Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61551) FőDudu válasza qnadam (#61550) üzenetére


FőDudu
addikt

Csapagyas.

A lord es a lordno az nemesi szarmazasu, de a lordne nem feltetlenul az. ;)

FőDudu

(#61552) Samott válasza npera (#61540) üzenetére


Samott
addikt

Mennyire undorito lenyek ezek. Bakker, egy csomo veszelyes szitu nem is lett volna veszelyes ha a bekuldo nem gyorsit ra, vagy huzza direkt a hibazora a kormanyt. Eleve az osszes olyan mintha fel lenne gyorsitva a felvetel, eszetlen tempoval mennek be a nyilvanvaloan necces helyekre. Minden centiert megharcolnak... nem eleg hogy van hulye aki elmeri, de korulotte is mindenki rogton reszt akar venni a balesetben.

Kommentek kozul:

The three steps for a sucessful Dash cam uk video:
1. Accelerate into a potential problem.
2. Beep your horn angrily at minor infractions.
3. Drive like a twat yourself.
4. Start yelling 'cause everybody is wrong and stupid except you.

Pontos.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#61553) Samott


Samott
addikt

Juteszembe, uj rovat:

#youtube kommentek

I like how it has a safety cage around the arm remover 9000, and he decides that not having his arm removed is more of a guideline than an actual rule... :-P

Innet: 대왕 꽈배기 / giant twisted bread stick / korean street food

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#61554) eattila válasza Phülöp (#61549) üzenetére


eattila
csendes tag

Aki mer az nyer :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61555) cyberde válasza npera (#61526) üzenetére


cyberde
csendes tag

Mindig tisztelettel vegyes csodálattal olvasom a családjellegű blogposztjaidat. :R

Én még magamat sem nagyon tudom ellátni. Egy hasonló nap bármelyik 10percébe belereccsennék agyilag. Szikrázóan napos időben is, pláne esőben. :D

(#61556) cyberde válasza eattila (#61544) üzenetére


cyberde
csendes tag

Ha nincsenek edzésben/rákészítve -a saját súlyodra- az izületeid, akkor az összes fekvőtámasz, tolódzkodás, guggolás többet árt az izületeknek, szalagoknak, mint amennyit használ az izmoknak.

(#61557) eattila válasza cyberde (#61556) üzenetére


eattila
csendes tag

Tudom. Azért csinálom fokozatosan. 8-10 éve is edzettem, évekig. Akkor megtanultam, hogy lassítsak, mert hol a vállam, hol a könyököm, hol a csuklóm fájt.
Szóval most óvatosabb vagyok. Nem sietek sehová.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61558) eattila


eattila
csendes tag

A kísérlet véget ért, a tűzhely új gazdára talált :D :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61559) FőDudu válasza cyberde (#61556) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezekhez valoszinuleg nem art az izulet vedo.

2 kornyekbelit is ismerek akiket erthetetlen modon a 40-es eveik elejen komolyabb serules tett mozgaskeptelenne par honapra.

Az egyik az takaritono volt, szoval napi edzesben volt - marmint tobbet mozgott az atlag irodistanal.
Elment fitnesszbe, kulccsont tores. Fekvenyomo gepen.

A masik sima csaladanya, nem tulsulyos. Gerinc csigolyanal ideg serules, majdnem lebenulas. Vegul mutet. Rosszul mozdult. Aztqn par honapra ugyanez terddel.

Felmerul a kerdes: nem volt ezeknek valami sulyos csontritkulast eloidezo elozmenye?

Kulccsont nem igazan az ami csak ugy meg szokott reccsenni pl. fekvenyomastol.

FőDudu

(#61560) ncc1701 válasza Phülöp (#61546) üzenetére


ncc1701
veterán

Ne panaszkodj, nagyon szép helyen voltatok. :)

(#61561) ncc1701 válasza npera (#61548) üzenetére


ncc1701
veterán

Mint a lovagok, és a lovaginák?

(#61562) ncc1701 válasza cyberde (#61556) üzenetére


ncc1701
veterán

Van az a cucc, ami rendesen megtámogatja az izületeket, és szalagokat is. :)

(#61563) Gabibácsi válasza ncc1701 (#61542) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem hinném hogy ez már sokat segít

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#61564) npera


npera
újonc

Ezt valahogy elfelejtettem, de nem csak a bevásárláshoz tipikusan vásárolt nejlon zacsikra ment durva adó május elejétől. De a gyümölcsös és zöldséges pultoknál használt ultravékony zacsira is.

Az ICA egy boltjában ki is raktak egy táblát, hogy az emberek értsék.

