Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39651) Wucky válasza Воланд (#39649) üzenetére


Wucky
senior tag

Köszi :C

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#39652) cigam válasza molnarpeter (#39650) üzenetére


cigam
félisten

Eseménynaplóban van róla bejegyzés? Egy router több szempontból is segítség lenne.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39653) molnarpeter válasza cigam (#39652) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Egyelőre az eszközkezelőben tiltottam le a hálózati hw kikapcsolását energiamegtakarítás céljából, az nem segített. Még a quick boot kikapcsolást nem próbáltam. Megnézem akkor az eseménynaplót is rövidesen. Csak egy switchként üzemelő samknows box van most (routert elvitte a vihar). :R C2D proci, stb, nem mai gép (Dell Inspiron 1525). Korábban már Win 8 alatt tapasztaltam hasonlót a sajátomon, akkor úgy vettem észre, a túl sok memóriaigényes folyamat zavart bele a képbe, reboot után jó volt (Latitude E5430 - i5, anno 4GB RAM-mal produkálta).

(#39654) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Azt már tudom, hogy miért lesz kevesebb a szabad helyem, ha törlök egy APP-ot.

De azt meg tudná valaki magyarázni, hogy attól miért fogy a hely, ha megszüntetem az indexelést egy meghajtón?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39655) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

Egyik barátom besétált a MS csapdába. Halogatta a Win10-re frissítést - legalábbis ezt gondolta. Valójában egyszer csak felmászott a gépre és most bekapcsoláskor a feltételek elfogadását kéri a Win addig nem tudja használni a gépet.

Ő nem szeretne Win10-et.

Hogy lehetne a legegyszerűbben eltávolítani?

Ő nem IT beállítottságú és Angliában van.
Bár jön haza és lehet el tudom hozatni vele a gépet.

Köszi!

Gippazoid Novelties Inc.

(#39656) Dilikutya válasza gippazoid (#39655) üzenetére


Dilikutya
félisten

Fogadja el, bejelentkezik, és mehet a downgrade.

Gépház->Frissítés és biztonság->Helyreállítás->Visszaállás Windows X-re.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#39657) cattus válasza gippazoid (#39655) üzenetére


cattus
őstag

Gépházban van olyan lehetőség, hogy vissza tudja állítani az előző rendszert.

Do the thing!

(#39658) #58000384 válasza gippazoid (#39655) üzenetére


#58000384
törölt tag

Elvileg ha elutasítja a szerződést, akkor visszaáll a korábbi Windows.

(#39659) molnarpeter válasza molnarpeter (#39653) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Quick boot kikapcsolás nem segített. Mit nézzek az eseménynaplóban? Most épp net nem működik, de a Win néhány percig ép kapcsolatot jelzett a tálcán, de már ott is hibát mutat.

[ Szerkesztve ]

(#39660) molnarpeter válasza molnarpeter (#39659) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lecsatlakozott a gép a hálóról, "Nem lehet csatlakozni(...)", "The modem or other connecting device has reported an error. " hibaüzenetet dob.
Avira van a gépen, elvileg minden rendben vele. Win tűzfal nem lehet probléma?
Mobilról osztott Wifi most működik, úgy néz ki (reboot nem volt).

[ Szerkesztve ]

(#39661) python1 válasza molnarpeter (#39660) üzenetére


python1
veterán

Nem valami frissítés lehet a probléma,nálam a hálókártya frissítés után csinálta ezt,másik driver oldotta meg.

(#39662) molnarpeter válasza python1 (#39661) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

W7 -> W10 volt a frissítés :) Dell sajnos régen adott ki drivert, próbálkozzak azzal, vagy töröljem le az eszközt, és hagyjam automatikusan telepíteni?

(#39663) python1 válasza molnarpeter (#39662) üzenetére


python1
veterán

Próbáld meg mindkettőt,reméljük megoldódik a probléma.

(#39664) this is life válasza saelin (#39618) üzenetére


this is life
Ármester

Hat miert ne , amugy is perverz vagyok mert a baidu av-hasznalom , s eddig minden rendben vele , defendert kikapcsolja a dolgat meg csendesen teszi...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#39665) Beggar


Beggar
csendes tag

Sziasztok!
Kb. 3 órája, alvó állapotba akartam tenni a laptopom, de fekete képernyő után nem állt le. Ezután hard reset, de csak töltött a Windows 10 logónál. Próbáltam párszor újraindítani, sikertelenül. Jó, akkor megróbáltam a safe mode-ot is, de nem lépett be (4/F4-es gombot nyomtam), felugrott egy másodpercre egy ablak és csak fekete háttér kurzorral. A sikertelenségre való tekintettel megpróbáltam egy pendrive-ra rakott windows telepítőt, de nagy örömömre az sem indul, ugyanazt produkálja, mint a safe mode. Van esetleg ötletetek, hogy ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#39666) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
Melyik Win10Pro vagy Home érdemes jàtékra hasznàlni,vagy nincs különbség?

