Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39551) Rimuru


Rimuru
veterán

Amugy azt lehet tudni hogy mikor jon stabil buildbe a bash?

Vigyázat, csalok!

(#39552) Wucky


Wucky
senior tag

Nekem egyre jobban tetszik ez a 10-es win. Igaz tegnap elment némi idő míg hajlandó volt engedni hogy saját vga driver menjen fel,de utánna nagyon jó lett.
Ráadásul egy olyan régi gépen kísérletezem hogy el sem hinnétek.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#39553) castiels


castiels
addikt

Sziasztok.

Windows 10 a rendszer. Ssd lett betéve a laptopba de nem ismeri fel a rajta levo adatokat a windows de viszont a helyet foglalja. Egy masik gepbe lett bedugva az ssd es onnam lett atmasolv a meghajto . mit csinaljak h lassa?

(#39554) Воланд válasza Rimuru (#39551) üzenetére


Воланд
titán

Nyáron, az évfordulós frissítéssel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39555) turbokappa


turbokappa
senior tag

Hi
Tudnátok segíteni? Win10-re váltottam,és annyi a problémám,hogy az Msi Afterburnert szeretném a win10-el együtt indítani,de már mindent próbáltam,az indítópultba az alkalmazást a mappából,ill a parancsikont is,de nem indul el.
A segítséget előre is köszi.
Üdv:V

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#39556) turbokappa válasza icetheman (#39469) üzenetére


turbokappa
senior tag

Hi Driverhiba lehet nagy valószínűséggel,ilyenkor alapra állít a win,aztán utána lehet újra mókolni.
Nekem a videókártya illesztőprogi miatt csinálta ezt.Folyton újra indúlt.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#39557) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok!
Word 2016-nál nem hajlandó rendesen megnyitni a dokumentumom egy üres oldalt mutat, meg a megjegyzéseket de semmit a dokumentumból. Közben a tulajdonságokban látszik, hogy 10 mega tehát biztos nem üres, a részleteknél pedig h 400 bekezdés stb, mintha rosszul olvasná. Ennek mi lehet az oka?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#39558) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom törölni az AI SUITE 3-at! :W
'Programok törlése' és itt még az IObit Uninst. sem törölte maradéktalanul.Programokból eltünt, viszont fut a háttérbe és meg is tudom nyitni! Törlésem oka: FAN TUNNING-ra ráléptem és nem tudom már kézzel szabályozni a ventiket.

(#39559) python1 válasza betyar1974 (#39558) üzenetére


python1
veterán

Minden program /All suite/uninstal volt?
Töröld az egész asus szarságait,indítsd újra a rendszert.

(#39560) betyar1974 válasza python1 (#39559) üzenetére


betyar1974
senior tag

Ez a baj, hogy a programfájlok(x86)-ból sem tudom törölni.
Nem lehet törölni, mert a program fut!

(#39561) #20221952 válasza betyar1974 (#39560) üzenetére


#20221952
törölt tag

Hát, akkor lődd ki a futó alkalmazásokból, vagy próbálkozz az operációs rendszer csökkentett módban való indításával és úgy próbáld meg eltávolítani (ha nem megy, akkor előtte telepítsd fel és aztán távolítsd el).

(#39562) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Van egy ilyen frissítés,amit valamiért több napja nem telepít a windows.Ezt hogyan lehetne törölni,vagy manuálisan felrakni?

(#39563) betyar1974 válasza #20221952 (#39561) üzenetére


betyar1974
senior tag

Darabonként sikerült leszedni! :DD Tudtok valami hasonló progit? Ettől elment a kedvem, de a ventik lapon vannak és kellene valahogy szabályoznom.

(#39564) betyar1974 válasza ToBeY (#39562) üzenetére


betyar1974
senior tag

Idővel végigmegy az, csak jó sokára, legalábbis(2MB net) Nekem 3-4óra.

(#39565) #20221952 válasza betyar1974 (#39563) üzenetére


#20221952
törölt tag

SpeedFan, szerintem elég jó program.

(#39566) ToBeY válasza betyar1974 (#39564) üzenetére


ToBeY
nagyúr

500mbit netem,és legalább 4-5 napja ott van.

(#39567) betyar1974 válasza ToBeY (#39566) üzenetére


betyar1974
senior tag

Minden telepítésnél az első dolgom a frissítés. Ezt rend szerint mindig beadja, indítom és frissít.
Próbáltad újraindítás után, újra elindítani a frissités keresést?

