Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104701) norba69 válasza betyar1974 (#104699) üzenetére


norba69
senior tag

Még működhet az is, hogy mobil rack-ba teszed a rendszerlemezt, és kettőt használsz.
Alapból a rendes gazdinak egy 2,5" ssd, amikor meg jön a telepítgetős fazon, akkor ssd ki, neki fenntartott 5400 rpm laptopwinyó be, és azt csinálhat amit csak akar. Távozása után ssd vissza, és mintha mi sem történt volna.
Megúszható 10 E-ből.

(#104702) phoenix64 válasza phoenix64 (#104659) üzenetére


phoenix64
őstag

Hat sajna ez sem jott ossze. Mar az efi particiot se tudja letrehozni, pedig van vagy 300gb hely rajta.. Igy akk marad az ujratelepites..

(#104703) rgeorge válasza seger (#104700) üzenetére


rgeorge
addikt

Amit keresel, az legjobb esetben is az SQL 2000 része, az meg nem nagyon fog menni Windows 10-en.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#104704) King Unique válasza phoenix64 (#104702) üzenetére


King Unique
titán

Létrehozni értelemszerűen akkor tudja, ha van megfelelő méretű nem lefoglalt (unallocated), azaz particionálatlan lemezterület. Amit pl. a kötet zsugorításával lehet kreálni, meg akár parancssorban is. Ha megnézed a linkelt leírást, akkor annál szintén volt a meglévő rendszer számára fenntartott partíciók törlése után. Ellenben esetedben vélhetően nincsen, vagyis úgy nem meglepő a hibaüzenet...
Vagy másik megoldás a már említett újratelepítés megfelelően kivitelezve. Vagy ha nem opció, akkor esetleg egy rátelepítést megpróbálni és létrehozni valahogyan a telepítővel újból a rendszer számára fenntartott partíciókat.

(#104705) phoenix64 válasza King Unique (#104704) üzenetére


phoenix64
őstag

Igen, közben sikerült már. Csak simán egy shrink kellett 100 megára az efi partíciónak. :)

(#104706) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Most töltődött le teljesen a 1903....izgulnom kell-e még, hogy gebasz lehet a drivereimmel?...ugye csinált előzetes felmérést és nem töltené le ha nem lenne minden oké!?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#104707) Lauda válasza xy.zsolt (#104706) üzenetére


Lauda
félisten

Dehogynem. :D

(#104708) xy.zsolt válasza Lauda (#104707) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Bakker...remélem nem lesz hosszú az este ☺ a telepítés még nem indult el, de dolgozik ezerrel

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#104709) Paxker315


Paxker315
addikt

Na, most találjam ki, mitől van kékhalál "dpc watchdog violation" leírással. :U

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#104710) uriember válasza Paxker315 (#104709) üzenetére


uriember
aktív tag

https://www.google.com/search?q=dpc+watchdog+violation+windows+10+hiba&oq=dpc+watchdog+violation&aqs=chrome.3.69i57j0l5.7846j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

gugli a barátod...

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#104711) Paxker315 válasza uriember (#104710) üzenetére


Paxker315
addikt

Tudom, szerinted hol kezdtem?;) csak még nem talaltam meg a pontos okot.

Mindig googlelel kezdek, s láttam, hogy több dolog is lehet. Ezeken megyek majd végig..

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#104712) Sys85


Sys85
veterán

Sziasztok!
Lenne egy kis gondom amire nem találok megoldást.
A gépem rádugtam az AVR-emre,hogy filmezésnél legyen veszteségmentes hangom.
Az avr-em 4K/60Hz kompatibilis,mégis a gép bármilyen felbontásán levág a képből egy kicsit,a legkevevesebbet a max 350%-os nagyításnál,de még így is levág.
Közvetlen TVre dugva nincs ilyen.
TV-nincs képmódosítási lehetőség,az avr meg elvileg csak átengedi a jelet a tv-nek.
A windowsban (win10 pro) van olyan lehetőség mint pl konzolnál,hogy lehet változtatni a képméretet és kicsit összébb húzni?
Mert sehol sem találtam ilyen opciót.
Az alábbi képek 3840 x 2160 felbontáson 225%-os nagyításon készültek,amit ugye a tv is tud,meg az avr is.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#104713) uriember válasza Sys85 (#104712) üzenetére


uriember
aktív tag

Tudnál képet küldeni az asztal (képernyő) jobb felső sarkáról is?

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#104714) Doky586 válasza Sys85 (#104712) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Monitoron megnyomod az "Auto" gombot..?

