Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39701) Dhampir válasza raidx (#39700) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen! :R

(#39702) vlevi válasza raidx (#39700) üzenetére


vlevi
nagyúr

Win7 backupot én is használtam, egészen addig, amig többször elő nek fordult, hogy nem sikerült vele a visszaállitás. Aomeit nem ismerem, de a macrium is jó, ezzel már többször kiprobaltam a visszállitast, más méretű, eltérő particiouju, ssd-rok hdd-re, és forditva.

(#39703) turbokappa válasza westlake (#39693) üzenetére


turbokappa
senior tag

Nem,nem,amihez van káemespicód😂

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#39704) cigam válasza vlevi (#39702) üzenetére


cigam
félisten

Egyedi hiba lehetett. Ha problémás lenne a beépített mentés, akkor azzal én is találkoztam volna az elmúlt pár év alatt, ill. az internet is hangos lenne tőle. Szóval én továbbra is is azt mondom, hogy nyugodtan használhatja a beépített mentést.
A macrium programja is remek megoldás, de túl van hype-olva. 12 egy tucat a hasonló tulajdonságokkal rendelkező programból, de valamiért vannak becsípődött sláger programok, mint a ccleaner,stb...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39705) vlevi válasza cigam (#39704) üzenetére


vlevi
nagyúr

Image backupot nem sikerült visszaállítani a Win7 mentésével. Visszatöltötte, de a végén azt írta, nem lett jó, nem is lehetett belőle bootolni. A file mentésekkel nem volt gond, azok sima zip fileok.
Macriumot azért szeretem, mert marhagyors. Nem tudom, mit és hogyan csinál, de az Easeussal hasonlítottam össze, és az Easeus sokkal lasabb volt. Ráadásul visszaállításkor a Macriumnak egy olyan HDD-t adtam oda, amin korábban GPT partició volt, de a mentés MBR. Nem teketóriázott, átparticionálta a lemezt, visszarakta a mentést, és kész. Az Easeusnál viszont elég sokat kell parancssorban babrálni, hogy ezt a partició váltást áterőltessem rajta. És az egész mentés nem volt olyan teljesen magától értetődő, mint a Macrium.
Nem állítom, hogy a Macrium a legjobb, csak azt, hogy én azt próbáltam, és azt ismerem.

(#39706) python1 válasza hazai68 (#39697) üzenetére


python1
veterán

3 gépen már fél éve futnak,nem igazán volt eddig problémám de lehet,hogy ezután kezdődik az agyf@sz. :F

(#39707) raidx válasza cigam (#39704) üzenetére


raidx
őstag

Windows 7 óta használtam a beépítettet. Elszemetesedett lemezre nem mindig akart menteni. Rendcsinálást követően viszont ment oda vissza minden. Alaplapom szervízbe volt és mikor visszakerült közölte a Win 10, hogy hibát észlet ezért újraindytja a rendszert. Ez ment az idők végezetéig. Mikor meguntam gondoltam jöhet a lemezképből visszaállítás. Sajnos nem műköfött. Okát nem sikerült megfejteni. Tiszta telepítés után Nem tudtam menteni mert valami jogosultsági gondja volt. Ekkor tettem fel az Aomei Onekey Recoveri progiját.Viszont azóta a Crimson sem működik rendesen. Olyan telepítőt használtam amibe a frissítések is benne vannak. Lehet ott van valami gubanc. Fura mert az alaplapnál csak elemet cseréltek, nem találtak semmi hibát, pedig úgy nézett ki, hogy az UEFI/BIOS meghalt.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#39708) raidx válasza vlevi (#39705) üzenetére


raidx
őstag

az OneKey meg létrehoz egy hejreállítási partíciót és ods ment. Bootoláskor is lehet választani a visszatöltést.ha a Win nem indulna. Első alkalommal újraindul és elég lassan halad. A további mentéseknél már nagyon gyors. Kíváncsiságból ellenőrzésként csináltam visszaállítást és minden rendben volt.
Az AOMEI Backupperje többet tud de nekem nincs rá szükségem. Most hétvégén egyébként jelentős árkedvezménnyel lehet a Backuppert megvásárolni állítólag.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#39709) cigam válasza raidx (#39707) üzenetére


