Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7901) Samott válasza Sipi- (#7896) üzenetére


Samott
addikt

Lopott es pihenteti? :) Vagy seftel veluk.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#7902) FőDudu válasza Samott (#7901) üzenetére


FőDudu
addikt

En is illegalis tevekenysegre tippelek.

Lopott, lizingelt, drogfutar, stb....

FőDudu

(#7903) Sipi- válasza Samott (#7901) üzenetére


Sipi-
tag

Magyar, nem körözött rendszám van rajta (pug-xxx). Nem jön kipróbálni senki, egyszercsak eltűnik és vagy ugyanaz jön vissza egy hét múlva vagy másik.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#7904) FőDudu válasza Jahno (#7898) üzenetére


FőDudu
addikt

Tegnap jartam egy kornyekbeli helyen.
Halozat nem redundans, link meg leterdelt. Kb 20 embert kuldtek haza.

Sfp port errdisabled.
Nekik single mod sfpjuk volt tartalekok nelkul valami kotvadek gyartotol, nekem 24 par multimode van tartalekban, mind Cisco.
Adtam ket parat a hozza valo kabellel, elsore ment.

Szerencsejukre a falban levo kabel elvitte a mm SFP-t.

Azt se tudtak mi az errdisabled a port statusznal....

Havi 3K-t fizetnek a supportnak. Lehet at kene venni par ilyet....

FőDudu

(#7905) FőDudu válasza Sipi- (#7903) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezert drogfutar. Vagy szimplan nem arra az autora valo rendszam. Vagy pihentetik amig megvan a vevo Romaniaban/Ukrajnaban.

FőDudu

(#7906) Jahno válasza FőDudu (#7904) üzenetére


Jahno
őstag

Itt felére saját support van és amúgy jönnek helyben is és értenek hozzá. Egy modul ha nagyon sürgős akkor pár óra alatt meg tudom kapni, nem ezzel lesz a baj. A cég másik felével, amiről nem beszélünk, mert nincs, ami nincs arra nem költünk, de amúgy működjön mert minde is sérül és különben lebasznak :-D És kétféle infrastruktúra ezer különböző dolgával szívni sem kényelmes, főleg ha a júzer sem tudja, hogy mi van. Csicsó háttércég van pár idehaza, jófélék, még működnek de lassan ez is T birodalom lesz. Kedvencemet simán elkártyázta a tualaja, azt sem tudom merrefelé vannak belőle a jómunkások, de előbb-utóbb valahol találkozunk. Mindig ez van. És vagy politikailag nem ismerjük egymást, vagy akármi :-D

(#7907) Jahno válasza FőDudu (#7905) üzenetére


Jahno
őstag

Az minek feltűnősködne ilyennel? Fog egy alap Omegát vagy valami hasonlót aztán jön-megy olaszba és vissza. Mármint én ezt csak úgy gondolom :-D

(#7908) Grillo


Grillo
senior tag

Na, reggel az újpesti öböl torkolatánál meg hódot láttam. Faszaság.

(#7909) FőDudu válasza Grillo (#7908) üzenetére


FőDudu
addikt

Hodot vagy nutriat?
Utobbibol erre rengeteg van.

FőDudu

(#7910) FőDudu válasza Jahno (#7907) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugy ertem kikolcsonoztek kulfoldon, hazahajtottak, pihentetik egy hetet, aztan ha megvan a kajfer viszik az autot. Ennyike.

A rendszam meg akar valos is lehet egy frissen vasarolt ugyanolyan auton ami fedezekkent kell. Kiviszik kulfoldre, rendszamot hazahozzak, bodotta.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#7911) npera


npera
újonc

Jön a dögrovás. Csütörtökön nem voltam jól, mára nem javult, aztán most már folyik minden össze. Hétvégén rendbe kell jöjjek. Szombaton ki kell feküdjem a betegséget.

(#7912) BobaHWSW válasza npera (#7887) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Parom viragot akar bele ultetni. Nincs burnout.

