Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104451) Kékes525 válasza zzola (#104450) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt nézd meg: (#104449) Kékes525. Később szerkesztettem a hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#104452) zzola válasza Kékes525 (#104451) üzenetére


zzola
félisten

Kösz.
Egyelőre egyik sem nyújtott megoldást!
Este még ránézek!
:R

(#104453) egykori


egykori
őstag

Üdv, a W10 nemrégiben frissült 1903-ra, és azóta 13 mp kell a rendszernek egy fájlról indított excel vagy word dokumentum megnyitásához. A frissítést megelőzően erre 2-3 mp is elég volt. A gépemben SSD van.
Más is tapasztalt hasonló változást, vagy csak nálam lassult így be a megnyitás. Talán valamilyen biztonsági ellenőrzést újítottak be?

(#104454) #93794560 válasza egykori (#104453) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam semmi ilyesmi nem történik, pedig már jó ideje fenn van a 1903-as.

(#104455) #04441088


#04441088
törölt tag

Na meglett a megoldás erre a régi alaplapos telepítés közben USB-s nem működő dologra.
Feltettem Win 8.1-et, aztán lefrissitettem 10-re. Igaz volt vagy 2,5-3 óra az egész művelet, de most működik szépen.

(#104456) egykori válasza #93794560 (#104454) üzenetére


egykori
őstag

Köszönöm, akkor ez valószínűleg egyéni probléma lesz.

(#104457) Ricsi.M


Ricsi.M
tag

Sziasztok!

Lenovo desktop PC-ről lenne szó. Előtelepített Windows 10 Pro van rajta (BIOS OEM licences). Windows 7 kellene rá mindenképpen. Olvastam, hogy lehet downgradelni, és az aktiválásnál bármilyen Windows 7 Pro kulcsot megadni neki. Ez valóban működik? Én próbáltam neten keresni hozzá egy csomó kulcsot, de egyiket sem fogadta el, hibával kidobott az aktiválásból, aminél pedig nem volt hiba, ott azt írta, hogy a Microsoft letiltotta az adott kulcsot. Automata telefonnál pedig bediktálva neki a telepítési azonosítót, ott is a végén hibába ütközik és bemondja, hogy nem sikerült neki.

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#104458) Egon


Egon
nagyúr

Az miért lehet, hogy ha beállítok egy háttérképet, az ikonok árnyékot kapnak, amit nem bírok kikapcsolni, hiába szedem ki a pipát a "Vetett árnyék az asztal ikoncímkéin" pontban? Hogy lehetne kikapcsolni az árnyékolást?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#104459) #53667584 válasza Ricsi.M (#104457) üzenetére


#53667584
törölt tag

Csak kíváncsiságból kérdezem, mi az oka, hogy mindenképp 7 kell rá?

(#104460) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok!
Mivel válasz nem érkezett, ezért mégegyszer nekifutok.
Többfelhasználós rendszernél, hogy tudok a programoknak jogosultságot adni?
Köszi

(#104461) Ricsi.M válasza #53667584 (#104459) üzenetére


Ricsi.M
tag

Magyar egészségügy, soros porttal dolgozó, röntgengép... az utolsó OS amivel együtt működött hibátlanul Win7...

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#104462) Milkoo


Milkoo
csendes tag

Sziasztok!
Egy SSD került pluszban a gépbe. (Lemez 3.). A (Lemez 1. C.) Win10 át lett rá klónozva a Macrium Reflect programmal 100GB-ra megnövelt helyre, ez lett a (Lemez3. K.), Mi módon tudom erről elindítani a Win10-et? , ha a többi lemez is meg lesz tartva?
Jelen pillanatban inneni nem tudok rendszert indítani. Talán a kötetnek C betüt kéne adni?

Köszi: Milkoo.
[kép]

(#104463) Dragon3000 válasza Milkoo (#104462) üzenetére


Dragon3000
veterán

A gép indításánál be kell lépni a biosba és a boot sorrenden változtatni, első helyre az ssd-t kell állítani.

(#104464) Milkoo válasza Dragon3000 (#104463) üzenetére


Milkoo
csendes tag

Szia Dragon3000 !

Sajnos így sem sikerül.
[kép]

A BIOS-ban beállítottam az elsődleges lemeznek, majd utána a bootolási sorrendben elsőnek is vettem.
Egyébként a gép Grub2- vel indul, ugyanis van a Lemez0-án egy Linux Mint, il. a Lemez2-ön egy Win7 is.

Mit tudok még esetleg tenni?

Köszi: Milkoo.

