Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26101) bopeti98


bopeti98
őstag

A Windows 10 mennyire érzékeny a partíciók megváltoztatására?
Egy asztali gépen lévő 8.1-ről lett frissítve.
Most újra kéne telepíteni a gépet, és át is kéne rendezni a partíciókat.
Úgy terveztem, hogy törlöm az összeset, és teljesen nulláról kezdem létrehozni.
Aktiválni fogja magát egy ilyen partíció variálás után?

[ Szerkesztve ]

(#26102) pvt.peter válasza juve600 (#26098) üzenetére


pvt.peter
őstag

én nekem szerencsére csak néhányszor kellett használni, de olyankor mindig jól teljesített

tehát én is ajánlom a használatát

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#26103) ksanc válasza bopeti98 (#26101) üzenetére


ksanc
őstag

Elvileg semmi köze hozzá, a hardverazonosító független a partícióktól.
Tehát be kell, hogy aktiválja. Ha már telepített rendszert partícionálsz át, akkor sem ugrik az aktiválás.
Bár Win10 alatt még nem próbáltam :)

[ Szerkesztve ]

(#26104) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok !

Hogyan aktiválhatom újra a win 10-et?
A telefonon tartósan aktivált windows 8.1 pro-ra tegnapelőtt kértem a frissítést, el is fogadták, de nem váratam meg míg kiírta hogy most már telepíthetem, hanem csak ráfrisítettem a MediaCreationToolx64 -el így lett windows 10 pro. Frissített és regisztrált maradt. Viszont tegnap új alaplap és cpu is került a gépbe ezért egy tiszta telepítést csináltam, de most azt írja hogy nincs aktiválva és hogy hibás, kitiltott a kód.
Mit lehet tenni ?

Esetleg, ha visszarakom a 8-at, azt aktiválom telefonon, aztán újra kérem a frissítést, de nem várok napokat hanem megint csak MediaCreationTool-al ráfrissítem majd tiszta telepítést csinálok ?
Vagy egyáltalán rá kell frissíteni, nem lehet rögtön tiszta telepítéssel? És mindenképp meg kell várnom az üzenetet, hogy ok most már frissíthetsz, vagy elég ha az van, hogy a frissítési kérést feldolgozták ?

Köszi !

(#26105) ksanc válasza aftercooler (#26104) üzenetére


ksanc
őstag

Szia!

Elég sokszor le lett már írva a fórumon, de egyébként is minimális utánanézéssel megtudhatod, hogy az OEM kulcsok (amiket általában a mezei user használ) géphez (alaplaphoz) kötöttek, ha azt cseréled, elveszíted az aktiválást.

A Windows 10 pedig már gyakorlatilag az alaplaphoz köti az aktiválást, licenszkulcs sem kell, vagyis ha azt cseréled, akkor buktad. Csak új, Windows 10-es kulccsal tudod újraaktiválni, vagy hivatalosan aktivált Win7/8-ról tudod frissíteni, ahogy az előzőt is.
Jelenleg csak azt teheted, hogy felrakod a Win8-at az új alaplapra, megpróbálod beaktiválni interneten keresztül (elvileg nem fogja, gyakorlatilag viszont szokta engedni), majd erre frissíted megint Win10-re.
Ha nem megy, felhívod a Microsoft ügyfélszolgálatot és ha szerencséd van, szó nélkül adnak új aktivációs kódot az új alaplapodhoz. Ha nincs szerencséd, szervizes papírral kell igazolnod, hogy a régi alaplap meghibásodás miatt garanciálisan cserélve lett. Elvileg. Gyakorlatilag nem tudom, szerintem nem szokott idáig fajulni, de a tapasztaltabbak majd leírják.

Elvileg tervben van az eredeti Win7/8-as kulccsal történő közvetlen aktiválás is, de még nem elérhető nyilvánosan a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#26106) aftercooler válasza ksanc (#26105) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Ok, köszönöm !

(#26107) baboss


baboss
őstag

Miért tűnik el a gépház ablak ha a fiókokra kattintok,nem tudom megnyitni ?

(#26108) Apooca válasza csixy (#26069) üzenetére


Apooca
tag

A fastboot kikapcsolásával megjavult a dolog, igaz lassabban tölt be a gép jóval, de legalább fagyás nélkül, köszönöm :)

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#26109) bostone


bostone
addikt

Tudja valaki mekkora helyet foglal el a rendszer? Alig telepítettem valamit, 1-2 böngészőt, mediaplayer-t és 28,5GB a foglalt terület.