(#7913) BobaHWSW válasza npera (#7888) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Barcsak... :)) ez hemi accord. :D

(#7914) BobaHWSW válasza Jahno (#7870) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nemtudom. Szerintem azert sokaknak draga lehet Wellington meg ha nekiall haz epitesnek vagy felujitasnak az ember az igazan draga. Vagy mire gondolsz?

(#7915) FőDudu válasza Jahno (#7906) üzenetére


FőDudu
addikt

Support itt is van, csak en epp kozel voltam.
Redundans link nelkul reszelhet barmit tavolrol, a halott SFP felakasztja a switch mukodeset (siman nem eri el).

Nem is ertem. Masik is hiv, segitsek mar atrakni 4 szamitogepet egy masik epuletbe.
Halozat megvan, egyszeru lesz, most festik a helyiseget. Aztan meg jo hogy rakerdeztem mi is ez.

Iroda koltozik uj epuletbe.

Csak epp elfelejtettek:
- a halozati nyomtatokat
- a szervert
- a wifit
- a scannereket
- a telefon es fax vonalat
- es termeszetesen az irodai NAS-t amire a backup megy.
- es az uj helyen nincs net.
- es gozuk sincs a regi admintol hogyan lesz meg a szukseges jelszavak gyujtemenye.

Na itt mondtam, hogy koszi, ez tul maceras.
Eszem megall. Ennyire szakember hiany van?

FőDudu

(#7916) Sipi-


Sipi-
tag

Xiaomi Redmi 6 3/32 vállalható telefon?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#7917) FőDudu válasza Sipi- (#7916) üzenetére


FőDudu
addikt

Szerintem a 3 giga ram mar keves lesz hamarosan. Mondjuk 1 even belul.
Ha van ra mod, akkor olyat vegyel amiben 4 giga ram es 64gb hattertar van.Az talan az elkovetkezo 2 evre jo lesz (pl. Huawei Mate 10 Lite). Ez most kb a belepo szintu (ugy ertem mar rendesen hasznalhato kombo).

FőDudu

(#7918) Sipi- válasza FőDudu (#7917) üzenetére


Sipi-
tag

Anyukámnak lesz, nem egy fanatikus telefonozós :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#7919) Jahno válasza Sipi- (#7918) üzenetére


Jahno
őstag

Anyámra is ezt hittem, aztán 3. napon kérdezte, hogy lehet-e vele szelfit csinálni és képet szerkeszteni, meg akkor térkép, lépésszámláló, útvonalkövető és bicajos appp-e van? Csak pislogtam. Még jó, hogy a "nem kell semmi különösre" opcióért tettem bele egy 16 gigás microSD-t, de az is félelmetes, hogy nem régen 100ezer forintért lőtt telefon memóriahiány miatt már a saját oprendszerét sem tudja frissíteni.

(#7920) Jahno válasza FőDudu (#7915) üzenetére


Jahno
őstag

Ennyire nem akarnak kis melókért fizetni :-D Vagy mikor mivel lehet magyarázni. Ezer+1 ilyet csináltunk, akár 1-1 éjszaka alatt, felmérés nélkül is, vagy kicsit komplexebb bogozásokat. Néha nehéz is megtalálni, váltogatják a Sanyikákat én is sokat mellébeszélek a maszekknál, amit nem értek ez sosem fog kiderülni. Vannak cégek ahol már 15+ éve viszek mindent. Erre 1-1 domainnevet bejegyeztetnek másnál. Vagy hirtelen leakasztanak egy másik webest, amit egyikőnk sem ért. Vagy egyik nap kihív, hgy nemmegyanemmegy és van 2 új gépe. Szó nélkül felgyűlt, valahogy valaki beállította, majd szívjak vele tovább, de közben az iroda is költözött. Előző 3 költözését megcsináltuk hiba nélkül, most rá sem kérdezett, meg sem említette, csak ugorjak ide valamit megbeszélni. Vagy valaki kihúz méretre UTPket, majd nekem mutatják, hogy fel kellene dugózni. Annak a cégnek már építettem 3+ irodát kompletten és akkor ott ezen meglepődtek 10 év után, hogy húúúúú, tudsz ilyet is? Valami fogót szerezzél hozzá.... És ott szembesülsz ilyesmikkel. Aztán akkor már szívassanak a nyócórásban, meg ezekre kérnek 150 helyről ajánlatot, marhára megy a kapkodás, időzítés necces, kimész 40 helyre "megbeszélni", elmegy vele 100 órád, talán egy meg is rendel valamit. Nekem többnyire csupa kreténbe sikerült belefutni.

