Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98251) dragon1993


dragon1993
őstag

Netplusz S mellé tudok rendelni Domino netet?

(#98252) dptrsk válasza dragon1993 (#98251) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Netplusz helyett tudsz rendelni.

(#98253) 4Grider válasza dptrsk (#98252) üzenetére


4Grider
nagyúr

Maratont sem tud?

(#98254) dragon1993 válasza 4Grider (#98253) üzenetére


dragon1993
őstag

Maratont tudok, azt próbáltam.

Külföldre megyek és érdekelt volna a promo adatforgalom, de akkor veszek egy új simet.
A NetPlusz S kell, a korlátlan böngészés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#98255) Soulfly842 válasza dragon1993 (#98254) üzenetére


Soulfly842
addikt

Gyanú helytálló: mindenképpen új sim akkor. Le ne vágják a régi tematikus opciót valahogy... célszerű nem bántani semmivel :)

(#98256) viktorhu válasza kali (#98249) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, mindenképpen a gyártó adja a firmware-t, de a szolgáltatóktól kell egyedileg megkapnia hozzá a beállításokat - ezt nem lehet manuálisan beállítani, mint az APN-eket. Majd talán idővel kiszivárognak a beállítások, és lesznek olyan custom romok, amikben a felhasználó be tudja ezeket állítani, meg a megszerzett infók alapján a kínaiak is beteszik majd a telefonjaikba az adatokat, de ezzel már a nyilvános APN-eknél is szokott probléma lenni. Láttam már videóban másodvonalbeli kínai telefont VOLTE logóval telefonálni németországban, szóval biztosan elindul ez is, de első körben szerintem a nagyok között zajlik a játék (nagy gyártó, akit a szolgáltató megkeres, vagy nagy piac, ahol a kisebb gyártónak is megéri utána járni).

(#98257) Soulfly842 válasza viktorhu (#98256) üzenetére


Soulfly842
addikt

Naiv utópia ez. Túl sok paramétert tudnak a felhasználó által használt telefonról, ahhoz képest amit te gondolsz :) Egyszerű paraméterekkel ezek nem megkerülhetőek. Az egyszerűen a szolgáltatón múlik, hogy milyen gyártót preferál és milyet nem... Amivel nincs olyan előrehaladott üzleti megállapodása - mint a Samsunggal, vagy a Huawei-vel - ami nincs a szolgáltató kínálatában: az egyszerűen a látókörön kívülre szorul és a szolgáltatónak nem is érdeke, hogy 'foglalkozzon' vele, hogy az előnyöket élvezze.

Németországra, fejlett országokra is hiába mutatunk irányadó mérceként... Mo-hoz képest pl. 4G/LTE terén pl. le vannak maradva.

[ Szerkesztve ]

(#98258) kali válasza viktorhu (#98256) üzenetére


kali
legenda

Az infók megszerzése nem nehéz, de az még kevés egyelőre.

(#98259) viktorhu válasza Soulfly842 (#98257) üzenetére


viktorhu
veterán

Biztosan soha nem írtam a német mobilhálózatról "irányadó mérceként", de tény, hogy nagy piac, India meg még nagyobb, ahol sok ilyen "third party" készülékgyártó is kiharcolja magának a voltét, nálunk pedig erre még nyilván várni kell, míg sorra kerülünk.

(#98260) Soulfly842 válasza viktorhu (#98259) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem írtad, hogy irányadó mérceként, de gyakorlati példaként ez került előtérbe.

A Xiaomi részéről is - az európai nyitás előtt - India került előtérbe... Ha Európában meg tudnak állapodni a szolgáltatói szférával is és normális support brutális szerviz hálózat, profi marketing mellett eltudnak indulni (ebben még most sok a 'névleges' gyarkolat, de teljeskörű support még nincs - csak külső cég), akkor talán valami változhat, de akkor is elsősorban az újonnan forgalmazott készülékekkel történhet meg ez a 'változás' (nem a régebben forgalomban lévőkkel). Bááár.. ki tudja, hogy milyen keretmegállapodásokat írnak alá a háttérben... az aktív piaci résztvevőknek is sok tényező van, ami az ő érdekükön kívül esik. Nem egyszerű játék ez, s mi csak apró morzsák, végfelhasználók vagyunk.

