Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) liksoft


liksoft
Topikgazda

Adatmentéssel kapcsolatos kérdésekkel tudtok itt elérni engem. A többi hasonló topikot időhiány miatt nem fogom bújni a későbbiekben. Ha Valakinek kérdése van, itt tegye fel.

Néhányszor adatmentéshez keresünk alkatrészt, dokumentációt, programot. Nem kereskedelmi jelleggel, csak ha a raktárunkból hiányzik, és Valaki rászorul. Segítségeteket is itt kérném ilyen esetekben.

Kérek Mindenkit, gondolkodjon el azon, hogy a fontos adatokat archíválni kötelező! Hiszen meghibásodhat a winyó, tévedhet az OP, manipuláló program, bárki kaphat vírust, és törölhet fontos adatot! Csak az az adat van biztonságban, ami két helyen a gépen kívül is megtalálható hibátlan állapotban! Ez fokozottan igaz a partíciók manipulálásakor! (Átméretezés, összevonás, típusváltás, stb...)

A neten a fórumot munkám mellett tudom csak nézni. Így éjjel és hétvégén ritkán fogok válaszolni. Ha valakinek nagyon sürgős, telefonon megpróbálhat elérni. Viszont kérek mindenkit, hogy csak 9(10) - 21-ig, és ha lehet, üzenetet ne hagyjon. Köszönöm.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2) Rommel6600 válasza liksoft (#1) üzenetére


Rommel6600
őstag

Hi

lenne egy nagy problémám! Tegnap este még nagyokat játszottam, használtam a gépet, de ma meg nem bootol be a gép! A win telepítő is,(elkeseredésemben megpróbáltam újrarakni) meg egy másik gép is csak

156giga NEM PARTICIONÁLT területet lát:Y

Mi tévő legyek? vírus? elszállt a vinyóm?

Javasoljatok valamit, hogy kiderítsem mi lehet a gond!!!:O:O:O

előre is kösz:R:R:R


Tudsz vmit javasolni, hogy hogyan deríthetném ki, hogy vírus/elszállt? Valahogy vissza lehet hozni, csak azokat az adatokat, amiket konkrétan akarok? Nem írtam még rá semmit, és garis a vinyóm! előre is kösz:R

[Szerkesztve]

(#3) kraftxld válasza Rommel6600 (#2) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vinyó be másik gépbe, getdataback-et ráereszteni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) Rommel6600 válasza kraftxld (#3) üzenetére


Rommel6600
őstag

a vinyó 160gigás (és majdnem full-ra volt tele) és a közelemben csak 80 gigás vinyóval szerelt gép van! úgy tudom, azt ha ráereszted visszahoz mindent, amit csak talál! nos nekem épp nem ez kéne! csak bizonyos dolgok, néhány giga konkrétan! családi felvételek, képek, stb.!

vmi megodás?

és erre? elszállt/csak vírus cseszett ki velem? hogyan tudhatnám meg?

(#5) liksoft válasza Rommel6600 (#2) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Elolvastad a linkelt topikot? Valószínűleg a lemez eleje lett felülírva. Ez lehet a 128G (137G) korlát miatt, vagy címzéshiba, vagy memóriasérülés miatt. Hiányzik a korrekt partíciós táblád. A MS oprendszerek ugyanis leállításkor matatnak a lemez elején is. Ez időnként partícióvesztést is okozhat. De legtöbbször a linkelt topik megoldást jelent a későbbi problémára. Ha az adatok kellenek, akkor most egy másik nagy winyóra install OP, majd GDB-vel (máshol megtalálod) lemented a megtalált adatokat.

Szerk: A GDB-ben tudsz válogatni, mi kell, mi nem. A víruskereső használata meg ajánlott.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6) kraftxld válasza Rommel6600 (#4) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Lehetne először gondolkozni, utánanézni visítás helyett? :F
A GDB-el lehet csak kiválasztott mappát menteni, nem kell egyben az egész vinyót.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7) bzoley


bzoley
veterán

Ha már ilyen is van, akkor ide is írok.

Volt egy 40-es Maxtorom, ami elkezdettfurcsán viselkedni, majd lassan bad-sector-os lett, végül átment''raw''-ba. Még idejében le tudtam menteni róla mindent.
Később motorhibával magyarázták. Azóta a szekrényben van.

Tegnap a kolegám elhozta a gépét, mert nagyon lassú. És tényleg. Másolás ~150kb/s. Türelmem nem volt még jobban megvizsgálni a lemezt, de hasonló sorsra fog jutni, úgy látom. A két vinyó, mint két tojás, mintha klónok lennének:)

Eddig az érdekesség. Nekem van egy valszeg elektronika hibás 40-es Seagate hdd-m. Ehhez keresnék elektronikát mentési céllal. Kp. átmenetileg nem játszik, tekintve, hogy elfogyott:) és semmi fontos nincs a vinyón. Némi ramot, esetleg a két hdd-t tudom perpill felajánlani.

(#8) liksoft


liksoft
Topikgazda

SunDisk flash RAM dokumentációt keresek. (Sajnos más a kezelése mint a többié, doksi nélkül még nem sikerült megszólaltatni.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9) BobChemistry válasza liksoft (#8) üzenetére


BobChemistry
őstag

szia liksoft

a problémám a következő: adott egy gép (2500 barton@1,3V nf7 1GB ram 120GB hdd seagate)

boot-olásnál 3x megy el a kék csík. eddig

most 8-10x

csinálok egy lemezellenőrzést a C-driveon, utána minden ok egy hétig, majd kezdődik minden előlről

ez mi lehet? hdd, kábel, esetleg más?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#10) Diego2002


Diego2002
tag

Üdv!

Nos most történt du., hogy az egyik vinyómról (ami rack-ben van), az egyik partíció (a 2 közül a primary), egyszercsak eltűnt. Előtte (nem pont közvetlenül, vagyis nem biztos, hogy ez okozta) volt egy rendszerösszeomlás szerűség...

Most partition magic is azt írja rá, hogy unformatted...

NTFS fájlrendszer volt.

Kérdésem, hogy meg lehet menteni vajon a rajta levő adatokat, ugyanis formázva nem volt, úgyhogy gondolom még van esély...

..::Diego::..

(#11) kraftxld válasza Diego2002 (#10) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Itt is getdataback a megoldás.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) Diego2002 válasza kraftxld (#11) üzenetére


Diego2002
tag

Na most olvastam, itt a fórumon, hogy először formázzam ezt a partíciót...
És utána indítsam a programot. Ez tényleg így van? Vagy formatálás nélkül is mennie kell?

..::Diego::..

(#13) kraftxld válasza Diego2002 (#12) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ne formázd le!!!!

Formázás nélkül is menni fog.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14) liksoft válasza Diego2002 (#12) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Tilos formázni!

Szerk: Ha 128GB-nál nagyobb a winyó, akkor innen talán segítséget kapsz. Bővebben: link

A GDB-vel nyugodtan próbálkozhatsz.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#15) liksoft válasza BobChemistry (#9) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Bocsi, nem voltam gép közelében.

Hát..... Feladtad a leckét. Lehet nehezen olvasható szektor is, mely esetleg a drive SMART infojában jelentkezhat, de ha használod is a gépet, lehet, hogy a swap szétszabdalt. Este van, már nem emlékszem, melyik partícionáló topikban olvastam. Három partíció: rendszer - swap és temp - adat. Az adat tovább bontható, de minek. A swap tiltása után a swap+tamp gyorsformázásával a rendszer gyorsítható, és rengeteg sallangtól mentessé válik. Nem tudom a két problémából melyik a Tiéd. Lehet, hogy egy csak olvasásos felületteszt sem ártana.

Először a kettő közül kéne kideríteni melyik a Te gondod. Minden esetre, nem árt ha van mentésed. (Szakmai ártalom.) :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16) Diego2002 válasza liksoft (#14) üzenetére


Diego2002
tag

Na, hol is kezdjem.

160-as a winyóm... Ez a rackben van, a ''beépített'' egy 120-as 3 részben:

C: 10 Giga
D: 30 Giga
E: 71,8 Giga

A 160-as pedig 50-re (H: ) és a fentmaradó 100 (J: ) akármennyire van felosztva ilyen sorrendben, vagyis az 50-es volt a primary...

Ma rendszerújratelepítéshez készültem úgy, hogy a 120-asról minden kellő cuccot átmásolok a J: re, mert ott volt hely. Tulajdonképpen majdnem tele is lett.

Kérdés, hogy akkor itt most pont az történt, hogy ahelyett, hogy a 100-as (J) részt telerakta volna, vagyis a 127 GB feletti részre történő írás helyett a H-ra, vagyis az 50-es részre írt? Így törölve a boot sectort és még sokmindent?

1. Ha ez történt, akkor lehetséges-e az adatmentés, mert GDB már végigment az 50-es részen, de semmi használhatót nem talált...

2. Akkor pontosan hogy is tudom ezt elkerülni? win2k sp4 van ill. lesz telepítve a gépre ma, holnap. Ha nincs bekapcsolva de én bekapcsolom a 48bites LBA-t, akkor már nem lesz gond?

Az érdekes, hogy azt olvastam a belinkelt topicban, hogy akkor jelentkezik, ha 48 bittel formázzák és 28-on használják. Nos ez a winyó itt lett formázva, nálam, igaz dos alatt pqmagic-el...

[Szerkesztve]

..::Diego::..

(#17) Tibi bá


Tibi bá
csendes tag

Hali.
Latom, lesz itt kerdes boven.
Ha lehet, en is hozza jarulok egyel:

Adott egy 40-es HDD, amin van egy jogtiszta xp. Ezt mar regisztraltam, fel van telepitve minden ugy, ahogy nekem minimum konfigban kell. Namarmost. Ezt a jelenlegi allapotot szeretnem lementeni FREE!! programmal ugy, hogy ki tudjam irni egy dvd-re, aztan vissza is tudjam tenni, ha arra kerulne a sor, mert ugye mondjuk virit kapok, meg jatszani is szeretnek a telen sokat, es nem akarok allandoan regisztralni a microsoftnal. Tehat mindenkeppen ingyenes program kellene, mert nem tudok most erre penzt szakitani, viszont az ujsagmellekletekbol egy csomo fullos jatekom van, amit szeretnek lejatszani. Tehat ezert nem johet szoba sem a nero backit up, sem a gdb for ntfs...
Elore is koszonom
Tibi bá

Powered by 3X AAA: ATI, AMD, ASUS

(#18) mr_ricsi válasza Diego2002 (#16) üzenetére


mr_ricsi
veterán


2. ''Akkor pontosan hogy is tudom ezt elkerülni?''
Telepítéskor egy 127Gb-nál kisebb particiót hozol létre, és erre telepíted a 2k-t. Rárakod az SP4-et, majd lefuttatod a Maxtoros ''big drive enabler''-t. Ezután hozod létre a 127GB-nál nagyobb, vagy a 127GB feletti területen fekvő particiókat.
És ne használd a PQmagic-et-> semmi olyat nem akarsz csinálni, amit a 2k lemezkezelője ne tudna.

''Ha nincs bekapcsolva de én bekapcsolom a 48bites LBA-t, akkor már nem lesz gond?''
Akkor már nem.

''akkor jelentkezik, ha 48 bittel formázzák és 28-on használják... ''
Te a PQmagickel pontosan ezt csináltad.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19) Diego2002 válasza mr_ricsi (#18) üzenetére


Diego2002
tag

Akkor csak, hogy tiszta legyen számomra a dolog (és megnyugtassam magam):

Tehát nekem jelenleg két winyóm van, az egyik ugye beépítve, ez a winyó eleve 120 giga. Ez van 10, 30, és kb. 75 gigás részekre felosztva, akkor ezzel a winyóval eleve nem lehet gond igaz?

Most az a célom, hogy ezt a winyót újrapartícionáljam. Ezt pedig most win alatt nem tudom megcsinálni, muszáj lesz pqmagic dos-os változatát használni, de tul. képpen ez itt nem is számít, hisz nem nagyobb a winyó 137 gigánál (már nem is tudom, hogy 127 v. 137).

Aztán fent lesz a rendszer és, ekkor jöhet a másik winyó, leszedek róla mindent, majd egy enable big lba után formázom ill partíciókat hozhatok létre win alatt... és így nem lesz már gond...

