Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97801) schulc99


schulc99
tag

Sziasztok!

Az alábbi dologban kérnék tanácsot/segítséget.

Történt egy online feltöltés (internet bank) , de mint kiderült a szám idő közben Dominóból előfizetős lett.

Hogyan lehetne a pénzt jóváíratni?
Akár a feltöltést kezdeményező fél bankszámláján, akár a mobilelőfizető havi számlája egy részében?

Előre is köszi a segítséget.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#97802) 4Grider válasza adam1400 (#97800) üzenetére


4Grider
nagyúr

3G-n.

(#97803) Ateszpapa válasza adam1400 (#97800) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Úgy tudom 20 GB után 2 MB-re korlátozzák.

(#97804) TomMusic


TomMusic
őstag

Hali,
Egy őskövület telóm van (Galaxy Ace2, Android 2.3.6-al :D ), és korábban kipróbáltam már a mobilnetet rajta, jól működött, a jelenlegi SIM-emre aktiváltam is egy maraton csomagot. Viszont azon agyalok, hogy nem kell APN-t beállítani? A telefonban a beállításoknál van ilyen, hogy hozzáférési pontok (itt lehet APN-t megadni), és most itt 2 opció van: "Web (wnw)", illetve "T-mobile MMS (mms)", ebből a kettőből a Web van kiválasztva. Akkor ez lenne az APN, és ezt magának állította be? És jó ez így? :B
Előre is köszönöm a választ!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#97805) r3dsnake válasza adam1400 (#97800) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Telenor meg eddig is adott, ettől kevesebbért, 4G-n 150mbit-en.

(#97806) 4Grider válasza TomMusic (#97804) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha működik vele nem kell állítani semmit. Ha nem működik, akkor "internet"-re állítsd át.

(#97807) TomMusic válasza 4Grider (#97806) üzenetére


TomMusic
őstag

Hát működni működik, csak nehogy többet vonjon le vagy ilyesmi. :DDD

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#97808) TomMusic válasza TomMusic (#97807) üzenetére


TomMusic
őstag

Na utánaolvastam. A wnw APN a web'n'walk volt még, szinte ugyanaz mint az internet APN, csak nincs LTE, ami nálam nem gond, mert a teló úgy se tudja.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#97809) enginev3.0 válasza adam1400 (#97800) üzenetére


enginev3.0
félisten

Persze, megvette a vodafone, bár még közel sincs befejezve az adásvétel, de ez már lehet annak a hatása

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#97810) radio100jozs válasza adam1400 (#97800) üzenetére


radio100jozs
őstag

5,5 K-ért Telenornál hűség nélkül megkapod. De ha neked jó az UPC-s 6K-s, akkor hajrá. Csak szólok, hogy max 21 Mbps a tempó 20 GB-ig, utána lassít max 1 Mbps tempóval a számlázási ciklusban, csak 3G hálózaton megy, és még a HSPA+ azaz a 42 Mbps-re sem engedi fel a Voda.

(#97811) adam1400 válasza radio100jozs (#97810) üzenetére


adam1400
tag

én flottába vok és nem megyek ezért át a upchez,voltam már nálunk is nekem a netrádiónál állandóan szaggatott.

a 20 GB korlát csak arra vonatkozik aki megrendeli a korlátlan net opciót. aki eleve abba van ott nincs korlát.

(#97812) glacious válasza schulc99 (#97801) üzenetére


glacious
addikt

Ügyfélszolgálatot felhívtad már?

(#97813) rétisün


rétisün
veterán

ha Domino-ról előfizetésre váltok, akkor a kártyán lévő pénz levonják az első havidíjból, a mobilinternet adatmennyisége meg hozzáadódik az előfizetéssel járó adatmennyiséghez?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#97814) kali válasza rétisün (#97813) üzenetére


kali
legenda

A Domino egyenleget automatikusan jóváírják az új folyószámlán, a mobilinternetes adatkeretet viszont érdemes elhasználni, ellenkező esetben elvész, mert ilyen tekintetben nincs átjárhatóság a két előfizetés között.

[ Szerkesztve ]

(#97815) rétisün válasza kali (#97814) üzenetére


rétisün
veterán

kösz!

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#97816) schulc99 válasza glacious (#97812) üzenetére


schulc99
tag

Igen, de egyenlőre csak azt szajkózzák a "jól képzett" ügyintézők, hogy ők nem látnak semmit a rendszerben. Pedig nem 1-2 nap telt el a dolog óta.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#97817) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

akkor itt kérdezek, a Telekomos internetes topikból ide irányítottak.

Jártatok már úgy USB stick router függetlenítésnél, hogy a Telekom az online kérelmet követően SMS-ben azt a választ adta, hogy ehhez a készülékhez még nem áll rendelkezésre kód, és felvették a kapcsolatot a gyártóval? Nevezetesen egy Huawei E3372-es modemről van szó.

