Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98551) meroly válasza sch_a (#98550) üzenetére


meroly
veterán

2018.06.06.
Tehát mindenképpen benne vagyok, bár a rendelés dátumának kell számítania, én is későbbre kértem a kiszállítást.
Na mindegy, remélem hamar megoldják.

Impossible is nothing

(#98552) prozodus válasza meroly (#98545) üzenetére


prozodus
őstag

6-án rendeltem, éjjel! Kb utolsó pillanatban majdnem. Korrektül megvan rajta minden.

Biztos, h nem azonnal lett aktiválva. 2019.06.08-án lesz a lejárata.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#98554) benfolds válasza kali (#98541) üzenetére


benfolds
őstag

nincs ismerősöm a szolgáltatónál, de amikor elmondtam a dilemmámat, akkor megpróbáltak segíteni. említette a csaj, hogy nem adhatja ki az információt, de annyit elárult, hogy nincs kifizetve a telefon. szerintem nekik is érdekük, hogy megakadályozzák a visszaéléseket, ha tudják, és ne kelljen letiltogatni a telefonokat, ezzel kvázi azt büntetni, aki másodkézből megvette a készüléket.

(#98555) benfolds válasza 8 (#98538) üzenetére


benfolds
őstag

úgy értette, hogy ha valamiben, akkor esetleg ebben lehet reménykednem. nem arról van szó, hogy arra biztatott volna, hogy nyugodtan vegyem meg a telefont, sőt. azt mondta, hogy ő nem venné meg a helyemben.

(#98556) 4Grider válasza benfolds (#98554) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha ez így történt, az nagyon komoly adatvédelmi aggályokat vet fel a Telekom rendszerével kapcsolatban. Ez az adatszolgáltatás sérti az info tv.-t, a GDPR-ral sem kompatibilis. Ha ez velem történik, minimum NAIH vizsgálatot kezdeményezek és ha tényleg így történt, egyértelműen meg kell változtatni a Telekom adatkezelését.

(#98557) Zeki válasza 4Grider (#98556) üzenetére


Zeki
nagyúr

És simán visszakereshetik a felvételt, aztán kirúgják az ügyfélszolgálatost.

(#98558) zsoltzsolt válasza 4Grider (#98556) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem védve a Telekomot, de ez nem a céggel szemben vett fel aggályokat, hanem az ügyintézővel szemben.

(#98559) 4Grider válasza zsoltzsolt (#98558) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telekom nem engedheti az ügyintézőjét hozzáférni adott ügyfél adataihoz ügyfélbiztonsági kód vagy személyi adatok megadása nélkül. Ha egy ügyintéző a telefonszám ismeretében mindenhez hozzáfér, akkor a rendszer adatvédelmi szempontból egy hulladék. Ez a Telekom felelőssége.

(#98560) kali válasza benfolds (#98554) üzenetére


kali
legenda

A te szempontodból jó, hogy informáltak, de vannak dolgok, amiket elmondhatnak illetéktelennek és olyanok is, amit nem.

4Grider: Inkább csak néhány ügyintézőével szemben, ami az üzletekben lévő viszonytos állomány egy részére igaz,

4Grider: Rosszul látod, és nem csak telefonszám, hanem IMEI...stb. alapján is hozzá kell férnie, mert szükség lehet rá, de az az ő felelőssége, hogy mikor és mit kér le a hozzáférési jogosultságával, a rendszer minden lekérést rögzít és utána személy szerint számon lehet kérni, ha úgy adódik, hogy indokolatlan, megalapozatlan volt.

[ Szerkesztve ]

(#98561) #08205312 válasza 4Grider (#98556) üzenetére


#08205312
törölt tag

Oda jutottunk, hogy a segítő szándékú emberek (mint most az ügyintéző) kerülnek megbélyegzésre...
Sebaj: majd mindenki boldog lesz a GDPR-rel, de ezzel meg is fog szűnni az emerek önzetlen segítőkészsége...És ilyen társadalomra vágysz...?!
Mit mondhatnék: "Szép új világ"...

(#98562) 4Grider válasza kali (#98560) üzenetére


4Grider
nagyúr

A rendszert úgy kell kialakítani, hogy ügyfélazonosítást követően férhessen csak hozzá személyes adatokhoz az ügyintéző. Egy telefonszám, egy IMEI önmagában nem azonosíthatja az ügyfelet! (Természetesen vannak kivételek, ebbe viszont ne menjünk bele, mert ezek nem az ÜFSZ hozzáférési szintjéhez tartoznak.)
Ennél egyszerűbben már nem tudom megfogalmazni a probléma lényegét...

