Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26351) Zoshi85 válasza Zoshi85 (#26335) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

?

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#26352) pendre54 válasza bzoley (#26347) üzenetére


pendre54
addikt

Szóval, a helyzet a következő az én szemszögemből, mint átlag mezei felhasználó. Augusztus elején frissítettem a 10-esre, voltak kisebb problémák, de úgy ahogy megoldódott. Nekem a 10-es a 7-eshez képest semmi pluszt nem adott, már amire én használom a PC-t. Igazából csak a kíváncsiság hajtott a frissítés során.
Viszont van egy kissé költséges hobbim, ez a PC-s zenehallgatás, amibe már eddig is alsó hangon is jóval több mint 200 e Ft-ot "beleöltem". :) Ennek egyik láncszeme a DAC, amihez ugye driver is kell. Jelenleg az Audio-GD-nek csak Win7 és 8-as driverei vannak. A frissítés során a Win 7-es driver mappát egy az egyben átemelte a Win 10, így szerencsére működött a DAC, viszont pár héttel ezelőtt volt egy nagyobb frissítési csomag, ami tökéletesen gallyravágta a DAC-ot. 1-2 napi küzködés után ezt is sikerült kivédeni,- nem az ehhez a DAC-hoz készült drivert sikerült valahogy felmókolni -, de tartok tőle, hogy a novemberi nagy csomag megint elintézi.
Engem mint mezei felhasználót az rohadtul hidegen hagy, hogy a gyártó, a MS, vagy mind kettő sara, hogy adott esetben miért nem tudok normálisan zenét hallgatni. Viszont, ha a Win 7 alatt normálisan működik nálam valami, akkor az MS ne akarja már minden áron rámkényszeríteni, hogy szenvedjek egy olyan rendszerrel amin viszont nem kerek a dolog.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#26353) JamesHun


JamesHun
addikt

céges gépen benne vagyok az insider progiba, de még akkor frissítettem amikor elég kezdetleges volt
most ha kiszállnék nem engedi, mert még nem érzékelte, hogy a win7 ről tettem fel anno a 10-et

van valami ötlet, hogy tudnék adatvesztés nélkül áttérni a legális win10-re?
nagyon jól be van már lakva a mostani :D

SeriesX: JamesSHun

(#26354) V.Stryker válasza TRob1 (#26350) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A múltkor sikerült valahonnan egy olyan reg fájt letöltenem,hogy patentül megoldotta ezt a problémát. Azóta sem találom. :(

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#26355) bzoley válasza TRob1 (#26350) üzenetére


bzoley
veterán

Na igen, csak valószínűleg elég sokan vannak, akiknek fogalmuk sincs, hogy lehet megakadályozni a frissítést. Jellemzően náluk a wu is automatán áll, így előfordulhat, hogy egyszer csak azt veszik észre, hogy "sántikál" a gép, programok nem működnek, rosszabb esetben még fagy is.
Párom játszós gépét próbáltam anno frissíteni. Redeon x200 szintű vga-val megáldva(de a többi is hasonló). Ms-féle általános meghajtóval még a felbontást sem lehet beállítani, AMD-féle meghajtó Win7-nél véget ért, már akkor is legacy volt. Hackelt meghajtóval természetesen akadtak gondok bőven, és természetesen a csodás, új passzianszba bele is fagyott, video hw gyorsítás nulla. És ez még csak a vga, de általában ennyi elég ahhoz, hogy használhatatlannak lehessen nyilvánítani. Az egy dolog, hogy nincs már hozzá frissített meghajtó, érthető, nem mai darab. De ha ennek ellenére nekiáll a rendszer frissülni, az már az ms sara.
Ha pl. a könyvelős gépet vágná tönkre a frissítés, gyakorlatilag közel nulla eséllyel lehetne akár nulláról is újra visszaállítani mindent.

Döglött Róka:
Szerintem senki nem sértődne meg, ha távol tartanád magad a topiktól. A stílusod nem csak ide, de sehova nem való.

