Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142801) piadex2


piadex2
senior tag

Hali!
Van egy T460asom.
Rajta, természetesen jogtiszta win10 - frissen húzva.
Minden frissítés rajta, de az alvó állapotot nem kínálja fel így sem a start menü lekapcsológombja.
Mi lehet a baj?
Hogyan lehet orvosolni?
Köszi előre is.
piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#142802) movax válasza piadex2 (#142801) üzenetére


movax
őstag

Valószínűleg a Windows10 nagyokos Modern standby nevű funkciója okozza, ebbe az irányba lehet tapogatózni.

[ Szerkesztve ]

(#142803) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Segítségeteket kérném! Mivel régi PC-ről van szó,nem tudom mi lenne a jobb választás? Ha egyáltalán jó a win 10 erre a gépre. 32,vagy 64 bit lenne a megfelelő? CPU Intel E 7500 2X2,93, RAM 2 Gb, VGA 1Gb GT 210. SSD menne hozzá. Köszi előre is!

(#142804) Zoz válasza Pehi (#142803) üzenetére


Zoz
őstag

Még 2 giga RAM kéne, és SSD, utána már elmegy rajta a 64 bites W10.

(#142805) Pehi válasza Zoz (#142804) üzenetére


Pehi
senior tag

Biztos,hogy 2 Gb RAM maradna. Sógorom melós gépe,csak most WIN 7 van rajta. Viszont újra kéne dobnom a rendszert.

(#142806) Doky586 válasza Pehi (#142805) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

2GB ramra én biztos 32bites wint tennék.

(#142807) Pyttawrx válasza Pehi (#142803) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A 2gb ram az semmire sem elég manapság. Teszel mellé még 2-t ahogy írják is, utána felmegy rá a win10, persze ssd kell mindenképpen

(#142808) Fire/SOUL/CD válasza Pyttawrx (#142807) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Semmivel sem lesz hatékonyabb 4GB RAM mellett az x64-es, sőt látványosan lomhábban fog működni, mint az x86-os 2GB RAM mellett ezen a gépen...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#142809) jokeph válasza Fire/SOUL/CD (#142808) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ettől függetlenül bedobnám azt a +2 GB ramot, nem baj ha az x86-os OS nem használja ki maximálisan. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#142810) piadex2 válasza movax (#142802) üzenetére


piadex2
senior tag

Értem, köszi.
Tovabbi ötletek?
Megjegyzem, hogy rakerestem angolul, hogy “sleep not available in Windows 10”, de egyik ötlet sem vált be még…

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#142811) Pyttawrx válasza Fire/SOUL/CD (#142808) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Több hasonló gépre tettem win10-et (sajnos pont tegnap is) és mivel így megvan a dc sokkal “gördülékenyebb” win, még a 64 bites is, mint a 2gb és x86 kombó. Igen csodát nem kell várni ezektől, de ha nincs más akkor ez a leghatékonyabb kombó (2x2), akkor is ha én is cserélném azonnal az ilyen hardvert.

[ Szerkesztve ]

(#142812) #46824192 válasza jokeph (#142809) üzenetére


#46824192
törölt tag

Én is bővíteném. Egyértelmű.
Inkább legyen 3.6Gb ,mint 2Gb.

(#142813) Cs1csó válasza Pehi (#142803) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ameddig nem "szükséges" a 64 bit (4GB RAM-nál már ugye szükséges, különben a rendszer nem látja a 3,5GB feletti részt és ugye ha 2db 2GB-os modul van akkor az egyiket nem fogja látni) addig jó a 32 bites.
Amúgy ilyen régi gépre lehet ki kellene próbálni valami Linux disztrót (NEM értek a Linux-hoz de sokan ajánlják, hogy gyenge gépre jobb és a pár alap dologra: böngészés, filmezés, zenehallgatás bőven jobb lehet az is)
Nálam egy ennél gyengébb "konyhai" gépen is fut eldöcög a Windows 10.

