Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7601) Jahno


Jahno
őstag

Ma kicsit kiéltem a szadista hajlamaim, hegesztettem és szétforgácsoltam egy csomó vasat mert kutyának kellett kerítést építeni. Igaza volt a műhelytanáromnak, hogy ilyenkor hsszú gatya, zárt cipő, szemüveg. Nem ám csak úgy rövidgatyában nekirontani és égjen az ember szőre mindenfelé :-D

Szomszéd gyorsdarabolója különösen jó volt, mert lekapta róla a védő burkolatot, így jobban és precízebben hozzáfértünk mindenhez is. Cserében ajánlott csukott szemmel csapatni :-D

(#7602) eattila válasza Jahno (#7600) üzenetére


eattila
csendes tag

Az izgis. Más gyerekét necces. :DD kitartás :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#7603) eattila válasza Jahno (#7601) üzenetére


eattila
csendes tag

Én meg szereztem egy liter szamóca pálinkát. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#7604) npera


npera
újonc

Óóóóóóó :C

A hajtás feladatát az 1,5 literes Atkinson motor köré épített 99 lóerős hibrid rendszerre bízták, ami használati értékben egy takarékos, bár nem túl spontán automatának felel meg. Ehhez a merevebb rugók és kanyarstabilizátorok, a keményebb Sachs csillapítók és az 1,1 centis ültetés kicsit indokolatlannak látszik, ahogy a 205/45 R17-es gumik sem, de valószínű, hogy szükség esetén a GR Sporttal is lehet majd gyorsan kanyarodni.

Természetesen az ültetett futómű is része az optikai tuningnak, amely a GR Sport elsődleges vonzereje lesz, de tartozik még hozzá egy visszafogott tetőspoiler, fekete fényezésű 17 hüvelykes felnik, fekete tető és hozzá illő hűtőmaszk és tükörházak. Belül a sportos formázású ülések, a GT86-ról származó háromküllős kormány és egy csomó Gazoo Racing logó hivatott sportos hangulatot teremteni.

Majdnem 3-jegyű teljesítmény, valamint kanyarodni is képes futómű. Ez gyakorlatilag az a városi kisautó, ami tartja az egyenletes 50-et városban, mivel a derékszögű kanyarokban sem kell lassítani.

Instant get, csak vonóhorog kell rá és készen is vagyunk :C

(#7605) hobizoli válasza npera (#7604) üzenetére


hobizoli
nagyúr

10.3misi? :Y

ennyiert mk7 Golf R van

több drón kell ;P

(#7606) hobizoli


hobizoli
nagyúr

de baze, kajak elrugaszkodott ar mar ez is

a FIAT500 595 Competizione 180loval "csak" 9 megaforint es azert sem allnak kigyozo sorokban

több drón kell ;P

(#7607) FőDudu


FőDudu
addikt

En meg kocsit szereltem :)

Enyhe benzin szagot ereztem mar 1 hete, de nem tudtam behatarolni honnan jon.
Kocsi alatt nem csopogott, motorterbol meg nem ereztem 20 perc jaratas utan sem.
Szerelo szabin, igy jartam vele egy hetet. Fogyasztas nem nott (kozben tankoltam) - igy nem igazan aggodtam.

Kiderult, hogy a Bosch punepa tetejen szeret elrepedni a csocsonk toveben, aztan az okozott mar ilyen problemat sok mas autoban is.

A kor alaku, 4 cikkre osztott muanyag elemben a bal also cikkben jott a benzin felfele.
Kipucolas utan allo helyzetben is 1-2 perc alatt 1mm jott ujra - aztan rajottem, hogy nyomas alatt van a rendszer. Lehuztam a gumicsovet, kifolyt egy kis benzin, utana ki tudtam torolni es zsirtalanito meg tisztito sprayvel kipucoltam. Fultisztitoval, papir torolkozovel.

