Hirdetés
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Asszociációs játék. :)
- Klímaváltozás, természetszennyezés
- Gurulunk, WAZE?!
- Négymagos Xeon(!) CPU LGA775-ös deszkában
- Milyen mosógépet vegyek?
- Csalók a Facebookon. De ennyi???
- Reklámmentesítés HyperOS-ben Xiaomi/POCO/Redmi
- Hiányzik a gamer érzés
- PLEX: multimédia az egész lakásban
-
LOGOUT.hu
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz LSL1337 #143790 üzenetére
"chck disk nem futott le a terás boot drive-on, mert write protected (ez normál egy boot drive-ra vagy nem?)
Az egész egy restart-tal kezdődött, mert steam nem tudott telepíteni egy frissítést egy játékra (write error)"Ha maga az SSD szállt el, illetve lett read only, akkor nyilván nincs miről beszélni, adatmentés - akár a már említett HBCD PE rendszerről bootolva - után cserélni kellene a meghajtót.
Ha nem az előbbi a gond, akkor a javítási, helyreállítási lehetőségek felől lásd egy másik válaszban leírtakat. -
King Unique
titán
válasz SunMount3r #143789 üzenetére
A mi és mennyit tárhelyet foglal, hogyan lehet lemezterületet felszabadítani, stb. kérdésekre már többször le lett írva itt a lényeg, lásd egy másik válaszban.
"Úgyhogy bezártam a Powershell ablakot, ekkor megállt a helyfelzabálás
vs.
a Node.js esetén mi okozhatta ezt a "hibát"Értelemszerűen nem kellett volna erővel megszakítani a telepítési folyamatot, hanem megvárni amíg végez, vagy eleve be sem jelölni azon összetevők automatikus telepítését.
+ Adott a lehetőség utólag uninstallálni a programot és újratelepíteni, telepítésnél nem feltétlen bejelölni az előbb említett lehetőséget, stb."Kritikus, mert ez a rendszer meghajtóm is, ami csak 500GB-os, így minden lehetséges helyre szükségem van."
Például a 32 GB-os rendszermeghajtó a kritikus tárolókapacitású és nyilván nem az 500 GB-os, utóbbin bőven elfér egy Windows 10, de van akinél még az előbbin is (példa).
Egyébként miért is téma ez, netán közel teljesen tele van pakolva egyéb programokkal és fájlokkal - mert nyilván nem magának a Windows 10-nek kell akkora lemezterület - az a bruttó 500, nettő ~ 465 GB (GiB) tárolókapacitású meghajtó és csak 10-15 GB szabad hely van rajta, eleve rosszul (túl kicsire) lett megválasztva a személyes igényekhez mérten a tárolókapacitása, vagy mi?[ Szerkesztve ]
-
UnSkilleD
senior tag
válasz SunMount3r #143799 üzenetére
rendszer visszaállítási pont megoldja
"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince
-
mpo
veterán
válasz tordaitibi #143805 üzenetére
Ha a met.hu-t néztem, 2-es narancssárga riasztás volt zivatarra és 1-es felhőszakadásra.
Az idokep.hu szerint nem fog esni, akkor nekik lett igazuk.
Én meg tudtam itt a szobában, hogy hol vagyok és erre a helyre van beállítva és azt néztem.
Két napra előre sem tudnak pontosan előrejelezni, településre meg soha.
A radart nézem, Mo. és Európa, abból kalkulálok.
Meg van mobiltelefon is GPS-szel neked is.Ha érted, akkor már elavult.
-
-
mpo
veterán
válasz tordaitibi #143807 üzenetére
Nem ugyanazt az adatbázist használják.
Ha érted, akkor már elavult.
-
Geth
veterán
válasz tordaitibi #143807 üzenetére
Eltérő adatbázist használnak. Nem tudom lehet-e helyesbítést beküldeni, de ha lehet, könnyen állandó feladat lehet belőle :)
[ Szerkesztve ]
-
Doky586
nagyúr
Használja itt valamelyikőtök asztali gépen az eszköztitkosítást?