(#98563) kali válasza 4Grider (#98562) üzenetére


kali
legenda

Az lenne egy rossz rendszer, ha úgy működne, ahogy te írod.
A hiba nem a rendszerben van, hanem az emberi tényezőkben, amikor az ügyintéző olyat és úgy kér le, amikor az nem indokolt vagy megalapozott, de mint írtam, ez a rendszerben visszaellenőrizhető, hogy mikor és ki eszközölte, így szükség esetén személyre szabottan szankcionálható.

(#98564) dptrsk válasza 4Grider (#98562) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ki mondta, hogy az IMEI azonosítja az ügyfelet?
A rendszer lehet olyan, hogy IMEI esetén megmutatja az eszköz státuszát(listaáras, kifizetett hűséggel, részletre hűséggel)...

(#98565) r3dsnake válasza dptrsk (#98564) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az IMEI elméletileg személyes adatnak minősül már szóval ezzel is óvatosan kellene bánni.

(#98566) benfolds válasza 4Grider (#98556) üzenetére


benfolds
őstag

nem így történt. az előbb nem mondtam igazat. nem adtak ki semmilyen infót.

(#98567) Ice&Lime válasza #08205312 (#98508) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi a választ! De lenne két kérdésem még.
1. Ugyan ennél a szolgáltatónál nem lehet esetleg az egyenlegből venni egy másik sim kártyát?
2. Egyenleg összeg levásárlásnál inkább valami műszaki jellegű dolog érdekelne, van esetleg valamilyen bp-i bolt, ahol lehet műszaki dolgokat is venni mobil egyenleggel?

(#98568) 4Grider válasza dptrsk (#98564) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pont azt írtam, hogy a rendszer nem lehet olyan. Akkor az a rendszer nem felel meg az aktuális jogszabályoknak.

(#98569) cettlee


cettlee
őstag

helo!

ha +34 es spanyol szám hiv engem, az kerül nekem valamibe?

(#98570) 4Grider válasza cettlee (#98569) üzenetére


4Grider
nagyúr

Amíg nem hívod vissza, addig nem.

(#98571) kali válasza cettlee (#98569) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Nem, ha a te készüléked a megfelelő (honos) hálózatra csatlakozik.
Ha visszahívod, vagy olyan hálózatra csatlakozik a készüléked, ahol a hívás fogadása (is) fizetős, akkor igen.

[ Szerkesztve ]

(#98572) cettlee válasza kali (#98571) üzenetére


cettlee
őstag

sima t-mobilos vagyok. köszönöm az infot!

(#98573) punky10 válasza #08205312 (#98561) üzenetére


punky10
addikt

Itt a pont!Mindenki idézi az ide vágó jogszabályt,miközben nem látják a lényeget,hogy valaki,merő jóindulatból estleg segíteni akart.És ezzel nem csak az ügyfélnek,hanem a cégének is jót tett.
És itt inkább abbahagyom,nem akarom,hogy moderáljanak...megteszem saját magam... :D

(#98566)benfolds:tanúsítom,hogy Te értetted félre...

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#98574) fornettisuti válasza punky10 (#98573) üzenetére


fornettisuti
veterán

+1

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#98575) kory24


kory24
őstag

Sziasztok.

2 mobil előfizetésem van.
Egyik Mobil S + 6Gb, másik csak 6Gb

Magentásként nem mind2 csomag-nál meg kellene duplázódnia a keretnek?

Csak az elsőnél történt meg :(

(#98576) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#98567) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ezek szerint nincs egyik sem?

(#98577) #08205312


#08205312
törölt tag

Üdv!

Segítsetek értelmezni a telekom akciót.

2018. június 1-jétől 2018. június 30-ig

Az adott Domino Net megújuló havi opcióban foglalt felhasználható adatmennyiség 2 hónapig megnégyszerezésre kerül.

A kedvezményt kizárólag azon új Domino Net 200 MB, 500 MB, 1 GB vagy 4 GB előfizetők vehetik igénybe, akik az aktiválást megelőző 30 napban nem vettek igénybe azonos adatmennyiséggel rendelkező Domino Net opciót, így az adott Domino Net opciót új szolgáltatásként rendelik meg. A megnégyszerezett adatmennyiség belföldön és EU roaming helyzetben egyaránt felhasználható. A promóció kizárólag az akció időtartamán belül megrendelt Domino Net opciók esetében érvényesül 2 hónapon keresztül, melynek leteltét követően a 3 hónaptól az opcióban foglalt Lakossági ÁSZF szerinti adatmennyiség használható fel.