cigam
félisten

Olyan telepítőt használtam amibe a frissítések is benne vannak.
Meg ki tudja mit "tuningoltak" a készítői. Ugyanakkor én is biztosra megyek, és a Paragon Backup&Recovery ingyenes verziójával is készül néha mentés. De egy átlagos felhasználónak bőven elég a beépített mentés. Első körben az adatok védelme miatt érdekes a dolog, nem pedig a komplett rendszer visszaállítás miatt. Mert amíg egy rendszert egy hétvége alatt visszahozok nulláról, addig az évek alatt összegyűlt csecsebecsék (videók, képek, doksik,...) pótolhatatlanok.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39710) vlevi válasza raidx (#39708) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az se rossz, de én meg éppenhogy másik lemezre szeretek menteni. Legjobb az USB-s külső HDD, mert azt ritkán használom, nem forog állandóan, annak a legkisebb az esélye, hogy tönkremegy. Ha lemezhiba van, akkor nemsokat érek a helyreállítási particióval.
Az EaseUS, a Macrium (és gondolom a többi is) csinál egy 1-2gigás bootolható pendriveot, amiből particionálást, mentést, visszaállítást, file böngészést lehet indítani.

(#39711) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Sziasztok.

Nemsokára grafikus kártyát fogok cserélni a gépemben és ilyenkor mindig újratelepítem az OS-t.
Tudom, hogyha aktivált Windows alatt cserélném ki, akkor még aktivált maradna a rendszer, de én szeretem hardvercserekor újratelepíteni azt.
Mivel egy dobozos hordozható licensel rendelkező Win 10 van rajta, ezért gondolom először deaktiválni kell azt.

A kérdésem az lenne, hogy pontosan hogyan kell deaktiválni az OS-t?

(#39712) fasterware


fasterware
aktív tag

Sziasztok.

Van az ssd-men egy windows 10, és melette egy hdd - n windows 8 telepítve, szoktam váltogatni, hogy melyik oprendszer töltsön be, ma bekapcsoltam a gépet és azt írta ki windows 10 bootolás közben, hogy a windows 8 - as hdd-n, hibát észlelt ezért javítja a partíciót, egyáltalán minek vizsgálja át a windows8 hdd-t, mikor nem is arról bootol ?

A kérdésem az lenne, hogy a BIOS-on belül mit mire kellene állítani, hogy ne legyen ez a hibajelenség. A virtualizáció ki van kapcsolva, nem tudom van e értelme bekapcsolni.

(#39713) Popes válasza FLATRONW (#39711) üzenetére


Popes
őstag

Nem kell deaktiválni, ha csak a vga-t cseréled simán felrakod és aktivált lesz.
Viszont kár újra rakni mert egy DDU-s pucolás is elég, de ha így szereted akkor az a te döntésed. :)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#39714) FLATRONW válasza Popes (#39713) üzenetére


FLATRONW
őstag

Kösz.
Igazából még a DDU sem kellene, mert NV-NV csere lesz.

Tegyük fel, hogy teljes gépcsere lenne, akkor hogyan kellene deaktiválni?

(#39715) height


height
aktív tag

Sziasztok!

FUJITSU LifeBook A544 notebook A5440M33B2HU (15,6" matt kijelző/Core i3/4GB/128GB SSD/ laptopom van.
Ezen el megy a Windows 10 es verziója ?

(#39716) cattus válasza height (#39715) üzenetére


cattus
őstag

Bőven.

Do the thing!

(#39717) height válasza cattus (#39716) üzenetére


height
aktív tag

köszönöm válaszod !

