Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26851) lsc válasza edari (#26847) üzenetére


lsc
nagyúr

OK, köszi, tehát ez sem menne egyszerűen.

Az élet kegyetlen .

(#26852) pendre54 válasza netpeti98 (#26849) üzenetére


pendre54
addikt

Ok, ezt értem, de akkor valószínűleg nem egyértelműen fogalmaztam. Tehát, tegyük fel, hogy az előzetes várakozásoknak megfelelően nov. 12-én kiadja az MS ezt a bizonyos TH2-őt. Tegyük fel, bár nem szeretném, de esélyem van rá az eddigiek alapján, hogy a Win 7-ről frissített rendszerem dob egy hátast.
Amennyiben én még aznap, vagy másnap szeretnék egy tiszta telepítést végezni, leszedek egy telepítőt ISO-t az MS oldaláról, abban már azonnal benne lesz ez a TH2-es csomag, avagy csak 48 óra, 72 óra múlva integrálják bele?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#26853) edari válasza lsc (#26851) üzenetére


edari
őstag

Csak felhívod őket, elmondod mi a bánatod, ők szüttyögnek egy kicsit, majd mint egy gép, kidobják hogy aktiválják-e neked vagy se.

(#26854) westlake válasza pendre54 (#26852) üzenetére


westlake
félisten

12-én este (nálunk) fent lesz az összes TH2-es ISO az MSDN és a VLSC oldalakon. De ha a M$ oldalairól nem is, máshonnan biztosan le tudod majd szedni. Már "régen" készen van az össszes TH2-es telepítő. Szerintem csak a biztonság kedvéért vágták bele az Insider Preview csoportba (is). Pontosan ez volt a 10240-nél is.

#26856: Időzóna. Magyarország. ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#26855) netpeti98 válasza pendre54 (#26852) üzenetére


netpeti98
addikt

Azt írták, hogy lesz új Media Creation Tool is, azzal már az új ISO-k fognak lejönni. Sőt, a jelenlegi infók szerint a TH2-re frissített rendszer esetében, a hard reset is TH2-re fog vissza állni, és a 7-ről és 8.1-ről frissítők is rögtön a TH2-re fognak frissíteni.

(#26856) pendre54 válasza westlake (#26854) üzenetére


pendre54
addikt

Bocs, de nagyon nem vagyok képbe, ez a "nálunk", ez mi és hol? :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#26857) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Windows 10 pro van a gépen, és az asszony hisztizik, hogy a wordben 2 oldal egymás mellett jelenik meg. Ez megszüntethető lenne, ha beállítana egy kis nagyítást, de az nem jó neki. A monitor felbontása full hd. Ha lejjebb veszem akkor jó. Van neki egy külön felhasználói fiókja, és azt szeretném megoldani, hogy ha belép neki más felbontásban jelenjen meg, mint nekem.

Remélem érthető voltam. Ha valakinek van más ötlete ne tartsa vissza.

Köszi: Pribi

[ Szerkesztve ]

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#26858) B-L-A-C-K válasza Pribi (#26857) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Word-be a nézetnél van olyan opció hogy 1 oldal/2 oldalas nézet...

[ Szerkesztve ]

(#26859) Pribi válasza B-L-A-C-K (#26858) üzenetére


Pribi
senior tag

Valóban, de az nem az igazi, mert ha azt kiválasztom, akkor 75%-ra állítja a nagyítást, és alig látni. Ha felrakom 100%-ra akkor meg rögtön 2 oldalas lesz.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#26860) vlevi válasza Pribi (#26857) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ne nyisd meg teljesképernőn a wordot. Bezáráskor asszem megjegyzi, hogy nem teljes kepernyon volt nyitva.
Ez engem is idegesit, mert olyan barom a word, hogy 2 oldalt nyit meg 100%-ban, de azt nem veszi észre, hogy nem fér ki, ezért 4-5 sort mindig scrollozni kell le-fel.