A neten megtalaltam a pumpa muanyaganak leirasat - poliacetal (POM). Ez egy eleg nehezen ragaszthato muanyag. A netes leirasok alapjan Loctite406 ajanlott egy primer komponenssel (amit hirtelenjeben nem talaltam), vagy JB WELD - apam muanyag ipari technikusi tudasa alapjan hoallo epoxy is jo lesz oda. Benzin nem oldja, tomiteni kell.

Igy fogtam egy 5 perces 2 komponensu epoxy ragasztot (amit a benzin nem old) es az egesz muanyag reszt feltoltottem vele. Vartam 20 orat, aztan ma reggel visszadugtam a kabeleket es a csovet, majd inditottam. Mintha mi sem tortent volna - ugy tunik nem zavarta az autot a csobe jutott levego (valoszinuleg a visszafolyon vissza is nyomta es nem a motorba jutott).

Szerencsere a Sportwagon hatso uleslapjat elore buktatva es a hatso uleseket elore dontve eleg jol hozza lehet ferni mindenhez (sik padlot eredmenyez). A csomagtartobol kellett 2 csavart kiszedni ami a padloba epitett csomagrogzito kampok fuleit tartja, azutan csak 2-2 muanyag bolha kivetelevel a szonyeget felhajtva feltarult a pumpat takaro femlap. 3 csavar ki, aztan ott is a bunos. A szagot a tapkabel textil bandazsara felcsapodott benzin okozta - az ugyanis a gumidugon at is kanockent kivezette a benzint a padlo karpit ala a csomagtartoban. Azaz hatulrol kavarta elore a benzin szagot ha lehuztam az ablakot. Egyteru auto atka :)

Meglatjuk ez a beavatkozas megoldja-e a problemat - masik punepa 300Euro korul van plusz szereles.
Hazilag nem igazan lehet kicserelni - kiszedo szerszam szukseges (hacsak nem kalapacs/csavarhuzo segitsegevel tekeri el valaki a fedelet).

Kb. fel ora volt az egesz.

Biztos nem tiszteltem elegge....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#7608) FőDudu válasza FőDudu (#7607) üzenetére


FőDudu
addikt

1-2 napig meg lehuzott ablakkal van az auto a haz elott, meg kell varni amig rendesen kiszarad a kifolyt kb fel deci benzin. Jo, hogy nem kell most a hatso ules - lehet az is ledontve es par nap utan johet a kontroll.

Aztan majd kiderul jo lett-e. Neten eleg sok hasonlo esetet talaltam, azert is alltam neki egyedul.
Az meg tiszta szerencse, hogy azon a kor alaku reszen belul volt a szivargas - igy sima kiontessel megoldhato a gond.

Van valami otlet a benzin szag minnel elobbi kiszaritasara?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#7609) hobizoli válasza FőDudu (#7607) üzenetére


hobizoli
nagyúr

lejart benne a szamlalo :DDD

több drón kell ;P

(#7610) hobizoli válasza FőDudu (#7608) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szeritnem ha lehuzott ablakokkal mesz nem tul gyorsan, akkor a legmozgas miatt gyorsabban kiparolog

több drón kell ;P

(#7611) Sipi- válasza FőDudu (#7608) üzenetére


Sipi-
tag

Több benzin és gyufa.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#7612) npera válasza hobizoli (#7605) üzenetére


npera
újonc

Hibrid? Mert úgy érdekes.

(#7613) npera válasza Sipi- (#7611) üzenetére


npera
újonc

Az svédországi metódus.

(#7614) npera


npera
újonc

Jól elfelejtettem, hogy melyik töltő a jó. Blitzwolf vagy Realacc? Az előbbit vettem meg, mert asszony kinyírta a régi töltőjét. Hosszában kettétörte, ami igazából bámulatos teljesítmény. Nem esett szét, de végigrepesztette valahogy. Titok...

