Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104651) phoenix64 válasza cigam (#104650) üzenetére


phoenix64
őstag

Sajna sikertelenre fut az inditasi javitas telepitorol.

(#104652) zolee001 válasza phoenix64 (#104651) üzenetére


zolee001
őstag

bcdboot c:\windows /s c:
Javitásnál : Bcdedit /rebuildbcd
Az hogy MBR vagy GPT,secure boot vagy sem diskek betüjelei gondolom hadititok mivel lényegtelen infók

(#104653) phoenix64 válasza zolee001 (#104652) üzenetére


phoenix64
őstag

C: az nvme D: a sata3, utobbin van a windows boot manager. Mindketto GPT particio.

bcdboot parancs sikeresen lefut, de miutan lehuzom a D:-t nem bootol ugyanugy :(

[ Szerkesztve ]

(#104654) King Unique válasza phoenix64 (#104649) üzenetére


King Unique
titán

Ha a telepítésnél nem figyeltél oda és másik fizikai meghajtóra került a rendszer számára fenntartott partíció és egyben a rendszerindítás, akkor reális, ha annak eltávolítása után nem bootol a Windows. Ha BIOS/MBR telepítés, akkor annál lehet egy korábbi válaszban leírtak szerint utólag is korrigálni. Ha UEFI/GPT, akkor az viszont problémásabb lehet, meg annál eleve EFI-rendszerpartíció (ESP) is kell a jelenleg rendszermeghajtóként használt NVMe SSD-re. Amit pl. a lemezkezelőben, vagy parancssorban (DiskPart) kellene megnézni hova került, nem a fájlkezelőben, ahol eleve nem is látszanak ezek a rejtett partíciók, meg ebből a szempontból az pont nem jelent különösebben semmit, hogy C és D partíció. De akár az utóbbi esetben, UEFI-s telepítésnél sem lehetetlen utólag javítani a rendszerindítást, lásd pl. ezt a leírást, vagy egyszerűbb formában egy másikat (+).

[ Szerkesztve ]

(#104655) Doky586 válasza phoenix64 (#104649) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem a telepítő a hibás hanem az ember aki így hibásan telepítette és utólag se ellenőrizte..

(#104656) phoenix64 válasza Doky586 (#104655) üzenetére


phoenix64
őstag

Sose volt ilyen problemam win7-el, mindig azon a merevlemezen hozta letre a boot particiot, amelyikre ment a rendszer. Nem is ertem mi ebben a logikus, hogy egy masik merevlemezre pakolgatja...

King unique: Igen UEFI. Koszi a leirast megprobalom megcsinalni.

[ Szerkesztve ]

(#104657) phoenix64 válasza King Unique (#104654) üzenetére


phoenix64
őstag

Az efi rendszerparticio sajna a sata3 ra kerult, megneztem EasyBCD-vel. Valahogy letre tudom ezeket hozni igy utolag az Nvme-re?

(#104658) King Unique válasza phoenix64 (#104657) üzenetére


King Unique
titán

Hát az problémás és nem csoda, ha ESP híján nem bootol a rendszer. Ha van hely a rendszermeghajtón, vagy csinálsz neki, akkor igen, akár utólag is létre lehet hozni ezeket, az előző válaszban linkelt hosszabb leírás erre is kitér.

(#104659) phoenix64 válasza King Unique (#104658) üzenetére


phoenix64
őstag

Igen van rajta boven hely, holnap megprobalom a dirtywindowsos leirassal, egesz egyszerunek tunik.

Koszi. :)

(#104660) bobalazs válasza Doky586 (#104655) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Van egy egyszerű módja ennek. Telepítés közben törölni és létrehozni particiót majd azt kijelölni, telepítésre, igy automatikusan létrehozza a megfelelő particiokat az adott meghajtón. Nem vagyok benne 100%ig biztos, de amíg valaki nem mondja az ellenkezőjét addig ezt így fogom gondolni.

(#104661) jss


jss
aktív tag

Keszulok Win10-re valtani, csak kicsit aggodom. Win7-re van mukodo TotalCommanderem, Torrent letoltom, filmlejatszom es mindez ingyen. Ezek meggoldhatoak a Win10-re is ingyen, egyszeruen?

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#104662) bobalazs válasza jss (#104661) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezek mind használhatók 10 alatt is.

