Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98751) szabogabor10 válasza kchris78 (#98749) üzenetére


szabogabor10
veterán

Atomstabil nálam is a VoLTE. A flották a Telemátrix miatt nem használhatják egyelőre, azzal még nem kompatibilis.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#98752) lugosi válasza kchris78 (#98749) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bizonyos szolgáltatások a volte bevezetése óta nem működnek nálam, pl hívásvárakoztatás, foglalt SMS. Előbbi akkor sem, ha kikapcsolom a volte-t. A hiba egyértelműen a volte bevezetéséhez köthető, semmi más nem változott egyidejűleg.

(#98753) thomas77 válasza kali (#98745) üzenetére


thomas77
senior tag

Duál volte? Esetleg s9?

(#98754) daniele válasza kali (#98748) üzenetére


daniele
aktív tag

Next S díjcsomag, NetPlusz M adat.

(#98755) tsteve válasza lugosi (#98752) üzenetére


tsteve
senior tag

az sms elmaradása nem hiba hanem feature, hiszen ezt konkrétan írja a tekekom is...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#98756) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Minimális árdifferenciával már a next S-hez hasonló csomagod lenne (30as korlátlan, más irány 150 perc) 6GB adattal (ha nem társkártyás csomagod van, vagy ha van mellette otthoni szolgáltatás is). Én rákérdeznék azért ügyfélszolgálaton. Pont ilyenkor azért nem mindegy :)

[ Szerkesztve ]

(#98757) kchris78 válasza kali (#98750) üzenetére


kchris78
veterán

köszi az infót akkor várok továbbra is türelmesen :). Sokat mindenesetre nem kellene mérni a telefonáláson mert abszolút flatrate a díjcsomag - és amennyire jelezték a T-sek anno, minden üzleti előfizetőt ilyen konstrukcióba akarnak terelni, az egyszerűség (és gondolom bevétel tervezhetőség) miatt. VoLTE esetében (4Gn van kapacitás) ha a generált adatmennyiséget összevetjük (tudom nem annyira reális) egy sima adatcsomaggal (ha már IP alapú), bármilyen percdíj brutálisan túlárazott.

[ Szerkesztve ]

(#98758) kali válasza thomas77 (#98753) üzenetére


kali
legenda

Mate 10 Pro.

daniele: Akkor a díjcsomag és az adatopció teljes kerete felhasználható, annyi a különbség, hogy amíg belföldön a keret elfogyása után csak lassítás van (32 kbit/s), EU roaming helyzetben elvágják (0 kbit/s) a netet.

(#98759) hzoltan válasza bopeti98 (#98747) üzenetére


hzoltan
tag

Az előző Mix 2 és a jelenlegi Mix 2S is tudja és használja a VoLTE-t. Ha jól tudom, EU romban és Global Dev-ben alapból megy, stabil verzióban viszont tiltva van.

Ha nem aktív a szolgáltatás (ott van a menüpont, de szürke), akkor a tárcsázóba be kell írni: *#*#86583#*#* és menni fog :)

(#98760) thomas77 válasza hzoltan (#98759) üzenetére


thomas77
senior tag

A 4X-ből is kivették a kapcsolót. Az általad beírt kóddal vissza lehet varázsolni, de csak a kapcsolót. Hiába kapcsolom be, nincs volte, pedig a samsungomon megy hibátlanul, tehát a szolgáltatás aktív a kártyámon...

(#98761) kchris78 válasza thomas77 (#98760) üzenetére


kchris78
veterán

hát ennél ez már egy kicsit szofisztikáltabb egyeztetést csinál szerintem a tel és a háló között, biztos hogy háló szinten is engedélyezni kell külön minden egyes típust...

(#98762) thomas77 válasza kchris78 (#98761) üzenetére


thomas77
senior tag

Igen, ez már többször téma volt. És még sajnos nem láttam olyan xiaomit, amin menne a magyar telekom volte...