(#7921) Jahno


Jahno
őstag

Anyósnál futtában auditáltam az új kutyát. Jó arc, egyből dörgölőzik és nyal mindenfelé. Tipikus házőrző :-D Macskára immunis, de ha futnak akkor fut utánuk játékból, a macskák meg ettől persze pánikolnak. Aztán holnap kiderül a többi, de ahogy nézem maradhat a kertben is.

(#7922) Jahno válasza Grillo (#7908) üzenetére


Jahno
őstag

Azokat ráérős ismerősök már többször jelentették.

(#7923) hobizoli válasza npera (#7885) üzenetére


hobizoli
nagyúr

OK, thnx ;] :P

több drón kell ;P

(#7924) Grillo válasza FőDudu (#7909) üzenetére


Grillo
senior tag

Egyértelműen hód volt. Nutria szerencsére errefelé nincs, mert az szereti a melegebb időt.
De nagybátyám apósa tartott többet, van is szép kucsmája.

Jött be az öbölbe szép komótosan, néha víz alatt, máskor a felszínen úszva.

(#7925) hobizoli válasza FőDudu (#7917) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a Huawei P20 vallalhato? (nem a Lite és nem a Pro)

több drón kell ;P

(#7926) hobizoli válasza FőDudu (#7915) üzenetére


hobizoli
nagyúr

laborosoknak van egy kontenere nálunk meroeszkozokkel
telefon nem volt benne eddig

párszor jeleztuk ezt a problémát, hogy kene, vmi elerhetoseg oda is
van ott 2 szamitogep is a halozaton, intranet, internet stb

IT-sek okoztak bele egy telefont
csak nem mukodik normalisan

azt hittem 2018-ban egy telefon bekotese nem jelenthet problémát, es de

konkreten min negyedszerre, de mar lehet otodszorre lett bejelentve, hogy nem megy
szerintem siman hibas a keszulek amúgy
nyilván nem uj a keszulek, mert arra ide hozzank nem fussa

eleve nem csorog bejovo hivaskor, csak a kijelzon kiirja szamot
ez mondjuk olyan, mint a lenemitott mobiltelefon, ha eppen ranezel akkor latod, hogy vki akarna vmit, amúgy nem
aztán ha hivni akarsz vele egy masik melleket, akkor 1x lehet hasznalni erre a tevekenysegre
kozben a kijelzon vilagit minden szegmens, ha kell, ha nem
he felveszik a hivast, akkor a kijelzo "jo" lesz es elindul a beszelgetesi ido szamlalo a kijelzon
lehet beszelni es hallod is a masikat, de ha lerakod, akkor a beszelgetesi ido szamlalo jar tovabb a kijelzon, es ujra felvele a kagylót, foglatat jelez, mintha nem lenne szabad vonal, pedig ez csak cegen beluli telefon

a telefon kabel kihuz, vár egy ideig, bedug, es akkor megint 1 hivasra "mukodik"

hat, szoval itt tartunk

ezzel kuzdenek az illetekes elvtarsak 2 azaz ketto, honapja
igen, honapja, es nem két hete

mar reg kirugtam volna az osszeset a gyaszba kb

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#7927) Jahno


Jahno
őstag

Régi telefon meg fénykép módban maradt, így marha lassú az átvitel, de nem is értem mert az egész laptop megáll és folyamatosan világít a vincsi lámpája. Van rjt kb. 4 giga cucc, reggelre tán lemászik.