[ Szerkesztve ]

(#26356) Stauffenberg válasza mr.nagy (#26341) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nincs fent AVG.

Egyelőre arra jutottam, hogy ez egy hatalmas rejtély. Sok helyen lehet olvasni erről a hibáról, hogy az appok maguktól bezáródnak az indításnál, de igazi megoldást sehol nem találtam. :( Sokan valamelyik béta build alatt futottak bele, de ezen a rendszeren inaktív az Insider program.

Nem akarom a gépet úgy visszaadni a tulajnak, hogy nem tudtam vele mit kezdeni. Egyetlen app sem tud elindulni, így például a Fényképek sem, így fotók megnyitása lehetetlen. Feltehetnék valamilyen alternatív képnézegetőt neki, de az nem megoldás, csak a probléma megkerülése.

Tényleg senkinek nincs ötlete? :F

(#26357) V.Stryker válasza bzoley (#26355) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hagyd, szegényt biztos nem szereti senki és az egész világot ellenségnek tartja. :DDD Jobbik eset, hogy a dühét így éli ki és nem egy iskolába megy be lövöldözni.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#26358) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Vki ötlet? Nem tudok se létrehozni, se pl egy Win 7 en létrehozotthoz csatlakozni..

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#26359) AtHoS válasza V.Stryker (#26354) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Véletlen nem innen szedted le? [link]

Szerk

Itt van hozzá némi "részletesebb infó" [link]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#26360) V.Stryker válasza AtHoS (#26359) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem, ezt is próbáltam és nem működik.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#26361) kisapa válasza pendre54 (#26344) üzenetére


kisapa
senior tag

Én megpróbálkoztam a frissítés elrejtésével. Egyenlőre nem ajánlotta fel még egyszer. Persze lehet, hogy jövőre más lesz.

(#26362) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.
A TH2-es verzióból lesz majd új ISO is MSDN-en?

(#26363) pendre54 válasza kisapa (#26361) üzenetére


pendre54
addikt

Ez alapján már kitalálható, hogy miért is kezd bedurvulni az MS. ;] A Win 7 több mint 50 %-os részesedését nem lesz egyszerű lefaragni a Win 10 jelenlegi szintjére.

[/L]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#26364) TRob1 válasza pendre54 (#26363) üzenetére


TRob1
veterán

Ugyanez volt pár éve a szitu a fos xp-vel is, mégis sikerült. Csak idő kérdése... Egy idő után a többség így vagy úgy (saját eszétől vagy más erejétől), de kijön a barlangból, lejön a fáról. A fejlődés útjába senki és semmi nem állhat. ;] :U :DDD (Aki nem mai kölök, sztem már észrevette hogy mióta létezik win os, azóta van szitkozódás, mocskolódás is minden újabb verzára. ;) Én is ezt tettem anno a 95-tel, mondtam soha nem fogok win-t használni, jó a dos is :D Azóta meg kb. mindegyiket használtam)

(#26362) vigyori78:
Tuti lesz.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#26365) Zoshi85 válasza Zoshi85 (#26358) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Senki ? :( Akár mit keresek, nem tudok rájönmi mi a gond..

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#26366) Sdi válasza TRob1 (#26364) üzenetére


Sdi
addikt

Úgy is addig küldik rá a "frankó" frissítéseket, amíg szinte használhatatlanná válik / mint az XP-vel is tették :) / és kénytelen lesz az ember váltani.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#26367) TRob1 válasza Sdi (#26366) üzenetére


TRob1
veterán

Az a baj hogy az xp nem csak a végén, de az elején is kaka volt... Ebből meg még lehet akármi. Reméljük pozitív irányba megy majd el. :)

Mondjuk a 10-es (meg a 8-as is) nekem már az elején is tetszett, azóta sincs gondom vele. kopp-kopp

¤ R'n'R ¤

(#26368) zetecR válasza Stauffenberg (#26356) üzenetére


zetecR
addikt

Nekem hasonló problémám van a tálcára tűzött Explorer mappákkal.
Hiába tűzök ki bármilyen létező mappát, rákattintok és nem történik semmi. 7-en, 8.1-en hibátlanul működött...

