Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39251) Bogyó bá' válasza rgeorge (#39250) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Honnan jutok hozzá a WIN10-hez? :F (Egy "biztonsági mentést" csináltam a mostani rendszermeghajtómról egy winyóra, de ez egy elszemetelt rendszer...)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#39252) cigam válasza csonor (#39243) üzenetére


cigam
félisten

Nézd át mennyi minden idul.(hangkártya/vga tray app, víruskergető, frissíteni akarja magát az adobe pdf reader, a chrome, + automatikusan elindul a kiskutya farka is)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39253) pjen válasza Bogyó bá' (#39248) üzenetére


pjen
félisten

Win10 isót le tudsz tölteni az MS.ről.Olyant szedj le amilyen a gépeden van,csinálj egy bootolható pent és telepítsd fel.Az alaplapra emlékszik a rendszer,ha lesz net aktiválódik.Ha ragaszkodsz a mostani termék kulcshoz az Aida kiírja.

(#39254) vlevi válasza bitpork (#39245) üzenetére


vlevi
nagyúr

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Hacsak nem torrentek ezreit töltöd le ssd-re, akkor az égvilágon semmit nem kelk tenni ssd kimelese erdekeben.
Az eredeti ssd cikk még akkor készült, amikor xp volt a divat, amiben nincs trim kezelés, ésatöbbi, az ssd fogalmát sem ismerte, csak hdd-krnt használta.
A win7-től felfelé felismeri, hogy ssd van alatta, 4k-ra particionál, nem 512 bájos szektorokra, kikapcsoja a defragot, ésatöbbi.
Pagefilet áttenni a marhagyors ssd-ről a bűnlassú hdd-re szerintem epic fail. Azért tetted a gépbe az ssd-t, higy a lemezműveleted 100* gyorsabbak legyenek. Aztán a lemezműveleteket mégse ott csinálod?
Nekem a 120-as ssdm kondicioja több mint 1 év alatt csökkent 100-rol 99%-ra. Hdd-vel ellentétben az ssd kondicioja lineárisnak tekinthető, szóval van még vagy 100év, mire eléri a gyártó által kikalkulált írásmennyiséget, és utána még egalább ennyi, mire tényeglesznek hibás cellák.
Ssd stressz teszteket a gyártói 4-500tera írási mennyiséget többszörösen tulteljesitve,petabyteos mennyisegben irtak, mire meghibásodott. De az ssd-k akkor sem pusztulnak el, mint a hdd, hanem írni nem lehet őket, csakolvasni.
A flash cellák elhasználódásától tehát nem kell tartani. A vezérlőelektronika ás kérdés, azok semmivel sem rosszabbak, vagy jobbak, mint a hdd-k elektronikája, megpusztulhat 1 hét mulva is, de birhatja 30évig.

Bogyo: a microsoft oldaláról töltsd le a media creation tollat, és készits elő egy 4-8 gigás pendrive-t. Letöltés előtt meg fogja kérdezni, milyen verziót akarsz, és hogy hova (isoba, penre, dvd-re) kéred.
Ha 8 gigas pendruveod van, akkor egymenetben tudszcsinaln 32/64 bites home/pro telepitot.

[ Szerkesztve ]

(#39255) Bogyó bá' válasza pjen (#39253) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem találom a linket sehol sem az MS oldalán, ami az ISO letöltéséhez vezet..... :(((

(#39254) vlevi: kösziiiii! :R :DD

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#39256) cigam válasza Bogyó bá' (#39255) üzenetére


cigam
félisten

közben meglett :)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39257) saelin válasza Bogyó bá' (#39255) üzenetére


saelin
veterán

Tessék.

Nah... :D

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#39258) Bogyó bá' válasza saelin (#39257) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszönöm! :R

Tehát akkor ez a progi nekem most egy bootolható pendrive-ot készít éppen (80%-nál tart), amiről simán, tök szűzen tudok majd telepíteni? Ha jól értem, mivel a hardver már az MS-nél regisztrálva van, így ezzel semmi teendőm nem lesz, tehát automatikusan aktiválódni fog az új meghajtóval?

Még egy buta kérdés: ez az "egy évvel ezelőtti" állapotú Win10-et teszi fel, és 2 napig csak frissíteni fog, vagy azért már annál valamivel naprakészebbet?

