Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104351) zzola válasza Taci (#104350) üzenetére


zzola
félisten

25.20.100.6373 2018. novemberi

(#104352) Taci válasza zzola (#104351) üzenetére


Taci
addikt

Amik hirtelen eszembe jutnak:
- Attól már van frissebb driver is, ha nem is az Acertől, de az Inteltől leszedheted és kipróbálhatod.
- Próbáltad másik kábellel?
- Admin jogú felhasználóval használod? Ha nem, próbáld meg esetleg azzal is.
- Próbáltad a Gépházon belül is állítani, vagy csak az Intel kezelőfelületén?

(#104353) PeL


PeL
addikt

Üdv Urak és Hölgyek!

A Windows Defenderrel kapcsolatban lenne kérdésem. Eddig ESET NOD32-t használtam, immár sok éve. Viszont olvastam egy cikket a HVG Tech -en, ahol azt írják hogy most a Windows beépített vírus írtója lepipál minden eddigi megoldást, így elgondolkodtam azon hogy ki kéne próbálni. Ehhez ugye le kéne szednem a NOD-ot a gépemről (eredeti Windows 10 Home Edition van a gépemen), de előtte megkérdeznék itt 1-2 usert aki használja a Windows anti-virust hogy van okom kételkedni benne? Számomra már az ijesztő és szokatlan lenne hogy semmi féle UI nincs amire bármikor rá tudok nézni. Mi történik ha ez megfog valamit? Hogy jelzi ki egyáltalán?

(#104354) #86564352 válasza PeL (#104353) üzenetére


#86564352
törölt tag

Miért ne lenne UI?

Értesítési központban jelez. Vírusirtó topikban olvasgass, szerencsére egyre több ember jön rá a külső AV szoftverekkel több a hátrány mint az előny.

(#104355) Cs1csó válasza PeL (#104353) üzenetére


Cs1csó
félisten

SŐT:

(#104356) Lauda válasza PeL (#104353) üzenetére


Lauda
félisten

Próbáld ki nyugodtan!

(#104357) King Unique válasza PeL (#104353) üzenetére


King Unique
titán

A magam részéről inkább azt mondanám, hogy az utóbbi időben elég sokat fejlődött a beépített Windows Defender és verzióról verzióra egyre hatékonyabb védelem lesz, a teszteken is egyre jobban szerepel, már egy ideje felveszi a versenyt akár a top fizetős megoldásokkal is és egyértelműen az élmezőnybe tartozik. Viszont azt már nem feltétlen, hogy minden téren, a-tól z-ig jobb lenne náluk és lepipálná őket. Meg lehetnek azért kontrák is, hajlamos pl. false positive riasztásokat szórni (igaz más AV is), lassítani a fájlműveleteket, az Antimalware Service Executable folyamata bizonyos esetekben eléggé pörgetni a CPU-t (volt is hogy emiatt egyes átlagos, meg gyengébb gépekre végül más védelmet telepítettem), amikor legutóbb próbáltam nem engedte a karanténozott elemeket manuálisan eltávolítani, stb. Viszont másrészről megvan az az előnye, hogy teljesen ingyenes, integrálva van a rendszerbe és egyes műveleteket sem akaszt meg. Az utóbbiaknál gondolok pl. a rendszer-visszaállításra és a funkciófrissítésre (build upgrade), amelyek van hogy azért sikertelenek és nem futnak le rendesen, mert egyes 3rd party antivírus szoftverek akadályozzák. Ellenben a beépített védelem használatánál rendszerint nem szokott ilyen probléma lenni.

Szóval összességében egy próbát mindenképpen megér a beépített védelem kipróbálása, sőt általános használat mellett az + pár kiegészítő védelem (pl. beépített SmartScreen, böngészőben reklámblokkoló stb.) bőven elég lehet, nem feltétlen szükséges külön antivírus szoftvert telepíteni. A vírusirtó topicban pedig olvashatsz, érdeklődhetsz bővebben is a témáról, ahogyan magának a WD-nek is van topikja, bár az az előbbivel ellentétben kevésbé aktív.

[ Szerkesztve ]

(#104358) betyarr válasza King Unique (#104357) üzenetére


betyarr
veterán

az Antimalware Service Executable folyamata bizonyos esetekben eléggé pörgetni a CPU-t

na ezt megnézem majd a melóhelyen,mert egy ideje bazi módon belassult a c2d gépem.pedig eleinte elég fürge volt!