Így van? :DDD

..::Diego::..

(#20) liksoft válasza Diego2002 (#19) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen. Mr_Ricsi teljesen pontosan írta, nála jobban én sem tudnám megfogalmazni (sőt, Ő több OP esetén ismeri a helyes beállításokat, én csak a mentés feléről). A 120-as esetén nem jelentkezik ez a hiba. Tehát erre nyugodtan felteheted a rendszert bármilyen partícionálással. Felteszed az SP legutolsó változatát, beállítod a 48 bites lemezhasználatot, és utána veszed kezelésbe a 160G winyót. Majd a rendszer saját programjaival partícionálod és formázod. Így elkerülhető a multkori ''baleset''.

A 128G a kettes számrendszerben, a 137G a tizesban ugyanazt a kapacitást adja. Így ez a kettő gyakorlatilag ugyanaz.

Ha a GDB szinte nem talált semmit, akkor az MFT nagy része (lemez elején van, ha viszonylag kevés file volt) felül lett írva. Mivel az adatok elhelyezkedését is itt adminisztrálja az NT bázisú rendszer, már csak adattartalom alapján lehet menteni a 160-as első partícióját. A második adatai valószínűleg visszahozhatóak, de ahhoz a partíciós bejegyzéseket kézzel el kellene készíteni. A ''kályha'' nélkül az általános mentőprogramok sajnos durván hibázni tudnak. Ha gondolod, keress meg telefonon. Az még semmibe nem kerül.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21) kraftxld válasza Tibi bá (#17) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Acronis trueimage 30 napig korlátozás nélkül használható
Bővebben: link

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22) liksoft válasza Tibi bá (#17) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Halihó!

Sajnos nem tudok ilyen progit. Biztos van, de soha nem volt rá szükségem. Én teljes winyót másolok, szektorról szektorra, saját mentő (nem elérhető) progival. Utána kérdezek hátha tud valaki ilyenről. 4-5G közötti rendszerpartíció elég lenne? Mert akkor az file-ba egy az egyben kinyomható, DVD-re írható, így ha kell vissza is tölthető lenne. Erre még én is tudnék progit készíteni (több kötöttség mellett). Az átfutási időt előre nem tudom megmondani. (Lehet esetleg folytató DVD is, de az lehet, hogy gázosabb. Végiggondolom.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#23) c41r0^ válasza Tibi bá (#17) üzenetére


c41r0^
őstag

Hello!

Norton Ghost-ot szoktam használni ilyen célokra, de itt van néhány free program, de nem próbáltam egyiket sem:

Bővebben: link

Ultimate Boot CD-n is van egy-két ilyen program (a CD ISO-ja ingyenesen letölthető, tele jó stuffokkal), mindjárt meg is nézem

[Szerkesztve]

(#24) fifi_addict


fifi_addict
tag

Még nem adatmentés, de azért talán ideillik: vinyóvizsgáló progit keresek, lehetőleg grafikus felülettel, mert látni is szeretném, amit talál... van ilyen, valami elérhető is? Gyanakszom a régebbi (rendszer)lemezemre... ;] SMART még nem rossz, de chkdsk után már volt rossz szektor... szóval, felkészülnék... :D

...........................???

(#25) c41r0^ válasza fifi_addict (#24) üzenetére


c41r0^
őstag

minden márkájú vinyónak megvan a saját teszter/monitorozó/hibajavító/diagnisztizáló programja, a gyártó honlapján megtalálhatóak

bár egyik sem grafikus felületű, mert ált. DOS-os alapúak

(#26) liksoft válasza Tibi bá (#17) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Talán ez: Bővebben: link

Nem próbáltam, csak kerestem a jó öreg Guglival.

Szerk: Bővebben: link

Ha az elsőre nem jön be, akkor itt a 2. oldalon a DrvClonerXP 2.0.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27) liksoft válasza fifi_addict (#24) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ne idegenkedj a jó öreg DOS-tól. Az alá tudják tenni a legegyszerűbb, de sokszor a legtöbbet adó progikat. Igaz, nyers egy kicsit, de saját tapasztalatom, hogy stabilabb is bármelyik grafikus OP-hoz képest.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28) fifi_addict válasza liksoft (#27) üzenetére


fifi_addict
tag

Mindkettőtöknek köszi, már próbálkozom is... :R:R:R

...........................???

(#29) c41r0^ válasza fifi_addict (#28) üzenetére


c41r0^
őstag

Ultimate Boot CD-t végigmazsolázva minden fő gyártó vinyójához ott a diagnosztikai szoftver, kivéve talán az Excelstor vinyókhoz

van néhány HDD klónozó program is, de ezek (úgy vettem ki) nem tudnak image-fájlba menteni akár partíciót, akár teljes diszket, hanem csak klónozni tudnak (lehet, hogy még partícióra bontva sem, csak teljes diszket)

(#30) mr_ricsi válasza Diego2002 (#19) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Most az a célom, hogy ezt a winyót újrapartícionáljam. Ezt pedig most win alatt nem tudom megcsinálni, muszáj lesz pqmagic dos-os változatát használni, de tul. képpen ez itt nem is számít, hisz nem nagyobb a winyó 137 gigánál (már nem is tudom, hogy 127 v. 137).''

De bizony, számít! Ha jól veszem ki, Te úgy akarod a particiók méretét megváltoztatni, hogy rajtuk vannak az adataid, és szeretnéd, hogy meg is maradjanak.
Egy átméretezést eleve csak az csináljon, aki pontosan tudja, hogy mit miért kell tennie, de még nekik is azt javasolja a PQmagic leírása, hogy előtte minden adatot mentsenek le.
Ha viszont mindent lementesz egy másik vinyóra, akkor miért ne törölhetnéd és formázhatnád újra az ''eredeti'' vinyót a 2K telepítőCDjével?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#31) mr_ricsi válasza Tibi bá (#17) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Egyetlen free backup progiról tudok: Kobian Backup (Letölthető az origo szoftverbázisáról, és tud magyarul is.)

De sosem használtam, így nem tudom, hogy az igényidet kielégíti-e.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#32) mr_ricsi válasza fifi_addict (#24) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A #23-ban c45r0^ kolléga említette az Ultimate boot CD-t. Azon rajta van a legtöbb vinyó gyári tesztprogija is.

''vinyóvizsgáló progit keresek, lehetőleg grafikus felülettel, mert látni is szeretném, amit talál... ''
A tesztprogigyártók azt mondják, hogy a windows plusz hibalehetőségeket visz a rendszerbe, ezért inkább nem tesztelnek alatta.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#33) WN31RD válasza Tibi bá (#17) üzenetére


WN31RD
addikt

Az Ultimate Boot CD-n (Bővebben: link) van néhány lemezmásolásra/mentésre való ingyenes program, próbáld ki. Sajnos nem tudom, az NTFS partíciókat (feltételezem, ilyenre telepítetted a Windows-t), mennyire jól kezelik. (Letesztelhetné valaki. ;))

Egyébként egy tuti működő és ingyenes megoldás a következő:
Windows alól a partíciót feltöltöd csupa nulla byte-okat tartalmazó file-okkal, amíg el nem fogy minden szabad hely, aztán törlöd ezeket a file-okat. Így az üres területek túlnyomó többsége kizárólag nulla byte-okat fog tartalmazni, ezért nagyon jól tömöríthető lesz. Ezután egy számodra szimpatikus programmal tömörített mentést készítesz az egész merevlemez tartalmáról. Nem szükséges, hogy a program az NTFS partíciót kezelje, mert szektorról szektorra olvassa végig az adatterületet. Mivel a szabad területek ki lettek nullázva, azokat gyakorlatilag teljesen eltünteti a tömörítés, tehát egy DVD-re mindenképpen ki fog férni a mentés. A visszaállítás magától értetődő módon történik.
Hátránya ennek a módszernek, hogy beolvasáskor és visszaíráskor is a teljes lemezfelületen végig kell menni, ami sok időt vesz igénybe.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#34) liksoft válasza Tibi bá (#17) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mr_Ricsi által ajánlott progi honlapja: Bővebben: link

Leírás, régebbi verzió, stb.... (igaz, angol).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35) liksoft válasza WN31RD (#33) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Köszönöm, a legstabilabb megoldás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#36) fifi_addict válasza c41r0^ (#29) üzenetére


fifi_addict
tag

Közben találtam egy grafikus progit: HDTune (webhellyel) valami ilyesmit kerestem elsőre, a leírások alapján... de a komolyabb ellenőrzéshez persze a gyártó progiját fogom használni. :))

...........................???

(#37) Tibi bá válasza liksoft (#26) üzenetére


Tibi bá
csendes tag

Koszonom mindenkinek, munka utan testelek. En is orultem volna valami profi proginak, de nem futja ra sajna most. A DVD Image nagysagu cucc jo lenne, oda szeretnem menteni en is a particiot. Jo lenne, ha tudna bootolni, tehat olyan lemezt keszitene. Nem muszaly multisessionos, eleg a sima is, csak eccer akarom menteni, hogy utana siman tudjak tiszta lappal indulni, csak az XP reg, meg a telepites miatt akarom ezt megcsinalni, egy csomo idot sporolnek meg vele. Nem mintha lassu lenne a gepem, nem kell fel ora az installhoz, de hat mit tegyek a jo oreg norton ghost az nagyon visszasiros..:))
Tibi bá
..megecce' thx az eddigieket.

Powered by 3X AAA: ATI, AMD, ASUS

(#38) horvathd


horvathd
aktív tag

Én a Partition Sving nevű programot használom (Bővebben: link).
Ez egy jó kis Dos-os program, a leírás alapján képes menteni FAT, NTFS, ext2/3 partíciókat teljesen, vagy csak a használt részét fájlba, amit gzip-pel tud tömöríteni és darabolni.

Nekem egy win 98-as friss telepítésem van elmentve, és így szükség esetén 10 perc alatt van egy működő telepítésem a szükséges programokkal.

Működése egyszerű: win98-as bootlemezről indítani a gépet, másik floppyn fent ez a program, azt berakni és működik.

Üdv.:
Dávid

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"The Kid just rages for a while."

(#39) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Üdv.
A GDB-t honan lehet letölteni? Tudna adni valaki egy linket?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#40) Diego2002


Diego2002
tag

A 120 gigás winyómról már lementettem minden adatot, tul. képpen csinálhatnám a win2k telepítő lemezével, de viszont mind1, hiszen a 48bites lba-t be kell majd kapcsolnom win2k-ban telepítés után, hisz ott a másik 160 gigás winyóm. Ebből a szempontból már mindegy, hogy mivel partícionálom a winyómat, hiszen ha be van kapcsolva a 48 bites lba akkor már nem történhet gond nagy winyónál, igaz?

..::Diego::..

(#41) liksoft válasza Diego2002 (#40) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igaz! - De! - Ha mégsem akar működni az a 48 bites rendszer, akkor ha nem saját magával inicializálod a 160-ast, nem fog kiderülni a gond. Csak ha feltöltöttél 128G adatot ;]. Ha mindenáron szeretnél játszani egy jót az ördöggel, akkor tegyed. Ha nem, akkor használd az eredeti win2k progikat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42) mr_ricsi válasza Diego2002 (#40) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''tul. képpen csinálhatnám a win2k telepítő lemezével, de viszont mind1''

Majd liksoft megmondja, hogy esetedben 10 adatmentő közül 9 a PQMagicet ajánlaná. (Mert úgy nagyobb az esély, hogy az ügyfelük leszel. És attól gyönyörű, széles és csillogó lesz a mosolyuk. :) )

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#43) BobChemistry válasza liksoft (#15) üzenetére


BobChemistry
őstag

Először a kettő közül kéne kideríteni melyik a Te gondod

és ezt hogy tudom megnézni?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#44) liksoft válasza BobChemistry (#43) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Külön partíciót (esetleg másik winyón) jelölsz ki a temp és swap területnek. Mást ide ne tegyél. Ha lassul, a swap kitiltása mellett gyorsformázod, így töredezésmentes lesz. Ha gyorsul utána, akkor megvolt. Ha nem, akkor a másik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#45) Babss


Babss
csendes tag

Ha particio magiccel egybevonok 2 particiot és az az egyiket unallocated.é teszi akkor azokat az adatokat már nem tudom visszahozni?

[Szerkesztve]

Tévedni emberi dolog, másra kenni még emberibb...