(#98763) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Egy 180 napos rendelkezésre állási idővel rendelkező vagyis domino fix sim csomagnál, melyik napra fog majd esni az adategyeztetéhez esedékes időpont, az aktiválás dátumához kapcsolódóan majd egy év múlva azon a napon, vagy a 180 napon belül a az egyenlegfeltöltési napján 1 év múlva azon a npon?
Bocs, hogyha kicsit furán lett megfogalmazva a kérdés, de ezt a részét még nem értem, mert ha domino fix extra, úgy 1 év a rendelkezésre álló idő, tehát, akkor attól a naptól számítva 1 év múlva kell adategyeztetni, ha jól sejtem, de ennél a 180 napos sima fixnél nem tudom, hogy az aktiválási dátumot figyelik vagy az utána lévő 180 napon belüli feltöltési napot?...

[ Szerkesztve ]

(#98764) 4Grider válasza Ice&Lime (#98763) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az egy évet nézik, függetlenül a feltöltések időpontjaitól. Ha fél év után hagyod lejárni, akkor tehát nem lesz adategyeztetés.

(#98765) Ice&Lime válasza 4Grider (#98764) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor ezek szerint a regtől számít az egy év?

(#98766) prozodus válasza Ice&Lime (#98765) üzenetére


prozodus
őstag

Mindig a legutolsó adategyeztetéstől egy év. Mit nem értesz még?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#98767) hzoltan válasza thomas77 (#98762) üzenetére


hzoltan
tag

Mind az előző Mix 2-es, mind a mostani Mix2S készülékemen hibátlanul működik a VoLTE. Telepítés után írtam be a kódot és egyből aktiválódott a szolgáltatás.

Tavaly kapcsoltattam be a szolgáltatást egy S8-as készülékhez, azóta aktív, azóta használom, tehát működik.

(#98768) Ice&Lime válasza prozodus (#98766) üzenetére


Ice&Lime
veterán

jó, köszi!

(#98769) OCTAMD


OCTAMD
őstag

Srácok ha van itt T-s ügyfélszolgálatos,ügyintéző stb. írjon rám privibe

Köszi

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#98770) 4Grider válasza OCTAMD (#98769) üzenetére


4Grider
nagyúr

Miért kellene írniuk? A fórumozás lényege pont nem ez...

(#98771) thomas77 válasza hzoltan (#98767) üzenetére


thomas77
senior tag

Hétvégén ki fogom próbálni újra. Hátha azóta megy nálam is.

(#98772) lugosi válasza tsteve (#98755) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, hónapok óta küzdök vele, többször írtam itt is, de ezt senki nem írta eddig. Lehet, hogy eddig nem is volt kint ez az infó, de ez így mindent megmagyaráz. Szép. :((
Mondjuk az értesítő sms nem érdekel annyira, mert rühellem visszahívni azokat, akiknek foglalt vagyok, és ők persze nem hívnak újra, de a hívásvárakoztatás azért fáj.

(#98773) thomas77 válasza hzoltan (#98767) üzenetére


thomas77
senior tag

Kipróbáltam újra, de sajnos még most sem megy. Kapcsolóm van, de volte hívás nincs. Hívás indításánál azonnal visszavált 3G-re.
Szóval a 4X-en még mindig nem megy. Csak az a furcsa, hogy a Mix2S esetében támogatja a telekom a volte hívást. Lehet, hogy ha a készülék szoftvere tudja a megfelelő paramétereket és a sim-en aktív a szolgáltatás, akkor a szolgáltató nem tudja tiltani?

(#98774) ElektrikusDE válasza thomas77 (#98762) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Pedig vannak ilyenek, csak elötte egy "támogatott" telefonba kell helyezni hozzá a simet!