(#104715) Sys85 válasza uriember (#104713) üzenetére


Sys85
veterán

Doky586:

Ahogy írtam,ez egy házimozi erősítő és TV kombó.
Nem monitorra van rákötve,hanem egy 60"-es LG tv-re.
Ha nem PC->AVR->TV a sorrend,hanem közvetlen a tvre dugom,akkor jó,de onnan meg ugye az avr-be ARC-n/optikain csak a DTS/DD mag jön vissza az erősítőbe,a veszteségmentes hang (DD True HD,DTS HD Master Audio) nem,az csak akkor ha a pc-t dugom rá az erősítőre.
Ha összébb tudnám húzni egy kicsit a képet,lenne jó kép is,meg hang is.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#104716) Doky586 válasza Sys85 (#104715) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

TV-n overscan vagy túlpásztázás néven szokott szerepelni a menüben, ki kell kapcsolni. Tudom, tüneti kezelés de hátha megteszi..

[ Szerkesztve ]

(#104717) Sys85 válasza Doky586 (#104716) üzenetére


Sys85
veterán

Oooo hogy fene essen bele,pedig mindent átnéztem már és nem találtam,de most megvan.
"Levágás nélkül" opció...
Kicsit vak voltam.... :D
Mostmár jó.
Köszi a tippet! :R

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#104718) Gallac


Gallac
senior tag

Sziasztok!

Windows 10 oprendszerre lehet varázsolni Win 7 külsőt valahogyan? :C :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#104719) Taci válasza Gallac (#104718) üzenetére


Taci
addikt

Újratelepítéssel. ;]

Amúgy lehet, pl. így: [link]
Viszont ahogy a videó elején is írja, csak saját felelősségre. Én sem próbáltam, nem is akarom, nincs is tapasztalatom vele, szóval tényleg csak akkor telepíts ennyi és ilyen programot, ha nagyon elszántan ezt a külsőt akarod - és persze ha nem találsz neten (Google a barátod :D) egyszerűbb megoldást.

(#104720) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Mi lehet az oka, hogy, Win 10 miután frissítette magát a laptopomon a chrome utána nem működött jól. Nem vagy csak nagyon sok idő után tölti be az oldalakat. Volt ERR_timed_out, err_network_changed stb hibaüzenet, de többnyire csak 1-2 oldal volt amit stabilan betöltött. Újratelepítettem a rendszert 0-ról egy régebbi win 10 pro verzióra, utána jó lett, majd amikor frissült, megint rossz lett. Most visszaállítottam a korábbi frissítés előtti változatot, és letiltottam a win update-et, de nem hiszem el hogy ez az egyetlen megoldás van, hogy a chrome működjön rendesen, már csak azért sem, mert az asztali gépemen minden tökéletes. Próbáltam googlen a hibaüzenetekhez tartozó helyreállító megoldásokat, de nem lett jó sehogy sem.

Üdv: Fishor

(#104721) Kátai


Kátai
senior tag

Tiszta telepítést szeretnék,mi a legegyszerűbb módja?EZ jó lehet,vagy a >minden beállítás>helyreállítás>további helyreállítási lehetőségek>újratelepítés is elég?Egyéb bevált megoldást is szívesen fogadok.

[ Szerkesztve ]

(#104722) Lauda válasza Kátai (#104721) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem első körben próbáld ki úgy, hogy macriummal lemented a winfos partíciót/kat (programok stb minden meglegyen) és készítesz egy rendszer frissítést. Én így úsztam meg egy telepítést nemrég. Aztán ha nem lesz minden rendben, még mindig telepíthetsz egyet nulláról.

[ Szerkesztve ]

(#104723) Doky586 válasza Kátai (#104721) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#104724) Fishor válasza Fishor (#104720) üzenetére


Fishor
senior tag

SZiasztok!

A viasszaállított windowsba a képnézegető, meg a groove is azt írja mindenre, hogy nincs meg a fájl. Mit lehet ezzel kezdeni? Igazából, ezeket a programokat nem tudom elindítani magában sem, gondolom lesérült a visszaállításkor. Valami ötlet esetleg?

(#104725) King Unique válasza Kátai (#104721) üzenetére


King Unique
titán

Először azt kellene eldönteni, hogy tényleg a standard tiszta telepítést akarod-e a 0-ról, vagy esetleg inkább egy MCT-s (példa) / külön telepítőmédiás rátelepítést javítás jelleggel, netán a gépházban lévő alaphelyzetbe állítást. Ha az előbbit, azaz teljesen a 0-ról, akkor nem meglepő módon kiírod a telepítőt pendrive-ra, majd arról bebootolod és a korábbi partíciók törlése után telepíted a Windowst a szabad területet megadva telepítési célnak, ennyi. Bővebben: [link], [link].