(#46) liksoft válasza Babss (#45) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez így kevés. Ha összevonod, akkor az adatokat is át kéne vinnie, ha csak nem anélkül kérted. Ha nem volt szó az adatok átmozgatásáról, akkor valószínűleg a GDB fog segíteni. Ha adatokat is mozgattál, akkor valahol le kellett fagynia a műveletnek. Hogy ez hol történt, az jó kérdés. Itt a blokkméret illesztése miatt az egész 2. partíciót át kell mozgatni pár szektorral odébb. Ha ez megvolt, akkor az allokációknál kell offset korrekciót végezni. Bárhol halt meg, az adatok visszanyerése macerás feladat. Hiszen 3 különböző fázis létezik (eredeti - átmozgatott - offset igazított).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#47) Diego2002


Diego2002
tag

Sehogy nem tudom kideríteni (egy telemásoláson kívül), hogy rendesen kezeli-e a win?

Amúgy win2k alól, hogy tudnám partícionálni a winyót? <-- bugyuta kérdés, de keresgéltem, és nem találtam semmit... :F

..::Diego::..

(#48) mr_ricsi válasza Diego2002 (#47) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Sehogy nem tudom kideríteni (egy telemásoláson kívül), hogy rendesen kezeli-e a win?''

Dehogynem!
Meggyőződsz róla, hogy fenn van-e az SP4 (Start-> Beállítások-> Vezérlőpult-> Rendszer, és az Általános fülön a Rendszer alatt a 3. sor),
majd megnézed a registryben az alábbit:

KEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Atapi\Parameters

itt ha van EnableBigLBA kulcs, és az értéke ''1'', akkor rendesen kezeli.

''Amúgy win2k alól, hogy tudnám partícionálni a winyót? <-- bugyuta kérdés, de keresgéltem, és nem találtam semmit...''

Start-> Beállítások-> Vezérlőpult-> Felügyeleti eszközök-> Számítógép kezelés-> Lemezkezelő. (Rendszergazda jogok szükségesek hozzá.)

(Húú, de unom már ezt legépelni...)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#49) Diego2002 válasza mr_ricsi (#48) üzenetére


Diego2002
tag

Az biztos, hogy SP4, nem kell megnéznem, és a BigLBA is be van kapcsolva...

Tudom milyen dolog az, ha valami egyszerűt állandóan ismételgetni kell, bocsi. Csak eddig ritkán volt két winyóval dolgom egyszerre, és win alól ritkán partícionáltam, akkor is pqmagic-el...

..::Diego::..

(#50) mr_ricsi válasza Diego2002 (#49) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''akkor is pqmagic-el...''

Ezért töltöd az idődet ''adatmentős'' topicon. :))

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#51) damatic válasza Tibi bá (#17) üzenetére


damatic
tag

Egy konkrét jól használható javaslatom van klónra.

Van egy progi: PQDI, avagy Power Quest Drive Image. Ez egy otthoni magánhasználatra ingyenes grafikus dos progi. Letöltöd, és készíttet a progi két flopit. Az első egy boot lemez, ami be kell vallanom egy rakás hulladék - nem számít. A második a fontos neked, ez lesz a programlemez.

Fogsz egy 98SE, vagy akármilyen win indítót, bebutul a gép, nem kell cd támogatás sem. Amikor elindult, kiveszed a bootlemezt, berakod a korábban elkészített programlemezt, s bevered: pqdi [enter], s már csodásan indul is a progi dos alatt.

3 legetőség van: image készítése, image visszaállítása, vagy klóndisk.

Az image-t bármelyik a gépben lévő lemezről bármelyik másikra elkészítheted akár 50%-os tömörítéssel is kb. 15-25 perc alatt. Az image neve *.pqi lesz.

Restart, és kiírod cd-re a *.pqi-t. - számolj: 700 megára kb. 1.3G-t simán rá tudsz tenni - ez korrekt.

Ha gond van a rendszereddel, bootdisk cd támogatással, programdisk: PQDI, az image to disk funkciót választod, meg tudod mutatni a cd-ben lévő image-fájlt. 15-25 perc alatt visszaáll registrystől kezdve minden-minden - az eredeti telepített állapot. Nem kell regisztrálni, meg görcsölni fél napot a gép mellett, mire minden kis utilityvel együtt úgy áll a gép újra, ahogy szereted.

Arra figyelj, hogy a Dokumentumok mappát és az elektronikus levelek tárolómappáját az image elkészítése előtt HELYEZD ÁT d: vagy egyéb meghajtóra!

Nekem bevált: csináltam egy alap image-t, ami azokat tartalmazza, ami tutira kell, és időnként lehet csinálni egy fullost, de azt már nem érdemes kiírni, mert csak szemetelés lenne - vagy esetleg újraírhatóra.

[Szerkesztve]

Jobb hülyének látszani, mint annak lenni.

(#52) liksoft válasza damatic (#51) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Hahó.

Ezt szivesen kipróbálnám én is. Ha jól láttam a symantec felvásárolta. Így nem találtam linket. Te honnan töltötted le, Neked melyik változat fut. Ha tudsz, küldj linket. Köszi. (Ha jónak tűnik, feltenném a honlapomra az ajánlott programok közé.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#53) Tibi bá válasza damatic (#51) üzenetére


Tibi bá
csendes tag

Egy a gaz, hogy eddig a nekem kesz particio minimum merete jelen pillanatban is 4.56 Gb. Szal nem hinnem, hogy osszerantana 700 megara..:)
Masik kerdes, hogy latja az NTFS-t??
10x:
Tibi bá'

Powered by 3X AAA: ATI, AMD, ASUS

(#54) liksoft válasza Tibi bá (#53) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ezért kértem egy linket. Megnézni mit hogyan csinál. Lehet, hogy egy-két apró trükkel kiegészítve jó lesz. Ha nem, karácsonyig megpróbálok valamit összedobni. (Semmit sem igérek, de azt betartom!) :DDD

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#55) Tibi bá válasza liksoft (#54) üzenetére


Tibi bá
csendes tag

Van egy gyari jogtiszta Nerom....elohalasztam....what a fuck?...hat nem az uj nero az, amelyik csak az expresst, meg egy-ket masik hasznalhatatlan dolgot tartalmazza?...sehol egy bacitupppp....ehhhh..

Powered by 3X AAA: ATI, AMD, ASUS

(#56) SzlobiG


SzlobiG
félisten

(#57) Tibi bá


Tibi bá
csendes tag

Talaltam egy ilyet:
Clone max: vinyot klonoz...
megnezem, asszem free, ha jutok valamire, megirom...ha erdekel valakit..
Tibi bá'


http://www.pcinspector.de/clone-maxx/uk/welcome.htm

Powered by 3X AAA: ATI, AMD, ASUS

(#58) liksoft válasza SzlobiG (#56) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ezt innen nem fogom tudni megmondani. Amit felülírtál, annak annyi. Ha csak a bejegyzéseket és az adatok a felületen vannak még, akkor a már más által ajánlott progit Bővebben: link próbáld ki. Ez végignézi a felületet, és adattartalam alapján próbál visszahozni mindent, amit tud. Vigyázz, az általa kigyűjtött adatokat NEHOGY A MENTENDŐ lemezre írd vissza a mentés során. Vagy a rendszerre (írtad, hogy másik), vagy tegyél be egy harmadikat.

Ha sokat másoltál a lemezre, akkor nagy valószínűséggel a képeidnek annyi. De szerintem egy próbát megér.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#59) Tibi bá


Tibi bá
csendes tag

Két fontos dolgot találtam:
1:

Unstoppable Copier 1.99
Recovers data from scratched or damaged disks including floppy, DVD, CD and hard disks
47 KB | Windows All | Freeware | Rate: Good | Downloads: 21,636



2:-..ez rossz hir, sajna..:
Teljes rendszer mentésénél Power Quest Drive Image létrehoz egy képfájlt ***.pgi néven, amivel pár perc alatt vissza lehet állítani a teljes rendszert, az összes már belőtt progival.Win 98 és XP sp1 alatt kiváló. Sajna XP prof SP2 alatt védett fájlként irja ki a ***.pqi-t . Vissza sem tölthető a rendszer, de semmilyen más programmal sem tudom megnyitni a fájlt.

Utobbit nem en irtam,. hanem talaltam...
Egyenlore ennyi, viszont itt egy link egy csomo free progival, ami hasonlo..:


http://www.softpedia.com/catList/90,1,1,1.html

Pá, Tibi bá'

Powered by 3X AAA: ATI, AMD, ASUS

(#60) damatic válasza liksoft (#52) üzenetére


damatic
tag

''Ha jól láttam a symantec felvásárolta.''

Kilóra, ahogy szokás.....

ver3.0 és a helpjében találtam kifejezést NTFS-re, valszeg kezeli.

Nekem egy régi PC World mellékletén van, nemtom hol lehetne fellelni.

Jobb hülyének látszani, mint annak lenni.

(#61) liksoft válasza damatic (#60) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ott a mellékleten. De melyik év, hányas szám. Akkor legalább utána tudnék menni. Ha tudod, kérlek írd meg. Köszi.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#62) damatic válasza liksoft (#61) üzenetére


damatic
tag

Oxy.

Lehetett volna eszem, pont tegnap nyomtam rá vagy 3-4 órát, hogy rendszerezzem a mellékletlemezeimet, mert elegem lett a rengeteg kezelhetetlen lemezből tokban: átraktam mappába, stb.

''nem ígérek semmit, de azt betartom'' ha nem felejtem el, igyexem holnapra megnézni, de saccra 2003 márciusi lehetett.:U

Jobb hülyének látszani, mint annak lenni.

(#63) mshalo


mshalo
csendes tag



Hello! liksoft!


A kérdésem az lenne hogy, van egy HDD Samsung 120GB,... és manapság szokása kattogó hangokat kiadni magábol, a win_ows pedig leáll gondolom nem 1 normális jelenség. (1 telyes áramtalanítás után minden OK)
Mit tegyek, várjam meg mig meghal, vagy garanciálisan cseréljem le? Esetleg van valami egyébb megoldás is?
És már van 1 Maxtor 40GB HDD-m amelyen látni lehet hogy az elektronikai rész ki van sülve az 1ik helyen. Esetleg tudnál valahonan szerezni elektronikát hozzá, és ha igen mennyiért?


Elöre is kösz mindenkinek a válaszokat!

A kékhalál kerüljön el titeket messzire ...

(#64) mr_ricsi válasza mshalo (#63) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Be lehet határolni, hogy a kattogást bekapcsoláskor adja, vagy hosszabb használat után, hidegen vagy miután bemelegedett?

A Maxtort ebben a gépben érte-e a végzet, és mennyi idős és milyen táp hajtja a masinádat?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#65) mshalo


mshalo
csendes tag


A kattogást hosszabb használat után adja ki magábol.

Igen, a Maxtor ebben halt meg, de hogy mitöl pontosan azt nem tudom, egyszerüen csak kihalt és kész, leégett az elektronika.
A házamon nincs hütés, de kivülröl nem érezhetö hogy mint Pl. az AMD-s ismerösömnél a ház teteje melegszik. Persze nem tudom van e-hozzá köze, de az Ati 9550-em is néha haldoklik. Régebben néztem a proci hömérsékletét, nem megy normál fölé.

Táp: 350-400-as. Megnézem otthon.




Ottot azértt nem állitotta meg a rendör, mertt olyan gyorsan vezettett_ hogy észre sem vette amikor elzugott mellette :)

(#66) mshalo


mshalo
csendes tag


A Gép kb 1,5 éves a Maxtor HDD meg ugy 1 éves volt.

(#67) liksoft válasza mshalo (#66) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Sajna ennyi után én is csak azt tudom mondani, amit Mr_Ricsi.

A tápegység célszerű, hogy jó, minőségi legyen. A házzal együtt vásárolt (br 10e körül) ennyi idő után már bizonytalankodhat, hálózati zavart átereszthet. Ez lehet egy probléma. A másik, hogy használat közben (melededés) elér egy bizonytalan pontot a winyó. Lehet garanciális probléma, de lehet, hogy ''megfőzte'' magát. Milyen meleg szokott lenni amikor elkezd kattogni?

