Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7051) npera


npera
újonc

Most valami elképesztő aggódás van itt, nehogy a gonosz svéd demokraták (nemecsek) nyerjék meg a választást, mert akkor mit fognak csinálni. Eddig elhatárolódtak és összefogtak ellenük, de ha ők lesznek a legnagyobb párt, akkor lehet, hogy el kell kezdeni parlamentáris demokráciaként működni és esetleg tárgyalni velük?????

Barnaingesek, jaj, vége lesz a világnak....

Mindjárt pattogatok egy kis kukoricát és bontok egy sört...

(#7052) Atti777 válasza npera (#7049) üzenetére


Atti777
senior tag

Repülőgépmotorban a kedvenc: Bristol Hercules - tömegoszlatáshoz is kiváló :DDD

Путин, иди нахуй!

(#7053) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Na , hengerfejes az astra. Tegnap még semmi, csak nem indult elsőre, aztán semmi baj, pedig az Andrássy útra mentem vele meg vissza. Aztán ma reggel láttam a tükörben a gőzfelhőt, úgyhogy visszafordultam és kocsit váltottunk gyerekkel. Most néztem meg, a tágulási tartály csupa mocsok, az olajsapkám belülről barna sár. Gondolom ez az akkor. Melegedés nincs, de a hűtés eléggé túltervezett.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#7054) npera válasza Atti777 (#7052) üzenetére


npera
újonc

Vicces, hogy 3 percnél kezd el stabilizálódni az alapjárat, addig csak próbálja elkapni a fordulatot. Aztán 3:30 körül húz rá kábé 20% gázt gondolom, de akkor mögötte már eléggé kezd sok lenni a kedvenc közönségnek. Mondjuk minek álltak oda :C

Egy Top Fuel Dragster melegítése is vicces. Kábé 1:27-nél nyom a pilóta 2 db kis laza gázfröccsöt. Gyakorlatilag lökéshullámot generál, a sátor kitágul, a közönség becsinál, aztán kicsit tétován elkezdenek fedezéket keresni. Brutális.

(#7055) qnadam válasza Gabibácsi (#7053) üzenetére


qnadam
veterán

ideje volt már, hogy a korához méltón viselkedjen, és elromoljon.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7056) Gabibácsi válasza qnadam (#7055) üzenetére


Gabibácsi
tag

Még alig felnőtt, 20 éves és 400000 km
Szarfrancia

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#7057) Phülöp válasza qnadam (#7007) üzenetére


Phülöp
addikt

70%-os kakaótartalom
gluténmentes
extrákkal

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#7058) Grillo válasza Phülöp (#7057) üzenetére


Grillo
senior tag

A tücsök az gluténmentes?

(#7059) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ha már csoki, nekem ez szokott bejönni:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#7060) Frawly válasza Phülöp (#7057) üzenetére


Frawly
veterán

Ez szar. Kérdezd meg Gabibácsit, normális csoki 95% fölött kezdődik :DDD De ha kemény vagy, akkor 99%-os kakaóport öntesz be gallér mögé, ahogy Chuck Norris. De nem ám valamiben feloldva, hanem magában elszopogatva. Kicsit keserű, de legalább minőség lesz :D

(#7059) zetor2000: egy ilyen nálam is lecsúszna :R Még akkor is, ha „csak” 70%-os, 150%-ban tolnám befelé, ha lehetne kapni erre is.

[ Szerkesztve ]

(#7061) ncc1701 válasza Frawly (#7060) üzenetére


ncc1701
veterán

Fahéjjal felesben keverheted a kakaóport, úgy az igazi.

(#7062) Gabibácsi válasza zetor2000 (#7059) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez jófajta, nem az a szar amit a raynes szeret :-D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#7063) npera


npera
újonc

Igazából én nyertem, bitumenből finomítom (szőkítem?) a csokoládét. Az üt. Minden más csak pótcselekvés. Zárható... :C

(#7064) Grillo válasza npera (#7063) üzenetére


Grillo
senior tag

Aszondja a zIndex, hogy a szocdemek győztek. Van még söröd? Sok?

(#7065) npera


npera
újonc

Úristen, sikerült kinyomni a dob számlálóját a nyomtatóban. Tehát volt benne számláló :Y

(#7066) npera válasza Grillo (#7064) üzenetére


npera
újonc

A szocik és a moderátok történelmi vereséget szenvedtek. A svéd demokraták pedig megint mentek felfelé. Alighanem komoly politikai kavarás lesz most, mert valahogy ki akarják majd zárni őket a kormányzásból.