Az ár a következőkből áll:

- A bolt 0 fillért kér érte
- az adó rá 30 fillér
- az ÁFA az adó felett még 8 fillér

Tehát a mondjuk krumplihoz vagy hagymához vagy almához vett átlátszó kis zacsi 38 őre vagy 11,4 HUF.

Szerintem ezzel a pénztárosokat szétszopatják, most számolgathatják és üthetik be ezt is.

Ezzel a zöldek ismét adtak a szarnak egy pofont...

(#61565) ncc1701 válasza FőDudu (#61559) üzenetére


ncc1701
veterán

Ezt így betippelem, h a szar kaja okozta valami hiány betegség. Kálcium, csontritkulás. Az első, mikor az ember elkezd mozogni, h elkezdjen tolni valami multivitamin pakkot, és rendbe tegye a kajálását, pihenését.

Nekem ilyen 33-34 éves koromban jött az a fekve nyomástól, h elkezdtek megszakadni az izom rostjaim. Marha szar érzés volt, utána kitapintható is volt a történet néha. Igaz, barom súlyokkal edzettünk, 110kg voltam, 200kg volt a csúcsom. Egy ilyen után hónapokig tartott a felépülés, és ez 3-4x előjött egymás után fél év kihagyásokkal. Aztán rájöttem, h ahogy öregszem, úgy illene tobb fehérjét bevinnem, vitaminokra, kajára jobban odafigyelnem. Amint ezt rendberaktam, soha többet nem jött elő.

(#61566) npera válasza Samott (#61552) üzenetére


npera
újonc

Ugye? Ez nem defenzív vezetés, hanem országúti hadviselés. Gyakorlatilag kiprovokálják a feszkót vagy a tényleges ütközést.

Iszonyatosak.

(#61567) ncc1701 válasza Gabibácsi (#61563) üzenetére


ncc1701
veterán

Akinek megmaradt a melóhelye, az legalább visszamenehtne. Már itthon is tizen % a munkanélküliség, a kuszaszemű meg lenyilatkozza, h 2-3% gdp növekedést vár idénre. Nem tudom, mit szív, de azt kéne exportálnunk.

(#61568) npera válasza cyberde (#61555) üzenetére


npera
újonc

Köszönöm, félig-meddig szórakoztató jelleggel írom le ezeket. Meg akkor valamennyire lenyugszom, hogy kiírtam magamból...

Nincsen hozzáköltve, legfeljebb irónikus hangnemben írom le.

(#61569) npera válasza eattila (#61558) üzenetére


npera
újonc

Kegyetlen jó! Hamar. Lehet, hogy úgy jár, mint egy W123 Mercedes-Benz, ami kábé 1M km után kerül Észak-Afrikába és onnantól ott teljesít szolgálatot. Mármint azon a kontinensen, nem feltétlenül az északi részén.

(#61570) npera válasza ncc1701 (#61561) üzenetére


npera
újonc

Úgy, úgy!

(#61571) Phülöp válasza ncc1701 (#61560) üzenetére


Phülöp
addikt

és bzmeg mi itt élünk :D

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#61572) Bujdy81 válasza Phülöp (#61378) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A 145-ös pulzus tudod mit jelent? SEMMIT!

Nekem 137 a zsíranyagcsere teteje, ismerek olyat, akinek 161! Szóval kellene tudni, hogy NEKED, hol vannak a kulcs pontok pulzusban. Nekem pl. 39 évesen mennyi is a maximális pulzusom? Ugye 220-39=181 elvileg. Gyakorlatilag 193 már volt nemrég.

De csak kerón. van, akinek futáson jön ki több, nekem 185 fölé nem tudott menni.

A pulzust amúgy hogy mérted? Csuklón, vagy mellkaspánttal? Csuklón sokkal pontatlanabb a mérés, de pl. a pitvarfibrillációt a mellkaspánt sem kezeli jól... ;)

Szerintem csinálj egy futó FTP tesztet, ha nincsen kerékpáros wattmérőd és akkor abból tudsz utólag pulzus adatokat mérni. Bemelegítés, aztán 30 perc nyélen futás úgy, hogy 10 perc után órát megállítasz, újraindítasz. Az utolsó 20 perc átlagpulzusát vedd a maximumnak és abból számold a zónákat!

Én amúgy hosszabb távon nem a pulzust nézem, hanem a wattot. Amikor a pulzus elkezd elemkedni, mert túl vagyok terhelve (pl. kisebb emelkedő jön és nem váltottam vissza), akkor a watt már régóta az egekben.