Jún. 4-én bekapcsoltam az 500 MB-ot. Szeretném lemondani, és jún 30-án bekapcsolnám a 200MB-ot.
Jól értem, hogy a 200 MB is 2 hónapig négyszereződik?

(#98578) kovacsmi_74 válasza #08205312 (#98577) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Pár éve a NetPlusz csomagoknál volt többször hasonló akció. Igen, ott is elegendő volt egy másik adatmennyiségű csomagra váltani. Ezt is így értelmezem.

Azt viszont nem tudom, hogy Domino Net-nél 30 napon belül is működik-e a váltás? Mert a lemondással még érvényes marad a 30. napig. Vagy mellette bekapcsolható a másik adatcsomag? Havidíjas esetben részarányos a számlázás.

[ Szerkesztve ]

(#98579) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Feltöltős kártyáról a net miért nem osztható?
Illetve osztható, csak a többi eszközön nincs net.
Hetek óta működött, ma már nem.

#?*@&!

(#98580) Bogyó bá' válasza zeon.hu (#98579) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem tegnap és ma délelőtt is működött - kizárólag ezért vettem az akciós SIM-et pár hete. :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#98581) szalai112


szalai112
senior tag

Érdekes ez a Virtuális Vanda a 1414-en, gondolom mesterséges intelligencián alapul ami elégé gyerek cipőben jár.

[ Szerkesztve ]

(#98582) csako válasza zeon.hu (#98579) üzenetére


csako
veterán

Az előbbi percben kipróbáltam, Maraton netet simán osztotta asztali gépre wifin a Honor 7-es telefonom, pl. a OneDrive is bejelentkezett rajta és a fórum is működött.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#98583) zeon.hu válasza csako (#98582) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Eszköz (telefon) hiba lesz, azt hiszem.
Kösz!

#?*@&!

(#98584) generaltoti2


generaltoti2
tag

A függetlenítésre reagálnék.
17 éve tolom az ipart a telekommal de most tele lett a tököm.
A családban vegyesen vannak Voda Telekom és Telenor készülékek.

Egy régi Lumia 735- öt szerettem volna függetleníteni.
A kód cirka 1 hónap!!!! alatt érkezett meg de rögtön 2 is.
15 próbálkozás az utolsó 5-ből sikerült talán valamelyik.

Adott egy Samsung S6 edge még hűségidős, de vettem egy telenor sim-et a VB miatt. Hello Data Alap csomag.
Hívom a szolgáltatót, szóbeli tájékoztatás alapján semmi akadálya függetleníteni. Kártya kitör betesz kéri a kódot ami 2 nap alatt meg is érkezik, 3 lehetőség 2X nem fogadta el a 8 jegyű kódot.

Hívom az ügyfélszolgálatott, hangra egy 17 éves még nem mutált kisfiú elmondja biztos elrontottam az IMEI számot. Vagy fődarab csere volt a telefonban, közöltem vele ismét hogy a vonalkód, az android és a telefon hátuljába nyomtatott IMEI is ugyan az.

Menjek be a szolgáltatóhoz beszéljem meg velük.

Hasonló tapasztalatok?

(#98585) Soulfly842 válasza generaltoti2 (#98584) üzenetére


Soulfly842
addikt

Jó, azért egy olyan gyártónál, ami az akkori formájában nem létezik, s egy olyannál, aminek komoly supportja háttere van érthető, hogy ég és föld a különbség... Nokiánál szerintem minden szolgáltató ugyanúgy a gyártóval egyeztet régi készülékekről...

Tehát ebből ilyen konklúziót levonni indokolatlan/felesleges. :)

Samunál nem szokott egyébként gond lenni :U Azt azért nem értem :) Nem volt fődarab csere szervizben? (tök mindegy, hogy honnan olvasod, ha volt, akkor üzletben kérhető a függetlenítés a cseréről szóló szervizes papírral)

*#06# a tárcsázóba:
Itt is ugyanazt az imeit írja ki?

[ Szerkesztve ]

(#98586) Lackooo84 válasza generaltoti2 (#98584) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

3 próbálkozás? Biztos nem a PIN kódot kéri? A hálózat feloldásnál több próbálkozást szoktak engedni.

The Truth is out there...

(#98587) totron válasza generaltoti2 (#98584) üzenetére


totron
őstag

"még nem mutált kisfiú" - és magáztad?