(#7067) Samott válasza npera (#7066) üzenetére


Samott
addikt

16 szazalekot irnak hozzajuk, annyit a Jobbik is szerzett itthon oszt megse kormanyoznak. Meg ha ok lennenek a legnagyobb part, akkor is kellene koalicios partner nekik.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#7068) npera válasza Samott (#7067) üzenetére


npera
újonc

Ahhoz, hogy többségben legyen valamelyik oldal kell alighanem a svéd demokrata támogatás. De vélhetően megpróbálják kizárni őket, aztán kisebbségből kormányozni. Vagy újra megcsinálják a decemberi egyezséget, amikor a saját pártprogramtól teljesen függetlenül inkább átnyomták a szoci-vörös-zöld programot, mert így tudták csak kizárni a nácikat a döntésekből.

Ha újra megpróbálják ezt, akkor 4 év múlva a svéd demokraták lesz a legnagyobb párt. Lehet teljesen antidemokratikus módon a parlamentáris rendszert megcsúfolva mindenféle egyezmények mentén formálódni, csak akkor a választók bizalmát is sutba vágják. A jobboldali pártok elvileg a szocik ellenfelei lennének, de ha mindenfajta gátlás nélkül áttolják a szoci javaslatokat költségvetési terveket, akkor minek is szavazott rájuk az egyszerű kisember? Beígértek valamit, aztán kiderült, hogy lehazudták az égről a csillagot is.

Ez látszik most meg a korábbi jobboldal eredményein, hogy csalódtak bennük az emberek.

Kíváncsi leszek, hogy az igazán nácinak kikiáltott AFS mennyi szavazatot kapott. Ők most eléggé kifogják a rasszistázók vitorlájából a szelet, mivel így nehéz teli pofával nácizni a svéd demokratákat, amikor egy tényleg elég radikális párt is fellépett a színpadra.

Szerinten szórakoztató lesz az ősz, most kezdik majd az igazi mókát a helyi politikában. Ez csak előjáték volt.

(#7069) Phülöp


Phülöp
addikt

qnadam, jahno: jövő nyári esküvőre beajánlottalak titeket egy csajnak, aki gabibacsi kedvence lehetne, ha nem lenne szőke.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#7070) Samott válasza npera (#7068) üzenetére


Samott
addikt

Nem nagyon vagy tisztaba ezekkel a dolgokkal ugy nez ki. A ket oldal is kormanyozhat akar kozosen is (nagykoalicio, a nemeteknel is az van). Sot, ha ok lesznek a legnagyobb part akkor ok kapnak felhatalmazast a kormanyalakitasra, de ha nem talalnak koalicios partnert akkor buktak es a masodik legnagyobb ero kap erre lehetoseget. Amig nincs 50%+1 helyuk, addig cseszhetik.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#7071) npera válasza Samott (#7070) üzenetére


npera
újonc

Nem, nem vagyok vele tisztában, úgy néz ki. Csak 11 éve élek itt, semmi nem ragadt rám.

Te onnan fotelből azonnal vágod a helyi specifikumokat? Nájsz.....

(#7072) Samott válasza npera (#7071) üzenetére


Samott
addikt

Helyi? Ez a vilagon mindenhol ugyanolyan. Partok, valasztasok, koaliciok. Matek. Ha nincs koalicios partner akkor cseszhetik a harmadik heyluket, nincs raszorulva senki hogy bevonjak oket a kormanyzasba. Amig mindenki mas 50% felett van es megegyeznek addig ellenzekben maradnak. Ez a vilagon mindenhol igy van.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#7073) FőDudu válasza ncc1701 (#7061) üzenetére


FőDudu
addikt

En pont igy tolom a Canderel kakaoport.
Es csakis hideg tejjel :)

1-1 kaveskanal a bogrebe, ra kis forro tej, aztan amikor mar szepen feloldodik, akkor mehet ra a jeghideg.
En ugyanis mindent hidegen iszok....

FőDudu

(#7074) FőDudu válasza Gabibácsi (#7053) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem meg rangatott az alfa (olyan 1500-2000 rpm korul padlozva) - raneztem mar mi lehet az oka.

Aztan elso latasra is latszik.

Gondolom a legtomeg mero mer valamit - ezeken meg sziv hozza annyi falsot, hogy ne legyen rendben a keverek (bizonyos tartomanyban).

