább egy percet gondolkodik mielőtt beengedne! xxx@hotmail.com-t használok!
Van erre valami megoldás? Csak tekeri a homokórát!

Az előzőben az enter után rögtön benn volt!

Roppant idegesít, mert azért UEFI telepítés, ezért vettem SSD-t, meg egyéb cuccokat, hogy gyorsan induljon. 25 mp körül idáig bent voltam, most bőven perc felett van!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#39224) hunluki válasza saelin (#39221) üzenetére


hunluki
senior tag

Még anno XP-nél volt jellemző, de előfordult a 7 elején is amit kocka ismerősök között 100-ból 1-nek hívtunk. Ilyenkor hiába tettünk fel mindent rendesen, valahogy a rendszer nem akarta az igazat, tekert a winyó/proci, fagyott az egész, nem indult el a win installer, telepítők iszonyat sokat gondolkodtak indulás előtt, stb. Utána újratelepítve gond nélkül ment elsőre mint a rakéta, pedig akkor még offline telepítgettük a gépeket gyári driver lemezekről :)

[ Szerkesztve ]

(#39225) xyvz2 válasza edeleny (#39223) üzenetére


xyvz2
tag

Vedd ki a jelszókérést és megúszod a várakozást.....Futtatás-netplwiz beír-pipa kivesz-2x jelszó beír=örül...

[ Szerkesztve ]

(#39226) saelin válasza hunluki (#39224) üzenetére


saelin
veterán

Azóta azért nem kicsit fejlődött a win telepítője! :DDD Jó, mondjuk nem mászik fel olyan gyorsan mint egy linux, de egy xp-től vagy w7-től már mérföldekre van.

Nekem speciel nem hiányzik a rengeteg kézi driver telepítés. Bőven elég a gpu és egyéb perifériák vackaival foglalkoznom, mert a többit leszedi a w10, működik, pont. Pl nekem a touchpad drivere, amit a hp oldaláról leszedek nem tartalmazza a usb-s egér csatlakoztatása esetén automatikusan letiltódó touchpad funkciót, míg a wu-s igen, pedig régebbi driver.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#39227) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

32-bites Windows 7 Home-ról át lehet váltani 64-bites Windows 10 Home-ra? :F

(#39228) westlake válasza Dhampir (#39227) üzenetére


westlake
félisten

Nem.
Bitek között nincs "átjárás".

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#39229) lev258 válasza Dhampir (#39227) üzenetére


lev258
veterán

Csak tiszta telepítéssel.
32 bitről nem tudsz 64-re frissíteni. Viszont úgy rémlik, ha a 32-est felfrissíted 10-esre, akkor utána a 64-est fel tudod telepíteni legálisan.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39230) Dhampir válasza westlake (#39228) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, de licenc-átjárás sincsen, vagyis a kulcsot nem lehet beaktiválni?

(#39229) lev258

Te is feltűnsz itt? :C

Ráadásul bonyolítja a helyzetet, hogy a hardvergyártó csak 64-bites drivertámogatást adott Windows 7-re. :D

[ Szerkesztve ]

(#39231) python1


python1
veterán

Sziasztok!

Nem tudom,hogy jó helyen járok-e ebben a topikban?

Létezik olyan,hogy nem tudom telepíteni régebbi gépre a win10-et? A 7-es simán felmegy gond nélkül USB-ről,Rufussal NTSF-ben,esetleg valami ötlet?
Ja az alaplap ASUS P5N-D.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#39232) viperabácsi válasza cigam (#39220) üzenetére


viperabácsi
addikt

Win 7 -tel hibátlan , nem akartam ez miatt win7 et visszatenni. Nincs esetleg valami megoldás usb driver hiba megoldására?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#39233) Popes válasza Dhampir (#39230) üzenetére


Popes
őstag

Rakd fel tisztán a 64-es win10-et és csak be kell írnod a win7 kulcsod, el fogja fogadni.(és nincs külön x86 x64 licence) Így megspórolod a frissítési procedúrát is. :)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#39234) horvii96


horvii96
tag

Hello.
7ről tértem át windows 10 educationra, tiszta telepítéssel.

Az lenne a kérdésem ha csinálok 2 felhasználói fiókot a gépen, szét tudom osztani a tárhelyet?

(#39235) westlake válasza Dhampir (#39230) üzenetére


westlake
félisten

Tudomásom szerint a licenszek között van átjárás.

Play nice!

(#39236) Dhampir válasza Popes (#39233) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm a tippet! :R

(#39235) westlake

:R

(#39237) edeleny válasza xyvz2 (#39225) üzenetére


edeleny
őstag

Nem jó, kell a jelszó a gyerekek végett'

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#39238) Dhampir


Dhampir
félisten

Popes, westlake, lev258: sikerült.