Először a tápot nézném meg, (lehet csatlakozó érintkezés is), majd a melegedést.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#68) mr_ricsi válasza mshalo (#65) üzenetére


mr_ricsi
veterán

'' A kattogást hosszabb használat után adja ki magábol.''
Akkor adja magát, hogy a melegedés legyen a leggyanúsabb.
(Telepítsd a SpeedFan progit, azzal tudod mérni a vinyód hőmérsékletét menet közben)

'' Igen, a Maxtor ebben halt meg... leégett az elektronika.''
Melegedés vagy táp.

''az Ati 9550-em is néha haldoklik.''
Ez pontosan mit jelent?

'' Táp: 350-400-as. Megnézem otthon.''
A márkájára kiváncsi lennék.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#69) mh197


mh197
senior tag

Ha van vkinek egy 120Gb-os Pata-s winyóelektronikája, vevő lennék rá! :))

(#70) liksoft válasza mh197 (#69) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:F Ezt komolyan gondolod? :F

Nem a vásárlást, hanem azt, hogy gyártó és típus, valamint sorozat azonosítók nélkül keresel elektronikát? Ha nem gond, megkérdezem mihez kell, hogy mindegy.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#71) mh197 válasza liksoft (#70) üzenetére


mh197
senior tag

Van modell szám s, meg minden, de mivel nem olyan gykori ez a dolog, gondolom ha van olyan akinek van, akkor ír, és írtam volna a többit, de itt vannak a részletek :
modell szám :6Y120L0040411
Tehát : Maxtor 120Gb, 2mb cache, és 7200-as, valamint a nyákra az van írva, hogy Calypso (bár ez már gondolom mind1)
Szóval, ha van vkinek ilyen elektronika, és eladja, akkor vevő lenék!

Tényleg, ha már itt vagyok : a túlfeszes winyó elektronikák, amin egy pici chip-en van égési nyom, szerinted javítható, ha a chipet kicserélik? (Táp adott túlfeszt, és a gépben ez az szétment) Ha gondolod küldök képet is róla!

P.S. : Igazad van, most olvastam vissza, hogy kihagytam azt is, hogy Maxtorhoz ! :R:R

(#72) liksoft válasza mh197 (#71) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mivel adatmentéssel foglalkozunk, felesleges eladó elektronika nincs nálunk. Azért kérdeztem, hogy további ötletet tudjak adni. Tehát: amit leírtál jó, de a gyári szám és dátum kivételével minden azonosítónak egyeznie kell még az elektronikán is. Különben semmi esélyed, ugyanis kevés ujjam van ahhoz, hogy a firmware verziókat végig tudjam számolni. Annyit adott ki a MAXTOR. Így lesz némi esélyed. Sajnos túlfesz esetén sokszor tönkre megy a belső erősítő is, és akár a fej is. Mentés miatt megéri az elektro, de javítani nem. Ha a bele tönkre ment és jó elektronikát ráteszel, megtörténhet, hogy tönkre teszi az elektrot, vagy felülír a lemezen mindent amit ér. Nem törvényszerű, de benne van a pakliban. Sajnos a fejszerelvény nem csereszabatos, és ha jól láttam ez a 30G/oldal, tehát 4 fejes változat. (Minél több a fej, annál nehezebben menthető a MAX.)

Szerk: Van túlfesz védő! MAXX a neve. Érdemes használni, szerintem még minőségi táp mellett is.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#73) mh197 válasza liksoft (#72) üzenetére


mh197
senior tag

Értem. Ha küldök mail-ben egy képet, esetleg meg tudod róla mondani , hogy mennyire lehet súlyos a hiba? Mert esetleg ic cserével talán megoldódna a gond, de gondolom erre is igen kicsi az esély?!

(#74) liksoft válasza mh197 (#73) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Sajna az elektronika a kollégám területe. Nekem inkább mechanikai képet küldj (inkább ne), vagy összedőlt FAT, NTFS,..... Ezért írtam, az elektro csere a fentiek alapján lehet segítség, a MAXTOR-nak kevés gyári számra összelőtt elektroja van.

Tudod mit? Küldd mail-ben. Az semmibe nem kerül. Majd meglátjuk. (szó szerint és átvitt értelemben is)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#75) McHaals


McHaals
csendes tag

Sziasztok!

Az én történetem:
30gb Quantum Fireball - nem mai darab, recseg-ropog de működik. Ottholról melóhelyre beviszem, mobilrackbe berakom, megy, menet közben lemered a rendszer, vinyót nem látja tovább.
Ha a vinyó benne van a gépben, a windows bootolás közben megáll. Otthol ugyanez a helyzet.

80 gb Maxtor - történet ugyanaz, ha benne van a gépben, akkor nem bootol

valószínűleg a mobilrack a hibás, de hiába ugrálok rajta páros lábbal, a vinyóim attól még halottak maradnak.

Valami tanács?

...The Fun Lovin' Criminal...

(#76) liksoft válasza McHaals (#75) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Próbáld meg fiók nélkül.

Egyébként Fireball pontos típus?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#77) McHaals válasza liksoft (#76) üzenetére


McHaals
csendes tag

természetesen próbáltam már anélkül is
quantum Fireball lct15
maxtor 80gb 5400 a többit nemtom
de ugyanaz a jelenség mindkettőnél

ja, a quantumon volt az összes munkám
mikor elszállt, áldottam az eszem, amiért a maxtorra mentettem néhány fontosabbat belőle
ma az is meghalt...:O

[Szerkesztve]

...The Fun Lovin' Criminal...

(#78) damatic válasza liksoft (#61) üzenetére


damatic
tag

''Ott a mellékleten. De melyik év, hányas szám.''

Megvan: PC World 2002/3 CD1: Drive Image 3.03

Ja, a lapban meg asszem egy részletes leírás is van róla, meg ha jól emléxem ott olvastam, hogy otthonira ingyenes. A lap már nem tudom hol van, mert azóta 3X költöztem (tehát már a normálisak közé lehet sorolni).

[Szerkesztve]

Jobb hülyének látszani, mint annak lenni.

(#79) liksoft válasza McHaals (#77) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mechanikai mentésnél mindkettővel sokat kell küzdeni, egyébként van rá esély. Az lct 15-re kicsit nagyobb.

Látatlanban nem tudom megmondani, mit okozott a keret. Lehet túlfesz, bizonytalan érintkezés,.... Meg kéne vizsgálni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#80) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Romulus hiba esetén az elektronika ép lehet ? :F

(#81) liksoft válasza Freddy TNT (#80) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Sajna igen. A fantázianév (elektronikán olvasható általában + N40P az újaknál) azt takarja, hogy a gyári adatok olvasásánál (inicializálási fázis) nincs korrekt kiolvasott adat. Lehet a felületen tárolt firmware sérülése is, de többször a fejszerelvény hibája. Ha az első eset, akkor az is a legtöbbször fejhibára vezethető vissza.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#82) Freddy TNT válasza liksoft (#81) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Nos ez igen szomorú rám nézve. Viszont nem voltam elég pontos. Az elektronika azért lenne érdekes,mert talán el tudnám passzolni és másnak jó lenne. Viszont az a kérdés, hogy Romulus hiba esetén az elektronika 100% épp-e ? :U

(#83) liksoft válasza damatic (#78) üzenetére


liksoft
Topikgazda

2 válással együtt? ;] (Bocsi, ezt a magas labdát nem lehetett kihagyni.)

Köszönöm az infót, utána nézek. :R

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#84) liksoft válasza Freddy TNT (#82) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az eddigi tapasztalatok alapján kb. 98% eséllyel jó. (Hozzánk már szűrve érkeznek a mentések, tehát valódi arányt nem tudok mondani. Csak a saját tapasztalatot.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#85) Freddy TNT válasza liksoft (#84) üzenetére


Freddy TNT
őstag

hmmm na mind 1 Nekem annyi elég, hogy jó eséllyel megfelel. Majd megdumálom az emberrel.

Kössz a válaszokat. Asszem ma már lefáradtam vincsi ügyben.... :D

(#86) damatic válasza liksoft (#83) üzenetére


damatic
tag

Nem váltam, csak nősültem, s mielőtt lepasszolnád: nem élek többnejűségben :P

Valaki itt azon problémázott, hogy neki jóval nagyobb a meghajtó partíciója, mintsem felére tömörítve ráférne az image egy 700 megás lemezre. Van számára további infóm: ez a progi az üres meghajtóterületből nem csinál felesleges biteket a lemezképhez. Az image elkészítése előtt töredezettségmentesíteni kell, és a progi csak a meghajtó elején lévő adatterületről csinál képet, a végén meg megjegyzi (gondolom), hogy nincs több adat a meghajtó hátralévő területén. Ha nem futtatsz defragot, akkor több helyre kénytelen bejegyezni, hogy innen-idáig nincs adat, és akkor a helyreállításnál is ugyanolyan töredezett meghajtót fog kreálni, meg jóval nagyobb lesz a több bejegyzés miatt az image fájl. Egyébként, ha egy 20GB-s vinyón van rendszered, meg minden ami 1,2GB töredezettségmentesítve, abból csinál mintegy 600M-s képet, amit ki tudsz írni CD-re, aztán képes rárakni egy 2GB-os (kettő gigás!) HDD-re is, mivel kisebb adatterületet igényel a visszaállítandó állomány, mint 2GB, csak az elején figyelmeztet, hogy ez a kép egy nagyobb vinyóról készült, és megkérdi: biztos vagy-e abban, amit akarsz.

Jó szórakozást!

Jobb hülyének látszani, mint annak lenni.

(#87) liksoft válasza damatic (#86) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Köszi, haver már keresi, Neki megvan több évre visszamenően az összes CD. Úgy emlékszik, van újabb free változata is. Ha lesz info, megírom.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#88) McHaals válasza liksoft (#79) üzenetére


McHaals
csendes tag

behoztam a maxtor vinyót a melóhelyre. Rack megkerülésével rákötöttem a gépre, msot ugyan látja, meg be is jön a windows, de a vinyót csak 32 gigásnak ismeri fel, illetve üres hely 0 van rajta és olvasni sem tud róla semmit

...The Fun Lovin' Criminal...

(#89) McHaals válasza McHaals (#88) üzenetére


McHaals
csendes tag

most épp a getdataback-kel próbálkozom...

...The Fun Lovin' Criminal...

(#90) liksoft válasza McHaals (#89) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szerintem rossz helyen van a jumper! 32GB-nál van kapacitás limit! Ellenőrizd le, mielőtt felülírsz rajta valamit.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#91) McHaals válasza liksoft (#90) üzenetére


McHaals
csendes tag

Nem nyúltam semmi jumperhez mostanában
Menet közben szállt el.
Milyen jumperről van amúgy szó? gondolom nem a master/slave/cs jumperről

...The Fun Lovin' Criminal...

(#92) liksoft válasza McHaals (#91) üzenetére


liksoft
Topikgazda

De! Ott van egy kapacitás limit állapot. Ha nincs rajta jumper (csak úgy érzékeli az elektronika) akkor hibás a nyák vagy valamelyik alkatrész, esetleg a két láb valahol zárlatos (fémdarab v össze lett nyomva, stb...).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#93) McHaals válasza liksoft (#92) üzenetére


McHaals
csendes tag

2 db jumper van rajta, L alakban :)
de érdekes módon a quantum is így halt meg

...The Fun Lovin' Criminal...

(#94) McHaals válasza liksoft (#92) üzenetére


McHaals
csendes tag

itt egy kép a getdataback-ből:
[kép]
a 2. hdd lesz az

érdekes módon egyszer 80 gigásnak, utána meg 32 gigásnak látja


[Szerkesztve]

...The Fun Lovin' Criminal...

(#95) liksoft válasza McHaals (#94) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen! Klassz a kép!

A fizikai eszközt 32-nek látja, rajta az adminisztrációs bejegyzések miatt 80-at.

Ez bizony kapacitás limit a javából. Már csak a feloldás módját kell megtalálni. Lehet fizikai (jumper), hiba (zárlat) vagy software (lekorlátozott kapacitás a gyári adatokban). Még nem találkoztam olyannal, de az ördög nem alszik, hogy hibás kábel miatt hibásan értelmezzen parancsot, és így lekorlátozza kapacitását. Inkább jumper lesz a bűnös, vagy hw hiba.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#96) McHaals válasza liksoft (#95) üzenetére


McHaals
csendes tag

megpróbáltam úgy, hogy átjumperelem (masterről slave-re), eredmény:

[kép]

a getdataback-kel másik vinyóra át tudom másolni az ezen talált adatokat?