Neten nezve olyan 200 Euro az a gumis basz - es meg nem is nagyon lehet kapni.
Ideiglenesen kapott kacsaszalagot - rangatasnak lottek.

Folotte is van egy repedt gumicso - ami csak a motor takaro levetele utan latszik.

Szerelo majd rendbe teszi.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#7075) FőDudu válasza zetor2000 (#7059) üzenetére


FőDudu
addikt

Stuhmerben utoljara szaloncukrot vettem, mert evekkel ezelott fasza volt.
Nos az utolso nem volt jo. En ugy vagyok vele, hogy inkabb emeljen arat, de nem olcsositsa le a bevezetett termeket gyengebb alapanyagokkal.

Persze elelmiszer gyartoi oldalrol ez pont forditva mukodik. Gyartanak egy szart es utana megnezik meddig kell javitani amig mar epp eladhato minosegu lesz. Az lesz a gyartmanylapon. :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#7076) ncc1701 válasza npera (#7063) üzenetére


ncc1701
veterán

Próbáld meg felütni egy kis rovarirtóval. A buké miatt. :)

(#7077) FőDudu válasza Gabibácsi (#7062) üzenetére


FőDudu
addikt

Amiket linkeltem elozoleg (Torras et es tejcsokik), nos azokat a molyok is imadjak.
Mind a 4 tabla ment a szemetbe, benne voltak a fergek.

Gondoltam osszehasonlitom mar a frissen vasarolt etbevonoval - de meghiusult a teszt :)

FőDudu

(#7078) FőDudu válasza npera (#7045) üzenetére


FőDudu
addikt

1:50-nel az magyar rendszam?

FőDudu

(#7079) hobizoli válasza FőDudu (#7074) üzenetére


hobizoli
nagyúr

melyik motor ez?

több drón kell ;P

(#7080) zetor2000 válasza FőDudu (#7075) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én is vettem tőlük szaloncukrot, de nekem eddig nem volt bajom velük.
A fajtaválaszték több, mint kielégítő a szezonban, az ára sajnos annyi, amennyi, de ez nekem legalább bejövős. Így belegondolva, igen drága egy kiló :)
Az egyik boltjuk útba is esik, ezt a málnás cuccot meg adja itt a Lidl is, néha. Sajnos ez is többe kerül, mint a nagyátlag, nem is eszem ezt mindennap. :) Az a Fin Carré csoki is szokott lenni idehaza, de ritkán van felolvasztva.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#7081) -NoVa- válasza npera (#7063) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én paprikasprayt használok allergiaellenes orrspraynek az üt úgy, mint a bitumenből finomított csoki. Konkrétan rá van írva a használati útmutatóra, hogy befújás után abba kell hagyni az orrfújást meg a tüsszögést. Ha mégis tüsszentesz, akkor nem tartottad be az útmutatót, azért nem hat.
Egyébként egész jó, kb mint amikor a mexikói étteremben a zöld "azzal nagyon óvatosan" Gabko tubussal szemenlőttem magamat nyitáskor. Mar magának légutat.

(#7082) qnadam válasza Phülöp (#7069) üzenetére


qnadam
veterán

kedves tőled, de én maradnék a Dórinál.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7083) Phülöp válasza qnadam (#7082) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez biznic
Pénzt hoz
Vehetsz Dórinak meglepit

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#7084) Gabibácsi válasza Phülöp (#7069) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mondjuk ha esküvője lesz, lehet hiába

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#7085) Jahno válasza Phülöp (#7069) üzenetére


Jahno
őstag

Valami lesz, qnadam nem bírja az esküvőket, én meg valami választék alapján akár kollégát is rá bírom küldeni. Megoldjuk.

(#7086) Phülöp válasza Jahno (#7085) üzenetére


Phülöp
addikt

tényleg, el is felejtettem, hogy qnadam már szintet lépett

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#7087) FőDudu válasza hobizoli (#7079) üzenetére


FőDudu
addikt

2.0 JTS.

Csunyan taknyoltam meg, de ezeket a roppantos szoritokat eselyem sincs otthoni szerszamokkal meglazitani (es foleg visszarakni).

Gondoltam szepen ratekerek vekony szigeteloszalagot (vagy epp teflon szalagot) es akkor marad a gumi harmonika - nem fer at a tekercs.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#7088) Jahno válasza Phülöp (#7069) üzenetére


Jahno
őstag

Ez az e heti videónk, kinek ilyen, kinek olyan:

https://vimeo.com/288985539

(#7089) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Hosszúhétvégét tartottam, mivel asszony meg a gyerek nincsenk otthon, így lehet barkácsolni éjjel-nappal.
Sikerült annyira kipucolni a garázst, hogy be tudtam állni az 5össel.