(#98261) viktorhu válasza Soulfly842 (#98260) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem az lesz a megoldás, hogy a szolgáltatóknak egyre inkább érdekük lesz a volte használata, hogy ne kelljen annyi GSM és WCDMA sávszélességet fenntartani (Magyarországon a Telekom egyedül küzd még ma még a voltéval, vagyis nincs még akkora nyomás), és rá fognak jönni, hogy ez a titkolózós-egyedi megállapodásos modell erre nem a leghatékonyabb választás :)

Szerk: soha nem fogom megérteni, hogy hogy "felejthették ki" az LTE szabványból a telefonálást mint funkciót, hogy ezt miért utólag kell ilyen bonyolult módon belehackelni.

[ Szerkesztve ]

(#98262) atees válasza kali (#98232) üzenetére


atees
őstag

Ha veszek egy ilyen domino simet arra kapok plussz 10gigat, ha erre elofizetek 3290ert 4gb mobilnetért akkor az megnegyszerezodik?
Azaz lesz 27giga netem? (Bar ez mar erős lenne)
Ha ez a 4szeres net aktivalodik az csak 1 honapig jó?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#98263) Zeki válasza atees (#98262) üzenetére


Zeki
nagyúr

A négyszerezés 2 hónapig él. Ha tehát veszel simet, ott az ajándék 1GB, plusz a 10GB . Ha veszel hozzá megújulós netet, akkor az megnégyszereződik 2 hónapig. Előbb a megújulós neted fogy el, utána jön az ajándék 11GB.

(#98264) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Ha az ember egy ilyet nem kezd el elemezni, csak gyorsan vesz egyet, eszébe sem jut, hogy az extra 10GB kizárólag itthon használható fel! Persze ez nincs odaírva, de meg lehet magyarázni. :U

Van akinek ez nem egyértelmű? (rajtam kívül persze)

[ Szerkesztve ]

(#98265) atees válasza Zeki (#98263) üzenetére


atees
őstag

Mondjuk ezt nem magyarorszagon akarnam felhasznalni ( a 16gbra gondolok) akkor azzal kezdi elobb es utana itthon hasznalja a 11gn-ot?
Megyünk juliusba nyaralni, gyerekeknek pont jo lenne a 16gb, de most jun 6ig meg meg kellene vennem a plusz 10gb miatt.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#98266) dptrsk válasza ubyegon2 (#98264) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Alapvetően belföldi forgalmat árulnak az itthoni szolgáltatók, hisz itt szolgáltatnak.
Az, hogy EU-s szabályozás miatt, amit itthon kifizetsz, azt EUban is használhatóvá kell tenni számodra más kérdés szerintem. A 10 GB ajándék, így magától értetődő szerintem, hogy belföldi szolgáltató, a belföldi hálózatán biztosít belföldi adatforgalmat.

(#98267) dptrsk válasza atees (#98265) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Mindig azt az adatkeretet használja, ami előbb jár le.
Pl, ha van egy feltöltési bónuszod és egy Maraton csomagod, akkor a feltöltési bónuszt használja előbb, mert az jár le hamarabb.

(#98268) atees válasza dptrsk (#98267) üzenetére


atees
őstag

De ha nem magyarba akarom hasznalni akkor elkezdi hasznalni a 4gb-ot majd a kovetkezo 12gb-ot?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#98269) dptrsk válasza atees (#98268) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

igen, EU roaming helyzetben is azt használja előbb, ami hamarabb lejár.