[Szerkesztve]

...The Fun Lovin' Criminal...

(#97) liksoft válasza McHaals (#96) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Látszik, hogy logikailag ugyanazt adja, de a fizikai kapacitás változott. Olyan értékre, ami eléggé érdekes. Hívj fel telefonon, talán gyorsabban a végére érünk.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#98) herczegek


herczegek
csendes tag

Üdv Mindenki!

Nekem a Cd-vel van bajom!

Újraírható lemezre írtam, de csak azt látja a Norton Comm, amit utóljára föltettem.

A Néró azért látja az ottlevő adatokat, de csak annyiban, hogy az info-ban megmutatja.

Mivel lehet kivarázsolni a CD-ről az adataimat?

(#99) herczegek


herczegek
csendes tag

Üdv Mindenki!
Szeretném megkérdezni, hogy CD-ről hogyan lehet kinyerni az NC által nem látható, de a Néró infóban létező adatokat egy újraírható CD-ről?

(#100) liksoft válasza herczegek (#99) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Olvastam az előzőt is, de mással vagyok elfoglalva.

Normál több session? Mert ha igen, akkor mentsd le amit látsz, majd írj hozzá 1 file-t úgy, hogy nem az utolsó, hanem az előző sessiont importálod. De van CD-s topik is, lehet,hogy ott nagyobb guruk vannak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#101) Xpod


Xpod
addikt

Üdv

Nekem is lenne egy kis problémám. Egy 80GB-os WD vinyóm van, tegnap óta csinálja ha nagy állományokat pl. filmek másolok rá egy darabig okés de utánna elkezd kattogni és lefagy a rendszer. Ha másolok róla néhány filmnél azt irja ki hogy nem olvasható (mintha bad sectoros lenne) , de megnyitni megtudom.
A WD diagnosztikai programja a SMART-nál kikad valami 04-es kódot ír ki de ezt nam találom a táblázatban.Már nem garis, kb 4 éves. Az Everest nem ír ki smmit róla, teljesen szürke az egész.

Tudsz esetleg segíteni?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#102) liksoft válasza Xpod (#101) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A nagyobb igénybevétel melegedéssel jár. Tehát ennek a határán van a winyó. Ha a panel és a mechanika közötti érintkezés a hibás, akkor annak tisztításával (statikus feszre, töltődésre vigyázz, mert arra érzékeny) javulhat a helyzet. Ha viszont fej vagy chip, akkor csak az erős hűtés, az átviteli sebesség csökkentése (pihenő fázisokat kap és tud hülni) (udma5 -> udma4 vagy 3) lehet átmeneti segítség, de előbb utóbb elhalálozik. Fontos adatot ne tarts rajta.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#103) xcbiker válasza liksoft (#1) üzenetére


xcbiker
addikt

Gratu a totyikhoz! :)

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#104) Fori23 válasza liksoft (#102) üzenetére


Fori23
őstag

Szia! Van két HDD a gépemben:
-ST3200822AS (3LJ2EQVL) rendszer
-Maxtor 6B200M0 (B41D49BH)
a kérdésem: új telepítésnél bekapcsolhatom-e az AHCI natív módot a biosban?Mert ugye a Seagate nem támogatja az NCQ-t. A Maxtorra szeretném átrakni a rendszert. Valamint ha ezt lehet, akkor az adataim vesznek, vagy megmaradnak a többi partíción?

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#105) liksoft válasza Fori23 (#104) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Passz. Ez rendszer, nem mentés. Ezt a kérdést inkább átadnám Mr_Ricsi-nek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#106) Xpod válasza liksoft (#102) üzenetére


Xpod
addikt

Köszönöm a tanácsokat.
Majd kipróbálom.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#107) Fori23 válasza liksoft (#105) üzenetére


Fori23
őstag

Igaz. Bocs, eltévedtem

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#108) pintyesz


pintyesz
senior tag

Jobbra fel,még jól jöhet :)

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#109) mr_ricsi válasza McHaals (#93) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''2 db jumper van rajta, L alakban ''
Ilyen csak a ''Maxtor-alakú'' Maxtor 5400-as vinyóknál van, és ''Slave+32G limit'' a jelentése.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#110) Freddy TNT válasza mr_ricsi (#109) üzenetére


Freddy TNT
őstag

A 32 Gb limit mégis minek kell ? Mire lehet használni ?

(#111) McHaals válasza mr_ricsi (#109) üzenetére


McHaals
csendes tag

Az az ''L'' beállítás a master setting

...The Fun Lovin' Criminal...

(#112) liksoft válasza Freddy TNT (#110) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Van olyan BIOS ami nagyobb winyónál a detekt során (indulás) befagy. Pl: ABIT BH6 régebbi verzió.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#113) mr_ricsi válasza McHaals (#111) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Az az ''L'' beállítás a master setting''
Na, nem mondjad má'! Maxtornál eleve csak 1 jumper kell, ha nem akarsz 32G-ás limitet.
(Mi a vinyód típusa pontosan?)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#114) Freddy TNT válasza mr_ricsi (#113) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Szerintem tévedsz. A nálam lévő 20 és 40 GB-s vincsik szintén L alakban vannak be jumperolva. A 80-as az nem tudom hogy van. Arról megy most a rendszer :)

(#115) Freddy TNT válasza liksoft (#112) üzenetére


Freddy TNT
őstag

De ez a 32GB-s limit akkor mire jó ? A bios 32 gigát lát,de azért használható mind a (pl: 80 ) ?

Én ilyen alaplappal hál istennek nem találkoztam :R

(#116) liksoft válasza Freddy TNT (#115) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem. 32G. Ha többet akarsz, akkor felteszed második winyónak, a controllert engedélyezed, a detektnél viszont tiltod! Így majd az OP fogja megtalálni a saját driver-én keresztül. Na akkor 80.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#117) liksoft válasza Freddy TNT (#114) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Tudomásom szerint a vizszintes jumper föld és föld pontokat köt össze. Tehát mintha ott sem lenne. (Parkoló, vagy tároló pozíció a nem használt jumpeznek.) Én is úgy tudom, hogy 1 jumper elég.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#118) Freddy TNT válasza liksoft (#117) üzenetére


Freddy TNT
őstag

A kezem ügyébe akadó maxtorokon mind 4 ábra van és a két jumperrel kell varriálni.

(#119) liksoft válasza Freddy TNT (#118) üzenetére


liksoft
Topikgazda

MAXTOR-ból rengeteg van. lehet, hogy az nem volt a kezembe, vagy elkerülte a figyelmem. Pontos típus?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#120) Kubbi


Kubbi
tag

Sziasztok!
Nekem egy samsung vinyóm van, és az lenne a problémám, hogy állt egy kis ideig a gép, (2-3hét) nem volt rákötve a hálózatra, a vinyón volt egy-kettő adat, amit le akartam menteni, erre meglepetésemre, RAW a file rendszer. A vinyó egy másik gépbe betéve írta ezt ki. A saját gépében nem tudtam megnézni, ugyanis az alaplapot eladtam.
Mi lehet a hiba?!
Mit jelent pontosan az hogy raw?
És mitől keletkezik?!
Köszi a válaszokat!

(#121) Kubbi


Kubbi
tag

Ja és a vinyó még garis.
Ne formázzam le, és vigyem vissza, hogy raw filerenszer, és cseréljék ki.
Kicserélik ezért egyáltalán?
Ha leformázom, lesz rendes filerendszer? (egy darabig?)

(#122) liksoft válasza Kubbi (#120) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem talál kiértékelhető partíciót az OP (RAW). Több okból is lehet.

1. Meghibásodott a lemez.
2. Utolsó leálláskor hibásan írt vissza a lemez elejére az OP.
3. Extended partíció az egész, és fejszámot váltott a 2 gép között (240 Compaq, IBM; 255 egyéb gyártó)
4. 127G fölötti a winyó, nem rendszerrel formáztad, a rendszer meg csak eddig tud címezni, így felülírta az elejét. Bővebben: link

Vagy valami más. Látnom kéne, akkor pontosan meg tudnám mondani.

Szerk: Ha az adatok nem kellenek, akkor particionálás, majd format. Mivel lehet gond, teljes formatot kérj, ne gyorsat. És az OP csinálja az egészet.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#123) Kubbi válasza liksoft (#122) üzenetére


Kubbi
tag

A vinyó 80G, és legutóbb a windows telepítő cd-vel formáztam, amikor feltettem a win-t.
(Ez így jó?!)
''Szerk: Ha az adatok nem kellenek, akkor particionálás, majd format. Mivel lehet gond,
teljes formatot kérj, ne gyorsat. És az OP csinálja az egészet.''

Ha nem történt hardveres hiba, akkor a lassú formázás után normális lesz a vinyó?
(Persze nem biztos)

(#124) liksoft válasza Kubbi (#123) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha kellenek az adatok, akkor ne piszkáld. (Úgy tűnik nem vagy nagy varázsló, és egy zossz mozdulat sokat árthat.)

Ha viszont nincs értékes cucc a lemezen, akkor mit veszíthetsz, ha megpróbálod leformázni?

Remélem, ugyanolyan OP alatt nézted? A Windows különböző változatai között vah olyan, amikor az egyik a másikat nem látja! Pl: W95-98-ME nem látja az NTFS partíciót (NT-2000-XP), NT-2000 alapból nem látja a fat32-t (W95-98-ME).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#125) Kubbi válasza liksoft (#124) üzenetére


Kubbi
tag

''Remélem, ugyanolyan OP alatt nézted''
Persze persze.. Ezeket én is tudom.
De megvan a dolgok lényege. A vinyót, kerek 31,4Gb-ra lehet formázni, illetve UATA-33 on megy. Ez már menthetetlen...? A SMART szerint minden rendben.:C
Ez már kész..kihalt.
Mehet garba...

(#126) liksoft válasza Kubbi (#125) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nézd meg a jumpert. Nem 32GB limitre tetted véletlenül?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#127) chros


chros
őstag

adott volt 3db ugyanolyan (!) vinyo: maxtor 120GB, ebbol 1 fontos, masik ketto formazasra vart. Richtig a fontosat formaztam meg !!! En ALLAT !!!
WinXP telepito bootlemezrol indult aformazas, teljes NTFS, utana meg a telepito is elindult, fajlokat masolt fel ... :(
Az eredeti allapot 1 primary particio volt (a formazas utan is), tele csomo fajllal ...

GetDataBack csak a felmasolt windows-os rendszerfajl/konyvtarakat latja ...

Hulye allat vagyok !!! (vagy csak hulla faradt ... :) )

Koszi a segitseget!

(#128) darijoci


darijoci
csendes tag


Sziasztok!

Kicsit hosszú lesz, igyekszek mindent részletesen leírni.
Adott két vinyó a gépemben: egy 120 gigás maxtor sata, és egy 160 gigás samsung sata. Partíciók: a maxtoron volt a rendszer 10 gigán, volt mellette még egy 10 gigás, illetve a maradékból egy kb 100 gigás. A samsung vinyó két részre volt osztva, volt egy 70 és egy 80 gigásra.
Kb 3-4 napja kezdődött azzal, hogy a maxtor kezdett lassulni. Egyre lassabban állt fel a win (xp sp2), Vagy ha beraktam egy cd/dvd-t, amíg beolvasta addig megfagyott a winamp. Jah, és aktív hűtés volt alatta.
Az volt az ötletem, hogy átrakom a rendszert a samsungra. Sikerült annyi helyet szorítanom, hogy a 70 gigás partíciót kiürítettem, és ide akartam felrakni az új win-t.
Kikapcs, maxtor vinyót lehúztam, samsungot átraktam a sata1-be. Telepítőről indítok, F6-al megkapja a drivert, és nem látja a két partíciót, hanem csak egyet, formázatlanul. Annyt írt ki, hogy a kijelölt partíciót a windows nem ismeri fel. Ja, ezt a vinyót xp alól formáztam, kb fél éve vettem. Kissé megijedve visszamentem a másik rendszerbe (negatív rekord, 25 perc alatt állt fel a win ):((. Innen ugyanúgy látta a másik vinyót.
Nos itt tartok most.
Ha tudtok segíteni előre is köszi!!

