Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7751) Jahno válasza FőDudu (#7750) üzenetére


Jahno
őstag

Józsika lehet megnézte, itt is akadnak ilyenek bőven. A már 8 hónapja tartó Big Projektet 2 mondattal döntöttem romba hasonló okok miatt. De ezt mondom, én láttam mire képesek Nováék, oda nem jó az Azure sem, mert nincs annyi sávszél.

(#7752) FőDudu


FőDudu
addikt

Jott egy kisebb adag paprika.
Nem vagom milyen, de ranezesre is gyilkosak:

Valami szosz recepttel dobjatok meg - ketlem, hogy ezek evesre valok.

FőDudu

(#7753) FőDudu válasza Jahno (#7751) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudok ok mit csinalnak, nalunk a grafikusok siman dolgoznak felhobe mindenfele nagy fajlokkal (kep/video/stb). Gigabites kabelnek mindegy hol a szerver. Ha a gigabit nem eleg, akkor kezdodnek a gondok :)

FőDudu

(#7754) Vodike válasza FőDudu (#7752) üzenetére


Vodike
tag

Ezekben az a jó, hogy kurva finom szószokat lehet egyszerűen főzni belőlük és ott tudsz állítani erősséget is, mert ha kikönnyíted azt, akkor marad egy finom fűszeres íz, amit magukban hordoznak + kedv ízlés szerinti csípősség.

exTiga

(#7755) Jahno válasza FőDudu (#7752) üzenetére


Jahno
őstag

Ez szósznak is sok literes mennyiség. És óvatosan. És inkább egyszer használatos fém edényben, szemüveggel, mert a gőze is kinyírja a szemed. És nehezen szárad, vágd minél előbb félbe, hogy ne kezdjen penészesedni a közepe.

(#7756) FőDudu válasza Vodike (#7754) üzenetére


FőDudu
addikt

Adtam nekik Habanero Chocolate-et - erre hoztak a sajatjukbol ami erosebb. :)
Fajtat nem tudja, valami helyi ficko termeli es tole vannak a magok.

FőDudu

(#7757) FőDudu válasza Vodike (#7754) üzenetére


FőDudu
addikt

Jol sejtem, hogy valami finom paradicsom szosszal kell ezt erosen felhigitani - kulonben olyan csipos lesz amit nem eszek meg? Erosen alatt mondjuk 1 liter paradicsomba egy fel ilyen?

Most fejeztem be egy kis Moruga csilis Bekesi kolbaszt - nos az kurvajo volt.
Durvan csipos, meg lehellet vekonyan is.

FőDudu

(#7758) eattila válasza FőDudu (#7757) üzenetére


eattila
csendes tag

Én rohadtul nem bírom a csípőset. Nekem a magyar hegyes erős paprika is mocskosul csípős. Nemrég ettem valami csilis cuccot, az akkor nem mart annyira, de másnap..... Nem értem más hogy bírja ezt :D

Viszont a szamócapálinkám megjött, és igen jó illata van.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#7759) FőDudu válasza eattila (#7758) üzenetére


FőDudu
addikt

En szeretem a csipos kajakat - de ezek nem direkt fogyasztasra termelt csili paprikak.
Ezek mar 50-100x erosebbek a magyar fajtaknal - az pedig nehezen toleralhato.

Van amikor ketszer elvezos a tortenet - a csipos etel mar csak ilyen :)

FőDudu

(#7760) -NoVa- válasza FőDudu (#7753) üzenetére


-NoVa-
őstag

A Gigabit még magában semmit nem jelent, amikor van pármillió épp aktív usere az embernek kb minden pillanatban :)

(#7761) Vodike válasza FőDudu (#7757) üzenetére


Vodike
tag

Részben jól sejted, de akkor egy csípős paradicsom szószt kapsz csupán.