(#104663) jss válasza bobalazs (#104662) üzenetére


jss
aktív tag

Tehat ugyanugy van minden Win10 -re ingyenesen es konnyen elerhetoen, mint Win7-re?

[ Szerkesztve ]

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#104664) ledgeri válasza bobalazs (#104662) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Tudom alap kérdés, de csak tisztázónak: Milyen szintű különbségek lehetnek egy "win7 telepítő" és egy "Win 10 telepítő" Között, ha pl olyan progikról beszélünk, mint böngésző, vagy hasonló sokrétüen támogatott dolgok, és nem pl nyomtató-driver meg hasonlók...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#104665) Armagedown válasza jss (#104663) üzenetére


Armagedown
őstag

Eddig minden program, amit Windows 7 alatt használtam, fut Windows 10en is

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#104666) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Kisse OFF topic, de annyira azert megsem. A kollegam eladott egy foloslegesen vasarolt Win10-et az eBayen. A csomag rejtelyes korulmenyek kozott eltunt. A posta "termeszetesen" nem tul segitokesz. Van esetleg arra barmi mod, h a kollegam lassa, ha aktivalva lesz? (mar ha van egyaltalan ilyen opcio)

(#104667) Sub-ZeRo válasza No.01 (#104666) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Semmi.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#104668) No.01 válasza Sub-ZeRo (#104667) üzenetére


No.01
őstag

Sajna a konkret parametereket nem ismerem (mar ha szamit, h dobozos, OEM...), de semmilyen opcio nincs ra Microsofton keresztul vagy akarmi? :U :F

(#104669) betyar1974


betyar1974
senior tag

Nem tudom, jó helyen járok?
Problémám: haveromnak gépét(Win.pc) telepítem! Na most jön hozzá a "kedves" rokon és telerakja programokkal(5féle lejátszó...meg hasonkó durvaságok). Tudom-tudom, ne engedjék 10 m-nél közelebb, de valami más alternatíva kellene...
Kérdésem: 2 fiókkal(egyiket kódolom) tud telepíteni programokat? Eddig ilyenre nem volt szükségem, nem is tudom!
Köszönöm előre is a válaszokat!

Esetleg jöhet más alternatíva is! :F

(#104670) Sub-ZeRo válasza No.01 (#104668) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Semmi. Ha a telepítő cd kulcs a kezedben lenne, meg számla stb, akkor esetleg...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#104671) Sub-ZeRo válasza betyar1974 (#104669) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha csinálsz 2 felhasználót, a másodiktól vond meg az adminisztrátori jogokat. Mikor léterhozod a fiókot kéri, hogy milyen jogokkal legyen és a sima user kell neked.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#104672) Lauda válasza jss (#104663) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, más kérdés, hogy a total commander nem ingyenes.

(#104673) bobalazs válasza jss (#104663) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

És még csak telepítenem sem kellett. A D meghajtóra raktam, ugyanúgy elérhetem windows 8.1 és windows 10 alól, a programok pedig problémamentesen futnak.

(#104664) ledgeri

Én ezt a kérdést nem is értem.
Böngésző van mindkét telepítőben, w10ben talán több minden van, pl. edge. Win 7ben egy sima internet explorer van. Nem tudom mire gondolsz.

#104672) Lauda
Nem ingyenes a Total Commander és mégis lehet regisztráció nélkül használni. Ahogy a windows 10et is lehet aktiválás nélkül használni, sok baja nem lesz. Tapasztalat, már évek óta.

[ Szerkesztve ]

(#104674) cigam válasza bobalazs (#104673) üzenetére


cigam
félisten

mégis lehet regisztráció nélkül használni.
30 napig, utána törvényt sértesz.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#104675) Oldman2 válasza Sub-ZeRo (#104671) üzenetére


Oldman2
veterán

Lehet hogy újdonság, de egy nem Admin jogú felhasználó is tud rengeteg cuccot telepíteni.

Való igaz, hogy nem mindent, de éppen eléggé tele tudja így is szemetelni a gépet.