(#129) Freddy TNT válasza liksoft (#119) üzenetére


Freddy TNT
őstag

A 20 as (slim) 541DX model: 2b020h1
A 40-es Model 4do40h2
A 80-as (a franc nézi meg a model számot, ugyanis a gépben van :) )
És aznap volt itt egy másik 40-es ( gondoltam elektronika csere valamit segít az enyémen,de nem stimmeltek a számok. )
Ma már nincs itt úgyhogy a számokat nem toom :(

(#130) Kubbi válasza liksoft (#126) üzenetére


Kubbi
tag

:C
Igazad volt, meg nem is... :C
A bátyám tette limitre, mert hozzászokott a maxtorokhoz, és nem olvasta el a kis táblázatot.
Én meg voltam a hülye, hogy ilyenre nem gondoltam.
Minden tiszteletem!:R Köszi

(#131) darijoci válasza darijoci (#128) üzenetére


darijoci
csendes tag

Éjjel még ráküldtem egy chkdsk-t a maxtorra, de még szarabb lett. A samsunghoz nem sok lövésem van. megpróbáltam már a legfrissebb driverrel is telepíteni, de ugyanaz. Megfordult még a fejemben, hogy a bios lenne a bűnös, és azért nem látja a particiókat rendesen, mert 160 gigás a merevlemez... szal ha valaki erre ár és van ötlete, akkor plíz help!!!

(#132) liksoft válasza chros (#127) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Logikai mentést kértél, vagy teljes felületi scant? Ha a scan nem talált semmit, akkor gondolom szépen futott időnként a defrag. Ha igen, akkor olyan progival tudsz csak menteni, ami adattartalom alapján ismeri fel a file-okat. Így sokminden menthető, de elvész az eredeti neve és elhelyezkedése.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#133) liksoft válasza Kubbi (#130) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Örülök, hogy megoldódott. :)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#134) liksoft válasza darijoci (#131) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A MAXTOR íróáramköre mehetett el vadászni. Mivel az XP akkor is ír ha nem kell (adminisztrál, statisztikázik, és a jó ég tudja még milyen öki.... végez még a háttérben totál feleslegesen a user szempontjából), így nehezen olvasható szektorok keletkeznek. Minden javítás és rendszerfuttatás után romlik a helyzet.

Ami fontos, azt pánikszerűen másold a Samsung-ra, mert ez a winyó haldoklik. Utána 3. winyóra új rendszer fel, és vagy látja a Samsungot, vagy ha spéci partíciót csinált, GDB-vel leszedhető.

Tudom, csúnyán hangzik, kell esetleg plusz winyó, de gondolom ismerősök átmenetileg tudnak segíteni.

Ami még fontos, a tápegység. Elengedethetetlen a minőségi jó tápegység. Sőt, már a megfizethető kategóriába került, így tilos ''ultrakönnyű sz@rt'' használni. Ez is sok baj forrása lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#135) darijoci válasza liksoft (#134) üzenetére


darijoci
csendes tag

Szia! Tápegység egy coolink AP 400X, sztem megbízható. Arra valami tipped nincs, hogy a samsungra hogx tudnám a rendszert átpakolni? Vagyis valahogy láthatóvá lehet tenni azt a két partíciót?

szerk: a chkdsk-t /f kapcsolóval futtattam.

[Szerkesztve]

(#136) liksoft válasza Freddy TNT (#129) üzenetére


liksoft
Topikgazda

2b020h1 : 1 jumper állít, a másikra oda van írva : spare (pótalkatrész)

4d040h2 : itt látható Bővebben: link

A 80G-s MAXTOR minden típusa 1 jumper segítségével állítható. (ott is van spare)

Ha limitet kell állítani, akkor kellhet a 2. jumper.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#137) liksoft válasza darijoci (#135) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Rendszert átrakni mindig gond. (Egyébként ghost) Sérültet meg öngyilkosság. Telepíts újat. Előtte a fontos adatokat mentsed.

De miért nem látható a másik két partíció a Samsung-on? Milyen típusúak?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#138) darijoci válasza liksoft (#137) üzenetére


darijoci
csendes tag

Azt a rendszerátrakást úgy gondoltam, hogy újat telepítenék. Bocsi hogy félreérthető voltam:B. Nem tudom én sem hogy miért nem látható. Mindkettőt xp alól hoztam létre, és ntfs fájlrendszerrel. Xp alól látszódnak, de telepítőről bootolva nem.

(#139) liksoft válasza darijoci (#138) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez már inkább rendszer szintű, én meg a mentésben vagyok járatos. Ez inkább Mr_Ricsi oldala. Csak találgatni tudok: esetleg dinamikus lemez? Akkor lehet, hogy registry bejegyzések nélkül nem elérhető? :F Át lehet konvertálni, de nem tudom, hogy akkor megmaradnak-e az adatok.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#140) mr_ricsi válasza liksoft (#139) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Csak találgatni tudok: esetleg dinamikus lemez?''
Nekem is ez jutott eszembe. (Csak a neve nem, ezért nem írtam ide tegnap. :) )

''Akkor lehet, hogy registry bejegyzések nélkül nem elérhető?''
Még másik működő XP alá is csak ''trükközéssel'' lehet betenni (vagyis ''csatolni'' kell), önmagában nem elérhető.

''Át lehet konvertálni, de nem tudom, hogy akkor megmaradnak-e az adatok.''
Az MS-es leírásban az van, hogy elvesznek az adatok. (Legalábbis erre emlékszem)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#141) liksoft válasza mr_ricsi (#140) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Köszi! Szóval MS részről megint egy pofon az adatbiztonságnak (ha jól tudjuk).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#142) darijoci válasza mr_ricsi (#140) üzenetére


darijoci
csendes tag


Köszi a válaszokat és bocsi hogy csak most reagálok, de most értem haza melóból. Ha jól értem, a samsunggal akkor felesleges tovább próbálkoznom, adatvesztés nélkül arra nem telepítek semmit. A következő sorrend stimmel szerintetek:
1. félreteszem a haldokló maxtort
2. lementek mindent a samsungról
3. Xp alól megformázom és felosztogatom a samsungot
4. felrakok rá egy új rencert
5. lementek mindent a maxtorról.

(#143) kahlesz válasza liksoft (#1) üzenetére


kahlesz
csendes tag

Szevasztok!
Nem tudom ide tartozik e, de van egy kis problémám.
Röviden annyi, hogy nem tudok bootolni a renszervinyomról, de slave-ként meg látom, és másolni is bírok róla egy másik gépen. Lehet e a hiba oka az, hogy az ide csatlakozónál az egyik láb becsúszott, és már lötyög is? Javítható e a probléma, és ha igen, akkor kihez vigyem? Ghostolni próbáltam, nem segített.

(#144) liksoft válasza kahlesz (#143) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A lemásolt anyag hibátlan? Ha igen, akkor másolj le mindent. Utána a hátracsúszott lábat óvatosan vissza lehet helyezni az eredeti helyére, hátulról pillanatragasztóval rögzíteni, majd a lábat újraforrasztani ha kell. VIGYÁZAT! Az előbb említett művelet több buktatót is tartalmaz, tehát csak az fogjon hozzá, akinek van elektronikai ismerete és tapasztalata. Akinek nincs, az keressen ilyen embert. (Híradéstechnikai műszerész, pl video vagy kamera javító. - Tehát szervíz.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#145) liksoft válasza darijoci (#142) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Jól hangzik, de ha dinamikus a lemez, előtte Mr_Ricsivel egyeztess a csatolásáról. Ezt a részét nem ismerem. Vagy GDB és az leszedi.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#146) darijoci válasza liksoft (#145) üzenetére


darijoci
csendes tag

Ha valamit tudok mókolni, mindenféleképp szólok. Ma inkább hagyom a francba, én is próbálok pihenni. Szvsz GDB-re nem lesz szükség, xp alól tökjól látszódik minden. Tudok rá írni, másolni, minden okés. csak a telepítő nem képes két partícióként észrevenni.

(#147) emre33


emre33
addikt

van egy 120Gb maxtor winyóm, van rajta 28 Kbyte rossz szektor

Ntfs fájlrendszerű, mindenképp át kellene convertálnom FAT32 -re, de a Norton PartitionMagic 8.0 azt mondja hogy van rajta rossz szektro és így nem folytatható a konvertálás

mit tegyek ? winyón 9 Gb szabad hely van, többet nem tudok csinálni, igy nem is formázgatom le

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#148) mr_ricsi válasza darijoci (#142) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''2. lementek mindent a samsungról''
A Maxtor nélkül ezt csak egy másik gépben tudod megtenni.
Az újraaktiválás leírása itt:
Bővebben: link

A dinamikus lemezekről bővebben itt:
Bővebben: link

(Nem nagyon értek hozzá, mert mikor megjelent, eldöntöttem, hogy nem fogom ezt használni.)

''3. Xp alól megformázom és felosztogatom a samsungot''
Nem!
A mentés után visszarakod a gépedbe, és az XP telepítővel létrehozod az 1. (boot) particiót. És csak azt. A mérete legyen 128GB-nál kisebb.

''4. felrakok rá egy új rencert''
...majd az SP2-t, és ezután hozd létre a 2. particiót.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#149) chros


chros
őstag

a #127 -es post-ra senki nem tud semmit ?
Bocsi, tobbszor nem fogom forszirozni ... :)

(#150) damatic válasza chros (#127) üzenetére


damatic
tag

chros! Szerintem mindenki látja, hogy mit csináltál, de azt már nemigen ítrad le, hogy mit szeretnél.

Csak sejtem, hogy a formázás és telepítés előtti fájlokat szeretnéd visszamenteni.

Nem értek hozzá, de szerintem mivel a formázás után fájlokat másolt fel a telepítő, azok totál felülírták a korábbi fájljaid bejegyzéseit is. Bye, bye fájlka (szása)...

Ha legalább annyira vagy bizonytalan a dologban mint én, akkor tedd fel kérdésed konkrétan (érthetően) hozzáértőnek (itt két olyan embert már tuti láttam).

liksoft! Megvan a PQDI?

Jobb hülyének látszani, mint annak lenni.

(#151) liksoft válasza darijoci (#146) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Örülök neki, akkor nincs szükség trükközésre. Csinálj egy olyan archiválást, ami minden fontosat tartalmaz. Próbáld végiggondolni mi fontos a későbbi géphasználatnál, és azokat az adatokat hogyan lehetne folyamatosan menteni. (Pl: újraírható lemezen multi session-ben úgy, hogy két lemezt használsz felváltva. Ha megtelt kiírod normálra egy session-be lezárással. Nem olyan drága a lemez mint a munka.)

A MAXTORt meg akkor vedd elő, ha már minden a helyére került. Sokáig ne várj, bizonyos hibák esetében még állásnál is versenyt fut az ember az idővel (letapadás - idővel egyre erősebb lesz).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#152) liksoft válasza chros (#149) üzenetére


liksoft
Topikgazda

#132 Bővebben: link

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#153) liksoft válasza emre33 (#147) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mentés - másolás másik lemezre, mellette a legfontosabb adatok achíválása, majd a winyó partícionálása, formázása. Mást életveszélyes. Gondolom nem szívesen vennéd igénybe hivatalos szolgáltatásomat. :D

Nem Neked, de nagyon fontos:

Kérek Mindenkit, gondolkodjon el azon, hogy a fontos adatokat archíválni kötelező! Hiszen meghibásodhat a winyó, tévedhet az OP, manipuláló program, bárki kaphat vírust, és törölhet fontos adatot! Csak az az adat van biztonságban, ami két helyen a gépen kívül is megtalálható hibátlan állapotban! Ez fokozottan igaz a partíciók manipulálásakor! (Átméretezés, összevonás, típusváltás, stb...)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#154) liksoft válasza damatic (#150) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Még nincs. Sajna az egész hétvégét is végigdolgoztam (pár emberes vállalkozás, sok az egy emberre jutó feladat - lesz ez jobb is, csak hitel (nem veszek fel, hülye nem vagyok), ütőképes tőke nélkül (pár 10 milla) lassabb a fejlődés - igaz, emberibb), és a kollégám is dolgozott (nála vannak a lemezek). De rövid időn belül meglesz. Egyébként a programajánlómban van egy új PDF olvasó (SGC-nek köszönhetően). Gyors, kicsi,... Érdemes kipróbálni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#155) chros válasza liksoft (#132) üzenetére


chros
őstag

Koszi, csak nem vettem eszre a valaszt ...