Ezt többször megcsináltam már, mindig sikere van:

Hozzávalók kb. 2 dl szószhoz

20 dkg friss kápia és chili paprika (piros chili, jalapeño, habanero) keveréke fele-fele arányban
15 dkg sárgarépa
20 dkg paradicsom
3 gerezd fokhagyma
5 cl fehérbor- vagy almaecet
1 púpozott evőkanál barna cukor
1 teáskanál só
1 mokkáskanál őrölt bors
1 db lime
1 evőkanál Worchestershire szósz
2 dl víz

A sárgarépát megpucoljuk, majd kisebb hasábokra vágva párolóedényben vagy serpenyőben kevés vízzel puhára pároljuk. A paprikákat kicsumázzuk, és félbevágva aprítógépbe dobjuk. Hozzáadjuk a paradicsomot, a fokhagymát és a párolt sárgarépát. Hosszabb ideig, úgy 4-5 percig turmixoljuk, hogy minél finomabb állagú legyen. Átöntjük egy lábasba, és kis lángon főzni kezdjük. Beleküldjük az ecetet, a sót, a borsot, a cukrot, a Worcestershire szószt, a halszószt és egy félbevágott − száraz serpenyőben a vágási felületével lefelé sötét színűre pirított − lime levéből 1 evőkanálnyit. Alacsony lángon, gyakran átkeverve kb. 40 percig főzzük, míg szósz állagúra sűrűsödik. Egy kislyukú szűrőn átpasszírozzuk, majd steril üvegbe töltjük. Hűtőben hosszú ideig eláll tartósítószer nélkül is.

exTiga

(#7762) Jahno válasza FőDudu (#7753) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt magyarázom, hogy egy júzernek még elég lenne, de LMInél kliensek közt is ment 200-400 megabit, ha hagytam és bírta a switch. Jóval kisebb vlt cég, mikor házon belül összeadva a 20 gigabit gerinc is csekélynek minősült. Meg nem is az, hogy gyors, csak pld. mikor Evot elhagytam akkor bővítettünk 80 darab 40 gigás portra, ami már úgy optimálisnak tűnt (házon belül terabitek, érted és akkor 65 milliárdot fizettünk mellé a netért, amit nem tudtak olyan ütemben bővíteni, mint ahogy a cég nőtt) és itt az sem mindig mindegy, hogy a kialakult binárist mennyi idő alatt szeded le, mert "megint várni kell arra a kurva gépre" hibaüzenet van, IT-s kollégák sem értik, hogy a jómunkásoknak ez a dolga és nem véletlenül sírnak, aztán magyarázhatják, hogy az a vonal nem erre való, ha a cég, főnök, projektvezetés úgy működik és ilyen technikai állásidők bizonyos részlegeknél a munkaidőbe sem számítanak bele, mindig mindegy legyen kész azonnal és most. Gigabit? Ugyan, játékszer. Nálunk meg pont fordítva, egy viszonylag nagy redundáns vason elfut az egész cég, sok sávszél nem kell, csak memória és tárhely. Nagy mennyiségben alkudtunk a Dellnél, elég jól a rendelkezésreállás is aztán nem ezen múlik az összepetyázódsás vagy sem, mert azt Azureban is meg tudod csinálni, de ha a vas+üzemeltetés költségét nézed, akkor nagyon durva különbségek is vannak. Arról nem is beszélve, hogy van olyan adat ami nem hagyhatja el a cég területét. Persze hülyeségek vannak, Evonál sem értettem a belső lanos publikus IPket, vagy a szerverszobában zörgő webszervereket, mikor erre pont jó egy adatközponti kihelyezés. Aztán megértettem, mert 30 gép mellé +2 darab nem annyira nagy gond, viszont szépen egyben lehet kezelni. Grafikus meg mit csinál? Helyben dolgozik órákat és végén pár 100 megát lement valami kinti tárolóra? Nem összemérhető.

(#7763) Jahno válasza FőDudu (#7759) üzenetére


Jahno
őstag

De, ezek direkt fogyasztásra is teljesen jók, csak nem civileknek.

(#7764) Jahno válasza FőDudu (#7757) üzenetére


Jahno
őstag

Próbáld ki, de szerintem 1 literbe fél ilyen is elég meredek tud lenni.

