Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26751) TRob1 válasza worxland (#26748) üzenetére


TRob1
veterán

Mert az MS-é nem egy célszoftver, ugye? :W És nem úgy vette meg egy kb. pont olyan cégtől, mint az össszes több i vírusirtó gyártó cég! :W :O Na akkor hagyjuk, higgy amit akarsz. Ha ész nélkül netezel, tök mindegy mi van fenn, beszopod. Ha ésszel, akkor megintcsak mindegy. ;) De majd felnősz. Pá.

¤ R'n'R ¤

(#26752) bzoley


bzoley
veterán

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a th2 hoz-e valami látható javulást, mert ez a win10 még mindig egy nagy rakás szar. Főleg akkor, amikor saját, ms-alkalmazásokat kell(ene) futtatnia. ÉS az olyan kérdésekre, hogy miért nem indul, meg most miért fekete a képernyő, még értelmes választ sem lehet adni, mert nincs. Éppen ilyen kedve van. Túlzottan nem reménykedem a frissítésben, mert nem úgy tűnik, hogy azzal foglalkoznának, amivel kéne.

(#26753) Bkrisz9 válasza Bkrisz9 (#26750) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Ja igen és a hangkeverőhöz is jó lenne egy parancsikon. :))

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#26754) vlevi válasza bzoley (#26752) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én folyamatsan használom az insider preview-t, és el kell szomoritsalak, nincs nagy változás. Legalábbis a felszínen túl sok dolog nem látható a júliusi megjelenéshez képest. Pár szinezhető beállítás, meg reszelgetnek ezt azt, de szerintem ugyamolyan, mint volt. Valami nagyon félrement a microsoftnál, ami a win8-al kezdődött, és most nem bírják eldönteni, mit csináljanak azzal a sz...kupaccal, amit metro, moder, inuversal appnak hivnak. A startkepernő is az, most az uj startmenü is tulajdonképpen egy univ.app, de f.s
Használható alkalmazást én még nem láttam, talán az időjáràs az egyetlen, ami jol nez ki.
Kereső vacak. Fileok között peldaul nem keres, csak ha ráerőszakolom.

(#26755) bzoley válasza vlevi (#26754) üzenetére


bzoley
veterán

Már a megjelenés érdekel a legkevésbé, bár képesek még jobban elcseszni azt is. Elég lenne, ha normálisan megbízhatóan működne, nem véletlenszerűen. Pont az összvér megoldásaik, a semmire sem jó alkalmazások miatt "működik" úgy a rendszer, ahogy. És sajnos semmi jel nem mutat arra, hogy a közeli jövőben jó irányba fordulna a fejlesztés.

(#26756) worxland válasza TRob1 (#26751) üzenetére


worxland
addikt

Ja, csak a többieknél a vírusirtó (és a biztonsági csomag) a fő megélhetés, ezért arra koncentrálnak teljes erővel, az MS-nél pedig egy "legyen-ilyenünk-is" tétel. De majd felnövök, egyszer talán. Addig pedig felnézek rád, ó Nagy Megmondóember.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#26757) kefe13 válasza Bkrisz9 (#26750) üzenetére


kefe13
tag

ha véletlen asrock lapod van ott az actosk ATuning .

(#26758) Bkrisz9 válasza kefe13 (#26757) üzenetére


Bkrisz9
őstag

ASUS x555LB laposról van szó, szóval nálam ez nem játszik.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#26759) Sztlaci válasza worxland (#26756) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Hagyd rá, van aki más kárán tanul, van aki a sajátján.
Aki szereti az adrenalint használjon Defendert, vagy Nod-ot. ;]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#26760) King Unique válasza TRob1 (#26740) üzenetére


King Unique
titán

"Ez kb. olyan mint a Bmw vagy a Mercedes "