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#39259) cigam válasza Bogyó bá' (#39258) üzenetére


cigam
félisten

Annál frissebb, de telepíteni fog ezt-azt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39260) Bogyó bá' válasza cigam (#39259) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszönöm mindenkinek a segítséget. :R Várom a futárt, holnap hozza az akciós Samsung 850 Pro 128GB-os meghajtót az edigitaltól, és este majd neki esek az eksönnek. A mostani 64GB-osat meg "odaadom" az Onedrive-nak, helyi meghajtó gyanánt (kb. 50GB cuccom van a felhőben).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#39261) vlevi válasza Bogyó bá' (#39258) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem, ez már a 10586-os verziot telepiti fel. Win10-en a frissitesek szerencsere sokat javultak, mert nem soxászaproszart tölt le, hanem 1-1 nagyobb, ún cu ulative updatet.

(#39262) Sátán44


Sátán44
addikt

Ha manuálisan frissítek win 8.1-ről win 10-re, ezután is lesz lehetőségem 30 napig visszaállni win 8.1-re?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#39263) bobalazs válasza Sátán44 (#39262) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Igen

(#39264) bitpork válasza King Unique (#39246) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

és (#39254) vlevi
Természetesen olvastam a cikket. A problémám nem ez. Hanem az hogy az SSD-ről mindent lemozgattam ami extrém írással jár, adobe maradt rajta csak meg office. Ennek ellenére Tb mennyiségek jelennek meg rajta kontrollálatlanul, plusz a wear counter cca 6 hónap alatt 97-ről 74%-ra esett. Még nincs hiba, de ilyen tempóban használódó ssd (samu 840EVO 120gb) helyett akkor már jobb egy egytányéros nagyobb hibrid hdd, nem?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#39265) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Lenne egy SOS kérdésem.

Kint voltak az asztalon egy mappában (sajnos csak ott) a záróvizsga tételeim, délután rendezgettem az asztalon minden szemetet kidobtam, és valahogy biztos ezt is, most tűnik fel. Azóta nem volt kikapcsolva a gép. Hogyan lehet visszahozni, azon kívül, hogy sehogy? : (

(#39266) yanna válasza RAiN91 (#39265) üzenetére


yanna
őstag

Kukából is kicsaptad már?

(#39267) Meglivorn válasza RAiN91 (#39265) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

Ha a kukából is kidobtad, nem 100% de talán
https://www.piriform.com/recuva

[ Szerkesztve ]

(#39268) ÍróKéz válasza RAiN91 (#39265) üzenetére


ÍróKéz
csendes tag

Már a többiek is írják. Ha csak a desktop-ról törölted ,akkor még ott kell lennie a lomtárban. Ha ürítette(d) ,akkor macerásabb picit. Fizikailag még ottvan a vinyón az adat csak logikailag tűnt el. Getdataback vagy a fentebb említett program segíthet. Nézd át a $Recycle.bin-t.

At your service...

(#39269) Popes válasza ÍróKéz (#39268) üzenetére


Popes
őstag

+1 a Getdataback-re, viszont én már semmit nem csinálnék a géppel amíg a Getdataback le nem fut mert bármi felülírhatja a visszaszerzendő adatot.

Deus ex machina

(#39270) RAiN91 válasza Popes (#39269) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszönöm a válaszokat. Olvastam valahol, hogy SSD-ről esélytelen. :(

(#39271) Popes válasza RAiN91 (#39270) üzenetére


Popes
őstag

Butaság, az SSD-ről sem törlődik amíg nincs felülírva valami más adattal. (ezért írtam hogy ne csinálj vele semmit hanem futtasd a Getdataback-et, így van a legnagyobb esélyed hogy még nem írta felül semmi a visszanyerni kívánt adatot)

Deus ex machina

(#39272) ÍróKéz válasza RAiN91 (#39270) üzenetére


ÍróKéz
csendes tag

Elég könnyen feladod. Átnézted a lomtárat ? Üres ? A windóz alapból nem töröl csak logikailag. Amíg nem írsz rá másik adatot visszanyerhető. Segítsünk vagy hagyod annyiban ?

At your service...

(#39273) King Unique válasza bitpork (#39264) üzenetére


King Unique
titán

Ennek kapcsán eleve SSD topikokban kéne érdeklődni. Másrészt semmi konkrétum nincs megadva, hogy most mennyinél tart, milyen HDS verzió stb.? Illetve ismételtem mondom, hogy felesleges ennyire kímélgetni, sőt vannak többen, akik torrenteznek rá és simán bírja.