(#26369) Zoshi85 válasza Zoshi85 (#26365) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

:F :F

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#26370) Stauffenberg válasza zetecR (#26368) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na de nem hiszem el, hogy sehol egy fél komment az internet egy eldugott sarkában arról, hogy mivel lehet elhárítani. Na meg, hogy mi okozza, hogy a jövőben lehessen rá figyelni.

(#26371) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Adott egy gép, amin volt egy aktivált windows 8.1 pro, majd frissítve lett 10-re a hivatalos folyamaton, így az is aktiválásra került.
A win 8.1-es telepítő nincs meg, azonban újra kéne telepíteni a gépet alkatrészek cseréje miatt (alaplap+proci+ram), amihez egy MSDN-es Win10 telepítőt használnék.

A kérdésem az, hogy a mostani Win10-ből kinyerhetőek-e az újbóli aktiváláshoz szükséges adatok?

Vagy a vezérlőpult/rendszer menüben lévő termékkulcs újbóli beírása elegendő lesz a következő telepítés aktiválásához?

Köszi,
Mosqu!to

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#26372) Semplar


Semplar
őstag

Orosz fórumon találtam:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
@echo off
echo

echo Step 1: Delete Updates...
echo Delete KB3075249 (telemetry for Win7/8.1)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:3075249
echo Delete KB3080149 (telemetry for Win7/8.1)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:3080149
echo Delete KB3021917 (telemetry for Win7)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:3021917
echo Delete KB3022345 (telemetry)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:3022345
echo Delete KB3068708 (telemetry)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:3068708
echo Delete KB3044374 (Get Windows 10 for Win8.1)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:3044374
echo Delete KB3035583 (Get Windows 10 for Win7sp1/8.1)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:3035583
echo Delete KB2990214 (Get Windows 10 for Win7 without sp1)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:2990214
echo Delete KB2990214 (Get Windows 10 for Win7)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:2990214
echo Delete KB2952664 (Get Windows 10 assistant)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:2952664
echo Delete KB3075853 (update for "Windows Update" on Win8.1/Server 2012R2)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:3075853
echo Delete KB3065987 (update for "Windows Update" on Win7/Server 2008R2)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:3065987
echo Delete KB3050265 (update for "Windows Update" on Win7)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:3050265
echo Delete KB971033 (license validation)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:971033
echo Delete KB2902907 (description not available)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:2902907
echo Delete KB2976987 (description not available)
start /w wusa.exe /uninstall /kb:2976987

echo Step 2: Blocking Routes...
route -p add 23.218.212.69 MASK 255.255.255.255 0.0.0.0
route -p add 65.55.108.23 MASK 255.255.255.255 0.0.0.0
route -p add 65.39.117.230 MASK 255.255.255.255 0.0.0.0
route -p add 134.170.30.202 MASK 255.255.255.255 0.0.0.0
route -p add 137.116.81.24 MASK 255.255.255.255 0.0.0.0
route -p add 204.79.197.200 MASK 255.255.255.255 0.0.0.0
route -p add 23.218.212.69 MASK 255.255.255.255 0.0.0.0

echo Step 3: Disabling tasks...
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Application Experience\AitAgent" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Application Experience\Microsoft Compatibility Appraiser" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Application Experience\ProgramDataUpdater" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Autochk\Proxy" /DISABLE
schtasks /Change /TN "Microsoft\Windows\Customer Experience Improvement Program\Consolidator" /DISABLE
schtasks /Change /TN "Microsoft\Windows\Customer Experience Improvement Program\KernelCeipTask" /DISABLE
schtasks /Change /TN "Microsoft\Windows\Customer Experience Improvement Program\UsbCeip" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\DiskDiagnostic\Microsoft-Windows-DiskDiagnosticDataCollector" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Maintenance\WinSAT" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\ActivateWindowsSearch" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\ConfigureInternetTimeService" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\DispatchRecoveryTasks" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\ehDRMInit" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\InstallPlayReady" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\mcupdate" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\MediaCenterRecoveryTask" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\ObjectStoreRecoveryTask" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\OCURActivate" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\OCURDiscovery" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\PBDADiscovery" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\PBDADiscoveryW1" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\PBDADiscoveryW2" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\PvrRecoveryTask" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\PvrScheduleTask" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\RegisterSearch" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\ReindexSearchRoot" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\SqlLiteRecoveryTask" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\Media Center\UpdateRecordPath" /DISABLE