(#61573) Bujdy81 válasza FőDudu (#61386) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"A pulzusmeros orakat a csuklo folott 1-2 centivel kell viselni."

Kb. mindegy, elég pontatlan bárhol a legtöbb... :(

(#61574) ncc1701 válasza Bujdy81 (#61572) üzenetére


ncc1701
veterán

Sajna teljesítmény mérő bicajra nem 2 filléres tétel. Kiváncsi lennék amúgy.

Pont most dumáltuk a haverral, h lemondjuk a május 23-i balcsi kanyart. A többiek felkészületlenek, vagy velük tekerünk egy 20-as tempót (kb sötétben érünk vissza, mert mindenhol megállnak pluszban), vagy ketten tekerjük végig. Egyikhez sincs kedvünk.

Jövő héten tán alakul egy tisza tó, ott egy dupla kanyart lehet megyünk. De csak akkor, ha valami igéretesebb emberke jön a csapatból. Mert a haverral ketten megint nem megyünk ennyire messze bicajozni, ha a többiek kirándulni akarnak.

Én órával mérem a pulzust, de ilyen 150-160-at kb meg sem érzem. Nem tudom, mennyi a maximumom. És nem is vagyok eléggé szadista magammal, h megmérjem. :)

(#61575) eattila válasza npera (#61569) üzenetére


eattila
csendes tag

Igen, nem kell vele sz_pnom :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61576) Bujdy81 válasza ncc1701 (#61425) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem rossz az, nem keseredj el! ;)

2018-ban Nagyatádon 6:04 alatt toltam a 180 km-t bruttó időben, de ott azért agyban ott kellett lenni, hogy ne hajszoljam magam a hat órára, mert rá kellett pihenni még a maratonra is... Akkor 106 kg voltam, most sajnos megint elszaladt a ló és még edzeni sem tudok, mert építkezünk orrba-szájba… :(

(#61577) FőDudu válasza ncc1701 (#61567) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt megmaradt, mert olyanok voltak az intezkedesek.
Kerdezgettem par embert, senki nem ismer kirugottat.
De ez csak az en ismeroseim es azok ismerosei. Nem reprezentativ minta.

Ma hireztek, hogy egyeni vallalkozok most kaptak meg a masodik havi segitseget. Az allamtol.

Nalam nem volt nagy valtozas, kicsit kevesebbet utaltak, benzinpenz lejott a be nem jaras utan.
Az ugyanis kotelezoen fizetendo, de HO miatt nem jartam be.

Holnaptol indul ujra a tomegkozlekedes, 1 hetre ra az iskolak. Horvat hatar holnaptol nyit, olaszok (ingatlan tulajdonosok) 25-tol johetnek at a hataron.

Meglatjuk mi lesz. Szomszed oreglany itteni ismeroset kerdeztuk. Oreglany trieszti, most hetvegen hagyhattak el eloszor a lakast. Jol van, nem kapta el.

Kollega ma hazament ebedelni az anyjahoz. Eddig szloven oldalon volt, most mar at tud majd jarni igy meglatogatta a tuloldalon (horvathban) lako anyjat 9 het utan.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#61578) Phülöp válasza Bujdy81 (#61572) üzenetére


Phülöp
addikt

ezzel nagyjából semmit nem mondtál, de nagyon értékelem az igyekezeted
a 30 perc nyélen futás az olyan, hogy 2-3 perc, aminek a második fele szánalmas vánszorgás
innentől borul minden

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#61579) ncc1701 válasza Bujdy81 (#61576) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez horror, h a végén még futsz egy 42km-t is. Ez számomra teljesen elképzelhetetlen, nagyon respekt. :)

Most ezért "örülök" ennek az állapotnak. Kevesebb meló, kevesebb pénz, de sokkal több idő. Csinálom a kertet, a kecón is barkácsolok, és edzeni is van időm. Nem emlékszem, mikor éreztem ilyen jól magam fizikailag. Meg ugy már lejött rólam 6+ kg, bicajon rohadtul észreveszem.

(#61580) ncc1701 válasza Phülöp (#61578) üzenetére


ncc1701
veterán

Szintén, ne aggódj. Csak én meg sem próbálom. :)

(#61581) Gabibácsi válasza ncc1701 (#61567) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szerintem azok már megoldották , és a gyereknek sem lesz jobb ha visszamegy, mire visszarázódna vége

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#61582) FőDudu válasza Phülöp (#61578) üzenetére


FőDudu
addikt

Mint nekem. Rovid tavon bivalyeros vagyok, de ha elfaradok, akkor inkabb megallok pihegni.

