Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98801) viera válasza 4Grider (#98800) üzenetére


viera
őstag

Még nem volt szerződés,ez szóban volt.Jövő héten fogom megrendelni.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#98802) taki01 válasza 4Grider (#98797) üzenetére


taki01
őstag

Ezt elvileg ugyan úgy lehet használni mint egy otthoni vezetékes szolgáltatást. Itt csak annyi van hogy ha túlterhelt a hálózat akkor ezek az előfizetések a prioritás legalján vannak.

[ Szerkesztve ]

(#98803) Bogyó bá' válasza taki01 (#98802) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Havi 12 ezerért ez nem a világ legnagyobb biznisze szerintem..... :(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#98804) gabor9991 válasza Bogyó bá' (#98803) üzenetére


gabor9991
őstag

Flottás topikban ugyanezt adja a Telenor 3800-ért hűség nélkül...mármint korlátlan mobilnetet, mindenféle korlátozás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#98805) kali válasza gabor9991 (#98804) üzenetére


kali
legenda

Nem mindenkinek pálya a flotta.
Telekom Sat TV és egyéb olcsósító tényezők által egész jó árra nyomható le a Telekom otthoni mobilinternet úgy, hogy hogy eszközöket is adnak hozzá, én biztos hamarabb gondolkodnék ebben, mint bármilyen flottában.
Mobilra is inkább fizetek havi 8898 Ft-ot a Telekomos korlátlan mobilinternetért, mint vinném akár a fele összegért a telefonszámomat flottába, de ez én vagyok, tudom, mások gondolhatják másként is, mert valakinek nem csak az ár számít, másnak meg csak és kizárólag az.

(#98806) viera válasza kali (#98805) üzenetére


viera
őstag

Ezzel én is egyetértek,egész jó az ajánlat amit adtak. :K

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#98807) Bferibörs válasza kali (#98805) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ha csak korlátlan netet akarsz akkor nem kell bevinned a számod. Viszont dualos teló vagy mifi nem árt ha van. Természetesen nem mindenkinek megfelelő opció. Nálam Telenor HD majd flotta volt a sorrend, csak korlátlan net kellett. Telekom is jöhetne ha nem aranyporért adnák a m.netet, mindenféle egyéb huncutság nélkül amire nincs szükségem TV,beszéd,meganta stb. Kb. Az írásodból azt érzem ki,hogy nem ismered a flottás lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#98808) kali válasza Bferibörs (#98807) üzenetére


kali
legenda

Kétkártyás telefonom van - technikailag működne, hogy a második SIM másik szolgáltatós mobilinternet -, a vezetékes szolgáltatásaink meg jó ideje nem a Telekomnál vannak, csak mobilos előfizetésből van több, amikre így csak 20-20% jár a másodiktól mindegyikre, de még így sem opció összességében nem csak flotta, de még másik szolgáltató korlátlan mobilinternetje sem.
Ha végképp megharagudnék valamiért a Telekomos korlátlan mobilinternetre és visszavenném kicsire, flottába akkor sem mennék sehová, legfeljebb másik szolgáltató publikus korlátlan mobilinternetes csomagjára fizetnék elő.

[ Szerkesztve ]

(#98809) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Azért nem hallani róla, mert csak néhány üzletben megy/ment a Pilot.

Hol ajánlották? Melyik üzletben?

(#98810) Bferibörs válasza kali (#98808) üzenetére


Bferibörs
addikt

Régebben én is így álltam hozzá, megrögzött Telekomos és szolgáltatói előfizetős voltam, az idő és a szolgáltatások, na meg a netes szükséglet változik. Nem a pénz miatt elsősorban, nálam fontos a szolgáltatás megbízhatósága is. 2-3 éve még biztos,hogy nem váltottam volna. Kb. 15 éve vagyok Telekom és 20-25 éve Telenor előfizető ( jelenleg is mindkettő). A mérleg nyelve mindent megfontolva néha a másik irányba billen. A net pedig a legolcsób és megbízható néhány flottánál. De hangsúlyozom, hogy nekem csak m.hívásra és m.netre van szükségem, semmi vezetékes szolgáltatás nem kell.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#98811) Bferibörs válasza Bferibörs (#98810) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ui: flottába én sem vinném be a számomat.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#98812) gabor9991 válasza kali (#98805) üzenetére


gabor9991
őstag

Nem kell bevinned a számod.
Írsz egy emailt, jön postán az aktivált adatkártya.Se hűség, se kaució se semmi.
3800 havonta, publikus ip cimmel.
Nem akarok senkit semmire rábeszélni, csak megemlítettem, mint opciót.
Én 3. éve ezt használom mivel vezetékes net 100 éves technikán elérhető nálam aranyáron, szóval én már megtakarítottam vele pár ezrest :), ha jól számolom havi 5000-rel fizetsz többet, mint én.