Nálam valószínűleg csak a modern alvás engedélyezése hiányzik az (uefi)biosban. [kép]
De nem találom a S0i3 beállítást. (AGESA 1.2.0.7 biosom van)
"Az automatikus eszköztitkosítás sikertelenségének okai: A hardverbiztonsági tesztfelület futtatása sikertelen volt, és az eszköz nincs modern készenléti állapotban., Nem engedélyezett, DMA-kompatibilis busz/eszköz(ök) észlelhető(k)."[ Szerkesztve ]
-
Doky586
nagyúr
válasz tpeter77 #143811 üzenetére
Ez nem egy "szolgáltatás". A "modern készenlét" inkább azt jelenti (konyhanyelven) hogy alvásban a proci S0-ban marad S3 helyett és gyorsabban ébred, energiát takarít meg. Leírásokban ezt laptopoknál tableteknél telefonoknál emlegetik hogy milyen jó, de mindig ott szerepel az asztali gép is a leírásban.
De azt valóban nem értem hogy az eszköztitkosításnak miért feltétele a modern készenléti mód.. mert az inkább egy energiatakarékossági dolog. -
batyus086
csendes tag
Üdv Mindenkinek!
Ez a választható minőségi frissítés jelent meg nálam:
"2022-05 Halmozott frissítési előnézet a(z) Windows 10 Version 21H2 rendszeren a(z) x64-alapú rendszerekhez (KB5014023)"
Ezt érdemes feltelepíteni, vagy még várjam meg a visszajelzéseket?
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz batyus086 #143813 üzenetére
Értelemszerűen elolvasod, hogy van-e a KB5014023 számú frissítésnél olyan fejlesztés és / vagy javítás, amit szeretnél idő előtt megkapni, mármint a következő patch kedd (14.) előtt, majd attól függően telepíted vagy nem telepíted, ilyen egyszerű. Bár ha esetedben mindez ekkora kérdés, akkor szvsz inkább ne telepítsed, meg amúgy is csak opcionális frissítésként ajánlja fel a Windows Update, amit nem kötelező telepíteni.
-
SunMount3r
nagyúr
válasz King Unique #143802 üzenetére
Egyelőre még kutakodom/próbálkozom, hogyan lehetne System Restore nélkül visszanyerni a tárterületet, de mivel nincs sok időm erre és nem tudom mikorra lelném meg az "ellenszerét", egyelőre ezt kérdezném:
Úgy tűnik megvan pontosan az a System Restore point, amit a Windows pont akkor csinált, mikor telepítettem a Node.js-t. No de nem szeretném, ha a későbbiekben ez felülíródna (úgy látom jelenleg 3 Restore Point-ot tart meg egyszerre a Windows). Hogyan tudnám "elmenteni" ezt a bizonyos Restore Point-ot, hogy később is bármikor használni tudjam? (Tudom, lehet növelni a Restore Point-oknak fenntartott lemezterületet, pl. a duplájára és akkor nem csak 3, hanem mondjuk akár 6 is megőrződne (egy időre), de én ezt sem szeretném, mint írtam szűkében vagyok a lemezterületnek amúgy is...) Szóval lehetséges ez valahogy?
-
Petykemano
veterán
Sziasztok!
A gyerek gépe elszállt. Windows 10 (10.0.19044)
Elmondása szerint csak rendeltetésszerűen (START menüponttal) újraindította gépet.Azóta
"bad system info config"
hibával indul.
Elmondása szerint próbálta megcsinálni, de nagyjából minden rendszer által kínált javítási funkció sikertelenséggel végződött.Sikertelen javítás esetén a
c:\windows\system32\Logfiles\srt\srtTrail.log-file
-ra hivatkozik.Csináltam egy bootolható USB-t a hivatalos mediacreationtool21H2 segítségével, azzal sikerült a command prompt-ba belépni.
Az srtTrail.txt-ben azt írja, hogy> Javítási művelet: Partíciós tábla javítása
> Eredmény sikertelen. Hibakód: 0x490
Próbáltam az interneten fellelhető guide-ok alapján javítani.
- diskpart segítségével betű kiosztása a 100MB-os FAt32-es kötetnek/partíciónak
- kötet formázása, bcdboot parancs futtatása különféle kapcsolókkal
- bootrec, bootsectPróbálnám kicsit jobban megérteni, mert úgy érzem, kicsit vakon lövöldözöm.