(#7765) -NoVa- válasza FőDudu (#7750) üzenetére


-NoVa-
őstag

1: Online tárhely kilőve, amikor valami nagy öreg a boardban kijelenti, hogy az IP nem kerülhet felhőbe.
Helyette saját TFS meg GIT esetleges mentéssel meg bizonytalan visszaállítással, az fasza.
2: Bármi, akármi, bármekkora hülyeség is jut eszébe az indiai IT security tanácsadócégnek, az szentírás, mert hardening, az kell. Tehát RDP, LMI, TeamViewer, meg minden is tiltva. Fileshare is, printer sharing is, akkor is, ha épp valaki shared printer drivert fejleszt egy szerverbe, és termék alapul rá.
3: SSO meg RSA az mindenre erőltetve, ellenben legalább egyre több dologban rosszul működik, vagy épp 10 percenként erőltetve kéri.
4: Még mindig meglepődnek, hogy fejlesztőknél keletkeznek új, a világon addig soha nem létezett futtatható binárisok. Sőt, még meg is kérdezik, hogy egyébként miféle business reasonból keletkeznek ilyenek, és nem hagyható-e esetleg ki. Ilyenkor szoktuk abbahagyni a picsába a munkát, és kávézunk 2-3 órát a válasz előtt.

(#7766) FőDudu válasza -NoVa- (#7760) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezt pont nem ertem. Elo webszerveren fejlesztesz? Maskepp miert lognak rajta a userek?

Valami info hianyzik a listambol :)

FőDudu

(#7767) FőDudu válasza Vodike (#7761) üzenetére


FőDudu
addikt

Koszi, megnezem.
Halszosz mennyi kell bele?

FőDudu

(#7768) FőDudu válasza -NoVa- (#7765) üzenetére


FőDudu
addikt

Szoval a belso szabalyzat nem enged rendes munkat vegezni. Szep kis ceg :)

Lattam mar olyat, hogy SSO meg timeout eleg durvan meg tudja keseriteni a felhasznalo eletet, de panaszkodassal azert lehetett javitani a mukodes anomaliain.

Gondolom kulso eszkozt se nagyon tudtok mentesre hasznalni - szinten biztonsagi okokbol.
Szep ontokonloves...

FőDudu

(#7769) Vodike válasza FőDudu (#7767) üzenetére


Vodike
tag

Kihagyható.

exTiga

(#7770) -NoVa- válasza FőDudu (#7766) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én nem webserverre fejlesztek. Esetleg webservert. Vagy modult, sokuseres kollaborálós mindenféléket, netán deploy megoldásokat, vagy épp offline szutykokat, mindenfélét. De nem pusztán a webes frontend-backend rész kényelmes mocsarát.

(#7771) -NoVa- válasza FőDudu (#7768) üzenetére


-NoVa-
őstag

Gondolj bele, mi kell egy könyvelőnek? Ha bal klikk, Outlook, meg Excel van, akkor már elboldogul, opciósan valami célprogram. Salesesnek még powerpoint. Meg úgy általában az enterspájz O365 cuccai elegendőek.

Aztán programozónak meg localadmin, eleválás, portok, kommunikáció, service telepítés, interprocess, intergép, web, inbound portok, izék, pont az ellentéte. És melyikből van több a világban, amire az ilyen egyszerű IT tanácsadó rászakosodik?

(#7772) FőDudu válasza -NoVa- (#7770) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudtam, hogy ilyet elesben 'tesztelnek'.
Azt hittem az Gabibacsiek dolga, aztan megy elesbe :)

Mert sajnos mindenki hibazik.

Nekem is volt most hulyeseg - sima netes scannerben el volt irva az SMTP szerver cime (com helyett coom).
Vagy 2 ora debugolas utan derult ki, hogy ki sem megy a tuzfalon a rossz cim miatt. Szutyok HP multifunkcios.

FőDudu

(#7773) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#7774) FőDudu válasza -NoVa- (#7771) üzenetére


FőDudu
addikt

De legalabb lehetne valami fogalma arrol, hogy mit csinal az ugyfele.
Egy acelontode remote adminja azert kicsit mas mint egy fejlesztocege, nem?

Ilyenkor mindig az derul ki, hogy csak keves info lett atadva a Sanyikanak - az meg persze hogy elsore megprobalja rahuzni a betanult es egyszeru semat a tuloldalon levo userre/cegre/emberre :)

FőDudu

(#7775) -NoVa- válasza FőDudu (#7774) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem, minden panasz át lett adva Shaji Khan-nak, de melléáll a salesközpontú vezetőség, mert nem programozók. És nem is értik az egészet, csak azt gondolják, hogy van az a réteg, ami nyafog, majd abbahagyja. Végülis az a lényeg, hogy adja el a sales, nem az, hogy elkészüljön.

