Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7551) npera válasza -NoVa- (#7523) üzenetére


npera
újonc

Én is úgy vagyok vele, hogy nekem tökmindegy mennyire van sötét. De ha másnak jobb az új, akkor az csak pozitív. Nem árt ha az ember tovább lát a saját orránál.

(#7552) npera válasza FőDudu (#7522) üzenetére


npera
újonc

Egy kis Alaszka esetleg? :C

(#7553) npera válasza Phülöp (#7532) üzenetére


npera
újonc

Szaaatáná perkele! Gratula!

Most akkor irány a szauna, aztán kolbászt sütni a kövön.

(#7554) npera


npera
újonc

Most szeptemberben még vidám idő van Finnországban. De lassan jön a tél..... :)

(tudom, hogy a videó nem onnan van....)

(#7555) FőDudu válasza npera (#7552) üzenetére


FőDudu
addikt

Kizart. :)

FőDudu

(#7556) npera


npera
újonc

(#7557) Phülöp válasza npera (#7554) üzenetére


Phülöp
addikt

Tudom. Sál, sapka.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#7558) Jahno


Jahno
őstag

Azbezt mennyire hatványozottan ostobák vagyunk:

https://www.youtube.com/watch?v=6ZgrKihMw9A

Bicajos csávókhz simán ki kellett volna menni, oszt laposra püfölni a fejüket a punepával. Akkor megtudják, hogy milyen a szituáció. Bár ezek akkor sem.

(#7559) BobaHWSW válasza Phülöp (#7557) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Grat!:) Izipizi

(#7560) FőDudu válasza Phülöp (#7557) üzenetére


FőDudu
addikt

Kerdes, hogy mennyire vagy eszakra....

FőDudu

(#7561) Phülöp válasza FőDudu (#7560) üzenetére


Phülöp
addikt

Jobban, mint eddig bármikor, de azért van még út abba az irányba.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#7562) Sipi- válasza Phülöp (#7561) üzenetére


Sipi-
tag

Akkor sokat kell majd inni :)
Grat a melóhoz.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#7563) npera válasza FőDudu (#7560) üzenetére


npera
újonc

Fogalmazzunk úgy, hogy hozzá képest én délre vagyok. Mondjuk ez még mediterrán környék ahhoz képest :C

(#7564) FőDudu válasza Phülöp (#7561) üzenetére


FőDudu
addikt

Az mar tul sok :)
Eleged lett a melegbol?

FőDudu

(#7565) npera válasza Phülöp (#7561) üzenetére


npera
újonc

Van egy RC-s figura Mehamn városában (falu inkább), Norvégiában. A térképen rákeresve kiderül, hogy ez bizony tényleg Észak. Murmanszk közel van, de délebbre...

A csóka ápolóként dolgozik, nem meglepő módon ott repülővel szállítják kórházba a pácienseket, mivel távolság van rendesen.

(#7566) FőDudu válasza npera (#7563) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha Finnorszagnal delebbre vagy, akkor az meg turheto.

FőDudu

(#7567) FőDudu


FőDudu
addikt

Kb napra pontosan 2 eve hasznalok egy P9 Lite telefont.
Eddig egesz jol szolgalt - nem nagyon merult fel az igeny ujabbra.

Par hete kezdett belassulni - nem azert mert keves a hely vagy tul sok alkalmazast hasznalok egyszerre - egyszeruen neha 10-20mp mire megnyilik mondjuk a mail. Csinaltam egy gyari resetet - visszaraktam az alkalmazasokat, azota is csinalja. Szoval kb. itt a hasznalhatosag hatara, 2 ev utan mar kompromisszumos lenne. Meg mindig teljesen jol hasznalhato - csak neha, amikor epp rohannek nem szeretek varni :)

