Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97301) St3ven válasza lugosi (#97300) üzenetére


St3ven
addikt

A szerződéskötésed fordulónapja.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#97302) Soulfly842 válasza MATEO6600 (#97299) üzenetére


Soulfly842
addikt

Azért, mert ha szerencséd van akkor a két hét letelte után nem kötbérezik meg egyből ;]

Szerződésdokumentumokban benne van a kötbér is :) Üveggömböm nincs és tenyérből se tudok jósolni :D (vagy esetleg az ügyfélszolgálat megmondja)

Én azt tenném, hogy két hét letelte előtt kéred a szolgáltatás újraaktiválását és kérsz egy tiltást minden hívás tiltásával, ill. emeltdíjas tiltással :) Ez utóbbi ugyanazt látja el, hogy nem tudnak semmit kezdeményezni a kártyáról, de legalább meg sem kötbéreznek :) Ezt egy másfajta szolgáltatással vitelezik ki ;)

Más:
Mint már külsős írom meg a gyanút - szerintem a Telekom akár már a májusi eleji változásokban reagálhat a változó piaci trendekre :)

[ Szerkesztve ]

(#97303) Zeki válasza Soulfly842 (#97302) üzenetére


Zeki
nagyúr

Úgy érted hogy vodás korlátlan EU-s telefonálás, vagy telenoros korlátlan net olcsón?
Mást nem látok.
A Digi még nem indult el.

(#97304) szabogabor10 válasza Zeki (#97303) üzenetére


szabogabor10
veterán

Elvileg nem jelent semmit, hogy nem látszik a változásokban. Bármikor bármi jöhet. És remélem jön is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97305) Zeki válasza szabogabor10 (#97304) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az biztos hogy ők már tudnak olyat, amit mi még nem.

A másik, hogy a Dominós nethez kéne valami bővítés. 4 giga, oszt csókolom...

(#97306) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Működik már a VoLte? Ha nem, tudja esetleg valaki, hogy mikorra várható, hogy végre működjön?

(#97307) szabogabor10 válasza rayoliviero (#97306) üzenetére


szabogabor10
veterán

Sajnos még mindig nem. Nem tudjuk.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97308) rayoliviero válasza szabogabor10 (#97307) üzenetére


rayoliviero
veterán

:R :(

(#97309) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!
Szeretnèk mobilnetet rendelni a maraton 500mb-ot.
Hívtam a 1777et,de ott a maraton netre nem volt menü pont csak a 30naponta megújuló netre.
Erre nincs sms rendelès mint a 30naposnál,hogy +net500 a 1414re???

Vagy van valami apróbetűs rèsz amit nem olvastam a maratonnál??

(#97310) Lackooo84 válasza soultrapp (#97309) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

KATT

The Truth is out there...

(#97311) soultrapp válasza Lackooo84 (#97310) üzenetére


soultrapp
senior tag

Köszi,de ezt èn is láttam.
Viszont online ès alkalmazásal nem akartam,de lehet az marad akkor csak. :(

(#97312) MATEO6600 válasza Soulfly842 (#97302) üzenetére


MATEO6600
őstag

Értek mindent, köszönöm a segítséget :R
Gondolom a szolgáltatás újraaktiválását indítványozhatom távolról, telefonon keresztül, és nem kell senkinek személyesen bemennie :B

[ Szerkesztve ]

(#97313) lugosi válasza St3ven (#97301) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Uhh, köszi. Hogy az vajon mikor van, az jó kérdés. Online le tudom kukkolni valahol?

(#97314) -secret- válasza lugosi (#97313) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Szerintem a számlán rajta van. Mondjuk én megkérdeztem direkt és az alapján állítottam be a mobilnet mérőt.

"A Telekom alkalmazásban az egyenlegek menüpontban láthatod a fordulónapod a felhasználható adatforgalmat megjelenítő grafikon alatt."

[ Szerkesztve ]

(#97315) 8 válasza soultrapp (#97309) üzenetére


8
senior tag

Kérj egy ügyintézőt és beállítja neked, "Szolgáltatás megrendelése, módosítása, lemondása"

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#97316) polonic


polonic
félisten

Valakinél aktív az RCS szolgáltatás galaxy s8 üzenet appjában?