(#98813) prozodus válasza kali (#98805) üzenetére


prozodus
őstag

Milyen érveid vannak a flotta ellen?
Mert azért flotta és flotta nem uaz. Pl nagyon nem mindegy, kinek a nevén van az előfizu.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#98814) kali válasza Bferibörs (#98810) üzenetére


kali
legenda

Nem vagyok megrögzött Telekomos, bár mobilos fronton valóban náluk vagyok 21 éve - több előfizetéssel is -, ám ennek az az oka, hogy őket tartom összességében a legjobbnak, de a vezetékes szolgáltatásaikat simán leváltottam anno másik szolgáltatóéra, amikor a Telefonos ügyfélszolgálat többször is hibázott, még ha el is ismerték a kivizsgálás során, hogy az ügyintézőjük hibázott.
Azóta elköltöztünk és itt sem a Telekom van bekötve, pedig elérhetők, itt húzódik közvetlenül a lakás ajtaja előtt az optikájuk.

A kétkártyás mobiltelefonomban is van jelenleg a Telekomos SIM mellett is egy Vodafone-os is.

gabor9991: A flották egy részét ismerem csak, biztos van olyan is, amivel nincs sok gond és jó, de nem keresem azokat.
Az általam is tapasztalt szolgáltatásbeli különbségek okán, még elvi síkon is csak olyan jöhetne szóba, amelyik a Telekom hálózatát használja, ez is megnehezíteni a dolgot.
Most kétkártyás telefonom van ugyan, de ha mondjuk ősszel megtetszik például az új iPhone, vagy bármilyen más telefon, amiből csak egykártyás verzió van, máris bukta az, hogy külön SIM kártyán legyen korlátlan mobilinternet, ez is korlátozó tényező, ilyen téren sem akarok kötöttséget, de még csak kompromisszumot sem.
Sok más hibalehetőség is van még, például ha valamiért lemondanám a jelenlegi 8898 Ft-os korlátlan mobilinternetet a fő előfizetésemről, utána már csak az új ár szerinti 10.000 Ft-osat tudnám újra aktiválni.

prozodus: Nem hiszem, hogy különösebben érvelnem kellene, egyszerűen csak nem akarok flottás előfizetést.
Érveljen az, aki eladni akar valamit, meg kezelje a kifogásaimat, de jelenleg ilyenről nincs szó, illetve nem is ebben a témában akarom jobban boncolgatni a flottás témát.

(#98815) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Elmehet a Telekom a jó édes ... :W

Pár hónapja előfizetésről dominóra váltottam.
Tegnap külföldön tartózkodtam, de a mobilnetet nem tudtam használni.
Itthon utána olvasva láttam, hogy dominósként a *104# üzenettel kell aktiválnom a roaming-ot! :(((

Ezt nekem egyszerű átlag felhasználónak honnét kéne tudnom? :U

Amikor átértem külföldre jött az sms, hogy Tisztelt Ügyfelünk üdvözöljük ..., de ebben se írják, hogy küldd el a kódot te birka, különben nem működik a roaming!

(^)(>.<)(^)

(#98816) Zeki válasza vacs (#98815) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ez ilyen baromság, igen.

(#98817) dedike válasza kali (#98814) üzenetére


dedike
addikt

+ 2000 a legolcsóbb duma csomag, mert korlátlan net már csak azzal van... :O

(#98815) vacs:

Ebbe én is belefutottam, de szerencsére a Telenor SIM ment gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#98818) prozodus válasza vacs (#98815) üzenetére


prozodus
őstag

Nem az első alkalom, h kikapcsolják a roamingot váltáskor, örülj, h nem kell fizetni a bekapcsolásért... A tré tán nem csinált ilyet, de a telenyomor p korában még biztosan... És igen, ha már képtelek bekapcsolva hagyni, az illő minimum lenne az információ...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#98819) kali válasza dedike (#98817) üzenetére


kali
legenda

Persze, de az esetemben kell is, bár a legolcsóbb hangos csomag kevés lenne, mert nagyon sok hálózaton belüli hívást eszközlök minden hónapban.

(#98820) Rocko007 válasza kali (#98783) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Kiprobalom, koszi! :R

(#98821) punky10 válasza vacs (#98815) üzenetére


punky10
addikt

Miután váltottál,gondolom kaptál legalább egy SMS-t,hogy az ASZF-t hol tudod megnézni.Szerintem abban benne van,ha hajlandó vagy átolvasni tõbb oldal unalmas,hivatalos szöveget... :)
Úgy tudom,régebben a bekapcsolt álapot volt az alap,de az sem volt jó.Határ mellett hamar átváltott,és már le is ment a számla...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#98822) lugosi válasza gabor9991 (#98812) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“Írsz egy emailt, jön postán az aktivált adatkártya.Se hűség, se kaució se semmi.”

