Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98701) thomas77 válasza embe (#98700) üzenetére


thomas77
senior tag

Nincs hűség rá. Bármikor lemondható. De ha nem mondod le, addig megújul, amígy van elegendő egyenleg a kártyádon.

[ Szerkesztve ]

(#98702) embe válasza thomas77 (#98701) üzenetére


embe
nagyúr

Ez így érdekes csak, a négyszerezővel. A 4GB-os maratont, 2 havonta töltöm. Ha többet szánnék rá, akkor a Telenoros korlátlant venném. Azon sincs hűség. Viszont azon az EU-ban csak 5GB használható fel, ezzel meg ugye ha jól értelmezem 3290Ft.-ért megkapom a 16GB-ot 2 hónapig, és ezt teljes egészében feltudom használni akár Görögországban is.
Ha meg úgy alakulna, akkor még mindig ott a feltöltött Maraton.

Így először azt kezdené elhasználni, majd csak ha ez a 30 napon belül elfogyna csak akkor nyúlna a Maratonhoz.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#98703) Bogyó bá' válasza embe (#98702) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mi a feltétele annak hogy az idén januárban vásárolt Marathon 4GB-os adatcsomagom négyszereződjön? (Még van belőle valamennyi...) Vagy most vegyek egy új 4 GB-osat, és 16-ot kapok cserébe? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#98704) thomas77 válasza embe (#98702) üzenetére


thomas77
senior tag

Először a megújuló fogy. Ezt jól mondod.
De az opció díja háromezerakárhányszáz per hó. Tehát ha 2 hónapig akarod, akkor 6e valamennyi. És 2x16 GB-ot kapsz érte. Fontos, hogy júni 30-ig meg kell rendelni és a fordulónapig ne mondd le. Ha elfogy a 16 GB, akkor utána a maratont fogod fogyasztani. Ha nem fogy el, akkor a fordulónapnál a fel nem használt adat elvész.
A havi opció és a maraton is 100%-ban felhasználható eu-roamingban.

(#98705) embe válasza Bogyó bá' (#98703) üzenetére


embe
nagyúr

Azt nem lehet. Teljesen más a kettő.
Itt havonta levonnak tőled egy összeget, ha elhasználod, ha nem. Ezt a csomagnak megfelelő abban foglalt mennyiséget 4 szerezik meg.

thomas77 - Így értelmeztem én is. Ez így most nyárra megfelelő lenne a fiamnak.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#98706) thomas77 válasza Bogyó bá' (#98703) üzenetére


thomas77
senior tag

A maraton nem 4szereződik, csak a megújuló csomag.
Ha ilyened nem volt az elmúlt 30 napban, akkor megkapod a 4x-es adatmennyiséget.

(#98707) thomas77 válasza embe (#98705) üzenetére


thomas77
senior tag

Igen, szerintem is elég jó akció.
Nekem van most telenor hd startom, de ott csak 5.5 GB használható roamingban, így fogok mellé rendelni egy 4x4 GB-os opciót az egyik telekomos kártyámra.

[ Szerkesztve ]

(#98708) Mr.FRANK_ válasza 1430 (#22292) üzenetére


Mr.FRANK_
újonc

Hi. 2018-ban már visszafelé fejlődik a technika? Ügyfélszolgálat már képtelen töröltetni a DCF-eket? :( :((

(#98709) thomas77 válasza Mr.FRANK_ (#98708) üzenetére


thomas77
senior tag

Elég régi hozzászólásra válaszoltál... 🤔

(#98710) Bogyó bá' válasza embe (#98705) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kösz, akkor nem: a Maraton 4GB nekem nagyon megfelel, és elég is (A Maraton miatt váltottam szolgáltatót, a havonta lejáró, havonta fizetős adatcsomag miatt jöttem át a Telenortól). Azt hittem, esetleg tudok valahogy "potyázni" egy kicsit a nyáron - bár tulajdonképpen sok szükségem nem lenne rá.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#98711) embe válasza Bogyó bá' (#98710) üzenetére


embe
nagyúr

Most attól függ mennyit használod. Számold ki! Lehet megéri erre a 2 hónapra, utána meg használod tovább a Maratont.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#98712) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy lejárt törlesztőrészletű készüléket a telekom miként függetleníti ki, és ez milyen költséggel járna?

Válaszaitokat előre is köszönöm! :)

Samsung S9

(#98713) thomas77 válasza Víz Elek (#98712) üzenetére


thomas77
senior tag

Felhívod a 1430-at. Ott a függetlenítés menüpontot választod. Megadod az imeit, utána várod az sms-t. Teljesen ingyen van.