(#39718) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Nagyon megnőtt a boot időm, egy takarítás utáni Defraggler futtatás egész jól helyrehozta. :K

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#39719) MaCS_70 válasza cigam (#39704) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos én is faragtam már rá a Windows (8) rendszermentőjével egy HDD-csere alkalmával. Azóta Clonezilla - ingyen van és nyílt, csicsák nélkül.
Adatokam meg igyekszem nem a rendszerpartíción, lehetőség szerint másik fizikai tárolón tartani. A renszermappákat is átirányítom, meg aztán LSE az én barátom, meg a felhők, meg a biztonsági másolatok...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39720) MaCS_70 válasza FLATRONW (#39711) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én még sosem deaktiváltam Windowst, pedig volt már pár váltásom. Persze lehet, hogyrosszul csinálom és kéne, de még sosem volt gondom ebből.

Kártyacsere miatt pedig tényleg felesleges újratelepíteni...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39721) wjbhbdux válasza MaCS_70 (#39720) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Win8 óta már az alaplap+cpu cserét is jól tűri 👍

/s

(#39722) MaCS_70 válasza wjbhbdux (#39721) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem ezzel volt gond, egyszerűen közölte, hogy a visszaállítás sikertelen. Pedig még csak nem is OEM volt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39723) ricsi99


ricsi99
addikt

Win10 tud kezelni 2 db procit? Van nálam egy szerver alaplap ha igen akkor megpróbálom rá varázsolni :)

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#39724) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérés: van egy szabad (MSDNAA-s) win8.1 licenszem, amit szeretnék 10-esíteni, de úgy, hogy még nincs meg alá a gép, csak ősszel jön az új alaplap.

Valahogy lehet ebből 10-es licenszet varázsolni úgy, hogy az új gépen - ami az akció lejárta után jön - ne kelljen perkálni érte?

(Más: tök jó, úgy nézem a techbench iso frissült:R Nem árt, a nejem gépe most kapja épp a 10586-os frissítést, ahogy nézem a letöltésből, 2GB feletti lesz a "végösszeg")

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39725) pjen válasza fasterware (#39712) üzenetére


pjen
félisten

Ha az SSD bootol a HDD t csak mint adat vinyót látja és hibát észlelt,ezt igyekszik kijavítani.Hagyd,hogy javísa.Szerintem ha a HDD ről töltöd a 8 at ott is ki akarja javítani.

(#39726) rgeorge válasza fasterware (#39712) üzenetére


rgeorge
addikt

A gyors rendszerindítás okozhatja ezt, kapcsold ki mindkét operációs rendszerben.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#39727) Döglött Róka válasza rgeorge (#39726) üzenetére


Döglött Róka
veterán

:W

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#39728) raidx válasza vlevi (#39710) üzenetére


raidx
őstag

Nincs külön kütyü. Hasonló mint az OM gépek rejtett particiója és onnan tud bootolni is ha kell. Beállítható, hogy válasszál Win vagy Ő bootoljon. Beállítható, hogy F11 vagy A legyen a varázsbillentyű bootoláskor és akkor az Onekey indul még BIOS szinten.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#39729) sutszi


sutszi
veterán

Adott volt egy aktivált Win7-es gép. Upgradeltem Win 10-re. Igaz, hogy 100 + 1 évig tartott, de megcsinálta. Gondoltam akkor mivel megvan a kulcs ezért újratelepítem friss rendszerként. Újratelepítettem a rendszert, erre közli velem hogy ez kulcs nem jó...(Az új kulcs amit a win10 alatt láttam) Valaki el tudná magyarázni, hogy frissítsek egy win7-es és egy win8.1-es gépet 10- úgy, hogy utána friss telepítéssel is használható kulcsot kapjak?

Visszavonom. Az eredeti kulcsot kellett használom.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#39730) raidx válasza cigam (#39709) üzenetére


raidx
őstag

A képek Doksik külön lemezre mennek és van napi mentésük. Ezeket a könyvtárakat áthelyezem mindég a rendszerlemezről egy másikra mert még XP alatt szívtam a visszaállítással.
Innen a fórumról származik az ISO. Gyorsan kellett egy működőképes rendszer azért tünt jó ötletnek. Most azon gondolkodom, hogy kellene egy MS ISO-val újrarakni. De mindég van valami amiért kel a gép.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#39731) raidx válasza sutszi (#39729) üzenetére


raidx
őstag

Nincs kulcs! Át kell lépni telepítéskor. Majd, ha nethez jut az MS szerverén tárolt infó alapján aktiválódik.