Huhh én megpróbálkoztam az egyikkel, nagyon nem így volt, rá is hagytam.

(#98823) Victoryus


Victoryus
addikt

Blue mobilról jöttem át Telekomra. Töltöttem fel 5000ft-ot is.
Azon lepődtem meg, hogy már lassan 2 hónapja még mindig 5000 forintot ír számlaegyenlegnek.
Ami nem világos,hogy akkor most mennyi ajándék percet kaptam, illetve ez most csak hálózaton belül, vagy minden hazai hálózatba érvényes? Furán írja a perceket a weblap, mert bal oldalt 40 van, jobb oldalon meg 120. Akkor most mennyi?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#98824) 4Grider válasza Victoryus (#98823) üzenetére


4Grider
nagyúr

40 percet (bármilyen hazai irányba) és 500 MB-ot kaptál, a 40 percből még 120 másodperc van hátra.

(#98825) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok, van két előfizetésem (telekom dolgozói társ és egy céges flottás), korlátozás egyiken sincs.
Eljöttünk Horvátországba, az első 2 napon még volt adat kapcsolatom, viszont utána megszűnt mindkét telefonon??
Miért van ez, hogy tudnám visszaállítani?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#98826) dptrsk válasza mycso (#98825) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

nem lehet, hogy elhasználtátok a teljes, roaming során igénybe vehető keretet?

(#98827) mycso válasza dptrsk (#98826) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Az kizárt. Csak email szinkron ment, illetve egyszerre szűnt meg mindkét előfizun az adatkapcsolat.
Pár hónapja Lengyelben voltam 3 napot, ott használva volt mindenre és nem volt ilyen jelenség.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#98828) dptrsk válasza mycso (#98827) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

akkor 1414-en kérdezd meg, hogy mi történhetett.

(#98829) Cranberries


Cranberries
aktív tag

Ha meglévő Next S és Next S társkártya díjcsomagjaimat (2019 januárig hűségszerződéses mindkettő) átváltom Mobil + net díjcsomagokra, akkor megkapom a 20% "partnerkártya" kedvezményt az olcsóbb díjcsomagra vagy ehez újabb hűségszerződés szükséges?

[ Szerkesztve ]

(#98830) kali válasza Cranberries (#98829) üzenetére


kali
legenda

Megkapod alapesetben is.

(#98831) Cranberries válasza kali (#98830) üzenetére


Cranberries
aktív tag

Köszönöm!
Tehát röviden: a 20%-kért cserébe nem kell hűséget vállalni?

(#98832) kali válasza Cranberries (#98831) üzenetére


kali
legenda

Nem, nem kell, nem feltétel a hűség: Link

(#98833) kchris78 válasza kali (#98832) üzenetére


kchris78
veterán

plusz ez akkor is működik ha T-s az otthoni TV+net nem? akkor ha hozzácsattint az ember mobilt akkor abból kap 20%-ot.

(#98834) kali válasza kchris78 (#98833) üzenetére


kali
legenda

Igen, úgy is működhet, több konstrukció is van: Link

(#98836) 4Grider válasza 8 (#98835) üzenetére


4Grider
nagyúr

Itt az lesz a gond, hogy rendeléskor az akció vége utáni időpontot jelöltél be szállításra, így az lett a teljesítés (legkorábbi) időpontja.
Persze nem érdemlik meg hogy védjem őket, ha egyszer az akciórészletezőben olyan dátumot (aktiválási) írnak határidőnek, amire a megrendelőnek nem igazán van ráhatása.

(#98837) 8 válasza 4Grider (#98836) üzenetére


8
senior tag

5-i rendeléskor a 7-i szállítás volt a legkorábbi választható. Mi mást kellett volna bejelölnöm?
Ha 6-án 23:59-kor rendeltem volna, akkor is érvényes rá az akció, vagy ha mondjuk júliusi kiszállítást kérek, akkor is.