Pl annak van jelentősége, hogy a Windows eredetileg milyen nyelven lett telepítve és én milyen nyelvű boot USB-t használok? Mert a bcdboot parancsnál a /l kapcsolóval meg lehet adni nyelvet. Egyébként nem tudom, angol vagy magyar volt-e eredetileg a windows installáció. Hogyan tudom kideríteni?Arra sem emlékszem, hogy amikor eredetileg telepítettem (megkockáztatom az talán anno a Rufus segítségével történt), akkor vajon UEFI vagy Legacy BIOS módban történt-e a telepítés. Illetve, hogy számít-e, hogy eredetileg hogy volt telepítve?
Jelenleg a boot mód UEFI only, de próbáltam már Legacy-val is. Próbáltam úgy, hogy a bcdboot /f paraméterének UEFI-t vagy ALL-t adtam meg. Annyi különbséget láttam, hogy a 100MB-os partícióra akkor nem csak egy EFI, hanem egy rejtett Boot mappát is felmásolt.
De sehogy se akart működni.Jelenleg UEFI only boot mód van beállítva a biosban, mert a diskpart a
list disk
parancsra úgy listázza a lemezt, hogy a GPT oszlopban csillag van.
Ahogy említettem volt, van egy 100MB-os System típusú partíció, amin van egy FAT32 kötet.
Ezen kívül a lemezen van még egy 16MB-os Reserved és egy 505MB-os Recovery partíció. Előbbihez nincs kötet, utóbbi NTFS.
De úgy tudom, hogy MBR esetén nem szükséges külön partíció.próbálgattam a bootrec parancsot különböző attribútumokkal.
bootrec /fixboot
bootrec /fixmbr
bootrec /scanos
bootrec /rebuildbcd
Bár az nem mindig volt egyértelmű a leírásokban, hogy MBR vagy GPT rendszerek esetén mit kell csinálni. Volt olyan leírás, amely azt írta, hogy ezeknek igazából csak MBR esetén van értelmük.A fixmbr mindig azt dobta, hogy sikeresen végrehajtotta. (De azt nem értem, hogy ha UEFI és GPT van, akkor elvileg nincs MBR. )
A fixboot jellemzően azt írta, hogy "Hozzáférés megtagadva"
Ezt néha sikerült megoldanibootsect /nt60 SYS /force
paranccsal, néha ennek ellenére is "Hozzáférés megtagadva"A scanos és a rebuildbcd pedig jellemzően azt írja, hogy nem talál Windows installációt.
Egyetlen egyszer sikerült valahogy előidéznem, hogy találjon. A rebuildbcd fel is tette a kérdést, hogy felvegye-e az indítható windows-ok közé, de akkor meg azzal a hibaüzenettel nem sikerült végrehajtani, hogy "Elem nem található"Eddig saját erőből próbáltam felgöngyölíteni, de ilyen végeláthatatlan körkörös szívásnak tűnik. Rákeresek egy hibára, próbálom lefuttatni a láttott parancsokat és nekem nem azok a válaszok jönnek. Rákeresek a másik hibára, próbálom lefuttatni a parancsokat és más a válasz.
Közben meg lehet, hogy olyan banális hiba van, hogy mondjuk a nyelv számít és én végig más nyelvet használtam, mint kéne. Vagy hogy hiába írja a diskpart, hogy GPT van, valójában azért nem sikerül, mert a rendszer eleve Legacy/MBR módban futott. Vagy valami egész más.(Próbálom majd még olvasgatni a topikot, hátha elhangzott már.)
[ Szerkesztve ]
Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..
-
Petykemano
veterán
válasz Petykemano #143816 üzenetére
Nem tudom, hogy ennek van-e jelentősége, de 2 eszköz van a gépben és a diskpart szerint az az eszköz, amin a windows installáció és az EFI partíció van a
disk 1
, míg a disk 0 egy másik tároló eszköz.De bootoláskor ezt elvileg helyesen felismeri, mert ha nem a Windows boot managert választom ki, hanem valamelyik eszközt, akkor arra parancssori hibát ad, hogy az eszköz nem bootolható.
Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..
-
sisi22
aktív tag
válasz Petykemano #143817 üzenetére
Ebbol a ket beirasodbol nekem ugy tunik, hogy nem win10 a problema, hanem a merevlemez, vagy ssd, amit hasznalsz, igy az azokkal foglalkozo forumokon kaphatsz nagyon gyors valaszt - ha az adott osszefoglalokban levo programok hasznalata nem ad megoldast.
Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.
-
Grave_444
nagyúr
Adott egy Win10 Education op.rendszer, amihez jelenleg nem tudok kulcsot beszerezni.