echo Step 4: Killing Diagtrack-service (if it still exists)...
sc stop Diagtrack
sc delete Diagtrack

echo Final Step: Stop remoteregistry-service (if it still exists)...
sc config remoteregistry start= disabled
sc stop remoteregistry

echo All done, go to reboot!
pause
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Óhaj, panasz, hozzászólás? :DDD

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#26373) Zoshi85 válasza Zoshi85 (#26358) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

:U :F

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#26374) Szab02


Szab02
aktív tag

Sziasztok!

Biztos már milliószor feltett kérdés, de amit tudtam végigpróbáltam - nem megy a windows store.

1. Korábban működött, nem tudom mi váltotta ki a hibát
2. minden más ok (email és a storeból telepitett dolgok)

Egy csomó leirást kipróbáltam, de sehogy nem indul el.
Valaki irna egy rövid listát -troubleshooting- lépésről lépésre, hogy mit kellene megnéznem?

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#26375) AtHoS válasza V.Stryker (#26360) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Még annyi infót találtam, hogy a Fast Startup funkció miatt "hidegindításnál" nem tölti be a módosított registry beállításokat. A Fast Startup-ot kikapcsolva viszont minden esetben betölti a registry beállításokat.

Szóval be kell állítani a fentebbi registry értéket, majd kikapcsolni a Fast Startup-ot és onnantól normál indulás lesz, ami közben betöltődnek a módosított registry beállítások is

[link]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#26376) Stauffenberg válasza Szab02 (#26374) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Csak nem nálad is az a gond, hogy felvillan egy pillanatra, majd rögtön el is tűnik?

Ezzel a kérdéssel jöttem én is, de eddig semmi. Rengeteg angol nyelvű fórumot és portált felkutattam, de semmi nem segített eddig.

Nem csak a Store nem megy, hanem semmilyen app (normál szoftverek futnak, csak az appok nem).

(#26377) King Unique válasza pendre54 (#26344) üzenetére


King Unique
titán

Eddig is egyértelmű volt, nem terjed eléggé a Windows 10... a szeptemberi adatok szerint 6,63 % a részesedése, Win8x 13,32 %, a Win7 pedig 56,53 %.

Ha nem ment szép szóval, majd megy erővel, mint vmi diktatúrában... :U
Azt hitték, hogy majd mki benyeli a nagy marketingrizsát és a megjelenést követően max. pár hét/ 1 hónapon belül már globálisan minden Win7/8.1 user gépén ott fog virítani a 10-es. De majd céges környezetben is a vártnál előbb átállnak rá. Csak ahhoz kicsit jobban össze kellett volna rakni ezt a 10240-es kezdőverziót, a különféle adatgyűjtési és egyéb botrányoktól mentesen és akkor talán többen váltanak.
Illetve most már ott tartunk, hogy nem csak letölti a háttérben az ISO-t, hanem jóformán automatikusan az upgrade is megtörténik? Ilyet egy 7/ 8.1-re hivatalosan elő sem írhatnának, mert nem kötelező, hanem csak opcionális frissítés. Mindkét rendszernek önálló életciklusa van, ami ráadásul nagyon nem most fog lejárni.
Arra leszek kíváncsi, mi lesz majd 1 év után? Kitolják 2 évre a kedvezményes időszakot, ha nem sikerül megtörni a Win7 dominanciáját, vagy akik letiltják a frissítést, azoknak inkább további kedvezményeket adnak külön, csak hogy mégis frissítsenek...? :DDD