(#104359) Nicotin


Nicotin
kezdő

Sziasztok!, lenne egy olyan kérdésem hogy windows 10 enterpriset is ingyen lehet frissiteni ? 1809 ről 1903 pl?
Mint egy w10 pronál ? Tudom ezt céges környezetben használják csak kíváncsi volnék.

(#104360) Döglött Róka válasza Nicotin (#104359) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Igen.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#104361) kezo0 válasza fireman123 (#104259) üzenetére


kezo0
addikt

Szia, a buborékos screensavert illető probléma engem is zavart, ezért én vettem a fáradságot, és beregisztráltam a cigam által megadott oldalra (neki köszi a linket!), és letöltöttem azt a kis fájlt, ami elvileg megoldja ezt. Ha priviben adsz nekem egy címet, szívesen elküldöm.
Jól el lehet játszogatni a buborékok méretével és átlátszóságával (amelyek ha nem átlátszóak, akkor inkább színes golyókként jelennek meg a képernyőn), DE! A hátteret pont hiába állítod be átlátszónak, és a „teszt” futtatásakor tényleg úgy is működik, ahogy kell (tehát az ide-oda pattogó buborékok mögött látszódik a képernyő eredeti tartalma), akkor, amikor a megadott idő után ténylegesen elindul a képernyőpihentető, sajnos egyszínűre vált a háttér. Tehát az átlátszóság csak a teszt során működik, a screensaver időzített futásakor már nem... És ez így van már a Windows 8 óta, szóval valami mélyebben rejtőző probléma ez, amit ez a tweak sem old meg.
Ettől függetlenül szívesen elküldöm neked a letöltött file-t, ha érdekel, mert a többi beállítás, ami nem elérhető az alap Win10-es screensaver beállító felületen, az mind működik.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#104362) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok! Remélem jó helyre fordulok a problémámmal. Olyan anomália jelentkezik, hogy játék után ha kilépek "szétesik"az egerem. Már újraraktam a windowst is. Eredeti home verzió Ms-ről letöltve. A képen látható 2 kis színes valami ilyenkor a kurzorom. Lenne valami ötletetek? Azt sem tudom, hogyan keressek erre rá :W Bocsi, hogy úgy fényképeztem, de print screenen nem látszódik.
Ui.: Annyit még hozzátennék, hogy nem játékspecifikus. Szinte az összes játékom után előjön és restart után elmúlik.

[ Szerkesztve ]

(#104363) Atish19 válasza Atish19 (#104362) üzenetére


Atish19
őstag

Közben fórumokat bújva meg is találtam a problémát. Nem Windows eredetű. NVidia driver gond. G-sync kikapcsolásával megszűnt.

[ Szerkesztve ]

(#104364) JamesHun válasza EkSYS (#103959) üzenetére


JamesHun
addikt

tipikus driver gond
céges gépen kb 2 hónapig ezzel szívtam minden reggel mire Acer kiadta végre a jó drivert

SeriesX: JamesSHun

(#104365) Core2duo6600 válasza #53667584 (#104325) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én úgy csináltam, hogy fogtam egy virtual boxot, majd azon belül csináltam egy virtuális gépet, vhd lemez típussal, ez fontos.
Telepítő indítását követően, amikor adatokat tért, akkor adtam neki egy ctrl + shift f3 -at, ezzel belépett az audit módba.
Feltettem minden olyan programot, ami nem egyedi, ha szükséges volt, ujraindítóttam ugyanide tértem vissza.

Amikor minden a helyére került, akkor a lemezkarbantatóval egy írtás,
majd következett a "generalize" folyamat, figyelve arra, hogy a virtiális gép ne bootoljon többé.

Majd felcsatoltam a vhd ét .

Majd a dism segítségével (/capture-image) csináltam egy wim file-t

A media creation tool által létrehozott pendrive on, kicseréltem, az install wim et, az általam készítettre, és végig telepítettem a gépeket.

Azóta tovább fejlesztettem a telepítőt, és belepakoltam a külünbüző területeknek megfelelő telepítőt, boot után lehet választani.

Ettől egyszerűbb nincs szerintem, a klónozást nem javasolnám, lévén, ott nem történik meg a fent említett általánosítás.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#104366) Sn00k


Sn00k
veterán

Sziasztok,

[kép] Valaki megtudná mondani az (OEM (fenntartva) az micsoda pontosan? Lehet törölni? Most szeretném a C-ét 110 GB partíciót újra formázni, és nem tudom , hogy ez a rendszerhez tartozik-e vagy sem. A többi meghajtót nem akarom piszkálni.

