Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tyrel


Tyrel
őstag

Levegőtisztító berendezésekről szeretném kikérni a véleményeteket:
egy kis panel-lakásban lakok, amit néhány éve felújítottunk kicsit. Ennek a keretei közt elkövettünk egy nagy hibát: a tapétát festésre, a szőnyegpadlót pedig szalagpadlóra/parkettára cseréltük.

Azóta rettentően poros a lakás. Takarítás után 1-2 nappal már megint áll a por mindenen, és egyre csak vastagabb lesz, minden hétvégén nagytakarítást rendezni viszont egy dolgozó embernek jellemzően se kedve, se energiája nincsen.

Ezenkívül a levegő elég könnyen szagosodik is, pl. főzést követően a kajaszagtól elég nehéz szabadulni. Nyilván a szellőztetés ezen segítene, de így télen nem elég hatékony a ház fűtése ahhoz hogy naponta többször jól átszellőztethessük a lakást.

Főleg az extrém porosodásra keresvén megoldást eljutottam a légtisztító berendezésekhez. Olyasmikre gondolok amiket pl. itt is árulnak.
Nagyon megoszlanak róluk a vélemények, van aki szerint teljesen használhatatlanok, más szerint (fizetett reklám?) meg megváltják a világot.

Szeretnélek megkérdezni titeket is - mint átlagembereket - hogy mi a véleményetek ezekről ill. esetleg van-e velük valakinek személyes tapasztalata?
Jók ezek a gépek? Esetleg tudtok megbízható / jó típusokat ajánlani?

Turenkarn

(#2) Victoryus válasza Tyrel (#1) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nem nagyon pörög ez a topic, sajnos. Engem is érdekelne a téma. Szintén panel.
Szerintem az a baj, hogy hiába vennék légtisztítót, mert szellőztetésnél úgy is bejön a por. Szóval vagy tiszta levegő vagy friss. Nálunk tapéta van, ettől szerintem nem függ mennyire porosodik a lakás. Ami nekem nagyon tetszik, a Xiaomi légtisztítója. Az elvileg képes 10-20 perc alatt is átszűrni egy nagyobb szoba levegőjét, kb 50e forint.
Másik lehetőség építeni egyet. Például egy olyat, mint az Air Wolf, de kételkedek a hatékonyságában. Maguk a szűrők nem vészesen drágák, akár szagelszívó aktív szenes szűrőjét is lehetne használni. Én tennék bele 2-3 14cm-es pc ventilátort, és ennyi.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Engem is érdekelne a dolog, kegyetlen poros valamitől a lakásom (valszeg a radiátoroktól / kazántól ?), komplett takarítás után 1-2 nappal már 5 centis porcicák kerülnek elő, és tiszta por a levegő, látszik ahogy leszáll a bútorokra, meg főleg a nedves fürdőszobára.

Néztem gépeket, konkrétan [ezt] és [ezt]. Ettől a forgalmazótól vettem már korábban párátlanítót, az bevált, meg úgy eleve elég korrektnek ismertem meg őket, szerintem olyan igazán katasztrofális szemetet nem árulnak, nagyon mellélőni a cuccaikkal talán nem lehet.

Néztem a Xiaomi légtisztítót is, azzal elsősorban az a bajom, hogy 2-6 havonta cserélni kell benne a 10.000 Ft-os szűrőt, míg a fenti 2 gépben ugyanezt 2 évente elég megtenni (értsd : negyedannyi a fenntartási költségük). Plusz azok eleve úgy vannak kialakítva, hogy a durvább szűrőt simán porszívóval ki lehet takarítani, és védi a többi, mögötte lévő finomabb szűrőt a durvább szennyezéstől. Garancia szempontjából sem a legszerencsésebb választás, gondolom egy itthon forgalmazott terméket könnyebb megjavíttatni, mint egy kínából behozottat (a telefonjaikkal pl gyakran elküldenek a fenébe egyes telefonszervizek, nem nyúlnak hozzá).

Fogalmam sincs, melyik gép a jó. ¯\_(ツ)_/¯

A másik ötletem, hogy mivel a fűtésem radiátoros, a radiátorok ugye eleve keringetik a levegőt (szerintem emiatt annyira poros a lakásom levegője is), nem-e érdemes esetleg a radiátorok fölé és alá beszerelni valami (passzív ?) porgyűjtő cuccot, ami valahogy úgy szedné össze a port, hogy közben nem fojtja le a levegő keringését, és nem csökkenti a fűtés hatékonyságát. Mondjuk az meg nyáron nem csinálna semmit.