(#26861) Pribi válasza vlevi (#26860) üzenetére


Pribi
senior tag

Az ötlet jó, de így se jó neki. Nehéz eset... :W :)

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#26862) Feri1977


Feri1977
senior tag

..most fogok felrobbanni..tesztelem 3 gépen is a TH2 bétáját vagy mijét..hát a kinézeten meg semmi érdemlegesen nem változtattak!! A hangasszisztens aaaaz nagggyon fontos..meg mindenféle baromság, de hogy a fagyások és a félkész rendszert toldozgatták volna, meg a beállítások egyik fele itt másik fele ott van, meg mint egy rajzfilm úgy néz ki minden ikon és reggelig sorolhatnám az nem fontos..semmi értelmeset nem javítottak rajta, cserébe a kutya nem használja áruház alkalmazások bővültek meg a szintén kutyát nem érdekli edgén is javítottak valamit..hát eszem megáll...grrrrr..pedig 3 gépen teszteltem, ahol sajnos volt rajtuk gond win 10-el működés közben, azt hiszem most rakom vissza a 8.1-et..pápá win 10!!!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#26863) Feri1977 válasza Sztlaci (#26835) üzenetére


Feri1977
senior tag

Szar úgy ahogy van az egész, épp előbb írtam, hogy nekem is rengeteg hasonló és egyéb problémám volt vele, mint a messiást úgy vártam a frissítést, erre semmi értelmes nincs benne..ugyanazok a gondok megmaradtak, szakadjon rájuk az ég, vissza a win 8.1, ennyi.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#26864) ittakary


ittakary
nagyúr

Windows 10et felraktam VHD-re 8.1 mellé, így kb kockázatmentesen ki tudom próbálni hogy sikerült a teljes verzió.

Egy bajom van: ha kikapcsolt állapotból akarom elérni a Windows 10-et, akkor először bebootol a 8.1, majd ott rakattintok a választóképernyőn a 10re, kikapcsol a gép, újra BIOS, újra bootol, és ezúttal a Win 10 jön be...

nem lehetne ezt egyszerűbben? úgy mint a régi szép időkben, amikor BIOS után egyből bejött a választóképernyő? :(

(#26865) #73029888


#73029888
törölt tag

Felraktam a W10 TH2 véglegest,angol nyelvvel amit utána lemagyarítottam és Chrome (FB és YT használatakor ezt kaptam:

VGA: AMD RADEON HD7790 1GB DDR5 és 15.11 BETA Catalyst Driver

[ Szerkesztve ]

(#26866) Feri1977 válasza #73029888 (#26865) üzenetére


Feri1977
senior tag

Mondom én, szar úgy ahogy van.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#26867) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!

Win7-ről álltam át 10-re egy gyengébb hardverű gépen, és eddig egész jól megy, de 2 problémát nem tudok megoldani.
1. 2 user van a gépen. Az én fiókom, (rendszergazda és jelszavas), illetve a fiamé, (sima user és jelszó nélküli). Hogy lehet azt beállítani, hogy bootolás után legyen login képernyő? Mert most ha én akarok a gépen valamit csinálni, akkor bekapcsolás után ki kell jelentkezni a gyerek fiókjából, és csak utána tudok belépni a sajátommal.
2. A sok előre telepített szemetet hogy lehet leszedni? Van pár, aminél nincs ott az eltávolítás opvió. (Xbox, Minecraft, wunderlist, stb)

Köszönöm!