(#7615) eattila


eattila
csendes tag

Volt a kezben om1. Markolattal. Elkapott AZ az érzés:D

De csak egy hama defender hátizsákkal jöttem el.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#7616) Phülöp válasza npera (#7614) üzenetére


Phülöp
addikt

Blitzwolf jó, másikat nem ismerem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#7617) Jahno válasza eattila (#7615) üzenetére


Jahno
őstag

Ahamm. Boba is valahogy így kezdte :-D

Mi meg unikornist fotóztunk, jó volt, de úgyis látod az albumot:

(#7618) BobaHWSW válasza eattila (#7615) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ugye.

(#7619) BobaHWSW válasza Jahno (#7617) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Bizony!

Szerk. Hol a lo?

[ Szerkesztve ]

(#7620) Jahno válasza BobaHWSW (#7619) üzenetére


Jahno
őstag

Nincs ló. Unikornis van:

Aztán hercegnők és tündérek. Műlepkével és egyéb sallanggal. Semmi CGI, hanem kreatív anyukák nekilódultak, később a ló gazdija is beszállt:

Kicsit tartottam a bulitól, de végül teljesen jól belejöttem. Már csak az utómunkát kellene kiszopni és teljesen jól el lennék ilyennel és céges rendezvényekkel.

(#7621) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Sztem az elso kep (feher ruhas csaj a lo elott) igen szepen mukodik de kijelzo fuggoen talan a feherek picit tul kiegnek az en izlesemnek.

(#7622) qnadam válasza npera (#7594) üzenetére


qnadam
veterán

első élményként az enyhéz kanyarodó emelkedő is érdekes volt, mert tempomat nélkül mindig beleszámoltam a lassulást is.
viszont a pözsókban csak négyesben vagy felette van tempomat.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7623) qnadam válasza Jahno (#7583) üzenetére


qnadam
veterán

xiaomi a2 lite.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7624) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Ezt foleg Igunak :D

Kanapen henyelos hetvegi dolog. Ha barki ismeri a Borderlands nevu jatekokat... Azt toltuk most parommal es onnan a stilus.

Vettunk macskaagyat de a dog a regi vacak rongyot meg az agyunkat preferalja alvasnak.

A tipusat meg megtudtuk es azthiszem Maine Coon. Nagy. De aranyos.

[ Szerkesztve ]

(#7625) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#7624) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az Idő urai-ba is teljesen jó lenne ez :R

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#7626) chris-77 válasza eattila (#7591) üzenetére


chris-77
újonc

Baromi jók!! :R

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#7627) chris-77 válasza Gabibácsi (#7625) üzenetére


chris-77
újonc

És tényleg!! Hasonló volt a sztájl..

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#7628) eattila válasza chris-77 (#7626) üzenetére


eattila
csendes tag

Köszi!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#7629) -NoVa- válasza BobaHWSW (#7624) üzenetére


-NoVa-
őstag

"A tipusat meg megtudtuk es azthiszem Maine Coon. Nagy. De aranyos."

(#7630) Jahno válasza qnadam (#7623) üzenetére


Jahno
őstag

Nem elég, hogy nagy, mellé még drága is? Túrok még, de lehet el kellene mennem a Lurdyba.

(#7631) FőDudu válasza Jahno (#7630) üzenetére


FőDudu
addikt

Lofasz macska ez. Csak a nagy szore van, kozben meg tok konnyu.

Egyik ismerosnek van - azzal volt mar annyi gond, hogy inlabb el kene asni.
Eloszor is a foga nem tudott kinoni a fogvaltaskor, mert a regi nem esett ki.
Tok furan nott, kb elore kifele, mint egy agyar. Szajsebeszet.

Aztan valamit megevett - beteg lett tole. Csak bizonyos tapot ehet, allergias.

esatobbi...

Tultenyesztett, eletkeptelen.
Persze egyre kar velemenyt alkotni - de ez az egy kb egy katasztrofa.
Es meg felos is - pedig vagy masfelszer akkora mint a tacskonk.