Aa Win 7-8-8.1 eredeti kulcsával frissítés nélkül lehetett volna telepíteni állítólag.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#39732) sutszi válasza raidx (#39731) üzenetére


sutszi
veterán

Itt most a eredeti kulcsos megoldás volt az egyetlen út. MS szerver szerintem nem ment volna...bár kitudja. Nem volt időm kivárni...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#39733) Zsolt1


Zsolt1
tag

Sziasztok!
Win 10 Pro 64 bites rendszerem van és valamiért a Guest account engedélyezés után se használható, nem látszik a fiókok között. Találkozott már valaki ilyesmivel?

(#39734) Dhampir válasza raidx (#39707) üzenetére


Dhampir
félisten

Viszont azóta a Crimson sem működik rendesen.

Az nem jó. Nálam is Crimson van. :)

(#39715) d.rokus

Még annál régebbi konfigurációkra is vígan telepíthető. ThinkPad T510-re is telepítettem, és hónapok óta gond nélkül üzemel.

(#39719) MaCS_70

Én is a CloneZillán töprengtem, bár eddig még sosem kellett használnom. Rá lehet úgy másolni vele a rendszert egy külső meghajtóra, hogy azon a meghajtón lévő egyéb állományok ne sérüljenek meg? :F

[ Szerkesztve ]

(#39735) Wucky


Wucky
senior tag

Sziasztok!

Nálam is előjött az nvidia driver probléma. Igaz ez egy régi gép(880 GT). Win 7-ről lett frissítve 10-re. Olvastam hogy régebbi 8.1 alá való nvidia driver megoldja a gondot. Azt nem engedi telepíteni (337.88). Ami win 10-hez jó ugyan az a gond mint amikor a win magától telepíti.
Mivel oldhatnám meg a dolgot? DDU-val szedem le drivereket. Tiszta telepítés esetleg? Win 10 32 bit Pro-ról van szó.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#39736) Sztlaci válasza Döglött Róka (#39727) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Érdekelne a megoldás.
Nálam is volt korábbi rendszernél ilyen, és a javítás után, csak az újabb oprendszert volt hajlandó elindítani.
A Win szeret keresztbe pakolni állományokat telepítéskor a lemezek között, okát nem tudom. Mivel külső beavatkozás, amit nem naplóz a mások op rendszer megfelelően, ezért rendszeres a "fat tábla" hiba üzenet, javítani nem szabad. (Saját tapasztalat, hozzáértőbbek majd megmondják a tutit.)
Mindig egy merevlemez legyen telepítéskor.
Új HDD-re pakoltam Win 7-et. A gépben volt felejtve a mobil rack (XP) és ha kivettem hiányzó boot állomány miatt nem bootolt be a gépen a Win7, új telepítés lett a vége. Telepítéskor oda is írt valamit (????)
A telepített lemezről nem futott le a javítás funkció, már nem emlékszem a hibaüzenetre.
Szeret bizonyos állományokat keresztbe, másik hardverre pakolni, erről később olvastam, úgy látszik ez a hülyesége még a mai napig meg van.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#39737) t72killer válasza t72killer (#39724) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gépfüggetlen win8->win10 licensz-upgrade-re valaki?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39738) Sztlaci válasza Dhampir (#39734) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Rá lehet másolni, csak egy külön állomány lesz, egy külön mappában.
Persze pontosan kell megadni mit kérsz. Némelyik mentő progi, tud lemezmásolatot is készíteni, az törli a célmeghajtót. Ha nem kér célmappát az igen gyanús lehet, akkor alaposan át kell nézni mit választottál.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#39739) Dhampir válasza Sztlaci (#39738) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm az instrukciókat. :R

(#39740) DonMarco


DonMarco
aktív tag

Szép napot ! Tudom hogy nem mai videókártyák,de melyiket ajánljátok ? (Játékra nem kell,mert,nem játszom)
[link] vagy [link] Teszteltem mind a kettőt de én nem igen veszek észre külömbséget. Talán mintha kevésbé akadozna a youtubos full hd videóknál az nvidiás cucc,pedig olcsóbb kártya. Mi a véleményetek ? Köszi előre is !

