Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98501) Ice&Lime válasza #08205312 (#98495) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi a linkelt választ.
És azt nem tudod, lehet e átküldeni összeget egyik domino kártyáról a másikra?

(#98502) #08205312 válasza Ice&Lime (#98501) üzenetére


#08205312
törölt tag

ilyen csak a vodánál van.

(#98503) Ice&Lime válasza #08205312 (#98502) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Na ne már, itt vajon miért nincs ilyen? Pedig ez olyan nyilvánvaló, lenne...

(#98504) lugosi válasza prozodus (#98500) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“9-cel kezdődik a szám, mintha ősi lenne, lehetne flancolni vele”

Vigyázz, ez még probléma lehet, ha egy nagyon régi számot kaptál meg, boldog-boldogtalan hívogathatja a szám régi tulaját, aki évekig adta meg a számot mindenfelé.

[ Szerkesztve ]

(#98505) totron


totron
őstag

Helló, a korlátlan közösségi opcióról kérdeznék párat:
- gondolom él még és rendelhető
- látom, hogy opcióként van feltüntetve, de jobb biztosra menni: egy, már lezárt adatcsomag mellé rendelném, ugye nem bántja/nem váltja azt ki? (mindennemű turpisságra készen kell állni)
- facebookon való hangi kommunikáció a cél, ez akkor megy teljes sebességen? vagy csak a szövegre-képre vonatkozik a korlátlanság/sebességkorlátlanság?
- a rendelés dátumától számítva a következő hónapig ugyanazon napjáig (30 nap intervallum) él az opció vagy adott hónap végén elhal, ahogy az a korlátlan böngészés és e-mail opció esetén van?
- szintén lezárt, korlátlan böngészés opcióm van jelenleg, ezt a kártyán lévő egyenleggel szabályozom (jelenleg off, szándékosan nem elegendő egye leg okán), ha berendelek egy korlátlan közösségi opciót, az kiüti ezt vagy létezhet egymás mellett a kettő együtt?
Köszönöm!

(#98506) 4Grider válasza totron (#98505) üzenetére


4Grider
nagyúr

"A korlátlan opciót 2017. május 1-jén lezártuk. Az opciót használó ügyfeleink továbbra is igénybe vehetik, de a jelzett időponttól már nem rendelhető meg."

(#98507) Ice&Lime válasza #08205312 (#98502) üzenetére


Ice&Lime
veterán

És legalább van lehetőség levásárolni a rajta levő összeget valamire?

(#98508) #08205312 válasza Ice&Lime (#98507) üzenetére


#08205312
törölt tag

Ha univerzális az egyenleg akkor: lottó, parkolás, autópálya matrica....

(#98509) Soulfly842 válasza #08205312 (#98508) üzenetére


Soulfly842
addikt

Már egy jó ideje minden feltöltés univerzális egyenlegre megy. ;) A lekaparós feltöltések idején volt nem univerzális egyenlegre való feltöltés.

[ Szerkesztve ]

(#98510) #08205312 válasza Soulfly842 (#98509) üzenetére


#08205312
törölt tag

Nekem van egy sim-em, amin a 3100 Ft-egyenlegből 2500 Ft univerzális, a kártya aktiváláskor kapott 600 Ft kezdőegyenleg nem az. Ha akarnék venni 2975 Ft-ért pályamatricát, nem tudnék. Csak a pontosítás végett ;)

(#98511) Soulfly842 válasza #08205312 (#98510) üzenetére


Soulfly842
addikt

Csak a pontosítás végett :) Nem mondtam rosszul: Feltöltés formájában csak univerzális egyenleg és itt feltöltés volt :) ;)

Tény, te sem mondtad rosszul - bár itt feltöltés volt :)

Induló egyenleg formájában (ezért is kerüli több szolgáltató már az induló egyenleget) az eltérő ÁFA kulcsokkal való felhasználhatóság miatt (autópálya matr, Szerencsejáték, parkolás stb), nem tudnak a számlaadási kötelezettségnek megfelelni. Azért is van normál egyenlegen a kártya indulóegyenlege :)

(ezért is van az, hogy ÁFA-s számla csak az egyenleg felhasználását követően adható ezekről a feltöltésekről (hiszen nem tudhatják, hogy mire használja fel az ember))