Kérdés ez újratelepítés nélkül visszaállítható-e Home/Pro verzióra?
Nem 10 napon belül történt a frissítés és nem ismerem az előéletét, valami tört aktiváló miatt kerülhetett rá Education verzió, biztosan nem a telepítés során lett ez kiválasztva.Egy igen vagy nem válasz első körben tökéletes.
-
HARDVERAPRÓD
válasz Grave_444 #143819 üzenetére
Erre nem lehet így felelni.
1. volt-e kulcs a géphez? ha igen milyen?
2. Education-ra pl PRO verzió telepítésnél lehet váltani bár ekkor is mintha enterprise lenne. (Nem lehet hogy volt iskolától kapott kódja?) Felteszem a PRO-t beadom neki a kulcsot és átvált. Visszafele passz. Home-ra tutira nem szerintemDe távolítsd el a kulcsot, meg az összes aktiváló progit, indítsd újra, add be neki a legális PRO kulcsot, nézd meg mit ír ki ha nem aktiválja.
-
Grave_444
nagyúr
válasz Pyttawrx #143820 üzenetére
1. Volt a gépházon egy Home, de azzal sose működött emlékeim szerint, ezért maradt a KMSpico, ami tud csodákat művelni.
2. Már működő rendszerből történt a váltás valahogy, nem én voltam.Ő nem tud sulis kódról, ezért is vásárolt neten egy Home verziót, amit nem lehetett beaktiválni sehogy sem. A hibakódot nem fotóztam le, de próbáltam cmd-ből törölni előtte stb, tehát végignéztem mindent. Törölni tudtam is, de másikat aktiválni nem.
Akiktől vette ők azt mondták csak újratelepítéssel megoldható, itt HP-n is a legnagyobb kódokkal foglalkozó hirdető is ezen a véleményen van.
Az a fura kiírta, hogy aktiválni kell a gépházból, pedig ha megnéztem aktiváltnak érzékelte ezt az Education verziót.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Grave_444 #143819 üzenetére
Az ügyben értelemszerűen az ilyen licenceket osztogató oktatási intézménynél kellene érdeklődni, vagy vásárolni egyéb forrásból ha van olyan, + ugye nem kellett volna Education kiadást telepíteni vagy arra upgrade-elni, ha nincsen hozzá megfelelő termékkulcs, licenc.
Downgrade témában lásd egy másik válaszban leírtakat, azaz másik termékkulcs megadásával, vagy ezzel a módszerrel lehetne megpróbálni a váltást, aztán vagy / vagy.
"Volt a gépházon egy Home, de azzal sose működött emlékeim szerint"
Most vagy Windows 10-zel előtelepített PC és van rajta Home / Pro GML-címke, vagy útólag lett vásárolva termékkulcs és azzal aktiválva, van digitális licenc, stb.
Ha nincsen egyik előbbi sem, akkor eleve nincs miről beszélni, tessék szépen Microsoft webáruházból / hardverapróról / egyéb forrásból megfelelő Windows 10 termékkulcsot, licencet vásárolni, ennyi.[ Szerkesztve ]
-
HARDVERAPRÓD
válasz Grave_444 #143821 üzenetére
Szintúgy. Ha van az alján home matrica, akkor az azt jelenti, hogy előtetelepítve volt, és a megfelelő verzió telepítése, illetve ha msd.ről letöltött és mct-vel (vagy rufussal pl), de ez mindegy is, készített pendrive-ról történik a telepítés, akkor nem is engedi választani, hogy mit telepíts, hanem telepíti a megfelelőt (home vagy pro pl), itt a home-t ugye. Szerény véleményem szerint telepítsd újra és be kell aktiválnia magát spico nélkül, amit amúgy sem kéne használni, ennél meg főleg
vásárolt neten egy Home verziót, amit nem lehetett beaktiválni sehogy sem.
Ezen sem kell csodálkozni, ha ilyen 1-2-3-5k kulcs.Szóval itt valami nem kerek, vagy alaplap, vagy ház csere volt akkor, de nem kerek.
Én az ilyet úgy szoktam, telepítem, ha aktiválja magát akkr ok ok, ha nem az az ügyfél dolga, én nem teszek spico-t fel senkinek sem,
1. utána telepít pl vírusírtót, az kiszedi, és hív újra, nem kell a nyűg feleslegesen.
2. véletlen használja cégbe esetleg mennek ellenőrizni... stb.
