Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39351) kemotox válasza ph2012 (#39350) üzenetére


kemotox
addikt

Jobb klikk a tálcán, tulajdonságok, és ott van valami összevonós dolog, azt kell állítgatni.

(#39352) Pokesz007 válasza idegen lény (#39349) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Gép gyorsaságával nincs gond. Tudom SSD -vel lehetne még gyorsítani. Majd ha lesz rá pénz,veszek.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#39353) Lacielvtárs válasza Lacielvtárs (#39343) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

tárgytalan, megoldódott :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#39354) Gombair


Gombair
csendes tag

Sziasztok,

Windows 10 Education verzióm van, kb 2-3 hete jelentkezett egy problémám. Indulás után kb 5 perccel a GPU használat felemelkedik 90-95%-ra úgy (CPU nem emelkedik meg), akkor is ha éppen nem csinálok semmit. A feladatkezelőben ha leállítom a Virtual disk service manager programot, akkor a GPU használat visszaáll a normál szintre.
ennek tudja valaki az okát, vagy hogyan lehet végleg kikapcsolni a fenti programot?

Köszönettel,

(#39355) #41133696


#41133696
törölt tag

Profi játékos közvetítését tette tönkre a Windows 10

lol, Így járnak a makacs W7 felhasználók :DDD

(#39356) norti válasza #41133696 (#39355) üzenetére


norti
addikt

Csak úgy nem indul el magától a W10 upgrade, nyilván beállította és elfelejtette. Amúgy meg origo tech cikk, ami kb. blikk bulvárrovat szint :D

(#39357) vlevi válasza norti (#39356) üzenetére


vlevi
nagyúr

WU általában hajnal 2-3 körülre állítja magát alapértelemezett újraindítási időnek.
wowozni is akkor szoktak.
A kettő együtt veszélyes kombináció :)

Ja, és ő nem megrgzött 7-es használó volt, a 10-es update indult újra...

[ Szerkesztve ]

(#39358) kemotox válasza #41133696 (#39355) üzenetére


kemotox
addikt

Baszod Windowsék már XP óta ezzel az automata újraindítós frissítős dologgal szopatják a népet, nem igaz, hogy nem tanulta meg ennyi idő alatt kikapcsolni, és manuálisan frissíteni :D
Amúgy meg 9 óra után nem ártott egy kis szünet :P

[ Szerkesztve ]

(#39359) netpeti98 válasza #41133696 (#39355) üzenetére


netpeti98
addikt

lol, Így járnak a makacs W7 felhasználók

A videó alapján ő már eleve Widnows 10-en volt. Mindenhol úgy hozzák le, mintha GWX update lett volna, közben pedig csak egy sima frissítés a Windows 10-hez. :)

[ Szerkesztve ]

(#39360) #78032384 válasza netpeti98 (#39359) üzenetére


#78032384
törölt tag

Nekem is így tűnt, talán a májusi pakkot kapta épp. Biztos halasztgatta, nem hallgatott Liam Neesonra:

"I don't care who you are. I don't care what you want. If you are looking for a "Never Install" option, I can tell you I don't have one. But what I do have are a very particular set of updates. Updates I have acquired after a very long download. Updates that make me a nightmare for people like you. If you let my updates run now that'll be the end of it. I will not look for them, I will not prompt you. But if you don't, I will look for them, I will find them, and I will begin installing update 1 of 89..."

[ Szerkesztve ]

(#39361) ph2012


ph2012
senior tag

Ilyen órát és dátumot hogy lehet beállítani?

(#39362) kemotox válasza ph2012 (#39361) üzenetére


kemotox
addikt

Alapból ilyen. A bejelentkezés előtti képernyő.

(#39363) oriic válasza #41133696 (#39355) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Alig egy honapos tortenet.