[ Szerkesztve ]

(#98512) #08205312 válasza Soulfly842 (#98511) üzenetére


#08205312
törölt tag

"bár itt feltöltöltés volt." :N

A kérdező egyenlegről beszélt végig.
Előzmény [link]

(#98513) Soulfly842 válasza #08205312 (#98512) üzenetére


Soulfly842
addikt

Na jó, megyek iszok inkább egy kávét :DDD

Bár gondolom nem 600 Ft-ért akarja.. :D

(#98514) #08205312 válasza Soulfly842 (#98513) üzenetére


#08205312
törölt tag

Azért írtam a saját példám a megosztott dgyenlegről, mert életszerű. Lottó + parkolás nem érdekel...

(#98515) Soulfly842 válasza #08205312 (#98514) üzenetére


Soulfly842
addikt

De jelenleg csak a Qucik kártyánál van ilyen 600 Ft-os összeg :)

[ Szerkesztve ]

(#98516) #08205312 válasza Soulfly842 (#98515) üzenetére


#08205312
törölt tag

Folyamatosan mellékutakra viszed el az eredeti kérdést. :)

Fórumtárs egyenlegátvezetésről érdeklődött. [link]

Írtam, hogy nincs ilyen lehetőség. [link]

Fórumtárs kérdezte, hogy az egyenlegét hogyan tudja levásárolni. [link]

Válaszoltam, hogy vásárolja le, ha univerzális az egyenlege. [link]

Te erre reagáltál, hogy "már egy jó ideje minden feltöltés univerzális egyenlegre megy" [link]

Példát adtam arra, biza előfordulhat, hogy a nem univerzális egyenleg miatt az univerzálist sem tudod okosan elhasználni autópályára (ugyanis van akinek a lottózás az egyenlő a pénz hasztalan elszórásával, vagy vidéki/kisváros lakóként a parkolás nem értelmezhető). [link]

Azt írod, hogy:
"bár itt feltöltés volt" Sehol nem írt ilyet a fórumtárs.
"Bár gondolom nem 600 Ft-ért akarja" Ilyet se nem írtam. Hanem azt írtam, hogy az univerzális egyenleggel kalkuláljon.
"De jelenleg csak a Qucik kártyánál van ilyen 600 Ft-os összeg" Igen, de a fórumtárs azt se nem írta, hogy ezt a kártyát mikor aktiválta, és hogy milyen egyenleg(ek) vannak rajta.

Idéztem egy telekom terminológiát: univerzális egyenleg, ami a honlapon és az ászfben is ott van. Hivatalosan fogalmaztam, nem pongyolán. Most akkor ez a baj :F

Én elengedem, mert látom neked nem sikerül...

(#98517) Soulfly842 válasza #08205312 (#98516) üzenetére


Soulfly842
addikt

Persze, okafogyott.. Lehet csak az alváselvonás miatt kalandoztam el :) Nem szokásom, most így sikerült. Sorry. Szép napot ;)

[ Szerkesztve ]

(#98518) benfolds


benfolds
őstag

sziasztok! bocs, ha volt már sokszor. vennék egy használt telefont, de mint kiderült, részletre vette az eladó, a törlesztői 18 hónap múlva járnak le. ha esetleg az illető nem fizeti a törlesztőket és letiltják a telefont, akkor mit tudok majd tenni? androidos telefonról van szó.

(#98519) 4Grider válasza benfolds (#98518) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egyrészt nem adhatja el a telefont, amíg a hűségszerződés köti.
Másrészt semmit nem tudsz tenni a szolgáltatónál, ha letiltják a telefont. Akkor sem, ha közjegyző előtt írtok adásvételi szerződést. Max. őt perelheted majd, és miután kifizettél egy rakás pénzt, talán majd valamikor levonják a nem létező fizetéséből a neked megítélt kártérítést, amiből még az ügyvéded sem fizeted ki.