(#104726) Cs1csó válasza Gallac (#104718) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem trollkodni akarok veled de jobban jársz ha megszokod, ezek az erősen variáló programok könnyen összeomlásokat okozhatnak. Nekem is volt olyan dolog ami kevésbé tetszett de megszoktam és kész.

(#104727) Kátai válasza King Unique (#104725) üzenetére


Kátai
senior tag

És amit linkeltem vagy a másik lehetőség sem jó?Amúgy ezt választanám,mivel két partícióm van a merevlemezen,egy csak a rendszernek a másik meg minden egyéb.Az aktiválással amúgy nem lesz gond?Olvastam,hogy mivel az enyém digitális licenc,így csak elég utána bejelentkezni a Microsoft fiókommal.

[ Szerkesztve ]

(#104728) King Unique válasza Kátai (#104727) üzenetére


King Unique
titán

De, elvileg az is jó lehet, meg ez a Refresh Windows Tool a leírás alapján lényegében és végeredményben kb. ugyanazt csinálja, mint az MCT, vagy a gépházban az alaphelyzetbe állítás. Viszont ez nem az a klasszikus tiszta telepítés külön bootolt telepítési adathordozóról, ami említve volt. :N Ezért is volt kérdés, hogy pontosan mit akarsz.
Az indok meg nem egészen világos, mivel ha pendrive-ról csinálsz clean installt, annál nem feltétlen kell a teljes lemezt törölni, elég csak a Windows rendszerpartícióját (C) és a rendszer számára fenntartott kisebb partíció(ka)t, ellenben az adatpartíció maradhat érintetlen.
Az aktiválás meg eleve nem téma, ha egyszer már telepítve és aktiválva lett azon a gépen a W10, vagy gyárilag W10-zel előtelepített, lásd pl. az ebben és ebben a válaszban leírtakat. A Microsoft-fiók meg akkor lényeges az aktiválás szempontjából, ha külön ahhoz lett társítva a digitális licenc a gépházban, ellenkező esetben viszont az sem téma, meg értelemszerűen helyi fióknál is újraaktiválódik egy újratelepítés után a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#104729) Gallac válasza Taci (#104719) üzenetére


Gallac
senior tag

Köszi :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#104730) Gallac válasza Cs1csó (#104726) üzenetére


Gallac
senior tag

Köszi, szerintem hallgatok rád :K :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#104731) #86564352 válasza Gallac (#104718) üzenetére


#86564352
törölt tag

Aero kinézet hiányzik? Annyira nem néztem utána, deviantart.com-on vannak nosztalgia barkácsolások. Viszont nem ajánlom a vesződést ezzel. Úgyis összegabalyodna a rendszerrel és évente 1-2 új Win10 verzió frissítése kihúzza a régi szőnyeget és leteríti az újat, valószínűleg folyton újra kéne állítgatni. A Win10 UI magától gyárilag is eléggé zavaros ;] és sokféle design kavarodik benne összevissza, ezért felesleges még külső programmal is fűszerezni.

(#104732) Kátai válasza King Unique (#104728) üzenetére


Kátai
senior tag

Köszönöm a tanácsokat.

(#104733) Kátai válasza Kátai (#104732) üzenetére


Kátai
senior tag

Apropó,valószínűleg az MCT-t választom és ezzel kapcsolatban még egy kérdés.Telepítés előtt,közben felajánlja majd,hogy melyik partíció maradjon?Vagyis szeretném,ha a D megmaradna.

[ Szerkesztve ]

(#104734) Paxker315 válasza uriember (#104710) üzenetére


Paxker315
addikt

nem akartam szórakozni vele, inkább clean install. Szerintem hamarabb megvan, mint átrágni 2-3 cikket a témáról. :C (NB, SSD-n nálam kb csak a rendszer volt)

Működnie kell, előtte a lemezről minden le volt takarítva

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#104735) uriember válasza Kátai (#104733) üzenetére


uriember
aktív tag

Csak a C-n dolgozik (rendszer), D-hez nem nyúl.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#104736) King Unique válasza Kátai (#104733) üzenetére


King Unique
titán

Az MCT-nél is eleve van választási lehetőség arra, hogy mit akarsz megtartani. Ha semmit (nothing), akkor általában kiválasztható (újabban ilyen) pl. az alaphelyzetbe állításnál is, hogy mely meghajtók legyenek törölve. De alapértelmezetten rendszerint csak a C lesz. Ha pedig nagyon biztosra akarsz menni, akkor előtte nyilván célszerű mentést készíteni az adatokról, különálló fizikai meghajtót leválasztani (lehúzni), stb.

