Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26701) edari


edari
őstag

gb4400: Ezt irtad:

"Ez a 10-es mindig megszívat a drivereivel"
Rosszul fogalmaztal.

[ Szerkesztve ]

(#26702) #93794560 válasza edari (#26701) üzenetére


#93794560
törölt tag

Igen, mert mérgemben gyorsan gépeltem, csak úgy kidobálva magamból a szavakat.

(#26703) pzstm válasza Milestone2 (#26697) üzenetére


pzstm
titán

ezek kitárgyalására van az Insider topik...ha ennyire zavart mondjuk nem értem miért voltál Insider? Hivatalosan még nem jött ki 10586 :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#26704) Milestone2 válasza pzstm (#26703) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Rendben. Gondolom annyit megemlíthetek, hogy végre eltünt. Nem zavart. Megyek megnézem a nekem való topicot.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#26705) Milestone2 válasza pzstm (#26703) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Érdekes, hogy az előttem szólónak nem írtál ilyet, pedig ő is az 10586-ról írt...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#26706) szabonagyur válasza vigyori78 (#26699) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha kikapcsolod a driver frissítését akkor nem rakja fel csak úgy, hidd el nekem is AMD van és így megy az a driver amit én akarok felrakni neki.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26707) vg válasza szabonagyur (#26706) üzenetére


vg
addikt

Én is kikapcsoltam a hardver opciónál, feltettem azt a programot is amit direkt erre adtak ki, Hiding Tool asszem a neve. Ati 15.7 drivert-re feltette magától a 15.8-ast. Nem lehet kikapcsolni sehogy.

(#26708) raubisoda


raubisoda
senior tag

Ha valakit érdekel esetleg x64 pro

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#26709) pzstm válasza raubisoda (#26708) üzenetére


pzstm
titán

legjobb esetben is Insider topik van erre, bár nem hivatalos forrás, azt érdemes hozzátenni azért. :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#26710) pzstm válasza Milestone2 (#26705) üzenetére


pzstm
titán

:B :R

ne vedd lelkedre, semmi negatív/rosszindulat nem volt benne. (letöltési linknél szóltam :D)

Csak most akkor eldönthetnénk, hogy Insider topikot használjuk, vagy Preview/nem preview dolgot keverünk itt....

azt hittem/úgy gondoltam, hogy ez a topik a publikus, mindenki számára elérhető, kiadásra került verzióknak van.. :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#26711) raubisoda válasza pzstm (#26709) üzenetére


raubisoda
senior tag

Ja az is igaz bocs az kimaradt.De ha valaki ráér 12-én hivatalos a buli.Én feltettem WU-val magyar perfekt korrekt rendszer.Egyszóval (még egyenlőre) tökéletes :)

[ Szerkesztve ]

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#26712) pzstm válasza raubisoda (#26711) üzenetére


pzstm
titán

feltenni a 10586-os buildet insiderként tehetted fel WU-val.

Nem mondott senki még olyat, hogy 12-én lesz hivatalos a buli, sok újságíró erre tippel....majd bejelentik, és ha letölthető lesz a 10240-eseknek WU-ról onnantól mehet a buli hivatalosan :B ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#26713) Máté94 válasza pzstm (#26712) üzenetére


Máté94
addikt

Ne tessék már titokzatoskodni... :))

(#26714) pendre54 válasza pzstm (#26712) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Látom, hogy Te benne vagy a sűrejibe :) , tudsz esetleg valahonnan linkelni egy magyar nyelvű leírást, ahol egy kicsit részletesebben le van írva, hogy mi várható ebben a novemberi csomagban, már persze, ha van egyáltalán ilyen. Rövid kis cikkecskéket már találtam párat, de azok eléggé szűkszavúak voltak.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#26715) dokee78


dokee78
félisten

Én idióta beállítottam egy pin kódot.
És most ha indul a rendzer azt írja helytelen jelszó.
Pedig nem is kell kérnie rendszerindításnál. Netplwizben kikapcsoltam.

Viszont ha be akarok jelentkezni most két lehetőséget kínál:
-pin kódos
-e-mailes

(#26716) pzstm válasza pendre54 (#26714) üzenetére


pzstm
titán

nincsen magyar nyelvű még tudtommal, ami mindent leír, de arányaiban sokkal több stabilitási, memóriakezelési és "motorháztető" alatti javítás történt a néhány, felhasználó számára is észrevehető változtatáson kívül.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#26717) MésziGab


MésziGab
tag

A kérdés a következő.:
Jogtiszta winbdows-al adtam el a gépemet,és adtam hozzá a windows dvd-ket is!
Ha az illető letörli a rendszert a gépről és vissza küldi a dvd-ket a kóddal,akkor nekem telepítés után tudja aktiválni magát?