(#7776) Jahno válasza FőDudu (#7766) üzenetére


Jahno
őstag

Jól debugolni sokszor csak úgy lehet, de mióta a világ feltalálta a crowdstrikeot, azóta helyben is minden mindennek mindegy. Nálam is van mikor egy ilyen 5 hibát generál, arra 5 külön indián rázuhan és próbálják szétverni alattam a gépet, egymáson is túllicitálva.

De aztán rájöttem, hogy legjobb Nekik ha minél gyorsabban letolják valakire a problémát (azaz rám), így ez most egy időre pipa. Majd jön az újabb hülyeség. Pld. a Cisco hivatalos VPN kliensét engedélyeztetni kellett, ami amúgy volt a cégnél, de még a feltételes karanténból is kidobta a csoda védelmünk, indián anyázott, hogy miért nem teszem oda, ügyfél anyázott, hogy haladni kellene tegnapra és itt kuszálódnak a dolgok, mikor nálunk a góré bevállal egy IT megoldást és büszke rá, hogy olyannal hozott ügyfelet a céghez, amit itt EUban senki nem vállal, az IT meg azt látja, hogy nem véletlenül nem vállalják baze... És jönnek az előről hátunkba kaparós kiskapus megoldások meg a hajunk kitépése, mert ez pénteken kiderül, hétfőtől élesben kellene menni, és... Mondjuk előre kérdezni és tervezni ebszolút hülyeség, legjobb így minket is kész tények elé állítani, majd fenyegetőzni, hogy ez mekkora bukta a cégnek, ha nincs megoldva és mennyi pénzt hoz amúgy. Amiből aztán nem költünk emberre és technikára.

(#7777) Jahno válasza FőDudu (#7772) üzenetére


Jahno
őstag

Gabibácsi is szokta nyomni élesbe. Sőt. Szerintem szépségiparban csak éles üzemi teszt lehetett :-D

(#7778) Jahno válasza -NoVa- (#7771) üzenetére


Jahno
őstag

Könyvelőnek? Van kb. 200 házi fejlesztéső scriptünk, különböző konvertáló cuccok clipper/SAP/izé közt, olyan banki formátumok, amit a bank saját embere sem ért, aztán most valaki kitalálta, hogy van SQL backup usere és nyomják ész nélkül, majd sírnak, mikor megy a szigorítás. Kötegelt feldolgozás, 2ezer oldalas PDFből kiszedni csak a nevet/adószámot és azt nyomtatni papírra, meg a jó ég tudja még mit nem varázsolnak. Jönnek-mennek az ügyféladatok sshval, scp-vel, SSL weben, SFTP-n, közvetlen AS2vel. Tavaly még modem is volt, azóta kidobtam. Meg ezer+1 util, számlázó, postázó, iktatós cucc. Valahol van egy kedvezményes listám, előző projektvezetővel hirtelen nem is lettünk jüban, mikor felhívtam rá a figyelmét, hogy Neki ha az Excel is új, akkor inkább ne folytassuk a beszélgetést.

(#7779) -NoVa- válasza Jahno (#7778) üzenetére


-NoVa-
őstag

Asszonyéknál is az megy, de ezek még mindig vagy SAP modulok, vagy hasonlóan userlevel scriptek, amik 2 program között mennek, netán automation interfacen át menő cuccok. Rengeteg.
De viszonylag ritka, hogy belehackelnek a logonui-ba, meg hasonlók, vagy épp csak NTFS streameket irogatnak, hogy jóval egyszerűbb szintig menjek.

Juteszembe, a powershellt is letiltották :D

(#7780) npera válasza -NoVa- (#7765) üzenetére


npera
újonc

4: Még mindig meglepődnek, hogy fejlesztőknél keletkeznek új, a világon addig soha nem létezett futtatható binárisok. Sőt, még meg is kérdezik, hogy egyébként miféle business reasonból keletkeznek ilyenek, és nem hagyható-e esetleg ki. Ilyenkor szoktuk abbahagyni a picsába a munkát, és kávézunk 2-3 órát a válasz előtt.

