Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98151) prozodus válasza prozodus (#98147) üzenetére


prozodus
őstag

Nem derült ki, mert lemerült a telefon. Vki esetleg látta? :D

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#98152) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Flottás SIM-kártya cseréhez használhatom ezt az oldalt: [link]
Vagy van valami turpisság - pl. kell a flottakezelő engedélye, stb. -, ami miatt csak személyesen és esetleg mindenféle papírok birtokában lehet cseréltetni?

(Micro SIM-ről szeretnék nano SIM-re váltani.)

(#98153) Soulfly842 válasza Frenky89 (#98152) üzenetére


Soulfly842
addikt

Felejtsd el, ez a felület igazából dominósoknak van, ha nem 4G képes a sim kártya (normál havidíjasoknál már jóval-jóval régebben mindegyik az).

Kérj inkább egy meghatalmazást! két tanúval, bélyegzővel ellátva...

(#98154) zoltan6 válasza Frenky89 (#98152) üzenetére


zoltan6
őstag

Bemész a telekomhoz aztán cserélik,flottaszolgáltatómat 10 éve nem láttam,csak akkor amikor megkötöttem a szerződést.Ugyanúgy lehet mindent intézni mintha rendes előfizető lennél,vettem már készüléket is.Nem kell ide semmiféle papír meg tanú.

(#98155) gabor9991 válasza zoltan6 (#98154) üzenetére


gabor9991
őstag

A te flottádnál lehet...
Az enyémnél biztos nem működne úgy, mint nálad.

(#98156) Soulfly842 válasza zoltan6 (#98154) üzenetére


Soulfly842
addikt

Az elsődleges szám, amit céges vonatkozásban használnak az a cég nevén is szokott lenni... Amit családtagoknak köthet további kedvezményes kártyák az meg magánnéven...

(#98157) zoltan6 válasza Soulfly842 (#98156) üzenetére


zoltan6
őstag

2013-ban ráíratta a cég a dolgozók nevére az előfizetéseket.de továbbra is flottás csomagban vagyunk:
" További változás, hogy az új szerződés szerint a munkavállaló lesz az elő- és számlafizető is, ezáltal a cég készfizető kezessége megszűnik. "
"a szerződések aláírását követően a további ügyintézési folyamatról tájékoztatni fogja a munkavállalókat. Fontos, hogy amennyiben 3 hónapon belül nem történik meg az előfizetések átíratása a munkavállaló nevére, úgy az átírásra nem került előfizetéseket az ISD Dunaferr Zrt. megszünteti, és a megszüntetés időpontjáig felmerülő összes költséget (számlák, kötbérek, telefonkészülékek részletei, stb.) a munkavállalóra terheli."
Díjcsomag

640628Pdolgozó

[ Szerkesztve ]

(#98158) thomas77 válasza kali (#98149) üzenetére


thomas77
senior tag

Nem mozdultam ki Budapestről a hétvégén, de ahogy tapasztaltam, nem nagyon zuhant meg a Telekom hálózata ettől az ingyenes domino netes akciótól.
Jöttem-mentem a városban, szinte mindenhol 100 Mbit körül ment, vagy attól is gyorsabban.

(#98159) kali válasza thomas77 (#98158) üzenetére


kali
legenda

Nem volt ez szerintem komoly terhelés a hálózatra nézve. (Még akkor sem, ha csak itt a fórumban többen írták különböző topikokban, hogy akár 500+ GB adatforgalmat lebonyolítottak.)

(#98160) rothfb válasza kali (#98159) üzenetére


rothfb
addikt

Akár maradhatna is a sebesség. Ha a korlátlanság nem is. A korlátlan adat azért még Magyarországon kuriózum és drága. Igazából szerintem nincs is nagy szükség rá. A sebesség sem létfontosságú, csak jó lenne, ha olyan lenne, mint az előfizetősöknek. Azért érezhető, ha 30/10-nél több. Talán valami fejes olvassa a Telekomtól ezt a forumot.😗

(#98161) Soulfly842 válasza zoltan6 (#98157) üzenetére


Soulfly842
addikt

Tudod, a legtöbb cég ad olyat, amit nem is a dolgozó fizet, hanem cég... elköltségelés szempontjából sem lehetnek ezek a típusú szerződések magán néven :)

Te mondtál egy általános igazságot, hogy nem kell, ami így nem igaz. ;) Az egyes eset nem cáfolat, hanem csak részigazság, de az egyes esetre vonatkozó csak. :)
Egy-egy munkáltató olyat ad csak, ami magánnéven van s aminek a költségeit a flottába belépő viseli, de az esetek 95%-ban azért adnak egy olyan kártyát is ami a cég nevén van, s aminek a költségeit a cég fizeti... (akár a munkavállaló nevére köthető előfizetéseken túl).