Live-Die-Respawn

(#39364) #19617792 válasza kemotox (#39358) üzenetére


#19617792
törölt tag

inkább MS tanulhatta volna meg a Linux módit, hogy ne kelljen restart a (legtöbb) frissítéshez :P

(#39365) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

A Win10 végülis melyik windowst viszi tovább?
Esetleg teljesen új?
Kösz előre is:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#39366) SP4C3 válasza piadex2 (#39365) üzenetére


SP4C3
veterán

Egyiket sem. Ez az utolsó windóz.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39367) idegen lény válasza piadex2 (#39365) üzenetére


idegen lény
őstag

Ez A Windows. The Windows. Még a kilencet is kihagyták, hogy ezzel is jelezzék, mekkora mérföldkő. Nem is lesz már több Windows, innentől ezt fogják frissítgetni ingyenesen, vagyis már nem kell többet operációs rendszerre költeni. Olyasmi lesz, mint az IOS.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#39368) worxland válasza SP4C3 (#39366) üzenetére


worxland
addikt

"Ez az utolsó windóz." - marketingszósz.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#39370) bon válasza #19617792 (#39364) üzenetére


bon
őstag

Windows se indul újra minden frissítés miatt.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#39371) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok van egy Acer aspire 725-m. Nem egy erő gép, általános felhasználásra szeretném használni, net film zene, torrent, képkezelés. Szerintetek erőforrás felhasználásban van különbség mondjuk a home és az education között?

(#39372) netpeti98 válasza piadex2 (#39365) üzenetére


netpeti98
addikt

Attól függ mit értünk továbbvivésen. :)
A Windows 8.(1) utódja, ami a 7 utódja, ami a Vista utódja, és így tovább.

(#39373) piadex2 válasza piadex2 (#39365) üzenetére


piadex2
senior tag

Tiszteletem!

Úgy értem, hogy a Windows 10 melyiken alapul?
A 7 a vistán alapult pl...

Azt tudom, hogy miért nem 9 stb.

Ezt azért kérdem, hogyha nincs a 10-hez driver, akkor melyik korábbi windowsét érdemes próbálni.
kösz.
üdv.

piadex2

ps:
viszont a vista nem az xp-n alapult, bár az volt előtte...

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#39374) bobalazs válasza piadex2 (#39373) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

7-8 mindegy. Ha müxik vele örülj, garancia semmire sincs.

(#39375) saelin válasza idegen lény (#39367) üzenetére


saelin
veterán

"vagyis már nem kell többet operációs rendszerre költeni"

Erre nem vennék mérget. Simán megeshet, hogy egy update pénzes lesz. (Bár gondolom nem kérnek el érte még egyszer annyit.)

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#39376) Sakab válasza Sakab (#39371) üzenetére


Sakab
senior tag

Erre? :F

(#39377) idegen lény válasza Sakab (#39371) üzenetére


idegen lény
őstag

[link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#39378) this is life válasza Sakab (#39376) üzenetére


this is life
Ármester

Ha nincs szukseg a plusz szolgaltatasokra amit az edu nyujt akkor a home is boven eleg .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#39379) vlevi válasza piadex2 (#39373) üzenetére


vlevi
nagyúr

Vistahoz képest rengeteg dolog valtozott a hetesben, még akkor is, ha ez kivulrol nem nagyon látszik.
8(.1) után a tizes is nagyon át lett gyúrva. Azonban ellentétben a hetessel, ami a nem tul népszerű vista után mondhatni bankot robbantott, a tizes sajnos sokkal instabilabb, kiforratlanabb, mint az a nyócas, ami megközeliteni sem tudra a hetes sikerét. Ha nem lenne az automatikus update, akkor szerintem a tizesből még annyi sem futna a gépeken, mint 8(.1)-ből.

(#39380) Sztlaci válasza SP4C3 (#39366) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Hát ez tényleg egy utolsó. ;]

[link]

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#39381) idegen lény


idegen lény
őstag

Sosem volt még ilyen biztonságos a Windows! [Augusztustól két vírusirtó párhuzamos használatát is támogatja a Windows 10!]

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#39382) vlevi válasza idegen lény (#39381) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nnnaaa.
Errő jut eszembe, hogy felraktam azinsider verziót.
Fel akartam telepiteni a far managert ( farmanager.com oldalrolletoltve), de a defender kivágta a pixába, merthogy locky ransomware wan benne!
Aztabüdösk....
Nemmellesleg megjegyzem, hogy a melóhelyen 1-2 honapja bekeveredett valahonnan ez a locky, pedig orrbaszájba noddal (abbol is a vállalati endpoint) ellenörizve van minden.