(#104676) Sátán44


Sátán44
addikt

Sziasztok!
Windows 10-es dell laptopon bekapcsoláskor bejön a bitlocker képernyő, egy nappal előtte még nem kért kulcsot, simán betöltött a rendszer. Nincs helyreállítási kulcs a géphez. Ilyenkor mit lehet tenni?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#104677) Sátán44 válasza Sátán44 (#104676) üzenetére


Sátán44
addikt

Sikerült megoldani. A microsoft fiókba beléptem és ott látható volt a laptop márkája és típusa, valamint a bitlocker helyreállító kulcs is. Email címre kiküldtem, majd beírtam a laptoba és beindult a rendszer.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#104678) krealon válasza Sátán44 (#104676) üzenetére


krealon
veterán

"Windows 10-es dell laptopon bekapcsoláskor bejön a bitlocker képernyő, egy nappal előtte még nem kért kulcsot, simán betöltött a rendszer. Nincs helyreállítási kulcs a géphez. Ilyenkor mit lehet tenni?"

1, Kikapcs, bekapcs. ;)
2, Ha a fenti nem mukodott, akkor a microsoft fiokodba (Skype, OneDrive, stb) kell belepned (amit azon a gepen hasznaltal) es ott kikeresni a kulcs menteset.

Szerk:
Lassu voltam. :((

[ Szerkesztve ]

(#104679) parts


parts
tag

Sziasztok!
Használ valaki Thinkpad SL510 laptopon Windows 10-et?

Xiaomi 13T Pro

(#104680) Doky586 válasza betyar1974 (#104669) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Két igen egyszerű megoldás is van rá:

1.: kiveszel a gépből minden HDD és SSD-t. Az operációs rendszer DVD-R ről fog futni. WinPE vagy Live Linux. Adattárolásra használhat pendriveot vagy FDD-t.

2.: A lemezt kétfelé particionálod. C: az oprendszernek, D: az adatoknak. Csinálsz egy Macrium mentést fileba a C: ről a D: re. Havonta visszaállítod a C: t a mentésből..

(#104681) bobalazs válasza Doky586 (#104680) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

windows 7 és shadow defender :D

(#104682) betyar1974 válasza Sub-ZeRo (#104671) üzenetére


betyar1974
senior tag

Köszi! :R

(#104683) seger


seger
addikt

Sziasztok!

Segítsetek! Sql-ben nem vagyok otthon. Egy gép meghalt, amin win7 pro x32 volt. van egy progi, amit telepítenem kellene az új gépre, amin win10 pro x64 van. Fel is megy, de hiányolja sql server service manager-t.

De nem tudom, letölteni sehonnan, vagy ennyire nem értek az sql-hez.

Tudnátok segíteni?

(#104684) W. A. Lacky


W. A. Lacky
tag

Sziasztok!

W 10 van a laptopomon, és a legutóbbi frissítés óta egy olyan probléma jelentkezett, amely nem volt még idáig: nem ismeri fel az 1 TB-os külső Winchesteremet a rendszer. A laptopon 2 db 3.0-s USB slot van, ezek egyikében sem hajlandó működni, azt írja, hogy: a külső egység működésében hiba keletkezett. Ha USB multiplikátoron át csatlakoztatom a vinyót, akkor felismeri, működik, de a következő bekapcsolásnál már abban a slotban megint nem. Ha átdugom egy következő aljzatba, ismét működik, aztán megint nem. Sajnos igen fogyóban vannak a multiplikátorom még szűz slotjai, úgyhogy ez a megoldás nem megoldás. W7, és W xp alatt a vinyó tökéletesen működik, és az utolsó frissítésig itt sem volt probléma.
Ha vkinek lenne javaslata a probléma megoldására, szívesen venném. Köszönöm, hogy elolvastad!

W. A.

(#104685) Oldman2 válasza W. A. Lacky (#104684) üzenetére


Oldman2
veterán

Külső/saját tápegységgel próbáltad már?

(#104686) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

az OEM megjelölés az mit takar?
az egyik oldalon most 5600-ért adják és szeretném megvenni

köszi a segítséget

(#104687) Cs1csó válasza petya2012 (#104686) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az OEM licenc egy adott PC-hez kötött - jellemzően annak alaplapjához - tehát ha az alaplap elhalálozik akkor a licenc is elvész.
DE írták már itt korábban, hogy elvileg az EU jogszabályai megengedik az ilyen licenc továbbvitelét is, de nem árt ha MS fiókhoz is hozzárendeled legalább egyszer - tehát használhatod offline helyi fiókkal is a Windows 10-et de legalább egyszer csinálj egy outlook.hu-s vagy .com-os regisztrációt és csinálj egy MS fiókot.

