Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143301) RJ45 válasza tordaitibi (#143300) üzenetére


RJ45
junior tag

Nem, ettől az opciótól a ctrl+alt+del után, miután ott kiválasztod a feladatkezelőt az a befagyott cucc alá nyílik meg és így magát az opciót sem tudod megváltoztatni, hogy elé nyíljon meg, csak logout után. Tehát aki gyakran dolgozik "idegen" gépen, amin nem maga konfigurálta át előre a feladatkezelőt annak gyakran jut eszébe ez a kérdés... hogy mi is ebben a hozzáadott érték.
Miért annyira jó ez, hogy akkor ez a default, hogy a befagyott cucc alá nyílik meg.

Biztos nem szándékos szívatás és valakinek biztos hasznos, csak már érdekel, hogy kinek is.

[ Szerkesztve ]

(#143302) tzsolesz válasza tzsolesz (#143257) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

UP.

(#143303) zsoltip válasza zsoltip (#143241) üzenetére


zsoltip
őstag

Letöltések mappa - ideiglenes (tmp?) fájlok témájában vki vmit?

(#143304) Armagedown válasza RJ45 (#143301) üzenetére


Armagedown
őstag

Gondolom azért, mert a normál felület az egyszeri usernek túl bonyolult.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#143305) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Kb. 1 hónapja telepítettem egy nyomtatót, de csak most vettem észre, hogy a Win asztalon, az óra mellett, ott van az USB ikonja, mint ha Pendrive lenne bedugva.

Szerintem ez csak a napokba került oda, de erre nem esküszöm meg és mindegy is.
Nyomtató, de el tudom távolítani...

Hol tudom beállítani azt, hogy az USB nyomtató ne jelenjen meg, csak a ténylegesen csatlakoztatott és eltávolítható eszközök?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#143306) Cs1csó válasza VGYke (#143305) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, ha eddig nem volt ott akkor esetleg húzd ki majd csatlakoztasd újra esetleg egy másik USB port-ba (nekem volt már, hogy így rakoncátlankodott egy régi gépen az USB port hogy megjelent az ikon olyan eszköznél aminél nem kellett volna pl. egér. )

A másik, hogy elvileg valami "hot swap" vagy hasonló funkció miatt is megjelenhet de erről majd az okosok.

(#143307) bringasisti


bringasisti
őstag

Üdv. Win 10 esetén a diktafon a videó rögzítés megy, de a Skype esetén nem ad ki hangot. Skype beállítás is mutatja hogy nem érkezik jel. Vezérlő pult, hangeszközök kezelése kezdi az idegeimet rombolni. Ha képernyő mentéssel segítséget kapok megköszönöm

BENEFON DELTA--------N8

(#143308) Pyttawrx válasza bringasisti (#143307) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mikrofon. Adatvédelemi beállításnál a skype engedélyezve van?

(#143309) bringasisti válasza Pyttawrx (#143308) üzenetére


bringasisti
őstag

72 éves vagyok kicsit nehezen megy. Hangeszközök kezelése, felvétel, mikrofon zöld nyíl, de nem látok adatvédelmi opciót. Ha tételes elérési utat írsz megköszönöm

BENEFON DELTA--------N8

(#143310) bringasisti válasza Pyttawrx (#143308) üzenetére


bringasisti
őstag

BENEFON DELTA--------N8

(#143312) bringasisti válasza King Unique (#143311) üzenetére


bringasisti
őstag

Megpróbálom

BENEFON DELTA--------N8

(#143313) bringasisti válasza King Unique (#143311) üzenetére


bringasisti
őstag

Az a gond,hogy amikor mutatja a pontokat egymás után, nekem olyan csak halványan van.

BENEFON DELTA--------N8

(#143314) bringasisti válasza King Unique (#143311) üzenetére


bringasisti
őstag

Hangeszközök kezelése lett babrálva, és azóta lett elb@va. Meg akartam valamit nézni, de nem találok vissza. Nem vagyok ideges.....annyira

BENEFON DELTA--------N8

(#143315) batyuska100


batyuska100
senior tag

Üdv!

Tegnap újratelepítettem a gépet, mert mindenhol magától görgetett lefele. Itt már a startmenüben is
Ma viszont már megint elkezdte a telepített programok listájánál. [link] Néha fel tudok görgetni a lista tetejére, de szinte azonnal visszamegy az aljára.