Had ne soroljam mik lehetnek a buktatók, tudod te úgy is. Meg lényegtelen is mer nem foglalkoznak vele. Szvsz az aktiválás nem a mi dolgunk, segítünk amibe tudunk, ez egyértelmű -
King Unique
titán
válasz Petykemano #143816 üzenetére
Ha már GPT partíciós séma és EFI-rendszerpartíció (ESP) van a rendszermeghajtón, akkor az nyilván UEFI/GPT séma szerinti telepítés és nem BIOS/MBR, nem az utóbbinál szokásos javítási módszereket kell alkalmazni, hanem az előbbinél, lásd az alábbi útmutatókat.
• How to repair the EFI bootloader on a GPT HDD for Windows 7, 8, 8.1 and 10
• How to Repair EFI/GPT Bootloader on Windows 10?
• #78339 (+ infó)Ha az előbbi módszerekkel nem sikerül megoldani a rendszerindítás javítását, valamint az egyéb helyreállítási és javítási módszerek sem használnak, akkor marad jobb híján a clean install, ennyi.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz King Unique #143824 üzenetére
• How to Fix ‘Bad System Config Info’ Error in Windows
• 5 Ways to Fix the "Bad System Config Info" Stop Code in Windows 10+ Ha ezek a módszerek sem használnak, akkor marad jobb híján az újratelepítés. Viszont ha pl. hardverhiba miatt van a probléma, akkor először értelemszerűen azt kellene elhárítani, kicserélni a hibás hardverelemet.
-
felora:)
tag
Sziasztok!
A következő problémával találkozott-e esetleg valaki?
Viber-t használok telefonon és az asztali céges gépen is. Kb. 1-2 hete, nem tudom pontosan, nem indul automatikusan el, ha megpróbálom elindítani, akkor feldobja egy pillanatra a viber ablakát, majd kilép a program. El kell távolítanom a vibert, aztán feltelepíteni és megy minden "normálisan" a következő újraindításig. Akkor megint nem akar indulni. Hol találhatok valamilyen log fájlt, ahol beírhatja a kínját? Vagy merre induljak?
-
Hawk1979
őstag
válasz Petykemano #143816 üzenetére
Kb egy hete nekem is dobott egy ilyet. Ha fejre álltam se tudtam megoldást találni. Annyi, hogy véletlen vagy sem, de nekem egy frissítás után jött elő. Pár óra cumi után feladtam. Clean install lett a vége.
-
Grave_444
nagyúr
válasz King Unique #143822 üzenetére
-
Petykemano
veterán
válasz King Unique #143824 üzenetére
Köszönöm, megpróbálom majd újra, hátha mindig a a mindig lefutó
bootrec /fixmbr
parancs futtatásával rontottam el.Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..
-
Imy
veterán
Ha alvó állapotba helyezem a notebookomat akkor is időnként lemerül. Ha alszik, és töltőn van (pedig fel van töltve) akkor többször meleg levegőt fúj ki a ventilátor, mintha dolgozna a gép, de a képernyő nem megy.
Mi lehet az oka, vagy milyen beállításokat érdemes átnézni? Alvó állapotot azért használom, mert ha kell a gép gyorsabb, és nem kell minden alkalmazást újra megnyitnom. -
Cs1csó
félisten
-
Frenk
aktív tag
Sziasztok,
az alábbiakban kérnék segítséget.2 éve telepítettem/aktiváltam a Win 10 Prot
Most ellenőriztem a ShowKeyPlussal és az alábbiakat írja:
Microsoft-fiók nem lett létrehozva és így nincs hozzárendelve.
Van erre megoldás? -
Petykemano
veterán
-
Petykemano
veterán
válasz King Unique #143824 üzenetére
Nagyon-nagyon lassan kezd összeállni a kép.
a 100MB-os EFI partíciót megformáztam és a bcdboot paranccsal telepítettem rá a BCD-tA
\Windows\System32\Boot
mappában egyen-US
mappát találtam, ebből arra következtettem, hogy végső soron ezt a lokalizációt kell alkalmaznomA
C:\Windows\Panther\setupact.log
alapján megállapítottam, hogy tényleg UEFI-vel történhetett a telepítés, mert abban ezt a sort találtamCallback_BootEnvironmentDetect: Detected boot environment: EFI
A diskparttal nevet adok a 100MB-os EFI partíciónak az alábbi parancsal tehát telepítettem:
bcdboot d:\Windows /s n: /l en-us /f UEFI
(A telepítő USB a másik merevlemezt címkézi c:-nek)Érdekes módon a BIOS-os boot menü a telepítő USB-ről kétféle bootolási lehetőséget kínál föl.