(#26378) Warter válasza King Unique (#26377) üzenetére


Warter
őstag

120 millió PC 3 hónap alatt, ez aztán a lassúság. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26379) netpeti98 válasza King Unique (#26377) üzenetére


netpeti98
addikt

Az eredeti szöveg:

Early next year, we expect to be re-categorizing Windows 10 as a “Recommended Update”. Depending upon your Windows Update settings, this may cause the upgrade process to automatically initiate on your device. Before the upgrade changes the OS of your device, you will be clearly prompted to choose whether or not to continue. And of course, if you choose to upgrade (our recommendation!), then you will have 31 days to roll back to your previous Windows version if you don’t love it.

Ezek alapján nem fog a háttérben felkúszni, előtte mindig megkérdezi a felhasználót.

(#26380) pendre54 válasza King Unique (#26377) üzenetére


pendre54
addikt

Egy ilyen közleményt nem egy hivatalosan alig 3 hónapja megjelent termék esetén lett volna ildomos kiadni, hanem mondjuk 2018. októberében, amikor már csak 2 év van hátra a Win 7 támogatásából, akkor az már magától értetődő lenne, így meg csak arcoskodásnak tűnik. Egyébként is az emberi alaptermészet olyan, hogy ha valamit kötelező jelleggel tolnak az arcába, az reflexszerűen ellenérzést vált ki.
Mondom ezt úgy, hogy lassan én is 3 hónapja használom, és bár mint írtam, nálam semmi plusz hozadéka nincs a 7-eshez képest, amig az engem érdeklő dolgok működnek rajta, addig marad.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#26381) TRob1 válasza King Unique (#26377) üzenetére


TRob1
veterán

Azért ahogy visszanéztem kb 1,5 perc erejéig, 2013 elején igencsak volt többféle problémád a win 7-tel is. Meg előtte másoknak is. Most meg az a király. Na látod? Így lesz majd a 10-es is valamikor. Csak neked később mint másoknak.

Az a 6,63% meg sztem azért nem olyan rossz a mai világban mikor már mindenkinek volt valamilyen többé-kevésbé jól működő rendszere, ráadásul egyre makacsabb, elégedetlenebb manapság a többség minden újdonsággal.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#26382) Szab02 válasza Stauffenberg (#26376) üzenetére


Szab02
aktív tag

Nálam csak a store nem megy, az appok mennek.

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#26383) #58000384 válasza netpeti98 (#26379) üzenetére


#58000384
törölt tag

Köszönöm! Nem csoda, ha az embernek elfogy a türelme néha, mikor azonnal hiszti megy minden hír miatt, ahelyett, hogy utánaolvasna előtte az illető.
Van egy új EULA is, az sem lesz magától elfogadva. Kártérítés... az...

Azokat a hsz-eket, amik "kémelhárító" megoldásokról szólnak, törölném is, mert nem poénos minden embertől megkérdezni, hogy "vajon nem töröltél vagy tiltottál le valamit a rendszerből korábban?".

(#26384) Zoshi85 válasza Zoshi85 (#26358) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

:F

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#26385) King Unique válasza Warter (#26378) üzenetére


King Unique
titán

Ne a csak számokat nézd, az hogy az MS bemond vmit, ami vagy pont annyi, vagy nem, egy dolog. A százalékok és a piaci részesedés viszont önmagáért beszél. :D

(#26379) netpeti98: még szerencse. Bár, aki nincs teljesen tisztában a dolgokkal, lehet rányom egy ok-t, aztán utána meg csodálkozik majd.