A 100 MG, a 110 GB és a 843 OEM ezeket törölhetem és újra formázhatom, anélkül hogy a másik kettőnél gond lenne?

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#104367) Taci válasza Sn00k (#104366) üzenetére


Taci
addikt

Szia!

Az OEM az maga a gyártó (Original Equipment Manufacturer), tehát ha pl. ez egy Lenovo gép, akkor a gyártó által létrehozott (és fenntartott) partícióról van szó, ami vagy a rendszerfájlokat tartalmazza, vagy drivereket, utility-kat, vagy esetleg valamilyen backup-helyként volt/van definiálva (gyártója válogatja, ki-mire használja).
Mivel te saját magad szeretnéd a rendszert újratelepíteni, és nem a géppel kapott rendszert használni, így erre sem lesz szükséged, nyugodtan törölheted és felhasználhatod.

(#104368) Doky586 válasza Sn00k (#104366) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Csak töröld a partíciókat. Ne hozz létre újat.

(#104369) cigam válasza Sn00k (#104366) üzenetére


cigam
félisten

A törlés elött azért készíts egy mentést róluk, mert az később még jól jöhet. Nem értem miért kell a recovery partíciókat nyom nélkül elpusztítani. Én pl. mindig is hiányoltam amikor használt gépet vettem. Legalább készítsd el a recovery DVD-ket (ha ad rá lehetőséget).

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#104370) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali.
Segítsetek légyszíves, mert már lassan frontin kell. :DDD
Van egy régebbi gép, 1 TB HDD, E5200 proci, 4 GB RAM, Asrock G41M VS3 lap.
Eredeti win10 pro 64bit-et szeretnék feltenni rá.
Ennyit vagy 10 éve nem cumiztam. BIOS frissítés is volt...
A baj az, hogy partícionalas, telepítés után ugye ujraindul. Felkeszules... Eszközök előkészítése résznél valamiért lekapcsol az USB. Bill és egér nélkül nem tudom végigcsinalni.

Tehát itt már inaktív az egér és a billentyűzet is...

BIOS beállítások, hátha ott van elcseszve valami:
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

Linkesitve tettem be. Köszönöm.

(#104371) #04441088 válasza #04441088 (#104370) üzenetére


#04441088
törölt tag

Kiprobaltam mindent, de semmi...
Telepítés közben partícionalasnal meg van usb, utána amikor kellene nincs. :DDD

(#104372) pendre54 válasza #04441088 (#104370) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
A BIOS beállításokhoz nem igazán tudok hozzászólni, hogy az lehet-e a probléma oka, de lenne egy másik javaslatom. A régebbi alaplapokon jó eséllyel van PS/2-es csati, meg kellene azzal próbálni. Pár éve én is így jártam, igaz akkor még Win 7 telepítés volt, hogy egyszerűen a telepítés legelején se az egér, se a billentyűzet nem működött, a PS/2-be csatlakoztatva akár az egér, akár a billentyűzet rögtön működött.
Persze kellenek ilyen cuccok:

Ami még lényeges, hogy a PS/2 csati használatakor a BIOS-ban, a Fast Boot legyen engedélyezve, mert csak abban az esetben működik.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#104373) Lauda válasza #04441088 (#104371) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem valami driver gondja lesz. Milyen winfost tettél rá? Dugj rá ps2 billentyűzetet és úgy hátha tovább megy. Később mikor már csatlakozik a hálózathoz és bedugod az usb bill-t, talán szed le megfelelő drivert. Tudom, hogy próbáltad átalakítóval, de egy sima ps2-es billel próbáld, aminek eleve olyan a dugója.

[ Szerkesztve ]

(#104374) daninet


daninet
veterán

Sziasztok

nem teljesen értem win10 felhasználó kezelését. Bejelentkeztem MS fiókkal, a saját email cimem a felhasználónév. Rendszergazda vagyok a gépen.
Most feladat ütemezőt akarom használni és nem tudom elmenteni a feladatot, mert rossz a login?
Azt írja én DESKTOP-OH114JF/danin felhasználó vagyok (eddig úgy tudtam a teljes email cimem a felhasználónevem)
Az MS login-t semmilyen formában nem fogadja el :F

nem értem :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#104375) Oldman2 válasza Oldman2 (#103975) üzenetére


Oldman2
veterán

Túl vagyok a gépcserén...