Egyébként a kiválasztott módszer nem a klasszikus tiszta telepítés külön bootolt telepítési adathordozóról, mint már említve volt. De ha számodra egyszerűbb, szimpatikusabb és megfelel ez az MCT-s megoldás, akkor csinálhatod nyilván akár így is.

(#104737) Doky586 válasza uriember (#104735) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nyilván ha nem a boot pendriveos tiszta telepítést választod a particionálatlan helyet kijelölve célként, akkor megtartod az esetlegesen hibás v felesleges elhibázott múltbéli csontvázakat is a gépedben amikre később rácsodálkozol és gondot okozhatnak. És semmi előnye annak, nem gyorsabb nem jobb, de megőrzi a szekrényben a csontvázakat.. :D

(#104738) rushty


rushty
senior tag

A lan kihuzasan kívül milyen lehetőség van arra, hogy minden service update joegtudja okossagot kilőni?
Disk usage 100% ha bezárok bármi programot. Teljesen élvezhetetlen, közben is folyton megragadja a lehetőséget a nem tudom milyen hatterfolyamatok.
Igazából megelégedni egy sallangmentes 7-tel is, sőt,
de ha már ez van fent, akkor most amit lehet optimalizálni a 3GB, 7200rpm-hez.

(1903 build van a gépház uzenetben, de nem rakta még fel, olyan 1803-as lehet.)

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#104739) Cs1csó válasza rushty (#104738) üzenetére


Cs1csó
félisten

Figyelj, ha rendesen fel van telepítve lefrissítve a rendszer és napi fél órát - órát magára tudod hagyni bekapcsolt állapotban - nekem órákat megy - akkor magának megcsinál mindent és kész.
Nemrég figyeltem - van egy CPU kihasználtság mérő programom az asztalon - és az mutatta, hogy nagyban folyt a karbantartás megmozdítottam az egeret és azonnal abba is hagyta felfüggesztette azt, egy fél óra múlva otthagytam a gépet és a karbantartás lefutott kb. 10 perc alatt.

Röviden: nem szoktam ilyen problémába ütközni mint amibe te. Érdemes lenne venned egy SSD-ét, 6-9k körül már kapható 120-240GB-os, ha van HDD a gépben akkor az az adatoknak elég a programoknak pedig egy 120GB-os is elég a 240GB-os ár/érték arányban jobb csak 3k-val drágább mint a 6k-s 120GB-os de 2x akkora. Ezzel kb. 30%-os gyorsulást érnél el főleg a programok indulása, a rendszer indulása, és a böngészés lenne látványosan gyorsabb, fürgébb.

(#104740) King Unique válasza rushty (#104738) üzenetére


King Unique
titán

A frissítés, az azzal kapcsolatos konfigurálási és halasztási lehetőségek témája egy másik válaszban nemrég részletezve volt.
Egyébként meg kissé gyengus a hardver, manapság már 4 GB RAM kb. alap, meg rendszermeghajtónak a lassú, pláne 2,5"-os HDD-k helyett SSD, amely utóbbi manapság már egyáltalán nem számít akkora extrának. Ha kevés, vagy szűkös a RAM, akkor meg annyira nem meglepő, ha jobban tekeri a háttértárat a Windows. Ahogyan HDD-nél az sem, ha jobban beakad emiatt, ellenben SSD-nél már jóval kevésbé téma, meg az alapból jóval gyorsabb és maga a W10 is az lesz tőle.

(#104741) VIPowER válasza rushty (#104738) üzenetére


VIPowER
senior tag

Futtatás, Services.msc, Windows update, letiltás, de ekkor egyáltalán nem lesz frissítésed.

(#104742) rushty válasza VIPowER (#104741) üzenetére


rushty
senior tag

Köszönöm, nézelődök. Kíváncsi vagyok milyen terhet (jelenleg mindenképpen) lehet lehántani róla.