[ Szerkesztve ]

(#98162) kali válasza rothfb (#98160) üzenetére


kali
legenda

Maradhatna, olyan nagy adatcsomagok nincsenek Domino csomagban, bár tippem több is lenne, hogy miért van még korlát (például viszonylag sokan VPN trükközhetnek még olyan Domino opcióval, ami havi díjas előfizetésekre már nem elérhető, vagy egyszerűen csak a Domino rendszer technikai háttere ilyen és nem éri meg most változtatni rajta).
Korlátlan mobilinternetem van, még a tavaly aktivált, ami így csak 8898 Ft, bár az az igazság, hogy nem mindig használom ki, sokszor elég lenne a 15 GB, néha még a 6 GB is, de nem éri már meg leváltanom, mert akkor utána ha kell ismét a korlátlan (nyáron pláne esélyes a nyaralás...stb. miatt), akkor már csak a 10.000 Ft-os lenne aktiválható.
Annyiban jó a korlátlan, hogy sosem kell aggódnom és nézegetnem a keretet, nem kapcsolgatok át még itthon sem a wifi hálózatra, meg a mobilinternet a lakásban is gyorsabb, mint a 120/10 Mbps vezetékes net.
Mobiltelefonon is vannak olyan helyzetek, amikor netezés közben is érezhető és látható a különbség a 30/10 Mbps és a többszöröse között, még ha általában utóbbi, lomhább sebesség is elég jó szinte mindenre.

[ Szerkesztve ]

(#98163) fahrii


fahrii
őstag

Telekomos LG G3 készülékem története végül egy csereutalvánnyal zárul. A készüléket (2015 januári vásárlat, dominós) használtan vettem valamikor 2016 közepén egy lepecsételt garanciajeggyel egyetemben, ami elégnek bizonyult számla nélkül is garanciáztatáshoz.
A kérdés, hogy számíthatok arra hogy belém kötnek a jóval garanciaidőn túlnyúló csereutalvány beváltásán? A számlát elkérhetik, vagy elég egymagában amit kapok az LG-től?
Egyáltalán mi alapján történik a csere? A készülék 3,5 évvel ezelőtti kisker árát veszik figyelembe (foglalmam sincs mennyi lehetett), esetleg a jellemzői alapján kapok egy hasonlót (pl LG Q6)?

Előre is köszönöm, ha tud valaki ezekre választ.

(#98164) dptrsk válasza fahrii (#98163) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Keresd meg az eredeti tulajdonost, csak tőle fogja elfogadni a Telekom a csereutalványt.

Az üzletben megmondják a vásárláskori listaárat.
Annak ismeretében választhat a Telekommal régebben szerződést kötő az aktuális készülékpalettából.
Ha egyik készülék sem tetszik, akkor a készülék vételárának visszafizetése lehetséges, ha ez akciósan 5.000 forint volt, akkor annyit kap vissza a szerződő, ha 60.000 akkor annyit.

(#98165) vpanangin válasza Soulfly842 (#98161) üzenetére


vpanangin
senior tag

Azért azt ne hagyjuk figyelmen kívül, hogy 5500-5800 munkavállalóról van szó. Bizonyos vezetői szint fölött a Dunaferr is ad, de azt nem tudom, hogy korlátlant ad-e.

Ez a munkáltató széles körben adja a kártyát ami a munkavállaló nevén van és a díjait is a munkavállaló fizeti, ellenben nincs belépési díj, adminisztrációs díj, flottafenntartási díj, stb ... Hűségnyilatkozatot sem iratnak veled alá, talán csak ha készüléket is vásárolsz részletre.

(#98166) fahrii válasza dptrsk (#98164) üzenetére


fahrii
őstag

Nagyszerű. Szóval, hogy lesz e telefonom helyette az a több mint 2 éve vásárolt készülék eladójának puszta jóindulatától függ, egyébként lesz egy szép papírdarabom. Ha ezt előre tudom megbarátkozom a rengeteg repedéssel, ami a készülék típushibája :W

Feltételezem ez semmilyen módon nem megkerülhető, mondjuk ismerős T-s által.