(#98714) Víz Elek válasza thomas77 (#98713) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Ja csak ennyi?
köszönöm szépen! :R

Samsung S9

(#98715) kovacss72


kovacss72
aktív tag

Jelenleg is létezik még ügyfél megtartó ajánlat, ha felmondom 8 éves szerződésemet? 2 éve ugyanis visszautasíthatatlan ajánlatot kaptam, 1000 Ft havidíj kedvezményt és rendkívül jó készülék árat. Most viszont inkább korlátlan netre lenne szükségem, amit a kékek jobb áron adnak.

(#98716) 4Grider válasza kovacss72 (#98715) üzenetére


4Grider
nagyúr

Korlátlan netet itt jó áron ne várj. A kékeknél is egyre több helyen néz be 10 Mbps alá a 4G, ezt a Telekom nem akarja felvállalni.

(#98717) szabogabor10 válasza 4Grider (#98716) üzenetére


szabogabor10
veterán

Remélem nem is fogja felvállalni. A kékek nagyon benézték ezt a HD dolgot.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#98718) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Május 17-én rendeltem egy Dominó simet ajándék 10 giga mobilnettel, ezt a Telekom mobil app szerint még 24 napig használhatom fel!
Olvastam hogy 4x adatmennyiséget adnak, új megrendelés esetén ... de nem teljesen értem ezt!

Ha június hónapban rendelek Domino Net 4 GB-ot, akkor havi 16 gigát kapok 2 hónapig, mert ez megújuló net?
Tehát mikor kell lemondanom, hogy a 2 hónap után ne újuljon meg újra?

(^)(>.<)(^)

(#98719) atees


atees
őstag


Sziasztok! Ebbol mennyit tudok az euban felhasználni? 17gigát(16+1)?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#98720) 4Grider válasza atees (#98719) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen.

(#98721) r3dsnake válasza szabogabor10 (#98717) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem szokott gondom lenni a sebességgel. 100giga fölött járok a hónapban.

(#98722) atees válasza 4Grider (#98720) üzenetére


atees
őstag

Koszi :R

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#98723) kali válasza szabogabor10 (#98717) üzenetére


kali
legenda

Egyre több panaszt olvasni a Telenor topikokban is, de már néhány ismerősöm is felhívott, hogy a Telekom korlátlan mobilinternettel mi a helyzet mostanság, mert a Telenorosuk katasztrófa egy ideje.
Mondtam nekik, hogy a Telekomnál semmi gond, gyors, küldtem mérési eredményeket is, illetve az egyikőjükkel össze is futottam, azonos helyen is mértünk, a különbséget látva örülök, hogy a Telekom nem olcsósította annyira a mobilinternetet, mint a Telenor.

[ Szerkesztve ]

(#98724) szabogabor10 válasza r3dsnake (#98721) üzenetére


szabogabor10
veterán

Helyfüggő a dolog.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#98725) r3dsnake válasza szabogabor10 (#98724) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Sokfelé járok az országban és egy kis faluban lakom, de ott is stabilan 30-40mbit.

(#98726) dragon1993


dragon1993
őstag

Nálunk 120 / 25 a Telenor korlátlan :U

(#98727) kovacss72 válasza 4Grider (#98716) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Szegeden, Kecskeméten és ezen útvonalon lenne használva.

(#98728) thomas77 válasza kovacss72 (#98727) üzenetére


thomas77
senior tag

Otthon nekem is 180-200 Mbit az átlag. Most a melóhelyen 1.11 le, 9.11 fel 92-es ping mellett. HD start...

(#98729) r3dsnake válasza kovacss72 (#98727) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szegedi vagyok, itt teljesen jó. Vonaton van, hogy szakad kecskemét/pest felé, de ott a Telekom is.

(#98730) kovacss72 válasza r3dsnake (#98729) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Köszi az infót! (Fiam használná, aki egyetemista lesz ősztől.)

(#98731) r3dsnake válasza kovacss72 (#98730) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mivel nincs hűség a csomagra egyébként is megér egy próbát. :)

(#98732) Bferibörs válasza kali (#98723) üzenetére


Bferibörs
addikt

Szerintem erősen helyfüggő,mindkettőt használom

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#98733) gabor9991 válasza kali (#98723) üzenetére


gabor9991
őstag

Vidéken szinte mindenütt a közös b20-on megy a 4G
Ilyen különbséget csak ott lehet elvileg tapasztalni, ahol ettől eltérő, nem közös a frekvencia.