(#39383) vlevi válasza Sztlaci (#39380) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát remélem, nem olyan utolsó lesz, mint a viccben.
-Hallotad, hogy megszűnik az APEH?
-Miért?
-Kaptam egy levelet, azt írják, utolsó felszólítás :)

(#39384) lugosi111


lugosi111
csendes tag

Dobozos(! (FPP)) 8.1-ről tértem át, tiszta telepítéssel. A 8.1 kulcsával simán fel is ment a Win10.
Aztán megtörtént az elkerülhetetlen. Gépcsere. (Alaplap, processzor, RAM.)
Először a fent lévő Win10 gond nélkül elindult, meg se kottyant neki a hardverváltozás (bár később még jöhettek volna gondok - már nem derül ki...). Az aktiválás volt kissé körülményes és egyelőre sikertelen is.
Ez után újratelepítettem az eredeti FPP Win 8.1-emet, a hozzá kapott termék-kulccsal. A telepítés során el is fogadta, de jelen státusza: "A Windows nincs aktiválva."
Aktiváljuk, nosza!
"Ez a termékkulcs egy másik gépen már aktiválva van." - végül is ez igaz...
Felajánlott lehetőségek:
-Új kulcs megadása - ezt kipróbáltam, hátha csak elütöttem valahol, de nem fogadta el (egy másik gépen használatban van).
Úgyhogy jelenleg a díszes, dobozos, eredeti, kártyácskás Winem egy drága szobadísz?

-Új kulcs vásárlása: Erre a netikett szabályai miatt nem válaszolnék...

-Ügyfélszolgálat hívása telefonon. Na ezt is kipróbáltam, vicces volt. Először meg kellett adnom a teljes Fibonacci-számsort vagy a Pi első 72 tizedesét - már nem is tudom. Sokáig tartott és csak annyit értem el, hogy közölték, hétvégén nem melóznak, mert nehogy már, meg minek? (Az internetszolgáltatómnál 24 órás a készenlét - de hát az egy kis cég és nincs monopolhelyzetben...) Esetleg , ha az angoltudásom kellő szintű megpróbálhatom angolul - ajánlották (nem ember, csak felvételről) . (Mert angol nyelvterületen jobb a munkamorál?)
ÖÖÖ... Hello! MS? Plíz áktivét máj originál vindóz éjgt dot van! Áj heve nyú méjnbord. Mit mondjak? ÖÖÖ... Hello! MS? Plíz áktivét máj originál vindóz éjgt dot van! ÖÖÖ... Hello! MS? Plíz áktivét máj originál vindóz éjgt dot van!
Most várom a hétfőt...és imádkozom.

(#39385) hape60 válasza hape60 (#39314) üzenetére


hape60
aktív tag

Megtaláltam, a Teljesítmény beállításnál kellett a "'Betekintés engedélyezése" négyzetet bepipálni. (A gép a teljesítmény növelése miatt csak a legszükségesebb gombokon volt kipipálva. Ez kimaradt.. ) :C

(#39386) idegen lény válasza vlevi (#39382) üzenetére


idegen lény
őstag

Így már a Defender ellenőrizheti a másik vírusirtót is. :)

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#39387) saelin válasza idegen lény (#39381) üzenetére


saelin
veterán

Ennek mi értelme van? :F

Főleg az olyan megoldások mellett, ami több motorral is tud dolgozni...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#39388) idegen lény válasza saelin (#39387) üzenetére


idegen lény
őstag

Nem tudom, hogy milyen megoldásokra gondolsz, de alapból a Windowsokon eddig nem volt szerencsés egyidőben két vírusirtót futtatni. Nem véletlenül kapcsolták ki eddig a beépítettet, ha fölraktál egy másikat. Engem speciel megnyugtat a tudat, ha a Defender is ott figyel.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#39389) sutszi


sutszi
veterán

Viszonylag ismerkedős fázisban vagyok Win10-el. Adott egy friss telepítés és van pár dolog amit nem teljesen értek.

1. OneDrive: Nagyon irritáló, hogy ezt telepíti alapból. Leszedtem egy OneDrive eltávolító leírás alapján. Persze a végén, ott van, hogy ha mégis vissza akarom tenni akkor csak beírom a parancsot és kész... :U
Szóval ez a megoldás tényleg leszedi hosszú távú, és nincs semmiféle MS trükk amivel mégis visszakerül mondjuk frissítés után?

2. Windows Update: Ha már frissítés. Korábban nálam az az opció volt aktív, hogy én mondom meg mikor töltse le és telepítse a frissítéseket. Ezt nagyon durván "leegyszerűsítették". Van arra megoldás, hogy bármilyen frissítéshez kapcsolódó művelet (akár a frissítések keresése is) csak akkor fusson ha én azt mondom?