Jó lenne ha pörögne ez a topic. :U Én is kérdezni jöttem ide, de jobb híján csak a saját eszmefuttatásomat tudom megosztani. Nehéz ebben a témában szakértőt találni.

[ Szerkesztve ]

(#4) kcsa


kcsa
veterán

Én is csak olvasgatni jöttem, bár látom lassú a topik. De szintén panel, de pluszban elkövettem azt a hibát, hogy fekete bútor van néhány darab. Ezek a takarítás után másfél perccel már porosak, és én is a légtisztítóra jutottam, mint lehetőség.

Xiaomit néztem én is (kína = dzsuvás levegő, tehát ha valahol, ott érthetnek hozzá), de a drága szűrők elvették a kedvem, és így jutottam el ehhez a készülékhez, a fő szűrőt nem kell cserélni, ettől lesz olcsóbb az üzemeltetés.

Valaki ismeri esetleg?

(#5) Zsiráfnyál válasza kcsa (#4) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Elég kicsinek tűnik. Én a párátlanítóknál megtanultam, hogy bármilyen szép dolgokat is állítanak róla, kicsiben az ilyesmi nem oldható meg. Ez egy elég hasonló terület, elvégre mindkettő a levegőt tisztítja. Ez szerintem kb a másfél méteres környezetét tudja effektíven tisztítani. Ami itt nálunk a munkahelyen dolgozik, az pl bőven 3-szor ekkora.

Minél kisebb a gép, annál kisebb a teljesítménye, annál többet kell erőlködnie (hangosabb), és annál gyakrabban is kell takarítani. Szerintem csak nagy gépekben érdemes gondolkozni, a hatékony működés alapvető szükséglete a nagy felület.

(#6) doc


doc
nagyúr

ahogy nezem csak a kerdesek szaporodnak, valasz nem nagyon jon, de azert beallnek en is a sorba :)

olyan keszulek kellene ami a levegot tisztitja/portalanitja (nalam is kandallo + radiatorok, sok a por) plusz jo lenne ha parasitani is tudna (nagyon szaraz a levego), a legjobb pedig az lenne ha wifin keresztul vezerelheto/ellenorizheto lenne, de ez nem muszaj...

ha valaki esetleg talalkozik ilyennel, netan tapasztalat is van, ne tartsa magaban :B

egyelore a Stadler Form termekei szimpatikusak, bar nem olcsok...

(#7) kcsa válasza doc (#6) üzenetére


kcsa
veterán

Az eddigi olvasgatások alapján arra jutottam hogy ha szűrés ÉS párásítás is kell, akkor a legegyszerűbb egy légmosó. Vagy a Sharpnak van olyan kütyüje, ami a beáramló levegő előtt forgat egy tárcsát ami félig vízbe van merítve, és azzal is párásít és szűr is.

(#8) doc válasza kcsa (#7) üzenetére


doc
nagyúr

pont ezeket neztem, de eleg dragak
viszont megtalaltam hogy a lentebb mar linkelt Stadler Formos Viktor elszamolhato egeszsegpenztarra, ugyhogy meg is rendeltem, kvazi "ingyen", meglatjuk hogy valik be :)
parasitasra meg kitalalunk valami mast (egyelore a kandallo tetejere rakott edeny van)

(#9) kcsa válasza doc (#8) üzenetére


kcsa
veterán

Várom a tapasztalatod, én linkeltem, még nem mertem megrendelni :)

(#10) doc válasza kcsa (#9) üzenetére


doc
nagyúr

Pár nap után még nem tudok számottevő tapasztalatokról beszámolni, de első benyomások azért vannak.
Kezdem a pozitívumokkal :
- nagyon minőségi, igényes a szerkezet (azért nem luxus, de bőven a gagyi szint feletti van, bár 90ezerert azért ez a minimum)
- a működés közben belőle kijovo levegő tényleg nagyon kellemes, friss hatású
- a talp kiképzése miatt nem kell feltétlenül nagy helyet hagyni előtte (szemben pl az elölről szívó Xiaomival)

Hátrányok :
- a gombok csak közel hajolva látszanak, kivéve a bekapcsologombot, bár gyorsan megszokhato, a ledek is segítenek, jól működnek iranyfenykent
- a legkisebb fokozaton is van annyi hangja hogy elaludni nehéz mellette (bár ez valószínűleg a többi típusra is igaz)
- nem okos. Na ezt részletezem kicsit :D

A szerkezet alapvetően úgy működik hogy bekapcsoljuk, és ha kell akkor pár gombnyomással időzítő és erősség változtatható (az időzítő lejártakor kikapcsol). Áramszünet után nem kapcsol be magától.
Nekem viszont inkább úgy kellene hogy pl. hazaindulaskor bekapcsolom, hogy mire hazaerek már érezzem a hatását. Ezt viszont nem tudom megcsinalni vele :(
Úgyhogy emiatt nagyon gondolkodom hogy inkább lecserelem egy Xiaomira...