(#26381) TRob1: nem tudom mit néztél, de akkor nem elég alaposan. Nekem a Win7-tel stabilitás, működés terén soha nem volt gondom. Max a 8.1-hez képest hangoztattam azt, hogy utóbbi felülete (flat dizájn) és a kezdőképernyő jobban bejön.
Ellenben a 10-esben olyan alapvető dolgok nem működnek nálam normálisan, mint a felbontás skálázása, ami terén a TH2-től sem várok megváltást. Csak azt használva évekig várogatni meg nem fogok, mire helyrepofozzák...mert, ha van jelenleg olyan rendszer, ami igényeimnek jobban megfelel, akkor használom azt. És vsz teszik ezt sokan mások is. Azért erőltetik ennyire a frissítést... ;)

(#26386) King Unique válasza pendre54 (#26380) üzenetére


King Unique
titán

Ezzel az erőszakossággal, ha kellő bulvárvisszhangot kap, csak maguk alatt vágják a fát.

"semmi plusz hozadéka nincs a 7-eshez képest, amig az engem érdeklő dolgok működnek rajta, addig marad."

Lehet vannak ezzel így egy páran. Nálam 8.1-hez képest, ami engem érintő pozitívum volt, az az USB 3.0 UASP mód továbbfejlesztése. Van olyan ASMedia vezérlős külső USB 3.0 házam, ahol 8.1 alatt kicsit szaggatott a másolás, 10 alatt már nem. De miután firmware-t frissítettem rajta, mert amúgy is régi volt gyárilag rápakolva, már 8.1-nél is teljesen ok. Így számomra már ez sem jelent előnyt a továbbiakban. Esetleg majd az USB 3.1 támogatás terén, de az még odébb van, mire el fog terjedni.

[ Szerkesztve ]

(#26387) cog777 válasza netpeti98 (#26379) üzenetére


cog777
senior tag

Ez jo hir. Viszont kivancsi vagyok hogy hanyszor kerdezi meg a felhasznalot. Esetleg par naponta ahogy engem annak ellenere hogy elrejtettem a frissitest vagy egyszer es utana nem zaklat.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#26388) #58000384 válasza King Unique (#26385) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nekem például alapból blokkolja egy bővítményem a követős sütiket (a Statcounter-rel együtt), szóval benne sem vagyok a Netmarketshare adataiban. Ellenben a Microsoft pontosan látja, hogy hány egyedi aktiválás történt, de hát ugye alapból feltételezzük, hogy hazudnak.

"Bár, aki nincs teljesen tisztában a dolgokkal, lehet rányom egy ok-t, aztán utána meg csodálkozik majd."
Az így járt. Ha tud olvasni, akkor meg gyakorolja.

Az a cél, hogy minél több gépen fusson ugyanaz a rendszer. El lehet kerülni, le lehet törölni, vissza lehet lépni, szóval felesleges műbalhé az egész. Majd jövő augusztusban meg megy a sírás, hogy "jajj, már 27 ezer forint a sima Home is, rablás, szemetek".
A 7 is kapja a frissítéseket 2020-ig, aki azon akar maradni, az marad.
A 8-nál is voltak idegesítő bugok, például mikor a csempék nem jól jelentek meg, nem frissültek vagy nem lehetett törölni némelyiket. Driver gondok is voltak. A 7 sem volt tökéletes, akkor ment igazán a "jó öreg XP" szöveg. De hát az idő elfeledtet mindent.

Még egyszer: Senkinek sem fog akarata ellenére a 10 települni, amennyiben rendelkezik alapszintű szövegértési képességgel.

(#26389) Warter válasza #58000384 (#26388) üzenetére


Warter
őstag

King bennfentes, neki vannak első kézből infói, tudja, hogy hazudnak. ;]

(#26390) tmsk


tmsk
újonc

Sziasztok!

Valamiért nem kapok értesítést a Posta alkalmazásból,mikor levelem érkezik. Illetve néha igen, de teljesen következetlenül. Az összes általam ismert helyen engedélyezve vannak a Posta értesítései, mégsem akarja a tutit. Ja, Gmail fiókról van szó. Elképzelhető, hogy le sem tölti a leveleket automatikusan, pedig elemek érkezésekor szinkronizál, elvileg. Manuálisan szinkronizál, probléma nélkül. Win 8.3-mal semmi ilyen gondom nem volt, tegnap frissítettem, azóta bénázik.