Az akciórészletezőben nincs szó aktiválásról, ezt rosszul tudod:
ÁSZF 9. melléklet, 15. oldal, 43. sorszámú akció

43.
mobil hang, mobil internet
Online Domino Fix Extra SIM kártya promóció
Azon új Domino előfizetők, akik a Domino díjcsomagot és a
hozzá tartozó Domino Fix Extra SIM kártyát online, a
webshopon keresztül rendelik meg.
2018.05.07-től 2018.06.06-ig
országos
Belföldön két hónapig felhasználható 10 GB adatmennyiség.
A kedvezményt kizárólag azon új Domino előfizetők vehetik igénybe, akik a díjcsomagot és a hozzá tartozó Domino Fix Extra SIM kártyát a Magyar Telekom webshopjában, online rendelik meg. A kedvezmény keretében biztosított adatmennyiség kizárólag belföldön használható fel 2 hónapon belül, EU roaming helyzetben nem vehető igénybe.

[ Szerkesztve ]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#98838) 4Grider válasza 8 (#98837) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez alapján elég egyértelmű a helyzet, nincs kérdés. Vissza kell írni, hogy szíveskedjenek ők is elolvasni az akciórészletezőjüket és nem mellesleg 5.-én rendeltél.

(#98839) kchris78 válasza 8 (#98835) üzenetére


kchris78
veterán

ez annyira tipikusan T-s válasz... mint anno matáv/azelőtti hivatali ügyintézők... ÁSZFben webshop rendelési időpont van, ő meg aktiválásról beszél... szerintem mikor kitalálták ezt az akciót a lejárati határidőpontba (hogy akkor mi történik majd) egyáltalán nem gondolt bele...

(#98840) szalai112


szalai112
senior tag

A 2-dik díjcsomag módosítás árat hol találom az aszf-ben?

(#98841) kali válasza szalai112 (#98840) üzenetére


kali
legenda

Az alapokat itt: Link (5.2)
Azt nem értem, hogy 2., mert havonta csak egy alkalommal van rá lehetőség.

(#98842) lugosi válasza kali (#98841) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem úgy érti, hogy díj ellenében van-e lehetőség második módosításra.

(#98843) kali válasza lugosi (#98842) üzenetére


kali
legenda

Lehet, de csak egyszer van rá lehetőség (naptári) havonta.

(#98844) 8 válasza kchris78 (#98839) üzenetére


8
senior tag

Ja, gondolom valami bölcsészből (ön)átképzett marketinges szövegezte, mert nem sok konkrétumot tartalmaz az akció, illetve rengeteg kérdést felvet. Pl pontosan mikortól ketyeg a két hónap.

Igazából bármilyen dologba csúszhat hiba, rendben van, meg kell reklamálni aztán kijavítják. De hogy miért kell egy ilyen egyértelmű reklamációt a 30 napos panaszkezelési ügymenetbe illeszteni, azt nem értem. És főleg miért hülyeséget válaszolnak rá.

Pozitív ellenpélda: Ausztriában a spusunál whatsappon (!) írok nekik egy mondatot a problémámmal, munkanapon általában 3 órán belül jön a válasz hogy elnézést, javították, köszönik a bizalmat, további szép napot, és nem sz÷rakodnak 10GB-okon.

[ Szerkesztve ]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#98845) Kbali válasza 8 (#98844) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mert minden panasz és reklamáció a 30 napos ügymenetbe tartozik. Gondolom nem dolgoztál még ügyfélszolgálaton. Jelen esetben több mint 4 millió előfizető ügyes-bajos dolgaival kell foglalkozniuk. És persze ott is vannak kevésbé képzettek, veszik el információ.

(#98846) 8 válasza Kbali (#98845) üzenetére


8
senior tag

Nem minden panasz és reklamáció tartozik a 30 napos ügymenetbe. Nekem sok mindent oldottak már meg azonnal.
Valóban nem dolgoztam még ügyfélszolgálaton, remélem nem is kell, mert nem irigylem őlet a sok elmebeteg emberrel beszélni egész nap, nem tudom hogy bírják.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#98847) Kbali válasza 8 (#98846) üzenetére


Kbali
nagyúr

Minden panaszra, reklamációra (ha ez a szó elhangzik, leírásra kerül), akkor 30 nap (persze sikerülhet azonnal is megoldani) - de ahol már pénzről van szó, ott az átlag ügyintéző nem dönthet.

(#98848) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Van valami szabály arra, hogy számlareklamáció esetén mennyi időn belül kell válaszolni?

(#98849) btudos válasza lugosi (#98848) üzenetére


btudos
veterán

Az előző hozzászólás épp erről szól, mint minden reklamációs esetre, erre is 30 nap a törvényi határidő.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#98850) prozodus válasza 4Grider (#98836) üzenetére


prozodus
őstag

Az nem lehet a gond, mert 6-án kevéssel zárás előtt rendeltem (22:30 körül) sokadikai szállítással, és smi ilyen gondom nincsen... Ezúttal minden normálisan ment, ha leszámítom, h mikor átvenni mentem, meccset nézett a 2 srác, és észre se vették, h bementem... :D

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.