(#26868) TRob1 válasza drmotto (#26867) üzenetére


TRob1
veterán

Előre telepített Minecraft? Wunderlist? :F :Y

¤ R'n'R ¤

(#26869) *Ropi* válasza B-L-A-C-K (#26836) üzenetére


*Ropi*
félisten

(#26870) vlevi


vlevi
nagyúr

Ma megnéztem a felskálázást.
Azt terveztem, hogy a monitoron marad a 100%, a TV kimeneten egy kicsit nagyobbra venném, hogy a fotelből, ágyból, vezetéknélküli egérrel tudjak filmezni, meg ilyenek.
Hát, ez egy használhatatlan hulladék.
Desktop nem méreteződött át, a windows intéző igen. Edge még az rendben lenne, de pl. a firefox egy homályos szutyok lett. Ami, tulajdonképpen természetesnek is mondható, mert ez egy hagyományos windows alkalmazás, és itt tényleg csak a nagyítást tudja csinálni a windows. De így értelmetlen az egész.
Az egészet a kodi (xbmc) teszi végképp használhatatlanná. Felskálázódik, de úgy, hogy a fullhd képernyőn minden másfélszer nagyobb, mint volt, de másfélszer lelóg a képernyőről.

Mondjuk pont a KODI esetén nem szükséges a felskálázás, mert ott alapból is elfogadható méretű minden.

[ Szerkesztve ]

(#26871) drmotto válasza TRob1 (#26868) üzenetére


drmotto
őstag

Rosszul fogalmaztam.
A sok retek csempe ezeknek a telepítésére az amit le szeretnék szedni. Bár ez izgat kevésbé, a login screen jobban zavar.

(#26872) Pribi válasza drmotto (#26867) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Az elsőre én is sokáig kerestem a megoldást. Az lett a vége, hogy mindkét usernek beállítottam jelszót. Így van login képernyő, és ki lehet választani hova lép be az ember. A neten amit találtam leírásokat, hogy mit hogyan kell beállítani, azok 1 újraindításig voltak használhatók.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#26873) wanted5


wanted5
őstag

a véleményeteket kérném:

1 hdd van a gépben, amin win7 van, ha erre csinálnék még 1 partíciót, amire felraknék egy másik win7-et, azt beaktiválnám és frissíteném win10-re, majd ezután újraraknám a win10-et, <- ez működne szerintetek?

a jelenlegi rendszert meg akarom tartani úgy ahogy van, viszont a win10-et jó lenne kipróbálni, meg beaktiválni, amíg ingyenes a frissítés, mert úgy tudom, hogy ha le is törlöm a microsoft eltárolja a szerverein hogy nekem eredeti, szal később tudnám használni...

(#26874) drmotto válasza Pribi (#26872) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi
Eléggé bosszantó apróságok ezek, mert egyébként sokkal simább a rendszer a gépen mint a w7 volt.
Kérdés:
Ha most frissítettem 10-re, és visszaállok a hetesre, akkor az a későbbiekben úgy számít hogy éltem az ingyenes frissítéssel? Tehát mondjuk jövő július 29 után is tudom frissíteni vagy ilyen esetben fizetőssé válik?

(#26875) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ma raktam fel a Win10-et, lehet bamba vagyok, de hol van az hogy zárolni tudjam a gépet?

*Ropi*: Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#26876) codmester


codmester
tag

Sziasztok megérné win7-ről 10-re frissíteni? (Win8-at is használok)

[ Szerkesztve ]

(#26877) AtHoS válasza B-L-A-C-K (#26875) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Start menü tetején katt a felhasználói fióknévre, majd a menüből mehet a zárolás.

Ha nincs ott a zárolási menüpont, akkor jobbklikk a start menü gombján > főkapcsoló lehetőségei > bal oldalon A főkapcsoló funkciójának megadása > katt A jelenleg el nem érhető beállítások módosítása szövegre > legörgetsz és alul teszel egy pipát a zárolás elé

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#26878) B-L-A-C-K válasza AtHoS (#26877) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Áhá, elsőnél már jó is, jól eldugták, köszi.

(#26879) BiP válasza wanted5 (#26873) üzenetére


BiP
nagyúr

Hivatalosan csak az egyiket használhatod egyszerre. Tehát ha frissíted Win10-re, akkor a Win7-et nem használhatod párhuzamosan.

Azt viszont megteheted, hogy felfrissíted a meglévő Win7-et Win10-re, és 1 hónapod van visszaállni, addig eltárolja az eredeti rendszeredet, és vissza tudsz menni, ha mégsem tetszik. 1 hónap után viszont törli a régi rendszert. De azalatt csak el tudod dönteni, hogy tetszik, nem tetszik, mit használsz tovább.