(#39274) this is life válasza RAiN91 (#39270) üzenetére


this is life
Ármester

Ne add fel a getdataback csodakra kepes , nekem anno egy ballepes miatt , linuxot nem live futtattam hanem telepitettem , particio torlessel , 4500 kep oda lett , gyorsban win vissza , azutan getdataback , es kb 3900 kepet serules mentesen vissza tudtam allitani . A tobbinel mar voltak gondok de az az en hulyesegem miatt , mert lux fel majd , gyors format , win 7 vissza aztan hajra, de ezzel a mokaval csak felul irt egy ket bukott filet...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#39275) idegen lény


idegen lény
őstag

Az én kérdéseimre nem tud senki sem válaszolni? Már az előző oldalon van. :O

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#39276) this is life válasza idegen lény (#39275) üzenetére


this is life
Ármester

Ha a winnel vetted a gepet akkor bene van az araban , ha hivatalos win 7/8/8,1-rol frissitesz akkor szinten ingyen jutsz hozza , ha kulon veszed detto. Ha csak letoltod es telepited akkor kulcs hianyaban nem aktivalhato, attol meg tudod hasznalni , de a frissiteseket nem kapod meg es a szemelyre szabhatosag is erosen le van korlatozva . Persze utolag is vehetsz licencet...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#39277) MaCS_70 válasza vlevi (#39254) üzenetére


MaCS_70
félisten

"A win7-től felfelé felismeri, hogy ssd van alatta, 4k-ra particionál, nem 512 bájos szektorokra, kikapcsoja a defragot, ésatöbbi."

Bár így lenne... A 7-8-10-vonalon nálam eddig az ÖSSZES telepített rendszer aktívra tette a C:-meghajtó időzített töredezettségmentesítését, akkor is, ha SSD volt alatta. Legutóbb éppen egy hete bosszankodtam emiatt...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39278) RAiN91 válasza ÍróKéz (#39272) üzenetére


RAiN91
őstag

Még próbálkozom :)
A Getdataback lefutott, az alap beállítással amit feldobott, elég sok régi fájlt megtalált, de ezeket nem. Most fut a "legkomolyabb" beállításon.
Sajnos a lomtárból automat törlöm a fájlokat mindig.

(#39279) ÍróKéz válasza RAiN91 (#39278) üzenetére


ÍróKéz
csendes tag

Nyomjad neki. Átfésüli az egész partíciót. Ha jó nagy ,akkor sokáig tart. Remélhetőleg nem írtad felül semmivel és akkor meglesznek. (Azt mondanom se kell ,hogy mi ebből a tanulság - Ilyen fontos dolgokat sohasem tartunk egy helyen archíválás nélkül. Többhónapi meló mehet a kukába miatta. Ha az SSD-d döglik be akkor dettó. Pendrive , DVD vagy legalább felhőben egy másik példány legyen belőle.) Remélem meglesz. Semmi mással ne gyötörd ilyenkor a vinyót ,ami ír rá.

At your service...

(#39280) bitpork válasza King Unique (#39273) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Azért itt érdeklődöm mert a folyamatosan használt dolog rajta a win10. Semmi más. De akkor köszönöm szépen az eddigi segítséget, megbarátkozok a gondolattal, hogy semmit nem lehet tenni. :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#39281) idegen lény válasza this is life (#39276) üzenetére


idegen lény
őstag

Még csak megrendelve van a gép, de még lemondhatom emiatt. Ezt találtam róla egy oldalon:

"The CX-W8 Pro comes with Windows 10 Home. Windows is not activated, and you can not activate it, you need to buy a license. On the other hand updates can be downloaded without a problem."

Tehát előre telepített Windows van rajta. De miért nincs aktiválva? Megveszek egy windowsos gépet, és nincs aktiválva? Ráadásul nem is lehet aktiválni? Liszenszet kell hozzá vennem? Azt meg hol kell venni? Azt írod, ha nincs aktiválva, akkor nem frissíthetem. De a fordító szerint az utolsó mondat jelentése: Másrészt a frissítések letölthetők probléma nélkül. Most akkor hogy van ez? Nem értem. :F

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#39282) SP4C3 válasza idegen lény (#39281) üzenetére


SP4C3
veterán

Próbawin van rajta.

Win10-et ismerve, ha a fene fenét eszik, akkor is frissülni fog, másrészt meg lesz védjegyed és nem tudod személyreszabni.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39283) ÍróKéz válasza idegen lény (#39281) üzenetére


ÍróKéz
csendes tag

Ezt talán még el is tudom képzelni. Márhogy egy Trial-t raknak rá. Ha külön nincs az árban ,akkor mindegy is. Külön pénzt ezért elkérni pofátlanság. Már az is az volt mikor Free-DOS-al meg Linux disztrókkal adták a laptopokat. Rengetegen árulnak olcsón 7-es , 8-as kulcsokat amikkel július végéig ingyen frissíthető a 10-esre. Itt az aprón is.

