Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39401) bobalazs válasza ripla (#39396) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Válts microsoftról helyi fiókra ami nem kér jelszót, vagy elsőkörben próbáld meg a jelszókérést kikapcsolni.
keresőbe írd be hogy netplwiz, vagy futtatásba control userpasswords2 futtasd le. Utoljára kéri a jelszót.

[ Szerkesztve ]

(#39402) ripla válasza bobalazs (#39401) üzenetére


ripla
őstag

nincsen fiókom, sem jelszó, sem belépési név, mivel egyedül csak én használom a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#39403) idegen lény válasza raidx (#39393) üzenetére


idegen lény
őstag

"2,"
[link]

"3, Nem."
De akkor ez mit jelent?
"Ezzel szemben minden változatban lehetséges lesz az alkalmazások a Windows saját alkalmazásboltjának megkerülésével történő telepítése (side-loading of apps)"

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#39404) saelin válasza idegen lény (#39388) üzenetére


saelin
veterán

Nem egy időben 2 vírusirtót futtatni, hanem egyet ami 2 vagy több av motorral is tud dolgozni, ilyen pl a hitman és a 360 ts is. Ennek max annyi értelmét látom, hogy az ms ki tudja elemezni más vírusirtók viselkedését és az alapján fejlesztené a sajátját. (mondjuk ezt eddig is megtehette volna)

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#39405) saelin


saelin
veterán

Nem tudom ma mi van, de a posta alkalmazás szenved a szinkronizálással... 2 gmail cím és egy outlook.com-ost nem bír lekérdezni, de ha megnézem a webes felületen, akkor semmi baja ezeknek a címeknek.

Szerk.:
Kijelentkeztem a windowsból, ekkor dobott egy hibát (sajna nem működött ekkor a screenshot), majd vissza és most már jó. :F

Direkt megnéztem, hogy nem-e az uwp appok haltak meg, de mindegyik megnyílt és látszólag működtek is. Remélem több ilyen nem lesz.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#39406) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Sziasztok.

Bocs, előre is , mert nem igazán ide tartozik, de tudnátok abban segíteni, hogyan tudnék eltávolítani egy partíciót egy külső HDD-ről, amit a win10 hozott létre mentésnek? Rájöttem, hogy inkább lemezre mentek, de most nem tudom, hogyan töröljem a + meghajtót, ami ráadásul tök üres.
Köszi, ha segít valaki.

"csak a zene van"

(#39407) Bogyó bá' válasza dgyuri0123 (#39406) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Start-ikon jobb egérgombos menüjében Lemezkezelés?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#39408) dgyuri0123 válasza Bogyó bá' (#39407) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Megvan... :)

Hálásan köszönöm.

"csak a zene van"

(#39409) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!
Mi lehet az a nagy update amit már vagy 15 perce telepít a masinám? Az a fekete kép fogad amit 8.1-ről 10-re frissítéskor láthattunk, a "Windows frissítése", "A gép többször is újra fog indulni" feliratokkal és középen a nagy százalékjellel.

(#39410) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Felraktam tiszta telepítéssel egy win10 rendszert. Valamiért valamivel probléma van, de nem tudok rájönni, hogy mivel. A hang pattog. Gugliztam, keresgéltem letöltöttem egy DPC Latency Checker programot, ami azt mutatja, hogy vagy egyfolytában, vagy kis kihagyásokkal 8-16 milisec között van a latency.
Volt már fent win10 és nem volt ilyen gond. Hardver ugyan az. A legfrissebb hangkártya driver van fent, ugyan az, mint az előző win10 nél. Videokártya hangvezérlőjét is használom. Ha azt állítom be alapértelmezett kimenetnek, akkor mintha kevesebbet csinálná.
Próbáltam a netes leirások alapján letiltani a hálózati eszközöket, hangeszközöket, mindent letiltottam már, de nem történ változás. Aztán volt egy parancssorba beírós megoldás. Valami xperf. Én nem tudom mi az. Windows Kit programot kellett letölteni hozzá.
Giga ga-g31ms2l alaplap.

Win újratelepítés nálam a következő lépés, de előtte még egy próbát akartam tenni itt.