Mi költöztetést pont meg tudtam nyomni, sikerült úgy átrendezni a képernyőt. Aztán most mennek a csíkok és várok, izgalom a tetőfokon, iszom a fröccsöm. Meg sógornak hoztam otthonról laptopokat még azt kellene tesztelni és megnézni valami Linuxos cuccal. El leszek. Még Latitude E7240est is találtam, meglátjuk melyik lesz a nyerő. Most mindent is összeszedtem otthnonról, hátha jó a kártyája a felgyűlt szifonokba.

(#7928) Jahno válasza hobizoli (#7925) üzenetére


Jahno
őstag

Teljesen jók, de miért nem Xiao?

(#7929) FőDudu válasza hobizoli (#7925) üzenetére


FőDudu
addikt

Az mar nem a legalso szegmens. Elso ranezesre is jonak tunik :)
Viszont nincs rajta 3.5mm jack, de legalabb adnak hozza atalakitot.

FőDudu

(#7930) ncc1701 válasza hobizoli (#7926) üzenetére


ncc1701
veterán

Nekem az a tapasztalatom, h minél nagyobb, nevesebb egy cég, annál töketlenebbek az ott levő it-s arcok. Vagy csak egyre jobban xarnak bele. :)

(#7931) FőDudu válasza ncc1701 (#7930) üzenetére


FőDudu
addikt

Egyre nagyobb a burokracia es vagy mindenbol rendelnek egyszerre 10 darabot :)

Csak epp a penzugy lebassza oket, hogy ne szorakozzal mar 50e euros beszerzessel ....
A helyett, hogy a fontos cuccokbol rendelnenek 1-1 darabot.
Mert ugyanannyi melo, csak lustak idoben szetszorni az ev soran :)

Amugy a belexaras is jatszik. Ugyebar erre mondja a sok okos, hogy ki kell mozdulni a komfort zonabol. Az evek soran elkenyelmesedik az ember.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#7932) zetor2000


zetor2000
senior tag

Dell n5010 laptop 7 csipogás, fekete képernyő, nem bootol. Ez a hőlégfúvós / sütőbe berakós megoldást valaki próbálta?
Nem nagy baj, ha nem lesz jó a lapos, a vinyó működik belőle, azon van a lényeg, de ha már idekerült, megnézném, mi a baja. Hát ez a "halálso 7 csipogás"
Youtube tele van ilyen "melegítős" / hőlégfúvós videókkal...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#7933) FőDudu válasza zetor2000 (#7932) üzenetére


FőDudu
addikt

inkabb 2 kondit cserelj ki...
[link]

Meg ilyen megoldasok is vannak:
it is very easy to fix it .

1)Switch on your laptop by pressing power on.

2)Switch it off by pressing power button for long time.

3)Switch it on again while holding fn key on your lappy.

Solved .

It happens bcz of cold environment and not opening lappy for more thn 10 days.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#7934) Phülöp válasza npera (#7827) üzenetére


Phülöp
addikt

nem rossz valóban
valamikor régen a hírekben olvastam a cégről valamelyik termékük kapcsán, rá is csodálkoztam a névre :)

nálam most ez a gyönyörűség van üzembe helyezve
felváltva hallagok rajta jazz rádiót (FM!!!) meg telefonról jack kábellel finn hanganyagot
közben a vasak hangosan molesztálják egymást, de nem zavar

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#7935) zetor2000 válasza FőDudu (#7933) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez az, ami nem segített. Mármint az Fn gombos.
A két kondit kipróbálom, hátha.
Csak a fórum nem írja, melyik kettőt :)

Ismerősé, és tervezi a cserét, csak mi lenne, ha a régi is működne annyira, hogy családban lehessen használni valamire. Valami Athlon X II van benne, nem mai termék, de ha működik, még mindig jobb, mintha nem.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#7936) zetor2000


zetor2000
senior tag

Hátööö...
200 fokra beállított,10 percre előmelegített sütő. légkeverés nélkül.
Panel 4-5 percre benn, kiegészítők nélkül. (CPU. ,memória modulok, hűtő, Cr2032), alsó egyharmadban, kér alufólia feltámasztáson, hogy onnan is átjárja a meleg levegő. Lassú lehűtés, nyitott sütő ajtónál.
Panel gépbe vissza, persze a kiszedett dolgokkal együtt.

