Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97201) adamssss válasza anadroid (#97197) üzenetére


adamssss
veterán

Nyilván de azért az nagyon durva lenne, hogy többen a szemünkbe hazudnának. Főleg telefonon ami vissza is hallgatható...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#97202) lugosi válasza adamssss (#97201) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ó, az a hangfelvétel... Egy másik szolgáltatónál jártam úgy, hogy többször kértem a hangfelvételt, és valahogy mindig elfelejtettek rá reagálni, vagy mellébeszéltek. Aztán egyszer kaptam egy számlakorrekciót, de a hangfelvétel az valahogy sose került elő.

(#97203) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

2013 végén vettem egy iPhone5C-t Telekomtól.
Mi a menete a függetleníttetésnek?
Telenoros adatkártyát raknék bele.
Köszi!

üdv, adika4444

(#97204) -secret- válasza adika4444 (#97203) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

1.

(#97206) adika4444 válasza -secret- (#97204) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi!

üdv, adika4444

(#97207) prozodus válasza lugosi (#97202) üzenetére


prozodus
őstag

Nekem egy vitás ügyben, mikor a tré szemétkedett, rögtön el is lett már "veszve" a hangfelvétel, ami persze az én igazamat bizonyította volna, amikor nem hagytam magam hülyének nézni, és eló akartam vetetni... Megérdemelték volna az NMHH-t, csak éppen nem értem rá párezer ft-ért ennyi kört futni.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#97208) dokee78


dokee78
félisten

Készülék biztosítás ügyben lenne kérdésem:

Van egy Honor 8 készülékem.
Már ramatyabb állapotban van,viszont még várok a cserével.

129.000 körül vásároltam korábban.
Nos ha megérkezik a Honor 10 készülék a Telekomhoz és tegyük fel,mire tönkre megy a jelenlegi,addigra a Honor 10 készülék 130.000 lesz.
Viszont a Honor 9 leesik 100.000 Ft-ra.
Akkor a Honor 10-et kapom meg mivel az van egy árban a korábban vásárolt Honor 8-al?

(#97209) thomas77 válasza prozodus (#97207) üzenetére


thomas77
senior tag

Az ügyfélszolgálat közli hogy hangfelvétel készül a beszélgetésről. De mi van, ha én is közlöm az ügyfélszolgálatossal, hogy én is rögzítem a beszélgetést? És valóban meg is teszem... elindítom a felvételt. Igaz, belesípol x másodpercenként, de ha vitás ügy van folyamatban, akkor megtehetem?

(#97210) #08205312 válasza thomas77 (#97209) üzenetére


#08205312
törölt tag

Union24-gyel próbáltam: a hölgy közölte, hogy nem járul hozzá a felvételhez, és azonnal bontotta a vonalat.

(#97211) fornettisuti válasza #08205312 (#97210) üzenetére


fornettisuti
veterán

bővebben itt

"A NAIH szerint tehát az Infotv. és a Ptk. alapján hangfelvétel készítéshez az érintettek előzetes tájékoztatáson alapuló hozzájárulását kell beszerezni abban az esetben, ha törvény nem ír elő kötelező adatkezelést, ennek megfelelően a hozzájárulás nélkül készített és felhasznált hangfelvétel adatvédelmi és személyiségi jogsértésnek is minősül. Ugyanakkor számos olyan helyzet fordulhat elő, amikor egy bírósági perben az egyik fél az előbbi feltételeknek nem megfelelő (jogellenesen) készített hangfelvétellel kívánja pernyertességét előmozdítani, és adott esetben ezzel valóban perdöntő bizonyítékot szolgáltat a bíróságok számára. A NAIH ezen ellentmondásos helyzet feloldására nem vállalkozik, a tájékoztató szerint ugyanis annak megítélésére, hogy a hangfelvétel bizonyítékként történő felhasználása megfelel-e a jogszabályokban foglaltaknak, nem a NAIH hatásköre, hanem a bíróságoké. Álláspontunk szerint ebben az esetben érdemes lett volna a már említett jogos érdek mint alternatív alkalmazhatóságát megvizsgálni, mert ez az érdekmérlegelési klauzulával megfelelő megoldást jelenthetne."