(#39411) King Unique válasza AeSDé Team (#39409) üzenetére


King Unique
titán

Build frissítés, lehet éppen 10240-ről a 10586-ra. Illetve, ha engedélyezve van az Insider Preview, akkor lehet azt pakolja fel.

(#39412) AeSDé Team válasza King Unique (#39411) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Nem vagyok insider, simán csak szólt hogy indítsak újra mert valamit frissítene. Jelenthet ez nekem bármi újat vagy teljesen lényegtelen?
Mostanra ért el 20%-ig, nem valami gyors.

[ Szerkesztve ]

(#39413) King Unique válasza AeSDé Team (#39412) üzenetére


King Unique
titán

A leírás alapján ez egyértelműen build upgrade lehet és nem sima frissítés. De mivel semmilyen konkrét infót nem adtál meg, így csak találgatni lehet, hogy vsz a 10240 —► 10586 frissítésről van szó. Jó esetben nem lesz semmi probléma, bár többeknél pont az ilyen nagyobb frissítések után szoktak jönni a gondok...

[ Szerkesztve ]

(#39414) worxland válasza AeSDé Team (#39412) üzenetére


worxland
addikt

Ird be parancssorba: winver
Mit ad vissza?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#39415) lugosi111 válasza GEPESZ66 (#39390) üzenetére


lugosi111
csendes tag

Hát, állítólag lehetséges, a licenc szerződésekben is az áll.
Win8.1: "A szoftvert átviheti az Ön egy másik számítógépére. "
Win10: "Ha Ön a szoftvert önálló szoftverként szerezte be (vagy ha a szoftvert önálló szoftverként beszerzett szoftverről frissítette), akkor a szoftvert átviheti egy másik, Önhöz tartozó eszközre."
Ez persze csak az FPP (dobozos, nem OEM és egyéb limitált licencek) változatokon van így - gondolom.
Sajnos a jelen helyzetben (a licenc a régi géphez van kapcsolva, az meg darabokban és nincs kedvem szerelni), csak a telefonos aktiválás működhet, de azt "csak munkaidőben" (megjegyzem, nem találtam konkrét utalást, mikor van az...).
Hétfőn újra megpróbálom. Majd írok, mi lett.

[ Szerkesztve ]

(#39416) ela válasza ripla (#39396) üzenetére


ela
tag

Sziasztok !

Nálam ,bár Insider-es vagyok a problémát a fiók kiválasztása oldotta meg.

Korábban volt @hotmail.com és @windowslive.com fiókom is ,de módosítottam @outlook.com-ra.

Azóta megy rendesen :)
ela :DD

[ Szerkesztve ]

A jó pap is holtig tanul.

(#39418) yanna válasza _BACKWARD (#39417) üzenetére


yanna
őstag

W10 "feature", keress vissza itt a fórumban.

(#39420) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Van egy laptopom, amin GPT partíciók vannak, ez néhány spec. programmal ütközik, ezért újra kell telepítenem, hogy ne GPT legyen.

Vagy lehet a rendszer újratelepítése nélkül átkonvertálni?

Ha újratelepítem a windows és formázom az SSD-t, akkor megoldódik ez a probléma, vagy külön át kell állítani még valamit, hogy ne GPT legyen? köszi a segítséget!

(#39421) vigyori78 válasza kalapacsolok (#39420) üzenetére


vigyori78
őstag

Ha nem akarsz GPT-t akkor nem UEFI-ben kell telepíteni a wint. ( bár ez a jobb )
Fórum.

(#39422) raidx válasza kalapacsolok (#39420) üzenetére


raidx
őstag

MBR to GPT igen, GPT to MBR nem. Sajna marad az újratelepítés.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#39423) #20221952


#20221952
törölt tag

Sziasztok!

Létezik az, hogy az Ami BIOS-ba csak akkor tudom kiválasztani a bootolandó eszközt az F8 megnyomásával Windows 10 használata esetén, ha a gépet újraindítom (leállítás utáni bekapcsolással nem)?

(#39424) saelin válasza #20221952 (#39423) üzenetére


saelin
veterán

Nincs elvariálva a boot sorrend? UEFI vagy legacy módban lett-e telepítve?