Akkor is csinálja ha semmilyen USB-s eszköz nincs bedugva, úgyhogy gondolom nem az egérrel meg a billel van a baj. Bármi ötlet?

(#143316) bringasisti válasza Pyttawrx (#143308) üzenetére


bringasisti
őstag

Köszönöm, sikerült.

BENEFON DELTA--------N8

(#143317) tordaitibi


tordaitibi
veterán

Így hogyan lehet bluetooth eszköztm párosítani?
Hiányzik a párbeszédpanel alsó fele, nem lehet egérrel se lehúzni így nem tudom leokézni.
Tudtok errre valami megoldást?

(#143318) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, van egy Legion 5 Pro-m Intel-es wifi kártyával és egy Asus RT-AC53 as routerem. A router támogatja az 5G-s frekit. Xbox Series X simán rácsatlakozik az 5G-re, viszont a noti azt írja win10 alatt, hogy "Nem lehet a hálózathoz csatlakozni" pedig a jelszó jó, drivereket újra telepítettem. Van valakinek ötlete mi lehet a gond?

(#143319) Joker88


Joker88
őstag

Windows 10 Pro,aktuális frissítésekkel.
Csatlakoztatva van az outlookos email címhez ,tehát nem helyi felhasználó.
Hogyan tudnék megszabadulni a PIN kódtól,amit minden indításkor be kell írni?
Ha kiveszem, kéri a jelszót ( az email cím jelszavát)
Azt akarom elérni,hogy maradjon meg az outlookos fiók de ne kérjen minden induláskor jelszót/PIN-t.. hanem csak egyszerűen jelentkezzen be.. :U

In loving memory of Garrett Lockhart

(#143320) King Unique válasza Joker88 (#143319) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, sokadjára.

(#143321) Joker88 válasza King Unique (#143320) üzenetére


Joker88
őstag

Köszönöm.. Ez a lépés maradt ki nálam ..


A " felhasználói fiókok ablakban a jelszó megkövetelése elől pipa kivesz " .

In loving memory of Garrett Lockhart

(#143322) Lauda válasza Lauda (#142964) üzenetére


Lauda
félisten

KB5011831

19044.1682

(#143324) Csupingo válasza #46372352 (#143323) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha firefox-ról van szó, mert pl. ott is változtattak, akkor itt.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#143326) mpo válasza #46372352 (#143325) üzenetére


mpo
veterán

Ezt is nézd meg:
Általános->alkalmazások és a fájltípusoknál kell megadni, mit csináljon.

Ha érted, akkor már elavult.

(#143328) hhgygy válasza #46372352 (#143323) üzenetére


hhgygy
senior tag

Ha Chrome-ról van szó, tegnap épp ebben a témában kutakodtam és úgy nézem, sehogy nem lehet rákényszeríteni, biztonsági feature (nekem a kml direkt megnyitása kéne a Google Earthbe)

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#143329) makoss


makoss
veterán

Üdv!

Windows 10-nél mappán belül a mappák méreteit hogyan lehetne megjeleníteni? :R
Lomtárban írja ki csak :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#143330) Pyttawrx válasza makoss (#143329) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Rendezésnél, egyebek és a méret bepipálása, ha jól emlékszem

[ Szerkesztve ]

(#143331) qqcqqc válasza makoss (#143329) üzenetére


qqcqqc
őstag

Pl TreeSize Free [link]

[ Szerkesztve ]

(#143332) makoss válasza Pyttawrx (#143330) üzenetére


makoss
veterán

sárgával jelöltem:

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#143333) UnSkilleD válasza Pyttawrx (#143330) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

makoss
explorerrel sehogy

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#143334) Pyttawrx válasza makoss (#143329) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bocsi benéztem, explorerben nem lehet, max ha nem akarod mindig látnni, akkor a kívánt mappán állsz, és ALT + ENTER-t lenyomod, akkor feljön a tulajdonsága és látod. Vagy amit linkeltek

(#143335) tordaitibi válasza makoss (#143329) üzenetére


tordaitibi
veterán

Sehogy mert vagy iszonyat kapacitású indexelés kéne a gépben lévő össes lemez teljes mappaszerkezetére, vagy tetűlassú lenne.
Pl. egy könyvtár amibe van 50 alkönyvtár és mindegyikbe 1-2000 db jpeg kép.
Mire ezt beolvassa, lemegy a nap.