(#26880) evola


evola
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni mi okozza Windows 10 64 bites oprendszer alatt ezt a hibakódot, és hogy lehet megoldani újratelepítés nélkül?

0Xc000007b
Néhány játékom nem hajlandó elindulni, eddig tökélesen futottak.
A gépem egyéb adatai az adatlapomon megtalálható.
Sajnos jelenleg még a vírusírtó programom se hajlandó elindulni.
AVG Internet Security 2016

Próbáltam 1-2 netes videóból okos lenni, vagy leírásokból, de semmi használható eredményre nem jutottam.

Előre is köszönöm, ha valaki érdemben hozzá tud szólni a problémámhoz!

Üdv, Evola

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#26882) vigyori78 válasza B-L-A-C-K (#26878) üzenetére


vigyori78
őstag

A billentyűzeten : WIN gombot nyomva tartod és megnyomod az L gombot .
Én így szoktam használni mert a legkönnyebb.

(#26883) #73029888


#73029888
törölt tag

Megnèztem a Blue screen View programmal a kékhalál okát: Memory Management.

Beírtam a google-ba és azt tanácsolta egy video hogy futassam le a Windows Memória Diagnosztikai eszközét. Lefutattam és nem talált hibát.

Ilyenkor mi van?

(#26884) Döglött Róka válasza evola (#26880) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Eventvwr.msc-t nyisd ki legyszives keresd ki a critical eventeket amikor akkor keszultek es masold be a szoveget.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#26885) Pierre75


Pierre75
senior tag

Adott egy Toshiba S. L500 notebook. A Toshiba saját szemetével bővített win7 5 év után meggárgyult egy frissítéstől, de amúgy se volt már egy ideje topon, így újratelepítettem. Próbaként feltettem a win10-et. Meglepődtem, mert az fn billentyű kivételével a lapos életre kelt, villámgyors sose volt, de jó tempóban dolgozik.
Ami viszont új probléma, hogy boot alatt nincs billentyűzet, nem reagál az f8-ra. Így a hdd recovery-hez sem tudok hozzáférni. Mit tanácsoltok?

(#26886) Döglött Róka válasza Pierre75 (#26885) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nincs f8, a billentyuzetednek semmi baja. Raadasul ha lenne, az nem az os hibaja lenne :P

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#26887) dokee78 válasza #73029888 (#26883) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem miért nem talál a Bluescreen View semmit a kék képernyők után?

(#26888) Apucy01 válasza #73029888 (#26865) üzenetére


Apucy01
őstag

ne használj BÉTA DRIVERT!!

Komolyan mondom nekem semmi bajom a win 10 el tökéletesen megy kékhalálmak még nyomát sem láttam

ami idegesit hogy nem tudom megcsinálmi hogy automatikusan kapcsolódjon a netre lehet ez a digi miatt van?

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#26889) #73029888 válasza Apucy01 (#26888) üzenetére


#73029888
törölt tag

Használtam W10-et korábban is,akkor WHQL drivert használtam,és azzal is kékhalált kaptam.

(#26890) Apucy01 válasza #73029888 (#26889) üzenetére


Apucy01
őstag

akkor ott más gond van

esetleg ram vagy az is lehet hogy a vga nem igazán ok ilyen csikod képet amit linkeltél utóljára vram hibás karinál láttam

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#26891) Döglött Róka válasza vlevi (#26870) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Win32 appok ugyanugy skalazodnak mint regen, mivel nem fogjak a komplett apit ujrairni 20 ev utan. A winrt appok rendesen skalazodnak, lasd explorer, edge es tarsaik.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#26892) raidx válasza Apucy01 (#26888) üzenetére


raidx
őstag

Ezt már próbáltad?