[ Szerkesztve ]

(#39741) Freddycom


Freddycom
őstag

Sziasztok

Nem vagyok benne biztos, h ez windows 10 probléma, de mi okozhatja azt, hogy a 2*USB3.0 és 1*USB2.0 portból az egy darab usb2.0 nem működik, de úgy, hogy rádugva az egér vagy a pendrive ledje világít, de nem ismeri fel, nem mozog az egér?

(#39742) Sztlaci válasza DonMarco (#39740) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Videokártyában nem tudok tanácsot adni, de a YouTube videókat próbáld meg IE11, vagy Edge-vel lejátszani. Azokra optimalizálták!
Több gépes tapasztalat alapján a CPU igény sorrend ha az IE7=100%, akkor Firefox 160%, Chrome 210%.
Sajnos ez van. Az én gépemen (típus aláírásban)
Edge, IE: Full HD CPU terhelés 8-14%
Firefox Full HD CPU terhelés 30-45%
Google Chrome Full HD CPU terhelés 35-65%
YouTub miatt használom az Edge-t, IE11-et, ez utóbbi a preferált, mert erre sikerült az Adbolckert ráerőltetni, külső telepítéssel.
Az IE alatt a Full HD/60Fps ~40-45%-on terhel.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#39743) Wucky


Wucky
senior tag

A Vga driver problémára akkor még nincs megoldás? Nem foglalkozik vele az MS?

[ Szerkesztve ]

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#39744) python1 válasza ricsi99 (#39723) üzenetére


python1
veterán

Igen tud,a napokban telepítettem én is egy ilyen konfigot (AMD opteron 2x).

Mire szeretnéd használni,ha szabad érdeklődni?

(#39745) SP4C3 válasza Wucky (#39743) üzenetére


SP4C3
veterán

nvidia dolga lenne vele foglalkozni, rakd fel azt a verziót amit a kártyáddal kaptál. :U

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39746) FLATRONW válasza Wucky (#39743) üzenetére


FLATRONW
őstag

Korábbi Win 10-es drivereket próbáltad, pl. a 341.92-et?
Persze előtte tiltsd le a azt, hogy a Win 10 automatikusan frissítse a drivereket (szerencsére ezt ki lehet kapcsolni).

(#39747) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fantasztikus: egyik gépünk megkapta a 10586-os frissítést: megjelent kb 20 gigányi szemét a C-n, amiből 15+GB "előző windows" - a szemétdomb takarítása kb 20 perce folyik (5400rpm-es winyó):U

Továbbra is várom a javaslatokat, hogy mi a teendő, ha az embernek van egy 8.1 licensze, de gépe, amire 10est tenne csak késő ősszel v jövő tavasszal lesz.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39748) raidx válasza t72killer (#39747) üzenetére


raidx
őstag

MIvel e hó 29.-én vége az ingyenes frissítési lehetőségnek vagy maradsz a 8.1-nél vagy megveszed a 10-est.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#39749) pjen válasza t72killer (#39747) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem hívod fel az M.S.t,lehet simán van megoldás.

(#39750) Popes válasza t72killer (#39747) üzenetére


Popes
őstag

Hiába vársz választ ha nincs jó válasz.
De válaszolok. :) Lehetőségek, 1 amikor megvan a gép veszel egy licencet kp, 2 vársz a csodára hogy talán meghosszabbítja az MS az akciót, 3 felrakod most valamire és később megpróbálod az ügyfélszolgálatnál kisírni hogy meghalt a lap és legyenek oly kedvesek és aktiválják neked újra.
Na most ezek közül csak az első lehetőség biztos hogy Win10-ed lesz, a többi csak lutri.

Deus ex machina

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.