(#97317) 8


8
senior tag

Van-e valakinek tapasztalata arról, hogy ha a webshopban online rendelt termékkel kapcsolatos 14 napos elállási jogomat gyakorlom, akkor
- ha csak egyik részt adom vissza, akkor élhetek-e az elállási joggal? Pl vettem egy bundle-t, samsung telefon és jbl fülhallgató, nem külön termékekként, hanem egy termékként szerepelt a webshopban, visszaadom a telefont, de a fejhallgatót megtartom, például arra hivatkozva hogy elveszítettem és majd mondják meg mennyi az értékcsökkenés amennyivel kevesebbet kapok vissza
- mennyit számolnak fel? (pl levonják a fejhallgató árát, amennyiért meg lehet venni külön is a webshopban)
- pontosan mikor ellenőrzik a viszaadott termék tartalmát (boltban leadáskor, vagy a központban?)
- t-ponton, partnerüzletben is vissza lehet-e adni, vagy csak visszaküldeni lehet?

Nem szándékozom ilyesmit csinálni, pusztán elméleti kérdés :DDD
Köszi!

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#97318) btudos válasza 8 (#97317) üzenetére


btudos
veterán

Az elállás a teljes megrendelésre vonatkozik, olyan nincs, hogy csak a telefontól állsz el, ha azt a fülhallgatóval együtt kaptad.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#97319) prozodus válasza 8 (#97317) üzenetére


prozodus
őstag

Ha nem egymás tartozékai, hanem külön árucikkek, külön tételben, akkor külön számít, és csak egy tételt/terméket is vissza lehet adni.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#97320) Ateszpapa válasza 8 (#97317) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szerintem mivel vásárlástól álsz el, vissza kell adni mindent amit akkor kaptál.
Vissza kell állítani, mintha megsem vetted volna.

(#97321) 8 válasza Ateszpapa (#97320) üzenetére


8
senior tag

Köszönöm az eddigi válaszokat, kifejezetten tapasztalatokra lennék kíváncsi (ahogy a kérdésemben is szerepel), mert találgatni én is tudok.
A termék állapota és az esetleges hiányossága nem befolyásolja az elálláshoz való jogot, de a vásárló felelősséggel tartozik az értékcsökkenésért.

(#97319) prozodus

Egy tétel a számlán (de a két termék egyébként külön-külön is szerepel a webshopban).

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#97322) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Melyik a legolcsóbb feltöltőkártyás mobilnet amivel korlátlan lehet Facebookozni + messenger? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#97323) lugosi válasza -secret- (#97314) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Elő kéne keresni akkor annak a valaminek a számláját amihez a SIM járt. Persze valószínű nem akkor regisztráltam...
Valami SMS jön előtte, mielőtt lelőnék a simet?

(#97324) lugosi válasza makoss (#97322) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem a Vodafone topikban jó választ kaptál erre.

(#97325) prozodus válasza 8 (#97321) üzenetére


prozodus
őstag

Ha egy tétel, akkor együtt kell visszaadni, akkor is, ha egyébként 2 tételben is lehetett volna rendelni.
Az egyetlen lehetőséged, h közvetlenül megkeresed a webboltot, és elmondod, h mi a helyzet, és akkor lehet, h úgy dönt a kereskedő, h ezt a vásárlást sztornózza, és új számlát állít ki a "fél" tételre, és nem kell visszaküldened. De erre nem kötelezhető, és vele kell megbeszélned. Ebben ő fog dönteni, itt felesleges ezen rágódni. Őt kérdezd. Legfeljebb nemet mond, és megveszed külön.
Mondjuk, nem értem, miért egy tételben vetted, ha külön is lehetett volna, 2 tételben. Olcsóbb volt együtt? Akkor nyilván a kedvezmény bukva a módosítással.

Ja, és nem árt az ilyenekkel igyekezni, mert egy csomó webbolt be fog zárni az új adatkezelési feltételek miatt. Igen sokba fog ez kerülni, és nem mki fogja tudni kifizetni. A kisebbek bele fognak bukni, uúgy, mint anno, mikor az új pénztárgépeken sokan elvéreztek.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#97326) 4Grider válasza prozodus (#97325) üzenetére


4Grider
nagyúr

Míg a GDPR-nek nincs hazai végrehajtási rendelete, addig szerintem felesleges rémhíreket kelteni.
A hazai info tv szerint pedig - kicsit leegyszerűsítve - amelyik webshop nem hírleveles (ez a webshopok többsége) az nem is nagymértékű adatkezelő, így egy csomó kötelezettség nem vonatkozik rá.

(#97327) prozodus válasza 4Grider (#97326) üzenetére


prozodus
őstag

Előbb tájékozódj a témában, mielőtt cáfolni akarsz vmit... Nem kéne bedőlni a propagandának, van valós világ is... Már konkrétan tudok több webshopot, ami be fog zárni az életbelépéssel, mert számolt, miután árajánlatot kért...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#97328) 4Grider válasza prozodus (#97327) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én két webáruházat üzemeltetek, így én is kértem és kaptam néhány árajánlatot. Ezért aztán utána néztem, hogy mint gazdasági társaságnak mi a kötelezettségünk május végétől. Mivel nem kell egyetlen hazai webáruháznak a rendelet 9-es és 10-es cikke alá tartozó adatot kezelnie, így az adatvédelmi tisztviselőre nincs szükségük. Az adatkezelés milyensége határozza pedig azt meg, hogy az elkészítendő adatvédelmi nyilvántartáson kívül van-e egyéb kötelezettsége az adott webáruháznak. Nekünk nincs, így az adatvédelmi nyilvántartást önerőből már készítjük, május végére tutira készen lesz, jöhet a NAIH...

(#97329) Kbali válasza 4Grider (#97328) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha megnézted a törvényt, akkor tudnod kellene, hogy már elkéstél, merthogy májustól a szankcionálás lép életbe, a többi előírást már használnod kellene.

(#97330) luciferk


luciferk
senior tag

Szevasztok,
Next-S aranytárskártyás csomagban vagyok, vajon a vidéki vezetékes telefon hívása ingyenes vagy fizetni kell érte?

[ Szerkesztve ]

(#97331) -secret- válasza luciferk (#97330) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Fizetned kell.

"Korlátlan beszélgetés a Telekom mobilhálózatán belül alapdíjas irányba, belföldön"

(#97332) kali válasza luciferk (#97330) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Csak a Telekom mobilos hálózatán belül korlátlan a hívás, minden más (alapdíjas) hívás a benne foglalt 160 percből ketyeg, afelett pedig fizetős: 35 Ft / perc

[ Szerkesztve ]

(#97333) luciferk


luciferk
senior tag

Köszi a gyors választ :R

(#97334) luciferk válasza kali (#97332) üzenetére


luciferk
senior tag

Köszi a választ, akkor a "minden más hívás"-ba a vezetékes telefon ingyenes hívása nem tartozik bele?

(#97335) kali válasza luciferk (#97334) üzenetére


kali
legenda

A minden másba tartozik bele, abból a 160 percből vonódik le, ami a díjcsomagban alapban adott, ha pedig abból már nincs, vagy nincs annyi, akkor külön fizetős.

(#97336) luciferk válasza kali (#97335) üzenetére


luciferk
senior tag

Köszi, azért kérdeztem rá mert egy kicsit feljebb a secret fórum társ azt írta, hogy fizetnem kell a vezetékes telefon hívásáért.

(#97337) kali válasza luciferk (#97336) üzenetére


kali
legenda

Akkor kell pluszban fizetni, ha a díjcsomagban foglalt 160 percet már leforgalmaztad.

(#97338) lugosi válasza 4Grider (#97326) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“Míg a GDPR-nek nincs hazai végrehajtási rendelete”

Nem is lesz, tekintettel arra hogy ez a rendelet közvetlenül, azaz a hazai jogba történő mindennemű egyéb hatályba léptető aktus nélkül hatályos.
A többi amit írtál ezzel kapcsolatban, szintén téves.

(#97339) 4Grider válasza lugosi (#97338) üzenetére


4Grider
nagyúr

Konkrétumot is írsz?

(#97340) lugosi válasza 4Grider (#97339) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Írtam az első felében, a másodikkal kapcsolatban nem fogok. Inkább jóindulatú figyelemfelhívásnak szántam, mint bárki meggyőzésének.

(#97341) 4Grider válasza lugosi (#97340) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha elolvasod a cikket, akkor talán rájössz, hogy miről írtam, illetve miért tartom hülyeségnek amiatt megszüntetni egy webáruházat, mert nem bírják anyagiakkal az adatvédelmi auditját.

(#97342) sketchifun


sketchifun
senior tag

Sziasztok.

Adódott egy kis gondom a telekommal. Azon belül is a mobilnettel.

Korlátlan + Korlátlan csomagban vagyok.

Ha 4g-n forgalmazok adatot, nincs baj. De sajnos az otthonomban nincs 4g. Ha viszont 3g/hsdpa-n elindítok egy videót youtube-on, akkor pl. megáll a net. De totál. 1-2 percen belül megáll. Csak a repülőgép mód segít, vagy ha kikapcsolom az adatforgalmat és vissza.

Egy hete jeleztem ezt a Telekom felé, semmi válasz vagy változás.

Két készülékkel is próbáltam, Xiaomi Mi4C és S8.

Beállításokat többször ellenőriztem.

Ötlet?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#97343) kali válasza sketchifun (#97342) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Egy helyen/cellában tapasztalod csak 3G módozatokban a problémát, vagy máshol is?
Korlátlan mobilinternetem van, bár itt korrekt 4G+ hálózat van, de átkapcsoltam 3G-re és nem jelentkezett az általad leírt probléma.

(#97344) Soulfly842 válasza sketchifun (#97342) üzenetére


Soulfly842
addikt

Próbáld meg fix 3G-re állítani(ne 2G/3G/!G -n legyen, s ne 2G/3G-n), lehet időnként dobálja a cellák eltérő technológiák között. Tuti, hogy valami ilyesmi van a háttérben. A xiaomi nem csoda h. döglődik B20 nélkül, de az S8-an se megy a 4G, ott sem stabilabb? Jók a beállításai? mert Magyarországon azért már elég kevés hely van, ahol a Telekomnak nincs 4G.

Kültéren sem megy? Speciális antennával azt be lehetne vinni erősített jellel.

[ Szerkesztve ]

(#97345) sketchifun válasza kali (#97343) üzenetére


sketchifun
senior tag

Hát, pedig sajnos beletartozom az 1%-ba.

A telefon egyébként itthon ugrál 3G és H+ közt, de egy ilyen megakadás után nem vált, csak fizikai helyváltoztatás esetén, és net a váltás ellenére sincs.

Amit észrevettem, hogy mikor megakad, többnyire H+ van.

A 3G kényszerítés sem segít.

Kültéren itthon nem, de bármely irányban megyek 300m-t, és működik.

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#97346) viktorhu válasza sketchifun (#97345) üzenetére


viktorhu
veterán

Sok ilyen hely van hivatalos beltéri lefedettséggel, ahol egy tereptárgy a falu egy részén takarja a tornyot, és nincsen térerő. Lehet, hogy a 3G messzebbről jön és túlterheltebb is.

(#97347) radio100jozs válasza sketchifun (#97345) üzenetére


radio100jozs
őstag

Vannak sajnos olyan területek, ahol a 800 MHz-es 4G-t nem lehet kiépíteni, jellemzően Ukrán határ közelségében, ott a Telekom is csak 3G-n működik. Ilyen pl. Záhony, és környéke, csak 3G van kiépítve, 4G nem az említett problémák miatt.

(#97348) Zeki válasza szabogabor10 (#97304) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Telenor már beújított:

Kíváncsi lesz a Telekomra.

(#97349) Lackooo84 válasza Zeki (#97348) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ezek a net keretek még mindig siralmasak...

The Truth is out there...

(#97350) Zeki válasza Lackooo84 (#97349) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lebeszélhető perccel együtt jók. Ha lebeszélhetőség nélkül kéred a netet, az a siralmas.
900Ft 500 mega, 1500Ft 1GB, 3500Ft 3GB.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.