At your service...

(#39284) SP4C3 válasza ÍróKéz (#39283) üzenetére


SP4C3
veterán

Az OS ára lehet nincs benne a hardware árában, az úgy nem pofátlanság, ha viszont a próbaidős win10-et akarja eladni, na az már bőven pofátlanság kategória. :K

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39285) idegen lény válasza SP4C3 (#39282) üzenetére


idegen lény
őstag

Szóval egy próbaverzió. Ez ugye nem azt jelenti, hogy csak az ingyenes frissítési időszak végéig használható? Védjegyen mit értesz? Azt, hogy mégis az enyém lesz? Tudtommal a Windows 10-et amúgy sem nagyon lehet személyre szabni. Mit értesz személyreszabás alatt? Nem lehet saját képernyővédőm? Na bumm. Vagy nem lehet Microsoft-fiókom? Azért remélem, hogy az Asztalra pakolgathatok.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#39286) SP4C3 válasza idegen lény (#39285) üzenetére


SP4C3
veterán

Dzsízüsz Krájszt, mennyi kérdés...
Na sorjában.

K: Ez ugye nem azt jelenti, hogy csak az ingyenes frissítési időszak végéig használható?
V: Nem, hanem azt jelenti, hogy lesz egy védjegy a destkopon "nem eredeti winfos" bővebben google...

K: Védjegyen mit értesz?
V: Ezt:

K: Azt, hogy mégis az enyém lesz?
V: Elvesztem, de ha win-re gondolsz, akkor nem, nem lesz a tiéd, csak próbaverzió...

Á: Tudtommal a Windows 10-et amúgy sem nagyon lehet személyre szabni.
H: Egyik windows-t sem lehet teljesen személyreszabni, de az aktiválatlan win10-et még annyira sem.. :U

K: Vagy nem lehet Microsoft-fiókom?
V: Már miért ne lehetne? Csak nem tudsz majd bejelentkezni, személy szerint elvből nem is használok microfos fiókot és nem is merném hozzácsatolni a win10-hez.

Á: Azért remélem, hogy az Asztalra pakolgathatok.
H: Igen, pakolgathatsz, csak a "This PC" ikon-t mondjuk nem tudod kirakni.

Megjegyzés:
Szerény véleményem szerint, hozzád jobban illene egy linux, mondjuk a Lubunu, vagy a Mint. :R

Esetleg Remix OS, vagy Android x86

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39287) vlevi válasza idegen lény (#39281) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez egy kinai tablet?
Sajnos trükköznek odavissza, hogy olcsobb legyen, de muvel a microsoft nem adja nekik ingyen a windowst, hát inkavv ők is kibbbbnak a vevővel.
:(

(#39288) ÍróKéz válasza idegen lény (#39285) üzenetére


ÍróKéz
csendes tag

Úgynézki ,hogy ez egy próbaverzió. Működik ,de ahogy sejted is pár beállítás aktíválás nélkül nem használható. (Sok beállítás tényleg nincs ) Sokat nem érdemes rajta ragozni. Ha tetszik ,amit kinéztél és nem akarnak lehúzni plusz pénzzel a próba windózért ,akkor vedd meg és vegyél olcsón hozzá egy 7-es vagy 8-as kulcsot akár itt az aprón. Mint írtam/tuk nyár közepéig ingyenes a váltás a 10-esre. Problem solved. Ez a legtisztább és pénztárcabarátabb verzió.

SP4C3 megelőzött. Jól le is írta. Még annyit hozzátennék ,hogy egy jó kis linux elfér a windóz mellett is. Akkor lesz két rendszer. Sokan használunk így gépeket.

[ Szerkesztve ]

At your service...