Az "ócsón vett" licence természetesen nem volt átvihető az új alaplapra...

Egy ideig regelés nélkül használom a 1903-18362.295-öt.

Ami ettől függetlenül ez idáig fura, hogy nincs benne gyorsindítás kikapcsolási lehetőség.

(#104376) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Win10 esemen tegnap megjelent egy 8GB meghajtó: portable base layer
Ez mi a szösz?

[ Szerkesztve ]

(#104377) Döglött Róka válasza Lauda (#104373) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Egy 8 éves alaplapról beszélünk:
https://www.asrock.com/mb/Intel/G41M-VS3%20R2.0/#Specification

2013ban lejárt a supportja. Windows 10 2015-ben jelent meg. Megint az OS a hülye nyilván :D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#104378) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Megoldható a Win10-en a programok korlátozása több fiókos rendszernél?
Pl én használok egy cloud app-ot (nem az onedrive), akkor a többi felhasználó ne lássa.
Köszi!

(#104379) #04441088


#04441088
törölt tag

Ha hazaerek megprobalom átalakítóval és sima ps2es bill, eger komboval is. Volt már nálam ennél régebbi gép is, azokra hiba nélkül felment a Windows 10...
Ha ennyire nulla lenne a supportja, akkor boot közben és utána még 15-20 mpig miért működik az USB? Miért csak utána kapcsol le..?

(#104380) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Most éppen itthon dolgoztam, és ebéd közben felnyomott a laptopom egy biztonsági updatet (win10 pro, KB4512508). Mire visszajöttem fel is ment, de eltűnt a nvidia control panel. Megpróbáltam újratenni, de nem kompatibilis a jelenlegi win verzióval, és sehogy nem engedi feltenni. Nvidia azt írta, hogy frissítsd a windowst, de az most legfrissebben van.
A win update alatt meg nem látok rollback funkciót, pedig úgy emlékeztem, hogy van.

Hogy lehet a lehető leggyorsabban ezt megoldani? Szükségem lenne rá, mert Unity, és régi integrált grafika nem nagy barátok..

ui.: még annyit hozzátennék, hogy nem csak a controll panel tűnt el hanem kompletten nem érzékeli a videókártyát, szóval a driver az kuka

[ Szerkesztve ]

(#104381) Lauda válasza Döglött Róka (#104377) üzenetére


Lauda
félisten

Semmit sem jelent. Az asus p6t deluxe v2-m nézd meg mikori lap. Annak vagy 8 éve lejárt a supportja, mégis hibátlanul működött rajta minden.

Megint az OS a hülye nyilván :D

Erre nem tudom mit mondjak, mivel én nem írtam ilyet.

(#104382) -Faceless- válasza -Faceless- (#104380) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nem érdekes megoldódott. A windows csodás ki-, bekapcsolás feature-jének egymás után háromszori használata mágikusan rendbe rakja még a driver hibákat is. :W

(még ilyen ipari hulladékot, mint a win 10 manapság nem látott még a föld)

(#104383) sz.j válasza Lauda (#104381) üzenetére


sz.j
nagyúr

Így van. :K
Az egyik gépemen egy ősrégi Gigabyte P35-DS4 alaplapon fut a win 10 (igaz kicsit lassabban mint az újabb hardvereken) és gond egy szál se.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#104384) Lauda válasza sz.j (#104383) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam i7-es proci (920) és 12gb ram mellett ment mint a villám. Csak valamiért megtetszett a dell optiplex és most átálltam i5 4590-re és 16gb ramra. :D