(#98520) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

(#98521) 8 válasza benfolds (#98518) üzenetére


8
senior tag

Ha írtok két tanús - teljes bizonyító erejű - szerződést, akkor polgári peres eljárásban követelheted a károd ellenértékét. De ez bonyolult és hosszú folyamat lehet, és ha számodra pozitív kimenetelű az ügy, akkor is kérdéses, hogy végül megkapod-e a követelésed tőle (be tudod-e hajtani rajta és milyen formában).
Szerintem nem érdemes belemenni ilyesmibe.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#98522) kali válasza benfolds (#98518) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Mehetsz bíróságra és évek múltán lesz esetleg eredménye is, de nem biztos.
A fentiekhez bele kell írni az adásvételibe, hogy az eladó a vételárral azonos összegű kötbér megfizetésére kötelezett x napon belül, amennyiben a készüléket IMEI alapján a szolgáltató a törlesztőrészletekkel és/vagy a kapcsolódó előfizetéshez - amelyre vállalt hűség okán a készülék kedvezményes áron vásárolva lett - tartozó számlákkal történő elmaradás miatt a hálózatból kitiltja.

4Grider: Tudtommal nincs már ilyen tiltás.

[ Szerkesztve ]

(#98523) prozodus válasza lugosi (#98504) üzenetére


prozodus
őstag

Persze, nekem is eszembe jutott, h vajon kié lehetett, de eddig szerencsére még nem jutott eszébe zargatni engem, úh egyelőre háváj :)
Viszont E-nél följebb nem megy... 1x láttam 3G-t, tán fél percig :(

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#98524) prozodus válasza Soulfly842 (#98509) üzenetére


prozodus
őstag

Éppen elég baj... Főleg, h az átutalást is feltöltésként kezelik az előfizetésesnél is... Úh mindig külön műsorozni kell, h rendesen kezeljék a számlára. Évekig fizettem így, sose volt gond, nem vagyok hajlandó ilyen miatt változtatni :|

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#98525) szabogabor10 válasza -secret- (#98520) üzenetére


szabogabor10
veterán

Remélem Apple Watch 4-en is működni fog.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#98526) Soulfly842 válasza szabogabor10 (#98525) üzenetére


Soulfly842
addikt

Olyan ez mint az NFC-s fizetés és társai.

Majd ha haszna lesz az apple-nek belőle :(

Én egyelőre nem bizakodnék benne :)

(#98527) dptrsk válasza prozodus (#98524) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

attól függ hova utalsz.
Ha a közleménybe a havi számla azonosítóját írod, akkor a számlát egyenlíti ki, ha a Telekomos számlaszámod kerül a közleménybe, akkor a rendszer túlfizetésként kezeli, amiről rendelkezhetsz.

Mint a bankszámláknál:
Ha hitelkártyával fizeted pl a csoportos ajándékrendelést és a folyószámládra utalnak a haverok, neked kell tovább utalnod a hitelkártya számlára, de ha a hitekártya számla számát adod meg, akkor nem kell foglalkoznod az "átkönyveléssel".

(#98528) totron válasza 4Grider (#98506) üzenetére


totron
őstag

Milyen igaz. Viszont azt nem tudom, hogy ma a korlátlan böngészés és e-mail mi pluszt ad (az opció aktiválása után semmi változás, ugyanúgy lassítva jön minden:-\ ).

"A mobilinternet csomagok vagy benne foglalt adatot tartalmazó mobil díjcsomagok adatkeretének elfogyása esetén a Korlátlan tematikus opciók által „kinullázott” tartalom vagy forgalomtípus (például böngészés, közösségi média vagy TV GO használat) az előfizető adat díjcsomagjánál megadott módon lassításra vagy megállításra kerül.

A Korlátlan tematikus opciók valamelyikével rendelkező ügyfelek számára a kinullázott tartalom használata továbbra sem csökkenti a mobilnet csomagjukban benne foglalt adatmennyiséget.
A változás az opciókat már használó ügyfelek számára a március 1-ét követő fordulónaptól lép életbe."

Biztos illene uptodate-ebbnek lenni, de ez nekem új. Na meg: MI-ÉRT?! Csak sikerült legyilkolni a jóvilágot. Így aztán felmerül az isteni kérdés: mire adtam én ki 1562Ft-ot?