(#39289) kezo0 válasza SP4C3 (#39286) üzenetére


kezo0
addikt

A védjegy helyett nem inkább a vízjel szót akartad írni? ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#39290) SP4C3 válasza idegen lény (#39285) üzenetére


SP4C3
veterán

Ez lenne az? :C

kezo0 - Jajj, de "WaterMark" vízjel, elnézést és köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39291) idegen lény válasza SP4C3 (#39290) üzenetére


idegen lény
őstag

Igen, 35 ezer forintért. Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Az Androidból már elegem lett. Most is egy androidos mini PC-t használok, csak bajom van vele. A Chrome-ban nincs oldalnagyítás, kijelölni nehézkes, nem fordít le minden oldalt, néha lassú is. Szívesebben rendelném meg ezt 4GB/64GB aktivált Windows-zal, csak félek, hogy átverés, mert a PIPO-nak is van egy megszólalásig ugyanilyen gépe: [link]

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#39292) ÍróKéz válasza idegen lény (#39291) üzenetére


ÍróKéz
csendes tag

Egyébként ne haragudj ,de csak megkérdem. Mire kell ez a ketyere ? Márhogy mi a célfelhasználás ? Az androidos utálatot meg bírom érteni. Azt is ,hogy kéne a windows. De mire nem lenne jó egy megfelelő ingyenes linux disztró ehhez a cucchoz ? A játékok miatt vagy mi ? Nem piszkálásból ,hanem tényleg érdekel.

At your service...

(#39293) idegen lény válasza ÍróKéz (#39292) üzenetére


idegen lény
őstag

Csak böngészéshez. Linuxhoz még nem volt szerencsém, de úgy tudom, hogy az android is Linux alapokra épül. De linuxos mini PC-t nem is láttam még. Vagy arra célzol, hogy az androidosra rakjam fel a Linuxot? Nem hiszem, hogy lehet. Meg óva is intettek tőle, hogy akinek még a Windows is sok, az ne is próbálkozzon Linux-szal, Ubuntuval, stb.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#39294) SP4C3 válasza idegen lény (#39293) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem hozzáértésnek nyögés a vége, ne értsd félre. Akármilyen oprendszert haza lehet vágni. :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39295) ÍróKéz válasza idegen lény (#39293) üzenetére


ÍróKéz
csendes tag

Csak ennyi ? Akkor már megkaptad a választ. Ha a linux sok (márhogy jelenleg) és ez tetszik akkor vedd meg nyugodtan. Ha olcsón jutsz hozzá felár nélkül - szerzel hozzá egy ócsó kulcsot és megvagy. Megszokott windóz felület és tulajdonképpen egész jól használható 10-es. (az utóbbi startmenu és metro hibákat most ne ecseteljétek.) Párezerért árulják a kulcsokat. Aktíválod a próbaverzióra és nyugi van. Gondolom ennyit szeretnél. Használható gép - használható oprendszererrel külön macera nélkül. Kis fogyasztás ,kis hely a tévé tetejére. Jól értem ? Akkor megfelel egy ilyen.

At your service...

(#39296) idegen lény válasza ÍróKéz (#39295) üzenetére


idegen lény
őstag

Jó, köszi. Bár még mindig nem tudom, hogy mennyivel lesz jobb, ha aktiválom, mint ha nem. Ezek a pár ezres Windows 10 kulcsok ugye generált kulcsok, nem tiszták, azért ilyen "olcsók"?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#39297) ÍróKéz válasza idegen lény (#39296) üzenetére


ÍróKéz
csendes tag

Dehogynem tiszták. Máshogy nem is engednék ,hogy árulják. A régi kulcsokat adják el. Tökéletesen jogtiszták. Persze azért le kell csekkolni. Az új gépek is licensz-el jönnek és ezért a rengeteg régi "felesleges"-sé válik. Ezeket adják most el. Köszönhető mindez többek közt az OS X-nek és tán még a linuxnak is. A fejlődés vett ilyen irányt. Most a hardver a drágább ezek miatt. Azoknál fizeted meg a szoftver árát. Sima piacgazdaság.
Persze nem mondom ,nagy bajban lenne a picipuha ,ha tömegesen elterjedne a linux. Sok mai felhasználó észre se veszi ,ha kicserélem alatta a windózt mondjuk egy PCLinuxOS-re ,de ez már egy másik történet.

At your service...

(#39298) Milestone2 válasza SP4C3 (#39286) üzenetére


Milestone2
nagyúr

"...Esetleg Remix OS..."

Érdekelt volna, kár hogy a link nem működik...sem a Tiéd, sem az Android x86-ról továbbmutató link.
Eltűnt ez az érdekes project?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#39299) poirot


poirot
senior tag

Egy kérdésem lenne;

Az asztalon lévő ikonok nevének a szinét át lehet-e állítani másikra a fehérről. Ha igen hol ? Esetleg segéd program hozzá?

Köszönöm a válaszokat.

(#39300) atyca válasza ÍróKéz (#39297) üzenetére


atyca
senior tag

Szia!
Hol tudom ellenőrizni a "vásárolt" Win 10 kulcs érvényességét?
Van erre lehetőség a Microsoft oldalán valahol?

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.