''Logikai mentést kértél, vagy teljes felületi scant?''
Jo kerdes ... Nem tudom. Este meg egyszer kiprobalom. Ki kellett jelolnom a kerdeses vinyon az 1db particiot es kb fel oraig nyalazta vegig a GDB, de csak a telepito altal felmasolt fajlokat mutatta ...
Defrag soha sem volt ! Csak 1db teljes (nem quick) format ntfs, utana jo-par fajl masolasa (winxp-telepito) :(

''...akkor olyan progival tudsz csak menteni...''
Mi a nevuk ?

Koszonom ... (nelkuled/tek nem talaltam volna meg a GDB-t sem ...)

(#156) liksoft válasza chros (#155) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Pl.: Bővebben: link

Hogy szokták írni a Többiek? :F --> Google a Te barátod! ;)

Szerk: Sok free progi van. Csak azt ellenőrizd, hogy a winyóra egyik se írjon. Te se!

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#157) Jégbor


Jégbor
tag

Sziasztok!
Ide írok, hátha tud valaki segíteni. Elfüstölt egy IC a Maxtor 6Y080L0 típusó vinyóm elektronikáján. Kellene egy elektronika megvételre vagy kölcsön. Mindegy, csak le tudjam szedni róla az adatokat. Mindenféle megoldás érdekel.
Ár megegyezés szerint.
Sürgős lenne.

Előre is köszönöm.

(#158) liksoft válasza Jégbor (#157) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mivel a kollégámmal hivatalból mentünk, nekünk eladó nincs, hisz számunkra is anyag.

Tanács: Derítsd ki miért égett el. Nehogy az új is az előző sorsára jusson. Sok sikert hozzá. (Ha túlfesz és a fejszerelvény is döglött, akkor majdnem biztosan kuka.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#159) Füsty


Füsty
csendes tag

Hali!

Van egy kis problémám, (mi más is lehetne).

Szóval: van egy 40 Gb-os winyóm. Szépen szaladt, ám egyszer egy másolás alkalmával kiírta a Windows, hogy a winyó nincs formázva, nem olvasható vagy valami ilyesmit. Persze ezen a winyón vannak visszamenőleg 1 évre az összes családi fotóink . :( Bootoláskor a gép felismeri a winyót. A biosban megnézve viszont már a szériaszámot nem tudja azonosítani. A Windows elindul, de sajna nem jelenik meg az intézőben a winyó ikonja. Kerregő hangja nincsen, szépen felpörög.

Baján foglalkozik egy fickó elveszett adatok visszanyerésével, Ő próbálkozott volna vele, de nem jutott semmire, mert ő sem látott rá az adatokra.

Ellenőrzésképpen, hogy nem-e az elektronikával van baj, ma csináltunk egy tesztet: Egy tök ugyanolyan winyó elektronikai paneljét kicseréltük. Az én winyóm a másik panellel sem működik, viszont a rossz winyó paneljával a másik winyó szépen megy. => Tehát az elektronikai panel jó.

A kérdésem az, hogy a winyó belsejében is van elektronika? Lehet, hogy az a ludas? Mit tudnék tenni, hogy visszakapjam a fényképeimet? :F

A winyó adatai:

Maxtor 40Gb DiamandMax Plus 8
ATA 133
Code: NAR61590
LBA: 80293248
Serial Number: E1GXGS2E
illetve még egy számsor van rajta: 6E040L0510514 (Míg jó volt addig a biosban ez a számsor jelent meg, most helyette N40P felirat jelenik meg)
Nem rendszer lemez volt, csak egy NTFS partíció van rajta.

''Eladom az Internet teljes másolatát 501689 db DVD-n (vagy 2 DVD-n pornó nélkül)''

(#160) liksoft válasza Füsty (#159) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Itt a hiba leírása: Bővebben: link

Sajna nem 2 forintos mulatság ha le kell menteni és sikerül. Nézd meg a honlapom, rajta van minden fontos. Ha érdekes, keress meg telefonon (ma ne, mert tiszta térben dolgozom).

Szerk: A hivatkozott progi csak egy fajta 20GB típushoz jó.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#161) Jégbor válasza liksoft (#158) üzenetére


Jégbor
tag

Táphiba volt. Tápcsere már megvolt, most jönne a vinyó.
Amúgy meg tudnátok oldani a problémámat? E-mailt írhatsz.

[Szerkesztve]

(#162) liksoft válasza Jégbor (#161) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha mi kellünk, akkor a honlapról minden fontosat megtudhatsz. Keresd a kollégámat, először az ő kezébe fog kerülni úgyis. (70-es tel.)

Szerk: Túlfeszt mondd neki.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#163) Füsty válasza liksoft (#160) üzenetére


Füsty
csendes tag

Köszi a gyors választ. :R

Végigrágtam a ''Maxtor romulus/athena/n40p hiba elhárítása'' topicot, annyit fogtam fel belőle, hogy itthon már nem tudok vele mit tenni, mindenféleképpen tisztateres javítás lesz a vége. :( Holnap mindenféleképpen hívni foglak, kellenek a képeim. A honlapodat áttanulmányoztam, nagyon korrektül le van írva minden, ennyi infót még sehol sem találtam :C van pár kérdésem is, de azt majd személyesen telefonon.

''Eladom az Internet teljes másolatát 501689 db DVD-n (vagy 2 DVD-n pornó nélkül)''

(#164) Füsty válasza liksoft (#160) üzenetére


Füsty
csendes tag

Kezes Péter kollégádat v. téged keresselek?

''Eladom az Internet teljes másolatát 501689 db DVD-n (vagy 2 DVD-n pornó nélkül)''

(#165) liksoft válasza Füsty (#164) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha kérdésed van engem, a leadással kapcsolatban a Petit. Ő ugyanúgy tud mindent, de nála van az ügyfélforgalom, így a kérdéseket inkább én vállalom.

Vagy ma este 13/4 9-ig. Ha nem veszem fel, próbáld pár perc (1-2 nem több) múlva. Ha rögtön üzenetrögzítő vagy kinyomtam, vagy mással beszélek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#166) 5xl válasza liksoft (#165) üzenetére


5xl
tag

szia!

Te mint profi melyik közönséges vinyómárkát ajánlod?
hitachi, wd, seagate stb.

tudom, hogy bármelyik elszállhat, meg van ilyen topik, de légyszí, csak egy nevet ;)

maffiozo nick: morr

(#167) liksoft válasza 5xl (#166) üzenetére


liksoft
Topikgazda

CDC :B (a maga idejében a csúcs volt)

Térjünk vissza a mai márkákra 2-3 év múlva. Ha belegondolsz, a fogyasztói társadalom termékét esszük. Egyik itt jobb, a másik arra van kihegyezve. Valahogy olyan a kérdés: Te melyiket ennéd - alma - körte - barack - szilva - szőlő ...... hisz mindegyik gyümölcs.

Én garanciálisat vennék, a feladat függvényében. És nem fejetkeznék el az archíválásról, ami nagyon fontos, arról 2 példányban.

Digitalizálás:
WD raptor - Maxtor - Hita - Sam - WD - Sea
Otthon:
Max - Sam - Sea - Hita
Munka:
Sea - Max - Hita - Sam (nem adható meg pontosan, kapacitástól is függ)
Server:
SCSI IBM vagy Sea

2,5'': Toshiba - Hita - Sea - Sam

Sajnos az eladott darabszámokat nem ismerem. Így nehéz ajánlani bármelyik típust is.

Szerk: a tápvédő a MAXX

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#168) VVoid válasza liksoft (#167) üzenetére


VVoid
aktív tag

Bocsi, hogy ilyen kérdéssel irányítottam hozzád 5xl-t, én is kíváncsi voltam, mit ajánlanál... Meg a tápvédő miatt is :) ...

[Szerkesztve]

(#169) 5xl válasza liksoft (#167) üzenetére


5xl
tag

Köszi!

amúgy annyi kiegészítés:
nem scsi kell, és első az adatbiztonság

raid1-be szánom amúgy, érdemesebb tök egyforma vinyót választani, vagy az egyik legyen másik gyártmány? persze kapacitás egyforma

maffiozo nick: morr

(#170) liksoft válasza 5xl (#169) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha van rendszeres archíválás akkor 2 egyforma, ha nincs, akkor inkább külön típusok.

1. eset: Adatátvitel egyforma, nagyobb sebesség hozható ki elméletileg. Hita - Sea - Sam - Max

2. eset: A kábel oldalról a winyó firmware hiba esetén fals utasítást olvashat. Ilyenkor találkoztam már meghibbant darabbal is. Két gyártó firmware-ben feltehetően nem ugyanott lesz hiba. Valamint mechanikai elhasználódásuk is más, így szintén elméletileg kisebb az esélye az egyszerre meghalásnak. Hita mellé Sea - Sam - Max

A fenti winyók csak érzésre kerültek a listába. Mint már az előbb is írtam a valódi darabszámot is tudni kéne bejövő/hibás arányban.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#171) 5xl válasza liksoft (#170) üzenetére


5xl
tag

kösz
még valami:
ez a MAXX - 1 db kell belőle, vagy molexenként kell felrakni?
pl. 1 dvd, 2 hdd esetén mindegyikhez kell - 3 db összesen?

maffiozo nick: morr

(#172) liksoft válasza 5xl (#171) üzenetére


liksoft
Topikgazda

1db az egész gépbe, de elviszi a csatlakozót. Y elosztót ne használj, sok hiba okozója. Olyan tápot vegyél, amin sok csati van. A táphoz legközelebbire tedd a MAXX-et.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#173) damatic válasza liksoft (#172) üzenetére


damatic
tag

Ez a téma volt ma a legértékesebb információforrásom. Kösz nektek.

De azért egy pár kérdésem van:

Ha 2-3 évet kell várni egy-egy tipus fogyasztói tesztjére, akkor miért van, hogy egyre többet hallok Maxtorral küszködő emberkéről?

És miért állt fejre 3 Maxtorunk szinte egyszerre (két hónapon belül)?

Még egy konkrét kérdés:

Van egy progi, ami mp3-akat játszik le. sorban. Wines. Minden megnyitott fájl dátumát módosítja az aktuálisra (mi a viharért nem tudom). Néha aztán egy-egy fájl dátumát olyan jól sikerül módosítania, hogy a mérete 0 lesz.
Ez miért van?

[Szerkesztve]

Jobb hülyének látszani, mint annak lenni.

(#174) liksoft válasza damatic (#173) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Minden rendszernél gondoskodni kell az archíválásról. Valamint más-más tulajdonságúak a drive-ok. Így nem mondhatom, hogy a Maxtor sz@r, mert ez nem igaz. Van jó szériája, a leggyorsabb (raptor kivétel), és a legolcsóbb. Tehát több minden szól mellette. Valószínűleg a Sea a legbiztosabb, de drágább, lassabb a többinél, és a legkisebb kapacitású. A Hita gyors, drágább, hirtelen meghalós (mint a Max). A Sea nagyon vegyes, nemigazán mernék ráépíteni fontos területet (user gépben tökéletes). Stb, stb, stb ...

A progi meg nem csak olvasásra, hanem írás/olvasás-ra nyitja a file-t. Ilyenkor a rendszer módosítja az utolsó módosítás dátumát, még akkor is, ha nem írt bele. Ez hiba, ha csak lejátszik. Ezen felül még hibás is, hisz csonkolja a file-t 0 hosszra. Én keresnék valami mást helyette.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#175) VVoid válasza liksoft (#174) üzenetére


VVoid
aktív tag

WD nem is jön be a képbe?

(#176) damatic válasza liksoft (#174) üzenetére


damatic
tag

A program és cseréje témájában talán jobb lenne privátban, mert túl speciális a dolog, és nem rajtam múlik a cseréje sem.

Azonban most küldtek el a linux guruk, hogy másutt kopogtassak a köv gondommal:

Van 1 megörökölt linux debian fájlszerver, amihez sík hülye vagyok. Mielőtt vmi nagy hülyeséget csinálnék, szeretnék a rendszerterületéről egy image-t csinálni.

ezt hogy tegyem?

a környékben csak win98se, meg me van.