(#98529) szabogabor10 válasza Soulfly842 (#98526) üzenetére


szabogabor10
veterán

Pedig nagyon jó lenne.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#98530) totron válasza totron (#98528) üzenetére


totron
őstag

Csak találgatás, de ha a lassított periódus előtt aktiválom a korlátlan opciót és dedikált forgalmi kereten belül maradok, akkor kihasználható lenne/akkor lenne értelme? Persze ebben a hónapban már biztos nem, mert ugye a pénz az levonódhat, cserébe meg jó a semmi is.

(#98531) 4Grider válasza totron (#98530) üzenetére


4Grider
nagyúr

A korlátlan opciók használatának már csak az az értelme, hogy amíg van adatkereted, addig a korlátlansággal érintett forgalom nem csökkenti tovább az adatkereted. Ergo tovább tudsz netezni lassítatlanul (újabb adatcsomagokkal leállítás nélkül).

(#98532) benfolds válasza kali (#98522) üzenetére


benfolds
őstag

köszi szépen a választ neked és a többieknek is!

szerintetek a két szerződés közül jó lenne valamelyik?
1
2

a telekomnál azt mondták, hogy egy otthoni csomag mellé vette az illető a telefont kedvezményesen, függetlenül, és szerintük abban bízhatok, hogy nem szeretné, ha a törlesztő nem fizetése miatt lekapcsolják nála a netet/tv-t.

illetve valaki mondta, hogy már nem igazán a letiltásra mennek a szolgáltatók, hanem inkább a behajtásra.

(#98533) lugosi válasza Soulfly842 (#98526) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Miért ne lenne haszna belőle, hogy több országban működik a szolgáltatás ami a termékéhez kell?

(#98534) gyuromoj válasza Soulfly842 (#98526) üzenetére


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#98535) totron válasza 4Grider (#98531) üzenetére


totron
őstag

Ha jól értem - az opció felől nézve - a korlátlan adatforgalom sebességében is korlátlan lenne, ahogy eddig is? A csomag dedikáltjának ellövése után meg lassulnak azok is, amik addig extrák voltak, ez világos. Tehát a tovább való netezés lehetősége nem az alap adatcsomag forgalma mentén történne (GoNetS, 30MByte), hanem az opciós, hasító forgalmak (https, gdrive, fb, youtube) által? Ami nem tiszta, hogy amíg ereje teljében volt ez a csomag, addig is a mezei http kép/szöveg is ugyanoly lassítva érkezett a kereten túl, az említett forgalmak pedig teljes sebességen. Http webezéssel akkor ebben a kiherélt verzióban mi a helyzet? Csökkentené az adatkeretet vagy sem? Papírforma szerint nem, a tapasztalatiak/logika mentén igen, így viszont lehetetlen lenne tartani az adatkeretet.
Mert ugye ennek a lehetőségnek az igazi veleje nem a weblapon kommunikált, hivatalos leírásában rejlett; https protokollon át, gyakorlatilag bármennyi adatot beletolhattál, időnként azért jól jött.

S ha nem lassított alapcsomagra rendelem meg, akkor most érdemben tudnám használni az opciót, jól gondolom? Viszont mivel a sorrend szerencsétlen volt jelen esetben így egy már lassított felállásra értelmetlen ráengedni, pénzkidobás.

(#98536) 4Grider válasza totron (#98535) üzenetére


4Grider
nagyúr

Rosszul érted. Korlátos adatcsomag esetén a korlátlan opciók is leállításra kerülnek az előfizetett adatmennyiséged elfogyása esetén. Természetesen ha rendelsz kiegészítő adatkeretet, akkor megint használhatóak, míg az új keretedet az opcióba nem tartozó adatforgalommal el nem használod. A korlátlan web és e-mail opció használata mellett a http forgalmad nem fogyasztja az előfizetett adatkeretedet, mivel pont ez az értelme az opciónak. Viszont amint az adott weblapon van egy beágyazott tartalom (pl. videó, audio, stb...), amit a böngésződ vagy te manuálisan elkezdetek lejátszani, az rögtön az adatkeretedet fogja fogyasztani.