Inkább Trabant vs. Mercedes... :DDD Ja és nem a Defender az utóbbi... :DD

(#26756) worxland: felesleges, hagyjad... mindig van, aki megmagyarázza, milyen jó is az MSE és a WD, meg hogy mki annyira tudatos felhasználó, hogy maga mindent kiszűr. De még itteni vírusírtó topikban sem ajánlják a hozzáértők, max x db kiegészítő védelemmel.
Az ingyenesség nem szól mellette, mert van egy rakás különb free AV, valamint itteni program promó topikban is a fizetősök akciói. Védelem terén szintén elég gyér....ha csak a saját példámat nézem, én még nem láttam MSE/ WD duótól olyat, hogy pl. a böngészőben bármilyen kártékony weboldalt, letöltést is blokkolt volna valaha. Míg más termékek természetesen igen. Valamint fájloknál is sok esetben pont azokat nézi vírusnak és karanténozza, amiket nem kéne. Amiket meg kéne, azokhoz hozzá sem nyúl... Egy normális GUI-ja sincsen megfelelő beállítási és testreszabási lehetőségekkel, e téren jóformán akármelyik más free AV különb.
Egy WD előnye max az, hogy mivel a rendszerbe épített program, így kevésbé okoz "furcsaságokat", tilt le bizonyos dolgokat. De ez azért a jobb külső termékeknél sem jellemző már annyira.

(#26759) Sztlaci: "Nod"-dal mi a bajod? Szerintem, főleg az újabb 8 & 9-es EAV/ ESS (én inkább így hívom) egyáltalán nem rossz. Utóbbiban már bankoláshoz is van külön védelem. Nálam 8.1 alatt ESS van, de eddig nem volt vele gond, szépen dolgozik a háttérben.

[ Szerkesztve ]

(#26761) TRob1 válasza Sztlaci (#26759) üzenetére


TRob1
veterán

Jajaja, előbb-utóbb biztos tanulok. Igaz, hogy kb. 6 éve nem használok mást (és nem csak a PH oldalain vagy a tesztoldalakon "élek"), de most már csak jön valami gebasz.... aki nem használja, az meg már csak tudja mi a helyzet. :R És tessék feletted meg épp Nod-ot használ vki, ami sokak szerint szintén kukába való. De hát ez van. (Egyik ismerősömnél meg épp az ingyenes Avast "védelme" mellett kellett rendbe vágni a gépet a nyáron, mert semmit nem tudott már kezdeni vele a bekapcson kívül, miután a fiacskája tuti oldalakon böngészett ;) De biztos jó az is. Igaz, azóta nem kívánják használni...)

(#26760) King Unique:
Aham... igazad van, mint mindig. :R

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#26762) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Microsoft Fényképeket, hogy tudnám visszatenni az alkalmazások közé?
Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"} nem telepítette újra a korábban eltávolítottakat.

(#26763) MésziGab válasza pzstm (#26725) üzenetére


MésziGab
tag

D.u-n az illető törölte a Windows 8-at a gépéről h én tudjam aktiválni! Feltelepítettem ismét az adott kulcsal,de sajnos most sem tudja aktiválni magát :( Rámegyek h "Aktiválás részletei" ott írja h "Hibakód:0xC004C008 - Az aktiválási kiszolgáló jelentette, hogy a termékkulcs túllépte a feloldási korlátját."
Magyarul egy kulcsnak megvan hogy hányszor telepíthető vele rendszer?
Ha veszek egy sima kulcsot vmilyen szinten azzal is "eredeti" a Windowsom,vagy nem?

(#26764) KAeom


KAeom
csendes tag

heló lehet hogy rossz topikba írok de hirtelen nem tudtam hova kéne.
lenne egy olyan problémám hogy amikor megnyitok velemi alkalmazást teljesen mindegy hogy kis hardver igényű vagy sem beszaggat az os kb. fél másodpercre és ez számomra baromira idegesítő. Mit lehet ezzel tenni? Windows 10 alatt csinálja csak 8.1 és 7 alatt egyáltalán nincs ilyen gond.

(#26765) genndy válasza MésziGab (#26763) üzenetére


genndy
addikt

Nem törölnie kellett volna hanem deaktiválni. Vagy OEM kulcs volt, azt meg nehéz lesz elszakítani a géptől.
Nem lesz legális a Wined ha kulcsot veszel. Nincs ilyen hogy "valamilyen szinte eredeti". Vagy az vagy nem. Boltból, dobozzal, számlával. Leírjuk még párszor?

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#26766) raidx válasza pinnacle (#26762) üzenetére


raidx
őstag

Nekem ez adta vissza a Win 7-be megszokottat. Ez egy regfájl tartalma, Photo_viewer_Restore_Win10.reg a neve.