(#39568) bobalazs válasza turbokappa (#39555) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Indítsd el task scheduler/feladatütemezővel. Bejelentkezéskor, 1x, indítsa el az adott programot, nézz utána, egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#39569) raidx válasza ToBeY (#39566) üzenetére


raidx
őstag

A szerverek terheltsége is számít nem csak a te neted sebessége. Ha egyszer abbahagyta lehet, csak napok múlva foglalkozik ismét vele.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#39570) betyar1974 válasza turbokappa (#39555) üzenetére


betyar1974
senior tag

Megnyitod, general-general properties-start with windows(pipáld ki).

(#39571) skyli


skyli
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy az eddigi 13 mp körüli boot idő 21mp-re nőtt. Eléggé észre lehet venni, mert eddig csak feketeség volt, majd bejött az asztal, de most látszik a betöltő kör is és tényleg több idő.
Ami ezt kiváltotta, az szerintem az, hogy feltettem az Intel rapid storage technology-t, de már le is töröltem, de nem állt vissza. Ezen kívül az ssd-hez töltöttem le a samsung magician-t, de azt is letöröltem már, illetve visszaállítást is csináltam 3-4 nappal ezelőttre, de az se segített.
Van olyan, amit a visszaállítási pont nem old meg?

Ja és ami fura, hogy ha újraindítást nyomok, vagy ha a biosba belépek és onnan indítom a gépet, akkor amikor elfeketedik a képernyő, onnan mérve ugyanannyi idő alatt bejön mint régen (13mp). Azt hittem, hogy köze van a fast startuphoz, de az ki van kapcsolva. Ha bekapcsolom, tovább nő a boot idő még kb 5-6 mp-el.

Szerintetek mi okozza és hogy lehet megszüntetni? Újratelepíteni nem szeretném a gépet. És a hiba nem a biosban van.

(#39572) turbokappa válasza bobalazs (#39568) üzenetére


turbokappa
senior tag

Hi
Meglett a hiba. Kaptam egy viceice böngésző eltérítőt,majd vagy 3 db vírusirtót töltöttem le,az egyik kb 2 perc alatt leszedte,meg a bitdefender is működik. Az msi afterburner riva tuning része volt vírusos. Kœzben a videókártya driverébe is beette magát,azonban sérült az is. Az msi oldaláról letœltöttem az újat,ott bepipáltam a windowsal való indítást. Most viszont nagyon lassan áll fel a rendszer.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#39573) turbokappa válasza turbokappa (#39572) üzenetére


turbokappa
senior tag

Sajnos a win10- nek nagyon sok hiányossága van,a win7 fényévekkel jobb ,és egyszerűbb.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#39574) King Unique válasza turbokappa (#39573) üzenetére


King Unique
titán

"a win7 fényévekkel jobb ,és egyszerűbb"

Ja, meg itt-ott annyival elavultabb és ez majd fokozódik a jövőben egyre inkább... :DDD

(#39575) bobalazs válasza turbokappa (#39572) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

ha van extra particiód/meghajtód, macrium reflect free egy frissen telepített, frissített, mindennapi programjaiddal telerakott, rendszeren, és nincs ilyen gond.
Nekem egy w7 és w10 mentésem van, az egész foglal 30 gb-ot talán.
Egy lassú wincseszterről is előbb visszadobod a lementett rendszert, mint újratelepíted meg javítgatod. Amennyi idő elmegy egy vírusos baki miatt, annak a töredéke alatt szűz rendszert visszadobod.

(#39576) hazai68


hazai68
csendes tag

Sziasztok!

A Windows 10 egy csomó programot nem enged alapértelmezett alkalmazássá tenni, lehet ez ellen tenni valamit?

Példa: a Faststone Maxview-et használtam alapértelmezett képnézegetőként és képszerkesztőként, de nem engedi alapértelmezett alkalmazássá tenni .... amiket enged, azok nagyon egyszerű, kezdetleges, primitív programok, amelyek semmilyen munkára sem alkalmasak - például a beépített képnéző. :)

Az Xnview-ot sem tudom alapértelmezetté tenni (pedig digitálisan aláírt program).

(#39577) junior11 válasza King Unique (#39574) üzenetére


junior11
veterán

Hisz tudod, mindig a Win7 lesz a tuti :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#39578) netpeti98 válasza hazai68 (#39576) üzenetére


netpeti98
addikt

Hol próbálod őket beállítani alapértelmezettnek?