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#97212) #08205312 válasza fornettisuti (#97211) üzenetére


#08205312
törölt tag

csak azt tudnám miért nekem címezted :U nagyon is jól ismerem a törvényt.

(#97213) G@ben válasza fornettisuti (#97211) üzenetére


G@ben
addikt

"A NAIH – az érintett és az adatkezelő közötti egyensúlyi pozíció fontosságára, valamint az együttműködés és kölcsönösség polgári jogi alapelveire utalva – kifejti, hogy az érintettet személyes adatai tekintetében megilletik mindazon lehetőségek, amelyek az adatkezelő számára rendelkezésre állnak. Ennek megfelelően, ha az adatkezelő rögzíti a beszélgetést, akkor az érintett is megteheti ugyanezt. Azonban a NAIH is rögzíti, hogy az érintett sem terjeszkedhet túl azon az adatkezelési célon, amely alapján az adatkezelő rögzíti a beszélgetést. Ezért az érintett is csak az adatkezelővel esetlegesen folytatott jogvita során használhatja fel a beszélgetést, de nyilvánosságra például nem hozhatja azt."

Ezek alapján viszont rögzíthetem.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#97214) punky10 válasza G@ben (#97213) üzenetére


punky10
addikt

Ha érdekes a téma,és a túloldal közli,hogy felvétel készül,akkor néha én is bekapcsolom a rögzítőt.Kínai telefonom van,még csak észre sem veszik.Közölni meg nekem minek?Mivel a másik oldal mondta először,így tudomása van arról,hogy készül hangfelvétel.Legfeljebb azt nem tudják,hogy lesz egy példány nekem is... ;]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#97215) Ádám16


Ádám16
addikt

Üdvözletem!

Van egy céges telefonom Telekom SIM-mel. Hogyan tudnám kideríteni, hogy mik a paraméterei ennek az előfizetésnek? A Telekom app-ban nem tudok egyszeri jelszót kérni SMS-ben, mert kiírja, hogy aktív jelszóvédelem, használjam a PIN-kódot.

Van valami módja, hogy mégis kiderítsem a kívánt dolgokat?

Köszönöm!

(#97216) -secret- válasza Ádám16 (#97215) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Szerintem a cégednél érdeklődj.

(#97217) Ádám16 válasza -secret- (#97216) üzenetére


Ádám16
addikt

totál impotens az ezzel foglalkozó személy, egy lábas víz forralását nem bíznám rá, ezért kerestem más utat.

(#97218) Soulfly842 válasza punky10 (#97214) üzenetére


Soulfly842
addikt

Az csak egy jogsértő hangfelvétel, ha nem tájékoztatod a másik felet. :D Senkit nem érdekel(het).

(#97215) Ádám16

Pont ez a lényege a jelszavas szerz. védelemnek... hogy ne akarj megtudni sokat, s ne csinálj feleslegesen semmit magadnak :D Ha cég nevén, akkor van erre dedikált kapcsolattartótok (cégen belül is), aki esetleg kérdésfeltevés esetén segíteni is tud.