Jobb hülyének látszani, mint annak lenni.

(#177) liksoft válasza VVoid (#175) üzenetére


liksoft
Topikgazda

De. Nekem speciel személyes utálatom van feléjük, hisz nem szeretem menteni. Viszont azért nem írtam (hiba volt), mert kevés a tapasztalatom belőle. Nem tudom pontosan hova tenni. Ha megnézed itt a fórumon is a leg vegyesebb tapasztalatok a Sam és a WD körül vannak. A Sam tudom, hogy jó, csak sok változat van belőle, menthető, tehát tisztességes tervezésű, míg a WD-vel megküzdök. De használatnál NEM ez a szempont! Na, ezért nem írtam.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#178) liksoft válasza damatic (#176) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Van linux topik is. Ott biztosan tudnak segíteni. Ha jól emlékszem (soha nem használtam, csak olvastam róla) a DD parancs az, ami lemezt, vagy annak területét egy-az-egyben másolja másik drive-ra. Lehet, hogy az lenne a megoldás. Én DOS alatt saját progit használok, azzal át tudjuk másolni, ha kell. Mivel ez nem mentés, keress meg skype-on vagy telefonon.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#179) mr_ricsi válasza damatic (#173) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Minden megnyitott fájl dátumát módosítja az aktuálisra (mi a viharért nem tudom).''
Ez XP alatt történik, és NTFS a fájlrendszer?

''miért van, hogy egyre többet hallok Maxtorral küszködő emberkéről?''
Amit Liksoft leírt + mivel ez a legolcsóbb, sokan veszik olyan gépbe, hogy legolcsóbb táp, legolcsóbb alaplap, legolcsóbb ház. (Szerintem a Samsung is azért lett ''vegyes'' mert másfél-2 éve a Sexben egy csomót elnyomtak a 8-9ezer Ft-os házakhoz)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#180) darijoci válasza liksoft (#167) üzenetére


darijoci
csendes tag

Ma délelőtt gondolkoztam azon, hogy felteszem én is a nagy kérdést, hogy milyen vinyót ajánlotok. A maxtoromat mindenféleképp lecserélem, remélem még sikerül megmentenem az adatokat róla. Maxtort most inkább nem akarok venni, samsungot vagy wd-t szeretnék. Samsung kényelmesebb, wd-ért fel kellene mennem pestre.

A másik, amin nagyon gondolkozok, hogy visszaváltok satáról. Iszonyatsok szenvedés van a driverrel. Most tesztelgetném az MS Vista bétáját. A legújabb build már a legfrisebb driverrel sem hajlandó látni a vinyót...
Várnom kellett volna még a satára pár évet....:(((

(#181) damatic válasza mr_ricsi (#179) üzenetére


damatic
tag

1. Ahogy kérded, úgy értsd: NTFS, XP, DJPower.

2. Tehát mint a Némó nyomában c rfilmben a kanalas gémek: TÁP, TÁP, TÁP-TÁP :D

Hány forintot KELL adni egy házért (tápért)?:U

Jobb hülyének látszani, mint annak lenni.

(#182) liksoft válasza damatic (#181) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Éjjel volt egy ''álmom''. Mr_Ricsivel egyeztesd, hátha úgy sikerül.

Próbálj meg XP alatt nem rendszergazdaként, hanem korlátozott jogokkal dolgozni a progival. Ne engedélyezd a file-ok törlését, módosítását. Sajnos az adminisztrációja miatt ellenőrizni kell, megy-e ez a megoldás. Tehát: rendszergazdaként feltöltöd az mp3 file-okat, majd user-ként kezeled őket. Hátha megy. Így nem lehet 0 hossz a végén. De azt, hogy hogyan kell beállítani nem tudom. Soha nem csináltam, hisz mentéskor nekem rendszergazdai jogok kellenek. Másért meg minek vegyek a hátamra XP típusú púpot? :F :DDD

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#183) damatic válasza liksoft (#182) üzenetére


damatic
tag

Aha... nem is tűnik rémálomnak!

FW: Mr_Ricsi!!!:Y

Jobb hülyének látszani, mint annak lenni.

(#184) 1ed


1ed
csendes tag

Sziasztok!

Van egy IBM DeskStar 120 GXP (IC35L120AVVA07-0) vinyóm és néha olyat csinál, hogy menet közben leáll és próbáll újr felpörögni. Néha sikerül neki néha nem. És van amikor már be se ismeri a gép. Ha hagyom egy kicsit pinhenni, kb. fél napot akkor utána megint jó egy darabig, majd kezdődik előröl. A nyáron elég sokáig nem ment és így egy most hónapig jó volt, de most megint elkezdte.
Először arra gondoltam, hogy biztos túlmelegszik, de nem. 44 fok felé nem megy meg már hűtő is van rajta. Utána a tápra gondoltam de megnéztem másikkal és akkor is ugyanezt csinálta. A windows se csinálhatja mert más op alatt is előfordul.
Lehet, hogy az elektronik ment tönkre?

Szerintetek mi lehet a baj? :F

UI: Bocs ha nem pont a topic-hoz kapcsolódik.

''He told me that no one should look for the answer unless they have to because once you see it, everything changes. Your life and the world you live in will never be the same. It's as if you wake up one morning and the sky is falling.''

(#185) liksoft válasza 1ed (#184) üzenetére


liksoft
Topikgazda

De ide való. Az IBH/Hitachi lemezek fejszerelvénye szokott meghibásodni. Van elképzelésem, hogy mi lehet de nem tudom biztosra. Szerintem ha garis, valahogy meg kéne játszani. Ha nem, akkor ''hurcolászós'' winyónak jó úgy, hogy a rámásolt cucc addig legyen meg a másik gépen is, míg le nem szeded róla. Így hasznos, de ha bármikor beadja a kulcsot, nincs veszteséged.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#186) mr_ricsi válasza damatic (#181) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''1. Ahogy kérded, úgy értsd: NTFS, XP, DJPower.''

Akkor lehet egy az is, hogy az XP-ben alapban be van kapcsolva az ''utolsó fájlhozzáférés naplózása''. Ha ezt kikapcsolnád esetleg. (És még gyorsul is tőle a fájlrendszer.)

''TÁP, TÁP, TÁP-TÁP''
Nemcsak. Az olcsó házakban a hűtés is lehet rosszabb.

''Hány forintot KELL adni egy házért (tápért)?''
Sokat...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#187) mr_ricsi válasza darijoci (#180) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A másik, amin nagyon gondolkozok, hogy visszaváltok satáról''
Arra nem gondoltál esetleg, hogy veszel egy PATA vinyót és hozzá Abit Serillel2 átalakítót?
Ezzel a Pata vinyót kedvedre dugdoshatod akár a PATÁ-ra, akár a SATÁra.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#188) mr_ricsi válasza liksoft (#182) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Tehát: rendszergazdaként feltöltöd az mp3 file-okat, majd user-ként kezeled őket.''

Az otthoni gépem is ilyen: korlátozottként használom, és sysopként telepítgetem a progikat. És mindez 2K-val, ahol nincs kettős bejelentkezés!
Hát, nem fehérembernek való! (Tisztelem is magamat miatta :) )

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#189) mr_ricsi válasza 1ed (#184) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A vinyód smartját nem tudnád pl. a SpeedFannal megnézni, és idecopyzni a képernyőmentést?
(Csak kíváncsi lennék, hogy a ''SpinUp'' dolgokra ez a hiba kihat-e.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#190) darijoci válasza mr_ricsi (#187) üzenetére


darijoci
csendes tag


Megoldottad a dilemmámat!:R:R
Viszont venni nem fogok átalakítót, mivel csücsül egy otthon az egyik fiókom mélyén, ha jól emlékszem az NF7-S-hez mellékelték.
Húú de jó hogy megtaláltam ezt a topikot, és főleg persze titeket!:DD

(#191) mr_ricsi válasza darijoci (#190) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''ha jól emlékszem az NF7-S-hez mellékelték.''
Nézd majd meg, hogy az oldalán egy ovális serillel2 matrica.
Ha nincs, akkor serillel1 van a kezedben, ami nem tud bootolni. (De ha nem is akarsz ilyet tenni az átalakított vinyóddal, akkor no problem)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#192) Macilaccc


Macilaccc
tag

A kérdésem az lenne, hogy van két maxtor winyó, egy 120-as, ami rossz elektronikás, meg van egy 80-as, ami mechanika hibás. A két winyó elektronikája annyiban tér el, hogy a legnagyobb chipre nem ugyanaz van írva. A 120-asra : Ardent c5c1-875UK , a 80-asra meg Ardent c5c1-840UK .

Lehet a 120-as winyót a 80-as elektronikájával használni?? Vagy esetleg mit tehet tönkre, ha kipróbálom a cserét? A nyákon egyébként minden más megegyezik, még a kis mitológiai felírat is : Calypso iii

(#193) liksoft válasza Macilaccc (#192) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Erre csak a kollégám tudna pontos választ adni, de több információ kellene hozzá. Az viszont már elgondolkoztató, hogy a winyó komplett mikroszámítógép. Tehát van saját processzora (ez az amit írtál), bios-a, firmware. Ha ezek egyike nem egyezik meg, akkor már nem csereszabatos. A felsorolt adatok alapján inkább erre van esélyed, mint, hogy működik vele. Mivel azonos család, így valószínűleg nagy gon dot nem okoz, legfeljebb nem működik. De ha kicsi az eltérés, és hibás a firmware (találtunk már példát rá), akkor felolvassa a gyári adatokat (hibásan), nem tud működni, de a leállási információkat visszaírja a felületre. Na ekkor vannak vegyes gyári adatok a lemezen. Ettől a ponttól kezdve jó elektronikával sem lesz működőképes. Csak firmware író padon lehet helyrehozni, ami többe kerül mint egy új winyó.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#194) dark2


dark2
tag

Üdv!

Egy kérdésem lenne:
leégett egy maxtor 80gigás (2 MB cache) vinyóm (6Y080L0) smooth chipje. Fontos mentendő nem volt rajta, de aki használta (másodlagos gép volt), azt 1-2 apróság azért elszomorítja (olyan 0.5-1MB-nyi játékmentés). szereztem egy azonos típusú panelt hozzá. Csak egy eltérés van: az a panel ugyanolyan típusú (méret, cacha, rpm) vinyóról való, de úgy 2 évvel korábban gyártották. A chipfeliratok is másabbak, a nyák elrendezése picit másabb, a smooth chip revíziója csak 1.0 az 1.2 helyett.
Ezzel a panellel a vinyó kattog és a bios Maxtor Calypso néven ismeri fel.

Ez alapján lehet diagnózist felállítani?
Rossz panelt vettem (firmware hibásat) vagy túl régi hozzá vagy feldobta a belseje a talpát vagy csak egy korban megfelelő panel kellene hozzá?

Köszi a segítséget!

(#195) szicsu válasza liksoft (#1) üzenetére


szicsu
őstag

Hi!

Lenne egy problémám:
Új Xp raktam fel a gépemre és az egyik meghajtón nem tudok megnyitni egy könyvtárat.
De én úgy gondolom,hogy ott van,mert foglalja a ''helyet''.
Már próbáltam mindenhogy megnyitni (csökkentet mód, parancssor).
Az adatokat szeretném kinyíerni belőle.Mit tegyek:F:F:F:F

Köszi

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#196) liksoft válasza dark2 (#194) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha a gyári számon kívül nem egyezik meg MINDEN (chip száma, elrendezés, stb...), esélyed sincs a Maxtornál.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#197) liksoft válasza szicsu (#195) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Vagy adminisztrációs hibás, vagy másik XP más karakterkészlet. Elméletileg nem okozhat gondot, de láttam már furcsaságokat. Vagy egy szektor nem olvasható. Több minden szól amellett, hogy GDB-vel próbáld meg. A legnagyob érv, hogy nem ír a winyóra miközben le tudod szedni ami még menthető.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#198) dark2 válasza liksoft (#196) üzenetére


dark2
tag

Köszi!

(#199) szicsu válasza liksoft (#197) üzenetére


szicsu
őstag

Ugyan azt az XP-t raktam felamit szoktam.
A vinyoval szerintem nincs gond,mert más partíciokon nincs semmi gond.
Mi az a GDB:F:F

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#200) liksoft válasza szicsu (#199) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Bővebben: link (fizetős) ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.