[ Szerkesztve ]

(#11) kcsa válasza doc (#10) üzenetére


kcsa
veterán

Ha áramszünet után bekapcsolna/visszakapcsolna, azért sokat dobna az okosítási lehetőségeken (wifi-s aljzat vagy valami hasonló).

Ezzel együtt nem tűnik gáznak a dolog, a Xiaomit a vételára és a szűrő ára miatt skippelem valószínűleg, nameg az EP-s fizetés lehetősége is a Viktor mellett szólna.

Még alszom rá párat, de nagyon köszi az infókat :R

Már ez az ár is nagyon-nagyon maximum nekem, pedig az igazán jónak tűnő dolgok a Viktor ára felett kezdődnek. :(

szerk.: porszűrőben látszik valami pár nap után? Ma megint beindultam vásárlására, mert iszonyatos por van újra..

[ Szerkesztve ]

(#12) doc válasza kcsa (#11) üzenetére


doc
nagyúr

Sajnos nem volt még időm rendesen használni, nem nagyon voltam otthon a napokban, ezért is kéne az okos megoldás...
A Xiaominak mi baj az árával? Itthon 50K, fele a Viktornak (viszont EP-re nem megy)
Az aktív szén szűrőt a Viktorban is félévente cserélni kell (vagy ha "elfogy" akkor gyakrabban)

(#13) kcsa válasza doc (#12) üzenetére


kcsa
veterán

Egy helyen van csak 50k-ért, a többi helyen kicsit más az ára, már én is turkáltam utána :) Kínából is drágábbra jön ki, szóval csodálkoznék ha tényleg szállítanának.

És a szűrő 12k körül van, a Viktoré azért ennek a fele.

(#14) doc válasza kcsa (#13) üzenetére


doc
nagyúr

A xiaomishopban 50K, ők megbízhatóak (bár még csak raktáron lévő terméket vettem tőlük)
A szűrő tényleg drágább kicsit, de a különbség csak több év után egyenlitodik ki)

Gondolkodom még rajta, aztán meglatjuk, egyelőre nagyon hiányzik a vezerelhetoseg :(

(#15) kcsa


kcsa
veterán

Egy korábbi felbuzdulást követően megrendelt Sencor SHA8400 légtisztítót három nap helyett bő három hét után tegnap megkaptam. (apróság hogy elvileg lemondtam, de a kíváncsiság erősebb volt, és átvettem).

Azt kell hogy mondjam, kellemes meglepetés. Szép, nagyobb mint amire képek alapján számítottam, legkisebb fokozaton egész csendes.

Ma nappaliban egy nagytakarítás-félét tartottunk ennek örömére, végig maxon ment, az előszűrőn igen látványos az eredmény, pedig még 24 órát sem ment.

(#16) doc válasza kcsa (#15) üzenetére


doc
nagyúr

az ilyen szerkezetek eseteben egyebkent mi a javasolt usecase? folyamatosan menjen kis fokozaton, vagy inkabb 'igeny szerint'?

(#17) Zsiráfnyál válasza doc (#16) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Hát [ez] pl tud olyat, hogy "auto", és majd bekapcsol, ha úgy érzi, be kell. Érzékeli a levegő szennyezettségét, és igazodik hozzá magától.

[Csakhogy] :
- Low overall quality of manufacturing
- Poor air flow and filtration efficiency
- Large amount of leakage
- Meg szerintem olyan ronda, hogy ha fizetnének érte, se tenném ki a nappalimba

100.000-hez képest nagyon gagyi. Ez az [allergycosmos] viszont lehet, hogy egy hasznos információforrás (?). Még nem olvastam át tüzetesebben a cikkeiket, de normálisnak tűnik.