Hosszra nincs sok hely, széltében kevesebbre számítottam. Majd valahogy megfejtem egyszer, hogy ide, hogy lehet képet betenni.

Bringát is szereltem, felkerültek a slickszerű gumik, viszont ezekre nem lehet túlfújni, 4.5-5bar nyomást írtak rá. Hát én felfújtam 5-re, de a hátsó így gyerek nélkül is belapul eléggé. :(
Viszont kibaszott jó tekerni vele, letoltam egy olyan kört, amin előtte 3x kellett megállnom pihenni és az autópálya felüljárón sem köptem ki a belem a tetején. Nemsemmi, hogy ennyit számít a gördülési ellenállás.
Lehet akkor a hátsó kerékre nézek még egy másik gumit, amit kicsit jobban fel lehet fújni, ezt nem merem, mert félek, hog kidurran. :DD

(#7090) hobizoli válasza FőDudu (#7087) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert kérdeztem, mert a V6-hoz es a dízelekhez ezek a csovek meg vannak a neten tobbretegu textilszalerositesu szilikonbol csinálva joarasitva

[link]

en megvettem a vizcsoveket is ebbol feketeben, volt iszonyu kemeny 18k az osszes cso

több drón kell ;P

(#7091) FőDudu válasza blueboi69 (#7089) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor mar sejted miert csereltem anno az MTB gumikat slickre :)
Rucskos gumival betonuton menni kesz veseko zuzo kura.

FőDudu

(#7092) hobizoli válasza blueboi69 (#7089) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szobabiciklivel is tekerj neha, hogy gyorsabban fogyj

meg lassan ugyis olyan ido lesz, hogy nem akarsz majd kimenni tekerni

több drón kell ;P

(#7093) FőDudu válasza hobizoli (#7090) üzenetére


FőDudu
addikt

Igazabol az a problema, hogy nem is nagyon kaphato es lehet az is tizeneve raktarban ul (ergo ugyanigy kikemenyedett es torik). Ha lehetne cserelni csak azt a gumi harmonikat, akkor eleg lenne azt is.

Az egesz cucc az a legtomeg merotol a szivotorokig egyban van. Egy cikkszamon.

Szerelo majd kinyomozza. Nem tudom mennyire mozog ott - nyilvan gazadasra szepen mozdul a motor.
Angol Ebay-en talaltam ilyet.

FőDudu

(#7094) blueboi69 válasza FőDudu (#7091) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nekem ezek a slickek sokkal keményebben ráznak! A terepgumin nem éreztem max egy enyhe vibrálást, de az úthibákat jobban elnyelte.
De egyértelműen jobb asztalfta a slickgumi, nem is kérdés.

(#7095) ncc1701 válasza blueboi69 (#7094) üzenetére


ncc1701
veterán

Ezért nem használok merev villát. Amúgy gondolj bele, enyém 8-ra van fújva, véknyabb gumit simán lehet 10 körülre fújni, az már eléggé kemény. :)

(#7096) FőDudu válasza blueboi69 (#7094) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem teleszkopos elol - az talan jobban elnyeli az uthibakat.
Meg az enyem az 2.0 - szoval nem egy szingorol beszelunk :)

FőDudu

(#7097) -NoVa- válasza ncc1701 (#7095) üzenetére


-NoVa-
őstag

Országútin tavaly én is emeltem 23mm-re a szélességet, és csökkentettem a nyomást 11-ről 8 barra ezzel, Valamivel kényelmesebb, és sokkal defektállóbb.
MTB-n meg 1.5" slick, és 6 bar, és persze első-hátsó teleszkóp, békésen lebegek az út fölött, zen.

(#7098) blueboi69 válasza ncc1701 (#7095) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Enyém is teleszkópos elöl, nem merev! Igen, 8-10bar az már durva betonkemény lehet.

(#7099) blueboi69 válasza FőDudu (#7096) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Amit én vettem az 1.5col széles, az kb 3.8 cm.
Viszont elég széles a felni a cangán, ezért sokkal vékonyabb nem is tud felmenni rá. Talán nagyon max fél centivel keskenyebb gumesz.

(#7100) -NoVa- válasza blueboi69 (#7099) üzenetére


-NoVa-
őstag

Relatív széles :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.