Azt tudom hogy Win 8-ról gond nélkül lehet 8.1-re frissíteni,a kérdés hogy Win 10-re is tudok frissíteni?

[ Szerkesztve ]

(#26718) pzstm válasza MésziGab (#26717) üzenetére


pzstm
titán

Igen

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#26719) MésziGab válasza pzstm (#26718) üzenetére


MésziGab
tag

Köszönöm

8 Pro -> 8.1 -> 10 Így tudok végig frissíteni?
Milyen vírusirtót ajánlatok? Tervezek abból is jogtisztát vásárolni!

(#26720) pzstm válasza MésziGab (#26719) üzenetére


pzstm
titán

mennyire sürgős? könnyen elképzelhető ugyanis, hogy nemsokára az őszi frissítés elérhetővé válik mindenkinek, s az már elfogadja majd a Win7/8-as kulcsokat is tiszta telepítés során is és úgy regisztrálja be a hardveres azonosítódat. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#26721) rup1u5 válasza pzstm (#26720) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Én ezt biztosan megvárom. :K
Win 7 64 Home serial-om van.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#26722) zso73 válasza MésziGab (#26719) üzenetére


zso73
veterán

Win 10 alá felesleges vírusirtó. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#26723) zoo8800 válasza zso73 (#26722) üzenetére


zoo8800
veterán

Hát, ha te mondod... :D

rip and tear, until it is done

(#26724) MésziGab válasza pzstm (#26720) üzenetére


MésziGab
tag

Rendben akkor lehet megvárom ;) És ahhoz honnan tudok telepítőt szerezni? 😳 Windows oldalról lehet letölteni majd kiírni v pen-drive-ra másolni?

(#26725) pzstm válasza MésziGab (#26724) üzenetére


pzstm
titán

a végfelhasználóknak szánt verzió/build letölthető lesz ISO formájában a Microsoft oldaláról, ugyanúgy, ahogy most a 10240-es is. :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#26726) dokee78


dokee78
félisten

Beszorult egy frissítés és többszöri restart után is ugyanez fogad.

(#26727) raidx válasza zso73 (#26722) üzenetére


raidx
őstag

Főleg ha be sincs kapcsolva a gép! ;]

A közelgő frissítés után állítólag a Defender kikapcsolható lessz.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#26728) AtHoS válasza raidx (#26727) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Elméletileg a Defender-t most is ki lehet kapcsolni, legalábbis nálam így néz ki, ha megpróbálom elindítani a képen látható menü legalján található "A Windows Defender használata" lehetőséggel:

read-only mode on the forum

(#26729) worxland válasza zso73 (#26722) üzenetére


worxland
addikt

Jaj, ne terjeszd ezt a baromságot. A Defender egy kalap trutyi. Mielőtt még lehetőségem lett volna felrakni egy rendes vírusirtót, egy csomó dolgot kitörölt, mert vírusnak vélte. Meg se kérdezett előtte, hogy elejét vehessem a rombolásnak. A hatékonysága pedig a szakértői oldalak szerinit továbbra is a béka nemesebbik része alatt van: [link]

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#26730) csabi10 válasza dokee78 (#26726) üzenetére


csabi10
senior tag

(#26731) Pokesz007 válasza csabi10 (#26730) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Win10Pro x64-ről átakarok térni a home x64-re majd,de eredeti keyel(Windows7 Home x64 Sp1).
Sikerülni fog? Nem égette bele az illegális keyt?

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#26732) dokee78 válasza csabi10 (#26730) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi ha haza érek meglesem.

(#26733) vigyori78 válasza szabonagyur (#26706) üzenetére


vigyori78
őstag

Látom szintén jó embernek írtam nem vagy véletlen MS IT ?
Ja és nem hiszem el.
Az MS fószer rácuppant a gépemre éééés nézet azt visz lát .
Aztán ajánlotta eme csodás segédprogramot : wushowhide amit ha bent hagyják a vezérlőpultos windows update-et akkor meg sem kellet volna csinálniuk.

A frissítések közé rakta be a windows update letöltötte és felrakta kérdezés nélkül mert valami fix is volt a driverben ezért fontos frissítésnek állította be . Ráadásul még a segédszoftvereket is feltelepítette amit én soha nem is használtam csak a drivert.

(#26734) BullZeye


BullZeye
veterán

Arról volt már szó, hogy reg file futtatásnál miért nem csinálja meg az általa sikeresnek vélt módosítást?
Mivel programból hiába társítok minden zene fájlt AIMP3-hoz, minden fájltípusnál megkérdezi, hogy mivel nyissam meg, ezért gondoltam megkönnyítem a dolgomat, és csinálok egy registry fájlt, ami kész is van, le is fut, közli is hogy sikeresen hozzáadta, de leellenőrizve semmit nem rakott be.