Ha nagyobb, és bonyolult, sok kis fájlt tartalmazó alkönyvtárstruktúrán nyomsz egy Tulajdonságokat, még ssd-ről is 10 másodperc nagyságrend mire kiadja a konkrét méretet.

(#143336) makoss válasza tordaitibi (#143335) üzenetére


makoss
veterán

Oké csak az az érdekes, hogy a lomtárban meg kiírja :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#143337) Kbali válasza makoss (#143336) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mert amikor lomtarba rakod, megnézi a méretét, hogy egyáltalán belefér-e

(#143338) sike!


sike!
tag

Windows 10 Pro változat, Windows Update csak "manuálisan" megy és a "Bizonyos beállításokat a szervezet kezel" üzenet fogad: [kép]

A Windows-t itt vásároltam Hardveraprón.

Registry-t, GPO-t nem piszkáltam, nem veszek részt Windows Insider Programban sem.

Hol lehet a kutya elásva?

(#143339) #73959936 válasza sike! (#143338) üzenetére


#73959936
törölt tag

a frissítések nem automatán vannak, hanem ha jól emlékszem vagy 4 féle lehetőséget lehet állítani, hogy az hogyan történjen. (pl. csak letölti, de frissítés előtt szól, hogy rendelkezésre áll és frissítheted....)

(#143340) batyuska100 válasza batyuska100 (#143315) üzenetére


batyuska100
senior tag

Erre valaki?

(#143341) #86564352 válasza sike! (#143338) üzenetére


#86564352
törölt tag

Valamilyen 3rd party programmal nem piszkáltál beállításokat?

(#143342) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Helló

gyors kérdés, lehet tök egyszerű releváns a megoldás de tegnap késő este már nem volt kedvem ránézni.
A helyzet a következő

A meglévő C: meghajtómat klónoztam a Macrium programmal, biztonsági mentés céljából. (nem először)
Namármost , a klónozás vége után egymagában a klón SSD-vel tökéletesen elindult elsőre a gép semmi probléma volt.
Ennek örömére vissza raktam a többi meghajtót is de ezután már nem bootol be a gép az új SSD-ről. A régiről működik hiba mentesen.

Azt a hibát követtem el, hogy amikora ptóba után vissza dugtam a többi merevelmezt is (az előző rendszer partíciósat is) akkor a bios beállításokban a bootolási beállításokat nem mentette el sikeresen. Ezért be is bootolta gép a régi SSD-ről. Ezután viszont hiába állítom át a Bootot az új klón SSD-re nem indul el a gép, csak a windows gyári javítós képernyője jön be.(Az ebben lévő indítás helyreállító cucc nem tudta megoldani)

Hirtelen én azt gondolom, hogy tudom van a windowsban valahol (hol is?) ahol a bootolásnak vannak valami sorai és volt már, hogy ebben a boot sorban volt hiba és ezért nem tudott bootolni a rendszer.
Ezért most is erre gondolok, szerintetek is ez lehet a baj? Illetve van e egyéb ötletetek mi lehet a baj?
Köszönöm előre is,
Szabi

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#143343) Doky586 válasza Kiskokó (#143342) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"klónoztam a Macrium programmal, biztonsági mentés céljából"

Nem klónozni kell hanem 1db fileba biztonsági mentést készíteni vele. :K

(#143344) King Unique válasza Kiskokó (#143342) üzenetére


King Unique
titán

"A meglévő C: meghajtómat klónoztam a Macrium programmal, biztonsági mentés céljából. (nem először)"

Mármint BIOS/MBR szerinti telepítés System Reserved és WinRE partíciók nélkül, azért csak a C-t, vagy hogyan kell érteni? :)) UEFI/GPT esetén még ugye még több partíció van, alapesetben 4 db a C-vel együtt és normál esetben előbbinél és utóbbinál is nyilván mindegyik partíciót menteni / klónozni kell.

"Ennek örömére vissza raktam a többi meghajtót is de ezután már nem bootol be a gép az új SSD-ről. A régiről működik hiba mentesen."

Mármint mi a gond, szükség esetén nem sikerült megfelelően beállítani a BIOS/UEFI boot menüt és sorrendet, pl. UEFI szerinti telepítésnél a Windows Boot Manager bejegyzést beállítani az 1. boot opciónak, vagy mi? :F

Klónozás előtt a Fast Startup funkciót lehet nem ártott volna kikacsolni, vagy Shift + leállítás módszerrel leállítani a Windows 10-et, ellenkező esetben akár az is okozhat problémát a meghajtók cserélgetésénél.