Szerk előző hsz-ed alapján:

Pedig más nyitja és módja nincs ennek :D

[ Szerkesztve ]

(#97219) punky10 válasza Soulfly842 (#97218) üzenetére


punky10
addikt

Nem kellett még felhasználnom egyszer sem,remélem nem is kell soha.
De a törvény szerint nem lehet felvételt készíteni akkor,ha a másik fél nem tudja,illetve tudja,de nem egyezik bele,hogy felvétel történjék.Ebben az esetben viszont a túloldal tudja,hogy rögzítik a beszélgetést,hiszen Ő (is...)rögzíti,és mivel rögzít,így bele is egyezett a hangfelvételbe.Tehát tud róla,hogy felvétel készül,és elfogadta.Ennek inkább akkor lenne jelentősége,ha vitás ügy esetén közölnék velem,hogy nagyon sajnálják,de valami hiba folytán eltünt az a felvétel,amelyik esetleg igazolná a sérelmem jogosságát.Ekkor lehet velük közölni,hogy természetesen megértem,tévedni emberi dolog,még szerencse,hogy nekem megvan a másolat... :D

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#97220) #08205312 válasza punky10 (#97219) üzenetére


#08205312
törölt tag

másról van szó: ahhoz, hogy rögzítsd a hívást, adatkezelő kell hogy legyél. Annak pedig vannak szabályai...

[ Szerkesztve ]

(#97221) Soulfly842 válasza punky10 (#97219) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ez nem így van. Ez az ő tájékoztatásuk, de ha te ezt viszont megteszed, akkor szóban tájékoztatni kell más különben csak egy öncélú visszaélés :D

8

Ott a pont :) Nem is kevés..

[ Szerkesztve ]

(#97222) Ateszpapa válasza dokee78 (#97208) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Vagy Honor 8-cat kapsz.
Amíg a szervizben össze tudnak rakni egyet addig ugyanazt kapod.

(#97223) fornettisuti válasza #08205312 (#97212) üzenetére


fornettisuti
veterán

Korán volt még, nem neked akartam.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#97224) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Inkompetens Telekom ^^Kata és társai, hazudoznak facebookon a hálozati problémákat illetően +hülyének nézik azokat, akik panaszkodnak a VoLTE és elnemérhetőségük miatt.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#97225) lugosi válasza Soulfly842 (#97218) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Az csak egy jogsértő hangfelvétel, ha nem tájékoztatod a másik felet. :D Senkit nem érdekel(het)."

Bocs hogy neked célzom, csak egyet ki kellett választani. A hangfelvétel elkészítésével és felhasználhatóságával kapcsolatban legalább 4-5 féle teljesen téves kijelentést és szilárd véleményt olvastam itt, minden bántás nélkül de látszik hogy totál laikusok vagytok ebben a témában, szerintem ne szakértsétek meg ezt jobban.

(#97226) kali válasza fornettisuti (#97224) üzenetére


kali
legenda

Tegnapi Telekomos hozzászólást látok, miszerint a VoLTE technikai hiba miatt lekapcsolva, a javítás folyamatban...stb.

(#97227) fornettisuti válasza thomas77 (#97209) üzenetére


fornettisuti
veterán

Évek óta rögzítem a telefonbeszélgetéseimet, külső app-al, nem sípolgat bele.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#97228) Ateszpapa válasza thomas77 (#97209) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Próbáld ki az ACR-t, az nem sípolgat bele.

(#97229) fornettisuti válasza kali (#97226) üzenetére


fornettisuti
veterán

Este még több hsz. volt.
Kb. 2 hete megszakí tásokkal nincs Volte.
Kata szerint csak pár napja. Felhasználó panaszkodott, hogy pl. nem tudott hívni, nem fogadott hívásokról kapott több smst, ugyan ott, ahol előtte 4G volt.
Ha megy a hivás az is csak 2/3G-n.
Ugyan az mint, amikről itt is beszámoltunk.
Kata azt ajánlotta cseréltessenek az emberek simet és vigyék szervizbe a telefonokat!!4! lol
A felettese helyében én is töröltem volna azokat a hsz-eket.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#97230) Keem1 válasza punky10 (#97219) üzenetére


Keem1
addikt

Óriási tévedés. Ahhoz, hogy valakinek a személyes adatával rendelkezz, a személyes adat tulajdonosának bele kell egyeznie. Ő abba egyezett bele, hogy ő rendelkezhessen az ő és a te személyes adatoddal. Te nem rendelkezhetsz az övével.