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#39667) Fandango válasza Pokesz007 (#39666) üzenetére


Fandango
veterán

Játékra elég lesz a Home.

(#39668) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Milyen szoftverrel lehetne megoldani ezt? :R
Itt figyel egy ilyen szenzor az asztalomon, USB-I2C adapter se probléma.
A problémám, hogy nem találok rá szoftveres megoldást. :(
PC-n még soha senkinek nem jutott eszébe (gyári megoldás) rgb fényérzékelőt használnia?
Köszi!

(#39669) Dilikutya válasza Pokesz007 (#39666) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha már a kérdés felmerült, akkor neked biztos, hogy elég a Home. A Pro verziót inkább vállalati környezetbe szánják, az otthoni felhasználóknak csak igen alacsony, 1% körüli része használja, valószínűleg.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#39670) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Köszi a vàlaszokat.
Mintha lassabb lenne az indulas a Home al ,mint a Pro val volt,de lehet valami frissítés miatt.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#39671) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Erről a build-ről (10240) vajon miért nem akar frissülni a 10586.318-ra?
A kisebb frissítések megérkeznek.

(#39672) dokee78 válasza cattus (#39641) üzenetére


dokee78
félisten

Naptárra gondoltam.
Posta az megjön!

(#39673) mope


mope
tag

Sziasztok!

Tudtok abban segíteni, hogy rendszeresen update-elt win 10 64bit esetében, miért van az, hogy ha kikapcsolom a gépet, majd újra be, az indítás óta eltelt idő nem nullázódik.
(véleményem szerint ez lehet a következő jelenség oka: )

Ezt azért kezdtem el figyelni, mert megjelent egy olyan hiba, hogy chrome letöltés alatt (vagy youtube) a negyedik mag fullon jár és az egeret nem tudom arrébb húzni annyira szaggat. Szerintem i5, 16GB és SSD mellett ez eléggé fura. Először arra gyanakodtam, hogy meghülyült az OP rendszer, szóval csináltam egy reinstallt. Minden megjavult egy darabig, majd ismét 6-7 nap volt a rendszerindítás óta eltelt idő és kezdte újra maxon járatni a 4. magot.
Aztán fogtam és a Samsung SSD szoftverében átállítottam maximum performance-re. Újraindult a gép, aztán lenullázódott a rendszerindítás óta eltelt idő. Ismét jó volt egy darabig minden, aztán újra előjött a probléma.
Szóval olyan mintha nem tudnám kikapcsolni teljesen a gépet és szemetelődne. Ja, és nincs hibernálva a gép. Rendesen bios boot-tal indul a bekapcsolás. Teljes áramtalanítás után is pörög a rendszerindítási idő :Y

[ Szerkesztve ]

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#39674) vlevi válasza mope (#39673) üzenetére


vlevi
nagyúr

A gyorsindítás miatt van.
Kapcsold ki a gyorsinídtást (amit én csak TROLLkodásként lassított leállásnak szoktam hívni, mert a leállási idő többel nő, mint amennyit spórolsz az indításon :)
A gyorsindítás elvileg arra lenne jó, hogy ne nulláról kezdje betölteni a rendszer magát, hanem leálláskori rendszerállapotot töltse be. Nem egyenértékű a hibernálással, mert a te felhasználói folyamatod nem marad meg, de a rendszerindítás közben jónéhány dolgot így kihagyhat a windows a botlási folyamatból.
Ez az elmélet. A gyakorlatban viszont akinek SSD-je van, annak eddig is 3mp volt a bót, most, hogy emiatt 2.8mp lesz, hát, na, örüljönk neki. De ahhoz, hogy ezt a bootidőt megspórolja, ahhoz leálláskor a gigányi lomot kell kiírni az SSD-re, ami sok idő. HDD-nél meg mégsokkaltöbb.
A gyorsindítás miatt a HDD-k állapotát is csak magának menti el a rendszer, nem íródik ki minden a lemezekre. Emiatt dualbootos rendszererben nagy gond lehet belőle, filerendszer sérülések, satöbbi.
Nem tudom, pl. USB meghajtókkal ilyenkor mit csinál? Mert pontos válaszra nem emlékszem. Win10 kikapcsolás után rendben van a 2TB-os külső HDD-m, vagy sem? Mintha nyócasnál emlékeznék olyanra, hogy egyszer mintha előfordult volna az, hogy a win8-al HDD-re másolt, és utána kikapcsolt gépből kihúzott HDD-n a TV-m nem látta a filmek egy részét. De ez már nagyon rég volt, lehet, igaz se volt, vagy, ha igen, talán javították. Nemtudom.
Ha pl. RAM-t, videókártyát akarok cserélni a gépben, akkor se tesz jót neki, ha nincs teljesen leálítva.
Végül pedig, hogy a windowsnek az elmúlt huszonharmincon évben sosem ártott, ha néhanapján újraindítják. Maradjunk meg ennél a jó szokásnál, induljon nulláról a rendszer, ha kikapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#39675) netpeti98 válasza huan (#39671) üzenetére