Igaz a mostani macskank is nagyobb mint a tacsko.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#7632) Phülöp válasza FőDudu (#7631) üzenetére


Phülöp
addikt

Egy példány esetéből gyönyörűen leírtad az egész fajtát.
Ügyes.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#7633) -NoVa- válasza FőDudu (#7631) üzenetére


-NoVa-
őstag

Eléggé az aljáról merített a populációnak, általában működnek ezek rendesen macskaként. Csak annyi a különbség, hogy a 3-4 kilónál könnyebb tárgyakat eleve a földre érdemes helyezni a lakásban, nem a polcokra, meg asztalokra. Úgyis lekerül.

(#7634) -NoVa- válasza Phülöp (#7632) üzenetére


-NoVa-
őstag

Politikus.

(#7635) FőDudu válasza Phülöp (#7632) üzenetére


FőDudu
addikt

Igazabol kettorol tudok - az elso az valami genetikus betegseg miatt pusztult el.
Ezert gondolom, hogy kicsit tul vannak ezek tenyesztve. Persze 2 eset sem eleg minta :)

FőDudu

(#7636) Jahno válasza FőDudu (#7631) üzenetére


Jahno
őstag

"Es meg felos is - pedig vagy masfelszer akkora mint a tacskonk."

Jobb lenne ha nem félne és pillanat alatt szétkapná a tacsi arcát?

(#7637) FőDudu válasza Jahno (#7636) üzenetére


FőDudu
addikt

nem tacskotol, emberektol fel. Kb lehetetlen megsimogatni.Felos.
En macskaval eleve ugy vagyok, hogy genya mind.
Onzo, csak azt csinalja amit eppen szeret.
Ha fobe lovod magad sem jon oda ha nem akar.
Bezzeg ha ehes, akkor dorgolozik kb mind :)

FőDudu

(#7638) eattila válasza FőDudu (#7635) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem mindegy honnan veszed.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#7639) eattila válasza FőDudu (#7637) üzenetére


eattila
csendes tag

Mert a macska ilyen. Nem kutya, hogy rajong érted. Meg ugye személyiség függő is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#7640) qnadam válasza Jahno (#7630) üzenetére


qnadam
veterán

ha olcsóbb kell, akkor valamelyik redmi, de azokban manapság már csak 3000 mah körüli akksik vannak. vagy meizu m6 note, az olcsó is, a teszt szerint is fasza, de még a felhasználók is szeretik. media marktban meg lehet nézni élőben.

asztapicsa. eustocknál 35 pénz, mm 60...

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7641) eattila válasza Jahno (#7617) üzenetére


eattila
csendes tag

Tényleg iszonyúan szép és kézreálló gép.

A képek meg, a szín és fényviláguk nem elég tündéres szerintem. Környezetnek is inkább valami erdősebb részt tudnék elképzelni. Mondjuk utómunkával lehet még adni a szájának :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#7642) FőDudu válasza eattila (#7639) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezert nem vennek soha macskat. :)
Onzo dogok. :)

Ami van az ugy csapodott hozzank - etetjuk, kutyak elvannak vele.
De az is csak akkor kezes, ha ehes.

Nem varom a rajongast, de azt igen, hogy ha szolok neki akkor legalabb elojon a vackabol...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#7643) -NoVa- válasza FőDudu (#7642) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Nem varom a rajongast, de azt igen, hogy ha szolok neki akkor legalabb elojon a vackabol..."

Pro tip: Nem nagyon fogod kedvelni a gyerek tinikorszakát.

(#7644) Jahno válasza qnadam (#7640) üzenetére


Jahno
őstag

Akku annyira nem érdekes, memória legyen benne.

(#7645) Jahno válasza FőDudu (#7642) üzenetére


Jahno
őstag

Na, majd amikor elzavar a kedvenc helyéről és akkor is a nyakadba mászik, mikor nem kellene, asszem lesz meglepetés.

(#7646) BobaHWSW válasza FőDudu (#7635) üzenetére


BobaHWSW
újonc

En nem igazan tudok tenyleg nyilatkozni. Csak annyit tudok, hogy ez a macsek 14 eves, lehet tobb kilometert futott mint az autom es remekul elvan.