Ja, hogy csak újraindításnál... az érdekes. Próbáltad javítani a windowst? Megmarad minden fájlod és beállításod.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#39425) #20221952 válasza saelin (#39424) üzenetére


#20221952
törölt tag

Sajnos próbáltam, de nem lett jó.
Ha leállítom a gépet és aztán bekapcsolom, akkor nem tudom az F8-cal a booteszközt kiválasztani, mert nem reagál az F8-ra.
Újraindítás esetén reagál rá és akkor onnan bootol, ahonnan csak akarom.
Csak Windows 10 alatt van, ha Linux-ot (mondjuk Mint-et, vagy Ubuntu-t, esetleg Debian-t) használok, akkor nincs ilyen.
Nem értem a jelenséget...

(#39426) pjen válasza #20221952 (#39425) üzenetére


pjen
félisten

F12!próbáltad?Nekem ezzel megy.

(#39427) #20221952 válasza pjen (#39426) üzenetére


#20221952
törölt tag

Bekapcsolás esetén csak a DEL-re reagál, semmi másra.
Újraindítás esetén minden olyanra, amit a BIOS is támogat.

(#39428) pjen válasza #20221952 (#39427) üzenetére


pjen
félisten

Biztos próbáltad,de ha nem esetleg egy bios alaphelyzetbe állítás? :)

(#39429) #20221952 válasza pjen (#39428) üzenetére


#20221952
törölt tag

Igen, de sajnos semmi változás.
Létezik az, hogy egy operációs rendszer belenyúljon a BIOS-ba?

(#39430) vigyori78 válasza #20221952 (#39429) üzenetére


vigyori78
őstag

8, 8.1 ,10, igen :K

(#39431) rgeorge válasza #20221952 (#39427) üzenetére


rgeorge
addikt

Windows gyors rendszerindítás (energiabeállításokban): leállítás/bekapcsolás esetén működik, újraindításkor nem. Kapcsold ki, ha most be van, és nézd meg úgy. Lehet BIOS-ban is fast startup funckió, az nem ez, de akár az is okozhatja az eltérő működést bekapcsolás és újraindítás között.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#39432) #58000384 válasza #20221952 (#39429) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nem véletlenül UEFI-d van? Bekapcsolt gyorsindítás mellett nem érhető el egy vagy több funkció induláskor (ezért is van a rendszerben külön gomb az UEFI beállításainak eléréséhez), olyankor nem hidegindítás történik. Az energiagazdálkodáson belül a főkapcsoló funkcióinál kapcsold ki, hátha.

vigyori78: Nem nyúl bele a rendszer.

(#39433) vigyori78 válasza #58000384 (#39432) üzenetére


vigyori78
őstag

De biza belenyúl :K 117 telepített gépből kb 80-nál, secure boot, Fast boot, Os mode selection, alaplapi hang stb.. hát ha még uefi-s vga is van...

(#39434) lugosi111 válasza GEPESZ66 (#39390) üzenetére


lugosi111
csendes tag

Na, megvolt a telefonos aktiválás. Kicsit macerás (összesen 120 számot kell begépelni), de minden gond nélkül lement 13 perc 19 másodperc alatt. A hölgy nagyon kedves volt, de szűkszavú (nem kérdezett semmit :N ). Mikor mondtam, hogy hardverváltozás miatt hívom, már adta is a (ro)botot, aki lediktálta a hitelesítő kódot. Ennyi.

(#39435) GEPESZ66 válasza lugosi111 (#39434) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Telefonos aktiváláskor melyik számot kell hívni?

(#39436) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Melyik programmal tudom végleg letiltani,hogy ne frissítse a videokártya drivert automatikusan? Win10Home x64

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#39437) Popes válasza Pokesz007 (#39436) üzenetére


Popes
őstag

LINK

Deus ex machina

(#39438) Pala válasza Popes (#39437) üzenetére


Pala
veterán

Na ez az, ami nem működik. :)

Itt egy jobb. (Pro és Enterprise verzióknál tökéletes.)

Viszont Home Editionről van szó, ott nem tudom, mi a pálya. :F

[ Szerkesztve ]

(#39439) Popes válasza Pala (#39438) üzenetére


Popes
őstag

Eddig működött, még pár napja is. :)

Deus ex machina

(#39440) Pala válasza Popes (#39439) üzenetére


Pala
veterán

Csak aztán nehogy egyszercsak mégis frissüljön valami driver, mert láttam rá számos példát sajna. A Show&Hide eszközzel csak egy aktuális driver-frissítést tiltasz le, de ha kijön egy újabb, az megint felmászik (és akkor szépen megint rollback, elrejtés, stb.).