[ Szerkesztve ]

(#98167) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Platina előfizetés mellé vettem egy konzolt 10 havi részletre. Azt mondta az ügyintéző, hogy mivel "tartozékként" csatolták az előfizetéshez, nem változik a hűségidő.
Ha visszafizetem, ugyan ehhez az előfizetéshez lehet elhozni más eszközt is?

(#98168) Soulfly842 válasza Oposzumtoszó (#98167) üzenetére


Soulfly842
addikt

Szia!

Csak akkor, ha kifizeted hamarabb... :(

Egyidejűleg legfeljebb egy ilyen törelesztő lehet.

(#98169) Lackooo84 válasza fahrii (#98166) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Adásvételit kell(ett) volna írni, azzal már tudnád intézni. Hivatalosan ez az eljárás nem csak használtautó vásárlásnál... ;) Ha tudod a nevét meg a címét az eladónak, akkor tudsz okoskodni (nem mondom meg hogyan,de eléggé logikus ;) ), ha nem, akkor sajnos fel kell keresned.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#98170) Soulfly842 válasza Lackooo84 (#98169) üzenetére


Soulfly842
addikt

Azzal sem tudna. A Telekom számára közömbös egy papír, s tévhit az, hogy bármit is befolyásol. :( Az csak egy papírfecni, ami névlegesen jól mutat egy eladási tranzakcióban. Nem ő a szerződő fél és a Telekom csak a szerződő féllel tud ilyet intézni. Ilyen papírral elmehet egyéb szervekhez, ha pl. pereskedni akarna, de a Telekom nem tudja hivatalosan ezt figyelembe venni.

[ Szerkesztve ]

(#98171) fahrii válasza Soulfly842 (#98170) üzenetére


fahrii
őstag

Esetleg van bármiféle írásos felhatalmazás amit írhat a tulajdonos?

(#98172) Lackooo84 válasza Soulfly842 (#98170) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Olyan nincs, hivatalos adásvételit figyelembe kell, hogy vegye.

The Truth is out there...

(#98173) hurenzon


hurenzon
senior tag

Samsung Tab s3 kártyafüggetlen?

(#98174) Soulfly842 válasza fahrii (#98171) üzenetére


Soulfly842
addikt

Két tanús Meghatalmazás. Viszont ennek eredetinek kell lennie és nem nyomtatottnak/fénymásoltnak/scanneltnek. Viszont ez csak a listaár szerinti cserére jogosít fel, korábbi szerződésállapot visszaállítására, ill. elállásra, összeg visszatérítésre nem. Arra csak az előfizető jogosult, vagy közjegyző általi meghatalmazás (vagy ügyvéd által készített és ellenjegyzett) szükséges.

(#98172) Lackooo84

Jogilag ez le van védve, hogy hogy milyen formában ruházható át, s hogy a szerződő fél mit tehet és mit nem és azt ő is elfogadta a vásárláskor az aláírásával. Hidd el, hogy a Telekomtól durvábban levédve a folyamatok kevés helyen vannak. Ő nem a szerződő fél. Kész. Pont. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#98175) dptrsk válasza hurenzon (#98173) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha nem, akkor bármikor kérhetsz függetlenítő kódot.

(#98176) RAZR_v3


RAZR_v3
tag

Üdv!
Dominos előfizetést mennyiért lehet átiratni egy másik ember nevére?

(#98177) Lackooo84 válasza Soulfly842 (#98174) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Akkor viszont jó nagy BS...

The Truth is out there...

(#98178) hurenzon válasza dptrsk (#98175) üzenetére


hurenzon
senior tag

Hűségidő alatt is?

(#98179) szabogabor10 válasza hurenzon (#98178) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#98180) #08205312 válasza RAZR_v3 (#98176) üzenetére


#08205312
törölt tag

Ingyen. Adategyeztetéssel.

(#98181) Oposzumtoszó válasza Soulfly842 (#98168) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Szia!

Köszönöm a választ! Úgy gondoltam én is, hogy először kifizetem, túl sok lenne még egy részlet. :DDD

(#98182) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Nektek meddig tartott a hetvegi ingyen dominó net? Nekem 3 perce lőtték le :D

(#98183) thomas77 válasza vwpolopg (#98182) üzenetére


thomas77
senior tag

Én a múltkor nagyon ráfaragtam az ingyenes időszakkal az előfizetésées kártyámmal. Ha jól emlékszem olyan 50 perccel éjfél előtt kikapcsoltam az adatforgalmat, mégis több 100 MB-ot levontak az egyenlegemből, mondván, hogy előbb van a zárás ideje.
Reklamáltam és kaptam is valamiféle jóváírást. Azóta nem kísértem az ördögöt.