(#26110) BiP válasza bostone (#26109) üzenetére


BiP
nagyúr

Normál esetben annyit biztos nem.
De ha korábbi windowsról frissítettél, akkor a windows.old foglalhat sok helyet.
És ami mindenképpen, az a hiberfil.sys és a pagefile.sys.
A Ram mennyiségével arányosan. 8-16gb mellett baromi sokat lefoglal ennek a kettőnek.

(#26111) pendre54 válasza bostone (#26109) üzenetére


pendre54
addikt

Elég kövérre van hízva. :) Nézd meg a TreeSize Free progival, hogy hol, mi mennyi. Nálam ilyen:

Bocs, most látom, hogy egy korábbi állapot, pont a frissítés utáni állapot. Itt a jelenlegi:

[/L]

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#26112) bostone


bostone
addikt

Igen, frissítettem, de ez nem természetellenes, hogy a hullát ott hagyja a helyszínen?
Mit tudnék tenni? Nem akarok nagy cuccokat telepíteni, de a helyből sem akarok kifogyni. Magam feje után nem szívesen mennék, mert abból bármi kisülhet.

(#26113) netpeti98 válasza bostone (#26112) üzenetére


netpeti98
addikt

Lemezkarbantartó->Rendszerfájlok törlése->Korábbi Windows telepítések. Vagy valami hasonló a magyar megfogalmazásra nem emlékszem. Természetes, hogy meghagyja 30 napig, hiszen addig él a visszaállási lehetőség a gépházban.

(#26114) pendre54 válasza bostone (#26112) üzenetére


pendre54
addikt

Nem természetellenes, hogy ott a hulla, a Win Old mappa formájában, az nálam is, ahogy látod majd 6 GB-nyi volt anno. Erre azért van szükség, mert 30 napig simán visszaállhatsz a korábbi rendszerre a gépházból.
Ehhez meg kell az a mappa. Persze lehet törölni is hamarabb, de akkor ez az opció ugrik.

13 másodperccel megelőztek a válasszal. :)

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#26115) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Rájöttem mi fogja hetek óta a munkahelyi gépemet. A W10 Windows Update aktuális beállításai szerint az elérhető frissítések automatikusan letöltődnek és települnek, persze mikor máskor mint munkaidőben, egy 5400 rpm vinyóra. Hiába indítottam újra, állítottam le, semmi javulás.

Mostanra úgy néz ki utolérte magát, és nem diafilmet nézegetek, de mégis hol a bánatba lehet úgy beállítani a rendszert, hogy csak értesítést küldjön a frissítésekről, majd én eldöntöm hogy mikor töltöm le és telepítem azokat.

Let the Zone take me if I am.

(#26116) #41133696 válasza Angel2014 (#26100) üzenetére


#41133696
törölt tag

Oké, hát nem volt túlságosan nagy az esélye, hogy éppen ez a téma, valld be azért :)

(#26117) bopeti98 válasza ksanc (#26103) üzenetére


bopeti98
őstag

Köszi!
Azért kérdeztem, mert ugye múltkor a laptopomon amin Windows 7-et frissítettem 10-re, egy clean install után nem akarta aktiválni magát a rendszer, pedig nem történt semmilyen hardveres módosítás.
Utólag felmerült bennem, hogy a partíciók teljes legyalulása lehetett ennek az oka. Legalábbis más ésszerű magyarázatot nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#26118) samgar


samgar
őstag

Segitsetek!
Ezt mi okozhatja? Indulas utan par masodperccel kek halal ez a felirat:

Whea uncorrectable error

Oppo Find X5 PRO

(#26119) samgar válasza samgar (#26118) üzenetére


samgar
őstag

Ha nem jelentkezem be nem indul ujra. Hmm.

Oppo Find X5 PRO

(#26120) Miksa64


Miksa64
tag

Hali!

Tudja esetleg valaki, hogy miért jelent meg az asztalom jobb alsó sarkában ez a felirat?

" Tesztmód
Windows 10 Pro
Build 10240"


Pedig a tulajdonságoknál azt írja, hogy a windows aktiválva van,

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#26121) raidx válasza kutga (#26115) üzenetére


raidx
őstag

Az már a multé! Win 10-be nincs rá lehetőség.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#26122) JokerMaffia


JokerMaffia
tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném a következőben, a kép nem a legjobb, lényeg látható.

"page fault in nonpaged area ( nvlddmkm.sys)"

A képen látható hibaüzenet nem mindennapos, mégis bosszantó. Leginkább az első gépindításnál fordul elő, újraindítást követően mintha semmi sem történt volna.
Valaki találkozott ilyen jellegű hibaüzenettel? Ha igen, hogyan orvosolható? Köszönöm.

J.M.