Nem tudom melyik oldal, de Windows 10 licenc-et akár még olcsóbban is lehet venni.

[ Szerkesztve ]

(#104688) W. A. Lacky válasza Oldman2 (#104685) üzenetére


W. A. Lacky
tag

Úgy még nem.

W. A.

(#104689) petya2012 válasza Cs1csó (#104687) üzenetére


petya2012
őstag

köszi az infót

de ezzel ugyanúgy lehet aktiválni a win10-et?
olyan nem fordulhat elő,hogy az eladó leválassza egy gépről és én nem tudom aktiválni az enyémen?
a laptopra szeretném,az asztalimon már win10 van microsoft fiókkal :)

[ Szerkesztve ]

(#104690) W. A. Lacky válasza W. A. Lacky (#104688) üzenetére


W. A. Lacky
tag

Nincs olyan tápegységem.

W. A.

(#104691) W. A. Lacky válasza Oldman2 (#104685) üzenetére


W. A. Lacky
tag

Ja, de. A multiplikátornak van saját tápegysége, de ugyanez a helyzet.

W. A.

(#104692) Cs1csó válasza petya2012 (#104689) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem volt még panasz a különböző pár ezer forintért vásárolt kulcsokra. EMAG-ró vennéd? Az elég megbízható nem lesz ott gond.
Az Ebay-es kulcsok sem vészesek, 2-3k-ért ha 2-3 évet kibír már a pénzednél vagy.

(#104693) petya2012 válasza Cs1csó (#104692) üzenetére


petya2012
őstag

zavarlak egy pm-el ha nem baj :D

(#104694) CsengődiGeri válasza No.01 (#104666) üzenetére


CsengődiGeri
tag

Kicsit árnyalnám a választ. Win verziótól is függ némely program használhatósága és lehet hogy frissebb verziót kell beszerezni az adott programból de sajna még így is előfordulhat, hogy nem lesz működő verzió, bár ennek kb. 2-3% az esélye de nem lehetetlen. Én már sajnos belefutottam de találtam alternatív programot, csak hát arra át kell szokni.

(#104695) mezis válasza seger (#104683) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ezt nézted ?

mezis

(#104696) King Unique válasza W. A. Lacky (#104684) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha ilyen hibaüzenet van, akkor az eszközkezelőt kellene megnyitni és ott a hibakód alapján megpróbálni a javasolt megoldást. Valamint ha állítólag a legutóbbi frissítés (milyen, melyik???) telepítése után jelentkezett a probléma, akkor átmeneti megoldásként meg lehet próbálni eltávolítani, vagy visszaállítani a rendszert egy korábbi állapotba, ha van visszaállítási pont, vagy komplett rendszermentés.

Aztán persze az jellemzően itt sem derült ki, hogy pontosan milyen eszközről van szó, de ha 2,5"-os típus, akkor annak elegendő szokott lenni az USB 3.0 port tápellátása, vagyis ennek normál esetben nem kellene gondot okoznia. Ellenben ha az USB-kábel hibás, vagy túl hosszú, vagy szimplán csatlakozási (érintkezési) probléma van a kábel csatlakozója és a port aljzata között, akkor annak már igen. Vagyis ezeket sem ártana ellenőrizni, szükség esetén másik portban, másik kábellel is kipróbálni az eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#104697) ledgeri válasza bobalazs (#104673) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Arra a szituációra, hogy keresek egy programot, és ott van. hogy win7-hez, vagy win10-hez...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#104698) bobalazs válasza ledgeri (#104697) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Gondot szerintem csak azok a programok tudnak okozni amik külön drivert telepítenek fel, ami szükséges a működésükhöz. Az simán lehet hogy nem kompatibilis windows 10el. A programok többsége ami megy windows 7en az megy 10en is.

(#104699) betyar1974 válasza Doky586 (#104680) üzenetére


betyar1974
senior tag

:R

(#104700) seger válasza mezis (#104695) üzenetére


seger
addikt

Igen. De nekem ilyen fileok nincsennek

2 gépen is megneztem. Mindkét win 10 pro x64

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.