"A szélessávú kapcsolatod ikonjának tulajdonságainál kiveszed a pipát a "név, jelszó kérése bekérése tárcsázás elött" részböl, majd erröl az ikonról küldesz egy parancsikont az asztalra.
Ezt a parancsikont behúzod a start menü/inditópultba Leellenörződ, hogy az internetbeállitások/kapcsolatok fülön ez a kapcsolat legyen az alapértelmezett és ugyanezen az oldalon válaszd azt a lehetőséget, hogy "automatikus tárcsázás mindig, amikor nincs hálózati kapcsolat"."

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#26893) Apucy01 válasza raidx (#26892) üzenetére


Apucy01
őstag

köszi meg fogom próbálni

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#26894) raidx válasza Apucy01 (#26893) üzenetére


raidx
őstag

Részletesebben: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#26895) drmotto


drmotto
őstag

Ha most frissítettem 10-re, és visszaállok a hetesre, akkor az a későbbiekben úgy számít hogy éltem az ingyenes frissítéssel? Tehát mondjuk jövő július 29 után is tudom frissíteni vagy ilyen esetben fizetőssé válik?

(#26896) vlevi válasza Döglött Róka (#26891) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igazából nem vártam azt, hogy rendesen működjön, elvégre, mégiscsak windóz :)
De az, hogy ennyire összevisszaszág lesz belőle, arra nem számítottam.
A desktop ikonjai, a desktop ikonok felirata miért maradt az eredeti méretben?
Miközben a windows intéző és a start menü, a taskbar skálázódik rendesen.

(#26897) #93794560 válasza drmotto (#26895) üzenetére


#93794560
törölt tag

Igen, használhatod ingyen, tiszta telepítéssel. Aktiválni fogja.

[ Szerkesztve ]

(#26898) Döglött Róka válasza vlevi (#26896) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem osszevisszasag van, hanem szimultan fut ket kornyezet.

Nem tudom hanyadszor irom ezt is le:

WIN32: Klasszikus windows alkalmazasok, jatekok, mozilla, chrome, egyeb hdd sentinel, verpisti tweak progik, stb. Ugyanugy skalaz mint regen, a win32 nincs felkeszitve DPI skalazasra, 20 eves keretrendszerrol beszelunk. Ha nem akarsz elmosodast elmaszast az adott programban, akkor kikapcsolod rajta es ha a program tamogatja, azon belul megoldod. Ha nem akkor ez lesz. Szeretnem megegyszer felhivni a figyelmet, hogy nem valtozott semmi ezzel kapcsolatban a windows akarmelyik verzioja ota. Ugyanilyen volt mindegyikben.

WINRT: Start screen, explorer, edge, calculator, storebol leszedett appok pl metro commander, foursquare, stb. Normalisan skalazodik mivel.

"Igazából nem vártam azt, hogy rendesen működjön, elvégre, mégiscsak windóz :)" - Ez meg a hozza nem ertes magasiskolaja. Pont, hogy rendesen mukodik, csak mivel nem ismered, szarozod ;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#26899) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Azt a háttérképet hol tudom megváltoztatni ami akkor jelenik meg ha beírom a jelszót vagy a pin-t?

(#26900) vlevi válasza Döglött Róka (#26898) üzenetére


vlevi
nagyúr

De, ismerem. Huszonéve fejlesztek dos/windows alá, tudom, hogy nem lehet csodát várni.
Csak azt hittem, hogy hátha mégis. De sajnos nem :(
Ha lenne egy tisztán UWP környezet, de annyira, hogy még a desktop is az lenne, és desktop alkalmazás nem futna, akkor egységesen tudna kinézni, ezt aláírom.
Végülis ez lett volna az RT, mint platform, de az pedig értelmét vesztette.

De így inkább jobb lenne, ha nem is lenne. Mert ami alkalmazásnál esetleg használható lenne a felskálázódás, és jól működne (pl. edge-ben kanapéról böngészni jó lenne a 150%), akkor sem érdemes bekapcsolni, mert van rengeteg alkalmazás, aminél rossz vége lesz a felskálásnak :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.