T 7250-es mobil procival 3GB RAM-mal: [link]

[ Szerkesztve ]

(#142814) Doky586 válasza Pyttawrx (#142811) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen egy 16GB i9 gépen gördülékenyebb a 64 bites win mint egy 2GB C2D gépen egy 32 bites win10. Ez nem meglepő számomra se. :)

Csakhogy a kérdés a 2GB volt. :B

[ Szerkesztve ]

(#142815) piadex2


piadex2
senior tag

Üdv!
Ha úgy telepítés a win10et, hogy a telepítés során végig nethez van kötve, akkor lehet, hogy sleep-el együtt fog a start menü beállítódni?
Köszi.
p.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#142816) Pyttawrx válasza Doky586 (#142814) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem olvasd el mit írtam, mert nem azt amit te írtál.

(#142817) tordaitibi válasza piadex2 (#142815) üzenetére


tordaitibi
veterán

Mi koze lenne az alvashoz a netes telepitesnek :F
Valami hianyzik neki, valami driver ami az energiagazdalkodashoz kell, vagy bios beallitas, vagy szimplan felhasznaloi beallitas. Igy messzirol.ezt nehez megoldani.

Ki volt mar engedve frissiteni, akkor leszedi maganak a drivert ha esetleg ez a baja. Reboot is megvolt ha updatelt?

[ Szerkesztve ]

(#142818) OldMike


OldMike
őstag

Üdv!
A kérdésemet nem probléma miatt teszem fel, hanem érdeklődésből. Lehet hogy nem is igazán W10 téma, akkor elnézést kérek.
A gépemben egy Gigabyte B450 Aorus Elite alaplap van. Tegnap az AMD honlapjáról frissítettem a chipset drivert (2022. márciusira), ami rendben megtörtént. Megnéztem a W10 Megbízhatóságfigyelőjét (időnként rá szoktam nézni, és örülök hogy a maximumon van), ahol láttam a driver frissítés sikeres telepítését, azután pedig szerintem az összes telepített programot és szolgáltatást felsorolta, hogy ezeket sikeresen újrakonfigurálta. Feltételezem, de jó lenne egy megerősítés, hogy ennek így kell működnie.
Köszönöm

42LM660S

(#142819) gxcman


gxcman
tag

Sziasztok!

Próbáltam az előzményekben keresni, de inkább kérdezek is AKTIVÁLÁS retial vs retial FFP

"
A Full Packaged Product (FPP) a Microsoft által licencelt termék kiskereskedelmi változata. Az FPP-ket zsugorfóliázott dobozokban árulják az üzletekben. A dobozban adathordozók (CD-ROM vagy DVD), végfelhasználói útmutató és egyéb csomagolási cikkek találhatók, például más Microsoft szoftvertermékek vagy -szolgáltatások promóciói."

Találtam sima RETIAL és RETIAL FFP verziót is ( codeguru ) valóban csak az a különbség, hogy az FFP ( dobozos ) a sima pedig csak a 25 számjegyű kód amit e-mailben kapok?

AZ OEM az alaplaphoz kötött az érthető.

(#142820) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Párosítanék egy iphone 8 plus telefont a pc-vel a telefonon meg kell adni egy kódot a gépen meg felugrik de csak a fele látszik ahova be kéne írni a kódot és nem tudom beírni.Miért van ez,hol az ablak másik fele?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#142821) svgyula válasza piadex2 (#142801) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A chipset driver amit a géphez adtak fel lett rakva? Nyilván nem azért nem lát ilyen apróságokat. A "legújabb" pedig nem biztos, hogy a legjobb! Mert ugye a gép hardvere sem fejlődik, hanem inkább öregszik ;)

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#142822) movax válasza Pityu. (#142820) üzenetére


movax
őstag

Egérrel nem lehet megfogni és lehúzni az ablak alsó szélét?

(#142823) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!

Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy a gyerek gépén legyen két fiók, az egyik az övé, a másik a rendszergazdai fiók, de nem akarom lekorlátozni a jogosultságait, csak az lenne a lényeg, hogy az admin fiókot ne tudja megváltoztatni!
Lehet mindkét fiók rendszergazdai jogosultságú úgy, hogy ne tudja egyik sem a másik jelszavát megváltoztatni, vagy törölni a másik fiókot?

PC

(#142824) weiss válasza weiss (#140935) üzenetére


weiss
addikt

Másik app /Simple weather/, amit csak erre használok, megoldotta.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#142825) piadex2 válasza tordaitibi (#142817) üzenetére


piadex2
senior tag

biost megnéztem, és az összes up date fenn van. Nem értem mi a baj. Tavaly szeptemberben a telepítés után azonnal volt sleep is…

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#142826) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

üdv!

surface book 1-en elszállt a windows, USB-s telepítésnél nem talál meghajtót:

tipp, hogy hogyan tovább? sajnos nem nulla a hardveres meghibásodás esélye, a tablet részen kicsit már púpos az akku. de első körben megpróbálnám szoftveresen :)

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#142827) tordaitibi válasza piadex2 (#142825) üzenetére


tordaitibi
veterán

Akkor én sem értem.
Vezérlőpult Energiagazdálkodásba neked ezek hogy néznek ki?


(#142828) King Unique válasza ZavaBalazs (#142826) üzenetére


King Unique
titán

Volt arról szó itt már számos alkalommal, hogy mik a lehetséges okok és mi a teendő akkor, ha a Windows 10 telepítésénél nem jelenik meg a meghajtóválasztásnál semmilyen meghajtó (példa).

Viszont mivel itt speciális eset - Surface Book - áll fenn, ezért első körben az alábbi útmutatókban javasoltakat kellene megpróbálni, Surface Book specifikus recovery ISO-t letölteni, abból helyreállítási meghajtót kreálni, majd megpróbálni javítani / alaphelyzetbe állítani / újratelepíteni, stb.

Hard drive doesn't appear on Windows Installation Surface Pro 5
Surface Recovery Image Download

[ Szerkesztve ]

(#142829) Baggio04 válasza ZavaBalazs (#142826) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Sziasztok!
Nálam is fenn áll ez a jelenség, annyi különbséggek, hogy teljesen új a gép, most akartuk rá telepíteni a windowst, és ezt a képet kapom én is, mint ZavaBalazs.
Biosban látja az ssd-t, parancssorból kilistázva csak a telepítő usb-t látja.
Asus VivoBook.
[kép1] [kép2]
Gyári hibás lehet az ssd?

Baggio

(#142830) norba69 válasza Baggio04 (#142829) üzenetére


norba69
senior tag

(#142831) Zoz válasza Baggio04 (#142829) üzenetére


Zoz
őstag

Szerintem úgy nagyjából két naponta van szó erről... de akkor még egyszer :)) Lásd ASUS oldalán:
Intel 11. generációs processzorok (Intel Tiger Lake) Hibaelhárítás - A Windows 10 telepítése során nem találhatók meghajtók

(#142832) Baggio04 válasza Zoz (#142831) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Köszönöm szépen!

Baggio

(#142833) Doky586 válasza ZavaBalazs (#142826) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"elszállt a windows"
Ha sistergés és füstszag közepette szállt el akkor a szervízt javaslom.. :D
Ekkor nem csoda ha nem látszik a lemez.

[ Szerkesztve ]

(#142834) King Unique válasza Baggio04 (#142829) üzenetére


King Unique
titán

Épp az imént lett leírva, linkelve az arra adott válaszban, hogy mik a lehetőségek, ASUS weboldalán is le van írva, stb...

(#142835) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok,

A Win10 Pro 20H2 windowsomban most épp le van tiltva, pontosabban 7 napokkal eltolva későbbre az update keresés már 2 hete.

Ma mégis rohamosan csökken a merevlemezem azon partíciójának a mérete, amint a Win telepítve van. 1 nap alatt eddig 8 GB-al csökkent.

Hogy lehetne kinyomozni, hogy mitől történik el?
Eddig még nem tapasztaltam ilyet.
köszönöm.