(#98270) ubyegon2 válasza dptrsk (#98266) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én értem a dolgot, te nem értettél engem, mint mezei fogyasztót. (nem elemeztem, csak a fejembe volt plántálva már az EU-s használat.....etc.)

A 10 GB ajándék :F

Sorry, de erre nehéz lenne ráhúzni, hogy ajándék, a szó általános értelmében. Ez a marketing beetetés. Vevő és fogyasztó soha nem kapott és nem is fog kapni ajándékot, soha, mindenért fizet! Persze elhitetik vele, hogy valamit kap ajándékba, de csak azért, hogy megvegye a terméket vagy a szolgáltatást.

Ugye ne elemezzük a klasszikus kereskedelmi példákat? -kettőt fizet-hármat vihet. ;] A harmadikat a bolt ajándékba adta volna? :D
Csodamód az ajándékot most sem az fizette, aki adta, hanem aki kapta!

Amúgy a mostani helyzettel nincs nekem bajom, így működik a világ. Fel sem háborodtam, csak úgy megemlítettem. Van egy tény, amit a fogyasztónak egyértelművé is tehetjük vagy így, hogy ha nem figyel, akkor sorry, az akció végül is nem a vevő hasznára van kitalálva. (bocs, ha kicsit polemizáltam)

[ Szerkesztve ]

(#98271) vpanangin válasza ubyegon2 (#98264) üzenetére


vpanangin
senior tag

Érdekes. Itt pedig megemlíti:

"Extra 10 GB mobilnettel, melyet az aktiválástól számított 60 napig használhatsz fel belföldön!"

Az oldal ahonnan az idézet való:

https://www.telekom.hu/lakossagi/keszulekek/akcios-keszulekek/extra-10-gb

(#98272) ubyegon2 válasza vpanangin (#98271) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem. Az első mondatom olvastad?

Egyértelmű, hogy nem átverés, ez marketing beetetés. Célja az ilyeneknek, hogy a fogyasztók sok olyan dolgot vegyenek meg, amire abszolút nincs is szükségük. 😉
Rengetegen átnézik a multik akciós újságait és írják is össze, miket vesznek. Tudná az újság, mire van szükségem?😀
Amúgy én miért olvastam volna az akciós készülékekről? Nem akarok semmilyen készüléket venni!

[ Szerkesztve ]

(#98273) kali válasza vpanangin (#98271) üzenetére


kali
legenda

Itt meg nagybetűkkel írják: Link

[ Szerkesztve ]

(#98274) ubyegon2 válasza kali (#98273) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Biztosan sok helyen írják. Én emailben kaptam, amit beraktam, ott nem írják. Nem áldoztam félórát a weboldalon való nyomozásra, ez tény. ☺️ (sokan vannak ilyenek, ők az átlag fogyasztók)
Különben mindig az a vége, hogy a vevő a hülye, de kit érdekel. Fizetett? Akkor rendben, azért tartjuk! (kicsit zanzásítottam a történetet)
Ismerem a marketing pszichológiai hatásmechanizmusát, nagy okosság amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#98275) Bogyó bá' válasza ubyegon2 (#98274) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ebben mi a beetetés? Az emberek 95%-a két hónap múlva egyszerűen eldobja a 990 forintért vett SIM-jét, amit addig második kártyának betesz a telójába. Ennél olcsóbb mobilnet nem nagyon van kártyásoknak... ...én azt nem értem, ez a Telekomnak miért jó? Még a postát is ő állja hozzá.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#98276) Zeki válasza Bogyó bá' (#98275) üzenetére


Zeki
nagyúr

Statisztika javításra jó. Vagy esetleg kapsz egy olyan számot ami megtetszik és nem azt a simet dobod el.