Kitartasom nulla.
Semmi ertelme szetizzadni es kinozni magam.
Amit tartosan birok az tuti nem fogyaszt, tehat nem is csinalom ;) :C

FőDudu

(#61583) ncc1701 válasza FőDudu (#61577) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálatok. :) Nálunk van a 3 hó munkanélküli után közmunka, havi 54eft. Tudod, senkit nem hagynak itt az út szélén. Vagy valami ilyesmi.

Most kiváncsi vagyok, bp-et, pest megyét mikor oldják fel. Szerintem még ezen a héten nem.

(#61584) FőDudu válasza ncc1701 (#61579) üzenetére


FőDudu
addikt

Bujdy egy allat ;)

Annyi gyerek mellett meg ezt is csinalja.
Van energiaja.

En ma elneztem a 3 lany 2 fiu csoportot.
Te jo isten. Szegeny allatoknak is sok volt, fiatalabb kutya jott hozzam bujni, csak ne piszkaljak mar.

Teknos nem ilyen szerencses, az nem tud elmenekulni az uj rezidenciajarol. Sajnos nyithatora csinaltam a tetejet. Es az 1mx1m teruletre negyen be is fernek ;(

FőDudu

(#61585) ncc1701 válasza FőDudu (#61584) üzenetére


ncc1701
veterán

Én már a 2 gyereket sem értem, nem hogy többet. :)

(#61586) Phülöp válasza ncc1701 (#61585) üzenetére


Phülöp
addikt

Én már más gyerekét se mindig értem, nemhogy a sajátot.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#61587) FőDudu válasza ncc1701 (#61583) üzenetére


FőDudu
addikt

1-2 heten belul kenytelenek lesznek. Szerintem.

Asszony gyori ismerose szerint ott mar nincs senki az intenziv osztalyon (koronas megbetegedessel).

Valoszinuleg van meg par gocpont - idosek otthona es korhazak - a tobbi helyen nincs nagy gond.

Egy a horvatokhoz hasonlo lepes logikus lenne.
Megnyitni mi dent es ha gond van akkor ott karantenozni.

FőDudu

(#61588) npera válasza ncc1701 (#61579) üzenetére


npera
újonc

Ez a vicces, amikor a saját magadon -6 kg-ot nézed vagy a bringán.

Én használtan vettem egy bringát, ami új korában volt asszem 12k SEK, én megkaptam 5,5k-ért. Alu-karbon, számomra a legjobb kombó. Valami 9 kg körül van pedál nélkül.

Erre kábé értelmezhetetlen a -6 kg, de ha mondjuk csak -3 kg-ra gondolnánk, akkor nagyon durván elszállnak az ár egy kábé 6 kg-os gépre. Még akkor is, ha mondjuk 6,5 kg lenne. Ott már minden IS karbon és kábé 45k SEK vagy több lenne tipikusan.

Ha én lefogynék 3 kg-ot, akkor az kábé ingyen volt vagy még nyerek is pénzt vele, mert kevesebbet zabálok.

Tudom, hogy az én bringámat egyéb paraméterekben nem lehet a másik pólushoz hasonlítani, de meredek emelkedőn kábé (!) hasonló lenne a hatás.

(#61589) FőDudu válasza Phülöp (#61586) üzenetére


FőDudu
addikt

En meg egyiket se ertem (ha egyutt vannak), nem beszelem a nyelvuket ;)

Szavakat ertek, de az nem tudas.
Pl. a gyerek magyarazta milyen tarsast nyomtak a 'baza'-ban. Ahol a paradicsom ultetvenye van.

Valami cseloveski akarmi. Kellett vagy 2 perc, mire az anyjaval kozosen rajottunk, hogy ki nevet a vegen...

Aztan a paradicsomjait is korbe keritettek azzal a dritra feltuzdelt fa hasabos keritessel. Legalabb elfoglaljak magukat.

Aztan megjelent a 3 kislany kisminkelve (7-8-9 evesek) az anyjuk cipojeben. Kiruzsozva. Vonultak fel az emeletre a gyerek szobaba. Gondolhatod milyen topogas es dobogas volt az anyjuk magassarku cipoiben.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#61590) Gabibácsi válasza ncc1701 (#61583) üzenetére


Gabibácsi
tag

Még nem kéne feloldani erre, egyszerűen elképedek mit művelnek az emberek, boltban is egymás nyakára másznak, de nálunk is 10-15 fős csordákban jöttek ki a reptérre kiránduln

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#61591) Gabibácsi válasza Phülöp (#61586) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én magam sem értem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#61592) Gabibácsi válasza FőDudu (#61587) üzenetére


Gabibácsi
tag

Majd meglátjuk hogy mi lesz nálatok, remélem nem durvulás

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#61593) Bujdy81 válasza npera (#61438) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

47-es átlag nem rossz. Bár az mezőnyverseny volt és bojoztak.