netpeti98
addikt

Frissítsd a Media Creation Tool segítségével.

(#39676) CactuS válasza CactuS (#39630) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Erre esetleg valaki? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#39677) mope válasza vlevi (#39674) üzenetére


mope
tag

Köszi a választ. A biosban keressem a kikapcsolási lehetőséget?

szerk: megtaláltam. :) /energiagazdálkodás-> leállítási beállítások/

[ Szerkesztve ]

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#39678) cattus válasza dokee78 (#39672) üzenetére


cattus
őstag

Gépház -> Rendszer -> Értesítések és műveletek alatt be van kapcsolva, hogy jogosult értesítések megjelenítésére?

Do the thing!

(#39679) Döglött Róka válasza vlevi (#39674) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nagyon kerlek ne szakerts mert sikerult alulmulni a topic szakertoit ezzel a szosszenettel. Olvass utana a fast bootnak.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#39680) bobalazs válasza mope (#39673) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem valamelyik driver pörgeti a cpu-t.
amugy ezt nem értem, mit jelent?:
áramtalanítás után is pörög a rendszerindítási idő

(#39681) molnarpeter válasza python1 (#39663) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Sajnos a MS által kiadott a legfrissebb, amit találtam. Azt újratelepítve sem oldódott meg a probléma. Próbáltam a hálókártya beállításait is bizgatni, egy-egy ilyen beállítás-mentés után megint tudott csatlakozni fél percre.

(#39682) huan válasza netpeti98 (#39675) üzenetére


huan
őstag

Enterprise-ra nem jó :O

(#39683) Freddycom


Freddycom
őstag

Sziasztok

Volt a gépemen egy Win 10 Pro, amit egy Windows 8.1-es kulccsal aktiváltam. Csináltam egy telepítő pendrive-ot a MCT-lal, alapbeállításokon hagytam sztem és most a reinstall után egy Win 10 Home került rá a gépre digitális aláírás okán (nem kért kulcsot telepítéskor). Elvileg a Home és a Pro minden további nélkül átjárható serial beírása után, de hiába írom be a gépházba a kulcsom, ezt a hibaüzenetet kapom:

A kérdésem tulajdonképpen az, hogy mé'?

(#39684) rgeorge válasza Freddycom (#39683) üzenetére


rgeorge
addikt

A Home és a Pro nem járható át.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#39685) Popes válasza Freddycom (#39683) üzenetére


Popes
őstag

Előbb az alapértelmezett termékkulcsot kell megadni és utána aktiválni a te kulcsoddal. Részletesen LINK

Deus ex machina

(#39686) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

"Weboldalunkon cookie-kat használunk, melyek célja, hogy teljesebb szolgáltatást nyújtsunk látogatóink részére."
Ez lehet automatikusan elfogadtatni, ne kelljen minden oldalnál állandóan rák klikkelni az elfogadom gombra?
Unalmas Uniós hülyeség, úgyis elhelyezi a coccie-kat.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#39687) vlevi válasza Sztlaci (#39686) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezt nem elfogadni kell, hanem tudomásul venni.
Egyébként, ha firefoxot használsz, akkor az I don't care about cookies nevű kiegészítő a te barátod :)
Én sokat androidozok, ráadásul nem csak böngészőből, hanem más alkalmazásokból is megjelenít webes tartalmat, pl. hírolvasó, és hasonló appok, amik ugyan feldobják ezt a figyelmeztetést, de mivel ő maga nem tárol kukit, ezért megjegyezni nem tudja, hogy én már leokádtam, ezért követkeő alkalommal újra felb****a az ablakot, ( és az idegeimet is).