(#98277) Bogyó bá' válasza Zeki (#98276) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én tíz perce rendeltem egyet, ha már ez a téma. Hétfőn állítólag hozzák is. megy a régi, már nem használt Lumia 650DS-embe, jó lesz mobil hotspotnak a nyár első felében a tablethez. 2 hónap múlva vehetem a következőt. A mostani Maratonomat meg megtartom az erdélyi útra.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#98278) ubyegon2 válasza Bogyó bá' (#98275) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ebben mi a beetetés? Nem pejoratívan kell érteni, de akkor maradjunk a marketing résznél....de egyébként, ha bármilyen termékhez odaírják, hogy + 20% vagy hasonló azt szerintem minden bántás nélkül lehet beetetésnek mondani.

Még a postát is ő állja hozzá. - GLS mint nagy T fogyasztó mennyit számolhat fel szerinted?

Az, hogy miért éri meg egy versenyben lévő szolgáltatónak, hogy minél több sim-kártyája kerüljön felhasználóhoz?

Mindegy, látom a kérdésem nem ment át. Gondolom soha senkiben nem merülnek fel hasonló kérdések, ha kap az arcába egy reklámot. :D

T előfizető vagyok már évtizedek óta meg amúgy is akartam egy plusz kártyát, de ettől még megemlíthetem, ha látok egy félreérthető reklám emailt, nem? ;)

(#98279) 4Grider válasza ubyegon2 (#98278) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kb. 5-600 Ft + ÁFA a GLS árainak a legalja 2 napon belüli kézbesítés, elektronikus feladás és nagy forgalom esetén.
10 GB net az plusz 1000%.
A farokméregetésnek mindig is megvolt az evolúciós haszna. Ahhoz, hogy szép mérettel lehessen kiállni, minden milliméter hosszabbítás számíthat. Nem véletlen, hogy a Vodafone meg ingyen is küld feltöltős simet (persze net és beszélgetési idő nélkül).
A Domino Fix a piacon elérhető legjobb ajánlat 1000 Ft-ért 80 perc beszélgetéssel és 1 GB egy évig felhasználható nettel. Ha ezt még meg is tolják 10 GB ajándékkal (igaz, az csak 1-2 hónapra szól), akkor meg kiemelkedően jó ajánlat. Az ilyet célszerű is reklámozni...

(#98280) ubyegon2 válasza 4Grider (#98279) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az ilyet célszerű is reklámozni...

Nyilvánvaló, nem is erről volt szó. Ismerem a Vodás-t is, nekem is jó ez a T-s, de amiket többen felhoztak, hogy bizony oda van az írva, az ebből a reklám emailből kimaradt. Ugye nyilvánvaló, hogy aki csak egy kártyát akar pluszban, az nem fogja a készülékes akciós feltételek között megtalálni a lényeget.

Kb. 5-600 Ft + ÁFA a GLS árainak a legalja 2 napon belüli kézbesítés, elektronikus feladás és nagy forgalom esetén.

Ezt kizártnak tartom, ha van közös üzleti kapcsolat, márpedig van, mert a GLS 30-asról hívott mindig melóhelyen.
Mi csak egyoldalú kapcsolatban voltunk a GLS-sel, így kb 1200.- ft volt egy 40 kilós csomag másik városba másnapra! ;)
Az ÁFA kiírását nem értem ebben az esetben, mert az indiferens.

A Domino Fix a piacon elérhető legjobb ajánlat 1000 Ft-ért 80 perc beszélgetéssel és 1 GB egy évig felhasználható nettel.

Újra leírom, hogy teljesen egyet tudok érteni ezzel. :)

[ Szerkesztve ]

(#98281) viktorhu válasza 4Grider (#98279) üzenetére


viktorhu
veterán

Gyakorlatilag alacsony díjak helyett nagy induló pakkot adnak, így aki most akar prepaid simet venni, erős a csábítás, hogy a telekomot válassza, két hónap kipróbálás után meg nem fog mindenki rohanni számot hordozni.