Egyébként ha rendszermentés készítése a cél, akkor értekemszerűen azt kellene csinálni, menteni és nem klónozni, a klónozás pl. meghajtócsere esetén indokolt.

[ Szerkesztve ]

(#143345) Kiskokó válasza Doky586 (#143343) üzenetére


Kiskokó
veterán

Miért Kellene azt ?
Nekem nem arra van szükségem. Ha meghal a Win hiába van róla biztonsági mentésem.
Klónozni szoktam, nekem eddig bevált,:) meg jobb megoldás volt.

King Unique

Nem, természetesen rendesen klónoztam a szükséges partíciókkal együtt, és ugye írtam is. Első alkalommal csak a klón SSD-vel, egymagában tökéletesen indult a gép.
Tehát a klónozással magával nem volt baj az tuti.

igen jól mondod, miután vissza raktam a többi SSD-t is a régi rendszerét is. Ezután az UEFI-ben beállítottam a megfelelő bootolást (de félre nyomtam és mentés nélkül lépett ki) amit utólag úgy vettem észre, hogy a régi rendszert a régi SSD-ről indította el.

Ezután visszatérve az UEFI-be és megfelelően beállítva a Bootot, hogy az új Klón SSD-ről induljon már nem bootolt be csak pörög kicsit aztán elindul a windows rendszerhelyreállítós cucca. Azóta egyszerűen nem bootol be a klón SSD, de már egymagában sem a többi SSD-t megint lehúzva, úgy ahogy elsőre jó volt.

Ezért gondolom hogy azon a Klón SSD-n a bootolási cucc (nem tudom mi a neve) elcsesződött.
A windowson belül lehet elérni az indítási beállításokat valahol most meg nem mondom, hogy hol. Ott van 1-2 sorban feltüntetve valami a bootoláshoz szükséges információ amit az összes lemezről beolvas, és azzal régebben már volt bajom ami hasonló hibát okozott, ezért gondolnám ezt.

Bár legvégső esetben formázom a klón SSD-t és megint megcsinálom a klónozást ha muszáj leszek. De azért jó lenne ha nem kellene.
Remélem így már teljesen érthető volt. :)

nem tudom nekem régen a klónozást ajánlották erre, és nekem jobb is ez a megoldás. Többször is csináltam már, nem volt gondom vele sose.

Köszönöm nektek.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#143346) King Unique válasza Kiskokó (#143345) üzenetére


King Unique
titán

Most 1x bootol, 1x nem, elég érdekes, meg ha állítólag a klónozás megfelelően lett végrehajtva és a BIOS/UEFI boot menü és sorrend is jól van beállítva. Bár ha klónozás történt, akkor egyszerre a 2 meghajtó használata is akár okozhat problémát, pont azért nem feltétlen kellene egyszerre mindkettőt csatlakoztatni, meg biztonsági mentés céllal klónozni, hanem normál esetben nyilván menteni, amiből probléma esetén eleve visszaállítható a rendszer. Aki korábban mentési célra kifejezetten a klónozást ajánlotta a mentés helyett, az nem igazán volt tisztában a fogalmakkal. :N

"Ha meghal a Win hiába van róla biztonsági mentésem."

Ha van biztonsági mentés képfájlba pl. egy külső HDD/SSD meghajtón, akkor a programot pl. pendrive-ról bootolva majd a külső HDD/SSD meghajtóról a mentést betallózva eleve visszaállítható a rendszer, lásd az előbb linkelt hozzászólásban lévő leírásokat.

[ Szerkesztve ]

(#143347) Kiskokó válasza King Unique (#143346) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hát ha nem lenne érdekes, nem írnék ide :)

De 1x bootolt , és azóta nem a pontos kifejezés. A hiba utólag keletkezhetett, hogy nem bootol be róla.
Nem tudom régen hogy csináltam, de nem okozott neki problémát az egyszerre 2 rendszer SSD megléte. Eddig is így használtam.

Értem amit mondasz, de nekem több okból is jobb a klón.
1. a klón SSD-n van más partíció is amit használok
2. pont az ilyen macerától kímélem magam, hogy jajj USB-s program bootot csinálni, meg akkor a külső cuccot rárakni, felismeri- nemismeri, meg tallózzam be meg ez meg az... úgyis 66 másik hiba jön közbe, nehogy sikerüljön vissza tenni a mentést.