Bekapcs után a 7 csipogás helyett 5, az folyamatos, de a gép elindult, Win7 simán fut.
Az 5 csipogás elhalkult, nem szűnt meg, csak nagyon halk lett, a Windows indítási hangja elnyomta.

A VGA kapott plusz egy réz alátét lemezt, ami ~2 négyzetcentivel nagyobb hűtőfelületű, mint volt.
Félsiker... Ki tudja, meddig lesz jó?!...

*restart után nem csipog semennyit sem...

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#7937) hobizoli válasza Jahno (#7928) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mert a Telenor-nal kell venni a ceges csomag miatt, es ott csak Samsung, Huawei meg Apple van igazabol,

bar meg gondolkodok egy S9+/S9-n is

több drón kell ;P

(#7938) -NoVa- válasza hobizoli (#7937) üzenetére


-NoVa-
őstag

Részemről sokkal inkább bízom Dél-Koreára a telefonom, mint Kínára, úgyhogy hiába a P20/Pro kamerája, az S9-re szavaznék. RSA, Steam, MS meg Google autentikátorok, meg a Simple a bankkártyával épp elég érv bármi kínaival szemben. Nem véletlenül szorulnak ki a telekommunikációs cuccaik is.

(#7939) npera


npera
újonc

Ma mentem autóval. És nem is akárhogy. IKEA-ba költözős dobozt venni. Kiszedtem a két gyerekülést, a fiam ülése ment előre, a lányom ülését meg csak bedobtam hátra miután lehajtottam mindhárom ülést hátul. Így menni agyhalál, a jobb tükröt teljesen kitakarja az ülés háttámlája. Sávváltásnál lehet tekergetni magamat törzsből, hogy jól hátra tudjak nézni. Mivel mindig tolatva parkolok be, ezért ez külön agyhalál volt, a jobb tükör kábé nincs is ilyenkor.

40 dobozt hoztam, annyi már csak elég kell legyen.

(#7940) npera válasza -NoVa- (#7938) üzenetére


npera
újonc

Őőő, a kínai piacon eladott termékekbe Kína belekényszeríti a lehallgatási (monitorozási) lehetőséget. Egy skandináv gépkocsigyártó kínai modelljeiben (és csak azokban) a szoftver lehetővé teszi a jármű követését és a fekete dobozból a hatóságok ki tudnak nyerni fontos adatokat a felhasználó beavatkozása vagy tudta nélkül. Ez a személyiségi jogokkal picit szembemegy, de mondjuk Kínában pont erre tojnak igazán....

(#7941) FőDudu válasza zetor2000 (#7936) üzenetére


FőDudu
addikt

5 beep az CMOS battery problem.

https://www.parts-people.com/blog/2014/06/27/dell-inspiron-15r-n5010-beep-codes-diagnostic-indicators/

FőDudu

(#7942) FőDudu válasza npera (#7939) üzenetére


FőDudu
addikt

Koltozos dobozt? Micsoda uri huncutsag az?

Itt az osszes uzletben kipakoljak a dobozokat a penztarak utan - sokan abban viszik el a vasarolt arut.
Lakossag orul - boltnak kevesebb szemet marad.

Egyszer kerdeztem a helyi Lidl-ben - kb csak a muanyag folia marad, a tobbit altalaban elviszik.

FőDudu

(#7943) FőDudu válasza -NoVa- (#7938) üzenetére


FőDudu
addikt

Tencent jatekaitol meg nem vagy paranoias? Igaz az nem kert kb semmihez engedelyt.

Viszont fiam iPad minijen nem megy a PUBG/Fortnite paros - igy kenytelen az en ipad Airemen nyomni.
Legalabb annyi kontrol megvan, hogy tudom mikor van nala.