Ja, és erről a HF 380A-ról valahol egy magyar értékelésben olvastam, hogy itthon 100.000, az illető viszont valami német ebay-ről megvette 50-ért. És rákeresve tényleg. Nem tudom, garanciában mekkora hátrány, de ezek alapján itthonról ilyen gépet nem érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

(#18) kcsa válasza doc (#16) üzenetére


kcsa
veterán

Józan paraszti ésszel azt gondolnám, hogy folyamatosan járatni kellene, és valami esemény (szellőztetés, takarítás, stb.) alkalmával lehet érdemes felcsavarni a kraftot.

(#19) doc válasza Zsiráfnyál (#17) üzenetére


doc
nagyúr

Ez 'ionizatoros', vagyis biztosan nem kene (az egesz ionizalos fityfene nemcsak hogy ertelmetlen, de meg karos is).

Automatika van a Xiaomiban is (ami meg is mondja hogy eppen most mekkora szennyezettsegu levegot sziv be).

kcsa:
valoszinuleg nalunk is ez lesz, alapjaraton nagyon keveset fogyaszt ugyis

(#20) kcsa válasza doc (#10) üzenetére


kcsa
veterán

Pár nap után én is megosztom a kis fapadossal szerzett tapasztalataim:

Pozitívumok:
- olcsó
- szép kidolgozás, normális műanyagok
- legkisebb fokozaton szinte néma, simán alszom mellette
- idáig kétszer kellett átporszívóznom az előszűrőt, igazán hatékony, így látszik hogy mennyi por van a levegőben.
- olcsó szűrő

Negatívum:
- kevés fokozat (3)
- kettes fokozat hangerejével még együtt tudok élni nappal, de hármas már hangos. Takarításhoz használható.

Egyebek:
- "okos" :) : ha visszajön az áram, azt a programot folytatja, ahol abbahagyta, tehát wifi konnektorral használható.
- nem vagyok arról meggyőződve, hogy hosszú évekig lesz szűrő hozzá (de ez a probléma a többinél is felmerül)
- fogalmam sincs hogy az uv-c működik-e :)

(#21) batabe válasza kcsa (#20) üzenetére


batabe
senior tag

a rendeljkinait blogon szereplő xiaomi air purifer 2 teszt alapján én is kitaláltam, hogy hasznos lenne egy ilyen. pont jött múlt héten a gearbest hírlevel, hogy akciósan 123 EUR, majdnem meg is rendeltem, amikor észrevettem, hogy 100 EUR lenne a szállítás, úgyhogy ignoráltam. (kalkuláltam itt még vámmal is a méret miatt, de azért ez a 100 EUR hirtelen nagyott dobott az áron)
Viszont a Xiaomishoptól 50.000ért megrendeltem, ha meglesz, írom a tapasztalatokat.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#22) ga_-bor válasza batabe (#21) üzenetére


ga_-bor
tag

Engem is érdekel a xiaomi, pont ugyan ebben a témága nézelődöm én is.

(#23) doc válasza batabe (#21) üzenetére


doc
nagyúr

en is megrendeltem toluk meg jan. 16-an, egyelore varok :D
ha megjon, valoszinuleg ez megy a kisszobaba (az 'okos' mivolta miatt), a Viktor meg a nappaliba, ahol nem zavar ha folyamatosan megy

egyebkent szerintem nem csak placebo, de amiota a Viktort aktivan hasznaljuk, nem kohogok-fuldoklok ejszakankent :C

(#24) batabe válasza doc (#23) üzenetére


batabe
senior tag

én 24.én, de azóta semmilyen választ nem kaptam, csak az alap visszaigazolót. Te?

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#25) doc válasza batabe (#24) üzenetére


doc
nagyúr

semmi, varok :)

(#26) kcsa


kcsa
veterán

hát kíváncsian várom hogy megkapjátok-e ennyiért... :)

(#27) batabe válasza doc (#25) üzenetére


batabe
senior tag

csak nem bírtam ki, rákérdeztem, hogy állunk... :)

"a kínai újév miatt megálltak a szállítmányaink, a jövő héten már újra dolgoznak, szóval a hét második felében várható az érkezés."

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#28) doc válasza batabe (#27) üzenetére


doc
nagyúr

:R

(#29) krx21 válasza kcsa (#20) üzenetére


krx21
nagyúr

Én is most akarok venni ilyet. Csak feketében! Viszonat arra más van írva: [link]
Ehhez a szűrő 2x olyan drága, de szerintem kompatibilis... Úgy gondolom ez az eredeti és a sencor az után gyártó...
Neked mi a tapasztalat még azóta?