Ha nem állítok utána (rendszeresen) még az is előfordulhat, hogy újraindul, mondván (max.!) 18 órás aktív időszakot lehet beállítani.
Vannak otthagyott idők, de a 18-nál többet megy a gép. Ne kívülről jöjjön már az ütemezés...
Gondolom ez a 10 óta van, hogy felhőben van meg a rendszer...

Memória fizikailag 4GB van összesen a gépben. Dualban 2 és 1, 1. Ami 3-at ér már biostól.

Lebutított 7 amúgy is kéne még gyengébb konfighoz.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#104743) VIPowER válasza rushty (#104742) üzenetére


VIPowER
senior tag

A legkisebb Win7 az a Tiny7 volt amivel találkoztam, 700Mb az iso, 2Gb körül foglalt feltelepítve.

(#104744) King Unique válasza rushty (#104742) üzenetére


King Unique
titán

Az mondjuk annyira nem meglepő, ha egy összesítő frissítés telepítése után restart kell, ahogyan más Windows rendszereknél szintén. Viszont egyrészt ezekből van havonta általában max. 1-3 db, ami azért havi szinten nem annyira sok. Másrészt a 10-esnél nemcsak a 18 órás aktív időszak használható a restart késleltetéséhez, hanem az egyéni újraindítási időpont is beállítható, amivel majdnem 1 héttel (!) lehet eltolni.

Aztán főleg HDD-nél az szintén nem, ha átmenetileg magas a lemezkihasználtság és emiatt akad a rendszer. Vannak erre a rendszeren belül különféle megoldási javaslatok (példa), de az erőltetett kikapcsolások és letiltások helyett szvsz érdemes inkább normális rendszermeghajtót tenni alá, lásd a már említett SSD-t. Sőt, van hogy pusztán önmagában az SSD már megoldja az ilyen irányú sebességproblémát és az előbbi letiltásokkal sem kell szórakozni.
Ha kevés a RAM, akkor meg a 32 bites Windows használata is megfontolandó. De 3-4 GB-nál már mehet akár a 64 bites is, meg ha van rá lehetőség, akkor nyilván akár többet is lehet, javasolt rakni a gépbe a felhasználástól függően.

Kifejezetten gyenge hardveres konfigurációkra akár a 7-esre épülő Windows Thin PC is opció lehet. Vagy inkább egy desktop Linux, ha megfelel az utóbbi is és nem feltétel a windowsos szoftverkörnyezet.

[ Szerkesztve ]

(#104745) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Már kevés nekem ez a 64 GB tárhely a Chuwi HI10-es tabletemen amin win 10 van, legutóbb a windows frissités sem települt fel épp e miatt.
Van egy 64 Gigás micro SD kártyám, hogyan lehetne beállitani azt, hogy az SD kártyára mennyen minden frissités? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#104746) King Unique válasza makoss (#104745) üzenetére


King Unique
titán

Itt egyrészt inkább a lemezkarbantartó futtatását és az egyéb lehetőségeket kellene megpróbálni a lemezterület felszabadításához. Meg szükség esetén pl. a hibernálást kikapcsolni, ha nem használod, a lapozófájl méretet kisebbre állítani, ha túl sokat foglal, stb. Az SD-kártyára meg a személyes, illetve a letöltött fájlokat pakolni, ha azok jelenleg a C-n vannak és nagy tárhelyet foglalnak. Egyébként meg nem lehetetlen egy bruttó 64 GB-os háttértáron elférni, másnak 32 GB-oson is sikerült (példa). Meg nekem is van olyan telepítésem, ahol kb. 60-65 GB körüli a rendszerpartíció (C) és csaknem majdnem a fele szabad, pedig több funkciófrissítést is megélt.

[ Szerkesztve ]

(#104747) makoss válasza King Unique (#104746) üzenetére


makoss
addikt

Valamit javult a helyzet, de még igy is 55 GB a foglalt terület :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#104748) VIPowER válasza makoss (#104747) üzenetére


VIPowER
senior tag

Töltsd le a Wise Care 365 nevű programot, és futtass le minden tisztító funkciót.

(#104749) Paxker315 válasza Paxker315 (#104734) üzenetére


Paxker315
addikt

Nem. Tegnap a frissen telepített win szépen ment, ma reggel (windows update után..) meg ismét kékezett a Watchdog Violation hibával. Lehet köze az update-hez? Mert előtte semmi gond nem volt, update után meg instant akadt a böngésző és jött a kék. :W

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#104750) Kátai válasza King Unique (#104736) üzenetére


Kátai
senior tag

Kissé összezavarodtam.Most akkor melyik módszer a rendes tiszta telepítés?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.