Ha valaki tudna segíteni, megköszönném.

(#26391) kisapa válasza tmsk (#26390) üzenetére


kisapa
senior tag

Sajnos ez jelenleg még ilyen. Néha nekem is megbolondul.

(#26392) vlevi válasza King Unique (#26385) üzenetére


vlevi
nagyúr

Felskálázástól ne is várj megváltást. Meg úgy szerintem semmiben sem. A win10 viszi tovább a win8 vonalat, és amit a win8 megjelenése óta a win10 eddig nem tudott megoldani, azt a frissites utam se fogja. Szerintem.
A driveres dolog tényleg szopás. Képzelj el egy olyan felhasználót, akinek a laptopján van peldaul van valami usb-s hardveres banki bejelentkezős ketyere, és csak azzal tud bankolni. Fődhözfogjab....ni a lapost, ha egyszercsak megjelenik a win10, és nincs wifi, nem megy a banki beolvasó, nem tudja használni a szkennert, a nyomtatót, mert a win frissült tizesre, de driver nincs hozzájuk.
Annakidején a win7 update advisor tételesen felsorolta az összes progit, és drivert, és melléírta, hogy fog-e működni, vagy sem. De egy egyszer usert, aki nem tud róla, hogy melyik héten melyik 5 windows frissites kell uninstallni és elrejteni, hogy ne települjön a tizes, meg azt se tudja, hogy mi az, attól nem várható el, hogy előre felkészüljön mindenre.Mi, itt a ph-n a win10-el talán kicsit ovatzosabbak vagyunk, de elég csak egy firefox frisitésre gondolni, azt se olvassuk el bitről betűre, hogy mi van benne, nem telepitünk hozzá tesztkörnyezetet vortuálgépre kipróbálni, csak felfrissitjük, aztán siránkozunk, ha nem megy a jol megszokott régi kiegészitőnk

A posta meg nálam is szar. Vagy megy, vagy nem. Inkabb az utobbi. Ez is egy olyan dolog, ami a win8 ota meglévő dolog (mármint a metro, vagy modern, vagy universal posta app), de lassan 3 éve nem bírták működőképesre megcsinálni. Mi wan az appok fejlesztőkörnyezetében, hoigy maga a microsoft sem képes normális alkalmazást írni rá? Az egyetlen, ami tetszik, az az időjárás.

[ Szerkesztve ]

(#26393) King Unique válasza #58000384 (#26388) üzenetére


King Unique
titán

Nem is azon van a hangsúly, hanem azon, hogy a részesedés láthatóan nem úgy alakul, ahogyan ők ezt szeretnék, ezért erőltetik ennyire a frissítést...
Az nem mentség, hogy "így járt", mert alapból nem is kellene automatikusan betenni a WU-ba, csak ha azt előtte külön igényli a felhasználó, lefoglalja a GWX appon keresztül. De mint látjuk, már az sem feltétlen kell hozzá, hanem egyből tolja bele a képébe, ha kérte, ha nem. Amikor nemrég frissen telepítettem 8.1-et, teljes WU frissítés előtt direkt kiszedtem a 10-es upgrade vackokat, erre csak felpakolta erőből mindet és restart után ott virított a GWX ikon a tálcán. Még jó, hogy nem volt minden automatára állítva, mert akkor már kezdte is volna letölteni. Mi ez, ha nem erőszakosság...?

"Az a cél, hogy minél több gépen fusson ugyanaz a rendszer"
Ez csak egy jövőbeli cél, de ha van előtte 2, még sokáig aktívan támogatott rendszer, akkor eleve nem várhatják el mindenkitől, hogyan is várhatnák el, hogy ezeket idő előtt kukázza csak ezért, mert itt az újabb. De persze ők megint jobban tudják, hogy mi kell a usereknek, milyen OS-t használjanak...