Rendeltem hat egy Note9-et - hetfon erkezik. Gondoltam megvarom az iPhone bemutatot, de 2 oran at csak a fingot reszeltek, semmi konkretum nem hangzott el. A 6.5" vs. 6.4" nem mozgat meg (samun nincs notch), ugyanugy IP68 mindketto, samun megmaradt a headphone port ami nekem a meglevo fuleseimet nezve adapter nelkuli hasznalatot tesz lehetove. Ujjlenyomat olvaso nekem eleg (iPhone-on nincs), hatlapon valo elhelyezest idealisnak tartom. Fotozashoz hulye vagyok, nem erdekel, a hatter (akar utolagos) kiblorozese (bokeh) pont nem az en vilagom. Samu tud mindenfele audiofil BT kodolast - amig az iPhone-rol nem derult ki semmi (a regi meg meg az APTx-et se tudta). Nem vagyok audiofil - de ha mar a fules tudja, akkor hasznaljuk ki. Samun van NFC ami egyre jobban hasznalhato (a fulhallgato parositastol az NFC-s helymeghatarozason at kb barmire). A hardveres samu keresore epulo gombot is ki lehet majd iktatni a jovoben - az volt az egyetlen ami szurta a szememet a telefonon. A tollba epitett taviranyito funkcio jol johet ha valamiert telefonrol nyomnek prezentaciot. A toll toltesi megoldasa es a ra epulo funkciok nekem ujdonsagkent hatnak. Regen hasznaltam tollas gepet (iPaq es hasonlok) - szerintem nem rossz irany. Az en ujjaim eleg nagyok - telefonon rendszeresen melle nyomok.

Az akkuido nem art - a mostani (2 eves) telefonom is siman kibir meg 2 napot, mert nem vagyok egy hardcore user. Ha a samu kibir majd tobb mint egyet, akkor rendben lesz. Tesztek szerint azt siman hozza. iPhone X userek szerint az akkuido kb epp egy nap, attol tobbet szeretnek (es nem fel/masfel oraval ahogy a fingreszelesen belengettek).

Vagy 2 eve nem volt Samsung telefon a kezemben - meglatjuk mit javult az akkori szappantarto muanyaghoz kepest. Akkor durvan lesuljto velemenyem volt rola - most talan az egyetlen 'gate' a Note9-en az a kijelzo hajlitottsagabol adodo feny csorgas a szeleken (az meg pont nem erdekel, nem sotetben akarok agyban potyogni - arra ott az iPad). Nehanyon ugy nez ki mintha res lenne az uveg es a fem kozott (pedig elvileg csak az uveg szele nem merolegesen talalkozik a femmel es ott bizony kijon a feny)

Majd meglatjuk. Max lecserelem iPhone-ra :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#7568) FőDudu


FőDudu
addikt

Amugy akinek strapabiro telefon kell, annak ajanlom a Crosscall Action X3 modellt.

Ez nem csupan IP68, hanem seawater proof. Aki mar latott tengert az talan tudja, hogy ez bizony durva kulonbseg. A tengerviz kb mindent kepes szetszedni idovel.

Beszereztunk parat, nehany jart is a tengeren, birjak.
Osszeszerelesi minosegre es anyag hasznalatra szerintem a Cat S60 elbujhat mellette. Ahhoz kepest olcso es strapabiro.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#7569) npera válasza FőDudu (#7566) üzenetére


npera
újonc

Most annyi eső esett, hogy tegnap este a bringatároló előtt egy kábé 10 centis béka brekegett rám amikor hazajöttem. Mondjuk ettől még lehet bringázni, csak pont a békán nem jó fékezni, mert állatira csúszik.

(#7570) -NoVa- válasza npera (#7569) üzenetére


-NoVa-
őstag

Békán fékezésre szerintem pont van szöges gumid.

(#7571) Grillo válasza npera (#7569) üzenetére


Grillo
senior tag

És arra melegvérű békák laknak?