(#142836) King Unique válasza Orionk (#142835) üzenetére


King Unique
titán

Röviden pl. a TreeSize programmal, bővebben meg másd egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt útmutatókat, erről is már volt szó itt számos alkalommal.

Egyébként a 20H2 verziónál a Home és Pro kiadások támogatása májusban véget ér és ezért nem ártana lassan egy újabb verzióra (pl. 21H2) váltani, amihez ráadásul 2004 - 21H2 verziók között amúgy is csak egy kis méretű enablement package telepítése szükséges és annál kb. seperc alatt megvan az upgrade.

[ Szerkesztve ]

(#142837) piadex2 válasza tordaitibi (#142827) üzenetére


piadex2
senior tag

Az első képernyőfotón nálam nincs alvás (az alsó, kiszürkített listára gondolok), ezt én is néztem…
A második képernyőfotóról nem tudok nyilatkozni, mert visszaadtam a gépet már a tulajnak.
A tulaj így is örülhet, mert neki már a telepítéssel is gondja volt, és ha most ki is kapcsolja, nagyon gyorsan bebootol.
Ettől független egyszerűen lehetetlen, hogy ilyen helyzet legyen…

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#142838) hattrickuser


hattrickuser
tag

Sziasztok!

Digitális licensz, PRO verzió, 21H2.

Friss telepítés SSD-re, majd a HDD behelyezése "D" meghajtóként. Sajnos úgy tűnik, hogy nem tudom írni. Jobban mondva Total Commanderrel, ha rendszergazdaként indítom már tudom, de pl: Firefoxot hiába indítom rendszergazdaként, a "D" meghajtóra beállított letöltési mappát nem tudja használni. Azaz a letöltés sikertelen lesz.

Eddig azzal próbálkoztam, hogy a "D" meghajtó jobb klikk "tulajdonságok" majd "biztonság" fülön minden csoport vagy felhasználónál megadtam a jogokat (mármint akinek alapból nem volt), illetve a saját rendszergazdai fiókomat is felvettem a listára és megadtam magamnak a jogokat az írásra is. Így sem működik.

Több kérdés merült fel bennem.
Mit lehet ilyenkor tenni? Egy ismételt Win10 újratelepítéssel úgy hogy benne van a HDD is, akkor is ez lenne a végeredmény? A HDD egy másik gépben írható lenne, módosíthatóak lennének a fájlok? Mi okozza ezt? (Eddig ilyennel még nem találkoztam.)

Előre is köszönöm!

(#142839) King Unique válasza hattrickuser (#142838) üzenetére


King Unique
titán

Erről is volt már szó itt, lásd ebben és ebben a válaszban leírtakat, ahol ha megfelelően vannak beállítva az NTFS hozzáférési engedélyek, akkor nyilván működik a hozzáférés, lehet írni a meghajtót.

(#142840) hattrickuser válasza King Unique (#142839) üzenetére


hattrickuser
tag

Köszönöm a választ!

Elvileg jól voltak beállítva, vagyis azon felhasználó, akivel be vagyok lépve (offline fiók, 1 felhasználós rendszergazda) minden engedélyt megkapott.

Végül a "D:\" tulajdonosának "Mindenki" lett beállítva így most gond nélkül megy az írás.

(#142841) tonyrulez válasza Doky586 (#142757) üzenetére


tonyrulez
őstag

Nos, ma reggeli bekapcs után ismét kérte a recovery key-t, kikapcsolt gyorsindítás mellett. Sajnos nem ez a megoldás.

#142755 Grave444: TPM-nél mi volt elállítva?

4 8 15 16 23 42

(#142842) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok!
WhatsApp asztali alkalmazásnál, hogyan érhetem el azt, hogy X-re kattintva ne bezárja, hanem system tray-be tegye a programot, az óra mellé, ki ikonba?

(#142843) Grave_444 válasza tonyrulez (#142841) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Sajnos nem emlékszem, ha szükséges megnézem a biost.