Windows Registry Editor Version 5.00

; Change Extension's File Type
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.jpg]
@="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

; Change Extension's File Type
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.jpeg]
@="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

; Change Extension's File Type
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.gif]
@="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

; Change Extension's File Type
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.png]
@="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

; Change Extension's File Type
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.bmp]
@="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

; Change Extension's File Type
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.tiff]
@="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

; Change Extension's File Type
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.ico]

@="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#26767) daimonion válasza King Unique (#26760) üzenetére


daimonion
senior tag

Nem nagyon akarok beleszólni de amikor a megrögzött anti MS -esség defender utálat találkozik két embernél akkor jönnek az olyan posztok mint a TIED is meg a kollegáé is.
Azért tegyük már helyre egy kicsit a dolgokat jó ?
Szóval a kolléga belinkelt egy WINDOWS 7 teszteredményt és MSE tesztet annak bizonyítására, hogy milyen rossza Windows defender ..Azért vicces de érthetö .Ráadásul valami áprilisi vagy milyen tesztet .Akkor miért nem egy friss real World tesztet mutogat meg ahol 93% -os eredményt ért el ez a termék ?

[link]

Ahol pl a McAffe Vipre és Lavasoft termékeit is megelőzte ? Ilyenkor benéz a ló az ablakon ?
ugye azért azt is jó lett volna megemlíteni, hogy az MS az ÖSSZES mintáját elküldi a többi vírusírtó gyártónak
Ezt ugye az általad említett vírusírtó topicból tudjuk szaki26 kollegának köszönhetően.

Esetleg azt is megemlíthettétek volna hogynincs FP riasztása a MS termékén kívül az ESETnek és a Pandának azon kívül MINDEN vizsgált terméknek van FP-je.[link]

A tárgyilagosság kedvéért azért azt is illet volna megjegyezni, hogy heurisztikában gyenge [link]
De van nála még gyengébb a Vipre.

DE talán azért azt is illet volna megjegyezni, hogy File detection tesztben már nincs lemaradása a többiekhez képest..[link]

Azért ezeket összevetve már kicsit árnyaltabb a kép azt ha mellé raksz egy jó hIPS -t pl Winpatrol akkor kielégítő védelmet kapsz pláne úgy, hogy a smárt screen is egy tűrhető kiegészítő védelem.
De akár még hozzá teheted az MS EMET cuccát is...

Én nem azt állítom, hogy a világ legjobb védelem de a win 10es Defender nem egy "szemét" kategória. Csak hát ugye könnyebb valamit leszarozni alapból mert Ms mint egy kicsit utánajárni a dolgoknak.

Egfyébként amit a kollega belinkelt ott is azért meg kellett volna nézni bővebben a tesztet

Azért beraktam hogy talán jó lenne megnézni a dolgokat.

165 mintán vizsgálták..Gondolom ez egy igazán releváns mintaszám mint az a 21.000 minta is

Én mindig arra szoktam kérni mindenkit hogy próbáljon a reaslitás talaján maradni és Tényekkel alátámasztani azt hogy egy átlag felhasználónak tényleg miért rossz választás a Win 10 alatt a Windows defender ..

alapszintű védelmet megadja minden gond nélkül ..Nincs FP jelzése ha azt mondja hogy az a dolog nem odaillő akkor el lehet hinni neki .Ha mellé raksz egy jó HIPS -t akkor meg igen jó védelmet ad az átlag usernek .

[ Szerkesztve ]

(#26768) pinnacle válasza raidx (#26766) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nekem a Win10-ben lévő kellene, ami az "Alkalmazások" között volt. Korábbi Windows Fényképnézegetőt a C:\Program Files (x86)\Windows Photo Viewer: PhotoViewer.dll kijelölésével tudtam a fényképekhez társítani. Nekem néha "lebutítva", mutatja a fényképeket.