Voltak 7/ 8.1 esetében is kezdetben problémák, de nem feltétlen olyan bakik, hogy Start menü összeomlik és társai, vagy, hogy ugyanazon a gépen a felbontást nem lehet normálisan skálázni. Szóval ne ragozzuk, ne akarj győzködni, mert nem tudsz!

(#26389) Warter: köszönjük Emese... :DDD

(#26394) netpeti98 válasza King Unique (#26393) üzenetére


netpeti98
addikt

Azért érdemes megjegyezni, hogy a változások idejében már a TH2 amit le fog tölteni. Attól, hogy nem dokumentálták, valószínűleg azért optimalizáltak a háttérben sokat, még ha nem is lesznek látványos változások. Majd kiderül.

A nagy erőltetésnek 3 oka van: UAP platform, közös ökoszisztéma, és hogy az emberek ne ragadjanak le 7-nél, mint az XP esetében.

Írom ezt úgy, hogy jelenleg nekem sincs még fent élesben, de a Th2-vel valószínűleg kap egy esélyt élesben is.

[ Szerkesztve ]

(#26395) King Unique válasza vlevi (#26392) üzenetére


King Unique
titán

Nem is várok, mert kipróbáltam 2, 105xx buildet és azokban sem működött. Akkor vsz a november elején kiadott hivatalos TH2-ben sem fog. Ez van, de többek között épp ezért nem is fogom azon a gépen fő rendszernek használni, mert így kényelmetlen. Annyira türelmes meg nem vagyok, hogy hátha majd a tavaszi, vagy az azt követő újabb nagy ráncfelvarráskor fog. :N
Egyszeri user nyilván nem tudja miket kell leszedni és lehet a nagyja azt sem nézi, mit fogad el és mit engedélyez. Épp ezért szívás nekik. De, ahogy láttam én a környezetemben, elég sokaknál bevett szokás, alapból letiltani a WU-t, így biztos nem lesz upgrade náluk. :DDD

(#26394) netpeti98: majd meglátjuk, de ha már az előzetes verzióban sem működik, amit szeretnék, akkor sok reményt annyira nem fűzök hozzá. Ugyanígy voltam a 10240-el is, azt hittem abban már minden be lesz lőve, nagy hévvel felraktam, aztán csak nem lett...
OK ez a közös ökoszisztéma a társai gondolat, de ha ott van előtte 2 rendszer, akkor eleve mire számítanak? Itt, vagy 2020 környékén fog teljesülni ez a gondolat, vagy akkor, ha a 10-est olyanra csinálják, olyan +funkciókat pakolásznak bele, amik miatt mindenkinek okvetlenül váltani és használni kell. Csak hát utóbbi szerintem nem feltétlen jön össze, mert sokaknak bőven elég egy Win7 tudása is, 8.1 se kell nekik és a 10-es se létszükséglet.

[ Szerkesztve ]

(#26396) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

ezt a Microsoft Edge böngészőt valahogy rá lehet varázsolni windows7-re??

köszi

(#26397) King Unique válasza petya2012 (#26396) üzenetére


King Unique
titán

Tudtommal nem. :N Windows 10-ben van csak benne.
De szerintem nem nagy érvágás jelenleg, ha kimarad az Edge... :D Nekem is alapból FF van fent és azt használom, nem véletlenül.

(#26398) cattus válasza petya2012 (#26396) üzenetére


cattus
őstag

Nem.

Do the thing!

(#26399) petya2012 válasza King Unique (#26397) üzenetére


petya2012
őstag

köszi az infót

én sajnálom,mert villámgyors szerintem
a chrome eszi a memóriát a firefox meg állandóan befagy-összeomlik

na mindegy-köszi mégegyszer

(#26400) King Unique

hát annyira nem értek hozzá,de sajna a mostani böngészők-höz képest jobb

[ Szerkesztve ]

(#26400) King Unique válasza petya2012 (#26399) üzenetére


King Unique
titán

Gyorsnak lehet gyors, de több téren meg elég basic, pl. bővítményeket se lehet hozzáadni, ahogy tudom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.