Én is megtenném, csak dominoval (még?) nincs ilyen szolgáltatás, előfizetésem meg valószínüleg nem lesz.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#98775) bopeti98 válasza thomas77 (#98760) üzenetére


bopeti98
őstag

A Xiaomi Mi A1 topikjában írták, és screenshot-ot is csatoltak hogy magyar DIGI-s teszt kártyával, nem gyári ROM-al működik a VoLTE.
Szóval gondolom szoftveresen van valahogy tiltva a gyári ROM-ba.

(#98776) hzoltan válasza thomas77 (#98773) üzenetére


hzoltan
tag

Ahogy bevezették a VoLTE-t aktiváltattam, azóta nálam megy. Elképzelhető, hogy a 4X szoftveréből kivették, mint ahogy A1-en sem ment az alap rommal. Ahogy hozzám került a 2S egyből le is cseréltem EU-s romra a gyári szoftvert, de nálam ott is ment a kód beírása után.

Szerintem a T nem szűri-tíltja a VoLTE-t, egész egyszerűen nincs benne a szoftverekben az a beállítás, ami kell hozzá. Gyári független Note 8 is volt nálam, nem ment a szolgáltatás, feltettem a Telekomos romot, egyből elindult.

(#98777) szabogabor10 válasza hzoltan (#98776) üzenetére


szabogabor10
veterán

Sajnos androidon a millió féle-fajta fw nehezíti a dolgot.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#98778) dptrsk válasza szabogabor10 (#98777) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha a VoLTE egy szabvány, akkor úgy mint a wifi, bluetooth, akkor szerintem működésileg egyformán kéne mennie.

Maximum megbízhatóságbeli különbségek akadhatnak, de az a wifi és bluetooth esetén is megvannak.

(#98779) kali válasza dptrsk (#98778) üzenetére


kali
legenda

Megy is, ha minden feltétel adott.
Amimkor viszont megrendelik azokat a telefonokat, amik eredetileg nem is ebbe a régióba lettem szánva, akkor mókolni kell azzal, sokszor már azért is, hogy az elvárt nyelvet, áruházat...stb. tartalmazza a rendszer, a VoLTE meg csak sokadlagos, kérdőjeles tényező.
Más (élő) példákat is lehetne írni, amikor például a hazai hivatalos viszonteladónál vásárolt Samsung telefont birtokolja valaki, aztán nem jó a XEH vagy TMH firmware - amikkel működik a VoLTE -, mert úgy valamivel később kap frissítést, ezért felteszi másik országét ebből a régióból, de azzal bukta lehet a VoLTE, ha abban az országban nincs olyan szolgáltatás és azért nem tette bele a gyártó abba a firmware verzióba.
Nem egyszerű dolgok ezek és mint látható, nem is mindig a szolgáltató vagy a készülék gyártója a hiba forrása, hanem esetlegesen maga a felhasználó.
Szerintem nem csak és kizárólag a szolgáltató dönti el, hogy milyen készülékekkel működhet a hálózatán a VoLTE, hanem a gyártó is beteheti a hardveres mellé önként a szoftveres támogatást - a szolgáltatók biztos nem zárkóznak el akár ilyen jellegű gyártói megkeresésektől -, ezt abból gondolom, hogy néhány olyan telefonnal is működik a Telekom hálózatán a VoLTE, amik nincsenek is hivatalosan forgalmazva nem csak a szolgáltató által, de még ebben az országban sem.

[ Szerkesztve ]

(#98780) Soulfly842 válasza dptrsk (#98778) üzenetére


Soulfly842
addikt

Szerintem nem. :) A VoLTE képes készülékeknél, aminél hiába volt szoftveres adottság - ott is fokról-fokra engedték csak fel az egyes típusokat a VoLTE-re :)

(#98781) thomas77 válasza Soulfly842 (#98780) üzenetére


thomas77
senior tag

Nem lehet, hogy ez a felengedősdi csak a bekapcsolást érintette?
Amikor én bekapcsoltattam, akkor is kérdezte az ügyfélszolgálatos, hogy milyen készülékkel használnám. Ha nem támogatott típust mondtam, akkor be se kapcsolta volna.
De igazából mindegy is. A lényeg, hogy pillanatnyilag egy csomó típusú készüléken megy a volte, ami elvileg nem kellene mennie.