(#7572) Wyco


Wyco
tag

Hali, anyameknak keresek Onenote helyett valamit ami egyszeru, magyar, letezik windowsra (dekstop, de nem store, nem browser, stb.) és androidra is, es ingyenes (nem evernote tehát).
Onenotettal annyira tele a hocipom hogy már sok. Office/dropbox szinkronizacio bonyolult.
Inkabb csak joreszt szovegek kezelesere.
Koszi

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#7573) -NoVa- válasza Wyco (#7572) üzenetére


-NoVa-
őstag

Google Keep? Kb mindenben jobb, egyszerű cucc.

(#7574) Grillo válasza -NoVa- (#7573) üzenetére


Grillo
senior tag

Jaja, kollégákkal többen azt használjuk, közösen is.

(#7575) Vodike válasza -NoVa- (#7573) üzenetére


Vodike
tag

+1 nagyon fasza cucc!

exTiga

(#7576) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Na elso tisztesseges rugby meccs letudva. All Blacks (ujzelandi nemzeti valogatott) vs delafrika.

Jopofa es szerintem kiralyabb mint az europai foci vagy az amerikai dr a jegkorong azert meg mindig a legmenobb.

(#7577) npera válasza Grillo (#7571) üzenetére


npera
újonc

Itt nincs hideg. Ma is 13 fok volt. Teljesen oké.

(#7578) Sipi- válasza npera (#7577) üzenetére


Sipi-
tag

Itt dupla annyi a kocsi hőmérője szerint.
Belvárosba kocsival jönni felejthetetlen.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#7579) npera válasza Sipi- (#7578) üzenetére


npera
újonc

26 fok? Az kerékpáros idő. Mondjuk a 13 is :C

(#7580) Sipi- válasza npera (#7579) üzenetére


Sipi-
tag

Jaja, 26. Meleg van, csak fúj a szél.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#7581) npera válasza Sipi- (#7580) üzenetére


npera
újonc

Az már határeset akkor :Y

(#7582) Jahno válasza Sipi- (#7578) üzenetére


Jahno
őstag

Gyere tanyára csillárt venni :-P Bementem a közértbe, nézegetem, hogy tele van kampós csillárral az egész. Eladó kérdezi is egyből, hogy mit segítsen, mi érdekel aztán mondtam, hgy csak rácsodálkoztam mert haver állítása szerint ezek már kihaltak. Azt mondta ha nagyon kell, akkor bemehetek a raktárba is, van még vagy 40 féle és nem érti honnan ez az információ, de katalógusokban is megnézhető, tele van vele minden. Vigyek valamit?

(#7583) Jahno válasza FőDudu (#7567) üzenetére


Jahno
őstag

Tegnap berepesztettem a telefont, így most SSOS néznem kellene már valamit. 5 évet csak kihúzott, ha nem lenne akku bajos, akkor egy darabig még nem motivált volna az új nézegetése sem. Persze ha előbb veszek, akkor lett volna kisebb méret, mert ezek a tepsik borzalmasak. Végén lesz még egy iPhone és akkor Gömbibá szabadoon kiröhöghet :-D

(#7584) Phülöp válasza npera (#7579) üzenetére


Phülöp
addikt

13 fok, vízszintes eső.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#7585) Jahno válasza Phülöp (#7584) üzenetére


Jahno
őstag

Majd ha megszokod, akkor gyere Pestre turistának, itt tök fura, mikor felülről esik!

(#7586) Sipi- válasza Phülöp (#7584) üzenetére


Sipi-
tag

Jó váltás volt!
Vagy nem? :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#7587) Phülöp válasza Sipi- (#7586) üzenetére


Phülöp
addikt

Eddig jónak tűnik.
Az időjárás csak egy dolog, Máltán a tavasz meg az ősz élhető, itt meg majd meglátjuk.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#7588) eattila


eattila
csendes tag

Én meg csináltam baconbe tekert szűzérmét, hozzá meg rizottót. Előtte erdőben sétáltunk ac sláddal, meg vásároltunk. Holnap meg vihetem a gyereket cirkuszba, mert persze bedobták a szórólapot oviba....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#7589) Jahno válasza eattila (#7588) üzenetére