(#98588) atillaahun


atillaahun
veterán

Sziasztok,
létezik szolgáltatók közti mobil tiltás?

Vennék egy Telekomos jótállási jegyes LG-t, számla nélkül. Tehát elvileg nem tudni előfizura vették-e.
Viszont független és Telenyomoros kártyával használnám.
Van arra esély, hogy ha a tulaj nem fizet akkor a Telenortól is kivágják a telefont?

(#98589) 4Grider válasza atillaahun (#98588) üzenetére


4Grider
nagyúr

Létezik, de manuálisan frissítik, így először csak a szolgáltatónál válik téglává a telefon.

(#98590) atillaahun válasza 4Grider (#98589) üzenetére


atillaahun
veterán

Értem, köszi.
Jótállási jeggyel vagy másként nem lehet megtudni, hogy előfizus-e?

(#98591) Ateszpapa válasza atillaahun (#98590) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Ha már nincs meg a számla az már gyanús, ugyanis a Telekomos fiókjából le tudja tölteni, ahogy a garanciát is.

(#98592) Soulfly842 válasza 4Grider (#98589) üzenetére


Soulfly842
addikt

"először csak a szolgáltatónál válik téglává a telefon."
Nem, szolgáltatói kódok alapján egyből az összes magyar hálózati zárat megkapja.

(#98593) tylerddd


tylerddd
veterán

Tavaly ősszel lejárt a hűségem. Idén majd szeretnék új telót kihozni és nézegettem a lehetőségeket. Az tűnt fel, de lehet, hogy tévedek és ez után érdeklődnék itt: ha hűséget írok alá 2 évre, pl. egy Mobil S + 1GB csomagra, akkor nem csak telefont hozhatok ki részletre, hanem gyakorlatilag bármit?! Mindenhol a meglévő előfizu megújítására böktem (ami a mostani, fent leírt konstrukció) és az Xbox-tól kezdve a táblagépekig, tévékig mindent megrendelhettem volna, akár részletfizetésre is. Korábban pl. táblagépekhez/laptopokhoz (utóbbinál stickes megoldással) külön mobilnetes előfizetést kellett volna kötnöm a mobilos előfizetésemen felül. Jól értelmeztem a dolgot vagy valami felett elsiklottam?! Köszi!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#98594) Ateszpapa válasza tylerddd (#98593) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Jól látod, most már akár konzolt, tv-t is el lehet tőlük vinni részletre hűség hosszabbítással.
Tartozékra meg 10 hó részletet lehet kérni, és arra nincs hűség!

Úgyhogy egész jó...
:)

(#98595) donaldk


donaldk
csendes tag

Sziasztok!

Ha Ausztriából vagy Németországból magyar t-mobilos számról hívok Magyarországon lévő mobil számot, valamint ha visszahívnak az milyen percdíjjal számítódik?
Van e valakinek azzal kapcsolatban tapasztalata, hogy milyen osztrák prepaid sim kártyával lehet legkedvezőbben magyar mobil számokat hívni?
Esetleg jobban megéri külföldről magyar mobilszámot használva hazatelefonálni?

(#98596) Zeki válasza donaldk (#98595) üzenetére


Zeki
nagyúr

25Ft ha domino fixed van. Ha hivnak, neked ingyenes.

(#98597) radio100jozs válasza donaldk (#98595) üzenetére


radio100jozs
őstag

Itthon ha hívnak a mobilon mennyit fizetsz te érte? Ugyan annyit fizetsz az EU-ban is, ha roamingolsz. Itthon ha hívsz egy mobilszámot, mennyit fizetsz érte? Ugyan annyit fizetsz az EU-ban is, ha roamingolsz.

Van még kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#98598) generaltoti2 válasza Lackooo84 (#98586) üzenetére


generaltoti2
tag

igen ugyan az *#06# el is az IMEI szám :S majd jövőhéten bemegyek a telekomba és megkérdezem.

(#98599) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

A telekom weboldalon a mobiltelefonok mellett 2 év garanciát írnak.
De a garanciajegyen apró betűben csak 12 hónapot találni....

Akkor sajnos a 12 hónap a valós?

(#98600) szalai112 válasza kory24 (#98599) üzenetére


szalai112
senior tag

Van olyan verzió PL: S8 esetében 1 év gari + samsungnál reggelek akkor meg toldják ingyen 1 ével.

Van a garancia és a szavatosági garancia, nem minden estben terjed ki tartozékokra pl: töltö vagy füles stb

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.