Ez így fun and engaging... :(

Mi most lettünk egy új csoport előző héten hétfőn, egy teljesen új agile team viszont a feladatokat nem definiálták. Az majd alakul.

A csoportban van 5 db tesztmérnök, akik korábban nem dolgoztak az agilis manifesztó szerint, JIRA sem volt a kezük ügyében. Van egy scrum master, aki egy másik csoportban is ugyanezt a feladatot látja el. Van egy product owner, aki elég precíz és fegyelmezett, mivel részidőben a hadseregnél dolgozik. Meg vagyok én.

Normálisan egy 12 hetes product increment utolsó sprintje (2 hét) arra van, hogy a következő PI elő legyen készítve, a backlog ki legyen fenve, prioritások beállítva, függőségek kipucolva. Nekünk volt másfél napunk erre, mivel hétfőn még nem is léteztünk ebéd utánig a rendszerben, akkor tudtam elkezdeni populálni a backlogot. Aztán szerda-csütörtök PI Planning Event, de mi még péntek késő délután is ezzel mókáztunk.

Aztán most hétfőn volt az első sprint planning, amikor a feature --> user story --> task láncolat kialakul és a végleges időbecslés elkészül. Rögtön ki is derült, hogy nem alapfokon vagyunk túlterhelve igazából.

Amikor a section manager beszédült a sarkunkba szerda délután és odahozta egy A/4-es lapon a korábbi csoportom feladatleírását, tollal áthúzta a másik csoport nevét és odaírta a miénket akkor majdnem felnyerítettem a röhögéstől. Mert ezen már csak röhögni tudok.

Fun and engaging ez az agile movement :C

(#7781) npera


npera
újonc

Érdekes látni egy 8 éves Tesla Roadster részleteit a videóban. Ahhoz képest, hogy honnan indultak ez egész patent kis kocsi. De a részmegoldások néha valóban mosolyogtatóak.

(#7782) -NoVa- válasza npera (#7780) üzenetére


-NoVa-
őstag

Scrum meg agile meg jira az áramlik be, meg most git is. Volt némi harc, mert az itteni vezetés kiállt amellett, hogy 15 éve TFS-t használnak kódra meg ticketelni, és bevált, de leérvelték őket azzal, hogy 15 éve jiráznak meg giteznek, és az jó, ne legyenek olyan maradiak. Részemről jó, ha git lesz, akkor akár az iMacemről is tudok dolgozni, az kevésbé szennyezett pl Crowdstrike-al. Az integráltságot már azzal is buktuk, hogy a bugokat kiraktuk az online tfs alá, a kód meg a lokálisban maradt, mert security.
Igazából már csak 2-3 év, és az alapító kötőfékek nagyjából kivonulnak nyugdíjba, onnantól lehet majd nézni a pozíciókért könyöklést, meg haladni. Már akad némi változás, egyre több a 40 alatti, néha 30 alól is merítenek embert, már nem nézik szanatóriumnak az emeletet.

(#7783) Jahno válasza -NoVa- (#7782) üzenetére


Jahno
őstag

"néha 30 alól is merítenek embert, már nem nézik szanatóriumnak az emeletet." Háááát, Evonál azért ennek nem örültem. Fogalmuk nincs a világról, olvastam valami hülye blogot, security sehol, minden kinyitva a világba, jelszó nélküli linkek, szétbaszott takony forráskódok oszt csak a szájuk volt nagy és követeltek, meg olyan műszaki megoldásokat kértek volna amit még kiröhögni is nehéz volt. Ls nem értették miért nézünk furán, de egy példát említhetek.

(#7784) -NoVa- válasza Jahno (#7783) üzenetére


-NoVa-
őstag

Csak akkor volt igazán aggasztó, amikor 36 évesen én voltam az egyetlen 40 alatti az emeleten. Az 50 alatti volt a fiatal. Most meg csak les a vének tanácsa, amikor a huszonéves kék hajú gamercsaj az overwatchról magyaráz.