(#104465) #53667584 válasza Ricsi.M (#104461) üzenetére


#53667584
törölt tag

Ha Windows 10-zel volt vásárolva a PC nem hiszem, hogy megoldható a downgrade Windows 7 kulcs nélkül.

(#104466) lanszelot válasza Milkoo (#104464) üzenetére


lanszelot
addikt

Be kell allitani a Grub2 ben. Ezert nem indul onnan.

(#104467) cigam válasza jackal79 (#104460) üzenetére


cigam
félisten

A jogosultság fülön?! Jobklikk az exe-n, és tiltólistára teszed azokat, akik nem futtathatják. Amúgy meg n+1 szülői felügyelet alkalmas rá, hogy bizonyos dolgokat/programokat engedjen, vagy tiltson. Adott esetben akár a beépített is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#104468) Milkoo válasza lanszelot (#104466) üzenetére


Milkoo
csendes tag

Köszi lanszelot!

Akkor valahogy ez irányban indulok el. Ha esetleg a megoldás mikéntjét nagy vonalakban leírnád, nagyon hálás lennék.

Köszi: Milkoo,

(#104469) King Unique válasza Milkoo (#104462) üzenetére


King Unique
titán

Ha a GRUB az alapértelmezett bootloader, akkor azt kellene frissíteni (pl. sudo update-grub paranccsal), hogy minden lemezt és OS-t megtaláljon. Vagy ha az nem elég, akkor megpróbálni manuálisan hozzáadni az SSD-n lévő W10-et, ha a BIOS-ban a boot sorrend átállítása, az SSD kiválasztása nem elég. Viszont ez már nem éppen ennek a topiknak a témája, az ügyben inkább a megfelelő linuxos topikban kellene érdeklődni.
Vagy másik megoldásként a Windows rendszerbetöltőjét alapértelmezetté tenni pl. a telepítőről futtatva egy javítást, meg akár a Macrium Reflect WinPE változata is tudja a bootolási problémákat javítani. De az csak a Windowst fogja tudni indítani, a Linuxot nem. Max. akkor, ha pl. EasyBCD, vagy egyéb hasonló megoldással van hozzáadva.

Egyébként az látszik, hogy BIOS/MBR telepítés lehet mind, de az annál normál esetben létrejött 100-5xx MB körüli rendszer számára fenntartott partíció egyik Windowsnál sincsen... Működhet akár anélkül is, de akkor a C-nek általában aktívnak kell lennie, mint pl. a lemez 0 és 2 esetében, ellenben a lemez 3-nál nem az. Meg itt tovább bonyolítja a helyzetet a több, egymástól eltérő OS is.

[ Szerkesztve ]

(#104470) zzola válasza Kékes525 (#104451) üzenetére


zzola
félisten

A link alatti módszerek nem hoztak eredményt!
Letöröltem a OD-ot és nem a store-ból telepítettem hanem a MS oldaláról.
Így jó lett!
Érdekes...

(#104471) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Pár napja konfigcserém volt, ami állt egy 9-dik generációs i7 9700-es prociból, egy Asus Prime Z390-A-as alaplapból, meg 16 GB DDR4-es memóriából.
A kérdésem arra irányulna, hogy az alaplapi driverek között ott figyel ez a bizonyos Intel Engine Management Interface, és ezt most kötelező telepíteni, vagy hagyjam a fenébe? A normál Win 10 működést érinti ez bármilyen szinten is? Ugye, ha jól tudom, ezek a biztonsági problémák is ehhez voltak visszavezethetők, szóval ha nem muszáj, akkor hanyagolnám.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#104472) Milkoo válasza King Unique (#104469) üzenetére


Milkoo
csendes tag

Köszönöm King Unique!

Igen, mindegyik telepítés BIOS/MBR típusú. A hiányzó 100-5xx MB körüli rendszer számára fenntartott partíciók eddig sem voltak, de az Op. rendszerek kifogástalanul működnek így is.
Tanácsodra átnézek a Linuxos topikba is további hasznos infókért.

Még egyszer köszönöm: Milkoo.

(#104473) Troy.


Troy.
addikt

Hello!

Volt valami frissítés a napokban, ami elállította a háttérképet illetve a témát. Szeretném visszaállítani, de inaktív mindkettő (plusz ezt írja: "A beállítások némelyikét a szervezet elrejti vagy kezeli.")

Erre valami ötlet?

.

(#104474) #86564352 válasza Troy. (#104473) üzenetére


#86564352
törölt tag

Úgy se engedi simán a képre jobb klikk a fájlkezelőben és beállítás háttérként? Képnéző progiból?
(A Win10 aktivációja rendben van?)