Egyébként pedig hogy ezt megtehesd, a beleegyezésen kívül adatkezelővé kell válj (világosan megfogalmazott adatkezelési célokkal), garantálni kell a kezelt adatok biztonságát (csak az férhet hozzá, és oly mértékben, aki és amennyire szükséges), felügyeleti szerv ellenőrzését kell biztosítani, a személyes adat tulajdonosának kérésére a teljes törlést igazolható módon megoldani, stb-stb.

Óriási tévhit van az emberek fejében, hogy csak úgy magáncélból rögzítek. Egyrészt, bármit is tartalmaz a hangfelvétel, ha jogosulatlanul készült, bíróságon semmibe veszik. Másrészt ha boldog boldogtalan rögzítene, rengeteg hangfelvétel jutna rossz kezekbe (te nem úgy vigyázol rá, mint egy adatkezelő).

(#97231) kali válasza fornettisuti (#97229) üzenetére


kali
legenda

Nem találok (már?) olyat, pedig szívesen hozzászóltam volna.
Lehet, hogy valóban törölve lettek, Kata (és csapata) pedig továbbképzésen volt azóta, mert már nem azt írják.

[ Szerkesztve ]

(#97232) Soulfly842 válasza fornettisuti (#97229) üzenetére


Soulfly842
addikt

Hívás/fogadási hibákra tényleg sokszor az a megoldás. A régi/hibás simek generálhatják ezt a hibát. DE Kata nem kalkulálta bele a VoLTE-t és leírta a sablon választ :)

(#97225) lugosi

Jah, az tény. :D De az alap mondandóm helytálló: Nem lehet és kész :D

(#97233) fornettisuti válasza kali (#97231) üzenetére


fornettisuti
veterán

Igen, az előbb visszanéztem én is.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#97234) thomas77 válasza Ateszpapa (#97228) üzenetére


thomas77
senior tag

Gondoltam hogy van rá sípolásmentes megoldás is. Nem is azért írtam, de látom, maga a rögzítés komoly jogi kérdéseket vet fel. Nem is forszíroznám a témát tovább. Én nem vagyok jogász... csak érdekes hogy a nagytestvér megteheti, mi meg nem... na mind1. Részemről a téma lezárva.

(#97235) Black_Raven válasza Keem1 (#97230) üzenetére


Black_Raven
veterán

"Ha a hangfelvétel jogosulatlanul készült, a bíróságon semmibe veszik"--tisztán látszik, azért tartóztatták le a Gyárfás Tamást, :D

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#97236) viktorhu válasza Black_Raven (#97235) üzenetére


viktorhu
veterán

Én is erre gondoltam. Egyáltalán nem egyértelmű a bírósági gyakorlat.

(#97237) Soulfly842 válasza viktorhu (#97236) üzenetére


Soulfly842
addikt

De. Az.

Vannak esetek, amikor mégis jogellenesen kerülnek beszerzésre a bizonyítékok, például a hangfelvétel az érintett személy tudta és beleegyezése nélkül, titkosan

történt. Ilyen kategóriába tartozik a zsebben tartott diktafon, vagy a rejtett kamerával történő felvétel is. Az ilyen cselekmények mindig a személyiségi jog sérelmével járnak, ez azonban a bizonyíték felhasználása szempontjából közömbös, ugyanis az igazság érvényesülésének biztosítása közérdek és a bizonyítás ezt a célt szolgálja. Azonban attól függetlenül, hogy a bíró engedélyezi az ilyen bizonyíték felhasználását a perben, a másik fél nincs megfosztva azon jogától, hogy személyiségi jogainak sérelmére vonatkozóan fellépjen. Ebben az esetben az eljárást külön perben tudja kezdeményezni, és ez nincs hatással a jogellenes bizonyíték alapjául szolgáló per eredményére. Tehát nem az a kérdés, hogy a jogellenesen szerzett bizonyíték felhasználható- e, mert a bíró mérlegelése szerint ez eldöntött tény. Azonban a személyiségi jog megsértése ettől még nem lesz kisebb súlyú, de az érintett félen múlik, hogy emiatt egy külön pert kezdeményez- e, vagy sem.