[ Szerkesztve ]

(#26769) Sdi válasza daimonion (#26767) üzenetére


Sdi
addikt

A linkeken melyik a defender ? Mert én nem találom.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#26770) Sdi válasza Sdi (#26769) üzenetére


Sdi
addikt

Már megtaláltam :) , de a leírtakat nem tudom beazonosítani, a 93%-on kívül.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#26771) oba


oba
addikt

Processzor csere esetén kell e vagy érdemes e újra telepíteni a windowst? Gondolom annyira nem lényeges, ha az alaplap ugyanaz marad, nem? Illetve ha cpu -t cserélek a gépben az aktiválás megmarad vagy újra kell majd aktiválnom? Korábbi windwosról jöttem, aktiváltam, majd clean installt csináltam, és magától aktiválódott ismét, szóval gondolom harware alapján aktiválja magát. Kérdés, hogy a cpu csere érinti e ezt a dolgot, vagy csak az alaplap csere jelentené azt hogy "új gép"? Köszönöm! :)

(#26772) elem67 válasza oba (#26771) üzenetére


elem67
csendes tag

Nem kell és nem szükséges újratelepíteni a Windowst, valamint újra aktiválásra sincs szükség.

(#26773) oba válasza elem67 (#26772) üzenetére


oba
addikt

Köszönöm! :)

(#26774) skul0


skul0
aktív tag

Üdv!

Pár hete frissítettem Windows 10-re. Emlékeim szerint beállítottam, hogy a frissítések automatikusan települjenek, és ezt a Windows hajnali 2-kor a gép ébresztésével teszi. A probléma az, hogy ezek után a gép nem kapcsol ki (legalábbis én arra gyanakszom hogy ez az oka) és minden reggel bekapcsolt állapotban fogad. Sajnos azóta sem találom hogy hol lehetne ezt kikapcsolni vagy átütemezni, meg tudná valaki mondani?

Előre is köszönöm!

(#26775) < CyberBob > válasza bzoley (#26755) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Fel a fejjel a Win7 még 5 évig támogatott, addig csak helyre kalapálják a 10-et vagy teljesen újraírják. :D

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#26776) MésziGab válasza genndy (#26765) üzenetére


MésziGab
tag

Rendben!
Hogy tudok kijönni a legolcsóbban? Windows 7 vásárlás majd ezt felfrissítgetni?

(#26777) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Na a legújabb verzióban már nem érhető el a driver automatikus frissítés kikapcsolása, csak az ikon és gyártó adatok letöltését lehet kilőni... :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26778) Lenry válasza szabonagyur (#26777) üzenetére


Lenry
félisten

ezt az egész kikapcsolhatatlan frissítés dolgot nem is értem, hogy hogy gondolták. pont ma futottam bele (sokadszorra) abba, hogy otthagyom éjszakára a gépet, hogy csinálja, amit csinálnia kell, aztán reggel a login képernyő fogad, mert "jah, találtam egy fontosnak kinéző frissítést, felraktam, újraindultam, biztos nem csináltál semmi fontosat, ugye?"

faszkivan ezzel

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26779) szabonagyur válasza Lenry (#26778) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem nem elsődleges OS az fix, 8.1 van, tökéletes minden szempontból szerencsére :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26780) netpeti98 válasza Lenry (#26778) üzenetére


netpeti98
addikt

(#26781) AtHoS válasza BullZeye (#26734) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Itt próbáld az AIMP3-hoz hozzárendelgetni a fájltípusokat (ezt írja is az aimp3 telepítésekor vagy mikor a programban kattintasz a fájltársítás részen található fájl típusok gombra): Beállítások > Rendszer > Alapértelmezett alkalmazások

Gyakorlatilag Beállítások = Gépház, majd az alapértelmezett alkalmazások részen görgess legalulra és itt válaszd az Alapértelmezések megadása alkalmazásonként pontot, ahol bal oldalt kiválasztod a beállítani kívánt alkalmazást (jelen esetben az aimp3-at), majd jobb oldalon az alsó lehetőséggel ki tudod kézzel választani mihez kvánod hozzárendelni. A felső lehetőséggel a program kínálta összes kiterjesztéshez hozzárendeled

read-only mode on the forum

(#26782) Feri1977 válasza bzoley (#26752) üzenetére


Feri1977
senior tag

Igen, minden totál felesleges szart javítanak, hangasszisztens legyen benne, meg win 7, 8.1 kódok elfogadása meg semmi olyan értelmes, ami félkész rendszert toldozgatná, javítaná!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#26783) MésziGab


MésziGab
tag

Az OEM verziójú Windows-t hányszor lehet telepíteni?
Mi alapján tudja h hányszor lett telepítve? Talán az alaplapot jegyzi?

(#26784) cattus válasza MésziGab (#26783) üzenetére


cattus
őstag

Ugyanarra a gépre akárhányszor telepítheted.