- Sandisk
- UEFI: Sandisk
Korábban ezeket randomra indítottam, mert nem gondoltam, hogy lenne jelentősége.
Viszont arra lettem figyelmes, hogy amikor az UEFI nélküli változatot indítottam, akkor abootrec /scanos
megtalálja ad:\Windows
mappát, mint telepített windows-t, ha az UEFI változatot indítom, akkor viszont nem.Emiatt érzek magamban még némi bizonytalanságot, hogy nem az történik-e rendes indítás közben is, mivel UEFI környezetben történik, ezért ugyanúgy nem találja...
Mindenesetre ezúttal kihagytam a bootrec-es parancsokat, mert itt egyértelműen leírják, hogy ezeknek csak MBR használata esetén van jelentőségük.
Beállítottam, hogy a
Windows Boot Manager
mindenképpen jelenítse meg a választási lehetőséget (displaybootmenu
) - noha csak egy telepített operációs rendszer van a lemezeken.
AWindows Boot Manager
működik, betöltődik. Ő látja a telepített Windows 10-et és el is tudom indítani.Ha lefuttatom a bcdedit parancsot, akkor két fő komponensts listáz.
A Windows Boot managert és a Windows boot loader.Fentiekből bátorkodom arra következtetni, hogy Boot Manager helyesen működik.
A bcdedit által visszaadott boot loader szekcióban rendesen benne van, hogy milyen mappában kell keresnie a windows (d:\Windows) és hogy a winload.efi-vel kell folytatnia az indulást.
(Remélem azért van annyira intelligens, hogy amikor indul, akkor helyesen kezeli a betűket)Összevetettem a saját gépemmel és a winload.efi és társai a
windows\system32
mappában valamint awindows\system32\Boot
mappában (lokalizációs mappával együtt), valamint az ntoskrnl.exe fileméret szempontjából megegyezik.A bcdedit segítségével próbáltam a boot loaderben a debug és bootdebug kapcsolókat beállítani illetve a bootlog-ot.
Ebből egyelőre annyit láttam, hogy a bootmanager kiírta, hogy adott Windows 10 debug módban van.
Az indítás viszont sajnos ugyanúgy végződött.
Továbbra is "BAD SYSTEM INFO CONFIG az automatikus javítási kísérlet szerint pedig:No OS files found on disk
Repair action: Partition table repair
REsult: failed. Error code = 0X490
Nem teljesen értem, hogy mit szeretne a partíciós táblán javítani, azt meg pláne, hogy miért nem találja az Operációs rendszer file-jait a lemezen.
Most vagy az van, hogy nem is jó lemezen próbál javítani... Meg fogom próbálni úgy, hogy lehúzom a másik lemezt, hátha ez a gond.
Vagy itt is valami hasonló játszik, mint abootrec /scanos
esetén.Azt reméltem, hogy a debug módtól okosabb leszek, hogy hol hasal el.
windows\ntbtlog.txt
ugyan 2.3MB, de atype ntbtlog.txt|more
parancsra csak 5 sort ír ki a verzióval kezdve egy "5 31 2022 20:44:45.500" dátum alatt.
Nem értem, hogy hol a többi tartalma? a type-on kívül van más mód, ahogy recovery módban tudnám kiirattatni a file tartalmát?(
chkdsk
-et egyébként már többször futtattam.)Mindenesetre próbálom majd még azt kideríteni, hogy mi van a boot debug loggal.
És még marad az SFC és DISM.[ Szerkesztve ]
Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..
-
tordaitibi
veterán
A dll-hell kiküszöbölése miatti winsxs mappa durva meghízását elkerülendő, az ütemezett feladatok közé bekerült már régóta a teljes takarítás-karbantartás ami az elárvult dll verziók és update maradékok törlését és optimalizálását jelenti.
Ez nagy lemezművelet és erőforrásigényes tevékenységet jelent, ezért ezt a gép tétlen állapotban csinálja ha tudja, vagy pedig a task scheduler képes akár alvóból is felébreszteni.