(#26123) wanted5 válasza raidx (#26121) üzenetére


wanted5
őstag

akkor se ha letiltod a szolgáltatást?

(#26124) Bajusz2010


Bajusz2010
tag

Tanácsot szeretnék kérni win 10 aktiválásához:
Új rendszerként telepítettem fel a win 8-at egy partícióra aktiváltam. Eredeti lemezről.
Aktivált windowst ír ki a rendszer, windows logo nem látható mint előzőleg a win 7-ben eredetiséget igazolva.
Másik partícióra került a win 10. Nem engedi aktiválni a win 8-as termékkulccsal.
Mindkét rendszer azonos meghajtón van de két partíción.
Van valakinek ötlete a megoldásra?

(#26125) netpeti98 válasza Bajusz2010 (#26124) üzenetére


netpeti98
addikt

A 8-ról kell frissíteni, hogy örökölje a 10 a licencet. Jelenleg nem tudod aktiválni az előző kulcsal, talán ez majd változik novemberben.

(#26126) Bajusz2010


Bajusz2010
tag

Most néztem meg az asztali gépemen 2 SSD-n van a win 7 és win 10, külön- külön, ott mindkét rendszert aktiváltnak jelzi a windows. Elfogadta a 7-es termékkulcsot. A w10 új telepítés volt.

(#26127) papen válasza kutga (#26115) üzenetére


papen
csendes tag

automatikus frissítések konfigurálása[link]

(#26128) Aurig@ válasza wanted5 (#26123) üzenetére


Aurig@
őstag

Akkor simán!

Nekem nagyjából két hónapig volt fent a Win10, automatikus frissítések kikapcs. Az ég világon semmit sem töltött le illetve nem is figyelmeztetett, hogy elérhető bizonyos frissítés.

Tehát, igen. Így van rá mód Win10 esetén is!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#26129) hape60


hape60
aktív tag

Mi lehet a probléma? Már régóta van ez a hülyeség, nem tudom, miért?

Ha a lemezkarbantartót elindítom a rendszerpartíción (C drive), lefut a felesleges fájlok törlése, de a ideiglenes internet fájloknál nem 0 marad, hanem konzekvensen 137MB :Y Ugyanakkor , ha megnézem a mappát, üresnek mutatja...Miért??? (Firefoxot használok, win10 pro 64bit)

[ Szerkesztve ]

(#26130) norbi642


norbi642
tag

Sziasztok van egy asus lapim es ha win 7 nel magasabb pl 8 vagy 10 et telepitenek kidobja telepites kozben hibauzenetben hogy boot hiba a rendszer ujra indul es marad a regi oprendszer....ennek mi az oka?asus x59sl laptop!tom nem mai gyerek de azert....

(#26131) csixy válasza Apooca (#26108) üzenetére


csixy
addikt

Szívesen!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#26132) nanus válasza hape60 (#26129) üzenetére


nanus
senior tag

Ezért. :R

(#26133) kutga válasza papen (#26127) üzenetére


kutga
nagyúr

Holnap nekimegyek. :D

Let the Zone take me if I am.

(#26134) szegim


szegim
csendes tag

Miért indul újra többször a laptopom azzal, hogy "A számítógép hibát észlelt, ezért újraindul. Összegyűjtjük a szükséges adatokat az újraindításhoz." Nem pontosan idéztem, de a lényeg ez. És odaírja, hogy "manually initiated crash". Ennek mi lehet az oka? Win 10-et használok ugye, nem frissítve volt, hanem kapásból ezt tettem az új laptopra. Erre van valami megoldás? Sokszor a nagy munka közepedte lép ki és eléggé idegesítő tud lenni.

(#26135) Casoli válasza szegim (#26134) üzenetére


Casoli
őstag

Lehet akár hardver hiba is.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#26136) szegim válasza Casoli (#26135) üzenetére


szegim
csendes tag

De volt egy-két nap, amikor nem csinálta, pedig ugyanazokat a dolgokat csináltam a laptopon, mint mindig...játék, netezés, zene hallgatás, stb. Olvastam, hogy lehet, hogy nem a legfrissebb driverek vannak feltéve...mindegyik a legfrissebb és a Win 10-zel kompatibilis. Találtam a neten egy ilyen megoldásos cuccot, ezt , de ez sem nagyon használ. Van ugye az Advanced SystemCare. Azzal tisztítgattam a rendszert. Amikor a "disk scan"-ra mentem, ott 1 hibát talált, nem tudta kijavítani, és akkor is ugyanezzel a hiba üzenettel állt le.