(#104385) King Unique válasza Sn00k (#104366) üzenetére


King Unique
titán

Újabban a W10 telepítésénél, meg a funkciófrissítés után létrehozott, vagy megnövelt méretű helyreállítási partíció (WinRE) is OEM-partíció néven fut. Vagyis nem feltétlen a hardvergyártóhoz és az előtelepített rendszerhez van köze, meg azok általában amúgy is nagyobb méretűek szoktak lenni. Tehát ha az előbbi, akkor pláne törölheted, sőt kellene is egy clean install esetében, ha az utóbbi és nincsen rá szükséged, akkor szintén. Formázni pedig nem feltétlen szükséges utána, elég ha ki van jelölve a szabad terület telepítési célnak és mehet a tovább. De lehet az előbbit is, az "Új" opcióra kattintva létrehozni a rendszernek a szükséges partíciókat és utána kijelölni a C-nek valót, majd tovább. Az utóbbinál akkor az is látszani fog, hogy a megfelelő lemezen jöttek-e létre a rendszer számára fenntartott kicsi partíciók. Vagy másik lehetőség a többi meghajtót a telepítés idejére fizikálisan leválasztani (lehúzni), amivel egyrészt eleve kizárható, hogy a rendszer számára fenntartott partíciók másik lemezre kerüljenek, másrészt a véletlen törlés lehetősége is.

[ Szerkesztve ]

(#104386) Döglött Róka válasza Lauda (#104381) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A winfosozás elég volt :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#104387) Lauda válasza Döglött Róka (#104386) üzenetére


Lauda
félisten

Már a win7 idejében is winfosoztam, mikor semmi bajom nem volt vele és most a 10-zel sincs. Nincs emögött semmi negatívum részemről. ;)

(#104388) Ablakos


Ablakos
őstag

A működésben nincs eltérés, csak érdekel, hogy a képen látható G meghajtó, miért nem úgy jelenik meg, mint a többi?

A lemezkezelőben semmilyen különbséget nem látok a többi meghajtóhoz képest. (kb 25%-os telítettség)

[ Szerkesztve ]

(#104389) King Unique válasza lanszelot (#104376) üzenetére


King Unique
titán

Az aktuális 1903-as verziónál vagy a tiszta telepítéskor lefoglalt rendszer számára fenntartott területhez, vagy inkább a szintén ebben a verzióban megjelent Windows Sandbox funkcióhoz lehet köze, legalábbis ezen és ezen cikkek alapján. Ha nálad az utóbbi engedélyezve van, akkor nem meglepő.

(#104388) Ablakos:
Ahhoz azért nem ártana tudni, hogy pontosan mi a G meghajtó. A HDS a fájlkezelőben rendszerint a helyi lemezeknél módosítja így a meghajtóikont, ellenben a cserélhető lemezeknél (pl. pendrive-ok) nem, meg azoknál rendszerint amúgy sem támogatott a SMART stb.

[ Szerkesztve ]

(#104390) atika88


atika88
senior tag

Sziaszok!

Hol lehet Windows 10 Pro alatt beállítani, hogy ne kérje a bejelentkező ablak a Microsoft-fiók jelszóm? Se semmilyen más egyéb jelszót. 24Hba megy a gépem, de a hócipőm ki van már, hogy minden ujraindulás, alvás, képernyővédő stb után írhatom be :U

Köszönöm a segítséget!

(#104391) zzola válasza atika88 (#104390) üzenetére


zzola
félisten

Ha 0-24 megy a géped, akkor hogy van alvás?
Kapcsold ki az opciót és nem lesz alvás meg képernyőkímélő sem.
Saját érdekedben ne kapcsold ki a jelszót.

(#104392) Core2duo6600 válasza #04441088 (#104371) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Próbáld másik csatolóba dugni.
A lap manuálja írja azokat a portokat amik az északi hid / chipset által kezeltek, ezek driver nélkül is mennek.
Asus lapokon rendszerint a lan port alatti / felettiek ezek, ha a lap fekszik az asztalon.

(#104377) Döglött Róka
Attól az egérnek meg a billnek még kellene mennie.

(#104378) jackal79

Igen, a többi felhasználónak elveszed a jogát, ha van az adott program mappájára.

(#104391) zzola
Ha helyi fiókot használsz akkor van arra lehetőség, hogy ne kérje a képernyő elment aludni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#104393) lanszelot válasza King Unique (#104389) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Igen, a sandbox az, de nem indul a sandbox. Bele estem a hibakód listába, majd javítják.

(#104394) Geth válasza Lauda (#104387) üzenetére


Geth
addikt

Nincs ezzel gond, én is ismerek olyat aki nem tudott kinőni ebből :)

(#104395) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok a Defendert hogy lehet végleg kikapcsolni? Vannak dolgok amiket letöröl csak úgy magától pedig nem is illegálisak.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#104399) TRob1 válasza nesh_019 (#104395) üzenetére


TRob1
veterán

Aham, és a számlád is csapolja, és a villanyt is felkapcsolva hagyja...

¤ R'n'R ¤

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.