A durva, hogy a legjobb triatlonosok 4:15-4:20 körül tolják a 180 km-t. Konán tavaly a győztes meg egy laza 42 körüli átlagot, pedig ott van 1700 méter emelkedés a 180 km-en és utána futott rá egy 2:42-es maratont...

Gépek ezek, baszki...

De Nagyatádon is 4:20 a pályacsúcs asszem. És triatlonban ugyebár nincsen bojozás...

(#61594) FőDudu válasza Gabibácsi (#61592) üzenetére


FőDudu
addikt

A tegnapi 700 teszt 3 fertozottet talalt.
Azaz ha a hatarokat esszel nyitjak meg, akkor van esely a tovabbi novekedes elkerulesere.

Tegnap a piacon is mindenki maszkban volt.
Gyerek vegre kiprobalhatta a maszkjat - suliban nem kell majd. Ott csak a tanarnak lesz kotelezo, gyerekek nem mehetnek sehova. Adott teremben lesznek, ott esznek, sokat szelloztetnek, stb..

Nejemnek megvan a teljes leiras, egesz jol atgondoltak.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#61595) Bujdy81 válasza qnadam (#61450) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

6:30-as kilométert én is futok terepen. Egyet. Aztán oxigénsátor! :D

A legjobb maratonom 4:45, a legjobb terepmaratonom meg 6:27. Tehát akkor az említett 6:30-on belül voltam! :D

(#61596) npera válasza Bujdy81 (#61593) üzenetére


npera
újonc

Ezek számomra teljesen értelmezhetetlen számok.

Egyszer nem alapfokon csűrtem el a startot a 120 km-es körön. Odamentem időre szépen és beálltam a sorba. Amikor betereltek minket a vonal elé a boxba, akkor néztem, hogy milyen szép bringák vannak körbe. 50 és 80 mm-es felnik tipikusan, csak karbon gépek és elég szálkás pici emberkék a bringákon. Utána megértettem, hogy sikerült becsámpáznom a legmagasabb átlagot prediktáló csoportba... :B

Amikor elrajtoltunk akkor igyekeztem nem zavarni őket, szépen elhúztak a 3,14-csába hamar. A baj az volt, hogy jöttek pár perccel később a többiek, akik csak 40-et átlagot terveztek tartani. Úgy húztak el mellettem, mint a szél.

Kicsit kinosssss volt...

Itt sikerült összetársulnom egy kedves kiscsajjal, aki a 2 barátnőjével akart indulni, de a többiek lesérültek. Amikor egy ideje már mentem mögötte, akkor mellémentem és megkérdeztem, hogy nem bánja-e ha beszélgetek vele, mert kábé hasonló tempót futunk. Aztán próbáltunk segíteni egymásnak. Ő lassított, amikor leszállt a vörös köd, aztán én bátorítottam, amikor elkezdett beállni a lába. Tök jó volt :C

(#61597) eattila válasza Gabibácsi (#61590) üzenetére


eattila
csendes tag

Same in english. Boltban ram masznak. Bandaznak az utcan stb. En olyankkoal jarok ossze csak akikkel napi kapcsolatban vagyok.
De ha meg lazitanak, itt kva halal lesz.

Mas: ma rendeltem magamnak egy amazfit bip-et. Asszonynak meg egy mi band 4-et. Es mar irtak, hogy csomag egyutt, kuldik :Y :R

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#61598) Jahno válasza eattila (#61597) üzenetére


Jahno
őstag

Asszony az aktuális kínai cuccot is megköpködte, mert napfényben nem látszódott rajt semmi. Típust ne is kérdezz, alap Mi klón de már én sem bírom követni.

(#61599) Jahno válasza Gabibácsi (#61592) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt az állapotot sem lehet sokáig fent tartani, de lazítani sem egyszerű. Igazából nyáron azért jó lenne lehúzni tanyára meg ilyenek, de ha most lazítanak akkor pár hetet várni kell mi történik. Aztán összevissza optimalizálni egy nem létező egyenlet sokismeretlenes változóival.

(#61600) ncc1701 válasza FőDudu (#61587) üzenetére


ncc1701
veterán

Teremben van egy srác, aki mentős. Nem mondhat konkrétat, de szerinte ordas kamu az egész.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.