(#97818) Game-over válasza RoSSo3 (#97817) üzenetére


Game-over
aktív tag

Yep

Az sms után egy héttel jött a függetlenítő kód :)

(#97819) tothferenc


tothferenc
senior tag

Sziasztok. Flottas sim kartyat cserelnenk, mert telovaltas volt. Ilyenkor le kell adni a regit? Normal sim volt, es megvagattuk microra, de az uj teloba nano sim kell. Ha jo a sejtesem, max kifizettetik az uj arat rongalas miatt.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#97820) dptrsk válasza tothferenc (#97819) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Legyen ott a régi kártya cserekor(akár a régi készülékben), nem kell leadni, de a kártya jelenléte bizonyítja, hogy nem elvesztetted.
Rongálásnak minősül, de nem kell kiemelni, hogy megvágattad, szerintem ki fogják adni simán az új SIMet.

(#97821) anadroid válasza lockdown90 (#97781) üzenetére


anadroid
senior tag

A (p) a hordozott számokra menő hívásokat jelzi (p=portolt)

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#97822) RoSSo3 válasza Game-over (#97818) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Szuper, köszönet! Akkor van remény :)

(#97823) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Sziasztok!

1 ev utan le kellett mondanom az otthoni net elofizetesemet, mert atkoltoztunk masik keruletbe, ahova a telekom nem tudta a szerzodesben alairt savszelesseget biztositani. Teljesen korrektek voltak, egesz gyorsan zajlott, bar az uzletben kozel 1 orat kellett varnunk a sorunkra.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#97824) rétisün


rétisün
veterán

ja, majd' elfelejtettem, ha Dominoról előfizetésre váltok, a számom megmarad, vagy új sim --> új szám?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#97825) Zeki válasza rétisün (#97824) üzenetére


Zeki
nagyúr

Marad.

(#97826) 4Grider válasza rétisün (#97824) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolod vannak külön Domino-s és előfizetéses számok?

(#97827) rétisün válasza 4Grider (#97826) üzenetére


rétisün
veterán

ha tudnám, kérdeztem volna? :F ;]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#97828) 313313 válasza rétisün (#97824) üzenetére


313313
addikt

Viszont dominóról->előfizetésre váltás, számelküldést alapértelmezetten tiltott (mondjuk ha előfizetésről váltasz, dominóra, akkor is tiltják a számelküldést). Ha hívsz magánszámként jelensz meg. Telefonba ha nem bírod beállítani, akkor a honlapon tudod belépve...

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#97829) rétisün válasza 313313 (#97828) üzenetére


rétisün
veterán

arra gondolsz, hogy akit hívok, lássa a számomat? az menni fog, most is úgy van, és ha jól emlékszem én állítottam be.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#97830) 313313 válasza rétisün (#97829) üzenetére


313313
addikt

Igen arra. Új szerződésnél alapjáraton tiltják a számküldést 2-3 éve kb.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#97831) prozodus


prozodus
őstag

Egy kérdés az átirányításról:

A mobil otthon díjcsomagban mennyi az átirányítás? Nem tudtam az ismerősnek megmondani :) Azt tudom, h az előfizusoknak ált ingyenes, de a mobil otthon elég kivételes más szempontból is. És úgy rémlik, mintha fizetős lenne.

A honlapon csak ezt találtam:
Hívásátirányítás percdíjai:
Telekom belföldi mobilhálózatába / Vezetékes belföldi hálózatba / Más belföldi mobilhálózatba
Havi díjas díjcsomagok esetében: díjmentes / 13,208 Ft / 56,896 Ft

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#97832) dptrsk válasza prozodus (#97831) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

ÁSZF szerint:

MobilOtthon és MobilOtthon Prémium díjcsomag esetében a hívásátirányítás díja a következők alapján kerül számlázásra:
Telekom mobil és vezetékes irányba történő átirányítás 50,8 Ft/perc
Más mobilhálózatba történő átirányítás 56,896 Ft/perc
Hangpostára történő átirányítás Díjmentes

(#97833) prozodus válasza dptrsk (#97832) üzenetére


prozodus
őstag

Kösz, akkor jól rémlett.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#97834) rushty


rushty
senior tag

Az éves terrorellenes adategyeztetést, hogy mettől meddig kell, hol tudom megnézni?

(#97835) dptrsk válasza rushty (#97834) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Az adategyeztetés 1 évig érvényes.
online, telefonon, személyesen lehet egyeztetni.

(#97836) kali válasza rushty (#97834) üzenetére


kali
legenda

Ha van Telekom fiók és hozzá van rendelve az előfizetés, akkor bejelentkezve kell rányomni az adategyeztetésnél az adatok megadására és ha minden stimmel, akkor így megjeleníti:

(#97837) gabor9991 válasza meroly (#97785) üzenetére


gabor9991
őstag

Én múlt héten szerdán vettem át a simet, a 10GB plusz keret még ma se lett aktiválva.