(#26137) pzstm válasza szegim (#26136) üzenetére


pzstm
titán

Event logban kell szétnézni

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#26138) Theefues


Theefues
újonc

Lenne egy kérdésem. A minap úgy döntöttem, hogy frissítem a Win7-emet Win10-re.
Ez ment zökkenőmentesen, sikerült aktiválni is, semmi gond nem volt vele. Aztán elkezdte lecsatlakoztatni az összes USB-s cuccot, beleértve a WiFi adaptert is, majd vissza és ezt ismételte 3-4 percenként.

Azt vettem észre, hogy ezt csak a hátsó portokkal csinálja, mivel a füles előre van bedugva (USB) és annál nem volt ilyen baj. De nem dughatok mindent előre, mivel csak 2 port van. Ez az legnagyobb probléma vele. Van még több is, de azok mellett el tudnék menni.

(#26139) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha kontrollerrel játszom, nem érzékeli a iwndows hogy használom a gépet, és lekapcsolja a monitort. Tudja valaki mit kell állítani hogy a monitor ne kapcsoljon ki játék közben? A monitor kikapcsolási idejét nem akarom elállítani.

(#26140) raidx válasza Theefues (#26138) üzenetére


raidx
őstag

Energiagazdálkodás, USB, USB szelektív felfüggesztés beállítás legyen letiltva.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#26141) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

A csempén megjelenő fotókat hogyan lehet beállítani arra,hogy csak az általam kijelölt képek jelenjenek meg? Csak két lehetőséget találtam : - egyetlen kép és legutóbbi képek.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#26142) hape60 válasza nanus (#26132) üzenetére


hape60
aktív tag

Bocs, de nem értem... :o A lemezkarbantartó törli az ideiglenes internetes fájlokat, nem? Ha megnézem a az én IE mappámat, hasonló, mint a tied, 0 tartalommal. Akkor mi az a 137MB a törlendő fájlok felsorolásnál? Emlékeim szerint az XP-nél -ahol használtam gyakran ezt a lemezkarbantartót- törlés után a fájlmappák tartalma 0 lett. (A win7-nél nem használtam, és csak egy évig volt a 7, a frissítés előtt.)

(#26143) malnabokor válasza hape60 (#26142) üzenetére


malnabokor
senior tag

Sziasztok!

Frissen telepítettem a Windows 10-et, viszont telepítés után véletlen egy régebbi, Win8-as drivert tettem fel. Újraindítás után kaptam egy errort: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA (iaStorAV.sys) és nem is indult a windows, csak a hibaüzenet jött elő, majd újraindult és ezt csinálta egy ideig.
Gondoltam, hogy jó, akkor újratelepítem az oprendszert, úgyis megvolt még az USB-s telepítő, de ahogy indítanám az USB-t, ott is ugyanez a hiba jön ki...

Mit lehet tenni ilyen esetben?

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#26144) hape60 válasza malnabokor (#26143) üzenetére


hape60
aktív tag

Málnabokor, ez azt hiszem, új üzenet, nem válasz nekem... ;)

(#26145) malnabokor válasza hape60 (#26144) üzenetére


malnabokor
senior tag

Igen, elnézést! :)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#26146) Theefues válasza raidx (#26140) üzenetére


Theefues
újonc

Azt már megcsináltam, semmit sem javított rajta. Felraktam a frissítéseket is, minden szükséges drivert, de semmi. Win7-en nem csinálja ezt.

(#26147) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Windows képnézegetőt, hogy kell beállítani, hogy ne butítsa le a képet? Nem tudom, hogy mennyire látszik, de sokkal fakóbb, mint a másik kettő.

(#26148) borix válasza Aurig@ (#26128) üzenetére


borix
őstag

Nem tudom,hogy mennyire éri meg kikapcsolni az automatikus frissítéseket vagy tiltani de nem biztos,hogy jó ötlet.
Folyamatosan javítják foltozzák a rendszert ez nem a Win 7 ami egy kiforrott dolog és sokkal kevesebb frissítés jön rá.

(#26149) tatararpad válasza borix (#26148) üzenetére


tatararpad
őstag

Szerintem aki kikapcsolja nem azért kapcsolja mert nem akar több frissítést látni, hanem hogy ő kontrollálja mikor frissít. Ez meg szerintem így az Úr 2015. évében amolyan alap dolog (lenne).

(#26150) borix válasza tatararpad (#26149) üzenetére


borix
őstag

Hogy kontrollárja naponta hetente?
Minden nap azzal kezdi gépindítás után vagy ha eszébe jut valamikor,hogy átnézi a frissítéseket és ha van súlyos biztonsági hibát javító azt azonnal telepíti is ha nincs figyelmen kívül hagyja?
Marhára nem így kellene működni 2015-ben.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.