[ Szerkesztve ]

(#39688) Freddycom válasza Popes (#39685) üzenetére


Freddycom
őstag

Áh, ez kell nekem, csak most nem tudom újraindítani a gépem, de ez lesz a megoldás. Köszi szépen!

(#39689) dokee78 válasza cattus (#39678) üzenetére


dokee78
félisten

Nincs ott a naptár.
Hogyan tudom hozzá adni?

(#39690) Sztlaci válasza vlevi (#39687) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Igen tudomásul venni, pont ezért hülyeség, mint az uniós szabályozások többsége. Eszetlen banda, csak a ki vagyok én működteti őket.
Olyan mint a TV esetén, ha a fülhallgató kimenetre csatlakoztatok hangfalat pld. számítógépes hangszórókat, mert van felesleges és jobban szól, mint a laposba épített játék hangszóró, azonnal letiltja a hangszín szabályzást, mert fülhangatónak hiszi, arra meg nem szabad szabályozni, ne hogy megsüketülj a kiemelt hangoktól, egy vicc, de rohadt rossz. Nem vagyok EU ellenes, de a sok baromságuk kezd amerikai stílusú túlszabályzott baromság lenni.

Egyébként köszi a linket! :R

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#39691) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Milyen programot javasolnátok a Windows 10 operációs rendszer komplett lementéséhez, hogy kényszervisszaállás esetén ne kelljen elölről kezdeni mindent?

Egy külső merevlemezre másolnám, de azon vannak más állományok is, tehát olyan megoldás kellene, ami nem írja felül a többi fájlt.

A Clonezilla jó erre, vagy tudtok más szoftvert ajánlani?

(#39692) huan


huan
őstag

Melyik Windows verziót használják a legtöbben? Melyiket érdemes telepíteni?
Windows 10 Home (Megjelenés Július 29.)
Windows 10 Mobile
Windows 10 Pro (Megjelenés Július 29.)
Windows 10 Enterprise (Vállalati) (Megjelenés Július 29.)
Windows 10 Mobile Enterprise (Vállalati)
Windows 10 Education (Megjelenés Július 29.)
Windows 10 IoT Core (Megjelenés Július 29.)

(#39693) westlake válasza huan (#39692) üzenetére


westlake
félisten

A kérdésednek semmi értelme. Melyiket érdemes? Amihez van eredeti kulcsod, nem? :U

Play nice!

(#39694) Воланд válasza huan (#39692) üzenetére


Воланд
titán

Erre már kaptál választ.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39695) huan válasza Воланд (#39694) üzenetére


huan
őstag

Pc-re szeretném telepíteni. Mobile?
Az iot nem ismerem.

(#39696) hazai68 válasza netpeti98 (#39578) üzenetére


hazai68
csendes tag

"Hol próbálod őket beállítani alapértelmezettnek?"

- Próbáltam a Gépházban, a Vezérlőpultban az alapértelmezett programoknál és a fájltársításoknál is, egyiknél sem sikerült.
Visszatettem végül a Windows 7 Ultimate-t, az nem szívat ilyenekkel. Az asztali számítógépemet asztali számítógépként szeretném használni, nem pedig tabletként vagy mobiltelefonként. :)

(#39697) hazai68 válasza python1 (#39582) üzenetére


hazai68
csendes tag

Ha egy félév múlva is így gondolod, akkor nincs semmi gond. A Win 10 "kis aljasságai" 3-4 hónap használat után kezdenek jelentkezni. (A túlsó oldal szabadsága egyre nagyobb, a tiéd egyre kisebb.)

(#39698) PuMbA válasza huan (#39695) üzenetére


PuMbA
titán

Home vagy Pro, a mobilos verzió elég nehezen megy fel PC-re :DDD

(#39699) cattus válasza dokee78 (#39689) üzenetére


cattus
őstag

Próbáld meg, hogy az alkalmazásban létrehozol egy eseményt. Ha küld róla értesítést, akkor meg kell jelennie a listában.

Do the thing!

(#39700) raidx válasza Dhampir (#39691) üzenetére


raidx
őstag

A WIn 10-be is megtalálható a hetes mentője. Lemezkép meg minden ami kell. De az AOMEI-nek is van két nagyon jó progija mentésre. Én az OneKey-t használom De más cégeknek is van, lehet válogatni.

[link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.