Jahno
őstag

Megjelent a kertben két nyúl. Kérdeztem a szomszédot, hogy oszt vannak-e nyulai? Vannak. Ok, akkor már nekünk is :-D Később felvilágosított, hogy ezek nem ehető fajták. Fokhagymával sem. Szerintem vigye gyorsan a fenébe és kész. Igaz már a másik szomszédnál kalandoznak :-D

(#7590) Samott válasza Jahno (#7589) üzenetére


Samott
addikt

Nalunk a vakondok csinaljak ugyanezt. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#7591) eattila


eattila
csendes tag

Fotós jön. Hétvége van

Session 1, Lányos portrés :

Session2, esti, vihar előttös hamargyorsanpáratlövős:

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#7592) npera válasza Phülöp (#7584) üzenetére


npera
újonc

What kind of sorcery is this????? :Y

(#7593) npera válasza Phülöp (#7587) üzenetére


npera
újonc

A skandináv időjárás príma edzeni. Nincs túl meleg, nincs túl hideg. Néha esik, de az edzés szempontjából teljesen irreleváns. Északabbra van rendesen hó is, ha valaki kedveli a sífutást, akkor van lehetőség. A nyári időszak a rettentő hosszú nappalokkal pedig valami varázslatos, amikor sosem megy le a Nap kábé. Télen sötét van, de olyakor átváltok egy másik hullámhosszra és látok bármit jól.....

(#7594) npera


npera
újonc

Kipróbáltam egy játékot az autóval, tudom javasolni másnak is. Eléggé fosatós tud lenni. Mész valami kényelmes tempóval, amivel be tudsz venni egy kanyart biztonságosan. Berakod a tempomatot, aztán leveszed a lábad a gázról és beveszed a kanyart tempomattal. Lehetőleg valami 90-fokos kanyar legyen, nem országútról van szó.

Amikor a tempomat pont ott ad egy kis gázt amikor te éppen motorfékeznél vagy csak gurulnál az elég bizsergető.

Megnéztem, hogy a Totoyán a tempomat nem működik első fokozatban, legalábbis még 40-nél sem tudtam bekapcsolni első fokozatban. Pedig igény lenne rá :C

(#7595) Sipi- válasza npera (#7594) üzenetére


Sipi-
tag

Picasso-n 50 felett lehet bekapcsolni, de után lentebb lehet vinni. De egyesben nem megyek 40-el :)
Kuplungra meg kikapcsol a tempomat.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#7596) Wyco válasza -NoVa- (#7573) üzenetére


Wyco
tag

Keep asszem chrome-only, mármint en olyasmire gondolok ami egy exe file. Tudod szülők nem bonyi lelkek...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#7597) npera válasza Sipi- (#7595) üzenetére


npera
újonc

40-nél hol lenne a fordulatszám a Picassón? Már túl magasan? Ez pörgős motor, kábé 2000 volt még hátra a pirosig 40-nél. Mondjuk első fokozatban jobb kerülni a durva tranzienseket, az nem árt.

(#7598) BobaHWSW válasza npera (#7577) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Itt is. Grillezest tervezek delutanra.

(#7599) Grillo válasza npera (#7597) üzenetére


Grillo
senior tag

Nincs fordulatszámmérő.

(#7600) Jahno válasza eattila (#7591) üzenetére


Jahno
őstag

Ejj, holnap Unikornisos fotózás. Kreatív anyuka rákészült, aztán meglátjuk mi lesz mert eredetileg 14 fotós és sok gyerek volt a terv, de szerencsére mind lekoptak :-D

Itt az alap koncepció,

Ehhez még hoznak szőka kiscsajokat, egyéb arcokat, ruhát, csiribirit és megy a megfejtés. Estére lehet hétszeres anyagyilkos leszek :-D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.