Do the thing!

(#26785) MésziGab


MésziGab
tag

Az aktiválási kiszolgáló jelentette, hogy a termékkulcs túllépte a feloldási korlátját. (Hibakód: 0xC004C008)

Erre a hibára a Windows súgó ezt írja:Ez a hiba akkor jelenhet meg, ha a termékkulcsot már használták egy másik gépen, vagy több gépen használják, mint amennyit a Microsoft szoftverlicenc-szerződés lehetővé tesz. A probléma megoldásához minden gépre meg kell vásárolni a termékkulcsot, hogy aktiválható legyen rajtuk a Windows.

Magyarul ha egy régebbi gépen már fent volt és ott "megjegyezte" az alaplapot,vagy jelezte a Windows felé hogy ezen a gépen lett aktiválva,akkor arra a gépre többször is feltehető a Windows,de új gépre már nem fog beaktiválni?

Az én helyzetemben,asztali géppel eladtam a Windows-t,de most rájöttem hogy jól jönne,vissza küldte az ember és törölte a régi gépemről az aktivált rendszer de a Windows-t az új gépemen már nem tud beaktiválni,a hozzászólás elején lévő hibát dobja ki!

Ha vissza küldöm neki,gondolom ő simán tudja továbbra is használni mert azon a gépen ez a kulcs már volt aktiválva!

(#26786) Taifa Díaz válasza MésziGab (#26785) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Az operációs rendszer törlése nem volt elég, előtte deaktiválni kellett volna a Windowst. Ezért a hibakód.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#26787) MésziGab válasza Taifa Díaz (#26786) üzenetére


MésziGab
tag

Igen az értem! És ez utólag hogyan orvosolható?
Ha újra feltelepíti ezt a Windowst-gondolom neki engedni fogja újra,és akkor utána deaktiválja?

(#26788) szabonagyur válasza MésziGab (#26787) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vagy nem is törölte az illető... nem is értem minek adtad hozzá neki...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26789) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Az mitől lehet, hogy a Groove Zene nem frissíti magát? Három új albumot másoltam be a zene mappába, de a Groove nem jeleníti meg őket.

(#26790) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Telepíteném a Win10-et a laptopra, azt írja ki DVD-ről indításkor, hogy CDBOOT: Couldn't find BOOTMGR.

Mit tudok ezzel csinálni?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#26791) bopeti98


bopeti98
őstag

Azt amúgy honnan lehet tudni egy termékkulcsról hogy milyen? Értem ezalatt hogy OEM-s, vagy Retail, vagy MSDN-s...stb.

(#26792) wjbhbdux válasza bopeti98 (#26791) üzenetére


wjbhbdux
veterán

A netes szürkepiacokon árult kulcsokról elég nehéz megmondani.

/s

(#26793) bopeti98 válasza wjbhbdux (#26792) üzenetére


bopeti98
őstag

Nekem nem szürkepiacon árult kódom van.
Alapból eredeti OEM-s Win 7 kódom volt matricával, számlával, csak sajnos hiába frissítettem Win 10-re, egy újratelepítés után nem akarta aktiválni magát a rendszer, így felhívtam az ügyfélszolgálatot, és ők küldtek e-mail-be egy Win 10 kulcsot. Azt viszont nem tudom hogy milyen.
Természetesen nem szeretném másik gépen használni, eladni meg semmi ilyen, csak kíváncsi lettem volna hogy milyen kód.

(#26794) szabonagyur válasza bopeti98 (#26793) üzenetére


szabonagyur
félisten

Olyan a WIn10 kulcs is mint az alap.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26795) MésziGab


MésziGab
tag

Srácok egy lényegre törő kérdésem lenne!

Ha egy adott gépre fel lett telepítve a Windows,és aktiválta is magát,akkor megjegyezte az alaplapot vagy valamit?
Ha utána telepítettek rá másik rendszer akkor is vissza tudja tenni a jogtisztát,mivel emlékezni fog rá hogy erre már volt telepítve és aktiválva?

(#26796) vlevi válasza MésziGab (#26795) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha egy adott gépre fel lett telepítve a Windows,és aktiválta is magát,akkor megjegyezte az alaplapot vagy valamit.
Ha utána telepítettek rá másik rendszer akkor is vissza tudja tenni a jogtisztát,mivel emlékezni fog rá hogy erre már volt telepítve és aktiválva.