(#98537) prozodus válasza dptrsk (#98527) üzenetére


prozodus
őstag

Előre szoktam utalni x összeget, többet mint a várható párhónapi számlák összege. Régen mindig normálisan ment minden, most meg képtelenek uazt kezelni. Úh ha írnak, h bajuk van, válaszolok, h nézzék meg rendesen. Van fontosabb dolgom, mint határidőkre és pontos összegekre figyelni minden hónapban :)

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#98538) 8 válasza benfolds (#98532) üzenetére


8
senior tag

Jaaa, ha az ügyfélszolgálat szerint bízhatsz benne akkor mindenképpen vedd meg!!

;]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#98539) 4Grider válasza benfolds (#98532) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezek az információk valósak és tuti a Telekomtól származnak? Csak mert a Telekomnál sem adhatják ki harmadik félnek egy szerződés adatait. :F

(#98540) totron válasza 4Grider (#98536) üzenetére


totron
őstag

Félre ne érts, értékelem, hogy válaszolgatsz, de szerintem te még nem használtál ilyen opciót. A gyakorlatban teljesen máshogy muzsikál(t), mint a papírforma, te pedig a papírformát írod.

(#98541) kali válasza totron (#98540) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Pedig jól írja, a kapcsolódó EU szabályozás által előírt kötelezettségek óta ez a helyzet, a korlátlan opciók amúgy a korábbi módon működnek, ami azokba beletartozik, azok az első pillanattól nem csökkentik a díjcsomagban alapban foglalt adatkeretet, de ha más forgalmak által az a keret elfogy és a forgalom lassul, akkor a korlátlan opción átmenő forgalomnak is lassulnia kell, ellentétben az említett EU rendelet bevezetése előtti állapottal. (Ahol pedig a díjcsomaghoz adott keret elfogyása után nincs lassítás, hanem az adatforgalom leállításra kerül, ott a korlátlan opción átmenő forgalom is lelövésre kell, hogy kerüljön.)

benfolds: Így kiadták az információt illetéktelennek, hogy milyen előfizetéshez lett vásárolva a készülék?
A behajtásra is mennek a szolgáltatók - vagy eladják azt harmadik félnek -, de attól a letiltás még működik.
A készülék törlesztőrészletével történő elmaradáskor csak a telefont tilthatják, az előfizetés(eke)t nem.
A második minta közelebb áll a jóhoz.

[ Szerkesztve ]

(#98542) dptrsk válasza prozodus (#98537) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Erre találták ki a csoportos beszedést.

(#98545) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Az Online rendelt Domino Fix-nél lévő 10GB-os akció a 6-áig leadott rendelésre vonatkozott ugye?
Tehát a 6-án leadott még belefért, nem? Megrendeltem és most aszongya a csaj nincs rajta és hogy vesz fel panaszt mert 6-án rendeltem.
De mondom ha nem lett volna akció meg se tudtam volna már rendelni, nem? :F

Impossible is nothing

(#98546) 4Grider válasza meroly (#98545) üzenetére


4Grider
nagyúr

A 6.-a még belefért.
Ma is tudsz Domino Fix sim-et online rendelni...

(#98547) meroly válasza 4Grider (#98546) üzenetére


meroly
veterán

Azt vágom hogy ma is tudok és szerintem is belefért a 6-a, mert 6-án nem sima domino fix-et rendeltem, hanem ezt a 10 gb-osat.
Tök jó hogy amúgy egyik e-mailben sem látszik ez meg sehol se, sőt most nézem iwiw díjcsomagom van :DDD

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#98548) sch_a válasza meroly (#98547) üzenetére


sch_a
addikt

Detto így jártam. 1-én rendeltem, júni 12-re kértem az átvételt. Látszik a kártyán a dátum, 7-én lett aktiválva. Valószínűleg ezért nem került rá a +10 GB. Reklamáltam, elvileg egy 5ezres feltöltéssel kárpótolnak.

Aztán majd odaadom valakinek a sim-et, én meg megyek a telenorhoz és előfizetek korlátlan netre. :U

(#98549) meroly válasza sch_a (#98548) üzenetére


meroly
veterán

Az aktivalast hol latni!?

Impossible is nothing

(#98550) sch_a válasza meroly (#98549) üzenetére


sch_a
addikt

A kis karton amiben a sim kártyát küldték egy vonalkódos matricával van leragasztva. A vonalkód fölött pedig van egy dátum.

Gondolom akkor lett csomagolva/aktiválva.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.