(#142844) RCH


RCH
tag

Sziasztok!

Hónapok óta kínoz egy Win10 hiba, sehol nem találok rá megfejtést, hátha itt megfejti valaki.

A gondom egy furcsa lag, vagy megakadás lemezírás/olvasás közben.
Ha pl egy fotós mappában szeretném megnézni a thumbnaileket, akkor úgy 30 mp-ig nem történik semmi, mejd hirtelen feléled a rendszer és egy pillanat alatt megjelennek a képek. Ugyanez a megtorpanás észlelhetô nagyobb programok indulásakor is. A legkönnyebben akkor tudom tettenérni ezt a hibát, ha Irfanview-ben váltok thumbnail nézetre: 30 mp-ig semmi, majd hirtelen megjelennek a képek. Ha a programban rátallózok további mappákra, akkor már nincs megtorpanás, ha kilépek a programból, majd újra elindítom, talán nem akad, de 2. 3. újraindítás után biztosan elôjön a megtorpanás.
És most jön a csavar: ez a hiba nyomban eltûnik, ha letiltom a hálózati kártyát.
Ha netet tiltom le (pl tûzfallal), vagy kirántom a kábelt a gépbôl, az nem segít, csak a hálókártya letiltása.
Ami biztosnak tûnik: nem hardware hiba. Egyfelôl mert az összes háttértárolón jelentkezik ez a hiba, nincs extrém rendszer, vagy HDD/SSD használat, memória tesztelve és ami a legfontosabb: másik profilban nem akad a rendszer.
Csináltam új profilt, ami egy darabig rendben mnûködött, majd egyik pillanatról a másikra ott is megjelent a fenti hiba annak ellenére hogy elvileg nem változtattam semmit, nem került fel új szoftver.
A fentiekbôl kiderülhet, hogy új install sem segít, azon is elôbb-utóbb felbukkan a hiba. Valahogy monitorozni kellene a rendszert, rájönni milyen háttérfolyamat akasztja be a horgot és hogyan tudnám azt mellôzni. Vagy nem tudom.

Most jötttök ti ;)

Elôre is köszi a javaslatokat!




(#142845) mpo


mpo
veterán

Barátom átadta a Samsung laptopját, hogy tegyem rendbe.
Most telefonált, hogy bekapcsolás után fekete képernyő fogadja (nálam nem jött elő).
Még régebben olvastam itt, hogy ilyenkor háromszor meg kell nyomni a bekapcsoló gombot, de most erre kikapcsol.
Hálózatról és akksiról is ezt csinálja.

Ha érted, akkor már elavult.

(#142846) Kbali válasza mpo (#142845) üzenetére


Kbali
nagyúr

Próbálja meg csökkentett módban indítani a gépet, lehet, hogy a VGA driver fosta el magát.

(#142847) Addeladdel


Addeladdel
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom partícionálni a gépem, az új partíció létrehozásához nem csinál semmit. Azt írja ki, hogy GPT- re nem tud telepíteni. Kiadott egy hibakód is, amire a Google nem talált egy találatot sem. Ez volt: 0xa73422b0. Mikor újraindítottam és újból megpróbáltam, már ezt írta ki: 0xc8171aa0.

Találtam egy jó kis videót ( https://youtu.be/67uhk7Cmhrc ) , de a Shift+f10-re nem csinál semmit sem a gépem. Így már az elején megakadtam.

Mit tegyek?

A gépem Lenovo IdeaPad 510

[ Szerkesztve ]

(#142848) Addeladdel válasza Addeladdel (#142847) üzenetére


Addeladdel
csendes tag

Megoldódott.

(#142849) mpo válasza Kbali (#142846) üzenetére


mpo
veterán

A Windows key + Ctrl + Shift + B nem oldotta meg (SMS-ben intéztük).

Ha érted, akkor már elavult.

(#142850) Armagedown válasza RCH (#142844) üzenetére


Armagedown
őstag

Telepítsd egy alternatív antivírust, a Windows Defender nálam is ilyen problémát okoz.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.