(#7785) Jahno válasza -NoVa- (#7784) üzenetére


Jahno
őstag

Ja. a nagyon durva kék hajú kockák persze, én sem mindig értem mit magyaráz a világról egy 12 éves aki rendesen beletúrt és érdekli, de érdekes.Csak felém nem ez a jellemző. Azért mikor valami világban elszórt wifis rendszerről 10ezred másodperc pontossággal kellene másodpercenként 5 millió csomagot fogadni és évi maximum 14 csomag veszhet el, akkor ne bírjam ki röhögés nélkül? Mert ez eleve gépen belül olyan időzítési bajokat feszeget, amit az órája nem tud... Ezt amúgy már hárombetűsnél is feszegettük, nem értették a gyári dokumentációt, hogy lehet variálni, de a PC órája 100ezredes pontosságra alapban alkalmatlan, mert kvarc, és rezeg és izé Csak lestek bambán és követeltek onnan délről.

(#7786) npera válasza -NoVa- (#7784) üzenetére


npera
újonc

A gender equality mutató a vörös sávban remeg és kis gőzsugár szivárog a manométer oldalán??? (és közben vibrál a kamera)

(#7787) npera válasza -NoVa- (#7782) üzenetére


npera
újonc

Itt az a kihívás, hogy van egy elég új részleg, ahol semmi nincs megoldva, de azt a kábé 1927 óta működő fejlesztési metodikát lehetetlen applikálni, mivel az a letűnt fosszilis dinoszauruszok (fúúúúj...) sajátja, tehát mindenképpen ki kell találni helyette valami újat. Így elég termékeny talajra hullanak a scrum magvak, csak a gond az, hogy ez a talaj nélkülözi a mélységet és a tápanyagot.

Elég rossz ómen, ha kábé 3 mm mély és csak laza homokból álló talajba akarod elplántálni a jövő évi termést hordozó magvakat.

De még tart a lendület, tehát hurrá és nothing beats an agile team...

Ezt is csak hallottam, miközben a sorompót emelgettem és szotyiztam. Elég ijesztő belegondolni, hogy egy alapvetően portás képesítésű egyén egyedül fektette le a részleg teljes tesztelési tervét és szervezte meg a különféle prototípus szériák elosztását a meglévő és külső (zidzsörmensz) tesztelési lokációk között. Valamint ezen portás feladatkörébe esett, hogy mint önként jelentkező felvázolja a tesztkódokat, valamint egy összekötő kapocs legyen a még egyáltalán nem agilis tesztelő részleg és a nagyon is agilis fejlesztési osztály között. Csoda, hogy maradt ideje szotyizni és sorompót huzigatni. Ezek a portások nagyon veszélyesek néha....

:Y

(#7788) Sipi- válasza npera (#7787) üzenetére


Sipi-
tag

Ezek a mai portások... Csak gratulálni tudok. Annak is, aki érti, hogy mit írtál :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#7789) Jahno válasza Sipi- (#7788) üzenetére


Jahno
őstag

Én ebben mozgolódom, csak enperánál ez még a kezdetek kezdete. Amikor durvul a sztori, az majd odabasz gazdagon. Lesz itt minden, amit el sem bírunk képzelni, sok felelsleges termelői értekezlettel. És msot saccoold be, hogy a 4 év múlva kitalált teszt-verziós terméken mennyi időt vesz igénybe a hibajavítás. Mármint a programozók, fejlesztők, tesztelők létszámának ismerete nélkül és adatszolgáltatás hiányában.

Előző évben kicsit örültem, hogy ezeket megúszom és akkor világbéke. Cserébe nincs új a nap alatt, dől a másik fajta fasság :-D

(#7790) eattila


eattila
csendes tag

Ótóba meg a szilent nyiszogott. Csere. Ráadásul a drágább kell bele. 7k/db.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#7791) npera válasza Sipi- (#7788) üzenetére


npera
újonc

Az a baj, hogy a szegény portásnak csak a morzsák jutnak, az igazi okosságot nem mondják el neki. Szemetek, megölték Kennyt...

(#7792) zetor2000 válasza FőDudu (#7752) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha csinálod a szószt, javasolt a gumikesztyű, és az arcmaszk valamilyen formája... Ezek rendesen tudnak marni.
Szerintem valami kalifornia reaper (a piros), yellow moruga lehet (a sárga), meg 7pod brown (a barnás), de nem ismerem én sem mindet, kép alapján meg ennyi ugrott be. A piros lehet még trinidadi skorpió, ezek a mérgek eléggé egyformákok.
Facsén elég sok csili farm fenn van, akad pro és amatőr is, szerintem ott is érdeklődhetsz recept ügyben.