(#98782) Rocko007


Rocko007
aktív tag

Sziasztok!

Most csereltem sim kartyat es nem megy a mobilnet, egy Huawei P9 lite keszulekben hasznalom, GSM van, csak mobilnet nincs. Engedelyezve van a mobil adat, 3 GB van a csomagban. Uj elofizetes, szamlatartozas nincs.

Mit csinalok rosszul?

(#98783) kali válasza Rocko007 (#98782) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Ellenőrizd a telefonon, hogy a hozzáférési pont a megfelelő paraméterekkel rendelkezzen, illetve aktív legyen.
Másik telefonban ha van lehetőség kipróbálni a SIM kártyát, illetve adott készülékben másik SIM kártyát, akkor leszűkíthető a hiba, hogy a készülék vagy a SIM kártya a probléma forrása.

[ Szerkesztve ]

(#98784) Nikaré


Nikaré
őstag

Minap nem kicsit meglepődtem!
Ismerősöm variált az új dual sim-es telefonjával.
Bekapcsoláskor az egyik sim pin kódját háromszor rosszul írta be, ez aután ami szokott lenni, le is tiltotta.
1430 tárcsáz, elmondja mi a problem, ok ügyfélszolgálatos - rendben 500Ft elfogadja?
Válasz - mi van, ha nem?
Akkor nem adom ki az új pin kódot!
Meglepett ez a pénzért kódot :Y
Ez csak nekem újdonság és felháborító???

(#98785) Keem1 válasza Nikaré (#98784) üzenetére


Keem1
addikt

Igen, mivel online lekérdezhető a puk kód. Egyre több helyen egyre több dolog fizetős, amit az ügyfél online tud intézni, célja tehermentesíteni az ügyintézőket. Így ők piszlicsáré ügyek helyett olyasmivel foglalkozhatnak, ami tényleg ügyintézőt igényel. Az igazi problémával rendelkező ügyfeleknek úgy nem kell annyit várakozni.

(#98786) fornettisuti válasza Nikaré (#98784) üzenetére


fornettisuti
veterán

Tanulság:

#1
Pin megváltoztatása, olyanra, amit nem felejt el.

#2
Megfizeti a tanulópént!

#3
Goto #1

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#98787) Lackooo84 válasza Nikaré (#98784) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem tette el a sim kártyát amin rajta van a puk kód, ez csak nekem felháborító? :F ;]

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#98788) Nikaré válasza Lackooo84 (#98787) üzenetére


Nikaré
őstag

Keem1
Jogos ezt nem is vitatom.

fornettisuti
Igen ez egy jó levezetés, az én gondolatommal azonos

Lackooo84
Biztos eltette, de azt nem hordja mindenki magánál.
Mellesleg mondtam is a magamét, hogy a jelszó gyűjtő app amit én javasoltam, adtam azt nézze meg, de nem volt benne rögzítve, Így járt.
Ettől függetlenül, az amúgy is magas előfizetés a tré web felület stb sorolhatnám mellett ilyenért ne kelljen már még pluszban fizetni! (nem baj, ha nem értünk egyet ;) )

(#98789) viera


viera
őstag

Sziasztok!Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Ahol lakom sajnos csak Invitel net van ami 10Mb-os,viszont most lehet váltani 30-as Netre.Csak csomagban érné meg,de csak IPTV van náluk amiről nem tudom milyen. :F Most UPC Direct-et használok amivel nincs gond.A másik lehetőség a Telekom Sat TV korlátlan mobilnettel.Csak van amikor sokat töltök le naponta.Azt nem korlátozzák ha sok a letöltés?  Köszönöm előre is.  :R

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#98790) rfszabi válasza viera (#98789) üzenetére


rfszabi
tag

Inkább egy flottás korlátlan mobilnet lenne a jobb erre az esetre.