(#39579) King Unique válasza junior11 (#39577) üzenetére


King Unique
titán

Ja, az lett az új XP. :DDD De gondolom az MS nem fogja meghosszabbítani a terméktámogatását, mint előbbinél tette. Főleg, ha már most ennyire "lelkesen" tolják az upgrade-t. Szóval előbb-utóbb úgyis váltani kell majd.

(#39580) junior11 válasza King Unique (#39579) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem is... De majd az idő mindent megold :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#39581) janesart


janesart
tag

Sziasztok
Az mitől lehet hogy kb 3 hóónapja frissítettem a Win 10-re és egéssz eddig maximálisan meg voltam elégedve vele, de mostanában hiába kattintok a start menüre pár másodperc mulva jön csak fel, a tálácán a keresőre nem reagál semmit, az értesítések alul a tálcán ha arra is kattintok van hogy 2 perc mulva nyilik fel az ablak. stb. Más funkcióban nem vettem észre változást. erős gépem van nem az lehet a gond. Nem értem mitől lehet. A Win 8 ról frissítettem fel, tehát nem külön telepítettem a 10 est. Van ötletetek? A vírusírtók nem találnak semmit se az AVG, se a Malvarebytes sem.

(#39582) python1 válasza King Unique (#39574) üzenetére


python1
veterán

Nálam jelenleg 5 gépen win10-es fut 7-ről váltottam,de eddig semmi negatívumot nem tudnék felhozni ellene.
Még a szeverre is 10-est nyomtam fel. :DDD

(#39583) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hy

most vettem egy laptopot, win 7 et felraktam rá, frissítettem 10-re, de nem kért email címet, amit máskor igen, aztán csináltam egy tiszta telepítést, és akkor se kért,de viszont azt jelzi hogy aktivált a windows, a laptop használt, lehet volt ár frissítve és azért jelzi aktiváltnak?

Xbox One: bandymnc

(#39584) netpeti98 válasza bandi0000 (#39583) üzenetére


netpeti98
addikt

Az email cím megadása nem feltétele az aktiválásnak.

(#39585) bandi0000 válasza netpeti98 (#39584) üzenetére


bandi0000
nagyúr

fasza, azt hittem, mert mindig kérte tőlem, na mind1, így akkor az alaplap vagy mit tom én mi alapján aktiválva van nem?

Xbox One: bandymnc

(#39586) netpeti98 válasza bandi0000 (#39585) üzenetére


netpeti98
addikt

Alaplap, jobban mondva hwid.

(#39587) dgyuri0123 válasza python1 (#39582) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez itt kicsit OFF, de hangra nem vettél észre semmit? :)

"csak a zene van"

(#39588) python1 válasza dgyuri0123 (#39587) üzenetére


python1
veterán

Nem nagyon hallgatok PC-n zenét,de akik áttértek és sokan emiatt,azok mind pozitívan nyilatkoztak.
Mozin egyértelmű a javulás és még amit észrevettem,hogy kevesebb energiával beéri mint a 7-es.

King Uniqe: Szerencsére nekem sem volt vele problémám,eddig csak pozitívan tudok róla nyilatkozni.
Irobai munkára is tökéletesen megfelel. Gyerkőcöknek,asszonynak is 10-esek mennek,bolondbiztosra állítottam mindent nekik,tehát egyszerű mint a faék.

[ Szerkesztve ]

(#39589) King Unique válasza python1 (#39582) üzenetére


King Unique
titán

Azon kívül, hogy néhány dolog nem tetszik benne, a működésével és stabilitásával nekem sincs különösebb gondom. Az is frankó, hogy telepítés után minden drivert automatikusan lehúz és felrak. Persze utóbbival vannak akik szívnak, de nekem eddig inkább előnyös volt.

[ Szerkesztve ]

(#39590) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

A Win 10-ben beállítottam a media szervert (de már nem tudom hol/hogyan sikerült).
Két smart tv van rácsatlakozva.
Kérdésem, hogy ha új fájl kerül a megosztott mappá(k)ba, akkor hogyan tudom frissíteni a mappák tartalmát, hogy a tv-k is lássák?
Ha a pc-t újra indítom az nem mindig segít!

Így néz ki a hálózati szerver beállításom:

(^)(>.<)(^)

(#39591) Heisenberg69


Heisenberg69
senior tag

Üdv!

Ki lehet valahogy kapcsolni a jelszót a bejelentkezéskor?
Tehát bekapcsolom a laptopot, és mindenféle adatmegadás nélkül jöjjön be a win. Anyósom nem ért hozzá..