Igencsak felos alapjaban de most mar ha utanozom a konzerv macskatap hangjat akkot a kert masik felebol is ezerrel vagtat felem es gyaka bevagodik az ajton. :D

(#7647) eattila válasza FőDudu (#7642) üzenetére


eattila
csendes tag

Azok. Meg szokatás kérdése is. Meg hozzáállásé. Otthonra nekem sem kéne, pedig asszony meg a leány eléggé kampányol. De a szétkarmolt bútor eddig elég elrettentő :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#7648) FőDudu válasza eattila (#7647) üzenetére


FőDudu
addikt

Az a masik. Kb mindent szetkarmolnak - reggel azzal indit, hogy nyujtozkodik es a szek bor hattamlajan probalja meg beakasztani a kormet. Innentol kezdve eselye sincs bent maradni.

Meg a fel otos nyavogas. Nekem ne nyavogjon, szokjon hozza, hogy 7 elott ritkan kelunk. Parszor kivagtuk (mint macskat szarni) - utana mar kevesbe csinalta.
De mivel feljon az emeletre es az ajto elott nyavog - elegge beragtunk ra.

Szomszedban van benti macska, annak van mindenfele karmolofa meg vacok meg hasonlok - 1 ev utan kanape csere volt. Szerencsere az is ritkan alszik bent.

Most hogy kisgyerek szuletett, macsek teljesen kinti macskava valt. Nem tudom mennyire allergen a macskaszor - 2 hetes gyereknek biztos nem hianyzik.

Szoval nalunk is:
- max etetjuk
- van egy doboza a kertben
- kihereltettuk, beolttattuk
- kap bolha irto lottyot a nyakara

Ezen felul: nem bantjuk, mar a kutyak sem. Nem bujos, nem lehet szeretgetni, kan macska. Konyhapultot siman feleri - szoval nem kis allatrol van szo. Es meg csak most jon a tel :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#7649) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Kiváló PUBG Mobile pillanat volt, valami összeszokottabb csapat mellé sorolt be negyediknek Shinnok pályán, napi 1-2 alkalommal random csapatjátékba megyek.
A pálya ideális ebéd utáni kávé mellé, kb 10-15 perces meccsnek. Sűrűn benőtt és sűrűn beépített rejtekhelyekből álló horror az egész, elég sok területen teleszórva brutális fegyverarzenállal, úgyhogy mindenki hamar és nagyon veszélyes.
A többiek bekapcsolt mikrofonnal együtt mozogva mászkáltak, én csak némítva mentem velük. Arabul karattyoltak, felszedtek mindent. Eleinte egy darab uzival kitakarítottam körülöttük a leszállóhelyet. A második épülettömbnél ugyanez, csak géppuskával. Innentől átálltak angolra, és leszórtak nekem egy halom távcsövet, és lőszert. A háromból kettőt élesztettem újra, az egyiket kétszer, őt felvittem a 3. helyig, én 2. lettem. Túl kopár területen ragadtunk a végére. Külön poén, hogy nem léptek ki, akik meghaltak, hanem nézték az én kamerámat, és teamspeaken maradtak drukkolni.
És 2018-ra oda jutottunk, hogy egy telefonon bárhol a világon egy fülessel megvan nagyjából az a multiplayer élmény, amihez 19 éve még monitort meg házat BKV-val átcipelés után BNC kábeleket kellett dugni, lezárót keresni, másfél órát szívni a protokollokkal meg a szétcsúszott csatlakozásokkal, drivereket telepíteni, stb, hogy aztán nagyjából menjen az Unreal Tournament, betöltődjön mindenkinél a Facing Words, és mondja a fejhallgató, hogy Monster Kill.

(#7650) chris-77 válasza -NoVa- (#7649) üzenetére


chris-77
újonc

Jól hangzik. Állat lehetett. :K
Milyen telón nyomod amúgy?

[ Szerkesztve ]

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.