Miért?

(#26735) Bferibörs válasza AtHoS (#26728) üzenetére


Bferibörs
addikt

nekem is ki van kapcsolva ,simán ki tudtam kapcsolni nem volt vele gond, laptop,asztali gépen is.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#26736) #93794560


#93794560
törölt tag

Sziasztok!

Valaki mondja már meg nekem, legyen szíves, hogy hol tudom beállítani a képernyővédőt!

Köszi!

(#26737) S-IW válasza #93794560 (#26736) üzenetére


S-IW
tag

Gépház-személyre szabás-zárolási képernyő-képernyőkímélő beállításai.

(#26738) raidx válasza BullZeye (#26734) üzenetére


raidx
őstag

Valószínűleg jogosultsági gond van. Keresd meg a regeditbe azt ahová bekellene illaszteni az adatokat és vedd sját tulajdonba, ha végeztél álítsd vissza a jogokat.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#26739) #93794560 válasza S-IW (#26737) üzenetére


#93794560
törölt tag

:R

(#26740) TRob1 válasza worxland (#26729) üzenetére


TRob1
veterán

Ha Te a "szakértői" oldalakból táplálkozol, akkor oké. :U
De pl. nálunk (család, barátok) vagy 5-6 éve senki nem használ mást csak az MSE-t vagy a Defender-t, - és lekopogom -, de azóta soha nem volt senkinél gond (max hogy hová tűnt a krekk fájl :DDD ). Előtte mindenki Nod-ot (mert akkoriban én is a "szakértő" oldalaknak hittem :O ) , na ott volt egy-két cifra eset... De ugye egy vírusirtó külön topik téma, megy is mindig ezerrel a vita. Ez kb. olyan mint a Bmw vagy a Mercedes meg az Intel vs Amd, vagy akár az Android vs Ájfón... Kinek mi vált be, vagy ki minek a fanja, ki kinek hisz... ;)

¤ R'n'R ¤

(#26741) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

már megint beleszaladok abba a hibába, mint 8.1 -nél, memória - nem lapozható készlet szépen lassan elmegy 16GB -ra és a gép teljesen használhatatlanná válik, hogyan bírom megkeresni, hogy mi a franc csinálja ezt :O :F :R

(#26742) BullZeye válasza raidx (#26738) üzenetére


BullZeye
veterán

Oh, szóval a rendszergazda alapból W10 alatt sem rendszergazda, ezt jó tudni.
Ettől függetlenül így sem teszi be őket.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.flac\UserChoice]
"ProgId"="AIMP.AssocFile.flac"

(#26743) TRob1 válasza BullZeye (#26742) üzenetére


TRob1
veterán

Ez már 8-nál is így volt.
Vagy nem? :F

¤ R'n'R ¤

(#26744) BullZeye válasza TRob1 (#26743) üzenetére


BullZeye
veterán

7ről váltottam, szóval nekem minden szopás új :)

(#26745) szabonagyur válasza BullZeye (#26744) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vista óta az alap fiók nem a hagyományos rendszergazda fiók, szóval mi a meglepetés?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26746) -Maujuri- válasza MésziGab (#26719) üzenetére

Hát próbálj ki pár nagynevű vírusírtót és döntsd el melyikben bízol meg. Vitát lehetne indítani erről. Én kaspersky internet securityt használok. Nagyon meg vagyok elégedve vele. Előtte avg-t használtam. Az is jó.

(#26747) #14595328 válasza MésziGab (#26719) üzenetére


#14595328
törölt tag

Egy rendes tűzfallal (Outpost Firewall-t vagy Comodo Firewall-t használtam) és egy MalwareBytes Anti-Malware-rel soha nem szedtem be semmit a beépített vírusírtó mellett.

Mondjuk azért ez nagyban függ a netezési szokásoktól is, nézz körül a vírusírtós témában!

(#26748) worxland válasza TRob1 (#26740) üzenetére


worxland
addikt

Kar volt idezojelek koze rakni a szakertot, es vele szembeallitani a sajat - elhanyagolhato elemszamu halmazon alapulo - tapasztalatodat. Ha bevalt az MS cucca, hasznald, csak ne akard meg be is bizonyitani, hogy jobb a celszoftvereknel.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#26749) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Még régebben frissítettem windows 10-re a gépet. Azóta szinte minden kikapcsolásnál kidobja ezt a hibaüzenetet:

Mi miatt lehet ez?

(#26750) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Üdv!

Erre az ablakra kellene nekem valami gyorsgomb/parancsikon. (Sokszor kell állítgarnom a sémán belül dolgokat) Megoldható valahogy?

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.