Köszönet!

Valamint hol tudom kipróbálni a webkamerát?

[ Szerkesztve ]

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#39592) snooze válasza Heisenberg69 (#39591) üzenetére


snooze
veterán

Ki lehet..üresen hagyod a jelszó rubrikát..

GO Gunners!!!

(#39593) python1 válasza vacs (#39590) üzenetére


python1
veterán

Én az egész HDD-t osztottam meg,te pedig csak a mediafolyamot oda kell behelyezni amit szeretnél megosztani.

(#39594) Heisenberg69 válasza snooze (#39592) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

De már megadtam egyet, és a módosításnál meg mindenképpen meg kell adnom valamit. Ha üresen hagyom akkor ezt írja.

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#39595) netpeti98 válasza Heisenberg69 (#39594) üzenetére


netpeti98
addikt

"A rendszer minden egyes bejelentkezéskor jelszót kér, hogyan tudom ezt kikapcsolni?

Nyisd meg a futtatást és írd be, hogy "netplwiz", a megjelenő ablakban vedd ki a pipát a "A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni" jelölőnégyzetből majd kattints az OK gombra és add meg a bejelentkezéshez használt felhasználónevet/e-mail címet és jelszót."

A W8.1 topik összefoglalóból származik, de itt is pont így működik. :)

(#39596) dgyuri0123 válasza netpeti98 (#39595) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Jelentem, működik. :)

Voltam olyan balga, hogy telepítéskor jelszót adtam meg.

Az általad is leírt módszerrel megszabadultam tőle végre.

(#39588) python1 : Igaz, elfelejtettem, bocs.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#39597) vacs válasza python1 (#39593) üzenetére


vacs
veterán

Nem teljesen. Én a hdd-n lévő 3 mappát állítottam be, ezekben vannak a filmek/zenék.
Látja is mindkét tv, de ha új fájl kerül valamelyik mappába, akkor napokig nem frissül!
Lehet rosszul van beállítva, tudnál esetleg segíteni a Media Server helyes beállításban?
A baj az, hogy nem frissül a mappák tartalma!

A képen bal alul látszik, hogy meg van osztva a 3 mappa:

(^)(>.<)(^)

(#39598) vlevi válasza King Unique (#39589) üzenetére


vlevi
nagyúr

Alapvetően nekem is megyeget, de van, amiben rosszabby mint a hetes. Peldaul azok az alkalmazásoky amikre a hetesben volt progi, annak az uwp megfelelője egy kalap kaki. Outlook express, vagy windows live mail az új posta és naptár, vagy a windows media player ésaz uj videó, zene appok, satöbbi. Walójában az egész uwp nem ér egy fabatkát sem asztali gépen.
Keresője valami miatt butább, mint ahetesé, a start gomb keresés sokkal kevesebbet talál, mint régebben.
6-7 évvel egy rendszer megjelenése után már tényleg időszerű elgondolkodni egy frissebb rendszer hsználatán, de ahogy a hetes után a 8, úgy a 10-es se lenne fasorban sem, ha nem lenne ez az agresszív frissitese. De jobban belegondolva, ne bántsuk a Microsoftot azért mert firssiti az os-t, mert mondhatjuk, hogy a cég ezzel csak az almát másolja, apple körökben teljesen természetes, hogy felkerül a gépre a legujabb macos.

[ Szerkesztve ]

(#39599) Heisenberg69 válasza netpeti98 (#39595) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

Ezer hálám, anyósom nevében is!!!!! :R :R

Utolsó kérdés: hol tudom kipróbálni a webkamerát? Egyáltalán működik-e, nem fordított stb.

[ Szerkesztve ]

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#39600) King Unique válasza vlevi (#39598) üzenetére


King Unique
titán

Az említett appokat én ritkán használtam / használom, de eleve nem csak az alapján kell megítélni egy rendszert. Keresőjével különösebb gondom nincsen, bár lehetne talán jobb is. Viszont ilyen téren a többié se penge, mivel pl. egy Linuxban lévő helyenként jobban használható.

A Win8.x-nél nem volt semmilyen erőltetett upgrade, ha jól tudom. Maximum csak a 8 —► 8.1, amit azóta újraértelmeztek és kiterjesztettek... ;] Továbbá Win7-nél az állandó frissítési mizéria, a baromi lassú (akár több órás!) keresés telepítés után, valamint havonta is, már egyre idegesítőbb... :((( Ez a hiba érdekes módon 8.1/10 esetén nem jellemző...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.