(#104475) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Kicsit önálló életre kelt a WIN-em és szeretném megzabolázni. Azt csinálja egy ideje, hogy ha 2-3 hétig nem használok egy alkalmazást akkor letörli az mindenféle figyelmeztetés nélkül.

Most pl a MadMaxel szerettem volna játszani erre amikor rákattintok akkor a telepítést kínálja fel. Bár igaz főleg a Steam-es játékoknál csinálja ezt. Valami tipp?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#104476) cigam válasza Troy. (#104473) üzenetére


cigam
félisten

Céges gép? Melyik kiadás fut rajt?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#104477) gordonfreemN válasza cigam (#104476) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Lehet tudni, hogy ez mit jelent pontosan? Mik a következményei ennek az üzenetnek? Újra kell telepítenem a rendszert?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#104478) Cs1csó válasza gordonfreemN (#104477) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gondolom a 1803-as build van fenn a gépeden aminek lejárt a támogatása ezért frissítened kellene, a legújabb a 1903-as build. Ha az "Újraindítás most" opcióra kattintasz akkor települni fog a legfrissebb build.

Mivel még augusztus van ezért novemberig még van némi idő tehát el is halaszthatod.

[ Szerkesztve ]

(#104479) Doky586 válasza gordonfreemN (#104477) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem frissíted unsupported lesz mint az XP. Több biztonsági frissítést se kapsz.

(#104480) hhgygy válasza Ricsi.M (#104461) üzenetére


hhgygy
senior tag

Egészségügy, ajjaj. Kb 3000 forint egy W7 licenc.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#104481) Sátán44


Sátán44
addikt

Az új build-nél a gépház megnyitásakor felvillan, majd el is tűnik. Kerülő úton megnyílik pl start menüből indítva a windows update-t. Van erre megoldás újratelepítés nélkül? Minden frissítés naprakész.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#104482) Doky586 válasza Ricsi.M (#104461) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább megkeresni miért nem tetszik neki a w10..
Használok én is 10 alatt soros portot. Inkább a hamis usb-soros átalakítók miatt kell drivereket vadászni, az igazi termékek jól működnek. Vagy még ott van ma is minden asztali gépben a fizikai soros port az alaplapi tüskesoron..

(#104483) A.M.D.


A.M.D.
csendes tag

Üdv. Segítséget szeretnék kérni, hátha valaki találkozott ilyen problémával.
Van egy HP 650-es laptopom, amihez hivatalos windows 7 tartozik. Le lett frissítve Windows 10-re, egész pontosan a 1709-es verzióra, amivel működött is. Amikor viszont a 1803-ast rakta fel, akkor már a telepítés utolsó részében újraindul. Próbáltam leszedni olyan windowst amibe integrálva van a 1803, de azzal is csak ugyanaddíg jut el. Biosba nincs sok lehetőségem állogatni, az F.39-es verzio van, de frissebb nincs hozzá. A Factory installed OS-nél be van írva a windows 7. A legacy Supportnál ír olyat, hogy engedélyezve CSM kompatibilis mód Windows 7-ig, tiltvan pedig UEFI mód windows 8 vagy újabb. Ha viszont letiltom, akkor nem látja a hdd-t, sem az usb amiről bootolnám a telepítőt.
Ha valaki tud akkor pls help.
Thx.

(#104484) Cs1csó válasza A.M.D. (#104483) üzenetére


Cs1csó
félisten

A 1903-as Windows 10 build-et próbáltad már, nekem egy 2007-es notin és egy ismerősöm kb. 2003-as PC-jén is fut.

Sátán44

Nekem is volt már ilyen, de akkor az AlKALMAZÁSOK rész nem indult ha arra kattintottam a gépházon belül akkor összeomlott mint kiderült az első almenüvel volt a gond az ALKALMAZÁSOK ÉS SZOLGÁLTATÁSOKKAL.

Start menü jobb klikk és kattints legfelül az alkalmazások és szolgáltatásokra ha ott bejön akkor nem ez volt a gond.

VOlt olyan is, hogy megjavult kellett neki egy gép restart vagy egy karbantartás lefutása passz.

[ Szerkesztve ]

(#104485) A.M.D. válasza Cs1csó (#104484) üzenetére


A.M.D.
csendes tag

Sajnos a 1903-as verzióval is folyamatosan újraindul.

Egyéb ötlet?