(#97238) rushty


rushty
senior tag

A feltöltés után járó bónusz net működik csak úgy hogy engedély adatforgalmat?

Nincs " internetelérés előfizetés", az nem tudom mit takar... Emiatt nyilván nem fizetek elő. Ha működik külön macera nélkül, akkor bekapcsolnám az adatforgalmat. De ha emiatt felszámolják a bekapcsolást :F

[ Szerkesztve ]

(#97239) tibor23 válasza [HUN]Zolee (#25) üzenetére


tibor23
senior tag

Elnézést, hibás...

[ Szerkesztve ]

(#97240) Zeki válasza rushty (#97238) üzenetére


Zeki
nagyúr

A bónusz csak MEGLÉVŐ net mellé jár, azt bővíti ki. Ha nincs neted, akkor max a perceket kapod.

(#97241) anadroid válasza Zeki (#97240) üzenetére


anadroid
senior tag

Technikai net bekapcsoltatása? Talán tavaly ilyenkor volt téma.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#97242) rushty válasza anadroid (#97241) üzenetére


rushty
senior tag

Az micsoda? Nem vágom az egészet.
Eddig se volt netem, de mikor volt ajándék, akkor ment. :U :Y mindenféle net rendelés nélkül. Akkor is volt ez a szöveg, hogy meglévő nethez.

[ Szerkesztve ]

(#97243) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok.
Hétfőn indulok Németországba (Debrecenből) és út közben GPS miatt szükségem lenne mobilnetre.
Feltöltős domino kártyám van, ha jól értelmezem a honlapot, akkor a maraton 4 gb-ból felhasználhatok EU-ban 3 gb-ot. Ennek a működéséhez az adatroaming bekapcsolásán (a telefon menüjében) kívül szükséges még valamit beállítani vagy igényelni a t-től?
Illetve van egy bontatlan domino fix kártya még, azon is van 1 GB net, az is használható, ha jól látom EU-ban.

(#97244) St3ven válasza rushty (#97242) üzenetére


St3ven
addikt

Ha Domino Fix tarifacsomagban vagy, megy a bónusz net mindenféle meglévő netcsomag nélkül, csak engedélyezned kell a telefonodon a mobil adatforgalmat.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#97245) St3ven válasza Sanki (#97243) üzenetére


St3ven
addikt

Igen, a Maraton használható külföldön is, tesztelve. Arra figyelj, hogy a World GPRS roaming adatdíjcsomag legyen kikapcsolva. Korábban ez érte meg legjobban ilyen célra, még bekapcsolva maradhatott nálad is, ahogy nálam.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#97246) rushty válasza St3ven (#97244) üzenetére


rushty
senior tag

Köszi

(#97247) Sanki válasza St3ven (#97245) üzenetére


Sanki
addikt

World GPRS limitre gondolsz, hogy aktiváljam? Most inaktív.

(#97248) #08205312 válasza Sanki (#97247) üzenetére


#08205312
törölt tag

"Arra figyelj, hogy a World GPRS roaming adatdíjcsomag legyen kikapcsolva"

Tényleg nem sikerült megérteni a leírtakat :F :U

(#97249) Sanki válasza #08205312 (#97248) üzenetére


Sanki
addikt

Hoppá, csak átfutottam és azt olvastam, hogy bekapcsolva. :(

(#97250) St3ven válasza Sanki (#97247) üzenetére


St3ven
addikt

Inaktívan jó. Így a Maraton fog fogyni. Persze ne legyen roamingtiltás a számodon, és a telefonodon is legyen engedélyezve az adatroaming.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.