(#98282) viktorhu válasza ubyegon2 (#98280) üzenetére


viktorhu
veterán

Gondolod, hogy a GLS finanszírozza a Telekomot? Az miért érné meg nekik? Ez nem olyan, mint a posta, hogy amúgy is van egy csomó kézbesíteni valója a házban, itt miattad kell odamennie valakinek kocsival, vagy kisebb településeken lehet, hogy aznap a faluba is csak miattad megy el, ennek meg költsége van.

[ Szerkesztve ]

(#98283) ubyegon2 válasza viktorhu (#98282) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem kell finanszíroznia, de leírtam nálunk mennyiért dolgozott 40 kilós csomagokkal és gondolom a T-től bérelt mobilelőfizetéseikbe be van építve a szállítás. Nem tudom, csak tippelek, de érdekes lenne, ha nem lenne ebben okos üzleti megoldás. De nem érdekes, megéri nekik valamiért. Annak is megérte, aki 400 ft-os hydrofóliát küldött ingyen kicsit messzebbről, tudom, hogy ez más helyzet, de nagyban megéri ez valahogyan. Egy sim esetén meg a későbbi befolyt összegek várománya is ott van. ;)

Abba ne is menjünk bele, hogy bőven elég bevétele van egy Telekomnak, hogy költségként leírja a szállítási költséget. Ha már ennyire ebbe az irányba mentünk.

[ Szerkesztve ]

(#98284) viktorhu válasza ubyegon2 (#98283) üzenetére


viktorhu
veterán

Részvénytársaságnak nem éri meg költségekkel elrejteni a bevételt, ha ilyesmire gondoltál, mert a tőzsde nagyobbat harap, mint a nav, ha lefelé megy az árfolyam, drágább a finanszírozás, és kisebb a főnök jutalma is.

De pont arról beszéltünk, hogy megérheti nekik 500 forintot odaadni egy ügyfélért, aki utána a piac legmagasabb percdíjait kapja, ráadásul el is kérnek érte 1000 forintot.

És igen, a kínai csomag más kategória, ott a magyar postáé a veszteség, mivel a csomagok nagy része erre jön, a feladó a kínai postának fizet, amelyik egy nagy konténerben elküldi az egészet Európába, szóval a költség itt keletkezik a szétválogatással meg a kézbesítéssel, a bevétel meg Kínában,és nincs ellenoldalú forgalom, ami az itteni postákat kompenzálná.

(#98285) Vangelis válasza viktorhu (#98284) üzenetére


Vangelis
nagyúr

A királyi postánk fizet, ha innen megy csomag Kínába?

:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#98286) viktorhu válasza Vangelis (#98285) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem nagyon. A postai levelezés korában a levelek nagyjából kiegyenlítetten mentek az országok között két irányban, így az lett a postai egyezményekben, hogy az indító országé a bevétel, és akkor amit Kínába küldünk, az a magyar postáé, amit Kínából ide, az meg a kínaié. Most, hogy az egyensúly felborult, a kínai posta szinte ingyen feldolgozza a csomagokat (a fast selling platformon a logisztikai cégek maguk dolgozzák fel feladás előtt a leveleket, a posta megkapja a feldolgozott kupacot akár kész konténerben, és már mehet is a repülőre). Csak súly után van költség, darab után nem, mert nekik így mindegy, hogy 100 db. 10 grammos levelet, vagy egy darab egykilósat tolnak fel a repülőre, viszont az itteni postának nem mindegy, hogy egy vagy 100 helyre kell őket széthordania.

(#98287) tusik válasza viktorhu (#98286) üzenetére


tusik
tag

Ha van egy domino simem ami 366 napig felhasználható, és rátöltök 1500ft-t akkor 180 napra esik vissza a felhasználhatósága?
Vagy marad az eredeti 366 nap.

(#98288) viktorhu válasza tusik (#98287) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem fog csökkenni az érvényesség, amit már megkaptál pl. feltöltéssel érvényességet, azt nem veszi el.