:))

[ Szerkesztve ]

(#39239) xyvz2 válasza edeleny (#39237) üzenetére


xyvz2
tag

Próbálj létrehozni 1 új fiókot hogy azzal mit csinál...azzal is tököl-e(bocsi) vagy azzal belép gyorsan. Én ezt mindenképpen kipróbálnám...kiindulásnak jó lenne, hogy az egész rendszer kínlódik vagy csak az a fiók amivel belépsz.

(#39240) viperabácsi válasza viperabácsi (#39232) üzenetére


viperabácsi
addikt

Közben megoldottam magamtól :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#39241) idegen lény


idegen lény
őstag

"The CX-W8 Pro comes with Windows 10 Home. Windows is not activated, and you can not activate it, you need to buy a license. On the other hand updates can be downloaded without a problem."

Ezt tudná nekem valaki értelmezni? Egy előre telepített Windowst miért kell megvenni? Nincs benne a gép árában? És hogyan vehetném meg? Mi az, hogy nem lehet aktiválni? Ha nem aktiválom, akkor csak egy hónapig használhatom?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#39242) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

A hiányzó start menüt végül úgy oldottam meg, hogy új user lett - az alatt működik a start menü.

Azért is léptem meg ezt végül, mert már elkezdett egyéb hibajelenségeket is produkálni. Pl elfelejtette a file kiterjesztés-társításokat, azaz xls-re kattintva nem nyitotta meg az excelt. 2 nappal később már akkor sem volt később excel file-t megnyitni, ha magának a programnak a file/megnyitás lehetőségét használtam (volna).

Így mielőtt végleg lehalt volna minden, új user alatt beüzemeltem a dolgokat.

(#39243) csonor


csonor
tag

Hello!

Valaki nem tud megoldást arra, hogy több, mint 30 másodpercig jelentkezik be? SSD-ről megy a rendszer. Friss rendszernél kevesebb, mint 2 másodperc volt a bejelentkezés. Nem microsoft fiókkal jelentkezek be és nincs PIN-kód.

(#39244) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

1.5-2 hete a gép bekapcsolásakor többször megjelenik a monitor "auto"
hangolása.
Illetve előtte a monitor menüje, ahol nyelvet is tudok választani.
Találkoztatok-e ilyennel, mi lehet az oka?

(#39245) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szasztok!

Lenne egy tiszteletteljes kérdésem. Mi a szúettekunkorimalacfarok amit a win 10 system partícióra ír ilyen mocskos sokat?
Win7 frissítés volt. 1 hónap alatt 1Tb-t írt a keccseg annak ellenére, hogy a pagefile át van helyezve hagyományos hddre, nincs hibernációs file sem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#39246) King Unique válasza bitpork (#39245) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Gondolom SSD van alatta. Totál felesleges kímélgetni és áthelyezni a lapozófájlt. Annyit úgysem fog rá írni, hogy tönkremenjen. Előbb adja be a vezérlő kulcsot. Max. arra érdemes figyelni, hogy a garanciában foglalt íráslimitet (ha van) ne lépje túl, de vsz azt sem fogja. Amúgy ajánlom figyelmedbe az alábbi cikket:

Az SSD kondíciója, tények és tévhitek

[ Szerkesztve ]

(#39247) cigam válasza viperabácsi (#39240) üzenetére


cigam
félisten

No és mi volt a megoldás?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39248) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Sziasztok! Elolvastam az összefoglalót, de nem kaptam meg belőle a szükséges választ a most felteendő kérdésemre.

A helyzet a következő: dolgozós gépemen tavaly nyáron jogtiszta OEM Win7/64 bit-ről frissítettem 10-re, eddig minden gond nélkül. A rendszer egy 64GB-os SSD-n van (lásd adatlapom), és egy év alatt rendesen el is szemetelődött. Most veszek egy vadiúj, nagyobb SSD-t, és szeretném "tisztán" belakni,tehát nem szeretném a mostani meghajtómat klónozni. Hogyan tudok legális, aktivált WIN10-et varázsolni az új meghajtóra? Kezdjem megint Win7 telepítéssel és upgrade (ha még lehet egyáltalán), vagy van valami értelmesebb megoldás is arra, hogy aktivált, de tök szűz Win10-hez jussak?

Helyreállító lemezt az előbb már csináltam, de nincs Win10 képfájlom, és regisztrációs kulcsom sem. Mi a teendőm, mit és milyen sorrendben csináljak?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#39249) viperabácsi válasza cigam (#39247) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ez alapján sikerült az usb drivert telepítenem , és így már megy !

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#39250) rgeorge válasza Bogyó bá' (#39248) üzenetére


rgeorge
addikt

A Windows 7 kulcsával már tudod telepíteni a legfrissebb Windows 10-et tisztán. De már ismeri a gép hardverazonosítóját a Microsoft licenszrendszere, így ha felteszed kulcs megadása nélkül a 10-est, aktiválni fog, amint net-hez jut.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.