3. Van 1-2 gyártói szoftver a Store-ban amire szükségem van. Ehhez viszont kér egy live accountot. Nem lehet valahogy megkerülni ezt?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#39390) GEPESZ66 válasza lugosi111 (#39384) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekem is van egy gépem,9 éves,amin WIN10 van.
Ezért most vennék egy új gépet,amin a WIN8- as kulcsával aktiválnám a WIN10- et.
Korábban azt írták itt,hogy ez lehetséges,vagy nem?

(#39391) Noxy válasza GEPESZ66 (#39390) üzenetére


Noxy
veterán

Ha dobozos Win 8.1 van a gépen akkor igen. OEM (Géppel 1ütt vásárolt) nem lehet, mert 9 éve nem volt még Win 7 sem.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#39392) GEPESZ66 válasza Noxy (#39391) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A fenti hozzászólásban is dobozosról volt szó, csak ezért kérdeztem.
Nekem vásárolt kódom van. Amikor megjelent a WIN8, a Tisztaszoftver keretében lehetett még venni is.

(#39393) raidx válasza sutszi (#39389) üzenetére


raidx
őstag

1, Nekem még nem jött vissza!
2, A frissítési mechanizmus elég agresszív és nem sok minden tehető meg. Csoportházirendbe vagy regisztribe lehet buherálni, hogy csak akkor települjön amikor te akarod. Ennyi. Vagy kompletten tiltod az updatet és időnként engedéjezed és keresd a frissítéseket.
3, Nem.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#39394) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok.
A mappa ablak tetején van egy keresés fül. Sikerült bezárnom. Hogy lehet visszaállítani?
Erre gondolok:

Köszi.

(#39395) netpeti98 válasza ph2012 (#39394) üzenetére


netpeti98
addikt

Nekem csak akkor van ott, ha be van kattintva a keresőmező vagy van bele valami írva.

(#39396) ripla válasza edeleny (#39223) üzenetére


ripla
őstag

"Amióta az uj verzió feltelepült a 10-es ből, a jelszó beírása után legalább egy percet gondolkodik mielőtt beengedne! xxx@hotmail.com-t használok!
Van erre valami megoldás? Csak tekeri a homokórát!"

nálam dettó ugyanez van, annyi különbséggel, hogy nálam nincsen jelszó meg belépési név. egyik napról a másikra úgy döntött, hogy ezentúl így fog elindulni, hogy miért, ne kérdezd. én nem nyúltam semmihez, ugyanúgy kapcsoltam ki, mint előtte rengetegszer, másnap reggel meg így indult, ahogy te is leírtad. forog a homokóra vagy 1 percig, közben nem történik semmi, a vinyóled sem villog, aztán hirtelen gondol egyet, és 2 másodperc alatt bedob az asztalra.
pedig egy 120-as crucial ssd-n van a rendszer, tehát még az sem lehet, hogy lassan tölt.
a probléma megjelenése előtt kb. 15 másodperc volt, amíg a bekapcsolástól eljutottam az asztalig, ez most nagyjából 1,5 percre nőtt......
a probléma megjelenése előtt 2 nappal volt egy frissítés, én inkább attól félek, hogy megint elcsesztek valamit.

(#39397) ot93 válasza sutszi (#39389) üzenetére


ot93
senior tag

Ahogy átfutottam a leírást, úgy gondolom, hogy nem szedi le csak inaktiválja, tehát nem lesz látható sehol sem, meg nem is fut a háttérben sem... de rajt van a gépen, éppen ezért lehetséges, hogy az .exe fájl elindításával újraaktiválódik... azt, hogy egy frissítés során vissza állítódik-e, nem tudom...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#39398) Apucy01 válasza ripla (#39396) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia!

A tálca automatikus elrejtése be van kapcsolva? mert nekem akkor csinálja ugyan ezt ha az be van kapcsolva... :W

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#39399) sutszi válasza raidx (#39393) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi.

(#39397) ot93 : Igen, a telepítő állomány marad a gépen lényegében.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#39400) ripla válasza Apucy01 (#39398) üzenetére


ripla
őstag

nem, semmi ilyen. mondom, nem nyúltam semmihez, egyik este kikapcsoltam, másnap reggel óta meg így megy. ha emlékeim nem csalnak, előtte 2 nappal volt egy frissítés, azóta ilyen.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.