Ilyenkor ha végzett vissza is alszik csak ugye az akkun meglátszik a nagytakarítás energiafogyasztása.
Vagyis nem Redmondba telefonál kiadni az adatokat hanem nagytakarítást végez.
A funkció W8 óta elérhető.
A folyamatokról [itt] bővebb leírás található és a kézi takarítás is le van írva. -
tordaitibi
veterán
válasz Petykemano #143840 üzenetére
Bakker congratula, rendesen beleástad magad a win bootolási mechanizmusába.
-
Doky586
nagyúr
válasz Frenk #143842 üzenetére
Amúgy nálam pont fordítva van: az OEM-ből lett Retail.
Még soksok évvel ezelőtt vettem ez a OEM Home zacskós win7 licenszet: [kép]
amit persze win10-re frissítettem az Intel gépen. [kép]
Mostanában cseréltem Intelről AMD-re (alaplap+proci+ram) és pár kattintással a licenszet is simán átvittem az új gépre. [kép] MS fiókkal. (az ssd-t is csak átraktam és használtam tovább újratelepítgetés nélkül)Tehát bevált a Microsoft ígérete hogy nem lesz többé új (megvásárlandó) windows.
[ Szerkesztve ]
-
UnSkilleD
senior tag
válasz Petykemano #143840 üzenetére
van valami akadálya, hogy egyszerűen újratelepítsd az egészet? mert ha nem akkor nem nagyon éri meg vesződni meg vele, hacsak nem ez a hobbid...
"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince
-
tordaitibi
veterán
válasz UnSkilleD #143847 üzenetére
"A
Windows Boot Manager
működik, betöltődik. Ő látja a telepített Windows 10-et és el is tudom indítani."
Eddig eljutott vagyis a rendszernek semmi baja, akkor minek újrahúzni?
Petykemano,
követem de én nem tudom eldönteni mbr vagy efi. Szerintem lassan Te sem...
Ezzel még fuss egy kört bár sok reményt nem fűzök hozzá de nincs semmi ötletem. Hátha mégis mbr, vagy valami öszvér telepítés...?bootsect /nt60 c: /mbr
A lemez GPT? -
UnSkilleD
senior tag
válasz tordaitibi #143848 üzenetére
például azért mert amennyi idő alatt rájön hogy mi a baja (ha egyáltalán rájön...) vagy ezerszer újrarakhatta volna, de mondom ha valkinek ez a hobbija hogy napokat basz el erre...
"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince
-
King Unique
titán
válasz Petykemano #143840 üzenetére
Szerintem az előzőleg már tisztázva lett, hogy ha 100 MB-os EFI-rendszerpartíció (ESP) van és GPT formátumú a rendszermeghajtó, akkor az nyilván UEFI szerint van telepítve és a rendszerindítás javítása is annak megfelelően alkalmazandó, ha angol nyelvű a telepített Windows 10 akkor annak megfelelő
bcdboot
paranccsal, stb. Ha legacy (CSM) mód szerint lenne telepítve, akkor értelemszerűen 50-5xx MB-os System Reserved partíció és MBR formátum lenne az előbbi helyett."Érdekes módon a BIOS-os boot menü a telepítő USB-ről kétféle bootolási lehetőséget kínál föl.
- Sandisk
- UEFI: Sandisk"Ha támogat az UEFI-s alaplap UEFI mellett legacy (CSM) bootolási módot is és kettős, Legacy + UEFI rendszerindítás van beállítva, akkor nincsen abban semmi meglepő, hogy a bootolásnál mindkettő választható, meg ha a telepítési adathordozó is úgy lett elkészítve hogy mindkettőt támogatja, lásd pl. MCT-vel. Ilyenkor a bootolásnál F12 / egyéb billentyűvel előhívható gyorsmenüben lehet választani a kettő közül, ahol az UEFI előtagos értelemszerűen az UEFI szerinti bootolás, a "sima" pedig a legacy (CSM) mód szerinti.
"Az indítás viszont sajnos ugyanúgy végződött.
Továbbra is "BAD SYSTEM INFO CONFIG "Előzőleg már linkelve lettek útmutatók az ilyen BSOD hiba lehetséges okairól és azok megoldásáról, értelemszerűen azokat kellene először megnézni. Meg ugye ha maga a Windows 10 bebootol, akkor nem feltétlen a rendszerindítással van itt a fő gond, mert akkor értelemszerűen be sem bootolna.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest