Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98201) dptrsk válasza Beca1990 (#98200) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Igen, telefonon fel tudod mondani.

(#98202) Beca1990 válasza dptrsk (#98201) üzenetére


Beca1990
senior tag

melyik számot kell hívnom?
és mettől meddig hétköznap?

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#98203) -secret- válasza Beca1990 (#98200) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

1414, 0-24

[ Szerkesztve ]

(#98204) zoltan6


zoltan6
őstag

vigyázzatok az ilyen kamu emailekkal,mert ezt a szép google fordítós telekomos levélnek álcázott emailt kaptam ma az egyik email fiókomra.

(#98205) mayday00 válasza zoltan6 (#98204) üzenetére


mayday00
őstag

hetente jön egy ilyen. :-D :C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#98206) zoltan6 válasza mayday00 (#98205) üzenetére


zoltan6
őstag

Nekem nem jött még soha,most először láttam csak.Pont egy ilyen spamnak használt email fiókomba.Nesze neked GDPR :(

(#98207) glacious válasza fahrii (#98185) üzenetére


glacious
addikt

A sonyból kiindulva, adniuk kellene egy hasonló teljesítményű készüléket, ami egy Q6-ban manifeszgálódhat.

(#98208) radio100jozs válasza zoltan6 (#98204) üzenetére


radio100jozs
őstag

Régi történet, de emeltek az áron, mert eddig csak 1315 Ft-ot akartak bezsebelni.

(#98209) Roleq


Roleq
csendes tag

Sziasztok!
Kerestem a topikban, de nem találtam választ, így a ti segítségetekben bízom (mivel telefonon egy órája "minden munkatársunk foglalt")!
Édesanyám feltöltőkártyát használ. Tavaly is és már idén is megcsináltuk az adategyeztetés procedúráját és ugyanezzel a lendülettel a saját Telekom fiókomhoz (ahol szerepel az én előfizetésem) kapcsoltam az ő kártyását is. Ha belépek a Telekom fiókomba, akkor látszik is a "Telekom fiókhoz kapcsolt előfizetések"-nél a saját előfizetéses kártyám és az Édesanyám feltöltőkártyájának adatai. Előfizető nevénél az én nevem szerepel. (A sztori úgy teljes, ha azt is megemlítem, hogy ezt a Domino kártyát még 2000-ben, azaz 18 éve vettem és akkor még nem lehetett a sarki fűszeresnél is SIM-et venni, hanem be kellett fáradni a Westelhez a személyivel és lakcímkártyával!)
A probléma most jön: Anyukámat "zaklatja" a T, hogy kikapcsolják/megszüntetik a kártyát, ha nem egyeztet adatot. Egyrészt ez már megtörtént az idén, másrészt a nevem alatt szerepel, ennél jobban csak akkor tudnám személyhez kötni, ha a bőröm alá varratnám!
Mit lehet ilyenkor tenni? Vagy mi történik? Legyek türelmes és várjam meg, amíg a munkatárs nem lesz foglalt?

Előre is köszi a válaszokat!

(#98210) Zeki válasza zoltan6 (#98206) üzenetére


Zeki
nagyúr

?? Miköze van a GDPR-nek ahhoz, hogy valaki vagy valakik, a Telekom nevében küldözgetnek orrba-szájba ilyeneket, hogy hátha lesz olyan hülye, aki ilyet be is akar fizetni? Mondjuk aki ennyire hülye, az ne netezzen.

A facebookon ezrével vannak ilyen iszonyat marhák, akik azt hiszik, hogy mert egy facebook profil azt mondja hogy pl lájkolásért meg megosztásért autót, házat, nyaralást sorsol ki, akkor be is veszik, és lelkesen osztogatják megfele.

(#98211) 4Grider válasza Roleq (#98209) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel simán kikapcsolják adategyeztetés hiányában, így várj türelemmel. Sajnos ebben az esetben mindig a rendszernek van igaza, akkor is, ha nincs. És mivel hiba van jelenleg a Telekomnál ebben az adatbázisban, az sem lesz garancia a kikapcsolás ellen, ha sikerül telefonon is adatokat egyeztetni. :(

(#98212) rothfb válasza Roleq (#98209) üzenetére


rothfb
veterán

Ha belépsz a telekom oldalán a fiókodba, írja mindegyik csatolt előfizetésnél, hogy meddig érvényes az adategyeztetés. Édesanyádénál mit ír?

(#98213) prozodus válasza zoltan6 (#98204) üzenetére


prozodus
őstag

Továbbítani szoktam az üfsz-nek, és mindig küldik rá a választ, h köszönik, és illetéktelenek igyekeznek adathalászni, stb :)

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#98214) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nem tudtok róla, van most valami gáz a mobilnettel? Mert nekem nem nagyon akaródzik menni ,vagy legalább is iszonyatosan lassan tölt be bármi. Vagy sehogy. Mintha elfogyott volna a keretem, de még csak a felénél tartok, szóval nem ez a baj. Bp-en vagyok, 4G-n. Pár órája még nem volt semmi gond.

(#98215) kali válasza Gabesz87 (#98214) üzenetére


kali
legenda

Újpesten rendben van a 4G(+), a sebesség és a válaszidő is okés, a böngészéssel sincs gond.

(#98216) Gabesz87 válasza kali (#98215) üzenetére


Gabesz87
addikt

Én most a X. kerben vagyok a KÖKI közelében, melóban, de semmi...egy google.hu sem jön be. Azt látom, hogy szinkronizálni próbál vmt a telóm, pörög felül egy kis karika, meg 4G/4G+ váltakozik egyfolytában. Telefont is újraindítottam már, hátha...

[ Szerkesztve ]

(#98217) Lackooo84 válasza mayday00 (#98205) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Freemailre naponta.... :DDD

The Truth is out there...

(#98218) 4Grider válasza Gabesz87 (#98216) üzenetére


4Grider
nagyúr

3G only módban van változás?

(#98219) Roleq válasza rothfb (#98212) üzenetére


Roleq
csendes tag

Közben sikerült elérnem a T-t. Nem volt sikeres a márciusi adategyeztetés valamilyen hiba folytán. A rossz hír az, hogy annak ellenére, hogy az előfizetésemhez csatoltam, még így is el kell végezni az adategyeztetést minden évben. Nem is keresek benne logikát, mert minden ilyesmit nélkülöz...

(#98220) kali válasza Roleq (#98219) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A jogszabály arra nem ad lehetőséget, hogy azzal mentesüljön bármelyik Domino előfizetés is az adategyeztetés alól, miszerint hozzácsatolásra kerül Telekom fiókhoz, mivel oda nem csak saját néven lévő előfizetés kapcsolható és úgy már bukna is a dolog.

(#98221) Roleq válasza kali (#98220) üzenetére


Roleq
csendes tag

Értem, amit írsz és nem is vitatkozom. Attól, hogy egy törvény vagy rendelet logikátlan vagy nem életszerű, attól még be kell tartani és kész. Csak azt nem értem, ha van egy előfizetésem, ami a nevemre szól és még a nevemre veszek egy Dominó kártyát is, mennyivel másabb az egyik SIM státusza, mint a másiké? Adategyeztetek, megadom a feltöltőkártyához ugyanazokat az adatokat, amiket az előfizetésemhez is adtam, akkor mi lehet az a változó, ami miatt egyiket évente egyeztetni kell, a másikat pedig soha többet? Az a baj, hogy a magyar jogalkotás teljesen indirekt, abból indulnak ki, hogy én, mint vásárló, fogyasztó, vissza fogok élni azzal, hogy valamit vásárolhatok vagy valamilyen szolgáltatást igénybe vehetek. Aki vissza akar ezzel élni, az úgyis megteszik és talál is lehetőséget, hogy megtegye, mindenki másnak pedig felesleges és bosszantó procedúra. De egy mondat erejéig visszatérve a saját esetemre: Anyukám 18 éve használja ezt a kártyát, valószínű, hogy nem most fogja átadni Ahmednek, hogy robbantson a Bivalybasznád-alsón, a kispiacon vasárnap reggel, amikor olcsóbb a tojás.

(#98222) ForRedGlory válasza Roleq (#98221) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az a valtozo, hogy a domino kartyaban sokkal nagyobb a kockazat.

Melyiket dobod el nyugodtabb szivvel? Nyilvan nem az elofizetest, hogy mas forgalmat generaljon rajta.

(#98223) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok! 2 hónap van még a hűségidőmből, de már tudok telefont vásárolni kamatmentes részletre. Az egész család előfizetései egy néven vannak "kapcsolódó előfizetések" fülön láttam, hogy az én számom is ott van köztük. Szeretnék különválni tőlük, és a saját nevemre venni a saját számom, tehát kilépni ezekből a kapcsolódó előfizetésekből. Ezt megtehetem ebben a maradék 2 hónapban is, vagy meg kell várni míg lejár?

(#98224) vgyuri válasza Gabesz87 (#98216) üzenetére


vgyuri
őstag

X. kerületben a vezetékes szolgáltatás is leállt, nem nálad volt a hiba forrása.

[ Szerkesztve ]

(#98225) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Telekom holnaptól két hónapig négyszerezi dominósoknak a netet, 16 GB 3290Ft, és roamingolható.

The Truth is out there...

(#98226) lupus_l


lupus_l
aktív tag

Ez most újabb hiba a webshopban, hogy pl. tv-t csak otthoni előfizetés hosszabbítással enged részletre?
Mobilcsomag hosszítással tegnap engedte volna, most meg nem engedi...

(#98227) G@ben válasza Lackooo84 (#98225) üzenetére


G@ben
addikt

Ez most azt jelenti, hogy ha május 11-én megrendeltem a Maraton 4GB-ot, akkor június 11-én rendelhetem ezt a csomagot, vagy az elmúlt 30 napban egyáltalán nem lehetett ilyen aktív csomagom?
Illetve a 2 hónap mit takar? Addig rendelhető, vagy addig felhasználható?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#98228) kali válasza G@ben (#98227) üzenetére


kali
legenda

A Maraton nem kizáró ok, csak azonos adatmennyiséggel rendelkező Domino Net csomagokkal (külön kategória, első a Maraton, a második a Domino net csomagok: Link) ne rendelkezz az aktiválást megelőző 30 napban.

[ Szerkesztve ]

(#98229) #08205312 válasza G@ben (#98227) üzenetére


#08205312
törölt tag

A megújuló csomagokra szól az akció. Az lényegtelen, hogy milyen maratont vettél/használtál az elmúlt 30 napban.

[ Szerkesztve ]

(#98230) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Működik már a VoLte? Feltétel hozzá iPhone vagy Samsung telefon? Mert a Telekom honlapja azt írja.

(#98231) G@ben válasza kali (#98228) üzenetére


G@ben
addikt

Ja értem! Akkor ez most nem éri meg nekem. Köszi! :)

8: neked is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#98232) kali válasza rayoliviero (#98230) üzenetére


kali
legenda

Működik és nem feltétel, sok más gyártó készülékével is használható, ha az hardveresen és szoftveresen is tudja.
A Telekom honlapján ha rányomsz a 4G hanghívásra képes készülékek listájára, akkor lesz ott a Samsung és Apple mellett Huawei és Sony is, de ezek csak a szolgáltatónál kapható készülékek, viszont az sem feltétel, így más gyártók és típusok is szóba jöhetnek, ha a feltételek adottak.
Én Huawei Mate 10 Pro-val használom november közepétől, januárig egy egykártyás Telekomossal tettem, azóta pedig kétkártyás, nem a Telekomnál vásárolttal.

[ Szerkesztve ]

(#98233) sch_a


sch_a
addikt

Hello!
Nézem a dominos mobilnet négyszerező akciót. Van egy Maraton 4GB-os aktív szolgáltatásom, még 3,5 GB aktív keretem. Ha előfizetnék a havonta megújulóra, akkor melyik keretet használnám először?

A másik kérdésem... Februárban váltottam domino-ra, előtte előfizetéses csomagom volt. Nem töltöttem fel rögtön a kártyám, mert jó ideig elég volt a kártyához kapott percek plusz az ajándék net. Viszont külföldre utazva nem tudtam se hívást kezdeményezni, sem fogadni. A telekom fiókomnál nem látok külön opciót, hogy be kéne kapcsolnom a roamingot, csak adatbarangolás opciót látok. Létezik, hogy azért nem tudtam hívni/hívást fogadni mert a valós egyenlegem 0 volt? Gondolom ha külföldön vagyok akkor a bejövő hívás után is kellett volna fizetnem. Jövő héten ismét külföldre utazok és nem akarok ezzel szívni.

(#98234) kali válasza sch_a (#98233) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A 30 naponta megújuló net kerete fogy először, a Maraton pedig pihen addig.
Domino és költségkontroll esetén a *104# kóddal kell aktiválni a roamingot. (Kikapcsolás: *105#)
Az egyenleg kapcsán úgy írják, hogy ha a használni kívánt szolgáltatás limit összege alá csökken (azaz a hívásindításkor nem áll a rendelkezésedre egy percnyi híváshoz elegendő Ft egyenleg), akkor külföldön a hívás indítása és fogadása, adatforgalom alapú szolgáltatások használata, MMS és SMS küldése nem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#98235) sch_a válasza kali (#98234) üzenetére


sch_a
addikt

Köszönöm! :R

(#98236) rayoliviero válasza kali (#98232) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszönöm szépen. Akkor nem értem, hogy a Redmi 5 Plus készülékemen miért nem működik.

(#98237) KZP válasza rayoliviero (#98236) üzenetére


KZP
őstag

Hívd fel a Telekom-ot, mondd, hogy Samsung S8/9 telefonod van, és szeretnéd, ha bekapcsolnák az előfizetéseden a 4G hang szolgáltatást.

(#98238) kali válasza rayoliviero (#98236) üzenetére


kali
legenda

Az előfizetésen bekapcsoltattad az ügyfélszolgálattal a VoLTE funkciót?
A telefonodban van szoftveres VoLTE kapcsoló?

(#98239) glacious válasza rayoliviero (#98230) üzenetére


glacious
addikt

Nekem Xiaomi telóval még nem sikerült használni, pedig minden feltétel adott volt.

(#98240) rayoliviero válasza kali (#98238) üzenetére


rayoliviero
veterán

Be van kapcsolva Telekomnál, mert korábban működött az S7 telefonomon, plusz azóta hívtam is őket és azt mondták, hogy aktiválva van. De lehet mióta volt ez a VoLte gond, automatikusan nem kapcsolták vissza, mondjuk szerintem ez esélytelen.

VoLTE kapcsoló van és be is van kapcsolva.
De telefonáláskor átvált edge-re 4G-ről.

glacious: Én is ettől félek. Olvastam olyat, hogy Indiára át kell állítani a régiót és lehet akkor működni fog. De jelenleg custom romot használok, amiben csak nyelvet tudok állítani, régiót nem.

[ Szerkesztve ]

(#98241) Gabesz87 válasza 4Grider (#98218) üzenetére


Gabesz87
addikt

Felhívtam az ügyfélszolgálatot és mondták hogy a X.kerben a 4G tegnap óta köhög, javítják. 3G-vel nincs gond. Csak azt nem értem,miért nem írják ki legabb a FB-ra.

(#98242) kali válasza rayoliviero (#98240) üzenetére


kali
legenda

Nem kapcsolják ki karbantartás vagy hasonló miatt az előfizetésen, csak ha külön kéred.
A telefon nem stimmelhet akkor valami miatt.

(#98243) rayoliviero válasza kali (#98242) üzenetére


rayoliviero
veterán

Igen, azzal lesz a gond.

(#98244) Soulfly842 válasza glacious (#98239) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem volt minden feltétel adott, mert a Telekom csak az általa jóváhagyott készülékekre engedélyezi... s olyat egyelőre nem is látok realitásnak - hogy jóváhagyják - amit nem forgalmazott

(#98245) thomas77 válasza rayoliviero (#98243) üzenetére


thomas77
senior tag

Redmin egyiken sem működik egyelőre. Nekem 4X-em van. Van kapcsolóm is, de semmi. S7-en és SE-n hibátlanul működik.
Ha minden igaz, csak azokon a támogatott készülékeken megy a VoLTE, amik rajta vannak a Telekom listáján.

(#98246) viktorhu válasza thomas77 (#98245) üzenetére


viktorhu
veterán

A technikai feltétel meg az, hogy a Telekom elküldje a SIP beállításokat a gyártónak, ők pedig egy firmware update-tel leküldjék azt a telefonra.

(#98247) Stylerr válasza Stylerr (#98223) üzenetére


Stylerr
addikt

Erre senki nem tudja a választ?

(#98248) thomas77 válasza viktorhu (#98246) üzenetére


thomas77
senior tag

Érdekes megoldások vannak itt.
A Samsungnál csak akkor van kapcsoló (és csak akkor működik a VoLTE) ha magyar független vagy magyar telekomos rom van rajta. Más relációban nem képes működni.
Az iPhone-nál meg cséltem a magyar telekomos kártyát amerikai t-mobile-osra. Valamit piszmogott a hálózattal, ment föl 4G-re és azonnal volt VoLTE az európai iPhone-on Amerikában.

(#98249) kali válasza thomas77 (#98248) üzenetére


kali
legenda

A Samsung és Huawei beleteszi alapban a támogatást a firmware verzióba (más gyártók is tehetnek így, de nekem ezzel a kettővel van tapasztalatom), de csak azokba a régiósokba, ahol szükség van rá és az annak megfelelőt, nem kell a szolgáltatónak külön frissítést küldözgetni rá.
Az iPhone jobban a SIM kártyára támaszkodik, az alapján állít be és frissít dolgokat (szolgáltatói sávot), amiket más gyártónál manuálisan is lehet akár felvinni, vagy módosítani.
A Samsung, Huawei...stb. készülékek is beállítanak persze bizonyos dolgokat a SIM kártya alapján, gondolok itt a hozzáférési pontra...stb., de azokba manuális is belenyúlhatsz, vagy hozhatsz létre újat, iPhone esetén viszont más kicsit, korlátozottabb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#98250) Soulfly842 válasza Stylerr (#98223) üzenetére


Soulfly842
addikt

Bármikor átírathatod, ha bemegy az előfizető veled (feltétel, hogy már nem lehet rajta készüléktörlesztő és ha eddig kaptál százalékos kedvezményeket a havidíjadból, akkor a jövőben az nem jár majd). 4500 Ft az átírás díja, amit utólag fizetsz majd a havi számlán (nem a helyszínen).

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.