FőDudu

(#7944) zetor2000 válasza FőDudu (#7941) üzenetére


zetor2000
senior tag

Köszi.
Igazából ki lett véve a sütés végett, aztán vissza. Újraindításkor aggódhatott a gép, de nem jelzett másképp - nem állt meg, hogy változott a dátum/idő, vagy ilyesmi. Gondolom, a második indításnál már észrevette, hogy van neki telep, azt csendben maradt. De a teljes boot procedúra alatt jelzett, amikor a windows logó megjelent, akkor viszont csendesebb lett, lehet, hogy a windows hangerő szabályozója vette le a hangot.
Ha kap hálózaot, szerintem a dátum/idő is szinkronizálódik, vagy lehet, hogy az megmaradt benne. Most majd járani kellene, hogy mennyire stabil ez az "átforrasztás"...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#7945) hobizoli válasza ncc1701 (#7930) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hat ezen az SSD-n is mit huztak a szajukat baszki

olyan volt a gep, hogy lefagy, 8-8.5perc(!!!!!!!!!!), amire beboot-l a Win ujra rajta

vmi Le...vo i7-4770 4GB RAM-l, 32bit Win7-l

jeleztuk persze a mukiknak, hogy haaaat ezzel lehet vmi nemvan jol, mert sokszor lefagy es qrva lassan indul ujra
aaaa jojaz a halozat miatt ilyen lassu
hat ha ilyen tetu a halozat, akkor lehet kene azzal is kezdeni vmit
nezem a PC-n a HDD LED ugy vilagit, mint a PowerLED
na vegeeegre csak rajottek, hogy ez lehet megsem palya, hogy napi 4-5x urjainditgatjuk, mert lefagy es napi fel-haromnegyed orat csak boot-l a gep…. lecsereltek a HDD-t benne SSD-re
woooow
de mintha fogukat kellett volna kihuzni
13k egy 240GB Kingston SA400-s SSD
fuuu

monitort is lecsereltek
19"-s moncsink volt
hoztak helyette egy 24"-st, DSUB HDMI DP csatis… erre fogja aztan osszekoti DSUB-n...nem am DP-n
de ezt ugy képzeld el, hogy 4-5-n csinaltak
mi szoktunk nezegetni ilyen tényleg szeeeep naaaaagy muszaki rajzokat is, szoval egy 27"-st is el tudtunk volna kepzelni
aaa azt nem lehet
baze ~ugyanannyiba kerul
nincs ra koltseg, meg kulonbenis, miert nem jeleztuk az igényt
hat pl mert nem is tudtuk hogy cserelik majd a monitorokat, es akkor lehetne ezt az igényt jelezni

ja 12+ ev utan lekonyult az egyik palackvizsgalo gep 15"-s NEC gyartmanyu TFT monitora, fent becsikozodott, meg elkezdett vibralni is
hoznak helyette egy 19"-s touch-sat, mert hogy igy nem kell hozza eger/trackball
fogja bedugja a monitort, eger ki es elviszi
nezzuk, helo-helo, azt miert viszed el?
ez melle mar nem kell eger, mert a touch panel egy egerkent mukodik
odanyulkal hozza es ugrik a kurzor oda, ahol megerinti
fuuu
aha, es jobb egerklikkelni hogyan fogsz rajta, ha allitani is kell vmit?

meg nem mintha nem ismernénk, hogyan mukodik egy touchpanel, mert a fuvogepek vezerlo PCC-je is mind ilyen, de ott ha raklikkelsz egy ertekre akkor kijön egy virtualis numpad, es be tudod irni az uj erteket
ezen meg a jobbklikk hozza elo a Edit sort a legordulo menuben, azert van hozza gyarilag is trackball/eger
azert kellett 2-3 napig levelezni velük, hogy azt a nyomi egeret igenis hozzak vissza hozza
de szerintuk a touchpanel kivaltja az egeret, es nem indokolt

par eve, javasoltuk egy IM-ben, hogy az IT-sek idonkent csinaljanak a gepekrol biztonsagi mentest
mert volt, hogy lefittyent egy HDD es napokig ment a fejvakargatas, hogy na most WTF? van, mert a gyari szervizes csak x nap múlva fog tudni kijonni a sw-t ujrarakni, es azt meg be is kene utana ujra allitani, kalibralni stb, es nem a nullarol kell ujracsinalni, szoval idonkent, le"ghost"-oljak, aztán az a HDD, be a fiokba vagy akarhova, osztjoido
ez maguktol nemtom miert nem jutott eszukbe amugy, ha mar IT-sek, de biztos naggggyon tul vannak terhelve