(#98791) viera válasza rfszabi (#98790) üzenetére


viera
őstag

Igen,én is úgy gondolom.
A Telekom milyen routert ad hozzá?Lehet ethernet kábelt is csatlakoztatni hozzá?

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#98792) rfszabi válasza viera (#98791) üzenetére


rfszabi
tag

Nem kapsz routert a korlátlan nethez, beleteszed a telefonodba a SIM-et és onnan tudod csak megosztani. Ha jól tudom tiltja a routert. Mint a Telenor HD, nálam is emiatt lett inkább egy flottás korlátlan net, amihez vettem routert. ( Na és a havidíja is olcsóbb )

(#98793) viera válasza rfszabi (#98792) üzenetére


viera
őstag

Ja bocsi azt nem írtam,hogy a Sat TV mellé adják a korlátlan netet egy stick-ben amihez adnak egy routert amibe bele lehet tenni és onnan megosztani.Ezt megkérdeztem az üzletben,így kb.6000ft a korlátlan net.Meg lejön belőle 20% a mobil előfizetéseim miatt.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#98794) rfszabi válasza viera (#98793) üzenetére


rfszabi
tag

Ez mondjuk érdekes, ezt a konstrukciót nem hallottam még.
Bár egy Telenor korlátlan net flottában még mindig olcsóbb

(#98795) viera válasza rfszabi (#98794) üzenetére


viera
őstag

Én sem tudtam,pénteken mondták.Majdnem egy éve érdeklődtem náluk ezzel kapcsolatban,akkor csak 50GB-ot adtak a Sat TV mellé.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#98796) rfszabi válasza viera (#98795) üzenetére


rfszabi
tag

Akkor ez a HomeNet csomaguk...

(#98797) 4Grider válasza viera (#98793) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én sem hallottam még korlátlan Telekom mobilnetről. Van nekik egy otthoni net gyorsító opciójuk, amit mobilnettel oldanak meg, de azon egy csomó korlátozás van. Pl. nem használhatod a Telekom mobilnetet nagy mennyiségű adat fájlcserélő, fájlmegosztó, vagy egyéb, esetlegesen jogsértő tartalmak továbbítását szolgáló, a rendelkezésre álló kapacitást lefoglaló, más előfizetők kiszolgálását veszélyeztető felhasználásra. Amennyiben az előfizető a rendeltetésszerű felhasználástól eltérően, olyan módon használja a szolgáltatást, amely a szolgáltató hálózatát, más előfizető szerződésszerű kiszolgálását veszélyezteti, úgy a szolgáltató a felhasználástól függően jogosult a mobilnet forgalom lassítására vagy a szolgáltatás korlátozására.

(#98798) rfszabi válasza 4Grider (#98797) üzenetére


rfszabi
tag

Korlátlan mobilnetjük van, havi 10-esért. De ebben a konstrukcióban nekem új még ez.

(#98799) viera válasza rfszabi (#98798) üzenetére


viera
őstag

Nekem is új volt amikor mondta az ügyintéző.Sat TV-t családi HD csomagban 3 beltérivel amiből 1 felvevős korlátlan mobilnettel kb.12000ft-ra hozta ki.Amikor bekötik akkor kapom meg a korlátlan netet amihez adnak stick-et meg routert.Akkor engem félretájékoztattak? :F

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#98800) 4Grider válasza viera (#98799) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha szóban szerződtél, akkor kapsz tőlük szerződést, ami után van 14 napod elállni a szerződéstől, ha mégsem az van benne, amit megbeszéltetek.
Ha írásban szerződtél, akkor feltételezem, hogy elolvastad mit írtál alá.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.