(#97838) prozodus


prozodus
őstag

Van vki Óbudáról? Szintén ilyen tré a net? Tud vmi bővebbet?
Hetek óta folyton szakad, hullámzik. Állítólag vmi központi hiba, és már szerelték is, de nem jó még most sem. Csak már nincsenek hosszabb kiesések. És amikor megy, akkor se túl fényes... Nagyobb a feltöltés, mint a letöltés.
Érdekeseket mutat a speedtest. Most pl 0,68 és 9,69... És most még nem is ugrál már vagy félórája...
Tévét nem nézek, nemtom, ott is van-e gond, a vonalas megy.
De még a mobilon is látszik, h vmi igen tré a környéken, folyton villog.
És mindezért van pofájuk 13ezret elkérni... (Nem is értem a bnőm szüleit, h voltak képesek ezt megrendelni, mikor a flip is 3700-ért van a környéken.) Nem járna ilyenkor vmiféle kártérítés? Komolyan használhatatlan a net a nap nagyrészében.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#97839) 4Grider válasza prozodus (#97838) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bejelentéstől számított 72 órán túl van kötbér kötelezettségük. Csak mobilnetnél pont 0 Mbps a vállalt sávszélesség.
Általában ha valami gázos, az vagy 4G-n vagy 3G-n van így. Tehát váltanék arra a pár napra 4G-ről 3G-re...

(#97840) UHHH válasza gabor9991 (#97837) üzenetére


UHHH
senior tag

Honnan tudod, hogy nem lett aktiválva? Fogyasztod az 1 GB-ot? Mit mond a webes/netes/bármilyen adatforgalommérő a t-s accountodnál?

Hívást indítottál-e? Mert van, ahol írják, hogy kell egy hívást indítani és akkor aktiválódik a dolog. Nem tudom, mennyire kamu ez.

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#97841) prozodus válasza 4Grider (#97839) üzenetére


prozodus
őstag

Te kinek válaszoltál? Mert nincs mobilnet, nem is írtam ilyet...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#97842) 313313 válasza prozodus (#97841) üzenetére


313313
addikt

A mobilos fórumba írtál ;)

Szerk.: Ez az otthoni szolgáltatásos Telekom fórum

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#97843) gabor9991 válasza UHHH (#97840) üzenetére


gabor9991
őstag

Nem használtam, ilyen tartalék kártyának rendeltem.
Ennyi látszik az alkalmazásban, itt csak az alap 1GB aktív.

(#97844) UHHH válasza gabor9991 (#97843) üzenetére


UHHH
senior tag

Kicsit forgalmazz vele, és meglátod az 1 GB fogy-e. Ha nem, akkor a 10 fogy... :)
Egy usernek azt mondták, hogy NEM lehet követni a 10 GB fogyását!
"Sajnos a Telekom applikációban nem jelenik meg, csak az adatmennyiség 80 és 100%-ának felhasználásáról küldünk SMS értesítést. Készüléked számlálóját állíthatod be esetleg"

Tehát nem volt még hívás indítva róla?

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#97845) gabor9991 válasza UHHH (#97844) üzenetére


gabor9991
őstag

Nem, de mindjárt kipróbálom, mi lesz ha használom.

(#97846) gabor9991 válasza UHHH (#97844) üzenetére


gabor9991
őstag

Lehet neked van igazad és a 10GB külön nem követhető.A perc keret csökkent az adat keret változatlanul 1GB.Akkor ez ilyen...[Kép]

(#97847) UHHH válasza gabor9991 (#97846) üzenetére


UHHH
senior tag

Nem én találtam ezt ki, hanem a Telekom mondta. :) Köszi, hogy kipróbáltad, ezek szerint tényleg így megy.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#97848) brumicica válasza gabor9991 (#97837) üzenetére


brumicica
tag

Én is megerősíthetem, hogy nem mutatja a Telekom fiók a 10 GB-ot, illetve azt is, hogy biztosan nem forgalmazható le az EU-ban. EU Roamingban nekem az új kártyáról először elfogyott az alap 1 GB (azt mindvégig jól mutatta), majd nem volt több adat, de ahogy hazaértem, megint ment a net :-).

(#97849) _Lacos_


_Lacos_
tag

Helló!
Szintén a +10GB ajándék mobilnettel kapcsolatban kérdeznék. Belépve a telekom online ügyintézésbe a díjcsomagomnál felajánlotta a domino fix-re váltást és hozzá a 10GB netet. Ráaktiváltam egy 200MB-os maraton netet, de most abból fogy az adatmennyiség. Most akkor mégse adnak 10GB-ot, ha csomagot váltok?

N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

(#97850) radio100jozs válasza _Lacos_ (#97849) üzenetére


radio100jozs
őstag

Csak online rendelt új sim rendeléskor adják a +10GB-ot.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.