(#104486) Sub-ZeRo válasza A.M.D. (#104485) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor vagy maradsz 1709-cen, vagy windows 7. Sajnos a 1803-ban lettek újítások, amit már lehet a laptop nem szeret, azért indul újra.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#104487) Taci válasza A.M.D. (#104483) üzenetére


Taci
addikt

Milyen típus pontosan? G1, G2 ... G5?
BIOS-ban Boot menüben mi van beállítva? Legacy, UEFI, mindkettő? Esetleg megpróbálhatod az új Win10-nél csak direktben UEFI-re állítani.

(#104488) A.M.D. válasza Taci (#104487) üzenetére


A.M.D.
csendes tag

(#104489) A.M.D. válasza Taci (#104487) üzenetére


A.M.D.
csendes tag

Ha a Legacy Supportot lezárom, akkor nem ismeri fel a hdd-t. A secure boot-ot nem is tudom változtatni.

(#104490) Taci válasza A.M.D. (#104489) üzenetére


Taci
addikt

A HP oldala szerint amúgy működnie kellene (nem írtam, melyik generációs 650-ed van, de mindre azt írja, hogy "Compatible Driver Support"):

https://support.hp.com/bg-en/document/c05195282

HP Products Tested with Windows 10 --> Business notebooks, desktops, and workstations --> Lenti táblázatban a géped típusa

Próbáltad már USB Stick-ről vagy akár DVD-ről is telepíteni? Vagy csak simán frissítésként Windows-on belülről?

(#104491) A.M.D. válasza Taci (#104490) üzenetére


A.M.D.
csendes tag

Felteszek egy MSDN Windows x64 -et, ami tökéletesen működik. Elkezd frissíteni, és amint felmenne a 1803, vagy a 1903 még be se jelentkezik a windowsba már újra is indul. A biosba a legacy supportnál azt írj, hogy enable - akkor windows 7 / windows vista, ha disable, akkor windows 8 vagy újabb. a gond hogy kikapcsolva nem látja se a hdd-t, se az usb-t. Már msáik pendrive is volt próbálva, meg hdd-ről is próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#104492) Taci válasza A.M.D. (#104491) üzenetére


Taci
addikt

Keress itt rá az előző hozzászólásokban, hogy "Rufus" [link] . Előtted is volt már ilyen probléma [link] és megoldás [link] is. Talán ez az MBR <-> GPT kapcsoló lesz a megoldás a te problémádra is.

(#104493) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!

Van-e bármi odafigyelős dolog, ha fix configon belül SATA-s ssd-ről, új NVMe-s ssd-re lenne klónozva a rendszer? Vagy csak max egy resit kér, és meg van oldva...?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#104494) A.M.D. válasza Taci (#104492) üzenetére


A.M.D.
csendes tag

Nem a telepítéssel van problémám. Ha a rufusszal GPT -be rakom, akkor alapból kapom a hibaüzenetet, hogy a bios lagcy modban van, és hogy a partíciók MBR.
Ha MBR-re állítom, akkor fut a telepítő, de csak a 1703-ig tudom feltenni, addíg megy, ha frisebbet akarok, vagy épp letölti, és telepítí, akkor még mielőtt windows bejelentkezésig jutnék, fogja magát és újra indul... why??????

(#104495) Sátán44 válasza Cs1csó (#104484) üzenetére


Sátán44
addikt

Találtam egy ilyet, ezt szerdán megpróbálom. Gépház nem működik, csak felvillan

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#104496) Taci válasza A.M.D. (#104494) üzenetére


Taci
addikt

Az Eseménynaplót nézd meg, hátha van hasznos bejegyzés az újraindulás okáról.

(#104497) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok!
3 user használja a Windows 10 home-ot és az volt a terv, hogy rajtam kívül 2 fél ne érjen el minden alkalmazást. Sikerült is a jogosultságokon módosítanom, viszont én sem érem el. Nekem rendszergazdai jogosultságom van.
Van lehetőség vhogy visszaállítani?

Köszi!

(#104498) lanszelot válasza Sátán44 (#104495) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Macrium reflect -et ajanlottátok a hdd - ssd klonozásra. De az Windows 10 hez nem jó.
Az csak XP, Vista, 7 hez jó.
Ezért nem sikerült klónoznom.
Esetleg másik progi?

(#104499) Doky586 válasza lanszelot (#104498) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

:Y

(#104500) Dragon3000 válasza lanszelot (#104498) üzenetére


Dragon3000
veterán

Miért ne lenne jó windows 10-hez, párszor már használtam és gond nélkül sikerült.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.