(#98184) prozodus válasza rfszabi (#98146) üzenetére


prozodus
őstag

Telóról netezel? :W

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#98185) fahrii válasza dptrsk (#98164) üzenetére


fahrii
őstag

Nagyon úgy tűnik veszett ügy, már csak az a kérdés ha felhívom az LGt hogy inkább nem kérnék csereutalványt mit fognak szólni.

(#98186) rothfb


rothfb
addikt

Szeretnék segítséget kérni, lehet, hogy rossz a forum, de egy próbát megér.
A google play áruházban eddig tudtam vásárolni a mobil számlám terhére. De most azt írja nem vagyok rá jogosult. Próbáltam kitörölni a fizetési módok közül és sikerült is, most viszont nem tudom visszatenni a lehetőséget. Van ugyan olyan, hogy Magyar Telekom használata számlázáshoz, de ha rámegyek azt írja Hiba
fiókjának használata kockázatos, próbálja meg 30 múlva. (OR-DVASA2-04)

Persze 30 múlva sem történik semmi. Felhívtam a telekom ügyfélszolgálatot, de nem tudtak segíteni. Szerintük a google-nál van valami gond. De nem jöttem rá mi. Találkozott valaki már ilyennel?

(#98187) rothfb válasza rothfb (#98186) üzenetére


rothfb
addikt

Annyit kiderítettem külföldi forumokról, hogy sim kártya váltásnál jön elő ez a hiba. Pár hete kicseréltettem a kártyát 4g-s simre. Ezért érzékeli a google, hogy nem biztonságos a fiókom. Nincs rá megoldás, leírás, hogyan lehetne megoldani a problémát.

(#98188) fahrii válasza fahrii (#98185) üzenetére


fahrii
őstag

Utolsó kérdésem a témában. Ki tudom én bárhogy deríteni hogy egy 3,5 éve Telekomban dominóra vásárolt készüléknek ki az eredeti tulajdonosa?

(#98189) 4Grider válasza fahrii (#98188) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az aktuális adatvédelmi szabályok mellett kétlem, hogy ilyesmit kideríthetsz.

(#98190) mzso


mzso
veterán

Helló!

Mit kell akkor csinálni ha kimaradt az adategyeztetés. SMS-ben megadtak egy kódot (amivel új előfizetői szerződést lehet kötni) meg telefonszámot/url-t ahol ezzel nem lehet kezdeni semmit...

[ Szerkesztve ]

(#98191) Zeki válasza fahrii (#98188) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tavaly hogy volt adategyeztetve?

(#98192) jozsi968 válasza Zeki (#98191) üzenetére


jozsi968
tag

Ha visszaolvasol, láthatod neki nem adategyeztetési problémája van. :)

(#98193) fahrii válasza jozsi968 (#98192) üzenetére


fahrii
őstag

Egyébként úgy tűnik megoldódott, intézkedtek az LG központi szervíznél és beválthatom az utalványt a vásárlás helyén egy másik készülékre.

(#98194) 313313 válasza Soulfly842 (#98170) üzenetére


313313
addikt

Az a kemény...
Vámosoktól hozam el lefoglalt, majd visszaadott terméket egy sima 2 tanús meghatalmazással, ami nyomtatott volt és csak az én adataim/aláírásom volt eredeti...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#98195) Soulfly842 válasza 313313 (#98194) üzenetére


Soulfly842
addikt

A telekom szigorúbb :D Ez van :D

(#98196) prozodus


prozodus
őstag

Érdekes...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#98197) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Okostelóval próbálom elérni a t-online.hu email fiókomat. Bejövő beállításoknál a szerverhez, illetve a porthoz mit kell írni? Illetve a kimenőhöz? pop 3 , vagy a imap kell majd nekem? Elején ezt a kettőt kínálja fel. köszönöm. :R

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#98198) kali válasza mayday00 (#98197) üzenetére


kali
legenda

Szia,

IMAP a jobb, kétszer mail.t-online.hu és a kimenő port 25, a bejövő 143.

[ Szerkesztve ]

(#98199) mayday00 válasza kali (#98198) üzenetére


mayday00
őstag

Köszönöm úgy tűnik működik. :R

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#98200) Beca1990


Beca1990
senior tag

Ma lejárt a hűségem az előfizetésemről.
Hogyan tudom megszüntetni?
Nem akarom Domino-ra átváltani. Telefonon lehetséges?

Köszi a választ előre is. :R

[ Szerkesztve ]

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.