(#30) RBJ


RBJ
addikt

Légtisztítóm lenne ha megjött volna 1 hónap alatt. Többen is rendeltünk a xiaomishop.hu ról, de eddig semmi.
Ha nem jönne meg néztem alternatívákat. delonghi ac230, electrolux eap450 max annyi a gondom, hogy szűrőt sehol se találni ezekhez. Philips is jó lenne de azt meg senki nem árulja.
Tud valaki olyat ajánlani ami normális és levegőminőség ellenőrzővel is elllátott és legalább tudja a óra/300 kobm t. min. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#31) krx21 válasza RBJ (#30) üzenetére


krx21
nagyúr

Ami jó Daikin...

(#32) RBJ válasza krx21 (#31) üzenetére


RBJ
addikt

Tudom csak nem szimpi.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#33) krx21 válasza RBJ (#32) üzenetére


krx21
nagyúr

Mi nem szimpi benne?

(#34) doc válasza RBJ (#30) üzenetére


doc
nagyúr

en voltam az egyik :D
ma meghozta a futar, hetvegen uzembe helyezem...

(#35) krx21


krx21
nagyúr

Én tegnap kipróbáltam egy Klarstein Grenoble légtisztítót.
Ma már küldöm is vissza. Olyan hangja van, hogy 1-es fokozaton sem lehet megmaradni mellette, még TV-zni se... Amúgy a készülék jó, gyárilag ilyen hangos... :(
Pedig külsőre kellemes csalódás volt és igen olcsó...

[ Szerkesztve ]

(#36) batabe válasza doc (#34) üzenetére


batabe
senior tag

komolyan? na ez jó hír... pont ma írtam a Xiaomishopnak, hogy mizu, mert eltelt 1 hó, és se híre, se hamva...
mert akkor elállnék, és megrendelnem máshonnan (lenne rá alternatív forrásom már)

és egyébként kaptál bármilyen értesítőt a bolttól, hogy érkezik? vagy egyszer csak beállított a futár?

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#37) RBJ válasza doc (#34) üzenetére


RBJ
addikt

Ez jó hír. És mikor adtad le a rendelést. Előre utaltál vagy utánvét.
Remélem jövőhéten beesik nálam is.
Utána olvastam. Látom jan.16. majd 1.5 hónap. Volt türelmed.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#38) doc válasza batabe (#36) üzenetére


doc
nagyúr

igen, tegnap jott egy mail a szamla kiallitasarol, ma reggel pedig a trans-o-flextol hogy csomagot hoznak, X osszegu utanvettel

MOD: nagyon nem kellett miert turelmetlenkedni, nem fizettem elore semmit, csak most utanvettel, es egy Viktor mar van otthon (az most majd atkoltozik egy masik helyisegbe), szoval nem voltam legtisztito nelkul :)

[ Szerkesztve ]

(#39) RBJ válasza doc (#38) üzenetére


RBJ
addikt

Na most nézem közben odatoltak az árnak. 59e már. Na ha már így felfutattuk a forgalmat úgy látom áremelés is lett. :DDD
Na akkor én is várok, csak ne akkor jöjjön mikor nem vagyok otthon mert akkor lemarom magam.
De mi is az a viktor? stadler aha, ezt néztem én is de nekem túl buta. :DDD
Nézegettem én is de a bordák közzé rejtett visszajelzés valahogy nem fekszik. Tehettek volna rá valami panelt.
Amúgy olyan mintha a xiaomi erről vette volna a desing ot. vagy fordítva?

batabe forrás honnan lenne?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#40) doc válasza RBJ (#39) üzenetére


doc
nagyúr

fura is volt hogy milyen olcso, ezert rendeltem meg innen, kinabol sem lett volna olcsobb. ugy tunik erre rajottek az uzemeltetok is :D
nekem is az volt a bajom a Viktorral hogy buta, vegul ezert rendeltem Xiaomit

(#41) RBJ válasza doc (#40) üzenetére


RBJ
addikt

Kintről nem volna drága, ha az a fránya posta nem dobná meg. Sőt a GB ről hamarabb megjött volna.
Csak azt nem értem ez miért nincs eu raktáron sehol.
Ahogy elnézem a légtisztító téma gyerekcipőben van nálunk. Indiában sláger termékek.
Amúgy, hogy most voltak ezek a jó szmogos levegők, meg elolvastam az egyik magyar blog on a tesztet ezért kaptam kedvet a xiaomi hoz.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#42) doc válasza RBJ (#41) üzenetére


doc
nagyúr

nem volna drága, ha az a fránya posta nem dobná meg
tehat draga :D
nem csak a posta dobja meg, ha ingyen kuldik 150 dollarert, majd arra rateszik a 27% afat, az dragabb mint az az 50.890 amit en fizettem erte