Magokat tedd félre, jövőre ültess sajátot :) meleg, fény és vízigényes növények...

Tejet (tejfölt, joghurtot) készíts be fogyasztáskor...

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#7793) npera válasza eattila (#7790) üzenetére


npera
újonc

Amikor a volt kolléganőm V50-es gépkocsijában utaztam akkor volt szerencsém hallani, hogy milyen az amikor a szilent csere nem kicsit volt elhanyagolva, hanem nagyon. És nem rövid ideig nagyon, hanem hosszú ideig nagyon. Durva. Minden útegyenetlenségre döccen a vas a vason és csak kattog szerencsétlen autó.

A kolléganőnek fogalma sem volt semmiről, neki ez így jó volt. Amikor mondtam, hogy ez hiba és ki kellene cserélni, akkor jött a meglepődés, hogy "ez a szar kocsi már megint..."

Ha egy példából akarnék extrapolálni egy teljes ország összes lakosára, akkor most mondhatnám, hogy ennyit a megkímélt svéd használtautókról :C :Y

Mondjuk Csikós pont belenyúlt a Pontonnal, tehát ez már két példa és innen valóban megalapozott az általánosítás. Valami bulldogarcú angol mondta, hogy csak abban a statisztikában hiszek amit én magam hamisítottam....

(#7794) Grillo válasza npera (#7793) üzenetére


Grillo
senior tag

Nézegetem folyamatosan a C4 Pikákat, és ahol írják, hogy végig anyuka által használt, azt már tolom is a sor végére.

Van pár nő ismerősöm, aki kiválóan vezet. Van köztük 1-2, aki közben az autót sem gyilkolja. Annyira.
Kolléganőnek most kell full kuplungszerkezetet cserélni, mert 55k km alatt elfogyott. Főleg Bp, sokat áll lámpánál kinyomott állapotban, pörgeti, csúsztatja, mert a literes motorral így érzi, oszt majdnem 200k Ft a mostani történet.
Az autó egyébként szép, kívül-belül vigyáz rá.

(#7795) Jahno válasza zetor2000 (#7792) üzenetére


Jahno
őstag

A barnás az csokis Habaneros lesz. Meglepődős. Csak bele kell harapni egy szendvics mellé és hívhatja is a papot :-D

(#7796) Sipi- válasza npera (#7793) üzenetére


Sipi-
tag

Picasso-n nyekereg időnként elől valami úthibákon. Nem is annyira nyekereg, inkább nyiszorog. Voltam futóműmérésen, de semmi baja a lengéscsillapítóknak és nem is lóg semmi.
Marad így amíg szét nem hullik :)
Bár menni kellene éves szervízre, tavaly augusztus végén volt olajcsere. Azóta majdnem 9ezer km-t mentem is vele :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#7797) eattila válasza npera (#7793) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez csak halkan ciccegett. Jobb, mint a feltengely...:)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#7798) npera válasza Grillo (#7794) üzenetére


npera
újonc

Hát igen. Én is ismerek olyan kolléganőt, akinél a kocsi gyakorlatilag patika kívül-belül és vigyáz is rá mechanikusan. És olyat nő autójában is volt "szerencsém" ülni, ahol gyakorlatilag egy hányás a beltér, éppen csak tisztasági betétek nem volt szétdobálva, bár annyira nem is akartam tudni, hogy mi van a felszín alatt, így nem kutattam részletesebben a régészeti lelelek között.....

Az a legrosszabb, amikor szétcsűr mindent a kocsin, aztán amikor tényleg beadja a kulcsot a gépezet, akkor hülye autó. Mintha a kocsi hibája lenne.

(#7799) Jahno válasza npera (#7798) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam a beltér most erősen hányás és üléseknél is jönnek szét a varrások. Majd viszem kozmetikába. "MAJD" :-D Motor, mechanika és a többi az rendben van. El is nyelt múlt évben kb. havi 100ast :-D

(#7800) zetor2000 válasza Jahno (#7795) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jam, én szeretem az erőset, de ezeket szerintem messziről nézegetném én is. Idehaza nő macskap*cse, de az is tud durva lenni. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.