;]

Vagyis, igen.

[ Szerkesztve ]

(#26797) szabonagyur válasza MésziGab (#26795) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mi lenne ha elolvasnád amit leírtunk neked milliószor??

Már napok óta ezzel a hülyeséggel jössz...

A Win10-ed a másik alaplaphoz kötődik már, azt nem nagyon tudod áthozni.

Próbát tehetsz, hogy felrakod a mostanira az eredeti Win8-ad és felfrissíted Win10-re aztán vagy sikerül vagy nem...
De mivel semmi bizonyítékod arra, hogy a másik gépen nem lesz használva stb. szerintem ezt vedd nyugodtan úgy, hogy buktad.

Amúgy ha megvan a vásárlás adatai miért nem MS-el beszélsz?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26798) King Unique válasza daimonion (#26767) üzenetére


King Unique
titán

Ha már annyira az adott oldal tesztjeit isteníted, azért látszik, hogy nem egy ingyenes védelem übereli. Valamint ezek a tesztek ugyanúgy nem teljesen mérvadóak. Korábban meg elbukott nem egy teszten...
Illetve amikor augusztusban AV topikban is tesztelgettek párat, akkor is szinte a leggyengébb eredményeket produkálta...[link], [link]. Ez ugyan szintén nem teljesen mérvadó, de azért látszik mennyire is hatékony, avagy nem...

Más terméknek is van fals riasztása, de az elég érdekes, hogy amit a top, megbízható AV-k átengednek, azok közül a WD elég sokat fenyegetésnek vél, amit meg blokkolni kéne, azokat simán átereszti...mily meglepő. :D Meg amit mondtam, hogy böngészőbe én még weboldalt nem láttam tőle blokkolni és amikor direkt vmi PUP és társaival teletűzdelt programot akartam letölteni, akkor sem csinált semmit. Míg más termékek kapásból blokkolták. Ennyit a valós hatékonyságáról...

"Azért ezeket összevetve már kicsit árnyaltabb a kép azt ha mellé raksz egy jó hIPS -t pl Winpatrol akkor kielégítő védelmet kapsz"

Ja persze, rakjunk mellé x db kiegészítőt, hogy hozzon egy szintet. Ennyi erővel a többi termék mellé is lehet, vagy van olyan, ami önmagában komplexebb védelmet nyújt.

"alapszintű védelmet megadja minden gond nélkül ..Nincs FP jelzése ha azt mondja hogy az a dolog nem odaillő akkor el lehet hinni neki"

Ez az, csak alapszintű védelem. Az MS célja is ez volt vele, hogy azon usereknek, akik tesznek magasról az AV kérdésre, legalább azoknak is vmi védje a gépét. De soha nem lesz "A kategóriás" termék, az MS direkt nem is fejleszti topra, hogy kedvezzen a külsős gyártóknak. Persze, nincs FP jelzése, ja... :DDD
A WD-nek igazán csak az az egy előnye van, amit fentebb említettem, mert az ár és védelem hatékonysága nem nagyon szól mellette. Ha én elérhetek egy rakás más terméket, normális GUI-val, + funkciókkal teljesen ingyen, vagy a fizetőseknek a sorozatos fél éves/ éves ingyenes promóit, amik sokkal többet tudnak, akkor nem nagyon lesz indok arra, hogy mért egy WD-vel vacakoljak... Aminek a frissítési mechanizmusa is ritkább, mint a többinek, amik naponta sokkal több definíciófrissítést kapnak. Előbbinél, ha vkinél egyéb okok miatt nincs teljesen automatára állítva a WU, akkor máris újabb hátráltató tényező naprakész védelem terén.

(#26799) Sztlaci válasza TRob1 (#26761) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Kíváncsiságból futtass le egy-egy online víruskeresőt a gépeden aztán utána mondj véleményt a MS víruskergetőről. Nagyon csodálkoznék, ha tiszta lenne a géped.
Két hónappal ezelőtt, még a Porhardver egyik fórumos oldala is támadó vírust tartalmazott. Még csak warez oldalt sem kell hozzá felkeresni.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#26800) steele80 válasza MésziGab (#26795) üzenetére


steele80
senior tag

Igen. Igen.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.