[ Szerkesztve ]

(#43) RBJ válasza doc (#42) üzenetére


RBJ
addikt

Na ebből adódik a kérdés. A kedvenc boltosunk hogyan oldja meg? :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#44) doc válasza RBJ (#43) üzenetére


doc
nagyúr

vagy szerencseje van, vagy nagy tetelben kedvezmenyt kap, vagy csak eleg jo fej ahhoz hogy annyiert adja amennyiert meghirdette, passz...
mint usert, ez nem is erdekel :D

(#45) krx21 válasza doc (#40) üzenetére


krx21
nagyúr

A stadler viktor buta? Milyen egy okos légtisztító? Ezektől a szag és por érzékelő szenzoroktól azért ne várjatok sokat. Szerintem egy légtisztító berendezés legfontosabb jellemzője, hogy egy adott légszállítási teljesítménynél minél halkabb legyen. A baj, hogy ezt csak a gyakorlati próba deríti ki.
Én most szereztem be egy Daikin MC70L-t is. Na az hozza ez elvártakat... Persze ez már nem olcsó kategória...

(#46) doc válasza krx21 (#45) üzenetére


doc
nagyúr

A stadler viktor buta?
igen

Milyen egy okos légtisztító?
pl. tavolrol manualisan, illetve megadott feltetelek alapjan ki/be kapcsolhato
mondjuk ha ejjel lekapcsolom a TV-t akkor kapcsoljon le a haloszobai legtisztito hogy ne zummogjon a fulembe, ne kelljen mar odamaszni es kezzel kinyomni. vagy ha mindenki eljon otthonrol, akkor kapcsoljon le automatikusan (ne menjen feleslegesen), ha hazaer valaki akkor kapcsoljon be. es meg eleg sokaig lehetne sorolni a 2017-ben teljesen jogos elvarasokat egy legtisztitoval szemben...

hangerohoz nem kell kiprobalni, ott a spec sheeten hogy mi a minimum hangero amit produkal

(#47) krx21 válasza doc (#46) üzenetére


krx21
nagyúr

Azért a hangerő adatokban nem szabad ennyire bízni... Hogy mérték, mivel mérték, milyen a hang jellege stb?.
Amit most küldök vissza, arra is ott volt a <30db,... aztán volt az 50-en is...
Távirányító és időzítő... Nekem nem kell több...
Egyébként ilyen mozgásérzékelős meg miegymás, melyikben van?

Érdekes, hogy mindenki más dolgokat tart fontosnak.
Nálam a sorrend:
1. Légszállításhoz képest nagyon halk legyen, (különben soha nem használod..)
2. Nagy légszállítás, tehát nagy tisztító teljesítmény. (hogy érezni is lehessen, nem csak a tudat...)
3. Viszonylag olcsón üzemelhető, beszerezhető szűrők (ne érezzem lehúzásnak..)
4 Hatékony és modern szűrő rendszer. (egyértelmű..)
5. Kiemelkedően jó minőségi ventilátor csapágyazás.. (hosszú élettartam, ne zörögjön 2 év múlva..)

Szerintem itt kezdődik, a többi hokusz-pokusz csak utána jön (nálam)...

[ Szerkesztve ]

(#48) RBJ válasza krx21 (#47) üzenetére


RBJ
addikt

AZért ne feledjük amit küldesz vissza nem egy kategória a a százezres gépekkel.
Én azt mondom 100e alatt nincs normális légtisztító. Az más kérdés a xiaomi ennyi pénzért mit ér.
Reméljük a legjobbakat.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#49) krx21 válasza RBJ (#48) üzenetére


krx21
nagyúr

Persze jogos, az a lehető legolcsóbb ami volt, majdnem... :K

(#50) doc válasza krx21 (#47) üzenetére


doc
nagyúr

nem kell hogy legyen benne, eleg ha tavolrol kezelheto, innentol olyan erzekelovel kotod ossze amilyennel akarod :)
nalam a Home Assistant fogja intezni a dolgot (Xiaomi erzekelokkel, bar ez irrelevans, lehetne barmi mas is)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.