(#98289) tusik válasza viktorhu (#98288) üzenetére


tusik
tag

:R

(#98290) Merlini válasza viktorhu (#98284) üzenetére


Merlini
tag

A nemzetközi postai egyezmény alapján a magyar posta kap pénzt a kínaiaktól.

[ Szerkesztve ]

(#98291) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

telekom.hu-n kosárba rakott tételt hogy lehet kitörölni?

"tovább a megrendeléshez" - más választási lehetőséget nem látok :U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#98292) kali válasza Motion_Blur (#98291) üzenetére


kali
legenda

Szia,

(#98293) South Velen válasza South Velen (#97564) üzenetére


South Velen
addikt

Na megjött a számla és bár a PDF részletező még nem letölthető, de kb. 2.000 Ft-tal több a fizetendő összeg...
Még 17 hó van hátra a hűségből, szal' 1 csapásra lehúztak 34.000 Ft-tal. :C

Igazán bekaphatná a telekom. :R
Még jó, hogy pont azért kötöttem meg a magenta1-et erre a csomagra, mert 2.000 Ft kedvezmény járt havonta, de most faszául elvették. Ez igen. Persze legalább dupla annyi a net. Mondjuk eddig sem használtam el a felét sem.

[ Szerkesztve ]

(#98294) ElektrikusDE válasza Motion_Blur (#98291) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Ott van az ha lejjebb görgetsz:

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#98295) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Hahó!
Számhordozás csak személyesen intézhető (feltöltőkártyásról feltöltőkártyásra)?
Illetve, ha számhordozással lennék Domino Fix-es, akkor is jár a hirdetésben szereplő 10 GB?
Köszi!

(#98296) #08205312 válasza RoSSo3 (#98295) üzenetére


#08205312
törölt tag

- számhordozásra nem jár a 10GB
- csak személyesen

(#98297) Mr.FRANK_


Mr.FRANK_
újonc

Sziasztok! A telekomnál volt korábban olyan lehetőség, hogy ki lehett kapcsolni a Hangposta és a Hivásértesítő DCF -jeit! Ebben az évben legalább 7x levették ezen beállitásokat a telekomnál, visszaálltak a levételt követő 24 óra elteltével! Az ügyfélszolgálat semmit nem tud tenni, a műszakisok pedig az informatikusokra hagyatkoznak, s én várjak türelemmel, mert a kivizsgálás folyamatban van! Volt kártyacsere, 1414 el egymillió beszélgetés, s a kérdés: miért áll visza a rendszerben egy eleve kivezett szolgáltatás a dominósok esetében amelyre eleve nem is tartanék igényt! Valaki hasonló témában nem kereste e már fel a telekomot!? Remélem nem csak nekem okoz ez problémát! Két levétel közt mindig jó volt! Mit lehet tenni szerintetek? Ja az imádság már nem segít! :(

[ Szerkesztve ]

(#98298) RoSSo3 válasza #08205312 (#98296) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Kár! Köszi a választ!

(#98299) dawez


dawez
tag

Sziasztok annyi kerdesem kenne hogy uj elofizetesem lesz a telekomnal keszulekkel egyutt, az oldal kidobott nekem egy osszeget amit ugye be kell fizetnem eloleg gyanant na es arra lennek kivancsi hogy ezen osszeg felett nem kell tobbet befizetnem igaz?

(#98300) Soulfly842 válasza dawez (#98299) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem, és azt jóváírják a havi számlázásodban (törlesztőben nem íródok jóvá, csak a számlákban).

(#98297) Mr.FRANK_

Szia!

Hívásátirányítást nem állítottál be? Milyen esetekre lenne érdekes a hívásértesítő?

VoLTE képes a telefonod? (4G-n telefonálsz?)

Csak azért, mert ha igen, akkor a VoLTE és a hívásértesítő egymást kizáró szolgáltatások. - így ha hívásban vagy, akkor sanszos, hogy foglaltság esetén pl. miért nem küld utólag.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.