A klónnal meg csak megfogom magam átrakom a bootolást a másikra és kész is.
Nem értem ezzel a megoldással mi a baj, azon kívül hogy "papíron nem arra való"

Köszönöm!

Nemsokára végzek melóban, hazamegyek megnézem azt amire gondolok és jelentkezek :)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#143348) Sanyi52 válasza King Unique (#143344) üzenetére


Sanyi52
tag

Az „alapesetben 4 db a C-vel együtt” mondatrészeddel kapcsolatban kérdezném:
Nekem a C-meghajtónál 4-nél több (5) partíció van, próbalom csatolni a képernyőképet.
Ez normális dolog, vagy valamit tennem kell ellene?
(A WIN 11 van a gépen, de mivel itt van a kérdésemhez csatlakozó hozzászólásod, ezért itt teszem fel a kérdést.)

(#143349) King Unique válasza Kiskokó (#143347) üzenetére


King Unique
titán

Ha korábban ugyanazon PC-ben a klónozás után a régi - új SSD-ről egyaránt működött a bootolás úgy hpgy mindkettő csatlakoztatva volt, most meg nem, akkor lehet mégsem jók a bootolási / egyéb beállítások, az előző válaszokban már szemléltetve lett miket kellene megnézni.

1. A képfájlba történő rendszermentésnél nemhogy másik partíció lehet és azon egyéb adatok, hanem a mentést tartalmazó partíción is, szóval ilyen szempontból semmi előnye nincsen a klónmeghajtónak.
2. Az az állítólagos macera normál esetben nyilván nem akkora macera, meg ha tudja a user mit csinál és ért hozzá, sőt ha a Windows 10 beépített rendszermentő alkalmazását használja, akkor csak a Windows 10 telepítőjét kell bebotolni pendrive-ról és onnan elvégezni a helyreállítást.
3. Ha frissíteni kell a mentést, akkor egy klónmeghajtónál lehet szépen 1:1-ben újraklónozni az egészet, ellenben a rendszermentésnél lehet különbségi / növekményes mentést is készíteni csak a változatokat mentve, ami eleve gyorsabb és kisebb méretű. + Az utóbbi csak egy képfájl / mappa és azon belül fájlok a célmeghajtón, vagyis nem kell törölni a korábbi partíciókat mint a klónozásnál.
4. Ha már méret, a mentésnél készített képfájl alapértelmezetten eleve tömörítve lesz és kisebb méretű lesz mint maga a forrásmeghajtó és az azon lévő partíciók eredeti mérete, vagyis akár kisebb célmeghajtón is elférhet, ellenben ugye a klónozásnál alapesetben (partíciók zsugorítása / átméretezése nélkül) legalább akkora vagy nagyobb tárolókapacitású célmeghajtó kell
5. A klónmeghajtó max. abból a szempontból előnyösebb, hogy azonnal használatra kész és egyből betehető a másik meghajtó helyére és utána a klónmeghajtóról ugyanúgy bootolható gond nélkül az OS. Normál esetben, mert ugye lehet olyan is hogy nem, mint pl. a mostani esetnél...

[ Szerkesztve ]

(#143350) King Unique válasza Sanyi52 (#143348) üzenetére


King Unique
titán

Ha UEFI/GPT szerinti telepítés, akkor az alapértelmezettől eltérő elrendezés akkor normális, ha pl. eredetileg BIOS/MBR szerint lett telepítve majd az utólag UEFI/GPT-re konvertálva az MBR2GPT eszközzel, akkor jön létre az ESP (EFI-rendszerpartíció) + 1 db WinRE partíció a C partíció után és maradhat meg a korábbi telepítésből némelyik kicsi partíció.
Ha UEFI-s telepítésnél 1909 vagy régebbi Windows 10-verzióval lett particionálva a rendszermeghajtó, akkor normális a 2 db WinRE partíció illetve WinRE + ESP + MSR + C + WinRE felállás, ellenben 2004 és újabb verzióknál már a linkelt ESP + MSR + C + WinRE állapot a normális.
Ha nem érint egyik előbbi sem, akkor viszont nyilván nagyon nem normális a rendszermeghajtónál (lemez 0) a mostani állapot a partíciók elhelyezkedését és számát illetően, + a lemez 1 esetén sem világos mit keres az elején egy 600 MB-os ESP... :N :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.