na lejonnek ketten, odamennek a froccsgephez, ebben egy 486DX4-75 van kemeny 4MB RAM-l meg egy 6GB HDD-vel es DOS alatt fut a sw-e :DDD
par ev volt egy technikai update, hogy egy specko sw-l egy 1.44MB-s lemeznek leformazott pendrive-t bele lehet dugni egy USB portnak latszo izeba, es akkor arra a 486-s gep le tudja menteni a beallitast meg a screenshot-kat
na odamennek a IT-s kismokusok egy kulso HDD-vel, bedugjak es varjak a csodat, hogy a jobb also sarokbol majd feljon egy Uj hardver… buborek, de hat szoval nem akart az elougrani
kihuz bedug, var, semmi fejlemeny persze
nezem mit benaznak ott
hello, segithetek?
ja nem kell koszi, csak le akarjuk menteni a sw-t
aha....ezzel?
igen, ez egy 2TB-s kulso HDD
jo, ez a gep meg egy 486-s
de ide bedugjuk USB-be...
ez a sw DOS alatt fut, meg ez nem egy valodi USB port

latszott rajtuk, hogy a DOS szot kb nem tudtak felfogni sem

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#7946) hobizoli válasza -NoVa- (#7938) üzenetére


hobizoli
nagyúr

naja ez nekem is eszembe jutott :U

több drón kell ;P

(#7947) Jahno válasza ncc1701 (#7930) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet feladták, bár ennyire tróger nehezen bírnék lenni, utoljára valamennyire rendes munkát szerintem a hárombetűsnél csináltam. Egyszerűen olyan a környezet.

(#7948) hobizoli válasza zetor2000 (#7936) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja ezt a sutos megjavítást nekem is mondta a szervizes muki, miután a garis cseres alaplap is megbenult az Asus notim-ban

de inkabb vettem egy desktop gepet

több drón kell ;P

(#7949) Jahno válasza FőDudu (#7931) üzenetére


Jahno
őstag

Nem vagyunk lusták, elosztóból pld. pont ezzel variálok, hgy most másik részleg inétzi és ha havi 20 darab jön, akkor EGY év alatt végig is érnénk az irodán, kis kerekítéssel. Mivel ez az egész márciusban kezdődött és még az első adag sem érkezett meg így az egész folyamat simán 2 éves lesz, mire lehet el is költözünk innen a fenébe. Így laptop/PC/satöbbiből az igazgató által ajánlott 5 darab helyett most beírtunk 25-öt, és max. ha lehúznak belőle 5öt, vagy vitatkozni kell, akkor mindig jobban tudunk állni. Ezt próbálhatod elosztani,de tegap írtam mennyi vas döglött meg. Mire kiér a szállítmány arra felveszünk 4 új embert és kihullik 5 gép, csókolom, kezdhetjük előről. Máshol meg az van fordítva, hogy egyszer egy nagy számlát és év elejére ez előző év végi nyereségből (év vége ugye a céges szilveszter, az lehet bármikor, nem csak decemberben) ruházzunk be nagyot valamit az ilyen cuccokról. Tudja már a fene ki miképpen gondolkozik, itt most én pár HDMI kábelen szívok kb. január óta, de már sínen van a dolog :-D Meg mobiltöltő? Bármit mutattunk, drága. Most egy menedzsernek a parkolóhely és a 12es notesz mellé ezen mi a pék fene lehetne relatív drága? És akkor majd az irodavezető rábök valami szarra a katalógusban, ami júzernél szétesik és nekünk sír, hogy nem is tölt...

(#7950) Jahno válasza Phülöp (#7934) üzenetére


Jahno
őstag

Na, nyomkodod a gépeket? Remélem valami Kuka :wub:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.