(#98734) kali válasza gabor9991 (#98733) üzenetére


kali
legenda

Pont az a lényeg, hogy a közös 4G hálón is jelentős különbségek vannak, sok helyen lassabb a Telenor, de még szerencse, hogy jó a szegmentálás és a Telenoros korlátlan mobilinternetes előfizetők nem lassíthatják a Telekomosokat (is).

Bferibörs: Minden szolgáltatónál függ a helytől is, de akkora arányban nem, amennyivel több panasz van a Telenorra.
Egyszerűen nem bírja a Telenor hálózata azt a terhelést, amit sok helyen rászabadítottak.

[ Szerkesztve ]

(#98735) r3dsnake válasza kali (#98734) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A közös területeken jellemzően többet mérek Telenorosként, mint öcsém Telekomos kártyájával. Pl. otthon is +10mbit jön nálam.

(#98736) thomas77 válasza r3dsnake (#98735) üzenetére


thomas77
senior tag

Én is nagyon sok helyen mértem már egyszerre a két T kártyájával, ugyanolyan készülékekkel. Szinte mindig a telekom volt a gyorsabb, de én is találkoztam olyannal, hogy a telenor győzött.
Érdekes dolgok ezek...

(#98737) kali válasza r3dsnake (#98735) üzenetére


kali
legenda

Nálunk erősen fordított a tapasztalat, pedig teljesen azonos feltételek mellett is szoktunk mérni - értsd: nem csak azonos helyen, hanem azonos telefonnal is, mert bizonyos esetekben az is számíthat.
Ott tartunk, hogy a családban is sokszor a privát Telekomos mobilinternet van használva a másik szolgáltatós céges helyett.
Azt kell mondanom a tapasztalataink alapján, hogy sok helyen még a Vodafone-os mobilinternet is stabilabb, mint a Telenoros.
Azt már csak megemlítem, hogy a Telekomos előfizetésemmel több helyen is mértem már 300 Mbps feletti sebességet, más szolgáltatónál még soha, mert ez önmagában nem lenne akkora gond, illetve negatívum a másik kettőre nézve, ha más befolyásoló tényezők nem lennének.

(#98738) kchris78 válasza thomas77 (#98736) üzenetére


kchris78
veterán

hát, itt a lényeg hogy sokat sokszor kell mérni... és akkor kijön. így hogy egy páran beírjuk a tapasztalatainkat az sajnos nem reprezentatív, de az hogy mondjuk egy topicban sokkal többen írnak negatív tapasztalatokat mint másik szolgáltatóéban az már lehet az.

(#98739) kchris78 válasza kali (#98734) üzenetére


kchris78
veterán

írja be okosabb emberke de én úgy tudom a frekvencia meg a legalsóbb fizikai rétegek közösek csak.. a felhordórész az már bőven bőven szeparált és itt jön ki a difi, hogy egy cellán a Telenoros igény lenne 500mbit mondjuk de nincs csak 200 (hasraütésre), míg a Telekomén is lenne 200 de a drágább ár miatt nincs is kikoppintva csúcsig..

(#98740) kchris78


kchris78
veterán

Arról van valami tudható infó amúgy hogy a 2G 3G és 4G között hogy oszlik meg az igény/kihasználtság? Mivel 800MHz / B20 mellett nincs 3G és az LTE-ről emiatt oda esik vissza a teló hívás esetén ezért még gondolom hívásra a 2G (Főleg vidéken) elég szépen ki van használva... 3G meg gondolom esik le, hívásra még használhatják de adatátvitelre gondolom már 4G a nyerő.

(#98741) Bferibörs válasza kali (#98734) üzenetére


Bferibörs
addikt

Olvasom én is a panaszokat, járom az ország elég nagy részét, Telenort használok zömében, Telekom csak tartalék, ahol sz@r a telenor ott rámérek a telekomra is, nekem még nem volt jobb csak egy helyen, konkrétan Pusztazámor kieső részén, 2 Mbit helyett a telekom 4 volt. Amikor szolgáltatót váltottam előtte nagyon sokat mértem. Tény,hogy azóta a Telenor 10-20%- al csökkent amerre én járok. De 40-50 Mbit alá nekem még nem ment le. A másik dolog a készülék, nekem nincs ájfonom ( egyszer próbáltam, nem kérem) pld. 7- el is jobb sebességet mérnek mint sok droiddal.Itthon pld.szabadban 80-90 Mbitet mérek ( lenovo p2, sony performance, hw. router 20-30- al több a lakásban)áijfon 7, 200 felett van. Jut eszembe van egy dominó maratonom is, az jelenleg csak 3G- vel szaladgál, végig néztem a teló beállításait,rendben van,nem is volt hozzá nyúlva. Egyenlőre számomra ismeretlen az ok. Ez is egy mérésnél derült ki mert ezt sem használom jobb esetben hónapokig sem.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#98742) dptrsk válasza kchris78 (#98740) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Telekomnál van VoLTE (4G hang), nem szükséges leváltani a híváshoz

(#98743) Zeki válasza Bferibörs (#98741) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem lehet hogy régi a sim?