Ha viszont Group Policy Editorban tiltod, akkor az égvilágon semmi nem fog frissülni, sőt még te sem tudsz manuálisan frissíteni (ilyenkor átmenetileg ki kell kapcsolni a policy-t).

[ Szerkesztve ]

(#39441) Popes válasza Pala (#39440) üzenetére


Popes
őstag

Általában a legtöbb embernek az a fő gond hogy leszedi a drivert és újraindítás után már teszi is fel a win a sajátját még mielőtt telepíthetné az ember amit ő szeretne.(erre megoldás amit írtam)
Igen legyilkolhatod a Group Policy Editorban is,(valóban hatékony :K ) viszont sok embernek elég annyi is amit fentebb linkeltem.

Deus ex machina

(#39442) tutuhawer


tutuhawer
őstag

Szevasztok, láttam, volt kérdés, hogy miért nem megy a képernyő tükrözése, duplázása a TV kábellel. A keresőben kerestem, de választ nem találtam, van már erre valakinek tapasztalata W10-es laptoppal?
Előre is köszönöm

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#39443) #40553216


#40553216
törölt tag

Hali!
Van tapasztalat arról, hogy egy W7>W10 upgrade tönkre vágja-e a GRUB-ot? És utána az alapbeállítás a hybrid sleep lesz-e, azaz le kell-e ezt még külön lőni?

(#39444) norti válasza #40553216 (#39443) üzenetére


norti
addikt

Szia, szerintem készülj fel, hogy a W10 bootloadere átveszi az uralmat, úgyhogy érdemes előkészülni rá.

(#39445) King Unique válasza #40553216 (#39443) üzenetére


King Unique
titán

Nocsak. :)

Nem tudom, hogy a legújabb rendszereknél is így van-e, de korábban sokan panaszkodtak erre, szóval esélyes. Ha pl. több Windows van egymás mellett, akkor is berakja magát alapértelmezettnek és úgy vettem észre a fast startup is visszaáll alapértelmezett = bekapcsolt állapotba. Persze utóbbi pár kattintással kikapcsolható, illetve a GRUB is helyreállítható live rendszerről. Bár én inkább ezt a megoldást használom és akkor nem kell utóbbival foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#39446) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy megmaradnak e a Win 10 alatt létrehozott dokumentumok Win 8.1-re való visszatéréskor (30 napos visszaállítási időszak)? Tudom, készítsek másolatot a fájlokról, de nem az én gépemről van szó.

(#39447) D1Rect


D1Rect
félisten

Egy jó hosszú frissítés után a windows elcseszte a hangot.
Ha a realtek driverben tesztelem a hangszórót, akkor szól, de ha bármit indítok, akkor már nem.
Mit csináljak vele?
5.1-ként használtam, de valójában 2.1.
2 front + egy mélynyomó, na ebből a mély nem szól

A razer surroundot letöröltem, az AMD-t letiltottam, beállítottam alapértelmezettként, frissítettem drivert, elhárítottam a problémákat, kiemeléseket letiltottam, újraindítottam, szenteltvízzel locsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#39448) #58000384 válasza vigyori78 (#39433) üzenetére


#58000384
törölt tag

A bootolási folyamat tényleg a rendszertől függ (alszik, hibernált, kikapcsolt), de a Windows nem módosít semmit az UEFI beállításain :) A "belenyúlást" én így értettem. Fast startup mellett nem áll le teljesen a rendszer, a legtöbb gépen ilyenkor a beállítások és a boot menü nem érhető el.

D1Rect: Ha mindent törölsz, driver nélkül sem jó a beállítás után?

(#39449) vigyori78 válasza D1Rect (#39447) üzenetére


vigyori78
őstag

Milyen gépezet, milyen csatlakozással ?

(#39450) D1Rect válasza vigyori78 (#39449) üzenetére


D1Rect
félisten

Dettó ugyanígy néz ki, közben találtam workaroundot, a VLC megfelelően meghajtja.
De se a YT, de a groove, se a windows media player.

Na azóta meggyógyult a többi is. :F

(#39448) karak_22: Nem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.