(#98744) Bferibörs válasza Zeki (#98743) üzenetére


Bferibörs
addikt

Nincs egy éves, itthon már megy a 4G, köszi.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#98745) kali válasza kchris78 (#98739) üzenetére


kali
legenda

Nagyjából így. de szép is lenne, ha egyik szolgáltató előfizetői elszipkázhatnák a sávszélességet a másik tábor elől, ám ennyire egyik szolgáltató sem buta.
Én is kíváncsi lennék a különböző hálózati módik használatának a százalékos értékére, bár tippem az lenne, de valóban sok befolyásoló tényező van, pláne vidéken olyan helyeken, ahol csak 2G és 4G van, mert bár van VoLTE, de arányában nincs még döntő többségben a VoLTE képes készülékek aránya, sőt.

Bferibörs: Igen, ezért írtam én is, hogy a készüléktől is függ, ezért nem mindig igazságos eltérővel készített méréseket még azonos helyen sem összevetni.
Ezért szoktam azonos készülékben (is) rámérni, az a biztos.
A telefonom Cat18 3CA 1200/150 Mbps LTE-A modullal rendelkezik, kétkártyás és dual 4G (dual VoLTE is), így azzal megfelelően tudok mérni.
Csak érdekesség gyanánt: Tettem be korábban (ide is) nagyon vidékről 120 Mbps körüli mérést, ami 4G 800 MHz 20 MHz hálón készült, tehát 4G+ sem kell hozzá, papíron elég lenne egy 150 Mbps tudású készülék, de olyannal nem ment azonos helyen sem 100 Mbps fülé egyszer sem az eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#98746) daniele


daniele
aktív tag

Sziasztok!

Holnap utazunk Görögországba.
A kérdésem az lenne, hogy előfizus vagyok, havi 1,5Gb netem van, feltudom én hasznàlni kint gondtalanul, rejtett költségek nélkül?

(#98747) bopeti98 válasza kali (#98745) üzenetére


bopeti98
őstag

Mondjuk sok telefon tudja már a VoLTE-t csak épp a Telekom részéről nem támogatott. Pl Xiaomi telefonok. Hiába tudják ha a Telekom nem támogatja. Pedig elég sokan használnak itthon Xiaomi telefont.

[ Szerkesztve ]

(#98748) kali válasza daniele (#98746) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Milyen díj-, illetve adatcsomagod van?

bopeti98: A Xiaomi telefonok hiába tudják hardveresen - már amelyik típusok tudják -, sok országban csak mókolással lesznek VoLTE képesek, vagy még úgy sem, két külföldi hálózatról tudok csak - ettől persze lehet több is -, ahol foglalkoztak vele, hogy működjön, de a legtöbb helyen nem.
Nem tart még ott a gyártó, hogy ilyen szempontból mérvadó legyen a legtöbb szolgáltató számára.
Idővel talán elérik majd azt a szintet, ha nyomulnak és nem csúsznak el semmin.

[ Szerkesztve ]

(#98749) kchris78 válasza dptrsk (#98742) üzenetére


kchris78
veterán

a szolgaltato oldalarol abszolut instabil amit leginkabb az jellemez hogy uzleti/flottas kartyakra nem engedelyeztek mikor utoljara probalkoztam. vagy ez a helyzet valtozott mar azota? (iphone xem van) plusz sok telefon volte-je nem is tamogatott.

(#98750) kali válasza kchris78 (#98749) üzenetére


kali
legenda

Jó ideje használom és teljesen stabil a VoLTE.
Eleinte voltak persze gondok, de egy ideje ha problémákat tapasztal valaki, akár látatlanban megmondható a használt telefon gyártója, de talán még a típusa is, ami sokat elmond arról, hogy a hiba hol keresendő inkább.
Április második felében nem működött egy ideig VoLTE, de akkor is csak azért, mert más tekintetű javításokat végeztek a rendszerben és arra az időre kikapcsolták azt is.
Annak más oka van szerintem - a hiba/hiányosság a rendszerben lehet -, hogy bizonyos üzleti és flottás előfizetésekre még mindig nem engedélyezik, ahogy Diomino előfizetésekre sem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.